Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość loloinka
a jaki jest czas oczekiwania na wyniki cytologii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga7600
pzdrawiam wszystkich z forum. ja od 10 lat mam nadżerkę. pierwszy wynik cytologii miałam IIgrupę.lekarz powiedział że mam nadżerkę ale nie jest duża i nic się nie dzieje.więc nie ma się czym martwić.no więc się nie martwiłam.po kilku latach pojawiły się krwiste upławy.zlekceważyłam to i dopiero mój facet prawie na kopach wygnał mnie do gin. kiedy podczas baraszkowania krew leciała mi jak przy okresie.zrobiłam cytologię,lekarz już podczas badania powiedział że mam nadżerę jak 5zł i że raczej bez wycinka się nie obejdzie.ale na szczęście wyszła IIgr no i miałam 2 wypalanki które do końca jej nie wyleczyły.potem zaszłam w ciążę,po niej ginekolog stwierdził że wszystko jest ok i nie trzeba robić cyt. trochę mnie to zdziwiło no ale jak tak lekarz powiedział no to chyba wie lepiej. jakieś pół roku potem zaczął dziwnie boleć mnie kręgosłup.niby jak korzonki ale trochę mniej.poszłam do lekarza ogólnego który od razu zapytał czy sprawy ginekologiczne mam ok. no to ja od razu zrobiłam cytologię no i dziś dostałam wyrok:IIIgr.lekarz dał mi globulki Sterovag i po nich mam zrobić kolejną cytologię i jeśli dalej wyjdzie III no to wycinek a jak II to kolejna wypalanka.jestem strasznie zdołowana,mam ochotę pójść do tego lekarza który mówił że jest ok i go zbluzgać.my kobiety mamy przerąbane........pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aboabo
oj nie przeżywaj, pewnie masz silny stan zapalny i stąd ta III, bo czasem dają IIIA jak jest przenoszony stan zapalny, weźmiesz globulki i będzie OK jak masz parę wolnych złotych to idz zrobić posiew z szyjki albo stopień czystości żeby podziałać na konkretny drobnoustrój a nie ładować w ciemno z nadżerką już tak jest, czasami ginekolodzy celowo sieją postrach żeby zarobić na laserach i innych bajerach a to wcale niekonieczne przeważnie, grunt to wylecz stan zapalny i zobaczysz że nic się napewno złego nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie no i narazie po strachu :) miałam mieć kolposkopie dopiero w ten wtorek ale już jestem po mój gin musi pilnie wyjechać i przyspieszył mi badanie i okazało się że narazie bez strachu, wycinków nie pobrała bo podobno nie ma skąd, zastanawia mnie tylko jedno, że nie dostałam żadnych leków a tylko mam zrobić cytologię nie później niż za pół roku, w między czasie mam mieć testy na określenie hpv czy to wirus wysokiego czy niskiego ryzyka podobno pobranie materiału do badania odbywa się na zasadach cytologi czy ktoś miał robione te badania jak to dokładnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli kolposkopia wychodzi prawidlowa to nie musisz dostac lekow. Ja dostalam po kolposkopii, ale nie byl to zaden antybiotyk tylko globulki odkazajace. A co do badania na obecnosc hpv to z punktu widzenia pacjentki jest to identyczne jak badanie cytologiczne. pozdraiwma,wanda_dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantazja83
do mary83 Test na HPV pobiera się podobnie jak cytologie tylko że dłużej to trwa... Mnie osobiście bolało jak lekarz pobierał wymaz ale to pewnie ze względu na nadżerkę którą miałam dużą i bolącą (dało się wytrzymać). Bolało mnie również podczas stosunku (piszę bolało bo nie wiem czy nadal boli ponieważ od dłuższego czasu żyję w celibacie wraz ze swoim chłopakiem). Wczoraj byłam na drugim smarowaniu nadżerki i efekty są z czego się bardzo cieszę - z 5 zł. zmniejszyła się do 2 zł. Miała również szczepienie na tego okropnego wirusa i do tej pory mnie ręka boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
moje wyniki już są, a ja siedzę w pracy i nie moge jechać ich odebrać !!!! chyba osiwieje tu dziś do końca dnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam powiedziec ze mialam III grupe! Zestresowana poszlam do gina ktory przepisal mi tabsy silne na stan zapalny! Po kuracji i miesiaczce mialam powtornie powtorzyc cyto! Chce poinformowac iz powtorna cyto wskazala I grupe!!! Takze dziewczyny! Badajcie sie probujcie najpierw szita zabic chemikaljami!!! i nie martwcie sie bo na wszystko przyjdzie rada!!!! Tylko zeby sie kontrolowac to jest najwazniejsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
a u mnie bez rewelacji niestety... nadal trzecia grupa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kira7
Glowa do gory nie zamartwiaj sie i tak bedzie dobrze.Co Ci poradzil lekarz?Co dalej,obserwacje czy wycinki?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
narazie tylko odebralam wyniki. i co dziwne lekarz nawet nie dzwonil. co nie zmienia faktu, ze czeka mnie wizyta. malo madrze zrobilam z ta cytologia, nie powinnam wspolzyc 48 godzin przed badaniem, a tych godzin niestety bylo mniej.... myslicie, ze to moglo miec wplyw na wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Johanna G.
