Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

sista;( od samego czytania boli mnie maly paluch;p każdy chyba to przeżywał, po co w ogole są te małe palce?!?!?!?! ściskam mocno:* polecam dziewczeta jest zdrowo, duzo ziaren, warzyw, suszonych owocow - wszystko tak syci, ze nie chce sie juz czekolady. Ostatnim razem stalam si tez prekursorem kremow zup. Uwielbiam cukiniowe i dyniowe-wysmienite! moglabym jesc cayly czas! i w dodatku tanie to jak barszcz!:) ****** Akinom na kiedy masz termin? ****** Izu, ja mam podobnie, mnie też czasem cos zakluje, czasem zaboli jak przed okresem, cały dół. Myslalam, ze bol jak na okres to zly a klocie to dobry. A jak rozmawialam z ginekologiem, to poweidziala mi że kloc nie może wlasnie, tylko jak na okres moze mnie bolec podbrzusze bo macica sie rozciaga wiec nie boli to punktowo tylko tak "powierzchniowo". Szczerze C***owiem sama nie wiem jak jest dobrze jak jest zle. Mnie tez` czasem kluje, wtedy starams ie klasc jesli tylko mam mozliwosc. Co jeszcze powiedziala mi gin.to to ze zaniepokoic moga:plamienie/brudzenie, twardy brzuch, i bol brzucha. Skoro tylko mnie cos tam pobolewa, kloje punktowo albo boli cale podbrzusze to staram sie nie panikować.. no coz, cos tam sie rozrasta i tak moze byc. Kumpela jest w 4 mies. i ja tez caly czas brzuch boli. Ja niestety ne mam mdlosci, tzn czasem cos tam czuje, jak wsiade do auta meza, to juz drugi raz mnie mdlilo tam, a tak to nei zauwazylam. Czasem tylko ciezki zoladek, ale to wszystko. Ja mam wizytę 7.01, tez nie moge sie doczekac!!!:( ******* Dziewczyny, zastanawiam sie czy dalej pracowac. Kiedy cos mnie pobolewa chce sie od razu polozyc,w rpacy tak nie mozna;/ poza tym stres, ktorego nie wyeliminuje. Co radzicie? jak wy dlugo jeszcze pracowalyscie? ******* I trosze bardziej intymne pytanie, czy w pierwszym trymestrze wspolzylyscie? Mnie ciezkos ie bez tego obyc, a slszalam czasem ze lepiej sie powstrzymac do drugiego trymestru. ******** agnik co to ten plan porodu? ***** Soniak wszystkiego dobrego na Nowy Rok! mysle tak samo jak Monziet, idz dopytaj lekarza, ale najlepiej nie tego co zawsze, ktory wie o poronieniu, tylko do takiego moze co nic nie wie o tym i nei bedzie sie sugerowal doswiadczeniem ani ksiazkami, tylko czarno na bialym, tym co widzi w usg. Ja tak zrobilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi9 Ja termin mam na środę ,tj.1.01:) Co do współżycia w pierwszym trym. to chyba różnie.Niektórzy lekarze radzą się wstrzymać inni nie.Ja nie współżyłam bo dość,że wogóle nie miałam chęci to sukcesywnie zaprzyjaźniałam się z toaletą i sił na sex już nie było:( " Jak się dziś czujecie?wszystko dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosi nam ginekolożka zabronila sexu w pierwszym trymestrze ale cos tam jeden raz nie wytrzymaliśmy , później niby już pozwolila ale mój się bal i od początku ciąży to sexu miałam może z 5 razy w sumie ? hmm :) musze się jakos obyc . teraz nie mam weny na to bo średnio się czułam no i te skurcze miałam i takie tam . a co do pracy ja poszlam na l4 już od września ( czyli szybko bo ost okres miałam 24.06 a termin teraz mam na koniec marca ) ale szef tak chciał bo się bal i ja nie chciałam wiecznie zyc w stresie i w biegu i tym razem donosić ciaze bez poronienia . po tych lekach mam taki niesmak w buzi ze fuj .. od rana zjadłam : pol serka wiejskiego z pomidorem i szczypiorkiem i czarna kromke chleba . teraz dokonczylam ten serek wiejski bo glod mnie zlapal . i zaraz będzie zupka krem - a później sok owocowy wyciskany i odpoczywam , zrobiłam wczoraj pierwsze pranie dla malej ; cala suszarka rozowa eheh , jeszcze ok 3 prania mi zostały ale teraz trzeba wyprasować te mini ciuszki :) słodziutnkie max . na sylwestra przychodzi