Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urojona

ciąża urojona

Polecane posty

Gość kolejnaaaa90
Keszu, nie wkurzasz mnie ale zachowujesz się jakbys miała podstawowe braki wiedzy o biologii... Nasz organizm nie jest zaprogramowany jak zegarek i nie zawsze działa tak samo. To, że nigdy nie miałaś plamień nie oznacza , że nigdy nie będziesz ich mieć. Może to zapowiedź okresu, może plamienie okołoowulacyjne. Nie wiem, i nikt Ci tego nie powie. Byłaś u ginekologa i co powiedział? że nie jesteś w ciąży. Jeśli nadal panikujesz zrób test i po sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keszuu
on nie powiedział że nie jestem w ciązy on nawet o to nie pytał, poprostu zbadał mi pierwsi i powiedział że wszystko w porządku, to wszystko. Dobrze poczekam aż dostane okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keszuu
kolejnaaaaaa90 - i co nie dostałam okresu ;| , a dziś miałam dostać. Oprócz tych plamień które miałam 3 dni temu nic się nie dzieje, co ze mną nie w porządku ? tak bardzo się boję bo skoro nie jestem w ciąży to czemu nie dostaje okresu ? czemu mam białą wydzieline z piersi , czemu mam wrażenie ze mam wszystkie objawy ? ja nie moge zaraz zwariuję ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Po pierwsze nie obwiniaj mnie, bo jeśli tak się boisz to zrób test idź do kolejnego ginekologa bo ja w Tobie nie siedzę i nie wiem co Ci jest. Nie współżyłaś to nie możesz być w ciąży!!!! Każdy kto chodził na biologie i nie ma jakichś dodatkowych umiejetności Ci to powie. Nie wiem u jakiego ginekologa byłaś ale powinien skierować Cie na badania bo to może być coś poważnego np jakiś guz. Poza tym, gdybyś poczytała troche naukowej literatury nawet w Internecie to wiedziałabyś, że prolaktyna która jest odpowiedzialna za wydzielanie mleka, tudzież przezroczystej substancji z piersi jest też hormonem stresu!!! Jeśli dużo się stresujesz to logicznym następstwem jest podwyższenie jej poziomu co daje wyciek z piersi. Nie masz okresu, bo sie stresujesz a to normalne. Ja np. nie miałam okresu 60 dni a potem to wróciło do normy. Przykro mi, że do Ciebie nie docierają racjonalne argumenty. Uważam, że jedyne wyjście w Twoim przypadku to psycholog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora_25
Posłuchajcie dziewczyny mojej historii z urojoną ciążą- która niestety trwa nadal, a mysli wracają jak natrectwa. U mnie ona powstała ze strachu i mimo ze minely juz prawie 4 miesiace od peknietej gumki ja nadal żyje w tej schizie. wiec tak pekla nam gumka, jak najszybciej wzielam postinor( a to byly dni plodne) po 18 dniach zrobilam bete wg lab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora_25
Posłuchajcie dziewczyny mojej historii z urojoną ciążą- która niestety trwa nadal, a mysli wracają jak natrectwa. U mnie ona powstała ze strachu i mimo ze minely juz prawie 4 miesiace od peknietej gumki ja nadal żyje w tej schizie. wiec tak pekla nam gumka, jak najszybciej wzielam postinor( a to byly dni plodne) po 18 dniach zrobilam bete wg lab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keszuu
kolejnaaa90 a ty też miałaś takie problemy ? Ja wiem ze nie mogę być w ciąży ja to wszystko wiem , powtarzam to sobie , czytam twoje wpisy, inne fora na ten temat i to pomaga na jakiś czas ale później wszystko wraca a najgorsze jest jak nie mam zajęcie to , wtedy ciągle o tym myśle teraz próbuje się nie stresować , nie myśleć o tym żeby ta miesiączka się pojawiła ale to baardzo trudne osoby które są w tej samej sytuacji wiedzą o tym jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w ciąży od 12 m-cy -D