wlasnie dostalam dzisiaj wyniki , grupa 3... poczatkowo sie nie zdolowalam,ale jak teraz to wszystko czytam... ja juz mialam usuwanego guza z jajnika,ktorego teraz prawie nie mam, usuwana dosyc duza nadzerke, o bolu jaki tam przezylam nie wspomne,pozniej lezalam w domu 2 dni jak zwloki... sama nie wiem, co mam myslec,mieszkam teraz za granica,przyjade dopiero za 3 tyg.,bo jak powiedzialam lekarzowi,ze planuje za 3 miesiace to na mnie nawrzeszczal. boje sie,ale staram sie nie martwic na zapas.jutro zadzwonie i podam konkretny termin przyjazdu.najgorzej,ze podawal mi to wszystko przez telefon i nawet nie powiedzial jaka mam grupe 3a,czy dalej, tylko,ze 3 i ze obowiazuje go tajemnica lekarska i przez telefon nie moze... swietnie. bedzie trzeba odczekac jakos te 3 tyg., rzucic sie w wir pracy i postarac sie nie myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka611
witam,ja miałam 3gr.w styczniu potem kolposkopia ,pobranie wycinka,(nic nie boli ,w znieczuleniu , kilka godzin w szpitalu)i z tego najbardziej się cieszę ,bo gdyby mnie zaczeli leczyć globulkami to nie wiem co by bylo,Wyszedł rak szyjki macicy w zerowym stadium,jestem miesiąc po operacji ,odebrałam wczoraj wyniki histopatologiczne i jestem całkowicie zdrowa.Także jeżeli lekarz proponuje wycinki to natychmiast się zgadzać jest to najbardziej pewne rozpoznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
rozumiem, ze hpv również miałaś ? które cin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka611
Tak ,ocena his-pat Cin 3.Chciałam jeszcze zaznaczyć ,że wiek nie jest dodatkowym czynnikiem ryzyka ,leżałam z dziewczyną 23 letnia,która miała usuniętą macicę z przydatkami z powodu rozsianego nowotworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
matko, zawiało optymizmem.... u mnie cin 1 i mam głęboką nadzieję, że na tym poprzestanę. wizyta u lekarza 15 maja i będę myśleć jak się tego paskudztwa pozbyć ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga64
Dziewczyny! dzis odebralam wyniki 2gr!!! pisze to,dlatego,zeby kazda z Was wiedziala,ze wyjdzie z tego! ja sobie nie dalam wmowic,ze powinnam czekac rok,az wszystko samo sie cofnie. prywatny lekarz zrobil mi glebokie wymrazanie i dzis po 4 miesiacach, wiem ze mam 2gr! a HPV mialam wszystkie typy wysokiego ryzyka! wiec Dziewczyny dzialac dzialac i jeszcze raz dzialac! swoje przezylam-nie powiem,ale widocznie tak mialo byc i wiem,ze kazda z Was da rade! 3mam kciuki! papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaferianka
no i co się cieszysz? że udało CI się zamieść pod dywan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaferianka
Krioterapia nie ma możliwości kontroli głębokości zamrażania a fotokoagulacja i laser chociaż teoretycznie maja taką możliwość, to w praktyce nie jest to takie proste do wykonania. Zbyt płytkie wykonanie zabiegu destrukcji zamyka ujście gruczołu nie niszcząc go całkowicie i jeżeli będzie miała tam miejsce metaplazja atypowa, czyli proces nieprawidłowy, to dowiemy się o tym dopiero za kilka lat, jak dojdzie do naciekania otaczających tkanek przez zaawansowany już proces nowotworowy. Potwierdzeniem tych spostrzeżeń są przypadki kobiet zgłaszających się do leczenia z powodu niekiedy zaawansowanego już raka szyjki macicy które podają, że w przeszłości wykonano u nich zabieg tzw. wypalanki lub zamrażania "nadżerki" szyjki macicy i przez następne lata wyniki badań cytologicznych oraz kolposkopowych były prawidłowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
ok, czyli Twoim zdaniem wyjscia z sytutacji nie ma, tak ? mamy siedzieć i czekać.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaferianka
zakażenie hpv w 80% cofa się samoistnie w ciągu paru miesięcy, trzeba dać organizmowi czas do wytworzenia odpowiednich przeciwciał. fundowanie sobie blizny która zasklepia proces zapalny spowodowany hpv nie ułatwia niestety tego procesu. pocztajcie uważnie te artykuły na litość boską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaferianka
*nie ułatwia procesu gojenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
a jeśli się nie cofnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaferianka
lepiej się znaleźć w tych 80%, prawda? jeżeli interesuje Cię owe 20% to poszukaj w necie co ROZSĄDNI lekarze mają do zaproponowania (napewno nie wycinanie na chybił -trafił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cin 1 to nie rak!!!! cin 1 to raczej sygnalizuje stan zapalny w nablonku! dlatego pierwsze co mi polecono to kuracja antybiotykami domaczicznie i po kuracji powtorzenie cytologii! wyszla mi pierwsza grupa! 3cia grupa grozna ale w zaleznosci od cin wiec pilnujcie sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaferianka
cin nie syganlizuje zmian zapalnych tylko zmiany dysplastyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
czyli mając cin1 i trzecią grupę nie powinnam popadać w wielką panikę? kontrola co 3 mc? już dokumentnie się pogubiłam. antybiotyki? mi lekarz przepisal gynalgin po którym nadal mam trzecią grupę, chociaż ta cytologia troche oszukana mogła wyjść ze względu na moja własną głupotę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×