Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość gość
Witam. Jestem tu nowa. Chcialam sie poradzic. Opisze swoja historie. Jestem po 2 poronieniach. W maju minal rok od zabiegu. Tydzien temu robilam test ciazowy gdyz @ spozniala sie 3 dni i wynik pozytywny. niestety moja radosc zaklocily brazowe plamienia. wybralam sie do lekarza ktory jednoznacznie nie stwierdzil ciazy gdyz bylo za wczesnie ale powiedzial ze prawdopodobnie to ciaza gdyz sluzowka jest powiekszona i w macicy robi sie miejsce na ciaze. kazal przyjsc na ponowne usg za tydzien czyli w srode i przepisal luteine. Boje sie ze to znowu sie stalo..ze okaze sie ze ciazy nie ma..biore luteine i plamienia zniknely..ciagle mam mdlosci, bola mnie piersi i brzuch, lekarz powiedzial ze to normale.. co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myslicie ze jest jeszcze jakas nadzieja..myslalam zeby jeszcze raz zrobic test..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja jest zawszeraz jest tak ze plamienia nie oznaczaja zaraz tego najgorszego ale dobrze ze bylas odrazu u lekarza i jak przepisal uteineto musi byc dobrze i tak trzeba myslec.U mnietez napoczatku byly plamienia dostalam d*phaston i przeszly poronienie bylo duzo pozniej wiec mysle ze przyczyna byl inna.Z testu za wiele sie nie dowiesz bo hormon nadal jest we krwi nawet jesli doszlo by do poronienia w takim przypadu tylko beta hcg by wyjasnila twoja niepewnosc idz dzisiaj i po jtrze i bedzie wiadono czy rsnie .Pozdrawiam Mała moj lekarz nie pracuje w szpitalu ale rozmawialam z dwoma bo po pierwszym zabiegu z innym i ten mowil ze 3 iesiace i ordynator po 2 zabiegu tez mowil ze 3 wiec rok to naprawde jest dla osob ktore dlugo nie moga poradzic sobie ze strata malenstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki..w srode wszystko sie wyjasni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdyby doszlo do poronienia to lekarz by to widzial podczas usg?? a objawy ciazowe moge sie utrzymywac po poronieniu?? bo ostatnim razem jak poronilam to od razu wszystkie objawy zniknely..kurde panikuje..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
"zaczernilam sie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
no powiedzmy ze zaczernilam..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała29
Olita202120A bierzesz teraz przed staraniami jakieś witaminy?? ja tak sama z siebie biorę kwas foliowy i feminatal w nadziei ,że jak zobaczę dwie kreseczki to organizm będzie dobrze przygotowany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamienia nie zawsze świadczà o poronieniu ale według mnie to zawsze jak jest niepokojàcy objaw trzeba konsultować się z ginem.Tak zrobiłaś,bierzesz leki,odpoczywaj,zròb betę kilka razy(będzie wiadomo czy dobrze przyrasta) i niestety musisz czekać do wizyty.Nie załamuj się i bàdź dobrej myśli:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
a gdyby doszlo do poronienia to lekarz by to widzial podczas usg?? a objawy ciazowe moge sie utrzymywac po poronieniu?? bo ostatnim razem jak poronilam to od razu wszystkie objawy zniknely..kurde panikuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do objawow to moim zdaniem jest roznie wiele kobiet nie bedacych w ciazy miewaja podswiadomie objawy ciazowe wiec tutaj jest roznie czesto tak bywa ze jak dochodzi do poronienia to objawy ustepuja ale mysle ze nie tak w pare godzin bo to tez sprawa hormonowktore dopiero jak spadna to objawy ustepuja. Mała29 ja tez biore kwas foliowy i zaczynam brac witaminy ale nie dla kobiet w ciazy bo te sa duzo drozsze od normalnych. Jestem tego samego zdania co ty ze organiz bedzie lepiej przygotowany i nawet narzeczony bedzie bral witaminy zresza przed tamta ciaze miesiac wczesniej tez bralismy witaminy. tak po za tym bylam sie dzisiaj pytac o badania histopatologiczne ale beda dopiero w czwartek a u ciebie co napisali na wynikach? Morfologia tez juz wzrosla wiec powinno byc ok . Jutro ide do lekarza rodzinnego chce poprosic o skierowanie na badanie tarczycy tzn TSH chce sobie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
