Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Bingo!!!! To cudownie! Musisz dzisiaj to jakos uczcic, bo zuch jestes! i to najlepszy przyklad na to ze jak o siebie dabamy to sie ze wszystkiego wykaraskamy! buziaki i ciesz sie wiosna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantazja83
uczczę to jutro! wypije za zdrowie Twoje i wszystkich dziewczyn które uczestniczą na forum! Doktor powiedział że mój przypadek będzie opisany :-D W poniedziałek idę na smarowanie nadżerki a 19 kwietnia mam mieć szczepionkę przeciw HPV. Dziewczyny wierzę że u Was też wszystko się dobrze skończy. Musicie o siebie dbać i się nie załamywać! Trzymam za Was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena4021
Mam 3 grupe!!Boje sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena4021
Napiszcie mi cos o tym!!Prosze!!Moja siostra ma problemy z ciaza....Moze to jakies rodzinne!!Wiem ze sie boje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
a ja mam dziś kolposkopie... ale przeziębiłam się, mam zapalenie pęcherza i ogólnie mówiąc jestem podłamana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
no to teraz czekam na wyniki cytologii.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikutka
troszke mnie tu nie było Fantazja dziekuje Ci za Twoje posty:D bardzo mi pomogly. Pozdrawiam Was wszystkie trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kira7
Hello dziewczyny!Dzwonilam dzisiaj do kliniki,aby sie dowiedziec czy sa wyniki,sa i po krotkiej telefonicznej rozmowie z panem doktorem juz wiem ,ze sa dobre.Nie ma k.nowotworowych w tym co wycieli,jest dysplazja malego stopnia.To lepiej niz bylo..Z wyskrobin wiadomo ze jest stan zapalny.WYniki jednak odbiore dopiero w maju to bede wiecej wiedziec.BArdzo sie uspokoilam i jestem strasznie szczesliwa,ze nic tam gorzej nie jest.Cytologia co trzy miesiace.Pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kira7
Dziekuje,a ja trzymam za Ciebie kciuki oby cytologia bala dobra no i oczywiscie za wszystkie dziewczyny.:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja czekam na wynikale z gory mi powidzieli ze bede miala zabieg czy wynik jest zalezny od wielkosci nadzerki? prosze o odpowiedz strasznie boje sie wyniku cytolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja czekam na wynikale z gory mi powidzieli ze bede miala zabieg czy wynik jest zalezny od wielkosci nadzerki? prosze o odpowiedz strasznie boje sie wyniku cytolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZY MOZE KTOS SIE ORIENTUJE Z ROZPOZNANIE KLINICZNYM CYTOLOGII EROSIO COLLI E3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kira7
Erosio colli uteri Nadżerka szyjki macicy Erosio glandularis colli uteri Nadżerka gruczołowa szyjki macicy Erosio glandularis in statu epidermisationis Nadżerka gruczołowa w fazie epidermizacji Erosio glandularis colli uteri in statu epidermistationis cum koilocytosi CIN 1, LG SIL. Tłumaczenie: Nadżerka gruczołowa szyjki macicy w stanie epidermizacji z obecnością kilocytozy. CIN 1. LG SIL - to określenia dysplazji małego stopnia, która zazwyczaj towarzyszy zakażeniu wirusem HPV Koilocytoza - tu: wykładnik morfologiczny zakażenia wirusem HPV. Erosio papillaris in statu epidermisationis cum inflammations Nadżerka brodawkowata w fazie epidermizacji z zapaleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kira dziekuje ci bardz z tego co widze to moj wynik nie jest taki zly ale konizacje i tak musze zrobic i troche mnie to przeraza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kira dziekuje ci bardz z tego co widze to moj wynik nie jest taki zly ale konizacje i tak musze zrobic i troche mnie to przeraza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kira7
Dlaczego musisz zrobic,masz wyniki???JA mialam konizacje ,zle wyniki ale zadnej nadzerki.Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze zrobic konizacje bo tak mi zalecila bo nadzerka jest bardzo duza i lepiej ja usunac przez zabieg dala mi teraz antybiotyk do wybrania i po nastepnej miesiaczce do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
