Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

czesc wlasnie wrocilam od rodziców : probuje nadrobić forum ale ciężko .. dola mam jak nie wiem co .. poryczałam się . rano klotnia z rodzicami , później w sklepie szukałam kurtrki i oczywiście w hm nie ma na dziale mama już kurtek wypas.. mało tego nie zmiescilam się w stanik 80 E ... :( może w sportowym na namiotach mam się ubierać ? :( waga nic nie leci w dol .. wlasnie musze na szybko cos zrobić - parowar pojdzie w ruch w końcu . opuchnieta czuje się nadal . leki powodują ze więcej sikam a mocz ma taki kolor ze chyba mi napiszą na kartce z labolatorum : co to jest za kolor ? maz zamiast si emilo ucieszyć ze wrocilam to jeszcze na mnie naskoczyl o co znow bucze ..:( wieczór łez mnie czeka ,szkoda ze mnie nie kuma i ze nie mam do kogo wyjść pogadać nawet :( poczytam wasze posty jutro i odniosę się do was . poki co buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Sista dobrze że juz jesteś:) głowa do góry- wytrzyj nos i oczy i będzie dobrze:* całuję Cię i tulę:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista, nie przejmuj sie, wyplacz sie i bedzie Ci lepiej. Dziewczyny, chyba juz na pewno poczulam mojego synka, wczoraj i dzis kilka razy takie pukanie jakby w roznych czesciach brzucha, albo jakby taki babelek pekal, super uczucie, takie delikatne, ale jak przylozylam reke do brzucha to na rece tez czulam:)) moj kochany, juz sie nie moge go doczekac, oby sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelka  2104
Moonziet, cudowne uczucie co?? Ja też uwielbiam to błogie uczucie gdy czuję moje Maleństwo :) Ach to jest takie przyjemne:) Sylwiątko pisałaś o słabych *****ch, mi lekarka powiedziała że do 28 tyg. nie należy się przejmować ******** bo maleństwo ma jeszcze sporo miejsca. Ja dziś też swoją Małą czuję słabo ale pewnie ułożyła się tak że dla mnie to jest niewyczuwalne. Będzie dobrze:) Polecam Ci na rozstępy kremy, ale staraj się wybierać te z naturalnych składników. Im bliżej natury tym lepiej dla nas i dla naszych maluchów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelka  2104
Sista, nie przejmuj się aż tak bardzo tymi kilogramami, jesteś w ciąży pozwól sobie na trochę luzu, rozpieszczaj się i swoją Lenkę. Nie stresuj jej płaczem. Kup ubranie rozmiar większe i tyle. Po ciąży będziesz chudła, ćwiczyła. Ja też już sporo przytyła i czasem denerwuję się na to, ale tłumaczę sobie że ciąża to jest ten moment kiedy można trochę przytyć. Dziś zrobiłam ciastka owsiane z Twojego przepisu i właśnie sobie je jem i popijam kefirem:) Kochana nosek do góry i nie przejmuj się aż tak bardzo wagę, ważna jest teraz córeczka, za dwa miesiące urodzisz i będziesz na diecie jeżeli będziesz miała taka potrzebę!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek, gratuluje :) ale Maluśka ta Wasza Kornelka. Dobrze, że byłaś czujna i w porę zrobiono cc. Wszystkiego dobrego dla Was :) x Ciagle martwiaca, my mamy wizytę 13 stycznia. Też czuję, że zobaczę duży skok wagi u małej. Aż dziwne, po kim mała tak przybiera, bo ani po mamie, ani po tacie :) a na początku ciągle była za mała względem tygodnia ciąży... x Aga, ja w ciązy miałam takie bóle jak na @ na kilka dni przed spodziewanym terminem @ + bóle piersi. W dniu spodziewanej @ zrobiłam test i była 2 kreska, ale bardzo bardzo blada Zrób może ponownie test za kilka dni. Trzymam kciuki :) x Dziewczyny, macie jakiś sprawdzony płyn do płukania ubranek dzieciecych? Ja do prania kupiłam Lovelę, ale płyn do płukania Loveli mi