dziekuje za slowa otuchy..moje ostanie poronienie wygladalo podobnie zaczelo sie od niewielkiego plamienia..natychmiast pojechalam do szpitala i niestety bylo po wszystkim..tylko ze w poprzedniej ciazy mialam krwiaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
olita ale czy objawy moga sie utrzymywac jeszcze tydzien po poronieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze co do USG to jesli jest wczesna ciaza to nie wiadomo bo jesli nie byla potwierdzona to lekarz moze nic nie stwierdzic.Jesli by mial potwierdzenie ze bylo widac pecherzyk a teraz go nie ma to mozna byloby sie martwic a tak poprostu jest za wczesnie na stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki :) Nie bylo mnie kupe czasu ale dlatego ze mi ciagle nasze kafe nie dziala tak jak powinno :( U mnie i malucha wszystko ok, zaczelismy 28tydz, maluszek troszke mniej aktywny ostatnio ale ponoc mam sie nie martwic:) To tyle u mnie a u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moin zdanien to raczej nie chociaz nie wiem jak to jest u innych kobiet z poronieniem bez zabiegu. Ja majac zabieg juz po nie odczuwalam objawow a 2 tygodnie po mialam jeszcze we krwi hormon ciazowy.Mije zdanie jest takie ze jesli masz objawy ciazy to napewno ciaza jest.Moze poprostu mialas za maly poziom progesteronu i stad to plamienie bardziej niebezpieczne sa krwawienia zywa krwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belinda spokojnie,test wyszedł pozytywnie to pewnie jest ciaza,a lekarz nie widzi jej bo jest bardzo wczesna. Ja też byłam u lekarza szybko i lekarz nie widział ciąży po tyg już było ładnie widać,ja też miałam brązowe plamienie u mnie te plamienia co jakiś czas były do 20tyg. Bierz luteine i jak najwięcej odpoczywaj,nie przemeczaj się. Wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie!Zgadzam się z poprzedniczkà.To jest wczesna ciàża i na USG nic nie widać. Musisz poczekać do wizyty i wszystkiego się dowiesz.Nie załamuj się bo to tylko szkodzi Wam obojgu. Życzę Ci abyś usłyszała same dobre wiadomości.Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belinda32
dziewczyny bardzo wam dziekuje! jestes wspaniale:)nie nie mialam boli brzucha..mialam robione badania tarczycy i genetyczne i wszystko ok tylko ze wlasnie po zabiegu zawsze przed @ i po mialam takie brazowe plamienia i lekarz powiedzialze to byly poronienia hormonalne czy tak jak mowisz za malo progesteronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris Wiktorek wie ze tatuś juz w domku to teraz grzecznie będzie siedzieć u mamusi w brzuszku i na dzień taty zrobi tatusiowi prezent:) A ja od soboty siedzę sobie na działce,cały dzień na świeżym powietrzu czuje się bardzo dobrze,tylko po zastrzyku zrobił mi się większy zrost i trochę boli zwłaszcza jak mały zacznie w ten zrost kopać. jutro jadę do domu bo przychodzi położna a w środę mam wizytę,już nie moge się doczekac:) A w sobote idziemy do kuzynki na wesele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała29
Olita202120 w moich badaniach histpat.napisane jest tylko że znaleziono fragmenty jaja płodowego fragmenty łożyska iże nie zidentyfikowano tkanek płodu ...a jakie witaminy bierze twój facet??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała29
