Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość Simeri
Cześć, też miałam zdiagnozowane cechy infekcji HPV, jednak nie robiłam konkretnych badań na jego typ bo jakie to ma znaczenie. Wirusa HPV i tak sie nie leczy i nawet sciecie szyjki go nie wyleczy bo wirus jest w naszym organizmie. Lekarz powiedział, że może za jakiś czas organizm sam zwalczy wirusa wiec nie chce wiedziec jakie jego typy aktualnie nosze w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) zgadza się jestem już po wycinkach,powiedzcie mi gdzie robiłyście te badania na typy wirusa hpv bo tego też nie miałam robinego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna...30
Mnie badanie na hpv pobrał mój lekarz i wysłał do Warszawy. A samo badanie jest podobne do badań cytologicznych, też pobiera próbę wymazu, przynajmiej ja tak miałam. Tylko, że ja za badania płaciłam 200 zł, zresztą wszystkie badania robie prywatnie, bo w przychodni lekarz mnie tak potraktował, że już nigdy do ch.... nie pójdę, wole zapłacić i być traktowana jak człowiek a nie jak zło konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chodze prywatnie do lekarza.Tylko że mnie bierze do państwowego szpitala gdzie pracuje bo on mi to załatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simeri
Cos wiem na temat panstowejs służby zdrowia , ja abrazje miałam nawet robioną w prywatnym szpitalu bo do panstwowego nie mogłam sie dostac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felicia34
witam was .wczoraj mialam op.myslalam ze umre ze strachu.matko jedyna dziekuje bogu wszystko dobrze poszlo.bolalo mnie wszystko 1 dziem.jutro powiem wam wszystko bo jestem pod wplywem leöw jeszecze.ale konisacja nei jest tak tragiczna choc mze byc przepraszaam za moje bledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny ja gdy poszłam do szpitala (na Polną do Poznania - tu pracuje mój lekarz u ktorego lecze się prywatnie) to lekarz posadził mnie przy stoliku i sama miałam uzupełniać kartę - dyktował mi i miałam z tego co pamiętam coś takiego: pobranie wycinków szyjki macicy oraz proces łyżeczkowania szyjki macicy (nie wiem czy było tam słowo kanału szyjki musiałabym sprawdzić na wypisie) ze szpitala wyszłam tego samego dnia wieczorem choć lekarz chciał mnie zatrzymac do dnia następnego bo miałam krwotok - mam wydłużony czas krwawienia (przed zabiegiem nie miałam robionego czas krwawienia i krzepnięcia - miałam to robione rok wcześniej gdy chciałam anty ale nie dostałam z uwagi na poziom cholesterolu - a co do czasu krwawienia to wiedzialam juz wczesniej przy wycięciu migdałów - na szczęście zastrzyk pomógł) zabieg miałam pod narkozą - nie bolało nic z wyjątkiem wyjmowania tamponu i oglądania szyjki nasępnego dnia poszłam normalnie do pracy - krwawiłam/plamiłam lekko przez jakieś 3-4 dni co do hpv to nie stwierdzono tego w biopsji - choć jak mówił mi lekarz nie bada sie wycinków pod tym kontem choć w ktoryms poście wyczytałam tutaj ze u ktorejs z dziewczyn biopsja wykazała hpv ja miałam robione test na hpv ale nie odebrałam jeszcze wyników - wiem tylko że jest ujemny ale nie wiem na jakie typy mi robili więc muszę przejechac sie na Polną (gin zrobil mi to na NFZ tak samo jak biopsję) trzymajcie się dziewczyny teraz czekam na wynik cytologii mam nadzieje ze nie będzie już III pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! W poniedzialek ide po wyniki cytologii, ciekawe co sie dzieje bo jak wczesniej mowilam mam cyste a tak mnie jajnik boli ze juz nie wytrzymuje. na pewno napisze aby sie podzielic wiadomoscia pozdrawiam! trzymajcie sie i nie poddawajcie ja juz tyle w zyciu wychorowalam ze wywoluje to juz u mnie smiech bo co mi innego pozostalo wam zycze abyscie tez mialy takie podejscie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna...30
