Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Karola ale ten czas leci : Mala już 3 tygodnie ma ?? wow :)) fajnie ,ze daje spac mamusi :) azja a na kiedy Ty masz termin :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Akinom 33tc to już malutko brakuje,to na święta będzie Maluszek pod choimnkę?:) x x Agnik - bidulko a na co ty Ty się tak uczysz??Ja nocki też mam zarwane a przez wiercenie się mój Mężuś też ale żebym poszła na osobne łóżko spać to nie chce mnie puścić:) Nie chciałabyś się tak nudzić jak ja;( ja nie mam sił na czytanie,w tv nic nie ma, gazety wszystkie które kupuję w mig przeczytane i można oszaleć w dodatku mdli mnie okropnie znowu nie mam siły na nic:((( dopiero wstałam z drzemki i łeb mi rozsadza;( x x asia1004 łatwo Ci mówić nie martwcie się bólem;) ja już jak mam takie delikatne skurcze to wyje z bólu a gdzie dalej;( ?? x x Aniołek 23 i Mlo ja mam termin na luty ale już mam parę rzeczy dla Tosi upranych i uprasowanych,co miesiąc kupuję coś żeby potem nie wydać fortuny na raz bo skąd to brać??Ostatnio powoli kompletuję torbę dla siebie do porodu - nie wiem czy nie za szybko ale póki się poruszam to wolę mieć spakowane to i tamto;) Ostatnio z Mężusiem byliśmy rozglądnąć się za wózkiem i łóżeczkiem bo to największe koszty- trochę dziadkowie mają w tym pomóc....Cudne rzeczy mają w tych sklepach ale czemu to wszystko ma takie gigantyczne ceny??!!! x x Mlo super że lepiej się czujesz x x Azja pewnie zrobisz nam taką niespodziankę jak 9 tygodni że zaraz napiszesz że Maleństwo już na świecie;)) ale już dziś trzymam za Ciebie kciuki!!bądź silna i niech nie boliiiiiii ;)) x x Karola to już 3 tygodnie to za chwilę miesiac i tak to już dalej poleciii ani się obejrzymy....I prawdziwego Aniołka urodziłaś skoro daje pospać w nocy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle martwiaca dziękujemy :) niby jeszcze trochę czasu zostało ale ja to bym juz mogla najpóźniej w przyszlym tygodniu. xxx Sista termin mamy na 26 listopada ale naprawdę mam nadzieje ze będzie wcześniej. juz nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allora
Pozdrowienia dziewczyny, jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, dziewczynki -sama się dziwię że daje pospac.Po porodzie w szpitalu cały czas by siedziała przy cycusiu a jak wróciliśmy do domku to ulozyla się.Najpierw ja budzilam na mleczko potem sama już.I jak w zegarku co 3 godzinki mleczko,potem na odbicie i już wtedy zasypia.i tak wkoło. Azja,to ty też już niedługo będziesz tulic maluszka. Dziewczyny nie ma co się.oszukiwać.ze poród nie boli!!!! Boli jak cholera.Ja byłam cała mokra z bólu!Bolało okropnie.ale jak usłyszałam od lekarza że jeszcze jeden skurcz i parcie i zobaczę córkę to zapomniałam o bólu i skoncentrowalam się na parciu.Potem jak zobaczyłam ją i położyli na brzuchu to ból minął.No może nie minął tylko zszedł na bok.Liczyła się wtedy ta mała istotka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allora
Karola, wspaniałe uczucie....ściskam Cię serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Allora a co u Ciebie?:) x x Karola no co do jednego wszystkie kobiety są zgodne że zapomina się o tym bólu:) ale najpierw trzeba go jakoś przeżyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allora
Ciagle martwiąca A jakos żyję. Wracam do siebie, choc są dni, że tylko wyć....ale staram się nie załamywac i mysle pozytywnie. Jestem juz po miesiaczce, zrobilam badanie kariotypu i czekam na wyniki za 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Boże!!po co ja to oglądałam:(( jestem przerażona- siedzę i ryczę:( nie chcę już żeby mój Mąż był ze mną przy porodzie!! jaka masakra;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
oglądałam na yt jak przebiega poród...to wszystko bzdury o cudownym przeżyciu patrząc na to co zobaczyłam ;( ja się chyba zablokowałam psychicznie w tym momencie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kochane za mile przyjecie, naprawde trzyma mnie to forum na duchu i daje nadzieje. 9 tygodni- gratulacje!!! Dopiero co czytalam o staraniach, itd., a tu juz masz malenstwo na rekach:) Chyba jakies cisnienie kiepskie jest ostatnio, bo mnie od wczoraj glowa pobolewa:// ale na razie nie chce nic brac, moze po nocy przejdzie. Jeszcze raz zapytam odnosnie duphastonu lub luteiny, jesli bralyscie, to jak dlugo? bo ja sie boje odstawic,a lekarz mowi,ze juz moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allora
