Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość integracjaa
dziekuje za wasze slowa wsparcia ale sprawa jest nieco zlozona - na poczatku kochalismy sie bez prezerwatywy choc niedlugo- pozniej zalozylismy prezerwatywe - pozniej nastapila ejakulacja - potem On mial czlonka w dloni no a pozniej (wstyd sie przyznac) pobudzal mnie palcem - gleboko - takze moje obawy sa uzasadnione - tym bardziej ciezko mi spokojnie spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość integracjaa
niepotrzebnie odstawialam te tabletki - moglam przewidziec taki numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniunia7788
Do Integracji: Masz racje w takim memencie sie o tym nie mysli i zyje sie chwila. Ale mozliwe jest tez ze ten okres mialas bezowulacyjny- mialas jakies bole podbrzusza jajnikow w tym okresie kiedy to sie wydarzylo???z tego co mi mowila moja gin to plemniki na czlonku lub z tego plynu przed erekcja sa za slabe zeby przetrwac i zaplodnic komorke jajowa ale wiem tez ze po odstawieniu jest sie bardziej plodna. Sadze jednak ze powinnas poczekac na termin okresu nie martwic sie i zrobic test dla pewnosci. Mi po odstawieniu spoznil sie 2 tyg chociaz wczesniej mialam regularny. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menea
czesc dziewczyny mam pytanie i z gory przepraszam jesli juz padlo ale nie czytalam calego topiku :( biore cilest ale ginekolog dal mi na probe Logest - i wlasnie dzis skonczylam ostatnie opakowanie cilestu ,pytam wiec- czy zmianiajac tabletki powinnam bez zadnej przerwy juz jutro zaczac stosowac logest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniunia7788
do menea: jak wolisz mozesz zrobic przerwe a mozesz nie robic chociaz moja gin mi nie kazala robic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! :) Widzę, że troszkę się tu działo kiedy mnie nie było - bardzo fajnie. U mnie 22 d.c. Sądzę, że podczas wyjazdu, w 18 d.c. była owulacja, więc podejrzewam, że tym razem poczekam do około 32 dnia cyklu - zobaczymy... Do YENNEFER22: Dzięki Kochana. Wypoczynek udał się wyśmienicie, a Mazury są piękne. Opaliliśmy się i zregenerowaliśmy, najchętniej to byśmy nie wracali do domu. :P A jak u Ciebie z samopoczuciem? Jeżeli dobrze liczę, to masz coś około środka cyklu - jakieś objawy owulacyjne może? Pozdrawiam cieplutko! Do KAROLAJNA20: Hej! Mam nadzieję, że się jednak nie żegnamy i będziesz do nasz nadal zaglądać i pisać jak samopoczucie. Myślę, że dziewczyny tutaj też są zainteresowane Yasmin, więc wszelkie informacje jak najbardziej pożądane. :) Co do zmiany, to Yasmin zawiera większą dawkę hormonów, więc możesz zacząć zażywać je po przerwie 7-dniowej lub tak jak Ci powiedziała lekarka - w pierwszym dniu krwawienia. Jak bym chyba jednak wzięła po przerwie, ale obie opcje są w porządku. Pozdrawiam! Do INTEGRACJAA: Niestety nikt Ci tego wcześniej nie powie, jak wygląda Twój cykl po odstawieniu i kiedy będziesz mieć dni płodne, czy one w ogóle będą, bo u każdej kobiety może to przebiegać inaczej. Dopiero kiedy dostaniesz okres będzie można coś wywnioskować i sprawdzić jakie to były dni, chociaż i tak nie wiadomo czy miałaś owulację - wystąpiły jakieś objawy typu ból, śluz płodny? Dziewczyny mają rację - postaraj się spokojnie poczekać do terminu okresu ze świadomością, że może się jednak spóźnić, bo to często ma miejsce po odstawieniu. Do MENEA: Witaj! Jeśli chcesz zachować efekt antykoncepcyjny, to nie rób 7-dniowej przerwy. Zmieniasz tabletki na \"słabsze\" jeśli chodzi o zawartość hormonów, więc bezpieczniej będzie wykluczyć tę przerwę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menea