do nas chyba jedna para : zrobie dla nich salaktke i jakies kiełbaski i może bulki z pieca z pieczarkami a dla siebie wersje light :) i sok i wode .a w srode jade do rodziców na pare dni . mlo jak w Pl ? fajnie czy obco się czujesz ? snilo mi się ze schudłam 1,5 kg i do końca ciąży już nie przytylam nic heheeheh - siadło mi na mozg z ta waga co ? jutro musze sobie kupic nowy krem do cyckow : bo ten co miaalm tanszy z daxa taki se .. wole już dac te 60 zł i kupic eris bo jest o niebo lepszy , a do brzunia używam tołpa przeciwko rozstępom i wzmacniający specjalny dla ciężarnych albo zwykla oliwka z bambino jest super tez . Wam po 7 miesiącu zrobily się rozstępy czy smarowanie dziennie dalo rade ? Soniak mysle ze nasze ciala i glowa musza mieć tez swój czas : ja ie chciałam od razu zajść w ciaze bo balam się poronienia znow a dwa chciałam na chwile wyjść z tego tematu i pozyc czyms innym bo długo się zbierałam po tym .. z 5 mcy i po pol roku zaszłam w ciaze . co do owulacji : raz czułam raz nie i kupiłam sobie testy owulacyjne i kupiłam wiesiolek na sluz żeby był lepszy ( z oeparolu chyba ) a pierwszy okres przyszedł po 32 dniach , kolejne 30 -36-29 jakos tak .. a zawsze miałam 28 jak w zegarku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez wam zazdroszcze tej zblizajacej sie mety. Tak bardzo nie moge doczekac sie badania w styczniu, czuje sie jakby to mialo byc juz jutro, a tu jeszcze ... ojej! chcialam napisać że tyyyle dni, a faktycznie to tylko 9! tylko 9 dni i zobacze swoją drobinke najukochańszą, damy rade Izu Kochana!!!! Ja smaruje sie oliwką w zelu, po kapieli na mokra skore, i dopiero wycieram recznikiem, delikatnie. skora jest nawilzona do nastepnego prysznica:) oliwka daje rade i jest nie za droga w porownaniu do balsamow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Sosi9 ja nie pracowałam długo - wiem że ciąża to nie choroba- ale wymioty od samego początku wyeliminowały mnie z życia zawodowego,w czerwcu zaszłam w ciąże a od 1 sierpnia jestem na zwolnieniu,przychodziłam do pracy wymięta jak ścierka więc w sumie bardziej przeszkadzałam niż pomagałam i moja Dyr sama kazała mi brać zwolnienie.... x x Akinom ciągle myślę kiedy się wreszcie zacznie u Ciebie ten poród:) i jak pomyślę jak to wyczekiwanie może męczyć to aż się tego boję..;/ x x Sista ja też dziś piorę ale już ostatki czyli kombinezon na wyjście,taki zimowy wkład (śpiworek do gondoli) do wózka, rozglądam się po torbie do szpitala czy wszystko napewno zapakowałam.... co do wagi już to pierniczę:P ostatni miesiąc nie dość że Mała przybiera błyskawicznie to wszędzie gdzie czytam piszą że my Mamy w ost miesiącu też możemy dużo i szybko utyć...;/ trudno będę się zastanawiać po porodzie co zrobić??:D x x W nocy miałam taki dziwny mocny ból brzucha że Mężula chciałam budzić ale po 15 min mi przeszło;) co do Sylwestra też przychodzą do Nas 1 para znajomych ale to tacy znajomi że jak się położe spać to nikt nie będzie się gniewał:) Menu też jakieś lekkostrawne ale to Mężuś robi,winko bezalkoholowe już kupine i drinki z soku pomarańczowego i grenadiny:) 0% też będę popijać :) a potem siusiu co minuta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle martwiaca, po porodzie zadbasz o figure:) teraz już nic nie poradzisz, forsowac sie nie mozna, tego nie mozna, tamtego nie mozna. no nawet jak bys chciala... potem dzieciatko Ci jeszcze pomoze, bo wyciagnie z mlekiem:) pamietam, Tobie zaczely sie wymioty od 8 tygodnia? a ja.. wg @ 7tydz minal we wtorek, a wg owulacji dziś mija 7tc. Mdlosci tak raz sa, raz ich nie ma ale raczej to drugie;/ Sylwestra spedzamy u znajomych meza, tak srednio mi sie to widzi, ale mezulo chcial gdzie w towarzystwie. Ja moglabym w domu siedziec. Dla mnie imprezy mogyby