Ciągle martwiąca.... Słuchaj, nie myśl w ten sposób. Wiadomo,że nie wygląda to różowo, jest ból, krew, czasem i się popuści kału...ale pomyśl, że będzie jak na filmach.....położna położy Ci dziecię na piersi, ono spojrzy na Ciebie, miłość ponadczasowa. Będzie jak na filmie, zobaczysz! I już :-) Moonziet i Mycha Sciskam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja niby duzo czasu ale w zasadzie nie wiele bo u mnie 31 tc, a musze tez brac opcje cc bo mala siedzi glowka w gorze i niby sa szanse ze sie obroci ale lekarz kazal tez myslec o cc bo nie zawsze sie chca przekrecac maluszki takze wtedy 2 tyg przed terminem ide juz do szpitala( po 4 stycznia)...ale na spokojnie sobie robie , najpierw wsztstko popiore a pozniej po prasuje i torba na koniec :-). Ciagle marwtiaca ja do tej pory nie pralam bo bylam pewna ze kupie proszki specjalnie dla dzieci ale w koncu piore tak samo jak nasze ciuchy no i nie chcialam na raty tylko wszystko na raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Allora no i to popuszczenie kalu tez mnie przeraza!! Dzis duuuzo o tym czytalam ze nawet nieraz lewatywa nie pomaga:( X X Aniolek ja popralam w specjalnych proszkach ( jelp) bo taki proszek w ktorym sie pierze nasze ciuchy moze byc za ostry dla delikatnej skory bobaska.. X X Dziewczyny mi po tych filmach odechcialo mi sie nawet rodzic z moim Mezusiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 tygodni kochana, wielkie gratulacje!!! strasznie się cieszę, że juz po wszystkim, wyglada na to, że Twój synek jest dokładnie 2 miesiace młodszy od mojej Izuni. Napisz cos o malutkim :) i podeslij mi fotke na maila :) Ściskam Cie mocno! Wygrałyśmy w końcu z losem! wielkie całuski dla Twojej rodzinki :* Krótko piszę teraz, na więcej postaram sie znaleźć czas na dniach. U nas wszystko pięknie, Iza dzis skończyła dwa miesiące, dajemy jakos radę. Pozdrawiam wszystkie, przepraszam, że tak mało i rzadko piszę ale przy małej czasem nie mam czasu sie podrapać, podczytuję od czasu do czasu ale mam zaległości spore jeszcze onlyfmily-pamiętam :) dzięki za pamięc buziaki, odezwę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciagle martwiąca Filmy na prawdę potrafią wyprowadzić z równowagi. Według mnie najgorzej jest jak człowiek się naogląda,nasłucha różnych dziwnych historii po których najlepiej by uciekł.Przyznam się,że też oglądam różne programy,nawet dostałam film ,,instruktarzowy"od położnej i niekiedy denerwuje się widząc co się na nich dzieje.Jestem świadoma bólu,że będzie widać krew.Jakoś bardziej przeraża mnie ta bezczynność jak widzę,że idzie ktôraś idzie rodzić i to strasznie długo trwa(20-40hh)a ona nie rusza się tylko leży i płacze.Stracha mam,że wszystko będzie wolno szło. Ja staram się nienakręcać i mocno wierzę,że szybko pójdzie.Oczywiście Mój idzie ze mną.Co by się nie działo będe potrzebować jego wsparcia i niech on też uczestniczy w porodzie. Co do popuszczenia ,.niespodzianki"to nawet położna mówiła,że one są przyzwyczajone do tego rodzaju rzeczy i migiem sprzątają.Rodząca się krępuje a dla nich to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle martwiąca i po co to ogladalas? :p z drugiej strony ja bez oglądania wiem ze to niezbyt mile widoki ale nie wyobrażam sobie zeby przy tym meza nie bylo. ma tylko nakaz siedzenia za moja glowa ;) zebh właśnie nie obrzydzic mu widoku. xxx Aniolek ja tez w specjalnym płynie pralam dzieciece ubranka. po zwykłym mogl by jakis podrażnień się dorobic. ale nie pralam tez w bardzo wysokiej temperaturze jak zalecaja. nadrobilam za to zelazkiem. xxx moonziet ja odstawilam luteine ok 16 tc. miałam brac do 13 ale w koncu postanowiłam dokończyć cale opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciagle marwiaca sa za i przeciw proszkom dla dzieci, ja