Dziekuje za odpowiedzi :) tak tez zrobilam , bo dokszlatcilam sie sama , i dzis juz przyjelam bez zadnej przerwe 7 dniowej tabletke ..inna , nowa , slabsza , zobaczymy :) a co myslicie o takiej zmianie ? ktore wg was sa lepsze Logest czy Cilest ? Przy cilescie czulam sie naprawde ok ale mzoe czas na zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Witajcie dziewczyny!!!! Hej Camelio hmm......troche Ci zazdroszcze tego wypoczynku ja caly czas chodze do pracy i nie ma mowy o urlopie, w sierpniu znajomi wyjezdzaja nad morze a ja niestety nie pojade:-(.U mnie jak narazie wporzadku, to moj 13 d.c nie mam zadnych objawow owulacyjnych. Pozyjemy zobaczymy:) LEAA: kiedy masz wyniki i bedziesz wiedziala czy dostalas sie do szkoly? INTERGRACJAA:faktycznie sprawa jest zlozona ale wierze ze wszystko sie dobrze zakonczy.Zgadzam sie z tym ze moze byc tak ze mialas ten cykl bezowulacyjny takze glowa do gory!!!daj znac co i jak:) CAOME:mysle ze zmiana z Diane na Yasmin jest korzystna, ale nie wiadomo czy Twoj organizm bedzie rownie dobrze reagowal na Yasmin co na Diane.Zreszta Diane nie powinno sie brac tak dlugo.Mi po 3 latach brania Diane na cere (to moj pierwszy beztabletkowy cykl) powrocily problemy z cera.Takze mysle ze musisz sie nad tym zastanowic.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
jak ja się cieszę !!!!! wreszcie dostałam okres, dwa tygodnie się opóźnił ale wreszcie jest :) co za radość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
ELA27 gratulacje:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, na razie sie nie dostala na grafike bylam 29 na 25 miejsc :\\ mam troche dola ale moze jeszcze ktos zrezygnuje. Na historie sztuki wyniki bede miala dopiero 1 sierpnia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek**
Hej dziewczyny, dawno tu nie zaglądałam...biore logest już ponad rok a czytałam ten topic na początku brania, kiedy miałam mnówstwo wątpliwości itp...po logeście czuje się całkiem dobrze jedyne co mnie czasami martwi to to że przytyłam aż 6 kilo od kiedy zaczełam brac i żebym nie wiem jak sie starała nie moge tych kilogramów zrzucić, wybieram się w najbliższym czasie do ginegologa i zastanawiam się czy nie zmienić tabletek np na yasmin ale szczerze mówiąc zaufałam już tym i decyzja o zmianie jest naprawde trudna, zastanawiałam się także nad przerwą w braniu ale nie wyobrażam już sobie jak byłoby bez tabletek... Mam jeszcze wielką prośbe, może ktoś mógłby mi polecić dobrego ginekologa w Poznaniu, najlepiej kobietę no i żeby nie liczyła sobie za dużo za wizytę, z góry dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 24 d.c. i czasem zakłuje mnie brzuch, ale już tak po środku - macica? Mam nadzieję, że najdalej za 10 dni skońzy się ten cykl. ;) Do YENNEFER22: Hej! Oj, to niedobrze, że nie masz możliwości wyjechać na urlop, ale może chociaż jakiś weekendowy wypad nad jeziorko czy morze? A jak się czujesz? Co z cerą i libidem - widzisz jakieś zmiany? Pozdrawiam! Do ELA87: I moje gratulacje! Jesteś kolejnym przykładem, że i dwa tygodnie spóźnienia po odstawieniu to norma i że nie trzeba się tym przejmować. ;) Do LEAA: Może napisz odwołanie, zawsze jeszcze jest jakaś rotacja po ogłoszeniu list, może się uda. Trzymam kciuki! :) Do CUKIERECZEK**: Witaj ponownie! Podobno Yasmin nie powodują efektu opuchnięcia, gdyż mają nie zatrzymywać wody w organizmie, ale jeśli przytyłaś 6 kg, to już raczej nie jest to woda. Ciężko przewidzieć, wiesz że każda z nas może reagować inaczej, najlepiej porozmawiaj z lekarzem, powinien Ci doradzić, w końcu ma doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Witajcie babeczki kochane Camelio wypad nad jeziorko na weekend to nie to samo co np. tygodniowe wakacje ale masz racje dobre i to. Jezeli chodzi o cere to jest troszeczke gorzej,nieukrywam ale najwazniejsze jest to ze czuje sie bardzo dobrze psychicznie.Nie mam jakis niekontrolowanych humorow i dolow, nie jem juz tyle co podczas brania i nie mam tak drastycznego zapotrzebowania na cukier......odczulam to bardzo bo juz wogole nie ciegnie mnie do slodyczy.....jezeli chodzi zas o libido to mysle ze to troche autosugestia bo chyba tak szybko by nie wracalo:)...znaczy nie kochalismy sie ze soba odkad rzucilam ale juz mnie to tak nie,,obrzydza" jak wczesniej.Mysle ze z tym bedzie dobrze i wogole mam nadziej ze bedzie dobrze. a co u Ciebie? jak samopoczucie?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
