Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość Magda200
Dziewczyny nie wiem czy pamiętacie, bo rzadko się udzielam ale 6 kwietnia poroniłam. Dziś dowiedziałam się, że moja bratowa jest w 2 miesiącu ciąży na co pogratulowałam z uśmiechem niby zadowolona cieszę się ale po 2 minutach musiałam wyjść do innego pokoju, bo gardło mi się ścisnęło i się rozpłakałam. Wiem, że to okropne z mojej strony, ale czuje się jakby mi ktoś wymierzył policzek, czuje że to niesprawiedliwe. Cieszę się, że doświadcza takiego szczęścia ale jak pomyśle, że ja też mogłam niedługo mieć maleństwo to mi się tylko ryczec chce ;( przepraszam , że wam tu truje ale po ostatnim jak sie wygadałam tu do was było mi lepiej ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
Magdalenkamz, Dokladnie, usg prenatalne, czy genetyczne (nazwa dlatego, ze bada sie dziecie pod katem wad genetycznych) powinno sie wykonac miedzy 11tc a 13t6d, ale jeden dzien roznicy.chyba nie zrobi. Tak naprawde chodzi o to, aby dzidzius mierzyl od 45 do 84mm. A Ty jestes umowiona na normalna wizyte do swojego lekarza, tak? Specjalizuje sie on w wykonywaniu badan prenatalnych i ma nowoczesny sprzet? Bo jesli nie to nie chodzi chyba o usg genetyczne, tylko takie ogolne usg w 1 trymestrze, gdzie sie dokladnie mierzy dziecie, oglada organy i takie tam... raczej nie w kazdym gabinecie jest na tyle dobry sprzet, zeby zmierzyc przeziernosc karkowa - tu trzeba ogrooomnej precyzji i przede wszystkim doswiadczenia . Magda200, nic dziwnego, ze tak reagujesz, zwlaszcza, ze u Ciebie to bardzo swieza sprawa. Ja tez tak mialam. Moja kolezanka zaszla w ciaze miesiac po mnie, jak poronilam to czasem tylko napisalam do niej smsa, zeby nie bylo, ale spotyka sie nie chcialam. Dopiero jak zaszlam w ciaze, a ona urodzila to sie przemoglam i czesciej sie kontaktujemy. Tak samo bylo jak ja poronilam, a miesiac pozniej bratowa meza urodzila... nawet nie pojechalam wtedy z mezem odwiedzic maluszka, dopiero po kilku tygodniach zaczelam spedzac z nimi czas, ale zeby wziac malego na rece to nawet nie bylo mowy... przyznam nawet ze zazdroscilam dziewczynom na forum jak zachodzily a u mnie okres za okresem. Ale tu juz bylo inaczej bo tu kazda z nas przeszla przez pieklo, a wiec byla nadzieja ze i nam sie uda. A jakie u Was plany na najblizszy czas? Dzialacie, czy czekacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda200
szosty_sierpnia Mąż się boi ale ja bardzo chce dlatego działamy... poza tym staram się żyć normalnie, chodzę do pracy (pracuję w przedszkolu więc też nie jest mi łatwo patrząc na "obce" dzieci do tego koleżanka z pracy non stop nawijająca o swoim synku....), studiuję i już udaje mi się zapomnieć nawet na dłuższe chwile... mamy w zamiarze także wybudować dom więc to też trochę mnie zajmuje, oglądanie projektów i w ogóle.. ale mimo wszystko myśl wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
Magda, dobrze ze masz kontakt z dziecmi. Ja sie pozbieralam w miare jak zeczelam pracowac w sklepie z ubrankami dzieciecymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Sosi, utututu -ja mialam podobnie w związku jak Wy, juz kiedys o tym pisalam. Znienilo się po śmierci mojej Mamy. Nie wiem czy to tak nim wstrząsnęło, czy Mama tam z góry zadziałała, czy moje podejście do Niego się zmieniło -ważne, ze teraz jest ok, tfuuuu, tfu. ----- Sista My tez nie mieliśmy żadnych nauk, jedynie chrzestni muszą mieć zaświadczenie,ze odbyli bierzmowanie i spowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na dziecko Dobrze,ze nie jestem jedyna z tym klebkiem:P A teraz mi sie przypomnialo, jak moj maz rozwieszal kiedys pranie i rajstopy sobie wypralam w tej takiej siateczce malej na pranie, to zamiast te rajty wyjac, to ta siatke postawil na suszarce...:)) zostawilam dzis kartke,zeby oproznil zmywarke, to oproznil, ale ze nie pisalo o pochowaniu wyprasowanych rzeczy do szafy,to wisza na krzesle do teraz:) Ale nie narzekam, dobrego mam meza Co do brzucha,tez slyszalam,ze ksztalt moze wskazywac plec, ale ja mam wlasnie takie smieszne boczki rozlane, a ma byc facet, szpiczasty jest tylko jak sie mlody wypchnie;) ale mi w sumie tylko w brzuch poszlo,wiec mam taki smieszny xx Sosi Przykre,ze maz nie wspiera Cie jak masz takie kiepskie samopoczucie,ale moze ktos z rodziny czy jakas przyjaciolka bedzie lepszym pocieszycielem czy sluchaczem? Co do tych spraw domowych, jedzeniowych itd. to chyba po prostu jestes za dobra i sie przyzwyczail, ze wszystko zawsze jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
magda Twoja reakcja jest jak najbardziej zrozumiała.Grunt to się nie poddawać :)Ja zaszłam jak przestałam myśleć wiecznie o ciąży.Ta budowa domu to świetny pomysł może właśnie wtedy zaciążysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
ututu123 A wiesz co Kochana chyba nawet nie mierzył córci albo ja nie usłyszałam:-) z tego szczęścia:-) więc nawet nie wiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlo88
Sista83 Heh ja za głupia gruszke zostałam zwymyslana ze dziecku mózg wyciągnę przez nosek to co by było gdybym tym odkurzaczem miała oczyszczać nos ???? Lincz chyba ???? Jak Ninka Sie czuje ?? Xx Ciagle martwiąca ciężki orzech z tym smoczkiem. Moja mała jak niechce smoka to tez ma odruch wymiotny. Xx Asmana to chyba żart ze nie zrobili dzisiaj cc ?!!! Skoro dziecko jest takie duże to na co oni czekają ??! Ja nawet nie chce sobie wyobrażać jak sie zdenerwowalas Xx My jutro mamy sie zaszczepić aż mi sie słabo robi ze stresu i strachu. Jak bomysle ze moje dziecko będzie płakać bo ktoś jej ból zadaje to serce mi sie kraja. Do tego @ dostałam wszystko mnie boli i humor bardzo nie fajny wiec jutro mega lipny dzień mnie czeka aż nie chce myślec o tym :( :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam dziewczyny za tak szeroki odzew i pocieszenie na moje smęty! Bardzo Wam dziękuję!! Staram sie ogarnąć, zająć więcej sobą. Obiad zrobilam tylko dla siebie, pocwiczylam, poczytalam troche, sam przyszedl za mna do drugiego pokoju po tym jak wyszlam od niego "zeby nie przeszkadzać", odzywam się tylko wtedy kiedy "musze". Zobaczymy jak mi pójdzie dalej....... Dostalam dizś ostatnie wyniki badań, wszystko wlasciwie ksiazkowo, jakies mini mini odchyly od norm, ale prawie niezauwazalne. Jest wiec czym sie cieszyc;) a ja tym bałwanem się wkurzam;] Moj kochany bąbelek fika w brzuc****ak szalony! mozna przez brzucho obserwowac jak sie przemieszcza, az strach pomyslec jak bedzie fikal w lozeczku. Nie starczy mi opychanie kocyka jak u Agnik:) ****** Edzia, chcialabym napisac Ci nie przejmuj sie, ale sama pamietam jeszcze niedawno jak denerwowalam sie przed moimi badaniami, 1go kwietnia. Nie minelo za wiele czasu, a juz za kilka dni bede umawiac sie na wizyte ostatniego usg;) to chyba miedzy 28 a 32 tygodniem sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sosi, nie wiem jak to z tym usg. Przy corci ten ostatnie tyg to miałam co dwa tyg usg, moze dlatego, ze tez mialam