Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość mlo88
Akinom3 wyobrażam sobie Wasze szczęście :) cieszę się, że z Wami wszystko ok i że możecie cieszyć się sobą w domku :) moja mała chyba nasłuchała się jakie jej mama ciuszki nakupiła i już chciałaby je nosić temu się tak pcha ale nie dam jej jeszcze przynajmniej 5 tygodni wyjść :) a z ogórków nie zrezygnuję :P xx agnik24 eehhh mi też wyszły w moczy infekcje ale to w pl a tu robili mi badania i że wszystko ok brak słów, ja już prawie 6 miesięcy żyję bez przytulanek :P ciężko jest ale jakoś się da, Ty już kochana na końcówce więc szybko zleci Ci, moja mała w prawe 31 tyg ważyła 1700g :O ciekawe ile dobije do porodu, xx sylwiątko25 ja w polsce też sobie nosiłam drewno do kominka bo czasem nie mogłam się doprosić :O wiesz ja też nie chce żeby na mnie z każdej strony dmuchano i chuchano bo ja nie jestem umierająca ale faktycznie z tym wiadrem to trochę przesadziłaś, następnym razem bierz pół wiadra !! xx ciągle martwiąca kobitko odpoczywaj jak najwięcej, nie wiem co Ci doradzić na bóle, mnie boli krocze i biodra jak za dużo chodzę, w nocy już też ciężko się przewrócić :O no ale takie są uroki macierzyństwa, jeszcze troszkę się musisz pomęczyć a później dostaniesz nagrodę :) xx Sista83 nie ma co się katować dietami itp. w końcu ciąża ma swoje przywileje :) musisz jeść to na co masz smak, a tak teraz dieta po porodzie jak będziesz małą karmić znowu dieta i się wysuszysz, widocznie to że tyjemy teraz to jest potrzebne naszemu organizmowi żeby później sukcesywnie spalał naszą tkankę przy karmieniu dziecka a przy okazji nie robił nam szkód, xx zaraz muszę jechać do tego innego miasta na komisję za to chorobowe :O ( wczoraj babka do mnie zadzwoniła z wezwaniem ) źle sie czuję bo pół nocy brzuch mnie bolał i teraz z resztą też no ale jak mus to mus :O kurcze w polsce jak byłam to wstawałam o 7 -8 rano i do wieczora coś robiłam jakaś pełna życia byłam a tutaj taka dupa ze mnie że nie mam na nic siły :( chciałam w ikei zamówić łóżeczko materacyk itp ale dopiero w lutym mi dowiozą do domu a ja chce już pokoik zrobić żebym nie musiała się później wkurniać to raz a dwa moi rodzice mają tylko niedziele wolną żeby mi pomóc ... ehhh no i wózek jeszcze muszę poszukać jakiś konkretny ...... o 14 proszę 3mać kciuki za nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Hej Dziewczyny wlasnie wrocilam od ginekologa i wszystko jak na razie jest ok serce bije jak szalone:-)ale sie ciesze mam 6t5dzien jestem przeszczęśliwa.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi9 egzamin zawodowy –kierunek technik usług kosmetycznych :) Jeszcze tylko ostatni semestr i koniec Wszędzie w necie pisze ze 1 trymestr kończy się w 12 wiec jak to jest? Może inne dziewczyny się wypowiedzą? Ciągle martwiąca jak się czujesz? Odrobinę lepiej? Zazdroszczę meza:) agnik24 jak ja Ci zazdroszczę, ze już jesteś na wylocie, kiedy ten sierpień będzie :( choruszka super wiadomość!!! Bardzo się cieszę!!! To na kiedy masz termin ja na 21.8 :) następna wizyta za dwa tyg :) Ja natomiast czuje się taka brzydka- tak mi się cera pogorszyła- już chyba wszyscy się domyślają przez to ze jestem w dwupaku, :( Syf na syfie i te mdloci:( chyba jakaś chandrę złapałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izu - poczytaj sama na necie, piszą że do 14-15 tygodnia, myślę że 3 mies to tak się potocznie mówi, bo niby ciąża trwa 9 mies, a moze trwac 42 tyg, co może dać nawet 9 mies i 3 tyg... Tak czy inaczej pewnie pierwsze 3 mies najwazniejsze do przetrwania sa. Przykro mi, że tak się kiepsko czujesz, ja też mam takie dni, teraz w ogóle prawie caly czas sama w domu siedze, m.widuje raz na 2 dni, na lep dostaje. I chandre lapie. Dzis wzielam sie za prasowanie, i polecam te krociutkie