Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

heeeey dziewczyny!!! tez czuje dzidzię bardzo nisko czasami nawet tak naciska na pęcherz ,ze szybko musze biec do łazienki.... tez jak u kasmo dziecie jest ułożone miednicowo najlepiej jak zapytasz na wizycie lila nie martw sie na zapas skoro nie masz innych dolegliwosci upławów...itp głowa do góry ah te dzidziulki :) ja sobie ostatnio wkreciłam ,ze mało sie rusza...czesto czujecie ruchy.....? ja pare razy w ciagu dnia przez chwile około (5 minut) iprzwie zawsze przed snem jak to jest u was... moje dolegliwosci z twardniejacym brzuchem narazie sie uspokoiły ale ,zeby nie było zbyt różowo doszły dolegliwości związane z podrażnieniem miejsca intymnego z lekkimi upławami na ostatniej wizycie zgłaszałam ten problem ginekolog zrobił mi test papierkiem (lakmusowy)i wyszło ze wszystko ok a ja ciągle czuje dyskomfort ehhh przepisał mi co prawada krem hydrocortisonum 1% ale nic nie pomógł wiec prubuje sama jakos sobie radzic stosuje tantum rosa w aptece babka powiedziała ze nie ma przeciwskazan dla cieżarnych...i jest w miare ok może któraś z was miała takie problemy....??? generaline bym poszła wczesniej na wizyte ,ale mąż twierdzi ,że przesadzam....i czesto chodze za czesto... chodzę co miesiąc do prywatnego gabinetu i u mnie kosztuje 50 zł wizyta ze zwolnieniem czy bez zwolnienia tyle ,że nie ma w gabinecie USG -trzeba iść do szpitala tam kosztuje 20 zł ze skierowaniem z prywatnego gabinetu co do depilacji staram sie ...ale nie robie tak czesto jak wczesniej;) uzywam depilatora + maszynki (nogi) musze przyznac ,że rzeczywiście trzeba sie nagimnastykować brzucholek coraz wiekszy.... tym razem ja sie rozpisałam dobrze ,że jesteście pozdrawiam i kolorowych snów życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeey dziewczyny!!! tez czuje dzidzię bardzo nisko czasami nawet tak naciska na pęcherz ,ze szybko musze biec do łazienki.... tez jak u kasmo dziecie jest ułożone miednicowo najlepiej jak zapytasz na wizycie lila nie martw sie na zapas skoro nie masz innych dolegliwosci upławów...itp głowa do góry ah te dzidziulki :) ja sobie ostatnio wkreciłam ,ze mało sie rusza...czesto czujecie ruchy.....? ja pare razy w ciagu dnia przez chwile około (5 minut) iprzwie zawsze przed snem jak to jest u was... moje dolegliwosci z twardniejacym brzuchem narazie sie uspokoiły ale ,zeby nie było zbyt różowo doszły dolegliwości związane z podrażnieniem miejsca intymnego z lekkimi upławami na ostatniej wizycie zgłaszałam ten problem ginekolog zrobił mi test papierkiem (lakmusowy)i wyszło ze wszystko ok a ja ciągle czuje dyskomfort ehhh przepisał mi co prawada krem hydrocortisonum 1% ale nic nie pomógł wiec prubuje sama jakos sobie radzic stosuje tantum rosa w aptece babka powiedziała ze nie ma przeciwskazan dla cieżarnych...i jest w miare ok może któraś z was miała takie problemy....??? generaline bym poszła wczesniej na wizyte ,ale mąż twierdzi ,że przesadzam....i czesto chodze za czesto... chodzę co miesiąc do prywatnego gabinetu i u mnie kosztuje 50 zł wizyta ze zwolnieniem czy bez zwolnienia tyle ,że nie ma w gabinecie USG -trzeba iść do szpitala tam kosztuje 20 zł ze skierowaniem z prywatnego gabinetu co do depilacji staram sie ...ale nie robie tak czesto jak wczesniej;) uzywam