Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość ekto
hej słuchajcie, a ja mam takie py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekto
hej ja mam takie pytanko: otóż chodzi taka opinia, że najłatwiej jest wpaść kiedy zapomni się poprostu jednej tabletki. Każda wpada wtedy. I słyszałam to juz nie raz. Ale mnie osobiście nurtuje fakt, co się wtedy z naszym organizmem dzieje. Przecież niby zachodzimy w tą ciążę, ale dalej bierzemy tabletki, nieświadome tego. I cooooooooo? Czy to nie może wpłynąć na stan i zdrowie dziecka? To że faszerujemy się (będąc w ciąży) tym "świnstwem"???? Bo przecież każda z nas się łudzi ze jest ok, i dalebierze kolejne tabletki napewno. więc jak poznać nawet że "zaciążyłyśmy" w miare wcześniej? Buziakulce :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroowka---> tez to u siebie zauważyłam jeśli chodzi o piersi..\' bolą ale nie aż tak bardzo tylko np przy dotyku, stają sie takie heh jak gdyby opuchnięte...a za kilka dni to mija\' tez sie zastanawiałam czy to normalne..ale w moim przypadku nie jest to bardzo kłopotliwe więc narazie nie byłam z tym u lekarza ale wspomnę pewno jej o tym przy następnej wizycie. a co do prezerwatyw to ja tez panikuje i zazwyczaj jeszcze je stosuje:) heh\' dziewczyny a ja mam taki dziwny problem ostatnio...\' od kilku dni, a wiec: nie mam apetytu\' w ogole nie czuje potrzeby jedzenia\' ciągle chce mi sie spać..robi mi sie coraz częściej słabo, kręci mi się w głowie, na nic nie mam ochoty. to może mieć jakiś związek z tabletkami? (biorę 4 opakowanie\' wcześniej było w porządku) czy to może te zmiany pogody i ciśnienia tylko...(bo na to jestem wrażliwa, ale nigdy nie było tak jak teraz z samopoczuciem) Czy któraś z was miała taki problem? pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie uzywam gumek przy tabletkach. przy pierwszych opakowaniach to co 2 tyg bylam chora. i ciagle antybiotyki bralam. pozniej to sie ustabilizowalo a teraz jest ok. czasem glowa boli bez przyczyny ale to chyba normalne przy braniu takich tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miriłiri
Mam pytanie. W weekend jade nad wode i jasne że nie chce miec wtedy okresu. A oczywiście AKURAT wypada w piątek. Biorę logest i jeśli nie zrobie przerwy tz dziś biorę ostatnią tabletkę i jutro biorę pierwszą z nowego opakowania to czy wszystko będzie ok? Mam na myśli zabezpieczenie przed ciążą. Na logike myśle że powinno być ok skoro ciągiem biorę dalej tabl. i nie robie żadnej przerwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
---> ekto Nie jest tak, ze za każdym razem jak zapomnisz wpadasz. Zależy od organizmu od tego który tydzień opakowania itp (poczytaj ulotkę). Ja kiedyś nadziałam się na stronę gdzie dziewczyny wypowiadały się na temat wpadki przy tabletkach(wszystkie zarzekały się, że przyjmowały co do minuty) i żadna przez pewien okres czasu nie była świadoma ciąży i jadła pigułki dalej. Były takie, które urodziły zdrowe dzieci a były też takie, które poroniły. Jednak nie jest powiedziane, że poroniły z powodu tabletek gdyż czegoś takiego nigdy w sumie nie udowodniono a kiedy nie wiesz, że jesteś w ciąży możesz np. dzwigać 100kg mąki badź robić inne rzeczy które mogą wpłynąć na poronienie. --->victoooria Mnie też piersi bolą tylko przy dotyku i są właśnie nabrzmiałe. Może trzeba poprostu poczekać aż organizm w pełni przyzwyczaji się do tabletek :) Co do złego samopoczucia zmierz sobie poprostu ciśnienie. Jeśli generalnie jesteś niskociśnieniowcem pogoda może mieć wpływ. Albo wybierz się do zwykłego lekarza internisty i powiedz że zaczęłaś brać tabletki i czy może mieć to wpływ. Jeśli coś go zaniepokoi z pewnością wyśle Cię do gina :) --->miriłiri Przeczytaj dokładnie ulotkę od Logestu tam jest to ładnie wyjaśnione jak przesunąć okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
