Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Jestem dziewczynki! Jest wszystko dobrze.Maluszek wiercił się na wszystkie strony i nie szło go zmierzyć ale się udało.Przeszliśmy badanie śpiewająco.Maleństwo jest śliczne!:) Dziękuję Wam za wsparcie(było mi potrzebne)i trzymane kciuki. Ja też będę trzymać łapki za Was i Fasolki. Jestem szczęśliwa!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i chyba koniec marzen o 2 kreskach ... 27 dzien cyklu i jakies plamienie albo sie okres zaczyna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, oj dawno już się nie odzywałam, pewnie już większosc z Was o mnie zapomniała. Mam juz wakacje, pediatria zdana na 5 więc chyba przygotowana jestem merytorycznie do zajęcia sie maleństwem :) hehehe. Od razu po egzaminie wyjechałam na wieś do dziadków odpocząć trochę na łonie natury, zażyć odrobinę słońca i owoców prosto z krzaka :) odpoczęłam sobie po intensywnej nauce. Wczoraj zaczęłyśmy 27 tydzień, mała coraz bardziej daje o sobie znać na powierzchni brzucha- mój maż ciągle jest w szoku jak brzuch faluje, wczoraj byliśmy na koncercie i dawała jasno do zrozumienia że śpiew artysty nie przypadł jej do gustu-usiedzieć nie mogłam. Swoją drogą miała rację :D słabo mu szło. W tym tygodniu muszę zrobić badania i obciążenie glukozą, bo 3 lipca wizyta u lekarza. Najbliższe USG zaplanowane na 8 sierpnia dopiero, ale w tym tygodniu postaram się zrobić jakieś, żeby zobaczyć co u małej słychać. Chciała bym już zacząć przygotowania ale mąż mówi, że jest jeszcze za wcześnie i ze w sierpniu się tym zajmiemy. 9 tygodni wiem co czujesz, ja zaczęłam się uspokajać jak mała zaczęła się ruszać a tak na dobrą sprawę teraz odchodzi mi strach, bo z każdym dniem większe szanse ma na przeżycie gdyby coś. Akinom28/1cieszę się, że wszystko wyszło świetnie, oby tak dalej! ciągle martwiąca-trzymam kciuki za jutro! Pati jak się masz? Wydaje mi się, ze na Twoje dolegliwości nystatyna i klotrimazol by szybko pomogły, nie wiem tylko jak to tam u was mozna dostać, bo tu nystatyna na receptę a klotrimazol w kremie bez...swoją drogą do chrzanu sa tam lekarze skoro musiała byś im tłumaczyć , że serowata wydzielina, świąd i pieczenie nie są normalne. Gorąco w domu, chyba przejdę się do parku na ławeczkę, usiądę sobie z książką. Ściskam :* wszystkie dwupaczki, mamusie i nowe dziewczyny szczególnie ciepło pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Akinom- jak się cieszę!!Nie wyobrażam sobie jak Ty się cieszysz-uspokoiłaś się pewnie teraz bardzo:)Proszę trzymaj jutro za mnie kciuki:) tak się boję;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zycze wam saamych milych wizy u lekarzy i samych dobrych wiesci.... Dentist pisalam do ciebie kilka stron do tylu. Pytalam cie o rade gdyz w ciazy mam strasznie wrazliwe zeby na zimne. Nie wiem co z tym zrobic czekac az przejdzie czy wizyta u stomatologa cos da? U ciebie juz ten tydzien? Ale szybko. Co do zakupow my zamowimy tez lozeczko i przebierak pod koniec wakacji w Polsce cos fajnedo znalazlam a reszte to tez pozniej jakos sobie tego nie wyobrazam jeszcze. Zazdroszcze ci wypoczynku tym bardziej ze takie cieplutko. Macie. No ja jeszcze nie caly miesiac musze wytrzymac. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Akinom- a mdłości i wymioty masz?czy tylko ja jestem takim odmieńcem?;/ siedzę w pracy ale ciągle myślę o jutrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akonom28/1