śmierdzi. Znacie jakiś, który ładnie pachnie. W Rossmanie mają tylko Levelę i Lenor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik ja mam : proszki dwa male opakowania kolor i biale : lovella i jelp a plyny tez kolor i biale z dzidziusia ale ich jeszcze nie uzywalam , za to proszki sa dla mnie bezwonne . :) bylam dziś na spacerze bo w nocy miałam jazde ze skurczami : taka ilość skurczy jeszcze mi się nie zdarzyla :( i taki bol ze szok . wlasnie szarpie pistacje : moje jedyne szaleństwo w tym tygodniu . humor z wczoraj nieco zszedł i jest lepiej ale dopadają mnie jeszcze smutki nadal .mała kopie i to mnie cieszy . leki dziś koncze brac i w czwartek mocz i za tydzień znow jeśli wynik będzie zly i zobaczymy co dalej . ciagle martwiaca dziś widziałam super wozek na zywo i na maxa mi się podoba :) chyba tez kupimy wcześniej : bebetto nico . aniołek gratulacje kochana :) Akinom3 jak tam maly ? wypycha się już na swiat ? czekamy na Ciebie slodziaki daj już mamie prezent ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Agnik ja pralam w kilku proszkach i plynach bo mialam wiele probek i najlepiej w jelpie mi sie pralo ale ja nie czuje zapachu a teraz posciel do lozeczka w loveli a plukam w bialym silanie soft i robie dodatkowe plukanie i czuje ze jest czysciutkie ale nic nie pachnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siska9
Dziewczyny pamiętajcie, im bardziej pachnie, tym bardziej może uzulać:/ Najlepiej prać w proszku dla dzieci beż żadnych płynów do płukania. Ja pamiętam, że jak nawet moją córunię kąpałam w różnych płynach do kąpieli dla dzieci (mimo, że hipoalergiczne) to zawsze miała wysypkę. Teraz szare mydełko i mąka kartoflana do kąpieli i jest spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie mi nie chodzi o to, zeby za mocno pachniało, bo wiem, że to nie jest wskazane, ale o to, żeby nie śmierdziało. A Lovela do płukania mi śmierdzi. Do prania ma ładny delikatny zapach, a do płukania jakiś taki sfermentowany. A chciałabym płukać, bo wtedy ubranka sa bardziej miękkie. . Myślałam o płynie Dzidziusia, ale ciężko go dostać. x Sista, miałaś KTG na te skurcze ? Twardnieje Ci brzuch, czy coś bardziej? Co lekarz na to? Teraz wycofany jets fenoterol, więc chyba jedyne co możesz dostać to magnez i nospę. Ja mam często twardnienie brzucha, wychodzi na KTG, to niby takie skurcze, które na moim etapie są normalne, ale biorę Aspargin i Nospę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do tych proszków to ja się nie znam, ale jestem żywym przykładem jak detergenty mogą działać na człowieka. Właśnie mam ręce całe w pękających krostkach, bo mam uczulenie na proszek do prania, płyn do mycia naczyń i nie wiadomo co jeszcze. A im intensywniejszy zapach tym gorzej. Właśnie dostałam okresu... z jednej strony dobrze bo mogę te moje biedne ręce posmarować sterydem - wcześniej się bałam, że może zaszłam... A z drugiej... teraz trzeba czekać kolejny miesiąc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agnik daruj sobie płyny do płukania,to dziadostwo jest. Poszukaj sobie w necie o płynach,co to za g***o. odradzam na początek dla takiego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista83 Kochana !Nie smutaj się:)Nosek do góry.Wiem!