cwiczonka z angeliką pióro, pisałam tu ostatnio na forum, trochę mi się polepszył humor jak z nią poćwiczyłam. Ciągle marwiąca, Ty to masz dobrze z tym mężulem;) ja też nie mogłam dzis spać, to gorąco, to nie wygodnie, itd, wymeczylam sie tylko;/;/ ps. skąd wiesz na jakim oddziale bedziesz po porodzie? choruszka- serdecznie gratuluję Ci, i trzymam kciuki za Ciebie!!!! mlo troche ciezko sie pisze, aale trzymam KCIUUKASY!! daj znać jak poszło! sylwiatko - ja dziś kończe wczoraj gotowany rosolek:) chętkę miałam jak nigdy! siska - jak wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi9 właśnie poczytałam książeczkę która dostałam od gina na wizycie i jest czarno na białym ze 1 trymestr kończy się w 12 tyg a 13 to już drugi :) witaminy które łykam również są w 1 trymestrze i od 13 mam zacząć brać już 2 wiec ja trzymam się tej wersji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izu - faktycznie, jak gin dała ci tę książeczkę, to chyba wie co tam napisane, i musi to byc prawda:) więc trzymamy się tej wersji. oby nam to szybko zleciało:) A jakie witaminy bierzesz? mi kazał brać tylko kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obudziłam się , przeczytałam jednego emila nieco się wkurzylam i boli mnie brzuch :( wzielam nospe bo dziwnie boli :( kurde nie wiem co to za bol i skad się wzial :( po nospie powinno minac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostałam femiobion 1 ale z tego co czytam to właśnie 1 to same foliany wiec nie widzę wielkiej potrzeby abyś musiala to brać w 13 tyg kup sobie 2 tam już są wszystkie witaminy potrzebne do końca ciąży :) także, czekam do 6.2 z wielka niecierpliwością :) Jeszcze tylko trzy tyg i dwa dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Izu tak czuję się ciut lepiej , wyleguję się na moim "rogalu" oglądam te bzdetne seriale bo chciałam troszkę sprzątnąć w takich kątach co na co dzień się nie sprząta ale nie dałam rady jakieś kurcze łapią mnnie w biodrze że zaraz muszę odpuścić bo bym upadła więc leże i pachnę jescze miesiąc dam rade... x Sosi nie wiem na jakim oddziale będę ja tylko gdybam że zapewne tam gdzie mój Dr , Agnik wczoraj pisała że wie że będzie na PG2 na polnej;) x Sista Ty się nie masz denerwować tylko relaxować po co czytasz jakieś wredne maile?? Leż spokojnie zaraz minie:) dawaj znać x Przed chwilą dostałam wiadomość że moja kolezanka zaczęła właśnie rodzić:D a jeszcze wczoraj z nią pisałam i mówiła że jej Mała nie chce wyjść i że się nawet na to nie zapowiada:P a tu proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
dzięki dziewczynki za kciukasy :) wyszło na moje, tamten lekarz podszedł do mnie jak to jakiejś ułomnej i nie powinien wydać opinii odmownej. jeszcze 2 tyg mam chorobowe a później już mam zgłosić się na zasiłek dla kobiet w ciąży bo on należy się od 34 bądź 36 tyg ciąży później po porodzie mam 3 miesiące płatne wolne i jeśli będę miała nadal problemy z cukrem itp to mam na nowo zgłosić się na chorobowe. kurczę niby nic takiego nie robiłam dziś bo tyle co autem jechałam a czuję się jakby mi miał odpaść kręgosłup i krocze :( a do tego brzuch boli mnie, ehhhh widzę że ta moja mała to będzie miała charakterek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista, ja też zawsze w ciągu dnia mam więcej kg niż rano, ale to normalne-jedzenie, płyny itd.Nie denerwuj się jakimś głupim mailem, nie warto x Ciagle martwiaca., moja mała też jest bardzo nisko. Od 27 tyg. ma położenie główkowe i gin. mówi, ze nisko ułożona. Ja czasem się boję jak zakładam nogę na nogę, żeby jej tej główki nie zdusić. Czuję ją tak nisko, jakby zaraz miała wyjść. x Siska9, jak tam u Ciebie? wszystko ok z serduszkiem ? x Mlo, najważniejsze że wszysto jest po Twojej myśli, bo pamiętam, jak się obawiałaś o