nadciśnienie? Nie wiem. Teraz zaczęłam 20 tydzien wiec na razie polowkowe przede mną. Mam nadzieję, ze będzie ok bo musi tak byc:-) Jesli o męża chodzi to jednak cuda się czasem zdarzają jak widać po moim przykładzie więc jest szansa, ze i Twój i utututu maz się zmieni- na lepsze oczywiście ;-) ---- Choruszka Jak ostatnio pytalam lekarza z mojego pakietu -to powiedział, ze w takich tyg nie da się zmierzyć dziecka bo zwykle nie jest wyprostowane. Te pomiary o których czytamy w inf i danych z poszczególnych tygodni to pomiary robione na dzieciatkach ,które zmarły. Jak to usłyszałam to juz nie chcialam wiedzieć ile cm ma moj synek, ważne, ze żyje i zdrowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik, dziewczyny - co do paznokietek to moze taki bloczek scierajacy bylby pomocny? Ja ostatnio nim scieralam paznokietki mojej malej sostrzenicy. Nie ma pozostaja po nim zadziorki i nie są tak niekomfortowe jak obcinanie pazurkow, a jakby tak co 2 dni szurnąć tym bloczkiem? nie byloby łatwiej? JA sie troche boje tego obcinania pazurkow,a moze was to nie dotyczy;p a sie wymadrzam;) dzis jeszcze pytalam kumpeli o ten odkurzacz, to jej lekarka polecila i tego do noska sie nie wklada, wiec nie ma strachu. Gdyby od razu to kumpela stosowala to by nie musial miec jej syn inhalacji, bo mu sie na pluckach juz cos nazbieralo-tak pow. lekarka. ****** czekam na dziecko - kolezance lekarka w ogole nie kazala liczyc ruchow. widac co lekarz to inna praktyka. wiec i ja wyluzowalam trohe z tym. Choc faktem jest, ze wcale nie musie sie wysilac by poczuc kopniaczka od mojego bąbla. Slyszalam jednak, ze pozniej, jak dziecko jest wieksze i ma mniej msca w macicy to trudniej mu kopac mocno. ******** Moonziet, dla mnie wlasnie to jest wazne by sprzatal po sobie, nie po mnie nawet nie po nas, ale po sobie! o rozmowie moge zapomniec, nigdy z nich nic nie wychodzi. Z gaciami dobry pomysl, tylko mnie predzej szlag trafi niz mu sie wszystkie skoncza;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Edzia Pewnie tak jest dlatego nie wiedzialam tylko pewnie wagę nam podal:-)a myslalam,ze moze nie doslyszalam a jednak nie podaja fakt bo corcie na raty pokazywal bo cala sie nie mieściła na ekranie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlo - faktycznie, zapomnialam o perypetiach z gruchą, ale z drugiej strony moze nie domysla sie ze gile wyciagasz jak uslysza odkurzacz;p ********* Slyszalam o tym, ze ksztalt brzucha moze wskazywac plec, no i dieta przeciez tez niby.. a ja kapuche moge czekolada zagrysc, no i na co to sa smaki? chyba na blizniaki;p haaa a bedzie siusiak jeden;) brzuch tez mam raczej jakby an dziewuche, tak mi sie wydaje, wiec jak widac nie ma reguly ********** sista - co parafia to inne zasady, aj wole nie pytac jak to jest u mnie bo mam takiego proboszcza ze szkoda gadac, predzej wyznanie zmienie;] ******* magda, u Ciebie sprawa jest świerzuchna, nie bylo nic podlego w Twoim zachowaniu, skad Ci to przyszlo do glowy?! Nie zyczylas jej zle, poczulas ze to niesprawiedliwe, nie dlatego ze ona ejst w ciazy, tylko dlatego czemu Tobie się to przytrafilo. ja wmawialam sobie ze tak musialo byc, ze to dla dobra mojego i tej dzidzi, ktora pewnie bylaby chora, a teraz czekamy na zdrowe dzieciatko. Znajomi tez badzo pragneli dziecka, za wszelka cene, na sile.. udalo sie. Mala ma wszystkie mozliwe chyba choroby, nie wymienie Ci wszystkich, bo ich wieeeele. Meczy sie maleńka, męczą sie i oni. Szkoda patrzec. Wiem, ze