Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość midzi
a tam odrazu pech.kilka razy i poczujesz sie pewniej zobaczysz.miłego przytulanka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
No ja wiedziałam, ze bez gumki to nie jest dobry pomysł... Wzięłam dzisiaj pigułkę o 18 (normalnie jak zwykle) była to 4 pigułka z opakowania. No dzis w nocy odbył się mój pierwszy stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. I dostałam biegunki po 5 godzinach od przyjęcia pigułki. Wiem, że żeby wchłonęła się tabletka musi minąć 4 godiny ale ja dla pewności przyjęłam kolejną. I teraz mam pytanie: czy jestem zabiezpieczona? Czy mam dojść do końca opakowania i skrócić cykl o tą jedną tabletkę czy przyjąć jedną z kolejnego opakowania i dopiero zrobić przerwę? I co ze skutecznością pigułek kiedy się skraca cykl? Ehh, te tabletki są chyba nie na moją głowę :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszykiszka
hmm piewrsze slysze o takiej sytuacji... szcezre mwoiac ja nie uzywam juz gumek gdy biore tabletki i nie mam zadnych problemow ani na poczatku jak zaczynalam brac tabsy ani teraz czyli po ok pol roku... osobiscie nie wiem czy powinnas byla brac ta tabletke druga, ale teraz chyba powinnas po prostu skonczyc to opakowanie i zaczac brac wczesniej o jeden dzien, nastepne opakoniwa? czy sie myle? wiem ze byl taki post juz kilka dobrych stron temu ;) ja mam z kolei inne pytanie... dziewczyny! czy jak zapomnialam wziac ostatnia tabletke z ostatniego (trzeciego ) tygodnia, czyli w ogole ostatnia z ostatnich ;) o zwyklej porze (czyli o 21) i dzisiaj rano tak sie przestraszylam ze 3wzielam od razu jak tylko wstalam czyli ok 10 rano... to czy zle zrobilam? i czy etraz powinnam robic przerwe 7dniowa? czy moze krotsza przerwe? czy moze w ogole mam nie robic przerwy??? straszneio sie denerwuje!!! dajcie znac co mysliscie! pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Chodzi mi głownie o to czy jestem teraz zabezpieczona? Wolałam wziąć dodatkową tabletkę dla pewości ale teraz martwi mnie czy biegunka nie zachwiała skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGODA40
Ja bralam Pegulon przez 3 miesiace i odstawilam, teraz od pol roku nic nie biore, ale chce zaczac na nowo cos brac tylko niewiem na co sie zdecydowac co jest lepsze Celest czy Harmonnet czy moze mi ktos pomoc w wyboze? oczywiscie poslucham lekarza ale jakie jest wasze zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mroowka , to ja myslalam ze to ja jestem przewrazliwiona ale ty to juz wogole ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszykiszka
ponawiam pytanie :) tam jest oczywiscie literowka ;) nie wzielam 3 tabletek hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
mroowka to co sie stało(biegunka)nie ma nic wspolnego z tym ze nie uzyłaś gumki.moim zdaniem nie powinnas brac juz drugiej tabletki co do zabespieczenia-to tak jestes zabespieczona a jesli chodzi o dalsze zazywanie to idz do lekarza bo tylko on bedzie wiedział co robic. myszykiszka powinnas zrobic normalnie przerwe a jesli sie uprzesz poprostu nie rob wcale w tym miesiącu i wtedy juz na 100% bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszykiszka
midzi dzieki :) tak sobie pomyslalam, po wnikliwym przeanalizowaniu ulotki ze wlasnie albo zrobie normalna przerwe albo po prostu skroce sobie przerwe i tym samym zmienie dzien w ktorym zaczynam brac tabletki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iss .
ja doiero zaczynam brać . a co do badań to fakt . miałam robioe alaty, aspaty i bilirubinę . badania wątrobowe . mam do was jedno pytanie kobietki . ponoć na lekach hormonalnym można utyć lub schudnąć . czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekto
iss . to zalezy od organizmu wiesz. Kazdy przechodzi to inaczej. Ja np. nic nie przytyłam, choć nawt łudziłam sie że tak sie stanie, bo przydałoby mi sie troche ciałka. Tylko piersi mis ie powiekszyly troche. A z kolei moja kol. utyła, i to dość mocno, więc widizsz jak to jest. Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laanett
jakby ktoś chciał to mam do sprzedania dwa opakowania logestu. pozdrawiam wszystkie użytkowniczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia324
w jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekto
wlasnie, w jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laanett
powiedzmy 25 zł za pudełeczko, wysyłka gratis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasicka
witam :) biorę logest od kwietnia i jak narazie wszystko jest w jak najlepszym porządku ;) mam tylko takie pytanko: czy jeżeli po zażyciu tabletki po 1,5 godziny nastąpiła biegunka to czy jestem zabezpieczona? czy moze powinnam wziaśc nastepna tabletke? (do konca opakowania zostały mi jeszcze 3 tabletki) bo mój lekarz sądzi że nie ma takiej potrzeby bo przyjmujac regularnie tabletki jestem zabezpieczona, co o tym sadzicie, co powinnam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Ja dla św. spokoju wzięłabym następną. A tak na marginesie. Po jakim czasie przyjmowania tabletek można zacząć tyć? Bo ja biorę Logest jakieś 5 miesięcy do tej pory było ok ale teraz wydaje mi się jakbym tyła. To się zauważa od razu czy po pół roku czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MROOWKA- ja tez biore logest i od kiedy biore to przytyłam 4kg:( ale z tego co mówił mi mój lekarz to wszystkie skutki uboczne np. tycie wystepuje zaraz na początku zarzywania tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