pracę i kasę na początku ciąży. Dobrze, że już masz ten problem z głowy x Choruszka, cieszę się, że z maleństwem wszystko w porządku :) x Izu, ani się obejrzysz, jak też będziesz przy porodzie. My własnie z mężem rozmawialiśmy, że niedawno przeżywaliśmy stratę maleństwa, a tu już rok minął i za miesiąc będę rodzić. Czas szybko leci. Współczuję Ci tych wyprysków, ale cóż począć-każdy organizm inaczej reaguje na szok hormonalny jaki jest w ciąży. Może Ci jeszcze znikną x Sosi, co do oddziału na Polnej-przy przyjęciu na poród możesz powiedzieć, żeby dali Cię po porodzie na oddział, na którym jest Twój lekarz. Stąd ja przypuszczam (bo pewności też nie mam), gdzie będę. No chyba, że tam nie będize miejsc x Ja czuję się dzisiaj naprawdę beznadziejnie. Straszna noc, krocze mnie dzisiaj wyjątkowo mocno boli. Do tego mam straszne problemy z wypróżnianiem. Miałam je już przed ciążą, a w ciąży to jest jakiś koszmar. Cały dzień chodzę do WC i męczę się, naprawdę jakbym rodziła. Fizycznie jestem wykończona. Przy tych parciach aż się o małą boję. Przespałam się trochę po porannych porządkach, ale i tak czuję się do d...py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Do Choruszki Gratuuuuuluje i zazdroszczę :-) Ale napawasz mnie nadzieja, bo dzidzia dała sobie radę z chorobskiem:-D A ja nadal pokaszluje choć po antybiotyku juz i tak jest lepiej. No ale te plamienia mnie martwią... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Dziewczyny dziekuje za wsparcie i mile slowa:-) Edzia nic sie nie martw u Ciebie tez będzie wszystko dobrze wierze w to i Ty tez myśl pozytywnie a slyszalam tez,ze brunatne plamienia to moga sie pojawiac no i najwazniejsze,ze to nie jest czerwona krew.no ciesze sie,ze mimo mojego poltoratygodniowego kaszlu i bolu gardla jak na razie wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Dziewczyny dzięki za mile slowa i wsparcie. Edzia kochana wierze,ze u Ciebie również wszystko będzie dobrze,musisz myslec pozytywnie niedlugo również zobaczysz serduszko,no ciesze sie,ze mimo mojeej półtoratygodniowej choroby wszystko narazie jest ok,wiadomo wszystko sie moze zdarzyć ale nie pozostaje nam nic innego jak pozytywne myślenie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Kurcze pisalam pierwszy post to go wcielo a teraz napisalam drugi i wyskoczyly oba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekalam poł roku, ale chyba powinnam troche dluzej - conajmniej 9 m-cy. Zaczelo sie odklejaz lozysko i musialam brac leki. na szczescie po 2 ty. ok i dzidzius zdrowy :) Nastepne 2 tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc , w nocy miałam bole brzucha jakby skurcze , a od rana boli mnie krocze . dziś zwalniam tempo nieco . wczoraj miałam kiepski dzień - dolek jakiś smutki nerwy etc ..dziś staram się być pozytywna ale pogoda tez nie pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelka 2104
Sylwiątko kiedy masz dokładnie wizytę i który to będzie tydzień?? Ja miałam ostatnio w 25 tc i moja Córeczka ważyła 720 g. Ciekawa jestem ile u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelka ja uktualnie jestem w 25tyg a wizyte mam w poniedzialek wiec zobaczymy co i jak ;-) jesli moja kruszynka tyle waży to juz nie kruszynka tylko kruszyna :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza pod koniec 26 tygodnia wazyla ok 1 kg :) teraz mam wizyte 24.01 w piątek to będzie koniec 30 tygodnia i zobaczymy ile ma :) niech rosnie zdrowo . wlasnie popralam kocyki .nie przemęczam się dziś bo jakas nieswoja się czuje . musze się wybrać na maly spacer do sklepu po papu i do apteki jeszcze . pogoda ble na południu - chce już snieg zamiast deszczu i szarości . ciagle martwica jakie seriale maglujesz ? :) ja skonczylam na necie gotowe na wszystko moje kochane i