nie istniec;p a sylwester to juz w ogole najglupszy wymysl. Impreza na sile;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy przy tej drugiej ciąży juz od razu nie dostałyście okresu? Bo ja przy tej pierwszej ciąży dostałam, ale że bolały mnie piersi po okresie (a że tak nie miałam ) to zrobiłam test i wyszło, że jestem. Zastanawiam się czy to juz nie zwiastowało, że będzie coś nie tak. Chociaż podobno niektóre kobiety tak mają. I tak się zastanawiam czy jak teraz dostanę okresu to czy warto robić test? Może lepiej nie wiedzieć.... Dodam, że ten okres gdy byłam wtedy w ciąży był taki normalny, nie jakieś małe krwawienie, tylko normalny obfity trwający tyle co zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Sista83 a jako tako się czuję, każdy mi mówi co mam robić itp. jakbym była dzieckiem małym, a jak już usiądę na tyłek to się o nic doprosić nie mogę, moi rodzice wczoraj jechali do rodzinki więc brat przywiózł swoją narzeczoną bo niby miała mi pomagać trochę dom ogarnąć a efekt taki że spała w salonie królewna a ja sama wszystko robiłam :O, pojechała ze mną do sklepu nawybierała ubranek dla małej ale ja musiałam za to zapłacić i chodzi teraz i jara się że wybrała ubranka :O ehhh trochę rozczarowałam się swoimi braćmi no ale takie życie. ja też robiłam wczoraj pranie dla małej ale jak wrócę do holandii to jeszcze raz wypiorę i poprasuję sobie. zostały mi jeszcze pieluchy ale nie wiem jak mam je prać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do L4, to ja poszlam od razu, jak tylko pecherzyk bylo widac, ale to tez dlatego, ze pracuje w dosc trudnych i nietypowych warunkach i o roznych porach dnia i nocy, wiec wolalam dmuchac na zimne, tymbardziej,ze mam kontakt z ludzmi i sie balam czyms zarazic, np. ospy nigdy nie mialam i caly czas mam nadzieje,ze mnie akurat teraz nie dopadnie. Lekarz w sumie nic nie mowil, ja nie pytalam, ale jakos tak wole zyc w celibacie. Na poczatku nie bylo ochoty, a teraz sie boje, ze mi sie szyjka bedzie skracac, albo po dostane jakichs boli, plamien i wole sie nie stresowac...takze na razie nic z tego. Co do wozka, to mi sie podobaja klasyczne, na duzych kolach, ale takie prawdziwe w stylu retro sa drogie, wiec chyba zostane przy Bebetto Fabio, no ale jeszcze musze go na zywo zobaczyc. Wizyta w czwartek, oczywiscie sie stresuje, zeby sie szyjka nie skracala, bo mnie te klucia czasem dopadna i wkurzaja;/ i maly jeszcze nie chce kopnac, nawet w sumie takich babelkow tez nie czuje, a niby w 20 tyg to juz powinno byc wyraznie czuc ruchy, chociaz sie uspokajam, jak pisza, ze jeszcze pare tyg to moze potrwac. Zobaczymy na usg, oby z malym bylo ok. Moj maz mowi, ze niedlugo przy mnie osiwieje, bo ciagle sie czyms martwie, no ale niestety tak to jest po poronieniach. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soniak, mimo, że w wielu artykułach można wyczytać, że po poronieniu łatwiej zajść w ciążę, że płodność większa itd., to nie u każdej tak musi być. Ja też po takich informacjach bardzo się nastawiłam,że od razu się uda, a się nie udało. Pierwszy raz w ciażę zaszłam przy pierwszym podejściu mimo policystycznych jajników, a po poronieniu musiałam trochę oczekać. Mój organizm 3 miesiące dochodził do siebie, mimo, że owulację miałam, okres regularny, ale dopiero po 3 miesiącach zaczęłam mieć takie objawy na @ jak przed ciażą- bóle brzucha i piersi, co było dla mnie znakiem, że chyba wszystko wraca do ,,normy" i w kolejnym cyklu się udało. Nie załamuj się Kochana i próbujcie dalej. Uda się na pewno, ale czasem trzeba trochę poczekać. x Sosi9, ja poszłam na l4 w 10 tyg.Na początku miałam wyrzuty, ze tak wcześnie, ale później mi przeszło i nie żałuję tej decyzji. Jesli chodzi o współżycie, to w I trymestrze bardzo