Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość gość
EDZIA Akinom A ile Twoj synek juz ma? Nie przejmuj się az tak bardzo -moja córa tez marnie przybierala na wadze i tak jest do tej pory, a zdrowa jak ryba. Ma 6 lat i 15,5 kg! Dla kekarzy ważniejsze jest zeby dziecko rosło, waga na drugim miejscu. ----- Sosi Tak jak pisalam i dzuewczyny tez to u Ciebie jest cis inaczej z tym usg i badaniem. Ja mam co 4 tyg, a potem bede miala co 2 tyg przy końcówce. A na prenatalnym to właśnie jak jest cos wątpliwe przy badaniu usg to wtedy robią z krwi. U mnie przynajmniej tak bylo i dwoch lekarzy potwierdziło. A jestem po poronieniu i po 35 roku życia. --- Czekam na dziecko Wypoczywaj, u nas dzis akurat nie jest słonecznie. ---- Sista83 Ile Ty km od Krakowa mieszkasz, ze tam ciągle wieje???:-D Ja tez miałam długie włosy i grzywę przy corci i...tez podcielam i grzywę zapuscilam bo juz nie moglam latać do fryzjera zeby co dwa, trzy tyg podcinac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia ...ze 3 km hah ale ja jestem przewrazliwiona z tym katsrem , może jutro z nia wyjde. wlasnie pojadła i znow krzyka ze spac nie będzie . jedna reka bujam - lezy na rece ,druga pisze ..wow dochodze do wprawy. chyba już kumam krzyk pt ...nie umiem zasnąć pomoz mi. ps twoja corcia szczuplasek po mamie co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sista83 Moja corcia owszem, zgrabniutka, ale nie za chuda. Drobną, a mama po jej urodzeniu juz znacznie mniej zgrabna:-) Zawsze chuda bylam, teraz 38/40. Troche kg zostało, ale moze tym razem az tak nie przybęde:-)e Cały czas jestem 2 kg na plusie. Tylko brzucho rośnie. Aaa...we wtorek bylam po dokumentację na ta komisję i ginek ta z pakietu włączyła na chwilę usg zeby zbadać puls i bylo ok. Ale ruchy czuję rzadko i słabo, ponoc dlatego, ze synek jest na przedniej ścianie macicy i to amortyzuje kopniaki. Ja jestem tym faktem ciut poirytowana;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinaaaaaaaaa8235
hej dziewczyny, 7 marca poroniłam samoistnie całkowicie na początku 7 mego tygodnia, 28 marca miałam owulację, nie staraliśmy sie jakoś specjalnie, więc zdziwiłam się gdy 11 kwietnia zrobiłam test, bo bolały mnie piersi i wyszedł pozytywny. do ginekologa zapisałam się dopiero na 5 maja, ale stresuje sie, bo dzisiaj zaczęło mnie boleć podbrzusze jak na owulację, po wysiusianiu się nie mogła dosłownie wstać z kibelka, tak mnie kuło, potem przeszło, pobolewa tylko delikatnie, w poprzedniej ciązy od poczatku miałam delikatne plamienia, teraz niby nie, ale wczoraj wieczorem sluz był taki ciemno żółty-jasno pomarańczowawy i rochę się martwię, na IP nie pojade, bo u nas bezs mocnego krwawienia wysyłają do domu, ginekolog na urlopie, dzwoniłam do kilku innyc, ale wszyscy nie maja terminów i nie wiem co robic, do tego mam kaszel i jego czasie tez kuje mnie podbrzusze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Karinaaaaaaa Jesli udalo ci sie ponownie zajsc w.ciaze to uwazaj teraz na siebie nie dzwigaj i odpoczywa ile mozesz bierz tez kwas foliowy caly czas i czekaj do 5maja albo zapisz sie gdzies prywatnie zeby to potwierdzic i dostac jakas luteinke albo duphaston na wszelki wypadek. Ja poronilam 6lutego i tez od razu zaszlam w kolejna ciaze ale od razu bylam 2 razu prywatnie zeby to potwierdzic bo na nfz tezbyl klopot. Teraz skonczylam 11 tydzien i jak narazie wszystko super chociaz ja i tak czesto panikuje i pytam tu o glupoty no ale tak to juz jest po stracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszkieterka12
Dziewczyny jak doszło do poronienia,bo ja boję się o swoje dziecko, nie chce poronić a dopiero 4tc a mam bole brzucha. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Brzuszek moze byc ze cie pobolewa ale jak nedziesz miala krwawienie albo jakies plamienia w czerwonym kolorze to od razu lec do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