buuu nie mam co ogladac . polecisz cos ? zastanawiam się czy kupic łóżeczko przez neta komplet czy na zywo hmm . jak Wy robicie ? agnik jak tam akcja wc ? jesz dużo błonnikowych produktów ? ja rano pije jedna kawe dziennie ( 1 lyzkeczka kawy i 1 lyzkeczka inki ) i mleczko .później staram się dużo wody ale roznie z tym bywa , sok sobie wyciskam , jogurty tez pomagają i kiwi . ja mam zespol jelita drażliwego i przed ciaza jakos z tym było a w ciąży mnie wszystko wzdymywalo : calkiem kapustę odstawiłam - jem tylko niekiedy kiszona bo zdrowa , ale bigosy i inne cudowności odpadly . niekiedy się smieje ze mała do jelit kopie i mowi : spadac stać bo nie mam miejsca i stad moje czeste wizyty w wc - niekiedy mam nawet 2 dziennie a innego dnia wcale i wiem co to za niefajna akcja :( mlo jak tam akcja zakupy dla malej : bliżej niż dalej : mi brakuje lozeczko komplet , wozek . wanienka , termometr , pampersy , mleko jakies w razie w jakby mi z cyc nie poszlo , pieluszek zwykłych pare jeszcze , jakas karuzelka , lampka na sciane , komoda na ciuszki i kosmetyki , nie wiem jak stoje z recznikami dla malej musze sprawdzić no i pojedyncze jakies śpiochy może . azja : co slychac u Was ? Ksawus jak się miewa ? Karola : ile już ma Wasza mlodsza córeczka ? 3 mce ? :)) łobuziaczek ? 9 tygodni co slychac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siska9
Hej. U mnie niestety nie jest tak wesoło. Byłam wczoraj na izbie przyjęć, okazało się, że mam odklejoną kosmówkę:( Chcieli mnie zostawić w szpitalu ale prawie się rozpłakałam więc kazali mi leżeć w domu i czekać aż się przyklei. Ogólnie ciąża jest zagrożona i wysokiego ryzyka, już nie wiem co robić. W domu mam 14 miesięczną córcię i muszę zatrudniać opiekunkę bo ja nci nie mogę robić. Co chwilę łapie doła, jeszcze ta pogoda.... Sista, wiele bym dała żeby być 30 tc jak Ty, już jesteś prawie przy końcu, u mnie dopiero wszystko się zaczyna i na dodatek same problemy:( Agnik, musisz pić dużooooo wody w ciągu dnia, to pomaga na zaparcia. Wystrzegaj się słodkich soków i napojów gazowanych i raz dziennie przygotuj sobie sałatkę z dużą ilością oliwy z oliwek i ziół to zobaczysz poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelka 2104
Dokładnie z naszych kruszynek rosną już niezłe kruszyny:) Zaczęłam chodzić do szkoły rodzenia, czy Wy też chodzicie? Tam położne przekonywały, aby nie brać nadmiaru witamin, bo potem bardzo duże dzieci rosną. Ja niestety od 16 tc muszę brać bo pogorszyła mi się morfologia. Staram się jeść zdrowo, ale nie zawsze wychodzi ;) U nas pogoda też okropna, pada i pada od wczoraj:( Ja w ciąży obejrzałam wszystkie sezony Tudorów, więc jeżeli Sista nie oglądałaś to polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelka 2104
Siska9 bardzo współczuję. Zastanów się jednak nad tym szpitalem, bo w domu przy tak malutkim dziecku nie będziesz leżeć tyle ile trzeba. Moja koleżanka też miała takie problemy z kosmówką jak Ty w 7 tc i szczęśliwie urodziła bliźniaki. Więc trzeba mieć nadzieję, dbaj bardzo o siebie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo ze jeszcze pamietacie nas. Czytam was co dzien właściwie w nocy podczad karmienia na tel bo inaczej to trudno jeden dzien jest ok w inny nie wiadomo w co rece wlozyc. Ostatnio maly mial szczepionki ktore przeszedl bardzo zle i dochodzimy do siebie po calym maratonie wymiotow i nie przespanych nocy.... nie mozna maluszka z oka spuscic w tskich sytuacjach. Maly skończyl te 9 tygodni jak w moim pseudo jest kochany usmievha sie coraz czesciej przybywa go kilo na miesiac ba cycu ale przestaje mu to wystarczac i mimo tego ze wisi na cycu nie mam wiecej pokarmu.... wiec kierunek w strone mieszanki ale strasznie boje sie po tych wymiotach jak zareaguje.... Dziewczyny cieszcie