beda robic wszystko dla niej co mogą, i tak dlugo jak im Bog na to pozwoli, ale uwierz mi dziekuje Bogu, ze mojej drobince nie kazal sie tak meczyc, ani mnie i najblizszym. ******* magdalenkamz - umow sie do innego gina na to usg, czemu ten ci tak Chu*owo wyznaczyl termin, on jakis nienormalny ejst czy co?;/ nie mam sily na niektorych baranow! tego samego dnia bedziesz miec pobierana krew, ktroa badana jest pod kątem chorob genetycznych, dlatego genetyczne. a przeziernosc karkowa ktora jest mierzona tez podczas tego badania tez daje jakis wizerunek nt.genetycznej poprawnosci ze tak to nazwe, tak samo jest zobecnoscia kosci nosowej, ktora sie wypatruje juz wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Magdalenkamz z tego co piszesz,to chyba Twój gin zapisal Cię na normalne usg. Bo prenatalne to albo płatne ja płaciłam 330 zł albo na NFZ ,ale to jak jestes po 35 r. Życia albo wskazania są po wywiadzie rodzinnym i genetycznym obciążeniu... No i mi gin. Mówil ze musze zrobić przed końcem 13 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej co do tych prenatalnych usg, to magdalenkamz ten jeden dzien nie zrobi roznicy, a i tak niekoniecznie ciaza bedzie wtedy na etapie 14 tydzien, bo dziecko roznie rosnie takze nie martw sie. Co do refundacji, to zalezy, u mnie ze wzgledu na poronienia bylo za darmo, a teraz moj lekarz je robi,wiec pewnie by bylo wliczone w wizyte,tylko krew pewnie do zaplaty xx co do ruchow, to juz kopniaczki raczej sie nie zdarzaja, ale przepychanki i wypychanie tyleczka owszem, czasem mam takiego smiesznego garba po prawej stronie brzucha:) rzadko sie zdarza,zeby jakos mocno zmienial pozycje, najczesciej raczki smyraja mnie po bokach i nozke czuje pod prawym zebrem:) ale to zwykle po 21 i rano,w ciagu dnia len... xx Ta pogoda niby fajnie cieplo, a mnie na te deszcze i burze glowa zaczyna bolec kolejny dzien:// xx ostatnio sie spytalam,czy jeszcze sie da dziecko zmierzyc (po kawalku czy cos:P) to lekarz mi sie spytal czy da sie okreslic rozmiar poskladananej sukienki:P no coz, ciekawa jestem jaki duzy moj babel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Magdalenamz Tez sądzę, ze jeden dzien różnicy nie jest az tak wielkim problemem. Ja za genetyczne płaciłam dokładnie tyle co zawsze, a bylam prawie godzinę. Badanie krwi mialam mieć wtedy robione gdyby było cos niepokojącego w usg. Tak samo stwierdzili i ten moj tani ginekolog i ten z pakietu Lux-Med. Pomimo tego, ze mam ponad 35 lat. ---- Czekam na dziecko Ja tez tak jak Ty lubię sukienki i tez juz mam na lato zwiewne kiecki. Tylko ja sniada nie jestem więc nogi muszę wystawić na slonko :-D Córka po tatusiu ciemniejsza niz mamusia, ciekawe jaki będzie synus?:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
No dziewczyny przepraszam ja sie chyba po prostu nie znam. Chodzi mi o to pierwsze usg nanfz gdzie bada sie ten karczek wlasnie. Moja ginka mi tej wizyty nie ustawiala bo ja kiedys bylam u innej ale zapisalam sie do tej bo ona ma lepsze usg i jeste jrdna z majlepszych ginow w miescie a ze jak dzwonilam jesscze pod koniec marca.to wszedzie mowili ze na nfz mozna sie zapisywac dopiero na 15 maja wiec podjelam decyzje ze juz do niech chce chodzic i zalozyc karte ciazy wiec od razu zapisalam sie na tego 15 maja na nfz i prywatnie wtedy tez sie zapisalam na 17kwietnia bo wtedy od poczatku ciazy nie slyszalam serduszka a do 15 maja bym nie wytrzymala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak cos pomyle