Z moją urojona ciążą jest tak, że żadne racjonalne argumenty do mnie nie przemawiają, a jeszcze wciągam w ten diabelski krąg innych ludzi.3m-ce męczyłam się z tą myślą, pomimo dni niepłodnych, braku wytrysku, escapelle, 5 negatywnych testów, punktualnych miesiączeki i zapewnień pani ginekolog, że to nie ciąża. niedawno spałam po raz pierwszy od tego czasu z faceten, no i wróciło:-) ale bardzo pomogłó mi poczytanie postów z tego tematu, już mi lepiej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Tak, miałam taka sytuacje. Już powiedziałam Ci wszystko. Zrób test albo idź do psychologa. Enough.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobokwomen
czy ja sobie wmawiam,że jestem w ciąży? miałam stosunek w 7 dniu cyklu i do końca (teoretycznie dni bezpłodne), nie miałam żadnego śluzu, sucho( troche mam nieregularne @ tak 30-35 dni... no i nie wiem, bo po tym stosunku- w 3 dni po- zaczęły mnie strasznie boleć jajniki, i do tej pory tak mam, taki nudzący,ciągły ból, piersi większe z żyłkami ale sutki blade, normalne... teraz już jestem w 20d.c a współżycie 14 dni temu... nie wiem, może sobie to ubzdurałam?? na test to raczej za wcześnieee.. help:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Wmawiasz sobie. Za wcześnie na objawy. A test zrób po minimum 3 tygosniach od stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobokwomen
głupia jestem bo sobie wmawiam.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keszuu
kolejnaaa90 dziękuję ci baardzo za twoje rady , wiem ze potrafię być uciążliwa czasami sama nie umiem ze sobą wytrzymać. Skoro wszyscy mnie zapewniają że ciąża jest nie mozliwa to chyba muszę zacząć w to wierzyć i to właśnie zrobię nie będę zagłębiać tego tematu nie będę wchodzić narazie na żadne fora bo tym jeszcze bardziej się nakręcam. Aaaa i tak jak poradziłaś poczytałam trochę o tej prolaktynie i chyba najprawdopodobniej to jest mój problem przeczytałam objawy i przyczyny no i to jest możliwe. No kolejnaaaa90 naprawdę dziękuję ci z całego serca że mi tak pomogłaś i nie ogłupiałaś ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Trzymaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobokwomen
no a jakbym wzięła hcg, to wykryje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Tak, badanie krwi hcg powinno już wykryć hormon ciążowy. Na pewno wykryje.(jeśli jesteś w ciąży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy chce
witam, przez ost rok mialam okrec rowno co 28 dni, teraz spoznia sie juz 5 dni, wspolzylismy bez zabezpieczen, test jest negatywny(5 dni po spodziewanej miesiaczce z porannego moczu) czy mozliwe ze jestem w ciazy? kiedy test daje pewnoc? czy powinnam jescze poczekac? ciagle chce mi sie spac, tak jak przy pierwszej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Jeśli współżyjesz bez zabezpieczenia musisz liczyć się z ciążą, Zalezy w którym dniu cyklu współżyłaś. Test daje pewność 3 tygodnie po stosunku. Wynik mógł być fałszywy jeśli ten czas nie minął. Senność jest jednym z wielu objawów, ale na pewno nie jest żadnym potwierdzeniem ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
a jak mam inny kłopot... panicznie nie chcę zajść w ciąże, brałam tabletki a żeby było śmieszniej maż jeszcze używał pod koniec prezerwatywę ale razu jednego pochrzaniłam tabletki trzech nie wzięłam a i jeszcze o jakiś dzień mi sie przesunęło nie wiem sama jak to zrobiłam a jak by tego było mało pękła nam gumka ja już panika, minęło trochę czasu a ja czuje ruchy dziecka w brzuchy, mąż mi mówi ze to flaki ale ja już jedno dziecko urodziłam i wiem jak się rusza dziecko... robiłam test wyszedł negatywnie, za tydzień zrobię znowu, nie wiem co myśleć żeby czuć ruchy dziecko to musiałby być ok 4 miesiąc cały