Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

czesc dziewczyny ja mialam 9 lat temu dyspalzje i mialam wycinana szyjke jakies 2 miesiace temu po stosunku doszlo u mnie do krwawienia wczoraj mialam pobierany wycinek i cytologie bardzo sie boje musze 2 tyg czekac na wyniki miejsca sobie nie koge znalesd:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda28
hej byłam u lekarza i powiedział że dobrze że nie czekaliśmy z operacją bo jeszcze trochę i byłby rak bardzo mało brakowało! Powiedział że niby jest ok ale jeszcze coś zostało przy poczatku macicy i dopiero w październiku zrobi mi cytologię onkologiczna i kolposkopie i wtedy zobaczy jak wyjda wyniki i zdecyduje czy potrzeba na wycinki do szpitala czy nie. Ja się troche martwię bo skoro zmiany dysplatyczne ogniskowe poszły dalej na macice a on chce czekac to przecież każda chwila się liczy. A co do seksu jeszcze nie próbowałam po operacji planuje w poniedziałek hihi, tylko że troszku zmartwiła mnie koleżanka pisząc iż dostała krwawienia po stosunku :-{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Agrava Ja po pierwszej konizacji umyłam się na drugi dzien, bo bylam zbyt slaba i niewyspana, a poza tym balam sie tam ruszac tuz po konizacji... Po drugiej konizacji nie pamietam...chyba jeszcze tego samego wieczoru, ale tylko wodą ochlapałam. Agrava mysle, ze dobrze robisz myjac sie szarym mydlem. Duzo sie slyszy o jego pozytywnych wlasciwosiach (nie ma chemii te prawdziwe szare mydlo). Ja co prawda zostalam przy swoim plynie do higieny intymnej z AA i po pierwszej konizacji wszystko ladnie sie zagoilo, ale teraz po drugiej dostalam antybiotyk, bo mam stan zapalny i cos jakby zoltawego mi lecialo troche...Ponoc po drugiej sie juz tak dobrze nie goi (o ile dobrze zroumialam). Agrava ja po konizacji dobrze sie czulam tzn. po pierwszej mialam obolale miejsce naokolo pochwy (zboksowane jakby), ale to normalne. Jak sie goilo to czasami siadalam bardziej na tylku niz na pipce., ale zadnych okrutnych boli nie doswiadczylam. Jedynie krwawienie 2 tyg., potem okres i juz prawie nic nie bylo. Po drugiej konizacji wcale nic mnie nie bolalo, a krwawienie tak samo, jak po pierwszej. Zwolnienie wezmiesz w zaleznosci od tego, jak bedziesz sie czula, ale mysle, ze to nie bedzie potrzebne tzn. zalezy to od rodzaju pracy zapewne. Jesli mialabym byc kelnerka na nogach w sezonie 12h to pewnie bym wziela nawet ze strachu, ale jesli siedzisz za biurkiem i nie przeciazasz sie ZNACZNIE sie nie przeciazasz to powinno byc wszystko dobrze. Nie bralam zadnych probiotykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Agrava jednak bralam probiotyk dopochwowy. Teraz mi sie przypomnialo i wlasnie teraz musze dokupic do terazniejszego antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
dzieki Narkoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
Narkoza a podpowiec mi jeszcze, jak dugo nei mozna uprawiac sportu, mam na myśli jazda na rowerze, squash, co ze sprzataniem, dzwiganiem zakupów ile czasu trzeba się oszczedzać. Ja raczej mam takie ADHD i wszędzie biegam :) to po domu, to po sklepach Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava ja po konizacjo szyjki nie moglam przez miesiac dzwigac nawet synka:( a mial wtedy roczek nie mozna tez za wiele chodzic zadnegowysilku lezec trzeba jak najwiecej jak po 2 tyg po operacji dostalam krwotoku i wyladaowlam w szpitalu znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Chciałam trochę optymizmu wnieść. Robiłam cytologie w dwóch niezależnych miejscach i wyszła II. Jestem zdrowa i szczęśliwa. Wam życzę tego samego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