przede mną tydzień nerwów i czekania na wyniki cytologii, każdy telefon to stres... mam nadzieję, że nie zadzwonią, że wszystko jest ok. trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem tu nowa odebrałam wynik cytologi w piątek i niestety III grupa w wyniku mam opisane \\\"zmiana śródpłaskonabłonkowa malego stopnia (LSIL)(w tym HPV/CIN1)\\\", 22 kwietnia mam mieć kolposkopię byłam w miarę spokojna dopóki nie poczytałam co to takiego teraz po tym forum się trochę uspokoiłam ale będę wdzięczna jeśli ktoś będzie mógł mi cos więcej napisac na ten temat, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loloinka wiem przez co przechodzisz niestety ja tez mysialam czekac 10 dni na wynik na szczescie nic tam nie wykrylu ale niestety konizacje musze miec trzeba wierzyc ze bedzie dobrze trzymam kciuki odezwij sie jak beda wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantazja83
do mary83 przeczytaj moje posty które były wcześniej, miałam podobne wyniki jak Ty, w jednym poście masz wszystko dokładnie opisane jak to się u mnie zaczęło itd. Ja już jestem po pierwszym smarowaniu nadżerki, w sobotę idę na drugie smarowanie i szczepienie przeciw HPV. Pozdrawiam Was kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze takie pytanie do was dziewczyny czy po tej kolposkopi zawsze kierują na wycinek do szpitala??? To mnie bardzo przeraża mam nadziję że po kolposkopi wyniki będą dobre i nie będą mi pobierali wycinków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolutnie nie. Ja mialam kolposkopie, po ktorej przepisali mi tylko leki. wiec wszystko zalezy od wynikow cytologii, a potem od obrazu na akolposkopii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
ja tez dostałam leki, pozniej kolejna cytologia, teraz czekam na wyniki. ginekolog powiedzial, ze jesli znowu wyjdzie 3 to drogi sa dwie, albo wycinek, albo obserwacja. ciagle jeszcze mam nadzieje, ze cytologia wyjdzie ok. wszystko sie rozsądzi w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loloinka, mysl pozytywnie - ja mialam tez tak: zla cytologia, kolposkopia, leki i powtorka cytogi i....wyszla 2! trzymam kciuki, zeby u Ciebie tez tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość add
Witam Was ponownie! Dzisiaj ponownie zrobiłam cytologię. Tydzień muszę czekać na wyniki... Mam nadzieję, że ta 3 grupa już się nie powtórzy i uniknę pobierania wycinka, bo jakoś to mi tak nieprzyjemnie brzmi, choć lekarz powiedział, że wcale nie będę musiała położyć się w szpitalu, tylko można to zrobić w gabinecie i że wcale bardzo nie boli (gdzieś wyczytałam, że niby tak). Ponoć to tylko uszczypnięcie. Stąd prośba do dziewczyn, które miały pobierany wycinek, czy oby na pewno tak jest? Na moje pytanie o kolposkopię powiedział, żę ona jest tylko po to, by sprawdzić z którego miejsca pobrać wycinek. Mi robił wcześniej próbę jodową i powiedział, że wiemy skąd w razie czego brać....hmmmm...nie wiem co o tym myśleć, bo czytam, że u niektórych z Was właśnie to badanie pozwoliło na uniknięcie pobierania wycinka.W moim wyniku cytologii nic też nie piszą o o wirusie HPv....a ponoć przy 3 grupie i Cin 1 wystepuje....hmmmm Pozdrawiam Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
witam! do add nie musisz sie bac wycinkow bo nie boli wcale jesli jestes pod narkoza - ja tak mialam i przy okazji porzadnie sie wyspalam. nie masz co sie martwic. a ogolnie co do wycinkow to jestem zadowolona ze mi lekarz zrobil i to od razu po pierwszej cytologii ktora wyszla mi III.chociaz wiem na czym stoje i co mi jest. mam pytanko czy ktoras z was ma chroniczne zapalenie szyjki macicy ?? i miala robiona odnowe szyjki macicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kira7
Do Add.Ja mialam pobierane wycinki dwa razy i za kazdym bez znieczulenia,w gabinecie u ginekologa.Trwalo to w sumie krotko,za pirwszym razem praktycznie wogole nie bolalo,takie male szczypniecia(bo lekarz musi pobrac z kilku miejsc),wyniki tez bardzo dore wyszly.Gorzej bylo za drugim podejsciem,bo musial glebiej pobrac material,takie nieprzyjemne uczucie.Za tym drugim razem okropnie mnie pieklo,ale to tylko dlatego,ze mam delikatna szyjke macicy i strasznie krwawilam,okropnie,mowie Wam nawet gin spanikowal.Ale tak samo bylo przy konizacji,tez nie mogli sobie poradzic.Trzymam kciuki.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×