Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość choruszka
ten post wyżej to ja :-) choruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja widziałam swoją dzidziunię we wtorek, następną wizytę mam 30 stycznia. Boję się, cholera:/ Poprzednim razem w szpitalu niby wpisali wiek ciazy 10 tydz. ale to gowno prawda byla, zarodek nie byl tak rozwinięty, widzialam przeciez usg, a oni mimo wszystko tak napisali, konowały! s**t s**t s**t! Musi być dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Ha ha Sosi dobre:)) dzieki za dobre slowo wszystkim dziewczynom,meza mam wspanialego to tesciowa musi byc zjeb... nie mozna miec wszystkiego.. Kurcze juz prawie chodzic nie moge tak mnie jakos ciagnie brzuch mega do dolu,i cisnie krocze odczuwam tam bole jakby kosci,nie wiem czy to normalne od dwoch dni nie bylam na spacerze bo tak boli,a jeszcze musze zlesc z 2 pietra ...ale jak do porodu bede sie malo ruszac to nie dam rady urodzic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Sosi 9 No to faktycznie konowały jak mogli wpisać 10 tydzień jak tak nie było??Chociaż jak to wszystko widzę,to wszystkiego można się po nich spodziewać.no brak słów. no musimy być dobrej myśli i wierzyć,że wszystko sie uda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciągle martwiąca, a może basen by C***omógł, odciążył trochę? choruszka - wyczerpałyśmy już limit nieszczescia co? Kurde, boję się. Dziewczyny, przepraszam, że proszę byście wracały do tamtych złych wspomnień, ale proszę Was bardzo, czy u Was poronienie objawiało się od razu czy po dluższym czasie, tak ze nawet o tym nie wiedziałyście? Ja generalnie czuję się bardzo dobrze, trochę staram sie uważać na to co jem i ile, bo lekarz wyraźnie zanotował wszędzie gdzie się dalo że za dużo przytyłam. Ale lepiej mi, dzieki temu nie objadaniu, na spacery chodze, codzien, dzis z mężulem nawet 2h z małą przerwą na kawiarnię. ale codzien co sklepu lecę piechotką, sloneczka czerpie, czasem brzuch pobolewa to sie klada, i tyle. Ale jak slysze o przypadku choruski, to boje sie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Sosi 9 Kochana staraj się nie martwić u Ciebie idzie wszystko dobrze teraz widziałaś niedawno dzidziulka więc niczym sie nie stresuj,wiem,że łatwo mówić hihi bo sama sie stresuje ale jakoś komuś tak łatwiej napisac żeby się nie stresował:-) no mam nadzieje,że limit nieszczęśc wyczerpałyśmy:-) musimy myśleć pozytywnie wiem,że trudno ale nic innego nam nie pozostało. Dlatego głowa DO GÓRY DZIEWCZĘTA I USMIECH NA BUZI:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorusza, u mnie było dokładnie jak u Ciebie- serduszko w 7 tyg. biło, a w 9 już nie. A teraz jestem już prawie przy porodzie, czyli jak widzisz- historia nie musi się powtarzac. I tego się trzymaj- bądź dobrej myśli :). Co do Prenalenu-też go brałam, ale to żadem lek- w zasadzie tylko witaminki, czyli tak jakby wypić sok z malin albo wodę z cytruną i miodem. Przy drobnym przeziębieniu może pomoże, ale jak jest silne to wątpię. x Sista, ja kupiłam od razu duże paki pampersów ,,2". ,,1" nie kupuję. ,,1" są od 2 do 5 kg, a dziecko ani 2 ani nawet 3 kg nie będzie miało, tylko więcej. A ,,2" są od 3-6 kg, więc wydaje mi się, że w sam raz. x Dziewczyny, jak kupujecie wózki 3 w 1 to uwazajcie na foteliki. Większość fotelików dodawanych do tych wózków ma kiepskie testy bezpieczeńswa i dlatego są takie tanie. Nam w sklepach odradzali kupno takich fotelików i polecali dokupić fotelik np. Maxi Cosi. Jednak bezpieczeństwo to najważniejsze. x Ciagle martwiaca, może faktycznie basen by C***omógł. Ja całą ciążę chodzę i powiem Ci, ze na tym etapie tylko w wodzie czuję sie dobrze-zrelaksowana, nic mnie nie boli. Zastanawiam się tylko jak długo mogę