Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość choruszka
Witam DZIEWCZYNY MAM PYTANIE BO MARTWIE SIE OKROPNIE JESTEM W 6tc Już wcześniej poroniłam w 10 tyg ciąży.czytam was od dawna ale jakoś nigdy nie napisałam,a teraz chce was zapytać czy któraś z was na poczatku ciązy była chora a z dzieckeim jest wszystko dobrze??od tygodnia mam katar kaszel lecze sie domowymi sposobami bo temperatury nie mam dopiero za tydzien mam wizyte u ginekologa i bardzo sie martwie ale może któraś z was miałą podobnie i wszystko jest ok.Mówią,zę te poczatki sa najgorsze jak się jest chorym:-( Podzrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choruszka : ja miałam przeziębienie ale później : chyba ok 12-15 tydzień jakos . nie brałam lekow , pomimoze lekarka napisala mi w emilu co można na katar i gardlo . pilam dużo cieplej herbatki z pomarancza albo cytryna i miodem , pilam syrop z cebuli domowej roboty i dużo spalam i lezalam . uważaj na siebie .a np. do kichniecia i do kaszlu się schylalam bo miałam wrazeie ze mi cos urywa jak kichnelam . kuruj się i uważaj na siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
sista 83 dziękuję za odpowiedz,no właśnie to wszystko również zażywam tylko niestety chodze nadal do pracy i nie bardzo mam się kiedy wyleżeć,no właśnie boję,się tego,że jestem na samym poczatku jak wszystko sie buduje i kształtuje i,że to głupie przeziębienie może zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choruszka moja kolezanka była chora (bardzo mocny katar) w tak wczsnej ciazy jak Ty, lekarz powiedzial ze z lekarstwami ma poczekac tak do 10 tyg a póki co miala leczyc sie domowymi sposobami i dużo lężeć w łożku. Teraz jest w 20 tyg i wszystko przebiega prawidłowo także głowka do góry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choruszka, najlepiej idź do lekarza. Ja rozchorowałam się zaraz po owulacji, czyli na etapie, gdy zarodek mógł się zagnieżdzać. Miałam silną infekcję gardła, której nie mogłam wyleczyć domowymi sposobami+katar. Powiedziałam lekarce, że staramy się o dziecko i boję się, że przez chorobę słaby organizm nie przyjmie zarodka. Lekarka powiedziała,że nieraz gorsza infekcja niż leki.Infekcja była naprawdę silna i dostałam antybiotyk. Po antybiotyku przyplątała się infekcja pochwy, a infekcja gardła nie do końca przeszła i dalej się lekczyłam. Mimo to zobaczyłam 2 kreski na teście i do tej pory dziecko dobrze się rozwija - jestem w 35 tyg. Więc głowa do góry. Skonsultuj się z lekarzem,po pracy leż w łóżku i bądź dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Dziękuj***ardzo za słowa pocieszenia jutro umówiłam się do lekarza rodzinnego mam nadzieję ,żę cosś mi poradzi,i wszystko dobrze się skonczy. Podzrawiam Miłego dnia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choruszka, ja bylam przeziebiona kolo 7 tyg, mialam straszny katar, nie pamietam co z gardlem, ale chyba nie bolalo za bardzo, lezalam w lozku, pilam mleko z miodem i czosnkiem, herbate z sokiem malinowym i jadlam maliny, i raz wzielam apap, bo mi zaczela goraczka rosnac. Na szczescie po 3 dniach bylo ok, meczyl mnie jeszcze tylko katar, bo niestety sol morska cudow nie zdziala. Ale dobrze zrobilas, idz do lekarza i C***owie co najlepiej zrobic. A ja mam pytanie, czy ktoras z was brala w ciazy Acard? jesli tak, to jak dlugo? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom3 Wilkie gratulacje!!!! Całuje Was, odpoczywaj póki możesz :) U mnie jak na razie ok. dziś była wizyta założyli kartę ciąży dokładnie 8+3 Zbadali macica ładnie rozpulchniona powiększona ciąża na 1000% :) Tylko mam do Was pytanie, kiedy miałyście 1 USG ja mam dopiero przyjść gdzieś pod koniec miesiąca a to już będzie ok. 12 tyg :( a chciałam zobaczyć maluszka- mam iść do innego lekarza który mi je zrobi ale co z kolejna karta ciąży i badaniami? Ja chce tylko zobaczyć serduszko i dostać foto:( Proszę doradźcie mi cos bo oszaleje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izu pierwsza wizyte miałam ok 6 tydzień , później u swego lekarza bylam w końcówce 8 i 10 tyg i miałam usg i widziałam groszka :) ja mam wizyte 24.01 i już się nie mogę doczekać - oby wszystko było dobrze , ciekawe ile mala przybrala na wadze . jutro rano jade z tym moczem i zobaczymy co wyjdzie z badan a później szukac kurtki bo zima ma być zaraz mocniejsza a ja na styk mam płaszczyk