Karinaaaaa, Na bole brzuszka mozesz brac nospe. Co do wydzieliny to mam podobnie. Jak za duzo pochodze czy cos to mam taka kremowa, lekko zoltawa, ale wystarczy, ze poleze godzinke czy dwie i juz jest czysciutka biala. Jezeli nie krwawisz, albo nie nasilaja sie jakies plamienia to mozesz spac spokojnie. Jesli zaszlas w ciaze to widocznie Twoj organizm jest na to gotowy :) Ale zgadzam sie z Magdalenka, warto sie wybrac do lekarza po receptke na dupka lub luteine. Takze nie stesuj sie i duzo odpoczywaj . Muszkieterka, Ja mialam poronienie zatrzymane bo bralam duphaston, plamilam od samego poczatku ciazy. W tygodniu kiedy dzidzius przestal sie rozwijac u mnie zniknely objawy. Jesli nic niepokojacego sie nie dzieje to sie nie nakrecaj negatywnie. Bol brzucha w ciazy to nic nadzwyczajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
karinaaa No skoro masz taki problem z lekarzem to niestety musisz czekać do tego maja ale to przecież niedługo może to i lepiej bo będzie już coś widać.Ja poleciałam tak wcześnie że nawet pęcherzyka nie było jeszcze widać:) Powodzenia i dbaj o siebie :)\ Muszkieterka12 Ból brzucha niekoniecznie zwiastuje poronienie dla tego nie nakręcaj się 4 t c to jeszcze bardzo wcześnie .Ja jak poroniłam nie miałam bóli brzucha plamień krwawień kompletnie nic.Jedyne co mnie niepokoiło to znikające objawy ciąży.W obecnej ciąży nie miałam objawów w ogóle i też się bałam że coś nie tak a tu niespodzianka 27t i 5 dzień ciąży czekam na córkę.Główka do góry pisz do nas jak się boisz i jak masz ochotę zawsze chętnie ktoś odpisze coś podpowie:)Myśl pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmana Mam nadzieje,że jesteś już po wsystkim i tulisz swojego Maluszka:) " Karina/Muszkieterka Pobolewania brzuszka w ciąży mogą się pojawiać i to norma. Dopóki nie ma krwi jest nadzieja,że tym razem ciąża rozwija się jak należy.Bądźcie dobrej myśli.Odrobina nospy mogłaby pomóc.Pilnujcie by regularnie toalete odwiedzać.Niekiedy przez zaparcia są takie pobolewania.Powodzenia:) " Edzia Twoja waga to chyba moje małe marzenie:)I te dwa kg. na plusie:) Co z tego,że schudłam i wejdę w angielską 12 gdy skóra na brzuchu zwisa.Mam wrażenie,że możnaby było z niej waliskę zrobi.Pocieszam się,że synka zdrowego mam i to jest najważniejsze.Ty pytałaś(jak pomyliłam to przepraszam)o wiek mojego synka.W przyszły wtorek będzie miał 16tygodni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik Co do okrywania i odkrywania dzieci to ja różek używałam na samym początku.Jak był malusi to nie rozkopywał się i nie marzł.Jednak gdy skumał,że ma nogi i co się z nimi robi nie było szans by w rożku spał i wkładam go w śpiworek.Jak zakładam cieńsze śpioszki to dokładam pod spód body jeszcze.Najczęściej jednak ma pieluszkę,śpiochy-pajacyk i śpiworek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawiala dziś z kolezanka .. i zjechala mnie nieco ze smoka używam i ze bujam mala do spania : co mam zrobić jak krzyczy jest bordowa i wygina się i tylko smok albo przytylenie i bujanie pomaga ? kazac się uspokoić i isc do swego pokoju ? tez bym chciała żeby zasypiala bez smoka , bez bujania , bez wozenia w wozku ..bez marudzenia 1 h niekiedy . ale co mam zrobić ? teraz pomarudzila , dostala smoka possała wypadl jej - już nie dalam , wlaczylam muzyke relax i zasypia ale wybudza się , nerwowa jest . sama nie wiem jak się mam zachowywać czy jej robie krzywdę tym smokiem ? czy jest nerwowa bo ma katar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sciagam namiętnie tym do ust od 2 dni a jak sobie nie radze to dopiero tym do odkurzacza , pazurki pilnuje jej a i tak jak się wkurzy to porysuje sobie facjatke :( niekiedy znow watpie w swoje możliwości .. w karmienie bez nakładek - probowalam znow bez ale mala się denerwuje bo nie może zlapac ...i wiecie co jeszcze ? głupie to jest ale brakuje mi wyjścia do swiata chciałabym wyjść kupic sobie stanik , cokolwiek , isc na zakupy jedzeniowe chociażby . wiecznie jestem w domu od 3 tyg praktycznie i nieco cche mi się plakac . do wtorku z nia musze być w domu bo te leki ma a potem jak poprawi się pogoda to może pojedziemy na zakupy razem w 3 ke .. mam wrazenie ze mój maz tylko wpada do domu - wiem wiem pracuje nie chodzi po barach , ale wraca ok 17.30 ,zanim zjemy i cokolwiek się zrobi lub i nie jest przed 19 i kapiel malej potem znow karmie i potem chce mi się już spac , nawet nie mam czasu z nim pogadać , brakuje mi przytulenia się , czulosci - spimy razem ale jednak osobno bo ja często w nogach spie bo mala musze miziac :( wlasnie poszly mi lzy .. taka nieporadna jestem ..szafe zaczelam sobie dziś sprzatac to tak się darla w wozku ze musiałam zostawić to wszystko na ziemi i isc zajac się dzidzia . jak czytam ze potraficie ogarnąć dom siebie ( ja wyglądam strasznie ..wlosy prosza się i podcięcie zafarbowanie ..cera szara bez makijażu prawie non stop ,szara bura w dresie ) obiad mamy raz za czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sista83 Kochana- wszystko w swoim czasie:-) Unormuje się wcześniej czy później. Dzieci sa różne -ja akurat trafiłam na temperamentny, ale ułożony model. Jednak tez swoje przeszłam, a po miesiącu po raz pierwszy wyszłam sama z domu do kosmetyczki na depilacje bikini zeby cos się oporządzić to tą chwilą wolną się jak głupia cieszylam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista83 Oj!Nie...Moja droga tak o sobie to ty nie myśl! Nic źle nie robisz!To,że starsze maluchy dłużej śpią niż twoja Niunia to nie twoja wina,ani toże wydaje ci się,że nie możesz ogarnąć chaty lub Ninka nie wpadła w rytm.Na to wszystko potrzeba czasu.Zobacz jaka jesteś dzielna.Zostajesz z nią sama gdzie niekiedy dziewczyny mają tabun ludzi do pomocy i nie dają rady.jesteś super matką,żoną. Przyjdzie czas,że tak ogarniesz temat,że Dzidzie uśpisz i nie będziesz miała co z czasem zrobić. Dajesz smoka.Ja też podaje i to nie znaczy,że jestem jakaś gorsza bo Môj wył.Jasiul był najedzony,ja go do wózka na spacer a po paru minutach ryk i biegiem do domu.Non stop szukał,,cyca".Jak mu podałam to possał z dwa razy,wyplul i spał.Póžniej od nowa.Mi powiedziała HV i położna,że Mały ma silny odruch ssania i nie na co się stresować,dołować i spróbować ze smokiem.W niektóre dni moment possie a czasem częściej. Bynajmniej to żadna ujma ,że podałaś by dziecko uspokoić.Ciekawe czy gdyby koleżance wyło spokojnie by siedziała i patrzyła gdy dziecko się zanosi od płaczu? Robisz to co należy by dziecko było szczęśliwe:) Głowa do góry. Zajrze później jak wrócę od okulisty o ile litery zobaczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Akinom3 Widzisz, ja w pierwszej ciąży zaczynałam z małej wagi i na polnetku to mialam juz z 10 kg, a teraz 2kg tyle co na początku przytylam -waga stoi w miejscu. Az się boję jak ruszy :-D Co do wagi dzidzia to patrząc na moj przykład to chyba nie ma powodu do zmartwień. Moja urodziła się z wagą 3450 i 52 cm- my bardzo wysocy, ona mała. Waga urodzeniowa super, ale tez przybierala malenko i tak jest do dzis. Ponoc na roczek dziecko ma potroic swoją wagę urodzeniowa moja oczywiście nie potroila, ale nigdy kości jej nie wystawaly, zawsze wyniki super do tego jest bardzo energiczna i żywiołowa no i siiiilna wiec nie waga decyduje czy dzuecko jest zdrowe. Moja ma skończone niedawno 6 lat i 15,5 kg! Niektóre roczne dzieci tyle ważą, ale po moje corci nie widac tej wagi. Wygląda zdrowo, szczupło i buziok ma jak trzeba:-) Aaa...no i jest wysoka, więc to, ze mała się urodziła nic tez nie znaczy. A dla lekarzy i tak czy dzuecko rośnie w górę jest ważniejsze niz wszerz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sista83 Zapomniałam dodać o smoku- moja tez miała nie cały czas bo tylko do zasypiania. Tesciowa straszyla złym zgfyzem itp, no i co? Zgryz super, wszystko ok. A córa oddała smoka jak miala 1,5 roku. Lulac nie lulałam bo tego nie potrzebowała, ale dzieciaczki to przecież mali czlowieczkowie, a wiadomo -każdy ma inne upodobania;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinaaaaaaaaa8235
