Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość ewuska71
Lili11 Nie martw się .ja też czekałam około 3 tygodni na wynik biopsji. Wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuska71
Agabem24 Cieszę się razem z Tobą z tych wyników. Muszę Ci powiedzieć ,że te najtrudniejsze chwile po złej cytologi przetrwałam dzięki Tobie.To co napisałaś uspokoiło mnie bardzo. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuska71
Dariahh1 Życzę Ci też oczywiście grupy 1 ! Tak byłoby najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felusia
dariahh1 Ja jestem zarażona wirusem HPV. W piątek miałam robiony test na HPV-DNA żeby określić który typ tego wirusa mam. Jestem przerażona :-((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
dziekuje bardzo wam dziewczyny za odpowiedzi. pytam sie was o to dlatego ze ja mieszkam w anglii i jak dzwonilam do mojego ginekologa to powiedzial jedynie ze kategoria wyszla 3 i trzeba robic test na hpvi badania histopatologiczne. nic mi nie powiedzial na temat cin ale moze byc tak , ze jak pojade 2 lutego to mi wszystko wyjasni na miejscu. jescze raz dziekuje wam bardzo bardzo mocno . pozdrawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariahh1 ja też jestem w Anglii (wynik CIN 3 (prócz tego żadnych info) - jestem po kolposkopii i konizacji) - mnie po cytologii przysłano do domu info, ze jest podejrzenie CIN3 i nie jesrt to rak, następnie dostałam termin badania i zabiegu (27.12) i teraz czekam na wyniki - tez maja przyslac do domu.Cytologię zlecił mi GP i miałam robioną w przychodni nie u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem..nie moge panikowac. Dostala ten stary wynik... tam jest napisane tak: OBRAZ CYTOLOGICZNY NIEPRAWIDLOWY, KOMORKI NABLONKA WIELOWARSTWOWEGO PLASKIEGO, ZMIANA SRODPLASKONABLONKOWA MALEGO STOPNIA (LSIL) W TYM DYSPLAZJA MALEGO STOPNIA/CIN1. potraficie to rozszyfrowac? to wynik z 2006roiku, jutro idzie prywatnie zrobic to badanie. troche poczytam na ten temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola18-19 spokojnie... ja w czerwcu odebrałam IIIb Lsil CIN1/HPV potem miałam biopsję - nie potwierdziło CIN1 za to przewlekły stan zapalny w kazdym z pięciu wycinków nie stwierodzono też HPV - potem mialam jeszcze raz biopsję - wyszło IIIa z podjerzeniem inf hpv pozniej mialam test na HPV-DNA na typy onkogenne - nie stwierdzono czyli miałam przewlekły stan zapalny i stąd taki zły wynik cytologii pozniej wzięłam 2 opakowania albothylu i wynik mam II :) głowa do góry... :) trzeba wierzyć że będzie dobrze ja oczywiście po otrzymaniu czerwcowego wyniku (8miesięcy wczesniej miałam II) też się naczytałam w necie że III b to głownie infekcja HPV - czasami zdarza się że to przewlekły stan zapalny - a tu proszę - nie stwierdzono HPV ani w teście ani w biopsji :) trzymajcie się - będzie dobrze ps jedną z tutejszych forumowiczek jest Pandora1 - jeśli się nie mylę to miała w cytologii V - i wyszła z tego ;) ps Pandoro1 co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka potem mialam jeszcze raz cytologię a nie bipsję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaa
Dzis bylam na cytologii, wynik za tydzien. Rzekomo nadzerki nie mam, ale ten fakt nie wyklucza, ze wynik moze byc zly. Dziewczyny wiem, ze panikuje, ale boje sie, ze bedzie zly wynik. Wy tez piszecie , ze macie zle wyniki i dlatego pytam, czy przy tych LSIL lub CIN mialyscie jakiekolwiek dolegliwosci? Moim problemem jest tylko niemily zapach w czasie miesiaczki od kilku cykli, czy ktorakolwiek z Was tez tak miala? Ale sie boje....Dodatkowo zrobilam posiew i czystosc, ale wynik cytologii przerasta mnie o glowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felusia