rzadko i ostrożnie. Po 1 -ze strachu, po 2- bardzo mi libido spadło. Najlepiej zapytaj lekarza. Jesli chodzi o wózek, to my najpierw w slepie byliśmy, zobaczyć co jest, dowiedzieć się na ten temat. Byliśmy też na targach, bo akurat się obdywały. Ostatecznie wybraliśmy taki, który nie jest tak powszechnie dostępny i w nielicznych sklepach go sprzedają, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Najlepiej, jak sobie wypiszecie, jakie funkcje byście chcieli i pod tym kątem szukali x Sista, nie zadręczaj się tak tą wagą. Zrzucisz po porodzie. Ja nie mam rozstępów, odpukać, boję się, ze wyjdą później, bo mimo że jestem szczupła, to do rozstępów i cellulitu mam skłonności. smaruję się olejkiem Mammamil-tym samym piersi, brzuch i uda, raz albo 2 razy dziennie. Tani jest a fajny moim zdaniem. x Moonziet, jeszcze trochę i będziesz wyraźnie czuła ruchy dziecka. Jedne czują je wcześniej inne trochę później. I pewnie jak już wyraźnie poczujesz, to zamartwianie się trochę zmaleje, x Ciagle martwiaca, Sosi9, w planie porodu okreslacie, jak byście chciały, żeby poród wyglądał np. czy chcecie osobę towarzyszącą, czy chcecie znieczulenie, kto ma przeciąć pępowinę, w jakiej pozycji chcecie rodzić, czy chcecie nacięcie krocza itd. taka lista ,,zyczeń", oczywiście w rozsądnych granicach. Jak ktoś nie ma tego na piśmie, to może omówić z położną już w szpitalu. Jak jest na piście, to też się omawia. Ale to też nie jest tak, że jak coś napiszecie, to nie można już tego zmienić w czasie porodu. W necie można znaleźć wzory planów porodu. Jak chcecie, to wkleję Wam swój jako przykład. x Moja mała jets bardzo aktywna w brzuchu. Mam wrażenie, że prawie wcale nie śpi. Jak byłam w piątek na Polnej, to pod KTG leżałam ponad godzinę, bo tak fikała, że sprzęt co chwila gubił akcję serca i alarmował to na całą salę. Oj, da nam chyba popalić po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Agnik bardzo chetnie przeczytam i zobacze twoj plan porodu jesli udostepnisz:) X X Sosi co do wozkow to my pochodzilismy po klepach zobaczyc co jest i " z czym to sie je" potem dla nas grala role cena,waga wozka( bo czesto bede go wnosic po schodach) funkcje,jak sie sklada do samochodu i czy sie miesci bo czesto wyjezdzamy,oraz wyglad :) ale to na samym koncu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga, niestety nie odpoweim, jak to z tmy okresem. Tak tez slyszalam, że mozna miec "okres" w pierwszych nawet 3 mies. tylko powiem ci szczerze to byly takie "slyszane"nie sprawdzone informacje, wiec moze autor mial na mysli krwawienie implantacyjne a potem poprostu jakie splamienia mozliwe w pierwszym trymestrze. Bo to akurat wiem od ginekologa, ze takie plamienia w okresie kiedy mialaby byc @ moga wystąpic. Moze lepiej nie robić testu?-to podpowiada mi rozsadek, ale nie dam sobie glowy uciac ze bym wytrzymala. Moze trzymaj sie najwazniejszego objawu ciazy jakim jest BRAK okresu, wiec jesli wystapi @ nie rob testu. * mlo88 - tak sie usmialam czytajac twoja wypoeiddz ze glowa mala, tak zabawnie opisujesz swoją przyszlą szwagierke. Dobrze, że nie bedziesz miala z nia czestego kontaktu. Ludzie to czasem tacy bezmyslni sa ze hej, jak ona tak sobie mogla drzemke robic podczas gdy domownik w domciu.. mogla chociaz pogadac z tobą, tak żadko sie widujecie a ma się wkupic w rodzine poki co;> Pieluchy to chyba sie gotuje, masz na mysli tetre? na kiedy masz termin? * Dzięki dziewczynki za odpowiedzi o L4 i wozkach, przy nastepnej wizycie bedzie ok 9-10 tyg i chyba juz poprosze o eLke. Co do wozkow to mnie przekonuje teutonia, niemiecka. Tylko cena odstrasza;/ Agnik, jaki wozek wybralisice? * Monziet jak wczesnie zaczelas sie smarować oliwką? ja tez sie smaruje ale poki co to uda, pupa, brzuch, żeby ją