Dziewczyny kolejne nurtujace mnie pytania. Jestem palaczem kiedy mam przestac palic przed narkozą, zeby sobie nie zaszkodzić? Zabieg mam w ten poniedziałek, ile dni przed nie wolno pić alkoholu. W sobote idę na parapetówę i gdzies przeczytałam, że 4 doby a gdzie indziej ze 48 godzin przed nie spozywac alkoholu. Myslałam o kilku lampkach wina, ale teraz to juz sama nie wiem. Po zabiegu ile nie można pić alkoholu, wiado nie chodzi mi o to zeby pić na drugi , czy piaty dzień bo i tak pewnie nie bede miec siły, ale chodzi np po dwóch tyg. czy można już coś wypić. Wiecie jak to jest lato grille itd. zawsze coś tam z alkoholu się pojawi. Poza tym lekarz prywanty kazal mi wykonac morfologie i mocz. A teraz czytam na roznych stronach, że trzeba tez zrobic grupe krwi, anty - HCV i inne. Co robiłyście sobie przed zabiegiem. Troche jestem wkurzona, bo lekarz powinien napisac mi dokladnie na kartce co mam zrobić przed, przeciez ja nie jestem anestezjologiem i nie wiem co mi wolno a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava ja bym nie pila alkoholu przed a po to ci nie bedzie w glowie:( a mialas konsultacje z kardiologiem? ja mialam w szpitalu dzien przed operacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
nie , nie mialam konsultacji. Wiadomo ze od razu po nie bede chciala, ale ile nie mozna pic po nie wiem tydzien , dwa, miesiac to sa dla mie wazne informacje, bo ciagle mam jakies postkania, i pojawia sie winko, a ze lubie carlo rossi rozwe :) to wolalabym sie nie stresowac po wypiciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava ja ci nie powiem bo niewiem najlepiej jak zapytasz po operacji ale ja bym sie wstrzymala napewno przez jakis 3 4 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej ja zapytasz lekarza:) a mialas robiona cytologie i na podstawie tylko tej cytologi masz operacje? kurde bo ja strasznie sie boje mialam taka operacje 9 lat temu i teraz mialam pobrany wycinek z szyjki i cytologie no i czekam na oba wyniki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
Ja miałam najpierw cyt. wyszła IIIB, zaraz w tym saym tyg. pobrał mi lekarz te wycinki i wyszło mniej więcej to samo. Mój lekarz wtedy był na urlopie i druga lekarka odczytała mi wynik i powiedziała, że wg niej obserwacja , bo czesto te zmiany cofają się u 80 % samoistnie do 2 lat- mówie o zmianach wywołanych przez HPV. Ale później jak mój lekarz wrócił poszłam na wizytę i on powiedział, że radzi konizacje, tym bardziej, że mam nadżerkę od ładnych kilku lat i przy okazji też ją usunie. Także posłuchałam jego i w pon. mam zabieg. Szkoda, że latem ale skoro mówi, żeby nie czekać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Agrava Przed zabiegiem lepiej nie pij. Ja tez nie miałam przygotowanych zadnych badan na kartce, a sie naczytalam, ze hoho co trzeba miec. Poszlam za zabieg nieszczepiona na zoltaczke, bo i tak jak zrobili mi wycinki to przeciez juz sie moglam zarazic i dalszym ciagu sie nie zaszczepilam. Nie mialam zadnego EKG. Stwierdzilam, ze jak mam sie zarazic to anty-hcv nic mi nie da, bo tu chodzi, zeby sprawdzic czy masz ta ochronke czy nie (ilosc czegos tam). Skoro wybralam zabieg bez szczepienia (teraz nie ma obowiazku szczepienia przez szpital, jak kiedys) to po mam wydawac jeszcze 40zl na anty-hcv? Zbadam sie czy czegos nie zlapalam juz po wszystkim, bo i tak nie bylo czasu. W zasadzie to nic mi nie powiedzieli tylko sama czytalam i pytalam. Jedyne co to mialam badanie krwi (rozne opcje), cisnienie i wypelnilam karte przed podaniem narkozy. W karcie tej byly rozne pytania np. czy palisz. Jeśli chodzi o alkohol po zabiegu to ja wypilam sobie po miesiaczce tzn. 2 tyg. z kawalkiem. W 3tyg. dzwigalam kilkukilogramowa torbe podrozna i nic mi nie bylo, ale Cie nie namawiam. A teraz minęły już 4 tygodnie i normalnie ide na balety i bede pic alkohol. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava trzymam kciuki za ciebie bo jutro juz masz isc do szpitala odezwij sie i napisz jak bylo Powidzenia bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
Hey dziewczyny, jestem po...i ogolenie nie narzekam po zabiegu w szpitalu, bolalo przez dwie godziny jak cholera, mowila mi jedna babka, ze to moze przez to, ze mialam tez robiona nadzerke. Dali mi cos przeciw bolewgo i bylo lepiej. Po narkozie jak zwykle zwymiotowalam i tez czulam sie lepiej. po paru godzinach wyjeli mi tampon i puscili do domu. teraz od poniedziałku leże we wyrku i odpoczywam, nic mnie nie boli. Trochę plamię. W poniedziałek wracam do pracy. Na szczescie mam faceta, ktory wszystko za mnie robi wiec oszczedzam sie na maxa. :D za 7 dni odbieram wyniki i lece do lekarza na kontorle. Powiedzcie mi czy wy tam tez mialyscie taki okropny zapach...tak jak w okresie ale kilkarotnie większy. blee masakara...podmywam sie 3 razy dziennie. czy mam stosowac probiotyk doustny? Np lacibios femina, bo lekarz mi nic nie zapisal. \pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super Agrava ze juz po a mi przyszly wyniki i bede miala operacje bynajmniej tak pisze ale to chyba zabig bo bede miala jakims urzadzeniem nie mieszkam w pl a tu jest inaczej pisze ze jest to prosta operacja i bede miala narkoze:( a u was tez byla narkoza? nawet niewiem dokladnie co mi jest nie podali wynikow tylko ze operacja dnia 23,08 o 8 rano i mam byc naczczo i wyjde tego samego dnia jak dojde do siebie po narkozie. w pon ide do lekarza rodzinnego z tym co mi przyszlo moze powie mi cos wiecej bo tu do gin sie nie dostane bez skierownia lekarza rodzinnego i czeka sie na wizyte 6 tyg wiec wczesniej bede miala ta operacje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos wymarlo forum:( ja juz wiem dokladniej co mi jest bylam u lekarza rodzinnego powiedzial ze mam duze zmiany:( ze jeszcze z rok i by bylo zle:( teraz czeka mnie wizyta u kardiologa bo mam male problemy z sercem bede miala ekg jazde na rowerku wysilkowe usg serca i wyniki krwi i zobaczymy czy bede milala narkoze:(powiedzcie czy wy mialyscie robione pod narkoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
wczoraj odebralam ze szpitala wynik konizacji. Jest napisane, ze wszystko co było trzeba to wycieli/wypalili tym pradem. Jestem w szoku bo cytologii IIIB wynikało CIN 1, potem z wycinków też CIN 1 i cos tam jeszcze (juz teraz nie pamietam), a z tego co mi teraz badali wyszło CIN 2 :/ Jestem troche w szoku jak to wszystko sie tam zmienia i wystarczy pobranie wycinka z innego miejsca i jest inaczej. Dziewczyny jesli lekarz proponuje Wam zabieg (jesli ktoraś z Was miała podobny przypadek do mojego) to nie ma co czekać !!! Jak ja sie ciesze, ze w koncu zmienilam lekarza. Ta debilka na NFZ doprowadzila by mnie pewnie do cytologii IV albo gorzej Do dzisiaj nie zapomne jak jej mowie, zrobi mi juz Pani cytologie? (był luty czy marzec 2011) a ona nie, nie ma takiej potrzeby tamta jest jeszcze wazna,(maj 2010) a ja