kurde babeczki Camelio, Leaa i wszystkie pozostale super kobitki...........................................................dostalam sie na studia!!!!!!narazie tylko na zaoczne dziennikarstwo ale i tak sie ciesze bo jak sie nie daj Boze nie dostane na dzienna pedagogike (o ktorej marze) to mam juz wyjscie awaryjne a po pedagogice drugim kierunkiem ktory chcem studiowac jest wlkasnie dziennkiarstwo!!!!!!!!!!!!........Ciesze sie bardzo moje kobitki........weekend nalezy do mnie i moich znajomych czyli biba i pijemy:)kurde jak ja sie teraz tak ciesze to co dopiero bedzie jak sie dostane na dzienna pedagogike!!!ja pierdziele...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do YENNEFER22: GRATULACJE!! Super wiadomość. :) Mam nadzieję, że i z Twoją wymarzoną pedagogiką się uda - trzymam kciuki i czekam na wieści. I bardzo się cieszę, że dobrze się czujesz i pozytywnie oceniasz fakt odstawienia pigułek. :) No i z libidem widzę, że wszystko na dobrej drodze... Oby tak dalej. :) Masz rację, że nie ma to jak dłuższy urlopik, ale i weekend można fajnie i relaksująco spędzić. U mnie wszystko OK, chociaż ostatnio miałam takie pobolewanie w dole brzucha, ale już ustąpiło i nie narzekam. Podejrzewam, że to jakiś efekt poowulacyjny. Jestem w 25 d.c. i za jakiś tydzień spodziewam się końca tego cyklu. ;) Zobaczymy, liczę, że już wszystko się unormuje, w końcu 22 sierpnia minie mi pół roku bez tabletek. :) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie dostałam na Historie Sztuki, a na Grafike bede jeszcze skladala podanie o przyjecie w drugim terminie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Co tam u Was? Jak samopoczucie? U mnie 27 d.c. i coś się dzieje od kilku dni... Te bóle brzucha się nasiliły - czuję takie mocne skurcze, że dosłownie leżę w łóżku i się nie podnoszę. Zastanawiam się, czy to cykl mi się skróci i wkrótce przyjdzie okres czy coś się złego dzieje. Chyba wkrótce wybiorę się do gina - w sumie od odstawienia nie byłam, a chyba przydałoby się sprawdzić, czy wszystko jest OK. Myślę o zrobieniu USG ginekologicznego - któraś z Was robiła to badanie? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki :) Wiesz Camelio ja tez mam jakies dziwne bole brzucha po odstawieniu i nie mam pojecia z jakiego powodu, bo wystepuja w roznych momentach cyklu, moze to takie typowe po tabletkach. Nigdy nie robilam takiego badania o jakim piszesz ale mysle ze faktycznie jak az tak sie źle czujesz to na wszelki wypadek dobrze sie przebadac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do LEAA: Dzięki za odpowiedź. :) Wiesz, samo przeszło po kilku godzinach. Teraz już znów czuję się bez zarzutu. Kiedy brałam tabletki, to często w przerwach miałam takie właśnie mocne skurcze. Okresu spodziewam się za tydzień, może to z tym miało związek? No nic, poczekam i zobaczymy, co z tego wyjdzie... A u Tobie same te bóle przechodzą czy po zażyciu jakiegoś środka? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Byłam u gina okazało sie to grzybica ale wczesne staium wiec dala mi narazie clutrimazolum dopochwowo i masc do smarowania :/ Dostałam też skierowanie na te testy watrobowe i usg narzadów rodnych nie wiecie ile moga te beda kosztowac w prywatnym gabinecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Camelio zazwyczaj przechodza, ale to takie dziwne bo zazwyczaj mialam tak tylko przed okresem a teraz w roznych momentach. A podczas miesiaczki to codziennie zyje na proszkach, przed tabletkami czasami tak sie zdarzalo ale nigdy codzine i nie w kazdym cyklu, mam nadzieje ze to sie unormuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja też już prawie od miesiaca odstawiłam logest, który stosowałam prawie 3 lata. Na początku wszystko było ok, żadnych gólów głowy, złych nastrojów, zniknęły nawet bóle