dobrze nawilżyć. wtedy chyba trudniej o rozstepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo88 Faktycznie ,,bratowa"pomocna duszyczka.Miała pomóc tobie a wkońcu spracowana zasnęła Bidulka:) Co radzić?Chyba ty wiesz najlepiej co dla was będzie najlepsze i tego się trzymaj:) Wiem jakie to wkurzające wysłuchiwanie ,,dobrych rad" od ludzi którzy tak na prawdę nie mają pojęcia o czyiś problemach. Ja swoich już bezczelnie gonię.Mówię otwarcie,że jak będe potrzebować to o rady poproszę a teraz sama chcę kierować swoim życiem.Nawet jak popełnię jakieś błędy to będą moje błędy. Mam nadzieje,że wszystko Ci się ułoży. Jeśli chodzi o pieluchy tetrowe lub flanelowe(ja mam tylko te pierwsze)to ja je wyprałam w płynie dla małych dzieci(w tym samym co ciuszki).Nie gotowałam ich bo jeszcze są nie używane i nie widziałam sensu. " Ciągle martwiąca Żebyś wiedziała,że czekanie wykańcza.Mam wraże nie,że siedzę na bombie zegarowej która lada chwila wybuchnie.Nasłuchałam się od położnej,że Mały spieszy się na świat,że urodzi się szybciej a tu cicho sza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Co do okresu w ciąży to ja osobiście znam przypadki gdzie tego rodzaju ,,krwawienie"pojawiało się na samym początku i wszystko skończyło się dobrze.Moja koleżanka(matka dwojga dzieci)nie zorientowała się,że jest w ciąży..Myślała,że skąpszy okres jej się przytrafił i dopiero w 16tc,gdy nawet taki się nie pojawił zrobiła test. Fakt.To nie reguła ale jest taka możliwość.Dodam,że ciąża choć była niedpodzianką była bezproblemowa i zakończona porodem zdrowego malucha. Pojawiająca suę krew z reguły znaczy o najgorszym ale przecież jak wiemy nie zawsze zwiastują tragedii. Trzymam kciuki by się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane :) mam taki niesmak w buzi po tych tabletkach ze szok fujjj , no ale jedne musze do 5.01 jesc a w srode znow antybiotyk znow dawka . za dwa tyg znow mocz i za 3 tyg znow . oby zeszla ze mnie ta woda i opuchlizna i takie tam .. zaraz wstawiam kolejna porcje prania małej :- i później prasowanie mnie czeka , tych małych kochanych ciuszków . malutka dala znac o 6.30 ze wstajemy i jemy albo pijemy chociaż :) uwielbiam te jej kopsiaczki . dziś zaczynamy 27 tydzień -jupi jak ten czas leci , niech tylko mala rosnie zdrowo i dotrwa do 37 tygodnia . jeśli nie zdaze zjawic się tutaj do jutra to chce Wam zyczyc pomyslnosci na ten Nowy Rok :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi, szczerze mowiac, to na poczatku smarowalam brzuch jak mi sie przypomnialo, moze tez dlatego, ze nie chcialam sie za bardzo wczuwac, bo nie wiedzialam, jak to bedzie. Na razie uzywam tylko oliwki,moze pozniej jak brzuch bedzie wiekszy, to cos innego kupie,ale w sumie oliwka mi wystarcza. Jak szlam na zwolnienie, to wg okresu byl 6-7 tydz, a na isg 5, wiec bardzo wczesnie, moze mi nawet braknac dni zwolnienia, bo limit jest chyba 240 czy jakos tak,ale tym sie bede martwic pozniej, synus najwazniejszy! Na poczatku ciazy mialam krwawienie ciemnobrazowe, ale pojawilo sie zaraz po usg i podobno bylo z nadzerki, potrwalo z 3 dni i przeszlo na szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciagle martwiąca, wklejam Ci swój plan porodu. Najlepiej jednak zajrzyj też do neta na inne wzory, bo może będziesz chciała jeszcze coś wpisać. Ja wybierałam tylko to, co mi pasuje i nie pisałam tego co oczywiste, co wiem, że na Polnej i tak jest, albo czego na pewno nie ma. PLAN PORODU Imię i Nazwisko: Lekarz prowadzący: Osoba Towarzysząca: Przygotowanie do porodu: • Wyrażam zgodę na założenie wenflonu przy przyjęciu do szpitala. • Proszę, aby przy przyjęciu do porodu wykonano mi lewatywę. Poród • Nie wyrażam zgody na pobyt studentów medycyny czy innych obserwatorów podczas mojego