Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Agrava jak sie czujesz juz krwawienie sutapilo? m malo leci praktycznie ledwo co brzuch nie boli dzis juz czuje so dobrze:) bylam na malym spacerku z synkiem staram sie go nie dzwigac sam wsiada do wozka schodzi ze schodow za raczke dzis dopiero moge wziasc maly prysznic z samej wody:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki , dobrze sie czuje, bo biore leki i juz nic nie krwawie. Jeszcze chyba kilka dni lekow i bedzie zobaczymy czy krwawienie sie nie odnowi. Wczoraj byla u mnie sprzataczka :) o ja Cię kręcę jak głupio się czułam. Nikt mi jeszcze nie sprzatał chaty za pieniądze. Ale juz nie mialam wyjścia, tak sie wystraszyłam tym krwotokiem, że poza chodzeniem do pracy (gdzie siedze 8 godzin) i gotowaniem obiadu, to nic juz w domu nie robie. No moze jakies małe rzeczy. Zapłaciłam jej 40 zl, czyli nie duzo moim zdaniem, a chata nie byla porzadnie sprzatana od dnia zabiegu czyli 25.07. takze juz nie moglam na to patrzec, a moj luby ostatnio kupil nam przyczepe kempingowa (starą) i ciągle coś naprawia i jakos sprzatanie nie bylo mu w glowie. Pozdrawiam Cie JULKA, trzymj sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super ze juz ok:) mi juz prawie krew przestala leciec tz leci mi rozowe ale taka jakby rozrzadzona krew sama niewiem ale jest tego malo wystarcza sama wkladka:) dzis musialam dzwignac malego ze 3 razy ale nie mialam wyboru troszke sie nastalam tez w kuchni przy obiedzie bo ubzduralam sobie na dzis lososia zapiekanego w zlotku z natka pietruszki cebula czosnkiem i maselkiem do tego surowka z b kapusty i malemu zupe jeszcze gotowalam powiesilam pranie i cos brzuch mnie jakby pobolewal a moze to moje omamy?:/ Agrava dobre sprzataczke sobie wzielas ale u ciebie narawde byla potrzeba a rodzicow czy tesciowej niemasz w poblizu? fajnie tak sobie siedziec a ktos sprzata hihihihi wracaj do zdrowia:)bo jeszcze sie przyzwyczaisz ze ktos za ciebie sprzata hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Czesc kobiety, Pisze tu, bo chyba oszaleje...Powinnam juz byc po 3-cim zabiegu konizacji, a nadal nie bylam w szpitalu, bo mam zapalenie i szyjka sie nie goi tzn. wolno chyba, ale co tu sie dziwic po dwoch konizacjach. Teraz mialam przyjsc po okresie, ktory i tak mi sie spoznil 11 dni, ale nie zrozumialam tej opryskliwej baby (jak wlozyla mi wziernik to malo nie oszalalam z bolu), bo ona mowila, ze po okresie mam przyjsc i dala antybiotyk, wiec w pierwszej chwili zrozumialam, ze jak wybiore caly, ale jak wybiore caly to juz bedzie po terminie konizacji, bo mozna robic tylko w pierwszym cyklu. Jak chcialam ja dopytac to sie tak uniosla, ze nie bylo kogo pytac...Ten pierwszy cykl juz minął i teraz, jak baran bede czekala na kolejny okres we wrzesniu. BOJE SIE, ZE BEDE MIALA RAKA ALBO WYTNA MI COS WIECEJ NIZ SZYJKE, BO WYNIK JEST GORSZY NIZ BYL. Moze ktos go rozszyfruje? Pytalam sie wczesniej pewnej ginekolog i ona mowila chyba, ze taki wynik juz byl zly tylko nie byl widoczny, ale pewnosci co do jej slow juz nie mam, bo sama juz wiele nie pamietam i nie wiem czy czegos nie pokrecilam. A OTO MOJ WCZESNIEJSZY I TERAZNIEJSZY WYNIK DLA POROWNANIA: 1. we wszystkich wycinkach widac cechy Cin2/Cin3 Zmiana dochodzi do granic ciecia. 