Łatwo napisać.Hormony szaleją,non stop strach o Maluszka,jakieś problemy,uwagi otoczenia aż człowiek ma wrażenie,że nikt go nie rozumie i wyje.Jeśli masz taką potrzebę to wypłacz się i będzie lepiej.Nie martw się wagą-nią zajmiesz się później po porodzie. Co z tymi skurczami?Mówiłaś o nich lekarzowi?Jak to jest z tą opuchlizną? :) MLO88 Co u ciebie tak cicho? :) Agnik Ja używam do prania Persil non bio a do płukania płynu dla dzieci Comfort sensiteve. :) U nas bez zmian. Mały dobrze.Nadal w brzuszku i jakoś(nawet po tym masażu)mu się nie spieszy. Skurcze się pojawiają ale o regularniści nie ma mowy:(Wytrwale czekam na akcje. Dziś porobiłam porządki,pochodziłam to nogi mi bardzo popuchły:(Ciśnienie w miarę. Ja b.puchnę ale mi powiedziano,że jeśli nie ma białkomoczu i problemu z ciśnieniem to jest w miarę dobrze.Trzeba odpoczywać i pić wodę.Dużo wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy w szpitalu.Odeszły wody(ha!Ha!Położna nie jest pewna czy to to),bóle są,ciśnienie za wysokie,boli głowa,wymiotowałam i mnie mdli.Czekam na lekarza bo nie wiedzą co robić.Mam nadzieje,że nie wyrzucą mnie do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha!Chciałam by rozwarcie sprawdziły a położna rozwaliła mnie tekstem,że ona tego nie robi!!!! Ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Akinom ile ty juz jestes po terminie? Chyba powinni juz zaczac wywolywac porod? Tak sie o was martwie:( i mysle ze jak ja bede tak dlugo czekac to ale bedzie awantura w szpitalu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Wreszcie cos sie ruszylo!!!! Akinom jak wody odeszly to nie daj sie odeslac do domu! Dziecko bez wod jest zagrozone! Walcz o porod,co to za polozna co nie sprawdza rozwarcia???? Dzis bedziesz tulic Maluszka- modle sie o to,za Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do moich skuczy ; przede wszystkim nogi : lydki i az pod udo podchodzi , o 5 rano znow mnie zlapaly i bardzo bolalo . biore asmag forte 3 dziennie , dwa asparginy od tej wizyty , i femibion natal 2 witaminy , a na ten mocz mialam reklamówke lekow i w czwartek ide na mocz i jak wynik bedzie ok to super a jak nie to na posiew mam isc .no i z badan to jeszcze toxo mam zrobic do 24.01 - kolejna wizyta w 30 tyg bedzie . dzis sie zaczal 28 tydzien - od rana boli mnie brzuch - myslalam ze to moze jelita ale poszlo wyproznianie bez problemu -zjadlam sniadanie i czekam czy minie , jesli nie to nospa niestety . dzis ładny dzien i chce isc na spacer moze mi to pomoze cos na te skurcze nog ? co do plynow do prania : jak juz pisalam mam dwa z dzidziusia i zamowilam przez neta w aptece jak kupowalam malej rozne rzeczy i swoje witaminy . dziewczyny co myslicie o gondoli ktora ma 79 cm na dlugosci ? mloda urodzi sie koncem marca i nie wiem czy mi do 6 miesiaca bedzie chciala w gondolce smigac czy skupiac sie na tako ( alive city move na maxa mi sie podobaja ale jeszcze trzyma cene e) ale maja po 85 cm az... chyba zaraz urodzi sie maly chlopczyk u naszej Ainkom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom,trzymam kciuki zeby te polozne i lekarze sie w moncu ogarneli i porod przebiegl szybko i bez komplikacji, powodzenia! Pogoda ladna,wiec tez ide zaraz meza na spacer wyciagnac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom trzymm kciuki za szybki porod bez komplikacji. To juz chyba to!!! Odezwij sie po wszystkim bo my sie tu denerwujemy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siedze i pisze co nam brakuje na ten wielki dzień : wanienka ,lozeczko komplet , lampa nocna , karuzelka ,komoda ,fotel , pieluchy pampers ( te 2 ki najlepiej ? jedna duza paczka ? 