sie kazdym dniem ciazy mimo ze jest ciezko fizycznie ja ogladam zdjecia brzuszka z lezka w oku. Do kolejnej ciazy podejde bardziej pozytywnie. Sciskam was wszystkie junior sie budzi wiec koniec odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siska, kurcze, to Ci się przytrafiło z tą kosmówką. Moze faktycznie lepiej, żebyś była w szpitalu pod fachową opieką-przynajmniej do czasu aż stan się ustabilizuje- a wierzę, że tak będzie. Dzięki za rady z tą oliwą z oliwek- może ona będzie ratunkiem. Trzymaj się i staraj myślec pozytywnie x Sista, dzięki że pytasz. dzisiaj jest już lepiej, ale wczoraj na koniec dnia aż się poryczałam, bo taka byłam wykończona. Po takim chodzeniu do wc cały dzień na koniec aż mi się krew pojawia, co mnie dodatkowo stresuje. Ja też mam zespół jelita drażliwego i najpierw mam silne zaparcia, a jak już się ,,odetkam", to leci ze mnie jak z kranu. My łóżeczko kupiliśmy przez neta. Oglądaliśmy z sklepach, ale ostatecznie wypatrzyłam w necie takie, którego nie było w sklepach i zaryzykowałam. Jeszcze nie jest złożone, więc trudno mi ocenić, czy to był dobry wybór. Pościel też przez neta. Ten link, który zamieściłaś - moim zdaniem bardzo dobra cena jak za tyle elementów. My więcej wydaliśmy za mniej elementów x Kornelka 2104 z tymi witaminami to prawda, są na to dowody naukowe-czytałam opracowanie w necie, dlatego ja nie brałam popularnych preparatów wielowitaminowych, albo brałam co 2-3 dni. żeby nie przesadzić. Tylko DHA częściej.A na anemię wystarczy żelazo, które nawet lepiej kupić oddzielnie, bo jest wtedy w większej dawce niż w tych wielowitaminowych preparatach. My chodziliśmy do szkoły rodzenia. Fajna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista ja tez myslałam zeby łożeczko kupic całym zestawem, chyba wyjdzie taniej. Ja chcialabym łożeczko w kolorze brązu albo miodu. Ogladałam niedawno na allegro tez takie zestawy i ceny zaczynały sie tak od ok 350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
agnik24 hmmm nie wiem co Ci doradzić na te dolegliwości w ubikacji, mi np pomaga czekolada :P ale może spróbuj z rana wypić szklankę wody z wyciśniętą cytrynką, albo 2 jabłka dziennie zjadaj może taż coś pomogą, xx sista83 moja w 30ttyg i 5 dniach ważyła 1700 g. 28 mam wizytę więc zobaczę ile znowu jej się przytyło :) ja dalej męczę się z komodą łóżeczkiem i wózkiem :( już nie mam sił na to, chciałam w ikeii zamówić ale dopiero na początku lutego mi dowiozą do domu mebelki a to już za późno jak dla mnie, jeszcze muszę kupić termometr dla małej, ale chcę taki dotykowy, pampersy i mleko, no i jeszcze nie mam tych wkładów poporodowych i kosmetyków dla małej ale to mam dostać w pakiecie z ubezpieczalni. myślę jeszcze o jakimś kombinezoniku ale to może nie teraz. xx miałam dziś podejść do sklepu z artykułami dla dzieci, ale coś nie mam siły, sklep mam 20 metrów od domu ale jak pomyślę o tym że muszę późnej wejść po schodach to jakoś mi się odechciewa wszystkiego, ogarnęłam trochę dom, jeszcze muszę poodkurzać ale to może później, no i chciałam zrobić przemeblowanie w moim pokoju ale jakoś nie mam siły na nic. Dziś coś cukier nie bardzo :O zjadłam na śniadanko kromkę chleba z ogórkiem kiszonym i banana a cukier z 4,0 skoczył do 9,0 to bardzo dużo :( wzięłam insulinę 5 jednostek i cukier wzrósł do 9,2 zamiast opaść więc wzięłam jeszcze 7 jednostek i spadło do 7,7. ogólnie brzuch mnie boli i krocze :( nie wiem co to będzie dalej, z jednej strony chciałabym żeby już ten czas ciąży minął i żebym urodziła ale z drugiej strony boję się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
siska9 może faktycznie lepiej żebyś była w szpitalu, zawsze to inaczej, leż jak najwięcej i bądź dobrej myśli, musi być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×