Witam No ja już jestem po zabiegu, myślałam ze lekarz zrobi mi jeszcze łyżeczkowanie kanału szyjki macicy, ale od razu zaproponował usuięcie zmian za pomocą "leep", no i się zgodziłam. Trwało to może z 10 minut do 15, nie wiem bo przespałam. Po obudzeniu szybko doszłam do siebie i może po pólgodzinie wyszłam do domu. W tej chwili czuje się dobrze, jakbym nic nie miała robione, przepisał mi tylko antybiotyk , no i po 21 dniach na kontrol i odbiór wyników hisp. Trzymaicie się dziewczyny wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam to forum, bo po dwoch latach spokoju powrocil koszmar III grupy cytologii. w 2005 po raz pierwszy mi wyszla III grupa i dysplazja miernego stopnia. Mialam robiona abrazje (czyli lyzeczkowanie) i potem juz byla I grupa, a przy kolejnych cytologiach II. W tym tygodniu odebralam znowu III grupe i mam skierowanie na kolposkopie. Lekarz, ktory mnie teraz prowadzi nie jest wylewny, wiec szukam informacji w necie. Najgorsze jest to ze kilka miesiecy temu postanowilam, ze juz czas na dziecko, a tu cos takiego zamiast dziecka mi sie \\\"urodzilo\\\". Nie mam hpv, bo mialam robione badania na obecnosc. Powiedzcie mi skad te komorki dysplastyczne, czy jestem na nie juz skazana co jakis czas i najwazniejsze ...co z ciaza? Dwa lata temu znajoma ginekolog powiedziala mi ze w moim przypadku nie powinno sie skracac szyjki, bo jest anatomicznie bardzo krotka. Czy kolposkopia jest bolesna? Czy mam sie teraz zabezpieczac zeby w tym zlym okresie nie zajsc w ciaze? a moze ciaza w ogole jest niemozliwa z ta dysplazja? ehh...jestem zalamana i o niczym innym nie moge myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanda_dd przede wszystkim spokojnie :) kolposkopia (ktorej co prawda nie mialam robionej :/ ) to dokładne obejrzenie szyjki przy pomocy specjalnej kamerki :) więc to nic nie boli - a to że lekarz Ciebie na nią skierował dobrze o nim świadczy (mnie od razu posłał na biopsję) III w cytologii to pewnie z powodu stanu zapalnego - tak jest u mnie (a dokładniej - prawdopodobnie tak jest... teraz czekam na wynik cytologii pewnie przyjdzie dziś lub jutro...) skrócenie szyjki a nawet jej wycięcie nie wyklucza zajścia i donoszenia ciąży... w końcu wypowiadały się tutaj kobietki które mialy bardzo krótką szyjkę, ktore miały wyciętą szyjkę a mimo to miały maluszki :) wtedy co najwyżej zakłądają szew :) trzeba być dobrej myśli... lekarz pewnie przepisze globulki i będzie dobrze... wierz w to a tak się stanie :) pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:)mam już wyznaczony termin zabiegu na 21 grudnia.W końcu się doczekałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za dodanie otuchy, dzisiaj juz mi lepiej. 19 mam kolposkopie i wtedy zobaczymy. A czy nawet jak sie okaze ze to dysplazja malego stopnia, to oni zawsze musza zrobic zabieg usuwania tych komorek? Dwa lata temu od tego zaczeli i na szczescie skonczyli, choc mieli zakusy zeby skracac szyjke. pozdrawiam i odezwe sie jak bede miala wyniki kolposkopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_też chora
czesc dziewczyny odebralam cytologie znow 3,ale czego mozna sie bylo spodziewac jak mam same "najwspanialsze"typy hpv-16,18 itp. we wtorek jade do krakowa,moze zapadnie wreszczie jakas decyzja. czy ktoras z Was slyszla o metodzie leep??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam skracaną szyjkę metodą leep we wrześniu. Zabieg w gabinecie, pod narkozą trwa bardzo krótko. Nic mnie nie bolalo. W piątek mialam zabieg, we wtorek poszlam normalnie do pracy. W środę idę na drugą kontrolę , zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna...30
Również miałam zabieg metodą leep w poniedziałek. w klinice spędziłam z 3 godziny, z tym ze nie od razu miałam zabieg i z 40 minut czekałam, potem jeszcze z pólgodzinny trwało przygotowanie tzn. wypisanie papierków, przebranie się itp. Po wszystkich formalnościach uśpili mnie i sam zabieg trwal może z 20 minut. Widziałam bo usnełam koło15.20 a obudziłam się o 15.40. Samego zabiegu nie pamietam, tylko czułam ciepło w okolicy brzucha, nic a nic nie bolało, nawet jak już się obudziłam. Po zabiegu przewiezli mnie na łózko i miałam leżeć, ale to może z 5 minutek było tego mojego leżenia, potem sobie troszkę posiedziałam dochodząć do siebie. Nic mnie nie bolało, zresztą do tej pory nie odczuwam żadnych dolegliwości, troszeńke krwawiłam po samym zabiegu ale od tej pory nic. Jakbym nie miała wypisu to nigdy bym nie powiedziala, ze miałam coś robione. Mam przepisany tylko antybiotyk na pięć dni, a po 21 mam iść na kontrole i odebrać badania histopatologiczne. Mam nadzieje, że chociaż te badania bedą dobre, ale jestem dobrej nadzieji. Więc głowa do góry wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_też chora