porodu, studentki położnictwa mogą być obecne. • Zależy mi na tym by personel szpitala uzgadniał ze mną wszystkie zabiegi zanim zostaną one wykonane. • Chciałabym mieć możliwość swobodnego poruszania się, zmieniania pozycji w trakcie pierwszego okresu porodu. • Chciałabym w pierwszym okresie porodu móc korzystać z wanny i /lub prysznica. • Chciałabym mieć możliwość korzystania ze sprzętów takich, jak drabinka, materac, worek sako, piłka. • Proszę o instruowanie mnie w trakcie parcia. • Chciałabym aby mój mąż pomagał mi w osiągnięciu optymalnej pozycji porodowej. • Chciałabym prosić o przygaszenie świateł i wyciszenie w chwili gdy dziecko będzie wychodzić na świat. Znieczulenie • Dopuszczam możliwość podania mi znieczulenia i chciałabym uzgodnić jego rodzaj z położną/lekarzem w zależności od potrzeby i tego, jakie rozwiązanie będzie dla mnie najlepsze. • Chciałabym, jeśli to tylko możliwe, uniknąć środków zmieniających świadomość. • Proszę o miejscowe znieczulenie przy zszywaniu krocza, jeśli zostanie nacięte. Cesarskie cięcie • Wolałabym uniknąć cesarskiego cięcia. • Jeżeli cesarskie cięcie będzie konieczne, chciałabym zostać w pełni poinformowana o powodach takiej decyzji. • Chciałabym aby mąż mógł być obecny podczas zabiegu. • Proszę wyjaśnić mi jak będzie przebiegać operacja, zanim ona nastąpi. • Wolałabym uniknąć całkowitej narkozy, jeśli to tylko będzie możliwe. • Wolałabym, jeśli to tylko będzie możliwe, pozostać przytomna podczas zabiegu, dlatego proszę o znieczulenie zewnątrzoponowe • Jeśli warunki na to pozwolą, chciałabym po porodzie pierwsza wziąć dziecko na ręce. • Jeśli to będzie możliwe, chciałabym karmić piersią od razu po porodzie. • Jeśli warunki pozwolą, a ja nie będę w stanie utrzymać dziecka, dziecko powinno być oddane na ręce mężowi od razu po porodzie. Ochrona krocza • Wolałabym nie mieć nacinanego krocza, chyba, że będzie to konieczne. • Aby uniknąć nacięcia czy naderwania krocza proszę o masaż z użyciem olejków • Chciałabym, aby położna starała się ochronić moje krocze i poinstruowała mnie w czasie parcia. • Proszę mnie nie informować o zamiarze nacięcia krocza, jeśli to nacięcie będzie konieczne Po porodzie • Proszę położyć dziecko na moim brzuchu/ew. klatce piersiowej od razu po porodzie. • Chciałbym karmić piersią od razu po porodzie. • Chcielibyśmy, aby mąż przeciął pępowinę. Opieka noworodkowa • Chciałabym trzymać moje dziecko blisko - "skóra przy skórze" przez pierwsze godziny po porodzie. • Chciałabym trzymać dziecko na rękach podczas rodzenia się łożyska i w trakcie ewentualnych innych zabiegów jeśli to będzie możliwe. • Chciałabym, aby kąpiel dziecka i inne czynnośc****elęgnacyjne oraz ew. badania i zabiegi odbywały się w obecności mojej lub ojca dziecka. Szczepienia • Nie wyrażam zgody na szczepienie dziecka w pierwszej dobie. x Aga, nie wiem dokładnie jak to jest z tym okresem. Słyszałam, że może wystąpić w czasie ciąży, ale chyba to są sporadyczne przypadki, więc lepiej się nie nastawiaj, że mając @ jesteś w ciąży, żebyś nie była zawiedziona. Najczęsciej jednak to brak @ jest pierwszym sygnałem. Trzymam kciuki, żeby Wam się udało x Sosi9, my też od początku byliśmy za Teutonią. Później wypatrzyliśmy firmę Hartan- wózek Racer GT. też niemiecki, pod wieloma względami podobny do Teutonii, różni się kilkoma szczegółami, mi nawet bardziej przypadł do gustu. I kupiliśmy go. Mój mąż już by nim chciał jeździć - taki jest zadowolony :) Minusem niestety też jest cena, choć ciut niższa niż Teutonii. A z Polskich- dużo tańszych wózków-braliśmy pod uwagę Lupo Comfort- funkcjonalny, dobrze wykonany i dość tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Sosi9 - brak słów co do przyszłej bratowej :) planują ( w sumie to muszę ) jak