dzięki dziewczyny za pocieszenie, ale mam zle przeczucia, dzisiaj rano śluz miałam brazowawy, tak jak ostatnio, wydaje mi się tez ze piersi bola mnie znacznie mniej.. ginekolog 5 maja to prywatnie, na nfz to w ogole masakra, do konca czerwca zajete terminy, a zapisy na lipiec beda dopiero w czerwcu.. nie wiem czy jechac na izbe przyjec z takim lekko podbarwionym sluzem to mnie pewnie odesla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby nie wy to bym oszalala .. pomagacie bardzo . dziekuje kochane . wlasnie jem drugie sniadanie . szafe powiedzmy oagrnelam . podłogi na dole biegiem na mopie machenlam bo ksiezna się przebudzila . bujam wozek i jem ..noga się da bujac :)...ale niekiedy czuje się beznadziejna tak jak pisałam powyżej :( maz będzie pewnie za godzine i tyle będzie ze wspólnego bycia bo musi jechać na zakupy : pampersy się koncza .. mnie tez idzie ok 10-12 dziennie chyba .. młodej zdarza się kupa po każdym karmieniu ..niby karmie ok 8-10 razy na dobe ale niekiedy zanim zapne nowego to już mi na niego nawali a mnie tez czasem obsra .. wczoraj mi leginsy zapaskudzila łobuziara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom, a nie pomyslalas ze skoro Jasiek taki wzorowy tabelkowy jest to moze dlatego ze wlasnie tak jest;) a te dzieci z wpisow innych co czytasz to przekarmione moze na witaminkach i porodzily sie duze;) Nie staraj sie byc madrzejsza od lekarzy, i ciesz sie ze wszystko gra:) Ja mam wrazenie,że chata nigdy nie jest ogarnieta. Powaznie - zajrzyj moze do jakeigos schowka, szuflady do ktorej rzadko zagladasz i na pewno znajdzie sie robota;) ******** szosty_sierpnia - nie napisalam, ze zawsze, tylko ze pobieraja.. tak bylo w moim przypadku. I jak pobieraja wtedy krew to nie badaja Ci jej pod wzgledem toxo ani innych takich jak zwykle tylko wlasnie pod katem chorob genetycznych. Ja mialam, bo tak mam w pakiecie i tyle. Z usg lekarka od razu powiedziala mi ze wszystko wyglada ok, nawet zanim pomierzyla. Ale to tak jest jak z tymi usg, jedne panny maja 3 razy w ciagu calej ciazy a inne 15 razy. Zalezy od lekarza, wskazan, upodoban, checi oraz czesto kasy. ********** muszkieterka - zbyt obszerne pytanie niestety.Jak niepokoja Cię te bole brzucha to idz do lekarza, zrobi usg i sie uspokoisz. w 4 tyg to mzoe dopiero sie zagniezdza, stąd bóle brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sista, Akinom - dzięki, wszystkim Wam dziękuję za rady cd męża. Wczoraj pogadałam z nim, powiedział że mnie rozumie, i że on naprawde tego wszystkiego nie widzi, że się postara. Ja swoją drogą staram się coś luzować, zajmuje się sobą, przedewszystkim. ********* czekam na dziecko - napisalam że ost usg, dlatego że wkażdym trym.są zalecane/wskazane po 1 usg tylko. My jesteśmy tylko przyzwyczajone do tego by robic za kazdym razem;) Sama wiesz, jest zalecane w 12-13 tyg, potem 18-22? i to kolejne ok 30 tyg bodajze? Na kazdej wizycie nie musisz miec robionego usg, ja nie mam. Badanie owszem, do tego mocz co miesiac, krew troche rzadziej. Teraz doszla ta toxo i obciazenie glokoza. Jesli lekarz robi Ci za kazdym razem to pewnie tak bedziesz miec ze do samego konca bedzie ogladal dzidzie. ********** sista - Co do szczepien to chyba polozna powinna wiedziec co i jak? Ja juz rozmawialam z mezem na ten temat. Bedziemy szczepic, na co trzeba, ale nie 1000 w 1;p, tylko po koleji. Trudno, dizdziun sie naplacze, ale te mixy to ponoc nic tak wspanialego jakby sie wydawalo. Nie dizwie Ci sie ze tak podupadlas na humrku w statnich tyg, kazdy dostalby na glowe. Moze poinnas teraz nie o dom, tylko os iebie zadbac, zbey poczuc sie lepiej. Kup chocby prze internet jakis fajny ciuch, do noszenia po domu chocby;) ja kupilam ostatnio fajowe getry i mega sie z nich ciesze,a jeszcze lepiej wygladam;p i zorbilam henne i maseczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZCZEPIENIAAAAAA
poczytajcie o szczepieniach na stop nop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Karina Moze jedź na izbę przyjęć -ja tez mialam plamienie dwa dni po zrobieniu testu. Juz sądziłam, ze po dziecku...pojechałam, naprawdę sumiennie się mna zajęli i stwierdzili, ze to albo od implantacji albo od mojego uporczywego kaszlu bo od samego początku byłam chora. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
Sosi, No wlasnie, napisalas, ze sie robi, czy nawet napisalas do Magdalenkimz bodajze, ze jej zrobia wiec chcialam sprostowac, ze to niezupelnie tak wyglada :) Nie wiem co mialas na mysli piszac o "toxo i innych takich jak zwykle". Te badania nie maja nic wspolnego z badaniami prenatalnymi i chyba kazdy zdaje sobie z tego sprawe. A poza tym powinny byc wykonane na poczatku ciazy, a nie tak jak prenatalne po 11tc. Tak czy siak, masz racje ze wykonanie testu podwojnego z krwi (beta+PAPPA) jest uzaleznione od roznych czynnikow, ale jesli usg nie daje do tego wskazan to my powinnysmy decydowac, czy chcemy je robic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
Sosi, No wlasnie, napisalas, ze sie robi, czy nawet napisalas do Magdalenkimz bodajze, ze jej zrobia wiec chcialam sprostowac, ze to niezupelnie tak wyglada :) Nie wiem co mialas na mysli piszac o "toxo i innych takich jak zwykle". Te badania nie maja nic wspolnego z badaniami prenatalnymi i chyba kazdy zdaje sobie z tego sprawe. A poza tym powinny byc wykonane na poczatku ciazy, a nie tak jak prenatalne po 11tc. Tak czy siak, masz racje ze wykonanie testu podwojnego z krwi (beta+PAPPA) jest uzaleznione od roznych czynnikow, ale jesli usg nie daje do tego wskazan to my powinnysmy decydowac, czy chcemy je robic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosi : polozna jak polozna : przychodzi oglada mnie i dziecko sprawdza jak mala tyje i jak się ma .. na zadane pytania odpowiada ale na temat szczepien to pediatra raczej : ale na co szczepic , czy skojarzone czy nie i takie tam .. musze pomyclec poczytać i zastanowić się z mezem . mlo agnik ciagle martwiaca : na co szczepilyscie na co nie ? proszę o opinie mala robi numery : jak tata wraca do domu to mala zasypia bez marudzenia : chociaż raz :) łobuziara . dziś je co 2 h ... wlasnie mysle ze nie mam w czym isc na chrzciny jak cos : musze kupic jakas kopertowa bluzke albo sukienke .. wolalabym bluzke i spodnie jakies i szpileczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista, ty sie kolezanka i jej wspanialymi radami nie przejmuj. Nie rozumiem takiej demonizacji smoczka, jakby byly takie zle, to by ich w sklepach nie bylo. Co masz sobie dziecko do cycka przywiazac, czy tak jak w tej mojej wspanialej ksiazce pisza dac malej swoj palec do ssania? Bez przesady, jak jej to pomaga i Tobie to czemu nie. Ja mialam dlugo smoczka jako dziecko, skoro pamietam,to wstyd sie przyznac,ale ze 3 latka juz mialam,z reszta na zdjeciach widac,ze juz wieksza bylam i zeby mam prosciutkie bez aparatu. Nie martw sie,jeszcze troche i mala bedzie wieksza, bedziesz mogla wiecej zrobic, a z tym internetem dobry pomysl,kup cos dla siebie! u mnie w okolicy nie ma fajnych sklepow,wszedzie trzeba jechac,wiec w ciazy duzo kupuje przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinaaaaaaaaa8235
byłam na IP, wszystko jest ok :D plamienie było jednorazowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Cholera ale głupotę dzisia zrobiłam bezmyślna blondynka robiłam ciasto i co zrobiłam olizałam lyżkę na której był ciasto wymieszane z surowym jajkiem,mam nadzieje,że nie dostenę tej cholernej salmonelli czytałam o objawach więc pozostaje mi tylko czekać buuuuu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×