2. Endocervix normalis, czyli ze nie ma nic w kanale chyba. A TERAZ KOLEJNY WYNIK: 1. CIN3 dochodzace do ciec chirurgicznych. Ponadto tapetowanie przez zmieniony nablonek cewek gruczolowych. 2. Endocervix normalis. Ponadto widoczne oderwane fragmenty nablonka wielowarstwowego plaskiego z cechami CIN3. Ktos mial podobny wynik z tym kanalem? Jutro ide do gina, ale wiecie moze ktos zawsze wrzuci cos cennego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NARKOZA wspolczuje ci naprawde ale musisz byc pozytywnie nastawiona ze bedzie dobrze MUSI:) dlaczego nas kobiet musi sie czepiac takie dziadostwo wszystko na naszych barkach ciaza porod dzieci dom zakupy praca i to????????? ja juz prawie nie krwawie lecia mi jakies uplawy takie jakby troszke brazowe czasami podbarwione krwia a raczej takie bardziej tylko rozowe chyba dobrze co? bo ja sama juz niewiem ehhhh. ja ogolnie czuje sie juz dobrze robie prawie wszystko w domu wogole nie leze tyle ze malego staram sie nie nosic a jak tyAgrava? NARKOZA A TY JUZ MASZ DZIECI RODZILAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka u mnie niby ok, nie krwawie juz tydzien, bralam tez leki i dopochwowe Alblothyl - sprzyjajace gojeniu i w trakcie i po krwotoku Exacyl i jeszcze jakiis inny na C. Teraz kurde noga coś mnie boli w pahciwnie, ale to nie od tych sprawa raczej, pamietam, że w przeszlości też miałam takie bóle, ale na drugi dzień miajało, teraz jednak boli mnie juz dwa dni przsy chodzeniu. Krawienie masz ok, mi tez przez 2 tygodnie od zabiegu leciało skąpo własnie takie brązowatego śluzu. Problem sie zaczął po dwóch tygodniach jak strupek odpadał. Wtedy krwawiłam juz czysta krwią, później dostałam okres i po okresie krwotok. Ale ty jesteś po laserze, wiec możesz mieć inaczej. NARKOZA, miło, że do nas wrociłaś, ale niefajnie, że masz takie wyniki. Mi naszczęscie na wyniku napisali, wszystkie zmiany CIN wycięte. Wiec na razie nie czeka mnie inny zabieg, pewnie za pare lat znowu może mi sie odnowić, bo niestety tak jest przy wirusie HPV :( Nie znam sie na Twoich wynikach, kiedyś czytałam o kobiecie, która tez miala tak nawroty i stwierdziła, że wszystko sobie powicina, poza jajnikami (bo dzieki pracy jajników wyglądamy młodo itd) a miala 33 lata. Oczywiście nie mówie, ze ty masz ta zrobić, a ile wy macie lat dziewczyny? Ja w listopadzie skończe 28, jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka u mnie niby ok, nie krwawie juz tydzien, bralam tez leki i dopochwowe Alblothyl - sprzyjajace gojeniu i w trakcie i po krwotoku Exacyl i jeszcze jakiis inny na C. Teraz kurde noga coś mnie boli w pahciwnie, ale to nie od tych sprawa raczej, pamietam, że w przeszlości też miałam takie bóle, ale na drugi dzień miajało, teraz jednak boli mnie juz dwa dni przsy chodzeniu. Krawienie masz ok, mi tez przez 2 tygodnie od zabiegu leciało skąpo własnie takie brązowatego śluzu. Problem sie zaczął po dwóch tygodniach jak strupek odpadał. Wtedy krwawiłam juz czysta krwią, później dostałam okres i po okresie krwotok. Ale ty jesteś po laserze, wiec możesz mieć inaczej. NARKOZA, miło, że do nas wrociłaś, ale niefajnie, że masz takie wyniki. Mi naszczęscie na wyniku napisali, wszystkie zmiany CIN wycięte. Wiec na razie nie czeka mnie