najszybciej zrobić sobie dziecko więc ja już sobie wyobrażam jak to będzie z nią. Ja miałam termin na 12 marca ale w piątek lekarz powiedział że 28 luty nie wiem tylko jak się to ustosunkuje do lekarzy w holandii. xx Akinom3 ja już się też wydarłam żeby dali mi spokój bo nie jestem małym dzieckiem a to każdy chce mi matkować, ile można to można ale co za dużo to nie zdrowo. A Ty kochana jak się czujesz ?? synio cierpliwie czeka do środy :) xx za 8 dni miałabym termin an pierwszego maluszka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mi jakoś nie słuzy dziś - nic. Raz mnie mdli, raz mi gorąco, draznią mnie zapachy.. ale wszystko w granicach wytrzymałości. Nie wymiotuje:) Nie sadze by był jakiś limit zwolnienia, nie slyszałam nigdy nic o tym;> *********** Szczerze powiem ten plan porodu nie wpłynął na mnie zbyt optymistycznie. Nie czuje się na silach o tym decydowac przed porodem, tzn o tylu rzeczach az. Tez chce rodzić na Polnej, nie bardzo mi sie widzi, ale dla dzieciątka tam najlepsza opieka w okolicy stąd mój wybór. Lekarza tez stamtąd sobie wybrałam, mam nadzieje, że to pomoże (nie wiem tylko jeszcze w czym;p) ****** agnik a ten wózek Hartan Racer GT, to 3w1 kupiliście?ile kosztował? ładniutki, tylko ja już szaleje z tymi cenami, bo ceny podawane sa nie zawsze tylko za wózek ale także za zestawy(fotelik i spacerowka). Więc tak naprawde nie wiem ile co jest warte. ***** mlo, rybeńko, co Ty sie przejmujesz:) oni beda mieli problem i to nie mały:) Ty bedziesz wzorową, troskliwą mamunią:) ***** 14 stycznia minie 9 tyg i 6 dni, w tak dokładnie zaawansowanej ciązy trafiłam do szpitala ostatnio, choć plamienia pojawiły sie już wcześniej. Zwlekałam. Tak strasznie sie boję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey moje kochane:) Soniak, ja na pierwsza ciąże musiałam czekać ponad rok czasu- niestety wiadomo jaki koniec, Teraz jestem w 7tc a w sierpniu miałam zabieg, także z mojego doświadczenia to powiem Ci tak albo św. Panienka wysłuchała moich codziennych modlitw i dlatego wyszło za pierwszym razem albo po prostu płodność się zwiększyła, na to niestety nie ma żadnych udokumentowanych badań. Aga ja miesiączki nie miałam, jedynie co mi się przydarzyło w obu przypadkach to zabarwiony śluz krwią w dni spodziewanej miesiączki (pewnie imlatacja) i to trwało godz może. Natomiast moja teściowa opowiadała, ze w ciąży z moim M miesiączkowała do 4 miesiąca i dopiero wtedy się dowiedziała ze w czerwcu zostanie mama, także zdarzają się takie przypadki :) Akinom kochana spokojnie, kto wie, może będzie sylwestrowy skarb :) Sosi9 będzie dobrze tym razem, Musi być!!!! W którym tyg kochana jesteś??? Ja tez mam już stresa, ponieważ jutro przypada ten feralny dzień, w którym straciłam swoja kruszynkę :( Za mną 6 pełnych tygodni i 4 dni najchętniej bym chciała przespać jutro cały dzień ale przespać Nowy Rok? :) Dzisiaj jakoś dziwnie boli mnie brzuch tak po bokach, dobrze ze chociaż te klucia przeszły i ten ból nie jest jakiś mega uporczywy, jak co dzień toaleta jest moim przyjacielem(przynajmniej mam pewność, ze ciąża cały czas się rozwija) :) Temp tez nie spada wiec jestem dobrej myśli, dziś czuj***ardziej piersi takie mrówki :( i tez smak w ustach- ohyda! Dziś tylko w nocy miałam jakaś schizm i szybko do wc sprawdzić czy wszystko w porządku- chyba taki niepokój będzie mi towarzyszył już do końca. No a w piątek na badanie krwi i moczu:) I za tydzień wizyta :) Miłego wieczorku wszystkim i spokojnej nocy- wyśpijcie się przed jutrem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Agnik bardzo dziękuję o naświetlenie jak wygląda ten plan porodu , nie długo mam spotkanie z tą "moją" położną to jej dopytam czy potrzebuję to napisać itd:) x x Dziewczynki na ten Nowy Rok Życzę