swój sprzed ciąży :( oby się udało cos znaleźć w madrej cenie .. poprasowałam malej wszystko już i poukładane . teraz na dniach jak będę miała czas spojrze co mi brakuje z ciuszków i dokupię . siadłam wlasnie na dupce na chwile odpocząć i zaraz ide do sklepu blisko cos mezowi na obiad wymyslec bo my mamy od wczoraj nasze mniamusio z parowaru :) ehehhe. mam jedna liste co mam zalatwic z budowa domem i sprawami bankami ble ble a druga co mam kupic malej hehehe i sama nie wiem czym się zajac - wole jej liste wiadomo :) dziś jestem sama do wieczora - mezulo wroc***ewnie ok 19-20 to mam czas ,może szaleństwo mnie dopadnie i henne sobie trzasnę ;) czas mi tak szybko leci : tygodnie ciąży - jestem w szoku ze to 28 tydzień już a dopiero co był początek ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonziet ja brałam ACARD całą ciążę. Od samego początku do końca praktycznie. Jakieś 3tyg., przed końcem byłam u anestezjologa na wywiadzie, bo chciałam ZZO do porodu i kazała wtedy odstawić, bo się bała, żebym nie dostała krwotoku przy porodzie... Filip urodził się równo w 39tc., rodziłam normalnie i dostałam znieczulenie, choć po wizycie u anestezjologa miałam jeszcze raz skontrolować krzepliwość krwi, ale już nie zdążyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom3 jupi :)))) jak tam maluszek ? spokojny czy już dal czadu w szpitalu i pokazal kto rzadzi :) ? jak się czujesz mamusia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny coraz czesciej dopadaja mnie wątpliwosci czy podołam z wyprawką dla maluszka. Nie chodzi tu o kwestie finansowe tylko czego ile kupic zeby starczyło i nie zabrakło. Ile body, ile spioszkow, ile bluzeczek, spodenek itd A nie chcialabym tez kupowc wszystkiego za duzo zebym potem nie zalowala ze wiekszosc Małej nie ubrałam bo zaraz trzeba bedzie kupowac nastepne rozmiary. Wiem ze nie da sie wszystkiego idealnie wyliczyc ale może ma któras z Was liste ile czego mniej wiecej kupic na poczatek od jakiejs doswiadczonej mamy albo któras z naszych kafe mam mi pomoże? Teraz rozmawialam z kolezanka ktora odchowala juz swoje dzieci i mowila ze nie mam kupowac tez duzo w rozmiarze 56 bo kwestia 2-3 tyg i juz nastepny rozmiar trzeba kupowac. I bądz tu mądrym... Juz zaczynam sie ty wszystkim przejmowac i denerwowac i codzienie o tym myśle... :-) pomóżcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane. przede wszystkim gratulacje dla Akinom. nie jestem w stanie nadrobic co u Was bo Ksawery zupełnie mnie pochlania a zwlaszcza ze robi się z niego mały krzykacz terrorysta ;) kazda wolna chwile przeznaczam poki co na sen. w poniedziałek skonczylismy miesiac. dopiero w sylwestra wypuscili nas ze szpitala. nie życzę tego nikomu. najgorsze byly klucia do wenflonu jak juz nie mozna bylo znaleźć żadnego nie ruszonego miejsca. tego zalu iv krzyku synka nigdy nie zapomnę. mamy problem z karmieniem bo piers to dla niego nadal tylko przystawka na i nie zanosi się na zmianę. . jest ciągle glodny i za dużo chyba przybiera na wadze. teraz wazy juz ponad 5, 5 kg - na pampersy 2 juz dawno się przerzucilismy. od dwóch tygodni walczymy z katarem i kaszlem :( zaliczylismy juz goraczke ponad 39 stopni. nadal ma biegunki. tak wiec duzo przeszedl przex ten swoj pierwszy miesiac. poki się jakos z nim nie ogarne to raczej ciężko mi będzie napisac każdej z Was choc po kilka słów :( ale cały czas o Was pamiętam. caluje Was mocno. trzymajcie się :) i walczcie bo jest o co bo ten mały czlowieczek to moje największe szczescie mimo tego zmęczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Dziewczyny mam ejszcze jedno pytanko w którym tyg widziałyście serduszko na usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu EDZIA Dziewczyny-są!!! Dwie tlusciutkie kreseczki!!! Przeczytałam post Choruszki- ja tez mam katar, ból gardła i ogólne przeziębienie, dzis bylam u lekarza. Mam pić sok z cebuli, jesc czosnek i 3 dni bezwzględnie leżeć w łóżku! Absolutnie żadnych malin! Sok z malin jest dobry, ale na poronienie! To juz wcześniej czytałam i słyszałam, a dzis sie upewnilam, herbatę z miodem można pić. Dziewczyny...bardzo się boję...pamiętacie, ze w 10 tyg poronilam we wrześniu... Mam nadzieje,ze rok 2014 bedzie dla nas szcześliwy:-)y P.s. Nasiadowek tez w ciąży nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Hej Edzia gratulacje!!! widze,że tez