nie boj sie nie zajdziesz w ciąże jesli nie zrobisz 7 dniowej przerwy.co do gumek to ja bralam logest 6 lat i czasem zdazylo mi sie zapomniec ale w ciąze nigdy nie zaszlam-ale to sprawa indywidualna(teraz od roku nie biore i zostaly mi tylko gumki:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdola
Midzi a dlaczego już nie bierzesz? Czy coś nie tak z tymi pigułkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka82
cześć... tez biorę Logest - wcześniej brałam jasmin... chciałam zapytać czy picie alkoholu i palenie papierosów może osłabić jego działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miriłiri
No własnie nie mam żadnej ulotki. Inteligentnie kiedyś wywaliłam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
MAGDOLA nie biore bo 6 lat to juz troche za długo(to jednak hormony) a chcialabym miec dzieci kiedys(ale znam przypadki gdzie dziewczyny braly po 11 lat i zachodziły bez problemu) ja na logest reagowałam bardzo dobrze nie mialam absolutnie zadnych skutkow ubocznych.mam nadzieje ze nie bede miala problemow z zajsciem w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
MAGDOLA absolutnie wszystko wporzadku.ja nie biore bo boje sie ze bede miala problem z zajsciem w ciąże-6 lat to jednak dosc sporo,ale znam dziewczyny ktore braly po 11 lat i nie mialy problemow z zajsciem.mi logest bardzo dobrze słuzyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Mam taki problem... Może sobie wkrecam, ale zastanawiam się czy te pigułki na mnie wogóle działają... Mianowicie od dwóch opakowań (5 właśnie dzisiaj skończylam) zauważam taką prawidłowiść: kiedy zaczynam opakowanie zaczyna się wydzielanie śluzu, którego konsystencje ciężko mi określić ponieważ nigdy nie prowadziłam obserwacji śluzu więc nie wiem czy jest rzadki czy gęsty. Mniej więcej w środku opakowania pojawia się taki sam śluz i pod sam koniec (jakieś 2 ostatnie tabletki) i utrzymuje się aż do krwawienia. Nie jest go dużo, napewno o wiele mniej niż kiedy miałam dni płodne. Więc zastanawiam się czy te pigułki działają, czy może nie mają zbyt małej dawki hormonów i pigułki swoje a moje hormony też swoje... Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam czasem taki sluz jak biore tabletki ale to chyba normalne, bo z tego co sie orientuje to tabletki wlasnie tak dzialaja ze zageszczaja sluz wydzielany przez nasz organizm i ten sluz ma blokowac droge plemnikom. wiec wedlug mnie tabletki dzialaja gdyz tego sluzu jest duzo i jest on gesty .... ale to takie moje zdanie moze ktos bedzie wiedzial lepiej... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
dziewczyny nie ma mozliwosci zeby tabletki nie działały.jesli zazywaz hormony-to zawsze cie one bronią przed ciążą(z wyjątkami osłabienia organizmu i niektorych chorob)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
To mnie pocieszyłyście. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuh
Dziś wzięłam 9 tabletke z mojego pierwszego opakowania Logestu, zero skutków ubocznych, zmian, spostrzeżeń. Po prostu nic, jakbym w ogole nie zaczynała brać. Przez chwile miałam wrażenie,ze odrobine powiekszyl mi sie biust, ale sama nie wiem, jak juz to ociupinke sie wypełnił. powiedzcie mi, jesteście zawsze pewne tych tabletek, czy stosujecie też dodatkowe środki? Lekarz na pewnym forum wspomina stale, że jeśli przyjeło się tabletke 1 dnia cyklu, to jest się zabezpieczonym już od 7 tabletki. mam nadzieje,ze mówi prawde, bo dziś kochałam sie bez dodatkowego zabezpieczenia po 8 tabletce, wszystkie brane co do minuty [bo jestem przewrazliwiona na tym punkcie], czyli moge być pewna, że wszystko będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