2-3 male ? jak szybko ona z nich wyrośnie ? ) ,herbatke na kolke kupic ? jakies krople na kolke ? dla siebie jakas herbatke laktacyjna ?, termometr ,pieluszki zwykle - mam ok 5 - ile mam ich w sumie mieć najlepiej ? , cieply kocyk,rozek , sol fizjologiczna - do czego w sumie :) ? , reczniki dla malej , cos na ciemieniuszke ?wozek 3w1 dla mnie : koszule i szlafroki już mam . staniki do karmienia miękkie 2 ?,klapki sztuk 2 do szpitala zwykle i pod prysznic,majtki poporodowe , podkłady poporodowe , podpaski bella poporodowe,laktator,tantum rosa ?,cos na bolace sutki ?- mam bepanten dla malej slyszalam ze tez jest dobry na sutki ? ,nakładki silikonowe na sutki kupic ? . ciuszki w miare mam ,przewijak ,leżaczek,kosmetyki dla niej tez w miare mam , butelka jedna mala z aventu - ile kupujecie butelek ? poradzcie cos babeczki . ja dziś mam jkas gastrofaze ale staram się nie jesc az tak : czekam na meza z obiadem wlasnie : mój z parowaru ,jego zwykly lepszy heheh :) ciagle martwica jak się czujesz ? macie tak strasznie napięty i twardy brzuch ? nie boli mnie nic teraz ale mam wrazenie od paru dni ze moja skora zaraz peknie już ..a to jeszcze 12 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
o Sista ale liste wywaliłaś:) wanienka ok łóżeczko ok lampeczka nocna (to tez mi brakuje:) karuzelka(jak kto lubi) - ja nie kupowałam komoda - też nie kupowaliśmy zrobiliśmy małej miejsce w jednej z szaf w której były ciuchy nasze tzw nie noszone ale szkoda wywalić:D fotel?o czym myślałaś?o fotelu do karmienia?to posiadam taki na w pół bujany + ryczka pod nogi;) pieluchy - my kupilismy narazie 1 opakowanie tych najmniejszych do 5kg - uważam że zawsze można dokupić a jak się urodzi klocek ważący prawie 5kg to chwila moment i będą za małe:D herbatki na kolkę ani żadnych takich medykamentow nie kupuję uważam że kupię jak będą potrzebne- zakładam że nie będą:)) co do laktacji też nic nie kupowałam wszystko wyjdzie w praniu co potrzeba- z rzeczy laktacyjnych zakupiłam na wszelki wypadek do szpitala tylko wkładki laktacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
nie mogę dodać reszty!!wyskakuje jakiś SPAM!!zaraz mnie trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Sista tyle sie do ciebie rozpisalam i wciaz pokazuje jakis durnowaty Spam!!!:(( i nie chce sie dodac. Ja czuje sie znosnie ale Mala czuje jakos tak wysoko pod samymi zebrami i na zoladku jak sie wierci to ledwo dycham :) ale uwielbiam jak sie tak wierci,wtedy jestem spokojna o Nia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom, powodzenia, mam nadzieję, ze teraz już wreszcie urodzisz i dasz nam znać po :) x Co do wód płodowych- w szkole rodzenia mówili nam, że dziecko może żyć bez wód. Położna z wieloletnim doświadczeniem odpowiadała nam, że miała kilka przypadków, gdy wody odeszły przezd 30 tyg., a ciąże dalej się rozwijały i dzieci rodziły się zdrowe. Byłam bardzo zaskoczona, bo myślałam, że jak wody odejdą, to poród jest konieczny x dzięki za rady w kwestii prania., Wyprałam dziś w mleczku do prania Loveli i zrezygnowałam z płynu do płukania. Ubranka nie są za twarde, czego się obawiałam. x taka ładna pogoda, że poszliśmy na spacer i teraz ,,zdycham". Ból krocza i kręgosłupa jest straszny. Nie chce jednak spędzić reszty ciąży na kanapie. W weekend na basenie zaczepił mnie jeden facet i mówi ,,moja żona jak panią zobaczyła, to stwierdziła, że podziwia"- owa zona była zdziwiona, że w zaawansowanej ciąży chce mi się na basen chodzić. A ja w basenie czuję się najlepiej, bo w wodzie mnie nic nie boli x sista, na kolki i na laktację nic nie mam- jak będzie potrzeba to kupię. Kupiłam za to mleko w proszku w razie, gdyby np. w