zapalenie, za zapaleniem no i kk tez nie zauwazyla. WRRRR jak ją spotkam na ulicy to ją rozjadę.!!!! I pomyslec, że ona kobiety w ciazy przyjmuje. Ja jak mialam 17 lat to mi wykrili wade serca: wypadanie zastawki mitralnej 3 stopnia. Ale później rodziłam normalnie , wiec teraz też mi dali narkozę i przezyłam :) ale oczywiscie to wszystko zalezy od lekarza, problemów z sercem itd. Nie chciałabym np, żebys brała ze mnie przykład i cos Ci sie stalo. Rzeczywiscie forum troche wymarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava a powiedz po lekarze kazali ci odpoczywac lezec? dzwiganie? bo ja mam malego synka i niewiem czy nie bede mogla dzwigac a on kocha raczki :) mnie troche to wszystko bedzie kosztowac poniewaz w norge placi sie za wizyty lekarskie wyniki i zabiegi operacje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
no ja lezałam tydzien plackiem, zeby nie dostac krawienia. Dzwigać nie można, sprzatac itd. Dla bezpieczeństwa. Mi przez 2 tyg,. leciał taki sluz biały z czyms lekko brązowawym, teraz od soboty leci mi czysta krew, nie duzo. Czytalam gdzies , ze po 7-14 dniach odrywa sie strup i mozna krwawic. Dzisiaj ide akurat na kontrole do gina to sie zapytam czy to normalne i czy krawienie jest odpowiednie, czy nie za duzo. Ogolnie zakaz sexu, jezdy na rowerze, dzwigania do 1 miesiaczki. Ja miesiaczke mam za tydzien, wiem mam nadzieje, ze bedzie ok, bo tesknie za spacerami, sprzataniem :D , itd. a za sexem to nie wspomnę. 27 ide na impreze, beda tance alkohol to tez musze sie o to zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerfeta1985
He dziewczyny, potrzebuje Waszej pomocy i rady... Zaczęłam z powodu pcos cykl z clo, ale na razie skończy się na jednym cyklu, bo muszę wyjaśnić kwestię cytologii...Od dawna mam mała nadżerke...i w kwietniu w cytologii wyszło, że stan zapalny, pojedyncze komórki lgsil, dostałam gynalgin, znów cytologia, ale stan zapalny nadal i lgsil...dziś miałam kolposkopie, pani dr widać było wahała się czy na wycinki czy nie...w końcu uznała, że jak cyt.dwa razy taka i staram się o dzidzie to nie ma na co czekać i 9.08 (na śpiąco" na pobranie wycinków...mówiła w jej trakcie, że źle to nie wygląda, na rysunku jest zaznaczony mały fragment ectopii, jedno miejsce gdzie nabłonek jodonegatywny i dwa AA (zbielały nabłonek po kwasie octowym, nierówny), zaznaczone LG CIN. Granica międzynabłonkowa widoczna na wardze przedniej prawidłowa. Podpytywałam jak to z wycinkami a ciążą (donoszeniem), a pani dr, że muszą pobrać z tych miejsc, z kanału (chyba go przez to troche rozszerzą) i z jamy macicy, że jako, że nie rodziłam to zrobi to cienką łyżeczką czy jakos tak. I tu mój dylemat, czy te wycinki mogą zaszkodzić, stwarzać problemy co do donoszenia ciąży..nie dość, że mam problem z zajściem przez pcos to jeszcze mogę mieć...Niektórzy piszą, że przy lgsil to co pół roku cytlże może się cofnąć...Zastanawiam się, bo 2 tyg.przez 6dni do @ brałam globulki macmiror, teraz jeszcze 6, czy nie zasięgnąc też opinii innego lekarza, zrobić ponowną cytologie, posiew...jakieś pędzlowanie nadżerki czy jakiś delikatny zabieg...Kurcze, bardzo się martwie, że pobranie wycinków może zaszkodzić w trakcie ciązy jeśli zajdę oczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