DO monikaaaaaa W cytologii mam napisane LSIL (nie można wykluczyć CIN 1). Mam dużą nadżerkę. Robiłam badanie na czystość pochwy i wyszło dobrze. objawy jakie miałam to upławy i ból podczas stosunku które jak powiedział lekarz są od nadżerki. A jeśli chodzi o ten niemiły zapach to nic takiego nie miałam. Będzie dobrze, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaaaaaa ja miałam przewlekły stan zapalny i tak zaawansowany że miałam IIIb LSIL CIN1 - i nie miałam ŻADNYCH objawów - zero upławów, zero nieprzyjemnego zapachu - nic... lekarz też był zdziwiony bo sądził że mój wynik z cytologii był spowodowany infekcją HPV stąd zdzwiony był ujemnym wynikiem bo okazało się że wynik jest rezultatem stanu zapalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaa
DZieki za odpowiedzi, bo ja myslalm, ze ten zapach to juz jakis najgorszy objaw z mozliwych. Nie wiem, czy bedzie dobrze . 3 lata temu mialam wypalanke, potem niby cytologia byla 2 ale caly rok meczyly mnie grzybice i inne swinstwa. Od dwoch lat nic mi nie dolega, teraz ten zapach i 7 dni czekania na wynik....KOszmar, a boje sie strasznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.We wtorek byłam z wynikami u swojego lekrza.Z wyników wyczytał że mam stan zapalny,i cała dysplazja została wycięta podaczas biopsji wiec dzieki temu zabiegowi upewnilismy sie ze nic juz tam nie ma,zrobiliśmy cytologie.Zapytałam się dlaczego w wyniku nie ma nic o wirusie HPV,czy ja już go nie mam?Powiedział że wirus bedzie już zawsze(no trudno).Kolejne moje pytanie było o testy na HPV czy powinnam robić aby sprawdzić jakie typy wirusa posiadam.Powiedział że nie ma sęsu wydawać pieniedzy na ten test,ponienieważ i tak wiadomo że trzeba pilnować cytologi i robić badania co 3 miesiace.A to że będe wiedziala jakie mam typy wirusa to bede wiedziała dla samej siebie,bo i tak bede cały czas pod kontrolą. ewuśka71 dzieki za miłe słowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabem 24, Lekarz mial racje z tym badaniem na obecnosc wirusa. ja trzy lata temu miala III grupe, abrazje itd. Po roku zrobilam sobe testy na obecnosc HPV - wyszlo ze nie mam ani grupy niskiego ani wysokiego ryzyka. I myslalam ze tamten incydent z III grupa byl jednorazowy, bo kolejne cytologie byly albo I albo II. Dwa miesiace temu - znowu III grupa i lekarz powiedzial mi ze zmiany w kolposkopii, choc jeszcze niegrozne, wksazuja jednak na obecnosc HPV. A to ze mi nie wyszedl w testach o niczym nie swiadczy, bo on jest czesto w formie utajonej i nie daje sie wykryc. Wiec faktycznie jedyna rada dla nas to co trzy miesiace cytologia i reka na pulsie w razie czego. Ja ide za tydzien na kolejna cytologie i potem dwa tygodnie nerwow do wynikow i cdn. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny!!! Ja dziś rano dołączyłam do grupy szczęśliwych!!!Przyszła mi info, że wszystkie zmiany CINIII zostały usunięte, a kontrola za pół roku!!! Trzymajcie się - będę tu zaglądać, a teraz szykuję się do głodówki, muszę pokonać tego wirusa (chociaż nie miałam badań w jego kierunku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpiszcie prosze
Czekam na wynik cytologii, boje sie jak cholera....Boje sie, ze cos bedzie nie tak jak trzeba. Boje sie raka. Mam pytanie, czy Wy , ktore mialyscie kiepska cytologie, mialyscie jakiekolwiek objawy? BOze jak ja sie boje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga64
Do odpiszcie prosze! ja poszlam zrobic cytologie,bo podczas stosunku bolal mnie prawy jajnik...i dzieki temu okazalo sie to co sie okazalo...jestes tu chyba nowa,wiec w skrocie Ci opowiem jak bylo. wynik cytologii 3gr z podejrzeniem o nowotwor (mam 22 lata)...potem wycinki,potwierdzilo sie i przekazano mnie do kliniki patologii szyjki macicy w Poz.tam zrobiono mi ponownie wszystkie badania wraz z HPV...co sie okazalo? HPV jest i to ten najwyzszego ryzyka...pojechalam do jednego z najlepszych specjalistow,ktory zaproponowal mi wymrazanie i dzis po 4 tyg odetchnelam z ulga...pozbylam sie tego swinstwa,moj uklad immunologiczny sie juz broni i lekarz kazal spac spokojnie,za pol roku kontrola.takze jak widzisz wystarczy wierzyc i zaczac dzialac jak najszybciej a nie siedziec i sie uzalac nad soba,bo to nic nam nie da a moze tylko pogorszyc nasz stan psychiczny-wiem cos o tym i gdyby nie moj uparty chlopak to nie wiem,czy dzis nie siedzialabym na tylku i nic nie robila tak jak kazali lekarze w