inny zabieg, pewnie za pare lat znowu może mi sie odnowić, bo niestety tak jest przy wirusie HPV :( Nie znam sie na Twoich wynikach, kiedyś czytałam o kobiecie, która tez miala tak nawroty i stwierdziła, że wszystko sobie powicina, poza jajnikami (bo dzieki pracy jajników wyglądamy młodo itd) a miala 33 lata. Oczywiście nie mówie, ze ty masz ta zrobić, a ile wy macie lat dziewczyny? Ja w listopadzie skończe 28, jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry za błedy, ale klawiatura mi szwankuje i jeszcze dwa razy sie wkleiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry za błedy, ale klawiatura mi szwankuje i jeszcze dwa razy sie wkleiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 28 skonczyla w kwietniu mam 2 synkow:) Agrava super ze ok:) ja wlasnie mam na dniach dostac kres i sie boje jaki on bedzie. jaki masz miec zabieg znouw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsumie to ja jutro tydz jak bede po zabiegu a wlasnie miala pytac wy mialyscie tez cin III ja tez i kurde wy mialyscie wycinane a ja laserwow robione ciekawe dlaczego ? w pl wiem ze cin III juz operacyjnie skracaja a tu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam rozpoznanie CIN 1 po wycinkach, a po konizacji prądem wyszło CIN 2 i zmiany w całości wycięte. U nas laserów po prostu nie robią, bo nie wszedzie maja taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Julka ja niestety nie rodzilam dzieci, a teraz skoncze 27 lat. Agrava a to mnie nastraszylas. Tez jedna z lekarek cos wspominala o tym zeby nie musieli wycinac wszystkiego. Jak do tego dojdzie to sie zalamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NARKOZA a wiesz ile ci wycieli szyjki? mi jak wycieli 9 lat temu szyjke powiedziali ze bede miala problemy z zajsciem i ze ciezko mi bedzie donosic ciaze ale tak nie bylo zaszlam odrazu ale poronilam w 12 tyg niewiem dokladnie co bylo przyczyna po 3 mies znowu sprobowalismy zaszlami mialam meeeeeeeeega problemy bo szyjka byla krotka i ciaza rosla to szyjka byla slaba owszem donosilam ciaze ale bylo naprawde zle prawie cala ciaza w szpitalu na lekach zastrzykach kroplowkach i lezec lezec i lezec dostawalam juz odlezyn obracanie sie sprawialo mi bol bo bolao mnie wszystko od lezenia . wiec dziewczyno jak tylko bedzie ok starj sie o dziecko jak masz meza lub partnera:) kurde laski ja mam naprzemian troszke jasnej krwi potem uplawy raz jasne raz ciemnie i jakby troszke cuchnialy:( tak ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ja mama jedno dziecko, na razie nie che wiecej, ale moze to co powiem jest smieszne, ale 3 wrozki mi potiwerdzily, ze z obecnym partnerem bede miala dzidziusia (jestem po rozwodzie) a ty widze Julka , ze mialas duze problemy! Az sie boje. A ty Narkoza - pogadaj z lekarzem, moze uda Ci sie zajsc w ciązę? ja czytalam na forum ,ze babka po tych paru zabiegach i gdzie sie to nawracalo , stwierdzila, ze ma dosyc ciaglego przycinania i zostawi sobie tylko jajniki, ktore sa odpowiedzialne m.in, ze pozniej sie starzejemy! mam nadzieje, ze w twoim przypadku tak nie bedzie i tego Ci zycze. Julka nie wiem co Ci doradzic, bo ja mialam przypalanke, wiec smierdzialam przez 4 dni jak swinia, 3 razy dziennie sie mylam :) oczywiscie nie w