to sorki ale czytam na szybko :) sosi : dziewczyny maja racje .. ja tez zawsze dom wzorowo prowadziłam ,obiad zrobiony , mezowi niespodzianki robiłam i było piko belllo a teraz ...wczoraj pierwszy raz po 3 tyg zrobiłam mu kanapki do pracy a od 3 tyg obiad zrobiłam może z 3 razy ? niby to rozumie i nie przeszkadza mu to ..ale oboje jesteśmy w szoku jak może być absorbujący dzidziuś. teraz na szybkości ( bozasnela ) będę prasowala jej pieluszki i rzeczy , pranie rozwieszalam na raty , góre wietrze i biegam sprawdzać czy spi w wozku czy krzyczy cos znow .. bo od rana mi się darla . mowie mezowi jak wrócisz z pracy to ja wlosy umyje .. mam długie i zabieg trwa ok 40 min z suszeniem bez maskowania etc .. a on mi jak ci zasnie to możesz umyc nie ? no to wysmialam go ..niekiedy nie mam jak sniadania sobie zrobić albo się wysrac a on mi mowi o 40 min suszenia ? spoko ...zostanie z nia na caly dzień to skuma . ogolnie pomaga mi nie mogę powiedzieć ale nie myśli niekiedy .. co do smoka : my mamy 4 ... 1 jej super pasuje , dwa inne w razie wojny mogą być ale szalu nie ma . ale może dlatego pasuje jej smok bo ja przez nakładki karmie i ona myśli ze jej cos poleci ? katar sciagam nadal : ale dziś np. frida sila własnych pluc a w nocy szedł odkurzacz raz . oby szybko minelo . w nocy obudzila się tylko o 1 i o i 5 ..szok . ale za to dziennie z godzine krzyczy o niewiadomo co ;;;;(((((( czkawka jak była tak jest ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sosi Czemu ostatnie usg?ja mam dziś 27 tydzień i4 dni wizyta kolejna 8 maja ale z tego co wcześniej lekarz mi mówił to od 30 tyg.będę chodzić na wizytę co 3 tyg.Na pewno będzie robił usg mimo że nie mam żadnych problemów zdrowotnych.Ja też nie mam problemu jak na razie z wyczuciem ruchów brzuch mi wręcz skacze nie wiem jak będzie póżniej ale dzidzie nie są już tak aktywne i chyba będe liczyć te ruchy tak jak kazał lekarz nic mnie to nie kosztuje mam czas więc co mi szkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
jolka21 Super że dzidziuś zdrowy możesz cieszyć się teraz na dobre ciąza:) Moonziet Liczą się dobre chęci twojego męża:)Kij w to że nie rozwiesił rajstopek mój chyba też by na to nie wpadł że trzeba z siatki wyjąć. Co do brzuszka to mi się sprawdziło z synem i z córką teraz mam bardziej rozlany kilogramy poszły wszędzie oprócz cycków:(a tam by się przydało może jeszcze urosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Dziewczynki włąśnie się zbieram piękna pogoda jadę sobie na cały dzień na działkę jutro coś skrobne:):) Miłego dnia kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi kg az tak się nie przejmujcie : pozwalajcie sobie na cos niecos ale jesc proszę zdrowo bez fastow .. ja miałam 18 kg normalne i jakies 3 kg zatrzymywania wody wg mnie .. i z waga porodowa 86 to wczoraj wazylam 72 ... a przed ciaza miałam 65 a na slubie 62 .. i jak tak dalej mala będzie mnie gonic biegiem wszędzie to dojde do tego 62 szybko cos czuje ..ale nie chce az tak szybko bo skora flak . niech sobie idzie powoli już al. idzie ...chce cwiczyc cos ..ale pierwsze polog się konczy za 3 tyg a dwa : mala mi da czas ? moi rodzice wpadna chyba 3.05 do nas to cos ze sobą porobię może .. i mysle niekiedy o obcięciu włosów bo jak tu mieć czas na pielegnacje z takimi długimi ? może za tdyzien będę lepiej zoorganizowana . potrzebuje tez wyjść na zakupy ale to może za 2-3 tyg .. bo brakuje mi bielizny wszystko takie zużyte . co do ubieraia się w ciazY : ja