POZ...mialam czekac rok,bo byc moze moj uklad sie sam obroni...coz...bez komentarza! a za Ciebie trzymam kciuki,bo co by nie wyszlo to i tak z tym wygrasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skasowało mi posta. Do odpiszcie proszę: Ja miałam CINIII, w obcym kraju, przeżyłam konizację i jest ok!!! Wiara czyni cuda. I one się cały czas zdarzają - poczytaj ten topik. Ja korzystałam jesszcze z porad lekarza na portalu \"kwiat kobiecości\". Moja kiepska cyt. nie dawała żadnych objawów - ale pamiętaj każdy jest inny!!!Trzymaj się, wiem co to znaczy czekać, ale wszystko da się wyleczyć - ja już myślami byłam przy operacji ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do odpiszcie prosze ja mialam IIIB CIN1/HPV - zero objawów, nic... zero bólu podczas stosunku, zero upławów, nieprzyjemnego zapachu... nic... a dlaczego się tak boisz wyniku? masz jakieś objawy? lekarz coś powiedział? trzymaj się... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felusia
Dziewczyny powiedzcie mi jak się leczy HPV? Ja dzis prawdopodobnie będę miała wynik i dowiem się który typ mam. Boję się strasznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga64
do Felusia! hmm prawdopodobnie lekarz Ci powie,ze powinnas poczekac,az Twoj uklad immunologiczny sam sie zacznie bronic i wytwarzac przeciwciala.to trwa ok roku,pozniej kontrolne badania.ja takie slowa uslyszalam i wrecz zasmialam im sie w twarz.pojechalam prywatnie i zrobilam wymrazanie i dzis nie zaluje tej decyzji,bo sie tego G pozbylam,a mialam najgrozniejsze typy wirusa.dzis moge sie juz zaszczepic przeciwko HPV i Tobie rowniez radze pomyslec nad glebokim wymrazaniem zmian.powodzenia! daj znac jaki masz wynik! i pamietaj jaki by nie byl to nie koniec swiata-trzeba tylko szybko dzialac :) wiem to po sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felusia
do iga64 właśnie słyszałam o tym że organizm potrafi sam się przed tym obronić. Lekarz mówił że jak test na hpv wykaże że mam typy niskiego ryzyka to dostanę skierowanie na kolposkopię a jak wyjdzie typ 16 i 18 to kolposkopia + wycinki. Jak wycinki wyjdą źle to konizacja :( Od rana czekam aż lekarz do mnie zadzwoni i chyba zaraz "zniosę jajko"!!! Dzięki iga za zainteresowanie... Dam znać jak będzie wiadomo co dalej ze mną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felusia a skąd wiesz ze masz hpv? na podstawie czego Tobie lekarz to powiedzial? tak \"na oko\"? u mnie biopsja tego nie wykazała ani testy na hpv choc w cytologii mialam IIIB a potem IIIA i małą nadżerkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felusia
do anah W cytologii mam napisane tak:" LSIL. Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego dojrzewają prawidłowo i wśród nich widoczne są nieprawidłowe komórki z cechami infekcji HPV (nie można wykluczyć CIN1). Prawidłowa flora bakteryjna. Niewielki odczyn zapalny". Ten odczyn zapalny podobno od nadżerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felusia ja w pierwszej złej cytologii (we wcześniejszych miałam II) mialam IIIB i LSIL i CIN1/HPV, w drugiej mialam IIIA i podejrzenie infekcji HPV a mimo to ani biopsja ani badanie DNA HPV na typy onkogenne (wysokiego ryzyka) były ujemne - powodem III gr był przewlekły stan zapalny :) więc głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być: i biopsja i test na hpv były ujemne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga64
anah ma racje...to,ze masz tak napisane w wyniku cytologii,wcale nie oznacza,ze masz HPV...ale skoro zrobili Ci juz test na HPV to pozostalo czekac!koniecznie daj znac jaki byl wynik i pozniej bedziemy dumac co dalej z tym zrobic,poki co glowka do gory :) a tak z innej beczki trzymajta za mnie kciuki bo mam dzisiaj interview ;> to jest dopiero straaach!! hehe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felusia
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Jak na razie lekarz nie dzwonił. Może dziś nie zadzwoni... Dam znać jak się czegoś dowiem! iga64 będę trzymać kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×