chodzić, zeby na basenie nie urodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Tez chodze ale tylko 2 razy w tyg i sa tyg ze wcale bo mezula nie ma...ale juz czuje sie skrepowana bo ludzie sie gapia a nastepna rzecz to co chwile do wc latam a na termach roznica temp miedzy szatniami a basenem jest ogromna,i juz raz leczylam zimno na ustach a teraz przed porodem nie chce byc juz chora czy znowu z opryszczka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle martwiaca, chodzi an termy w Poznaniu? mozna w cieplej wodzie posiedziec w ciazy? pewnie nie wszystkie baseny są dozwolone;/ Moze sprobuj inne baseny, np na sobieskiego jest fajny basenik, mniejszy, przez co nie ma takich roznic myslę. agnik - hee, mysle że poczujesz jak zacnzie sie akcja porodowa, wiec chodz spokojnie jak Ci dobrze:) Agnik, jesli nie chesz do tego wracac, zrozumiem, mam pytanie, czy czulas jakies objawy poronienia, czy na zaplanowanej wizycie okazalo sie ze cos jest nie tak. Ja jeszcze w ciazy nie bylam na basenie balam sie troche, że tam latwiej o jakies zakazenia itp, ale lekarz powiedzial, ze moge chodzic wiec, moze w koncu zaczne, bo trzeba jakos organizowac sobie ten wolny czas. Myslalam, że ze mnie taki ranny ptaszek, wstalam po 7, jednak sniadanie udalo mi sie dopiero teraz zjesc. Wczesniej tylko gorzka herbata niwelowalam mdlosci. a tu ciagle martwiaca juz na nóżkach!:) Dzień dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Przepraszam za ciszę z mojej strony ale po prostu brak czasu na pisanie ale zaglądam w każdej wolnej chwili by sprawdzić co u was słuchać. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i gratulacje.Już troszkę ,,odpoczęliśmy"po trudach porodu i cieszymy się sobą.Poród był długi ale na szczęście ze szczęśliwym zakończeniem.U nas wszystko dobrze.Mały podbił nasze serca i poza nim świata nie widzimy:)Jest typowym wręcz facecikiem cycoholikiem:)Jakby mógł to do cycka podłączyłby się na stałe łącze:).Ma ciemne,długie włoski,robi śmieszne minki.Jest to taka drobinka z wilczym apetytem.Najchętniej nic bym nie robiła tylko patrzyła na ,,Moje cudo!" Dziś przychodzi położna i zobaczymy jak stoimy z wagą. We wtorek musimy jechać do urzędu zarejestrować Małego.Najśmieszniejsze jest to,że moja i dziecka obecność jest wymagana a męża nie więc czeka nas nie lada wyzwanie by obrócić między karmieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi, przy 1.ciazy mialam puste jajo plodowe, a ze nie chcialam isc od razum na zabieg tylko czekalam na cud, to w koncu dostalam krwawienia. A przy drugiej w 7 tyg bilo serduszko,a po tyg zaczelo mnie bolec tak dziwnie po prawej stronie, jakby w jajniku,trwalo to moze 20 minut i przeszlo i po tym poleciala plama rozowej krwi i tyle, potem sporadyczne brunatne plamki,zero bolu, wiec mialam nadzieje, ze to nic strasznego, niestety na usg sie okazalo, ze zarodek jest martwy i to musialo stac sie przy tym dziwnym bolu, bo na 8 tyg sie zatrzymal... Ale teraz synus ma 22 tyg i w koncu musi sie udac!! Takze nie martw sie, glowa do gory, bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innnerllla
sylwiatko25 posiadam wspomniany przez Ciebie wózek passo firmy Riko, co ważne polski produkt :) jestem osobiście z niego bardzo zadowolona, jest wygodny i bezpieczny z solidną ramą wyposażoną w dodatkowe amortyzatory, które sprawiają że nawet na dużych nierównościach wózek jest stabilny i nie kołysze nadmiernie, wiec osobiście polecam ten model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Dzien dobry Sosi i reszta moich dziewczynek:) Nie moglam spac znowu,w nocy 3 skurcze mnie obudzily,bol jak na miesiaczke ale po spacerowaniu przechodzil...takze to bole przepowiadajace. Sosi tak chodzilo mi o termy maltanskie w poznaniu,nie