Ciagle martwiaca-Mdłości czasami ale już nie takie mocne.2-3tyg.temu strasznie wymiotowałam,waga zjechała w dół,morfologia słabiutka była i nic dziwnego.Oczywiście nic przeciwwymiotnego nie dostałam. Nie martw się,że nie wymiotujesz.Nie każda kobieta musi wisieć nad kibelkiem i się męczyć. Niekróre babki nawet nie połapują się,że są w ciąży tak dobrze się czują.Moja koleżanka dowiedziała się o ciąży w 16tc.Zero objawów ciąży.Znowu kolegi z pracy dziewczyna(mieli już jedno dziecko)o ciąży dowiedziała się jak miała bóle brzucha i pojechała na pogotowie i urodziła tego samego dnia-syn prawie 4kg. Nie wiem jak inni ale ja nie wierzę,że wymioty muszą być aby ciąża skończyła się szczęśliwie. Pamiętaj zarówno rok2013 jak i 2014 będzie szczęśliwy dla nas wszystkich!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 tygodni widzisz dawno nie czytałam już forum, spieszę odpowiedzieć na Twoje pytanie. Otóż w ciąży to normalne, że zęby mogą stać się bardziej wrażliwe, dziąsła mogą bardziej krwawic..ale wizyta u dentysty i położenie lakieru fluorkowego takiego jak fluor protectoer powinno załatwić sprawę nadwrażliwości. Kup też sobie pastę z możliwie duża zawartością fluoru 1000-1450 ppm ale bezpieczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Dentist - ja wczoraj zaczęłam 23t więc nam w niedzielę tygodnie się zaczynają :) ha ha. Ajak się czujesz? Ile przytyłaś? Ja to gruba jestem +12 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanakali lekarz niie opieprza cie za te kilogramy. U nas to jest przewalone pozwalaja przytyc 1 kg na miesiac i to mnie wkurza bo kazda wizyta u lekarza to moja waga mnie stresuje. Tutaj strasznie tego pilnuja ale kazda polka ktora znam i tu rodzila miala przewalone na tym punkcie. Dobrze Wam w Polsce.... no a tu mowia ze to dla naszego dobra. Niby tak ale wiem ze ja bede miec problemy bo apetyt wrocil ze wzwojona sila......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom, super, że z maluchem wszystko dobrze, bardzo się cieszę :) x Ja Dziewczyny też po wizycie. I jest serducho :) widziałam jak pulsuje. Jestem wniebowzięta, co niestety nie oznacza, że mniej się denerwuję x Ciągle martwiąca, daj znać po Twojej jutrzejszej wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Agnik- kolejna super wiadomość!!!GRATULUJE!!Boże nie wyobrażam sobie jaka bym była szczęśliwa gdybym jutro zobaczyła i usłyszała serce!!!boję się:( dziewczyny mimo że bardzo się martwie o jutro naprawdę cieszę się Waszym szczęściem:)BARDZO!!! teraz już będzie dobrze. Dam znać jutro ale nie wiem jaki będZie mój wpis:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powtarzam pytanie. Może jednak któraś może mi pomóc??? Odebrałam pozostałe wyniki i nie wiem jak je zinterpretować.... Może któraś z Was będzie mogła pomóc: - ANA Sc 0,5 ujemny (wartości referencyjne - 0-1,5) - Progesteron - 1,74 ng/ml badany w 17dniu cyklu (wart. referencyjne: faza folikularna 0,2-1,5; faza owulacyjna 0,8-3; faza lutealna 1,7-27) - nie sądzicie że jest zbyt niski??? - Prolaktyna - 35,88ng/ml (wart. ref. 4,79-23,3) - więc za dużo jest!!! - Testosteron - 0,76ng/dl (wart. ref. 0,06 - 0,82) Dziewczyny czy wysoka prolaktyna i niski progesteron mogły być powodem poronienia??? A może to jeszcze pozostałości po ciąży - poroniłam pod koniec marca??? Planuję jeszcze powtórzyć w przyszłym cyklu hormony te same i estradiol - może uda mi się poznać przyczynę utraty ciąży i coś w tej kwestii zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek23, lekarka mi nie wyliczała TP, ale z takich internetowych kalkulatorów wychodzi mi 18 luty, czyli miesiąc po Tobie :) x Ciagle martwiąca, rozumiem,że się denerwujesz, ja też miałam dzisiaj takiego pietra, że na pracy się nie mogłam skupić, a im bliżej wizyty tym bardziej się trzęsłam. Ale na szczęście wszystko ok. Nadal mam brać D*phaston i wysoką dawkę kwasu foliowego. Życzę Ci, abyś też zobaczyła serduszko, cudowny widok, mimo że jeszcze nawet konkretnego kształtu nie widać tylko maleńką pulsującą kropeczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Agnik24- ja też jak się uda mam na 18 lutego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Agnik24 a ten lek na podtrzymanie to lekarka/lekarz kazali Ci brać?Czy sama o to prosiłaś?i z jakiego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom, Agnik cieszę się, że na wizytach wszystko w porządku! Oby więcej takich wspaniałych informacji :) x Ciągle martwiąca ja mam dwie znajome, które nie miały mdłości nawet przez jeden dzień, a jedna ma ślicznego synka, druga niedługo rodzi. Nie przejmuj się tym! x Dentist dobrze znowu Cię przeczytać :) Cieszę się, że wszystko u Was ok. x 9 tygodni ja doskonale rozumiem Twój strach.. Też najpierw czekałam na 12 tydzień, teraz odliczam do 15 i kolejnej wizyty. Za każdym razem wydaje mi się, że po tej kolejnej wizycie będę spokojniejsza, ale to niestety złudne i spokój trwa tylko chwilę. x Onlyfamily ja w wynikach Ci nie pomogę, ale wydaje mi się, że mi progesteron lekarz kazał badać chyba między 20-23 dniem cyklu. Nie jestem pewna - mogłam coś pokręcić. Na reszcie absolutnie się nie znam, więc nie pomogę. Wiem, że wysoka prolaktyna może powodować problemy przy staraniach, ale czy może powodować poronienie nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciagle martwiąca-NIE ZAŁAMUJ SIĘ! Musisz wierzyć!Niestety po naszych przejściach strach zamieszkał w sercu na zawsze ale niektórym się udaje.Nam też się uda!Będe trzymać kciuki! Pozytywne myśli przyciągają pozytywne zdarzenia!(chyba tak to było?):) " Agnik-Super!Tak się cieszę!Teraz musi być już dobrze. " only family-Przepraszam ale nie umiem odczytać wyników.Zawsze polegam na lekarzu. " Ja dziś w przychodni musiałam poczekać na dokończenie badania bo oczywiście za mało się napiłam.Czekaliśmy na badanie i przyszła para z może 2letnim dzieckiem.Weszli do gabinetu.Po chwili widzimy jak położna zabiera ich do "pokoju odosobnienia"(nie wiem jak on się fachowo nazywa),dziewczyna zapłakana,on ją przytulał ....już wiedzieliśmy co się stało.Mieliśmy łzy w oczach.Mój mąż stwierdził"jak bym nas widział!".Było nam ich tak strasznie żal.Życie czasami może dowalić. Ja mam termin na ....uwaga...na...1 stycznia(ze scanu), na 2(z OM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciagle martwiąca- to będziemy rodzić w tym samym terminie, będzie dobrze :) D*phaston gin.kazała mi brać od razu jak do niej zadzwoniłam i powiedziałam,że beta rośnie. No i kwas foliowy w dawce 5 mg. W poprzedniej ciąży kwasu foliowego tyle nie brałam, a D*phaston dopiero od 6 tyg. Tylko że wtedy już na tym etapie bolał mnie brzuch i zaczynałam plamić. Teraz - odpukać - na szczęście nie mam takich dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onlyfamily ciezko mi jednoznacznie cos powiedziec na temat tych wyników, musisz chyba pogadać z ginekologiem albo endokrynologiem niech on sie fachowo wypowie. Skoro