smiagalam w leginsach i nadal w nich smigam : kupiłam sobie z 5 par zwykłych tylko zamiast M to L albo nizsze takie pod brzunio i super . :) w jeansy polowe wchodzę polowe jeszcze czeka ..ale po domu to getry . nie będę z mala wychodzila dokonca tego leku z domu bo się boje o nia a wieje jak diabli . jutro może jak będzie slonce to ja poweranduje - wiem wiem spacery sa zdrowe ale boje się z tym katarem . wlasnie wywietrzyłam pietro . poprasowlama jej pieluszki i pisze do was i luzuje się nieco . obiad mam z wczoraj . dziś chce jeszcze odkurzyć i pomyc podłogi : wczoraj mi cos tesciowa pomyla ale znow jest kurz . a maz jak mi cos głupio powie o tym myciu to mu powiem ze się scinam na krotko ...on kocha moje długie wlosy eheheh :) dziś o 11.40 będzie 3 tyg jak urodziłam Niniczka :) a za ok 30 min króliczek będzie chciał jesc .. już się wybudza nieco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa jeszcze jedno : możecie mi się wypowiedzieć nt szczepien w 6 tygodniu ? na biodereka już jestem zapisana a ze szczepieniem nadal nie wiem co i jak ps dziewczyny przed porodem : może was dopaść później placz jak będziecie już z dzidzi dziennie cos pare lez... ja tak miałam : baby blues : ale to minie : ja iekiedy plakam a niekiedy już nie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki które miały wizyty.Cieszę się ogromnie,że z dzidziusiami wszystko dobrze.Superkowo.Przepraszam,że nie do każdej piszę ale tyle wpisów i zapomniałam co i która pisze a nie chcę pomieszać. Sosi Niefajnie ,że cię nie rozumie,nie wspiera.On jest ważny ale Ty i Maleństwo najważniejsi. Mój święty nie jest,zdarza mu się mi ciśnieniemi podwyższyć ale jak co doczego to wspiera mnie bardzo.Nie oszukujmy się.Facetowi trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć o co nam chodzi. Ja jak wróciłam w sierpniu z Pl patrzę a z moich ziół na parapecie sam susz.Pytam się czemu nie podkewał?A ten ,,Przecież,mówiłaś bym niezapomniał pomidorów podlać a o ziołach nie wspomniałaś".No matko!Faceci to czasem są tacy niedomyślni i trzeba im wszystko palcem wskazać. Pogadajcie.Może zrozumie wkońcu.Powodzenia:) " Sista Aspiratorek do odkurzacza fajnie oczyszcza.Nince lepiej a i ty nienamęczysz się ciągnięciem:) Mama(podobnie zresztą jak moja)tego nie zna i nierozumie.Moja to nawet czyszczenie patyczkiem komentowała(...bo za jej czasów takich udziwnień nie było i żyję...)ale takim gadaniem nie ma co się przejmować.Dzidzi służy i to najważniejsze. Co do czkawki to mi HV powiedziała,że to dobrze.że dziecko ma czkawkę bo wyrabia sobie przeponę i to normalne.Jednak dla nich wszystko jest normalne i ciężko mi stwierdzić,że to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista w temacie szczepień nie pomogę bo u mnie jest trochę inaczej:( " Byłam wczoraj na ważeniu.Niby Jasiul waży wkońcu te 6kg i idzie idealnie ze swoją siatką centylową ale się martwię.Jest dużo wpisów,że niektóre dzieci w tym wieku ważą więcej a mój przy nich to taki ,.Drobinek".Karmimy cycem,ładnie śpi(jak uśnie po kąpieli ok20 to pierwsze karmienie ok.6)W przychodni mówią żeby nie dokarmiać bo jest ok.Sama już nie wiem:( Ja się chyba rozsypuje:( Jutro idę do okulisty bo niedowidzę chyba(nie tylko kasy:) ) W pon.do rodzinnego i zobaczymy co tym razem wymyśli odnośnie tego pobolewania podbrzusza. Z tego siedzenia w domu to już niewiadomo co robić.Jak Jaś śpi,chata ogarnięta to nie na co robić i głupoty mnie łapią.Teraz wymyśliłam,że nauczę się robić na szydełku i môwię wam opornie mi idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