wiem czy bylas ale w szatniach i wc jest mega zimno ( bynajmniej dla mnie) chodzi mi o temp powietrza. X X Wierzymy Ci ze nie masz czasu pisac postow jak masz taki skarbek przy sobie.a i kazda mama ktora ma chlopca mowi to samo ze chlopcy to cycusiowe lelusie ze niby z dziewczynkami latwiej pod tym katem:) X Ja dzis rano ryczalam z bez silnosci,bolow,nie wyspania,jestem juz tak zmeczona:(( potem mam wyrzuty sumienia i modle sie by mimo moich placzow i meczarni Mala urodzila sie zdrowa i o czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Akinom3 ja pikole ale fajnie masz już synia :) ja już też nie mogę doczekać się mojej damuni małej :) ja właśnie też muszę się dowiedzieć jak z meldunkiem dla małej bo to chyba tylko 6 dni od porodu mam na to czas :O ale nie wiem czy mała też musi odwiedzić urząd czy nie :D ja jestem w tej sytuacji że mała będzie miała moje nazwisko i tylko ja mam 101% praw rodzicielskich :) Proszę ucmokać naszego rodzynka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi, u mnie było tak, że od 6 tyg. miałam plamienia i brzuch mnie bolała.Brałam dużą dawkę Duphastonu, ale plamienia nie ustawały. Jadąc na wizytę 7 stycznia (9 tydz) miałam bardzo złe przeczucia, jakbym w środku wiedziała, ze coś jest nie tak. dziwne, ale po prostu to czułam. No i okazało się, że płód się nie rozwija, serduszko nie bije. Ale kochana, nie nakręcaj się. Każda z nas może Ci opisać jak to u niej wyglądało, ale każde poronienie jest inne i żebyś sobie czasem nie wmawiała, że jak masz podobne objawy do nas lub nawet oih brak, to coś złego się dzieje. Myśl pozytywnie, dbaj o siebie i wierz, że wszystko się tym razem uda. x Akinom, dobrze, ze już doszłaś do siebie po porodzie. To u nas jest o tyle lepiej, że tatuś może załatwić wszystkie urzędowe sprawy bez obecności mamy. Bez sensu, że Ty musisz się z dzieckiem do urzędów pchać. Trzymajcie się cieplutko :) x Ciagle martwiaca, nie przejmuj się, ze na basenie się gapią. Na mnie też się gapią. Ostatnio pisałam nawet jak mnie facet zaczepił w kwestii ciąży i basenu, ale to była raczej pozytywna rekacja. Mamy takie samo prawo do basenu ja inni i nie masz się co wstydzić. Ja to się nawet dumnie czuję z tym brzuszkiem :) Ale co do zimna to Cię rozumiem, też go nie lubię. My jeździmy do Kozieglów i tam moim zdaniem jest lepiej niż na termach, bo nie ma takich różnic temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o maanio, jak tu dziś ciuchotko. Też macie takiego lenia jak ja? Nie wyszlam dziś nawet z domu. Ukochany w pracy, więc sama nawet siedzie, już mi nawet nie wygodnie leżeć, chodzić, siedzieć. Źle mi poprostu. boje sie.. brzuch taki obolały jakiś, i mnie martwi. Dzięki za pocieszenie dziewczyny, ale.. niestety coś nie działa. Wszystko było ok, i tak jakos sie popiepszył humor. Dzisiejsze siedzenie w domu mnie jeszcze pewnie dobiło. Strasznie sie czuje fizycznie. Taka bleee, nic mi sie nie chce, a ma kuuupe prasowania;/ i ze mi sie nie chce prasowac to jeszcze mi gorzej, bo wyrzuty mam:) kolo sie nakreca co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej mi:) popatrzylam sobie troche na Angelike Pioro, polecam, opracowala zestawy cwiczen dla ciezarnych, ma stronke na fcb. Przyjemna dziewczyna, milo sie oglada. Pocwiczylam ciutke z nia tez. Zainteresowane popatrzcie na filmiki na you tube:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Hej no nie chce wierzyć w przesądy,ale każdy mi mówi,że trochę mi się zbrzydło w ciąży :P i każdy mówi,że to na dziewczynkę,a poza tym ja od początku podświadomie czuję,że to dziewczynka :) Siostra lada dzień rodzi i będzie miała chłopczyka,więc ja dla odmiany będę miała dziewczynkę :P Byłam na usg,ale dupkę dzidzia schowała i nie widać jaka płeć ;p Hmmm od wczoraj czuję taki ciągnięcie w podbrzuszu... co to może być? Jestem w 17 tyg. ciąży. xxxxxxxxxxxx Byłam ostatnio u gina na Polnej ...rozmawiałam z Nim o pessarze i mi odradzał,bo dużo zakażeń jest podobno przez pessar... itp. Ten mój inny od prenatalnych twierdzi,że jak złapię infekcję to pessar można zdjąć ,wyleczyć infekcję i założyć od nowa,,, w przyszłym tyg . ide na wizyte do kolejnego... niech on mi powie co robić,czy zakładać czy nie bo oboje z mężem zwariujemy :( Poradźcie może coś?? co robić?? :( :..