nocy okazało się, że nie mam mleka, a dziecko głodne.Butelki mam 2. Pampersów kupiłam 2 paczki po 108 - 3-6 kg (,,2"). Kupiłam taką hurtową ilośc, bo miałam w smyku dobrą cenę i na jakiś czas starczą. Nakładek silikonowych nie mam. generalnie nie kupuję za dużo, bo nie wszystko jest potrzebne, a jak będzie, to można dokupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Aniołek23 Gratulacje kochana !! :) mam nadzieję że obie z malusią czujecie się dobrze :) xx Akinom3 to że nic nie piszesz to oznacza chyba tylko jedno - masz już maluszka w ramionach !! :) xx przepraszam że się nie odzywałam ale jakoś nie miałam czasu, trochę mam do nadrobienia z czytaniem :P u mnie jako tako, wczoraj już wróciłam do holandii, szybko się jechało, ale byłam zmęczona, brzuch mnie nadal boli, i dziś byłam tutaj u lekarza to opierdziulił mnie że nie powinnam brać duphastonu bo on nie jest na bóle brzucha i w holandii się tego nie stosuje, zrobili mi echo ( mała ma już 1700g ) badanie moczu i podłączyli mnie pod ktg. niby wszystko jest ok i nie ma rozwarcia więc nie wiadomo skąd ten ból brzucha :(. za tydzień idę znowu do kontroli. Co do wyprawki to już mam ubranka kupione, 2 butelki jedna większa jedna mniejsza, smoczek jeden bo nie wiem jak mała zareaguje na niego. mam 10 pieluch tetrowych i 2 flanelowe, laktator, wkładki laktacyjne, wanienka ze stojakiem i taki wkład kupiłam do wanienki, termometr, nożyczki do paznokci, szczoteczka do czesania, spray do pępuszka, patyczki do uszu, podkład na materacyk do łóżeczka, 2 rożki, 2 ręczniki, śpiworek taki do łóżeczka, kocyk. Nie kupiłam nic na kolki, bo mam nadzieję że nie będą potrzebne a jak coś to i tak tutaj muszę kupić coś na kolki. Muszę kupić jeszcze wózek, łóżeczko, komodę, pampersy i termometr ale taki dotykowy. Dostałam taką książkę pod choinkę " pierwszy rok życia dziecka" i mam zamiar ją zacząć czytać może jeszcze się okaże że coś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Agnik skad wiedzialas jakie mleko kupic? Ja myslalam ze to z pediatra trzeba ustalic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie!Nie Mam Maluszka przy sobie-nadal w dwupaku.wyć mi się chce.Czekam na kroplówkę ale mają czas.Skurcze są raz bolesne a raz słabe,nieregularne.Rozwarcie sprawdzą dopiero gdy będą dawać kroplówę. :( Mam dość tego kraju i tych wolno działających ludzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom, współczuję, co za ludzie... słyszałam, że jak wody odejdą a nie ma regularnych skurczów, to trudniej się rodzi, ale od tego są, żeby C***omóc, a nie zastanawiać się w nieskończność, tym bardziej, że już po terminie. Trzymaj się Kochana i niech mężulo ich tam pogoni x Mlo, dobrze że dotarłaś, ale sama tak daleko jechać... aż strach. W sumie to nie do końca wiem, na co ten duphaston bierzesz,. bo on faktycznie na bóle nie jest. Już bardziej Nospa. Dobrze, ze z Maluszkiem w porządku. Odpoczywaj teraz po tej długiej podróży. x Ciagle martwiaca, mleko można kupić jakiekolwiek -byle było dla noworodka. A jak się okazę, że dziecko nie toleruje, albo ma alergie, to wtedy się zmienia pod kierunkiem pediatry.Nam w szkole rodzenia radzili kupić jedno opakowanie, nawet gdybyśmy mieli go w ogóle nie użyć. Jednak świadomość, że mam coś w szafie w razie ,,w" powoduje,że będę spokojniejsza i nie będzie trzeba w nocy szukać apteki jakby się jednak zdarzyło że nie mam mleka w piersiach. Dlatego kupiłam najtańsze mleko, a jak nie będzie potrzebne, to tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×