Wam przede wszystkim spełnienia marzeń i żebyście były szczęśliwe w tym nowym 2014 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Cieszę się że dzieciaczki dobrze się rozwijają, Wy też czujecie się dobrze. Mlo, co do bratowej to wiesz młoda jeszcze życia nie zna... Któraś z Was pytała o okres będąc w ciąży. To powiem Wam, że ja w pierwszej ciąży z córcią miałam okres w pierwszym miesiącu. Fakt spóźnił się kilka dni i był nieco skąpszy i o chyba dzień krótszy, ale nie specjalnie się tym przejęłam. Dopiero jak kolejny nie przyszedł to się zastanowiłam na poważnie że może coś z tego będzie;) choć takie myśli chodziły po głowie już wcześniej, ale w związku z @ dałam sobie spokój. .. A tu taka niespodzianka!!! Aj dziewczynki chciałabym Wam życzyć spokojnego 2014 roku, abyście/my mogły się cieszyć zdrowymi i radosnymi maleństwami :) Ściskam mocno każdą z Was osobno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izu, @ mialam ostatnio 6go listopada, więc to jaki 7c6d. z tym, że owulacje mialam gdzies 17 dnia, wiec i jakby wiek ciazy sie skraca wtedy. Owulacje mialam monitorowaną więc wiem, że była gdzies 22 listopada. Z tym smakiem w ustach mam podobnie, dziś cały dzień mnie męczylo, bleeee takiego kapcia mam w pysku;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi, Izu tez mialam taki niesmak w ustach,ale szybko minelo. Kochane,zycze Wam udanego Sylwestra i wszystkiego dobrego w Nowym Roku, zeby kazda z nas szczesliwie zostala mama. I wiecej chlopcow zycze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siska9
Cześć dziewczyny. Chętnie do Was dołączę:) Jestem dopiero w 6 tygodniu ciąży a widzę, że wiele z Was już zbliża się do końca, czego Wam okropnie zazdroszczę. Pół roku temu poroniłam w 9 tygodniu (chyba to był 9 tydzień, bo lekarz po zabiegu oznajmił mi, że był to 4 miesiąc ale się wycofał po tym jak powiedziałam, że miesiąc wcześniej byłam u lekarza) ale strach pozostał do dziś i nasila się z każdym dniem. Boję się, że mogę tej ciąży nie donosić:( Pozdrawiam Was i życzę udanego Sylwestra:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siska witaj! jesteś bardzo podobnie jak ja i Izu. U mnie jest 8 tydzień. Bedziemy sie wspierać, ciesze się że dołączylaś do nas na forum:) Wszystkiego najlepszego kochane dziewczyny na Nowy Rok! zdrowych dzieciaczków!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Kobitki wszystkiego dobrego w nowym roku !! oby był lepszy ( a na pewno taki będzie) spełnienia marzeń, dużo zdrówka i samych radosnych dni !! Akinom3 a Tobie kochana jeszcze życzę aby maluszek szybko wyskoczył :) Buziaki :* :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie. Wszystko jest oki. Wczoraj malutka była bardzo mało aktywna i przez to gin zrobił mi usg i wszystko ok, ruszala sie ale mniej intensywnie. Pewnie zrobiła sobie dzień lenistwa ;-) ale wieczorem nadrabiała. Moje kochane dziewczyny Wy sie tak przejmujecie przyrostem wagi a ja jak wczoraj weszłam na wage to myslałam ze zawał dostane. Przez 3 tyg przytyłam 4kg!!! Tyle to ja przytyłam do 20 tyg a teraz przez okres swiateczny 4kg :-/ razem od poczatku 8kg a to 23 tydz. Jak tak dalej pojdzie to 20kg spokojnie przekrocze :-) ale tym sie bedziemy martwic pozniej ;-) Własnie mi sie przypomnialo ze dzis jest nasza 3 rocznica slubu WOW!!! :-D przeleciało.. ... Zycze Wam udango i hucznego Sylwetra oraz szczesliwego Nowego Roku :-) Pozdrawiam;-) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziewczyny zycze Wam wyjatkowego Nowego Roku oby jak najwięcej z was zostalo szczesliwie mamami... Oby ciaze przebiegaly prawidlowo a lzy byly tylko ze szczescia.... Azja Dentist mycha myszor asia beatka asmana i starsza gwardia co u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×