srodku, a do dwoch tygodni tylko brązoway śluz lecial i woda. Po dwoch tygodniach pojawila sie krew, lekko, pozniej miesiaczka, po miesiaczce mialam krwotok!naczynko mi pekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis rano dostalam okres zobaczymy:) wogole jaka mialyscie miesiaczke po? bo mi sporo leci i sama niewiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:)Dawno tu nie zagladalam... Julka,gdzie mieszkasz w Norwegii? Mieszkam kolo Sandefjord na poludniu.Piszesz,ze mialas wycieta szyjke,w Polsce czy tu? Jutro mam kontrolna cytologie,po ostatnim pobraniu wycinkow bylo ok.Niestety roznie moze byc,wiec troche sie boje. Co do konizacji,pytam dlatego,ze tu lekarz mowil,ze nie ma zadnych problemow z ciaza.Jedynie mozna urodzic do 2 tyg.przed terminem.To podobno zasluga laseru... Mam juz synka,ale marzy sie drugi bobas,dlatego pytam. pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mieszkam w norwegii w pn czesci:) I TALO SIE DOSTALAM KRWOTOKU MEGAAAA:(((( BYLAM U LEKARZA MAM BRAC TABL JAK NIE MINIE DO 17 TO SZPITAL AGRAVA MIALAS TEZ SKRZEPY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, wczoraj mialam wolne bo synkiem do szkoły na rozpoczecie. tak mialam skrzepy takie jak 5 zł podpaska co 20 min, łóżko we krwi, mimo recznikow, podłoga, jak szlam siusiac, to leciało prosto w kibwelek. moj krwotok trawl 4 godziny, juz zaczelam sie zwijac do szpitala, ale mowie to mojego lubego, ze wezme jeszcze druga dawke leków i troche sie uspokoiło, dwa dni lezalam plackiem (akurat był weekened) wstawalam tylko na siku pozniej jeszszcze przez 6 dni bralam je 3 razy po jednej (po w weekend 3 x po dwie) i dodtego ablothyl dopochwowo (bo on sprzyja gojeniu) i jakos sie zasklepiło, ale nadal boje sie dzwiagac, czego kolwiek :( nie wiem jak długo mam byc ostrozna. MInał miesiac od zabiegu prądem i dwa tygodnie od krwotoku. Chyba poczekam ze wszystkim do drugiej miesiaczki, moze juz twdy wszystko bedzie ok. A brałam w czasie krwotoku EXACYL i Cyklonamina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uciekam na weekend z przyczepą kempingową :) pogoda nienajgorsza, chociaż noce już zimne, ale mamy ogrzewanie. Życzę zdrówka Wam wszystkim, a przede wszystkim Tobie Julka bo ty świeżo po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Agrava:) a wam udanego weekendu:) ja napisze od poczatku wczoraj dzwigal synka tz wyciagnelam go tylko z lozeczka i poczulam cos w dole brzuch niewiem takie dziwne to bylo zeszlam na doli poczulam jak cos sie leje jakbym sikala wstalam bylam cala w krwi kapalo przez spodnie caly naroznik ubrudzilam:( zad po meza wrocil zpracy w ciagu 10 min biegiem do lekarza tam zbadal i dali tabl i ze musi przejsc w ciagu 30 min po godz wypadly skrzepy i znowu mega krwi i nagle cisza zaczely dzialac tabl teraz leci tylko troszke wiec jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ...siedze sobie w pracy a tu nagle czuje ze coś mi wylatuje dosłownie z pochwy, wystraszylam sie, że moze skrzep (bo takie podobne uczucie) ide do wc, a z pochwy zwisa mi cos długiego i białego, umyłam rece wyciągam to a to jakby wacik taki nasączony!!!!! bo taki juz rozmymłany. No cholera jasna, zostawili mi jakiś wacik tam , czy co????? była w miedzy czasie u lekarza ze dwa