lekarz zaproponował mi wlasnie metode leep,tylko czy po tym pozbede sie hpv i juz bedzie dobrze??hmmm.....tego chyba nie wie nikt trzymjacie sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny... dziś odebrałam w końcu mój wynik na hpv (nie spieszyło mi się bo wiedziałam że na szczęście ujemny) miałam analizowane typy wirusa HPV wysokiego ryzyka: 16 18 31 33 35 39 45 51 52 56 58 59 i 68 - nie stwierdzono obecności DNA wirusów HPV wysokiego ryzyka nie miałam badane na obecność typów 6 i 11 czyli odpowiedzialnych za kłykciny kończyste - ale skoro ich nie mam to pewnie i tych typów też nie mam... czekam na wynik cytologii... nadal... powinien już być a tu nici... a miałam ją robioną 21go listopada - więc już powinien być :( trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
hey. moim problemem jest oczywiscie grupa 3 - zarazenie wirusem HPV, podobno. Moj ginekolog oswiadczyl mi ostatnio ale nie pokazal mi wyniku co dla wszystkich w rodzinie bylo nie do zrozumienia ( powinnien dac mi go) i zalecil specjalne szczepionki. jestem po dwoch. zastanawi mnie najbardzie ze na ulotce na temt tych szczepionek jest jasno napisane ze od 15 do 26 roku powinny byc brane, co dziwne ze moj ginekolog zalecil mojej mamy kolezance ktora ma 50 lat te same co mi (chodzimy do tego samego ginekologa). nie zrobil mi jeszcze raz cytologii ani zadnych wycinkow. dziwne. dlatego poszlam do innego ginekologa tak dla upewnienia, porozmawialm z nim. byl zaszokowany, poniewaz jak jest sie zarazonym wirusem to trzeba zaraz robic specjalne wyniki aby sprawdzic na ktory wirus. jestem w szoku i mysle o najgorszym!!!!!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariahh1 powiem Tobie że ja też jestem zszokowana... jak to nie pokazał tobie wyniku? a poza tym jesli masz grupe III to trzeba zrobic test na hpv i jesli go nie ma to wyleczyc stan zapalny (bo to on przeważnie jest wtedy powodem III) i wtedy szczepionka! mi mój gin wynik przysyła pocztą... nie do pomyślenia jest dla mnie że nie chcial tobie go pokazać... zresztą III w cytologii nie oznacza że masz HPV (ja jestem tego przykładem...) szok... widac Twój gin lubi zbijać kasę i na tym mu najbardziej zależy... przykre... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna...30
dariahh1 Jestem w szoku tym co napisałaś, jak mógł Ci nie pokazać wyników, jak mógł ci przepisać szczepionki na hpv jeśli jesteś zarażona tym wirusem. Kobieto uciekaj od tego konowała bo szkoda twojego zdrowia, nerwów i pieniedzy. Jacy są podli ludzie, że wykorzystują nieszczęście , chorobe innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
witam ponownie. nie wiem co mam myslec. podejrzewam ze mnie naciagnal na szczepionki i tyle. ale chyba juz wole zeby mnie naciagnal niz okazolo sie ze naprawde jestem zakazona. Jak pisalam wczesniej mojej mamy kolezanka tak samo jak ja byla niby zakazona poszla do innego ginekologa i okazalo ze wszystko oki , II grupe miala a u niego robila tydzien pozniej i wykazalo ze ma miedzy III a IV. ginekolog chyba sobie nie zdaje sprawy ze naciagajac nas nie tylko wykorzystuje ale przy okazji psychicznie doluje. mam 25 lat i nie dawno wyszlam za maz i chcialabym miec dziecko - moje najwieksze marzenie. w srode mam miec wynik u innego ginekologa mam nadzieje ze swieta beda udane i szczesliwe. pozdrawiam i bardzo bardzo dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wczoraj dostałam wynik... ocena wg systemu Bethesda (TBS 2000): rozmaz odpowiedni do oceny. Obraz cytologiczny w granicach normy. Stopień cytologiczny wg Papanicolau II Wskazana kontrola cytologiczna za 12 m-cy ale ja zrobię za pół roku... bo nigdy nie wiem kiedy mam stan zapalny... pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
gratuluje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
witam ponownie. niestety grupa III ZNOWU I U INNEGO LEKARZA. JESTEM ZALAMANA. mysle o najgorszym. dziewczyny powiedzcie mi czy wycinki i badania bola?? czy jest szansa ze nie usuna mi calej szyjki macicy i bede spokojnie zyla. chce miec w najblizszym czasie bobasa. czy ktoras z was brala te szczepionki przeciwko hpv??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×