glownie sie kierowalam tym ze dziecko i tak bedzie mialo kontakt z naszymi ciuchami, czy tez jak bede je kladla w naszym lozku a wszystkiego prac w domu w dziececym proszku to duzy wydatek, no ale tu bardziej o alergie chodzi, no a tez kiedys nie bylo tych specjalnych i dzieci sie wychowaly na tym co bylo.... tak wiec zaczynam od normalnych a jezeli bedzie cos sie z,e skora dzialo to kupie dzieciecy, podobnie jest z emolientami do kapieli, najpierw zaczac od normalnych zeli dla noworodkow niz odrazu od tych natluszczajacych niedosc ze sa drogie jak cholera to moze sie okazac ze dziecko nie ma zadnych zmian alergicznych i nie potrzebuje tych specjalistycznych.... takie jest moje zdanie i mojej poloznej, kazda ma prawo miec inne:-) no i nie wiem jak jelp ale mam mleczko z lovela( probke) i dla mnie pranie smierdzi niz pachnie dzieckiem;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Dentist bardzo się cieszę że u Was wszystko dobrze i wiem i wierzę ze nie masz czasu do nas pisać co dzień także tym się nie martw, ale że dwa miesiące już minęły to aż wierzyć się nie chce..... x x Akinom ja też się staram nie nakręcać ale przeraziło mnie to;( a mojego Męża nie ;) i powiedział że i tak chce być....no niby położne przyzwyczajone do s...nia na łóżko ale ja sobie nie wyobrazam mojego skrępowania ;( ja jak pobrudziłam łóżko krwią jak roniłam to myślałam że spłonę ze wstydu , potem ręcznik sobie swój podkładałam- tak jakoś mam;( bardzo się wstydzę;( x x Azja nie wiem faktycznie co mnie podkusiło żeby to oglądać ale lepiej być świadomą:D :) x x Aniołek ja nie napisałam tego żeby Cię urazić także nie gniewaj się na mnie;) proszę x x Dobranoc dziewczęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciagle martwiaca ja tez balam śie ze zrobie kupe itd. I mialam tyśiac pytan do poloznej czy lekarki. Wiesz co mi powiedzialy ze tego nie czuc ze sie robi kupe bo albo bol jest niesamowity albo znieczulenie.a sprzatniete jest odrazu do tego pojemnika co lozysko. Moga ci nawet nie powiedziec ze zrobilam a i maz nie musi tego widziec tak wiec nie denerwuj sie. A co do porodu no nie ukrywajmy to nie jest wizyta u kosmetyczki i nie jest to przyjemna sytuacja. Nie wierze kobietom ktore mowia ze je to nie bolalo. Za nim dostalam znieczulenie to bol byl tak silny ze myslalam ze umre. Rady poloznej o oddychaniu na nic sie zdaly. Nie strasze mowie prawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciagle martwiaca absolutnie sie nie obrazam :-) baaa nawet nie odebralam Twojej odp za jakas krytykujaca mnie czy cos, bo masz racje co do twardosci rzeczy, poprostu napisalam czemu zdecydowalam sie na praniew tym czym piore na codzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane :) ,ja tez będę prala ubranka w proszku dla dzidzi ale to ok stycznia lutego , poprasuje i uloze rozmiarami ( poki co nie mam ich gdzie dac ..) mlo niekiedy mi się wydaje ,ze czuje takie male bąbelki w brzuchu ale nie wiem czy to to ?sa bardzo delikatne i mało odczuwalne i niezbyt często w ciągu dnia , jak to później wygląda ? jakie uczucie ? sa mocniejsze ? dziś mamy to prenatalne na 18.20 - miałam sen oczywiście ze cos było zle :( ...i ze widziałam buzie dzidzi sliczna była . macie jakiś pomysl na obiad babeczki ? znow widze kupe prasowania :- ale spoko ogarnie się - taka na dziś misja , henne sobie jeszcze zrobie i może grzywe podetnę bo mam jak kon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Dawno mnie tu nie bylo, a widzę, ze niektóre tula juz swoje maluszki- gratuluje:-) A ja? Czekam na drugi okres i moze sie nie doczekam? Lekarz pozwolil sie starać po drugim, ale jak go "przycisnelam" to i po pierwszym. Powiedzial,ze możemy próbować, jak organizm nie bedzie gotowy to po prostu nie zaskoczy. A badania tarczycy i inne wyszły ok wiec dzialalismy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Allora - trochę wyszłam z wczorajszego szoku więc mogę odpisać i pomyśleć o czymś innym wreszcie;)) Będzie dobrze wierzę że wszystko pójdzie po Twojej myśli!!Trzymam za Ciebie kciuki i za Twojego wymarzonego Bobaska:* Edzia za Ciebie również- zobaczysz