czas miałam okres brałam tabletki dalej teraz od miesiąca przerwałam ... nie mogę iść do lekarza bo jestem za granica i sie nie dogadam, codziennie od jakiegoś tyg czuje ruchy czy ja sobie wmawiam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Zależy w którym dniu cyklu był ten niefortunny stosunek. Ale nawet jeśli to byłyby dni płodne to przecież miałaś okres i test wyszedł negatywny. Ja również uważam że to tylko perystaltyka jelit poprostu. A jest ona wzmożona bo się denerwujesz i wydaje Ci się, że czujesz ruchy dziecka. Jeśli to Cie nie uspokoiło zrób kolejny test. I nie denerwuj się bo nie masz czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
dzięki za odpowiedz dla mnie to ważne, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tez mam takie pytanie, ostatnio pierwszy raz spałam z chlopakiem, był to stosunek przerywany, od zawsze miałam nieregularny okres przerwy nawet 2 miesieczne, w momencie stosunku miałam 28 dzien cyklu, od tego czasu nie miałam okresu i mam juz jakis 50 dzien bez okresu, zrobiłam dwa testy ciazowe i oba były negatywne, dodam jeszcze ze ostatnio wyjeżdzała z kraju( zmiana klimatu) i duzo stresu czy testy mogły kłamac i moge byc w ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Test trzy tygodnie po stosunku jest już wiarygodny. Skoro wyszły negatywne a okresy masz nieregularne to nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likigjk3
Dobrze, że można się anonimowo wypowiedzieć, bo problem mój chyba jest dziwny. próbowałam uzyskać jakieś wsparcie na innych topikach, ale w wiekszosci uznano mnie za kretynkę, co nie było miłe tym bardziej, że jak ma się takie schizy nie chcąc być w niechcianej ciąży to stres duży.Może tu ktoś ustosunkuje się do mojego problemu nie wyśmiewając. Mam partnera od niedawna więc dopiero myślę o antykoncepcji. Do tej pory dobrze wiedziałam w jakiej fazie cyklu jestem, ale to niepewna metoda na stały związek. Jakoś nigdy nie zastanawiałam się nad „pechowymi wyjątkami . Oto mój problem: 5 dni temu uprawialiśmy petting, bo byłam w fazie płodnej i mój partner miał wytrysk w bezpiecznej odległości ode mnie i poszliśmy spać. Dodam iż podczas niebezpiecznej styczności z pochwą nie było. Myślałam , ze to bardzo odpowiedzialne zachowanie, ale ... Po 3-4 godzinach wstał do ubikacji i zaspany oddał mocz na deskę od ubikacji po prostu sobie „nie trafił, ja też obudzona poszłam zaraz po nim na półprzytomna i siadłam centralnie na mokrej desce od klozetu. Czy mocz mężczyzny może zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia, które przetrwały w cewce moczowej po3h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Nie. Po pierwsze to dobrze, że stosujesz metode NPR. Po drugie, plemniki już dawno zginęły, a nawet jeśli były by jakimiś terminatorami to usiadłaś na ubikacji, więc jakim sposobem miały znależć się wewnątrz Ciebie? Aby doszło do zapłodnienia nasienie musiało by znaleźć się 'w Tobie' i to wystrzelone z dużą siłą, żeby spokojnie trafić do szyjki macicy. W ciąży nie jesteś bo nie ma takiej fizycznej możliwości. Poprostu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likigjk3
baardzo dziękuję. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. mam problem. dzis razem z moim facetem troche sie "bawilismy". on dotknał penisem mojej pochwy ale go nie włozył i nie miał w ogole wytrysku. moge byc w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Owszem, w preejakulacie mogą być plemniki, które są zdolne do zapłodniena jeśli stosunek był w dni płodne. Jednak mówią o tym nieliczne źródła, co znaczy że szanse są bliskie zeru. Mała szansa więc jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×