(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
dziewczyny mam pytanie, czy Wy też macie jakieś smaki w 3 trymestrze ?? ja mam szał na ogórki kiszone, cały czas mogę je jeść, ale boje się czy to nie zaszkodzi teraz, koleżanka mówiła żebym nie jadła cytrusów i kwaśnych rzeczy pod koniec ciąży bo to ma wpływ na mleko :O a ja nie mogę sobie podarować ogórków, w ciągu dnia mogłabym je cały czas jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo, ja co prawda jeszcze w drugim trym, ale mi przyszly smaki na slodkie, szczegolnie czekolade. A co do mleka, to nie wiem jak to jest, ale w sumie chyba nadal mozesz jesc co chcesz, ogorek nie fast food, po co sie masz meczyc. Mala pozna rozne smaki i moze potem bedzie mniej problemow;) teraz pogladow na temat karmienia, jak i inne rzeczy, jest milion, a czy dziecko bedzie na cos uczulone to juz od dziecka zalezy. xx Pat, jak pessar ma C***omoc i jest konieczny, to mysle ze lepiej zalozyc, lepsza infekcja niz za wczesne rozwarcie szyjki, a z tego co czytalam na forach to duzo dziewczyn dobrze znioslo zalozenie. Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlo ja nie mam jakiś specjalnych smakow : od początku ciąży i ogorki i papryka ze słoika jest boska :) w nocy mecza mnie nadal skurcze lydek porazka .. i obracanie nie jest zbyt łatwe - no ale damy rade . wczoraj byliśmy w podrozy - na urodzinach u mamy i mala jak zwykle udawala ze jej nie ma :) a jak wrocilismy do domu i się polozylam to pokazala ze jednak wszystko ok :) dziś zaczynamy 29 tydzień ...smiga ten czas mocno . ciagle martwica jak się dziś czujesz ? mam nadzieje ze bardzo dobrze :) agnik super ze smigasz na basen - ja niestety dostałam zakaz i w zasadzie sport tez :( ale mam dość sporo ruchu w związku ze sprawami budowy i ogarnianiem domu i spacery .. no ale nie jest to to o czym marzyłam.ile Tobie zostało ?dzięki za info nt pampersów i wozka i fotelika masz racje bezpiecznie przede wszystkim. Akinom3 jeju jak pięknie ze masz już swoje cudo w ramionach :) pisz nam jak będziesz miała chwilke jak się maly zachowuje i co tam u was slychac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Sista wciaz czuje sie zle wiec bez sensu wogole pisac o tym :( w dodatku dzis strasznie kluje mnie w klatce piersiowej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę do was już któryś z kolei raz mam nadzieje ze nie będzie SPAMU!!!! EH tak wiec moje kochane dziewczynki u nas wszystko jest ok.- mam taka nadzieje :) Dzisiaj zaczynamy 10 tydzień- którąś wie do którego tyg. jest najgorzej z tymi poronieniami??? Ja osobiście się chwale uwaga zdałam sesje na samych 4 i 5 a także uwaga egzamin zawodowy na 85 %:) jestem z siebie bardzo zadowolona :) xxxpatxxx1 co do wygładu to ja się może nie będę wypowiada bo jestem tak wysypana wszędzie- czuje się taka brzydka a wczoraj jedna ekspedientka do mojej mamy ( moja koleżanka) ,,przepraszam niech się Panie nie gniewa, ale czy Iza jest w ciąży bo tak na twarzy się zmieniła ?” a moja mama uśmiech i co miała powiedzieć eh teraz to już się rozejdzie po całym mięście a tak chciałam to utrzymać w tajemnicy „( No nic miejmy nadzieje ze będzie dobrze :) ciagle martwiaca trzymam kciuki aby się odrobinę poprawiło :* sista83 Ile ja bym dała by już być tak daleko a tu dopiero 10 tydzień- :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Moonziet ja też miałam taki bum na słodkie :P a zwłaszcza czekolada z orzechami :) ale okazało się że mam cukrzycę ciążową, więc radzę Ci ograniczaj słodkie choćby do badania glukozy :) xx Sista83 ja ma też w nocy skurcze łydek i czasem tak jest do 5 rano :( pije już magnez ale jakoś nie pomaga, mówią mi że to od ciężaru już nogi mnie bolą tylko że ja za dużo nie chodzę bo lekarz mi zakazał, moja mała czasem przez dzień też spokojna jest ale ino idę do łóżka to już szaleje :P i często rano o 6 daje się we znaki :) 29 tydzień to już masz na pewno ładny brzucholek :) ja jestem 31 i 5 dni. i z dnia na dzień widzę jak mi brzuch rośnie :D xx co do tych ogórów to nie umie sobie odmówić ale muszę też uważać bo bardzo cukier mi zbijają, ja zaraz jadę do gina, mam dziś kontrolę przez te bóle brzucha, ciekawe jaką teorię będzie mi wmawiał :O później muszę jechać do sklepu meblowego za komodą popatrzeć i łóżeczkiem no i jeszcze wózek mi został to kupienia ale z tym jest największy problem bo ceny mają kosmiczne a wózki wyglądają jak wózki na kartofle a nie na bobaska :) nastawiłam pranko z małej ubrankami, jeszcze z 2 pralki będę musiała nastawić i muszę dziś kupić komodę żeby prasowanko zrobić i poskładać wszystko ładnie. jak sobie pomyślę że za 6 tyg. mogę być już mamą to strach mnie ogarnia. ja = mama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolayna17
Dzięki dziewczyny za otuchę, ale już się nie mogę doczekać kiedy ta wizyta będzie... tak się dłuży ten czas, ciągle myśle czy wszystko jest w porzadku... dręczy mnie to... ale nic pozostało mi tylko czekać ;) i oczywiście myśleć tylko pozytywnie, ale już Wam zazdroszczę, że już czujecie pierwsze ruchy dziecka, znacie płeć, to prawda, jak piszecie, jeżeli ma się wypryski to będzie dziewczynka? Bo u mnie jest masakra z twarzą... Pozdrawiam Was serdecznie i uważajcie na siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Dziewczyny...ja znowu plamie, co prawda na brunatno, ale jednsk! Kaszel pomimo antybiotyku nadal mnie męczy.. Dzis mam wizytę szybciej bo miała byc jutro i znowu całą w nerwach jestem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolayna17
Ja też plamiłam właśnie przy pierwszej ciąży na brunatno... i niestety serduszko już nie biło... ale nie każda musi mieć tak samo, jestem z Tobą dobrej myśli, na pewno wszystko będzie okej... napisz jak wrócisz co z maluszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
EDZIA ja też miałam plamienie na brunatno i okazało się że to była stara krew zalegająca w macicy, ale dla upewnienia spróbuj skontaktować się z lekarzem niech Ci echo zrobią bo po co masz się zamartwiać. a ty jesteś dodatkowo osłabiona przez chorobę. xx dziewczyny ja już jestem po wizycie, moja mała gotowa do wyjścia !! lekarz kazał mi w domu siedzieć i nie przemęczać się bo w każdej chwili może coś się zacząć a dopiero jest 32 tydzień :( jeśli mała będzie za spokojna albo będzie mnie brzuch boleć to mam od razu dzwonić do szpitala, nastraszył mnie trochę ten lekarz :( najlepsze jest to że dziś u góry brzucha miałam taką gulkę i myślałam że mała ma tu główkę i głaskałam ją a okazało się że to dupcia ! :D jutro muszę jechać na komisję za to chorobowe :O ponad 20 km a mi już ciężko autem jeździć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia, u mnie plamienia brunatne oznaczały krwiaka, na duphastonie byłam do 22tc bo nawet jak krwiaka już wylezalam to co jakis czas zdazaly mi sie pojedyncze plamienia. A przy poronieniu nie miałam ani żadnych objawów tego że serduszko nie bije ani plamien ani boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×