chyba Ci nie pomoge bo moj przyadek byl inny. Ale podkreslę , ze na zabieg konizacji szłam z grupa cyto III b, CIN 1 a po konizajci szyjki wyszło ze było w tym obszarze CIN 2 takze jesli cos trzeba zrobic to lepiej nie czekac, ja przez to mialam zapalenie za zapelniem, nie moglam wydostac sie z wiru globulek innych lekarstw, podobno po tym zabiegu ma byc lepiej. Mam taką nadzieje. wycinki nie powinny być przeszkoda co ciazy ale jesli masz kase to idz tez to innego lekarza, co dwie opinie to nie jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerfeta1985
te dwie cytologie i kolposkopie miałam z NFZtu i wycinki też tak będe miała tylko się denerwuje, że nie od razu tylko dziś kolpo a za m-c wycinki plus2tyg. czekania na wyniki... Czy u Was ktoś z rodziny miał tego typu problemy? Bo moja mama jako nastolatka miała wypalanke, a teraz mając 45lat ma pap1. Nie miała takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zaz niedługo mam pierwsza cytologię. Trochę późno bo 3 lata od rozpoczęcia współżycia. Czy mam się obawiać grupy trzeciej? I czy miałyście jakies bóle przy tej grupie albo cokolwiek. Bo martwie się coraz bardziej, że przez 3 lata nie byłam. No ale moja mama uświadomiła mnie, że cytologia to co roku po 50 roku zycia no i głupia uwierzyłam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
Niestaty cytologia musi być robiona co rok minimum. Ja na przykład w styczniu 2011 miałam grupe II a już w maju III B i Cin 1, po koncowym zabiegu konizacji okazało się, że CIN 2 juz było. Wszystko zależy skąd lekarz pobierze materiał. Oczywiście nie chce Was straszyć nie każdy taki przypadek jest jak mój, ale dziewczyny na boga, te minimum raz do roku trzeba isc do gina. Czy na NFZ czy prywatnie. Teraz juz wiem, ze moja na NFZ traktowala wszystkich tasmowo i narobiła mi wiele kłopotu. Wrociłam to mojego prywatnego co prowadził mi ciąże i załatwił w wszystko w nieciałe 2 miesiace. Cyt. IIIB, wycinki, i konizacja szyjki nadzerka i wypalenie dwoch kłykcin. Leczę się u Doktora Piotra Bruszewskiego w Pozaniu. Polecam bez dwóch zdań, ale trochę płacić trzeba. A teraz do rzeczy :) wróciłam od lekarza wczoraj i uwaga A) brak kłykcin - huraurahura B) wszystkie zmiany CIN na szyjce usunięte teraz mi sie wszytko goi, wygląda okropnie, pokazywał mi taką kamerką co tam mam w środku, bleee jeszcze mi niebieski szef tam zwisa (ale ma sie wchłonąć) jak nie bedę czuła zadnego dyskomfortu to za pół roku do kontroli. jeszcze ok 3 tyg. mam na siebie uważać, nie dzwigać uprawiać sportu, nie sieksić się ale jak to już nastąpi to chyba się wcześniej upiję bo ostatnio moje myśli podczas igraszek były skierowane na kk, czy już się obtarłam czy wyskajują nowe i tak dalej o orgazmie zapomnij!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
Smerfeta 1985 no na nazf to i tak szybko masz wszystko pozałatwiane. Pamietajmy, że trzeba jeszcze z niektorymi zabiegami czekać do okresu bo np wycinki i konizacja, czy sprawy z nadrzerka musza być robione zaraz po miesiączce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerfeta1985
Gratuluje wyników! Wiem, teraz kolposkopie miałam po @, i 8.09 mam mieć wycinki więc też po jeśli przyjedzie @ jak powinna, a u mnie to niestety ostatnio przez rok bywało różnie...pcos...Na pewno zasięgne opinii 2giego dr co do wycinków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super ze wynik ok ja w piatek jade do kardiologa kure dziewczyny nastarszylyscie mnie bo ja mialam wycinek szyjki pobierany na zywca ale po @ a zabieg mam miec 23 go sierpnia i bede przed @ nie mieszkam w pl i tu czeka sie dosc dlugo na terminy i taki mi wyznaczyli:( nic nie mowili ze trzeba byc po i nie pytali czy bede przed czy po:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×