razy jak plamiłam, może on włozył wacik i zapomniał ???? brałam na sam koniec po kwrotku globulki ablothyl, lekarz mi mówił, że może mi odchodzić taki jakdyby nabłonek drugi, no i rzeczywiście co jakiś czas mi takie białe coś odchodziło, no ale teraz jak wziełam to w rece to , to było jak wacik rozpoczony ...no wkurwiłam się na maxa, bo skoro cos takiego miałam tak długo w pochwie to pewnie zaraz jakis stan zapalny mi sie przyplącze. Narkoza miałas coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff teraz czytam, ze innym tez po tym leku wylatywala taka wlasnie zamoczona chusteczka, nawet po dwóch tygodniach :) a ja juz panika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie czy mialyscie i jak dlugo takie brazowe uplawy na przemian z plamkami krwi? i od wczoraj brzuch mnie pobolewa to tak ma byc czy jak bo ja mam dosc juz Agrava lepiej panikowac ja tez zaraz panike sieje jak cos nie tak:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie mam siły. Codziennie boli mnie co innego. Wczoraj rano dostałam okres, bardzo skąpy i brunatny (taki bardziej jak by mi sie kończył a nie zaczynał) Dwa dni temu mialam mocne bóle kości ogonowej, tydzień temu prawej nogi, bliźrj pachiwny a wczoraj w nocy dopadł mnie taki skurczowy bardzo mocny ból po lewej stronie w podbrzuszu (jakby jaknik) ale az bolal mnie odbyt>???? i takie skurcze po co chwile, nie mialam nospy wiec wzielam ibuprom, zasypaial mz tymi skurczami, jak sie obudzialam niby ok, a teraz siedze w pracy i pobolewa wlasnie ta lewa strona + lekko lewa strona poleców (jakby nerka) czuje się słabo trochę i mnie mdli. Zastanawiam się czy to po prostu taki dziwny objaw okresu po zabiegu konizacji i po tych tabletkach na ustanie krwotoku, czy po prostu mam kamienie moczowe, a moze cos nie tak z jelitem. No matko boska, nie moge sie wykaraskac z tych bółów, codziennie cos nowego. Ale wczoraj w nocy to było przegięcie. Juz mnie chłopak chcial do szpitala brać. Dodam jeszcze, że 3 tyg,. temu i 5 tyg. temu mialam robione USG przez ginekologa i nie widzial zadnych zmian na jajnikach. Czy tak szybko moze powstac torbiel, jajników sobie chyba tez nie przeziębiłam, bo raczej uważałam na siebie jak tylko robilo sie wieczorem chlodno to ubieram sie stosownie do temperatury. Macie jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava witam w klubie mnie pobolewa podbrzusze mam na przemina plamienia krwi i brazowe uplawy sama newiem czy tak ma byc czy jaka cholera? w pon ide chyba do lekarza ja wczoraj tak mialam ze mnie mdlilo i nie chcialo mi sie jesc pobilewa mnie tak samo raz w lewym boki raz w prawym boku brzucha i plecy na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja Cię, mnie juz lewa strona brzuchan ie bolala az jeden dzien :) mysle ze to jajnik dzisiaj ubralam kiecke do pracy bo wczoraj taka ladna pogoda, wiec myslalam, ze dzisiaj tez, i jako tak mnie zawiewalo pod ta kiecką i znowu mnie pobolewa. Moze ja jajnik sobie przeziebilam ?! czy skoro konczy mi sie drugi okres, od zabiegu minęło półtora miesiaca, to ja moge sie już kochać. Tzn mam na mysli za pare dni jak okres mi sie skonczy? Moze jest tu jeszcze Narkoza , albo ktos inny po zabiegu konizacji metodą leep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×