ani nie pomyślisz że się udało a Fasolka już zacznie kielkować:) x x Milenka1988 super dziękuję za odpowiedź to było takie szczere i naturalne!:) a jaśli mogę zapytać Cię o znieczulenie to jak ta sprawa wygląda bo ja bez znieczulenia też nie chcę rodzić....ale czytałam gdzieś że jak rozwarcie jest już za duże to i tak nie podadzą znieczulenia;/ x x Aniołku dzięki- poprostu zmartwiłam sie że mogłam Cię urazić a ja nie po to tu jestem;) x x Sista co do obiadu - na mnie nie licz- jestem bez talenciem w tym temacie:D x x Powiem Wam że Mój Mężuś wczoraj obejrzał te filmy o porodach co ja i tak mnie uspokoił....mówił że to naturalne...ze poród musi tak wyglądać ....no i oczywiście rozluźnił atmosfere na końcu żarcikiem że teraz wie skąd wzięło się powiedzenie : " ze....ać się z bólu:D " On mnie zawsze rozbawi do łez;D Miłego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista, daj znać po badaniu, na pewno będzie dobrze, Straszne sny w ciązy to chyba norma, więc nie przejmuj się nimi. Może to, co czujesz, to ruchy dziecka. Na początku faktycznie są delikatne, a później już ewidentnie będziesz wiedziała, że to jest to, bo brzuch się rusza i wyraźnie czuć, że to dzidzia kopie :) x Edzia trzymam kciuki, aby @ nie przyszła :) x Azja, u Ciebie już faktycznie bliziutko. Ciekawe, kiedy się zacznie ...A ...i gratuluję Ci zostania Doktorową, bo chyba o tym zapomniałam :) x Karola, fajnie, że się odezwałaś...pozdrowienia dla Ciebie i Twojej córeczki :) x Ciagle martwiaca, po co oglądasz te filmy??? normalnie można Cię opieprzyć za to. Świadomości Ci to nie doda, a tylko zestresuje. Przecież w takich filmach z reguły pokazują trudne porody, komplikacje itd. Nikt nie mówi, że Twój poród będzie lekki i przyjemny i nie będzie bolało, bo to niemożliwe. Ale nie ma co się aż tak negatywnie nastawiać. A mąż na pewno jest bardzo ważny przy porodzie więc go nie wyganiaj jak chce być. Pomoże Ci psychicznie, ale też fizycznie, jak trzeba będzie pomasować plecy, przytrzymać przy pozycji wertykalnej, czy chociaż potrzymać za rękę. Ja mojemy powiedziałam,żeby w krocze nie zaglądał, ale wiem, że i tak pewnie to nieuniknione, żeby coś tam zobaczył. Jego to nie przeraża. Twój mąż też wie, że poród to nie jest przyjemny widok i to akceptuje, chce być przy Tobie i to jest piękne. Więc głowa do góry :) Poproś o lewatywę. Jesli chodzi o znieczulenie, to na Polnej nie dostaniesz zewnątrzoponowego. Możesz dostać gaz rozweselający albo Dolargan- ale je podają odpowiednio wczesnie, zeby się zmetabolizowało to końcowej fazy porodu, bo inaczej byś nie współpracowała. Będzie dobrze, przeżyjemy to, a jak nam położą córeczki na piersiach to zapomnimy o bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haaa wymyslilam obiad na dziś : miały być klopsiki w sosie pomidorowym i makaron ale ..... będzie tortilla z kurczakiem i dam tam pomidory i salata i sos jogurtowy i ogorek i takie tam :)) jami :)) i zupa może warzywna mix . polezalam jeszcze chwile i zaraz się zbieram do zycia bo ogolnie czuje się dziś jednak do d**y nieco . ciagle martwiaca ale Ty jesteś lobuz :) - nie oglądaj tego .. ja sobie odpuszczę oglądanie porodów , pojde na szkole rodzenia powiedzą cos niecos a reszta wyjdzie na zywo nie ? mój maz jeszcze się nie okreslil co z porodem ale wydaje mi się ze chce isc tylko ze może zemdleć heeh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
ciagle martwiaca ja już od dawna oglądałam takie programy i nie robiło to na mnie wrażenia ale od czasu ciąży to mnie też to zniesmacza i odstrasza, nie wiem czy to tutaj widziałam czy ktoś mi mówił że podczas porodu położna krzyczała do kobitki takimi słowami " sraj - szczaj ale pchaj " więc dla nich to normalne. Ale z drugiej str organizm przed porodem zaczyna się oczyszczać no i jak zaczynasz rodzić to nie możesz jeść :) nie martw się na zapas. xx u mnie dziś coś lipa z pogodą chyba lunie i to tak solidnie. Ja dziś też w nie jestem w formie :O zaczęłam robić gołąbki i słabo mi się zrobiło :O a serce to wali mi jak szalone. trochę poleżę może przejdzie mi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×