szuh jesli chodzi o zabespieczenie dodatkowe to ja nigdy nie stosowałam i wsystko bylo ok.co do łykania tabletek to lekarze mowią roznie- ze od pierwszej tabletki,ze po 2 tygodniach a jeszcze inni ze dopiero po miesiącu mozna spokojnie wspołżyc bez dodatkowego zabespieczenia.jednak większosc opowiada sie za 2 tygodniami więc ja bym sie raczej tego trzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuh
ja najczęściej spotykam sie z opinią, że od 7 tabletki, pod warunkiem, że pierwszą wzięło się pierwszego dnia cyklu. postaram się tego trzymać i nie wymyślać nic, skoro lekarz tak mówi, to powinno być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
A ja się dalej boję współrzyć bez minio że już jem pigułki 5 miesiecy. Ale zamierzam to zmienić :) . Nie po to się truję żeby stosowac dodatkowo jeszcze lateks ;). Poza tym zauważyłam u siebie (przynajmniej narazie i mam nadzieje, że tak pozostanie) same pozytywne "skutki uboczne". Nie cierpię już tak podczas okresu a zawsze faszerowałam się lekiami przeciwbólowymi żeby jakoś te 6 obficie krwawiących dni przetrwać, nie mam na twarzy ani jednego pryszcza a zawsze (zwłaszcza przed okresem) miałam ich całą masę. Szkoda tylko, ze piersi powiększyły mi się tylko przez pierwsze 2 miesiące. Ale i tak jestem narazie z tych pigułek zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
mroowka bo za bardzo boisz sie zajsc w ciąże to normalne w takim wypadku trzeba sie poprostu przemoc:)ja mialam na odwrot-moj facet sie panicznie bał ale w koncu go namowilam i potem bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
szuh --> niczego się nie bój. Ja współżyłam bez zabezpieczenia chyba po 2-giej tabletce i nic nie było :) nie mówiąc już o kilku przypadkach, że zapomniałam tabletki :P ;) To Twoje pierwsze opakowanie, więc się nie dziwię, że masz obawy.. Ja łykam już te tabletki 4 lata i wiem, że nie trzeba panikować.. Mroowka --> nie będę mówić "nie zabezpieczaj się dodatkowo", bo to indywidualna sprawa. Ale jak na razie z małoinwazyjnych środków tabletka jest praktycznie w 100% pewna. Ja NIGDY odkąd zaczęłam brać pigułki nie stosowałam dodatkowego zabezpieczenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) własnie tak czytam Wasze opinie i ja też jestem straszną panikarą...tabletki biorę ale jeszcze ani razu nie współżyłam żeby sie nie zabezpieczać dodatkowo gumkami... ale w sumie tak myślę ze musze sie wkońcu przemóc i odstawic gumki bo jeżeli są tabletki to myśle że jestem w pełni zabezpieczona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekto
Oczywiście że jestesś!!!! Słuchaj, bez sensu jest faszerować sie tym szajsem, jesli sie jemu nie ufa. To mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
dokladnie.tabletki sa przeciez po to zeby nie uzywac gumek.po co łykac jak i tak sie zabespieczasz dodatkowo.to juz lepiej same gumki bo przynajmniej sie nie trujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady dziewczyny:) dobrze ze umocniłyście mnie w tej decyzji- odrzucam gumki... dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekto
I tak trzymaj maleńka!!! Bedzie dobrze, tylko pilnuj "terminu przyjęcia" hihihihi Pozdrówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Kurde nie wiem sama... Chyba się zdecyduję bez gumki... Ale przy okazji chyba umrę ze strachu i każdy objaw ciążopodobny będe traktowac jak ciążę. Uff no trzeba się przekonać na własnej skórze czy można ufać pigułkom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
słuchajcie jest oczywiscie ten margines błędu ale to tylko przy osłabionym organizmie.nie ma co czekac-precz z gumkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
No precz z gumkami... Do końca w środku.. Czuje się strasznie niepewnie i nieswojo z tą świadomością ;/ . Znając mojego życiowego pecha mogę się zmieścić w tym marginesie błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×