kasicka-przy dłuższym(przynajmniej 3 miesiące)braniu nie musisz zazywac kolejnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Czyli to, że po 5 miesiącach przytyło mi się (chyba) to nie wina pigułek tylko czegoś innego? Bo już sama nie wiem co o tym myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasicka
dzięki midzi troche mnie uspokoiłaś ;) a jeżeli chciałabym zmienić teraz porę przyjmowania tabletek to po prostu powinnam od nowego opakowania o nowej porze zacząć brać czy jak powinnam sie do tego przygotować? czy będę zabezpieczona jeżeli zmienie pore przyjmowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, ja biore trzecie opakowanie Logestu i jedynym skutkiem ubocznym jest powiekszenie sie i bol piersi, baaardzo mi to przeszkadza bo lubie male piersi a teraz mam D :O co ciekawe nie sa powiekszone caly czas, a jedynie w 2 i 3 tydodniu brania (tydzien okresu i pierwszy tydzien po okresie moje piersi wygladaja i czuja sie normalnie :) ) no i teraz zastanawiam sie czy zmieniac (dodam ze przed Logestem mialam plastry Evra i moja Pani Gin mi je odstawila wlasnie przez nabrzmiale piersi...) myslicie ze to moze minac? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaaa
Ja zaczełam pierwsze opakowanie, już połowa za mną. W moim przypadku nie wystąpiły żadne problemy po stosowaniu pigułki. Owszem mam mały syf na twarzy ale pojawiał się nawet przed tabletkami. Jak na razie jestem zadowolona. Zobaczymy jak będę się czuła po kolejnych opakowaniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata6791
Ja brałam logest 2,5 roku. Przez pierwszych kilka miesięcy było ok, ale potem zaczęłam tyć( jakieś 10 kg w sumie, nie zmieniałam diety), apetyt na seks był zerowy. Szczęściem nie miałam żadnych migren i depresji, ale i tak nie oceniam go dobrze. Jak odstawiłam tabletki to w ciągu 3 miesięcy schudłam 13 kg bez żadnego odchudzania. Mój ginekolog zapewniał , że napewno to nie są skutki tabletek, ale ja jestem pewna, że tak. Teraz jestem po dwóch porodach i biorę yasminne od 4 miesięcy. Narazie sobie chwalę i nawet chudnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Mroowka --> jeśli wzięłaś 5-ta tabletkę zaraz po 4-tej (czyli 4-tego dnia przyjmowania tabletek), nie robisz przerwy po skończony opakowaniu i zaczynasz nowe. Po 2-óch opakowaniach robisz normalną przerwę. ALBO robisz przerwę, ale skracasz ją do 6-ciu dni. I fakt - tabletka się wchłania po 4 godzinach. Bez paniki :) co do tycia - organizm tez się musi trochę przyzwyczaić, ale 5 miechów to już kupa czasu, więc raczej to nie jest wina tabsów.. myszykiszka --> zapomniana jakakolwiek tabletka w 3-ci tygodniu (przerwa dłuższa niż 12h) = zaczynasz nowe opakowanie bez 7-dniowej przerwy. iss . --> tak, po lekach hormonalnych można zarówno przytuć, jak i schudnąć. Ja np. przytyłam jakieś 3kg od kiedy zaczęłam brać Logest i do dziś nie mogę ich zgubić ;) kasicka --> ja na Twoim miejscu przyjęłabym nową tabletkę i nie robiła przerwy. Chociaż to, że już jakiś czas bierzesz tabletki na pewno działa na Twoją korzyść ;) Jeśli chcesz zmienić porę, to musisz to zrobić tak, żeby między tabletkami nie było różnicy większej, niż 24h. Tzn jeśli przyjmowałaś o 22 a chcesz teraz o 10, to 1-sza tabletkę bierzesz ładnie o 10. Gorzej na odwrót, bo masz wtedy 10h obsuwy. Wtedy 1-sza tabletkę weź o 22, a drugą o 10 i już kolejne o 10 :) kuapouszek ---> skutki uboczne nie powinny występować tak długo (3 opakowania), moim zdaniem powinnaś zmienić tabletki beata6791 --> gin mówi nieprawdę. To są tabletki hormonalne, od których można tyć i można chudnąć (powiedzmy nie o 20 kg, ale te pare w tą czy w tamtą może wystąpić). Sama to widzisz po zmianie :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasicka
Apo - mam zamiar zmienic godzinę z 21 na 19 wiec dwie godzinki wczesniej bym brała, a to chyba nie tak wiele wiec chyba nic sie nie stanie prawda? ;) czyli powinnam od nowego opakowania zacząć brać o nowej porze i wszystko będzie ok? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
kasicka --> nie ma problemu :) nowe opakowanie możesz spokojnie zacząć od nowej godziny :) Ja np. biorę tabsy o 22, ale jak idę na imprezę, to zdarza mi się wziąźć tabletkę nawet o 18 i nic się nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
i nie przejechałaś się jeszcze na zmianie godziny?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekto
to prawda, aj tez mam czasami 6 godzin opóźnienia i jakos nic nie ma. Ważne aby ją wogóle wziąć w każdy dzień.Jesli zdarzy ci sie czasami opoznienie to nic sie nie stanie. Spokojna Twoja rozczochrana bejbe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka000
czesc dziewczyny, chiłam sie tylko upewnic...przy braniu tabletek nie istnieje cos takiego jak dni plodne i nie polodne prawda????? moj chlopak dopiero od tego miesiaca zaczął"konczyc w srodku" poniewaz mimo tabletek bal sie. i teraz tak mysle jaki dzien by to byl wedlug noramnego cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×