Olita202120 wiesz ja myślę że dla Ciebie ważniejsze są te wyniki z pierwszego zabiegu bo ten drugi to tylko jakieś pozostałości ... wiesz wczoraj narzekałam że jakoś moja@ jest mało obfita ale dziś nadrabia aż jestem troszkę przerażona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wom@n - sesję mieliśmy w plenerze, ale chcemy jeszcze zrobić w studio. Pogodę mieliśmy piękną, ale właśnie przez te zmienne warunki pogodowe w ostatnim czasie, co chwila musieliśmy przekładać. No ale wreszcie się udało :) x Ciagle martwiąca - faktycznie w podobnym wieku mamy fasolki - u mnie teraz 5,5 tyg., tylko że owulację miałam dość późno. I nawet takie same przejścia z chorobami w poczatkowym okresie ciąży mamy :( w sumie dobrze że idziesz do lekarza w lipcu, bo wtedy już na pewno będzie widać. ja idę za tydzień, bo później moja lekarka wyjeżdża na urlop. Bardzo liczę,ze już będzie serduszko, ale równie dobrze może być jeszcze za wcześnie. Kuruj się Kochana i dbaj o siebie x now - fajnie że się odezwałaś, najważniejsze że wszystko u Was dobrze :) x moja beta pięknie urosła w ciągu 4 dni, bardzo się cieszę, oby tak dalej :) ogólnie czuję się dobrze, tylko ciągle bym jadła, spała i piersi strasznie mam nabrzmiałe. Ale co tam, niech bolą, byle z fasolką było wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofilebork-Co u Ciebie słychać?Zamilkłaś ostatnio.Odezwij się!!! " Sohvii-masz chyba jutro scan(o ile dobrze zapamiętałam)?Będe trzymać kciuki! Daj znać po wizycie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przykro mi, że tyle nowych mam do nas dołącza. Trzymajcie się kochane. Zobaczycie, że czas przynajmniej w pewnym stopniu leczy rany... x Akinom, masz świetną pamięć :) Rzeczywiście jutro mam usg genetyczne. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze! Postaram odezwać się wieczorem i opowiedzieć co i jak. x Onlyfamily ja najchętniej też trzymałabym to w tajemnicy do końca 15 tygodnia, ale coraz trudniej ukrywać się przed rodzicami... Choć przyznaję, że na początku była ochota, żeby podzielić się tą wiadomością z wszystkimi, a teraz już mnie wcale tak nie korci :) Zobaczysz Kochana, że u Ciebie pewnie w niedługim czasie też pojawią się dwie kreseczki. x Doris teraz możesz już być spokojna z mężem przy boku :) Trzymam kciuki za szybki i bezbolesny poród! x Now, jak ten czas leci! Aż nie chce się wierzyć, że u Was już 28 tydzień. Cieszę się, że wszystko jest dobrze. x Asiu, Motylku - uściskajcie Filipka i Natalkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane. Nie bylo mnie tu baaaardzo dawno przez ten pobyt w szpitalu i problemy z naszym kafe, pewnie nieszybko uda mi sie nadrobic zaleglosci ale sie postaram:-) Ja od tygodnia jestem w domu no i juz tydzien bez leku, tak wiec jestem dowodem na to ze po fenoterolu nie zawsze rodzi sie zaraz po odstawieniu. W srode bylam na usg u swojego gin, mala wazyla sobie 3kg, glowka bardzo nisko i lekarz powiedzial ze jak juz sie porod zacznie to pojdzie blyskawicznie. Od dwoch dni kiepsko sie czuje, nie moge spac w nocy przez bol jakby zoladka, ale przy nim brzuszek rowniez robi sie bardzo twardy, do tego ciagle odwiedzam lazienkie, niby to nie biegunka ale jestem czestym jej gosciem. Wczoraj nie spalam do 3 a dzis od 3, wczoraj bylam na ktg i wyszly dwa skurcze ale lekarz powiedzial ze zapis prawidliwy. U mnie do terminu zostalo 14 dni. Nie wiem czy to zatrucie pokarmowe czy organizm sie oczyszcza.. Miala ktoras tak? Doris widze ze i ty nadal w dwupaku:-) jak tam samopoczucie?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×