Magdalenkamz, Nie mozna sie na usg genetyczne zapisac na nfz, bo jesli nie masz skonczonych 35 lat lub nie ma do tego innych wskazan, typu wady genetyczne u czlonkow rodziny itd to Ci ono nie przysluguje. Mozesz je wtedy zrobic platnie, ja ide 7 maja, bede placila 330zl. Na to nfztowe usg w pierwszym trymestrze jestem zapisana na 12 maja, lekarz moj powiedzial ze jest prawie tak samo dokladne jak prenatalne, ale jak bede i sama porownam to bede wiedziala . Sosi, Nieprawda, ze jak sie robi usg genetyczne to zawsze pobieraja krew. Jak jest na nfz to raczej to robia, ale jak sie idzie na swoj koszt to najpierw jest robione usg, a dopiero pozniej jesli lekarz ma jakies watpliwosci co do obrazu to wtedy robi sie test podwojny z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom3 na pocztaku dziekuje za wpis ze nie jestem okropna bo robie dziecko cos odkurzaczem : otoz teraz sciagam i tym i ustami : w nocy i rano z mezem machnęliśmy odkurzaczem a teraz od rana robie ustami i schodzi . mala zjadla o 11.20 ( 25 min ) odbilo jej się o dziwo i ulalo znow nieco , czkawka oczywiście tez się pojawila i co ? walczyla do teraz : kreci się krzyczy narzeka na swój los wypluwa smoka za chwile znow go chce :) - baba :))) i utulalam na rekach bujanie musiało być ..wyszkolila mnie na maxa . ( maz pionowo nosi i zasypia u niego na klacie ewentrualnie wozio a.le ruszac trzeba hehehe ) no i spi ...ok 14.sie pewnie obudzi na cyca . Twój wazy 6 kg i jeśli zgodnie z wytycznymi idzie to nie martw się : może będzie drobniejszy ale pewnie wszystko ok . moja będzie cos czuj***aba jak nie wiem : skoro przytyla już od urodzenia 630 g :) no i dobrze niech rosnie , oby tylko mniej się wyrzygiwalo dzidzi , kupy robi takie ze tate cofka bierze , mama się smieje i przebiera :) a osrala mnie już kilka razy tez . czy wasze dzieci tez się niekiedy tak dra ze az się czerwone i oczy jak pingle się robia ? ciekawe jak z tym spaniem będzie ; może będzie już tylko 2 razy w nocy jadla ? albo to była jednodniowa promocja eheh :) co do twego nudzenia się .. jeju ale fajnie : ja to albo na szybkości cos ogarne w domu albo nie : ogolnie syfu nie ma ale odkurzanie i mycie podlog na mopie mogę zaliczyć dopiero jak maz wraca . a Ty taka zorganizowana super. nie spie jak mala zasypia bo się boje ze jej nie uslysze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom jak maly sie miesci w normach, to nie masz sie co martwic, to tez taki babciny poglad,ze dziecko jest zdrowe jak jest pulchne czy wrecz grube...Je kiedy ma ochote, nic mu nie dolega, to tylko sie mozesz cieszyc,ze masz takiego aniolka,cos spi od 20 do 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista83 He!He!Z przewijaniem w męskim wydaniu u mnie jest podobnie:)Jak Młody pampka zapełni to tatusia prawie cucić trzeba:)Jacyś delikatni nasi faceci a kobita wszystko zniesie i ciąże,poród i kupki po pachy:) Co do wagi to mój z początku też sporo tył ale czym starszy i więcej *****iwy jakby mniej.Tłumacze sobie,że chyba gdyby niedojadał to nie spałby tyle.Prawda? Ja mam prasowanie jeszcze ale nastroju brak.Może pôźniej się wezmę. Miałam iść na spacer ale leje strasznie:) Dzięki dziewczyny za wsparcie:) Pomimo,że mówili,że waga jest ok poszperałam i na niektórych forach takie wartości podają ,że się wystraszyłam trochę.Chłopu nawet nie mówię bo mi wkońcu internet odłączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×