poroniłaś tak jak ja w 10 tyg ciąży:-( teraz jestem w 6 tygodniu i za tydzień mam wizyte u ginekologa i mam nadzieję,że zobacze serduszko i,że nic sie nie stało przez tą moją chorobę, bo już od zmysłów odchodzę,każdy mnie pociesza noa ale po traumatycznych przeżyciach nie poptrafię jakos uwierzyć w to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia moje gratulacje i zazdroszczę ci, ale tak zdrowo, dajesz nadzieję ;-) Powodzonka i zdrówka. Dla choruszki również. Trzymajcie się dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Ja 4 dni temu mialam dostać okres i na szczeście nie dostalam :-D Nie martw się chorobą, moja siostra miala zapalenie płuc, rtg bo nie wiedziala,ze jest w ciąży, a syn zdrowy jak rydz;-)rydz Musimy się wspierać. Teraz sie poloz do łóżka i wypoczywaj, ja mam jeszfze na gardło chlorochinaldin i syrop prawoslazowy no i tak jak pisalam czosnek i cebulę itp itd Kiedy poronilas? Teraz to Twoja pierwsza ciąza? Ja poronilam 16 września i mam 5- letnia córeczkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Do aga19831 Wierzę, ze nam wszysztkim się uda. Ja w to bardzo mocno wierzylam i mam nadzieje, ze za 9 mies bede tulic małą istotke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia kochana gratulacje 2 kresek ;-) Dbaj o siebie i kuruj sie :-) Choruszka ja zobaczyłam zarodek 1 cm i serduszko w 7 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych malin to ile osob tyle wypowiedzi .. ja watpie żeby maliny dzialaly zle , pilam herbaty z sokiem z malin jak bylam chora i tera ztez niekiedy pije . sylwiatko : ja tez mam dylemat ale kupiłam ta paczke z neta i mam tego dużo strasznie .. bodziakow mnóstwo ale widze ze pajacykow i śpiochów mało : na 56 kupie 2-3 , i później już większe . ja już dużo rzeczy mam a lista brakujacyh jest nadal max dluga . kosmetyki mam już prawie prawie . azja dużo zdrowka dla Ksawerego i dla Ciebie :) wypoczywaj kochana - my tez o Tobie pamiętamy i myslimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwiatko 25 dzieki za odpowiedz. EDZIA Ja poroniłam w listopadzie zeszłego roku,rok to wszystko trwało zanim zdecydowaliśmy się na kolejne starania i udało się w pierszym miesiącu starań,aż nas to samych zaskoczyło:-) . Ja też pije sok z cebuli i tym podobne specyfiki i tydzień już mnie trzyma to paskudztwo.Dobrze słyszeć,żę są też dobre zakonczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zapytajcie lekarzy czy możecie sok z bzu. Mi zawsze pomaga i chyba wolno w ciąży, ale najlepiej się zapytać. No i oczywiście mleko, miód, masło i czosnek. Niedobre i śmierdzi, ale stawia na nogi. Dziewczyny, a często uprawiałyście seks w miesiącu kiedy wam się udało?Bo ja to tylko weekendowo mogę i martwię się, że to za mało... ale może nie ilość tylko jakość się liczy ;-) mam nadzieję, że z jakością jest ok ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
pomocyyyyy.... głowa mi dymi już :( oglądam wózki i nic konkretnego nie widzę :( dziewczynki proszę pisać jakie macie wózki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
EDZIA gratulacje !! :) 2014 rok jest naszym rokiem babeczki !!! :) dziewczyny starajcie się a będzie dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA DO AGA19831 Ja tez mam męża weekendowego;-) Ten szcxesliwy to byl nasz drugi cykl, pierwszy bezowocny, a teraz mialam chłopa przy sobie bo TE DNI wypadły w okresie świątecznym wiec nie wiem czy to ilość czy jakość zadziałała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Z tymi malinami to ja dopiero dowiedziałam sie niedawno, moze 2 mies temu. Ja wolę nie ryzykować, pewnie, ze jeden bedzie pił i nic nie bedzie, a drugiemu zaszkodzi. Musze o bez zspytac, myślę, .ze można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
EDZIA ja też słyszałam o tych malinach ze nie wolno, ale tutaj dziewczyny pisały że chodzi o liście malin a nie o owoce, i przed świętami byłam chora, i piłam herbatę z sokiem z bzu ale to tylko pogorszyło sprawę bo dostałam biegunkę, za to sok z malin pomógł mi i szybko się wyleczyłam, ja mogę polecić jeszcze herbatkę z sokiem z pomarańczy, pij taką gorącą i słodką. do tego syrop z cebuli na gardło i sole fizjologiczne do nosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Dzieki mlo88 ;-) Bede piła co polecasz:-)polecasz Dla BOBO- wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×