brzucha podczas okresu, troszke może libido spadło, ale nie było tak najgorzej, tylko od czasu do czasu pobolewała mnie pierś.Teraz nawet zaczeły mnie boleć obie, poza tym strasznie zaczęły mnie boleć nogi, czułam taki ciężar, trochę tez puchły.Nie wiem czy te dolegliwosci spowodowane były braniem logestu czy może tymi ostatnio upałami.Postanowiłam jednak odstawić logest i sprawdzić. Jak narazie ból piersi minął- nareszcie!, nogi jednak nadal mam takie nabrzmiałe,ale myslę,że to tez przejdzie. Wstepnie planowałam zrobic miesięczna przerwę, ale... nie wiem juz sama, jak na razie jest ok.Myślałm tez o zmianie tabletek na inne, ale czy to ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Niestety dla mnie wakacje się skończyły, zaczęła praca, w związku z tym mało czasu na wszystko. :( U mnie 29 d.c. i ciągle te bóle brzucha, pojawiają się sporadycznie i nie są już tak nasilone, ale jednak. Mam nadzieję, że wkrótce się wszystko wyjaśni. ;) Do MILENA_M: Po tych środkach powinno Ci przejść. :) A badania... Próby wątrobowe z krwi prywatnie to koszt około 20-25 zł, a USG nie wiem - pewnie z 50-60 zł. Sama planuję takie badanie. Do LEAA: No właśnie mnie się to pojawiło w sumie pierwszy raz po odstawieniu i to jakiś tydzień po owulacji, przy końcu cyklu. Zobaczymy, czy w związku z tym kolejny okres nie będzie jakoś bardziej bolesny... Pozdrawiam! Do PAULLA: Witaj! Wiesz, to musi być Twoja decyzja. 3 lata to spory kawałek czasu i na pewno branie hormonów przez ten okres nie pozostało obojętne dla organizmu. Miesięczne przerwy są bez sensu, tak naprawdę nic nie dają, poza rozregulowaniem organizmu. Okres czasem pojawia się z dużym opóźnieniem o potrzeba kilku cykli, aby stwierdzić, że wszystko się unormowało i organizm funkcjonuje jak należy. Mnie wkrótce minie pół roku po odstawieniu Logestu, który brałam tylko 15 m-cy, a nadal nie uważasz, że już wszystko jest idealnie, bo regularność moich cykli pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście u Ciebie nie musi tak być, ale póki co dziewczyny na tym forum, które odstawiły pigułki mogą się chyba pod tym podpisać. Brałaś wcześniej inne tabletki czy od początku tylko Logest? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Camelii: Też wydaje mi się, że takie miesięczne przerwy to bez sensu. Moja ginekolog powiedziała mi, ze biorąc logest nie trzeba robic przerw, bo to sa tabletki nowej generacji, ale ja po prostu chcę je na jakis czas odsawić. Wczesniej okresy miałam regularne, dokładnie co 28 dni, tak jak z logestem, tylko, ze były one bardziej obfite, a poza tym dokładnie w połowie cyklu miałam potworny ból brzucha, uczucie wzdęcia, no i teraz to powróciło.Lepszy jednak ten ból podbrzusza niz ból piersi podczas brania logestu. Zrobie sobie jakąś przerwe, a później zobaczę; mam tylko nadzieję, ze wpadki nie zaliczę, ale tym sie w zasadzie chyba juz nie przejmuję.A wy dziewczyny miałyście jakieś bóle piersi podczas brania logestu? U mnie im dłuzej brałam ten logest, tym było gorzej! teraz jest na razie ok i oby tak dalej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Camelii: c.d. Wczesniej nie brałam innych tabletek, tylko od samego poczatku Logest i ogólnie byłam z niego zadowolona, wiec zmieniać na inny chyba nie ma sensu co? Tyle sie na tym forum naczytałam, ze ginekolodzy zapisują tabletki o podobnym składzie, albo że po innych tabletkach jest jeszcze gorzej-jakieś depresje!? szok po prostu.Po tej mojej planowanej przerwie,chyba rzeczywiscie wróce do Logestu.Co o tym myslisz? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do paulla Jeśli faktycznie tak Ci pasuje i Logest i chcesz poxniej wrocic do brania tabletek to nie ma sensu zmieniac na inne. Natomiast zrobienei sobie przerwy to dobry pomysl przy okazji mozesz sobie zrobic badania upewnic sie czy wszystko ok. Twojemu organizmowi na pewno dobrze zrobi mala przerwa od branai hormonow. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×