poronienie było w marcu to nie sadzę, żeby w badaniach były jeszcze jakies pozostałości po tamtej ciązy. Najlepiej udaj się z nimi do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanakali, ja od wagi sprzed ciaży przybrałam 4 kg ale licząc schudnięcie w pierwszych miesiącach to trochę ponad 8 kg. Ciekawa jestem ile jeszcze. Dokładnie mi tez sie nowy tydzień każdy w niedzielę zaczyna :) czuję się dobrze, troche już czasami mi cięzko się robi szczególnie pod koniec dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom moze uznasz ze jestem wscibska ale ty pierwszy raz usg mialas? Bo o 2,5 tyg wychodzi ze masz starsza ciaze niz ja.. chyba ze jestes z uk ? Wybacz nie pamietam bo dawno nie pisalam przez te zawirowania na kafe.... ja juz 3 razy mialam usg i za dwa tyg kolejne, fajnie dziewczyny ze mamy podobne terminy:-) :-) ciagle martwiaca nie przejmuj sie ze nie masz jeszcze mdlosci moga nadejsc z dnia na dzien albo wogole tak tez moja kolezanka miala, nic nie czula tylko test polazal ciaze a przez cala czula sie super, niektorzy twierdza ze to na dziewczynke sa delikatniejsze objawy moze cos w tym jest b ona wlasnie urodzila corke,chociaz w wiekszej mierze to zalezy od organizmu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bywa, że jedna w ciąży przybierze na wadze 25kg a inna 5kg - mam takie koleżanki. Wiem, że jak na początek szóstego miesiąca to dużo 12kg, ale cóż mam zrobić? Odchudzać się teraz albo powiesić, bo przytyłam za dużo? Staram się nie żreć tylko jeść. Oby dziecko zdrowe się urodziło. Zawsze byłam zgrabna i taka będę po porodzie pomimo skończonych 43 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Hanakali to powiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z UK.Scan drugi.Położna mi wyliczyła na 2.01,ja też tak,nawet w internecie tak wyszło. Nie mogłam zajść wcześniej bo 4dni przed ostatnią miesiączką robiłam scan kontrolny i na pewno ciąży nie było. Na koniec lipca będę w Pl to zapewne polecę co swojego gina to się okarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam sie tymi kilogramami nie przejmuje, jem normalnie jak jadłam a wiadomo ze wszystko swoje wazy i mała i wody i macica a jeszcze łożysko...wszystkie nadliczbowe kg są do zgubienia po ciąży, trzeba tylko chciec :) e tam dużo mówisz, każdy organizm jest inny jak sama napisałaś...na szczęście u nas nie każą za więcej niż kg miesięcznie jak we francji- pisała 9 tygodni, no chyba że komuś sie w ciązy przytyje 30 kg to już przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek-sorry ale dopiero zajarzyłam o co chodzi.Moja wina!Ciężką noc dzisiaj miałam więc wybacz. Jak wiesz to w UK nie robią często scanu. Ja wręcz wybłagałam scan kontrolny po poronieniu i scan w 8tc.Szkoda,że my wszystkie nie mieszkamy bliżej siebie ale by się działo.! Idę spać bo już nie mam sił.Pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom ja Was w uk podziwiam ze musicie czekac tyle na usg ja sobie tego nie wyobrazam tym bardziej ze jestesmy po stratach,. Ja dzis mialam okropna noc przebudzilam sie bo zaczelo mnie bolec podbrzusze tak jak na @ lub nawet mniej ale to dziwne bo pomimo tego bolu nie czulam jakiejs paniki ze jest cos nie tak, pozniej mnie juz tylko ciagnelo z lewej strony do tego mdlosci, raz zwymiotowalam wzielam nospe i zasnelam. To chyba mysle zaparcia na mnie tak dzialaja bo teraz juz jest ok, ok 7 tc tez tak mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×