depilatora + maszynki (nogi) musze przyznac ,że rzeczywiście trzeba sie nagimnastykować brzucholek coraz wiekszy.... tym razem ja sie rozpisałam dobrze ,że jesteście pozdrawiam i kolorowych snów życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) Troszkę mnie tu nie było bo mam skurcze(Fenoterol biorę już 4x1 i Isoptin 4x1:-() leżę jak klocek na łóżku i taki to sposobem znowu 1 kg w tydzień ale dla moich lasek wszystko!:-) W sumie co sie dziwić brak ruchu, seksu, mężuś sprząta a ja leżę i leżę! Miałam dużo do nadrobienia napisalyście troszkę. Miałam fatalne Święta bo mężuś miał wymioty ,biegunkę i 39*C:-(Do tej pory nie wiem czy to grypa jelitowa czy zatrucie bo jadł to co wszyscy i wypił tylko 2 kieliszki wódeczki ale najważniejsze że juz ok i że mnie nie zarazil!! Jeżeli chodzi o wózki, laktatory itd to ja nie mam jeszcze o niczym pojęcia bo zbieramy co miesiąc kaskę a w pierwszych tyg maja przeprowadzka i zakupy wyprawkowe!Ale fanie poczytac co piszecie i zbierac cenne uwagi! Wózki dla bliźniąt są drogie,mam nadzieje że uda nam się znaleźć coś sensownego i za rozsądną cenę w komisach! Lila ja moja Wiktorię też czuje tak dziwnie nisko od środka, czasem jest to wręcz nieprzyjemne tak wię nie martw się to pewnie zależy od tego jak dzidzia leży ale dla świetego spokoju powiedz o tym ginowi. Asiek ty się nic nie martw swoja wagą!!!Przeciez wiesz że to zależy od wielu czynników a nie tylko od jedzenia!Genetyka,waga przed ciążą itd!Moja znajoma przytyła 22 kg a pilnował się z jedzeniem,zero słodyczy!!!I co Ty na to!Teraz dzidzia ma rok a ona jest super laska!:-) Co do Twoich postanowień to podziwiam bo ja sobie nie wyobrażam życia bez chlebka razowego i ziemniaków:-)Ale trzymam za Ciebie kciuki!:-)Wiesz co na kolację to może lepiej jakieś chude mlako z platkami czy coś bo jak ja kiedyś sobie postanowiłam jesć ful owoców a zwłaszcza na kolację to nie było poprawy wręcz 1 kg do przodu bo owoce wbrew pozorom moją dużo cukru. Idę napić sie coca-coli bo ostatnio nie moge się jej oprzeć:-)do wanny a potem poczytam \"Język niemowląt\". Jeszcze mała prośba do mam chodzących na zajęcia do szkoły rodzenia:napiszcie mi szczegółową listę tego co trzeba zabrać ze sobą do szpitala,bardzo was proszę! Miłej nocki!pa http://lilypie.com/days/050719/0/1/1/+10/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) Troszkę mnie tu nie było bo mam skurcze(Fenoterol biorę już 4x1 i Isoptin 4x1:-() leżę jak klocek na łóżku i taki to sposobem znowu 1 kg w tydzień ale dla moich lasek wszystko!:-) W sumie co sie dziwić brak ruchu, seksu, mężuś sprząta a ja leżę i leżę! Miałam dużo do nadrobienia napisalyście troszkę. Miałam fatalne Święta bo mężuś miał wymioty ,biegunkę i 39*C:-(Do tej pory nie wiem czy to grypa jelitowa czy zatrucie bo jadł to co wszyscy i wypił tylko 2 kieliszki wódeczki ale najważniejsze że juz ok i że mnie nie zarazil!! Jeżeli chodzi o wózki, laktatory itd to ja nie mam jeszcze o niczym pojęcia bo zbieramy co miesiąc kaskę a w pierwszych tyg maja przeprowadzka i zakupy wyprawkowe!Ale fanie poczytac co piszecie i zbierac cenne uwagi! Wózki dla bliźniąt są drogie,mam nadzieje że uda nam się znaleźć coś sensownego i za rozsądną cenę w komisach! Lila ja moja Wiktorię też czuje tak dziwnie nisko od środka, czasem jest to wręcz nieprzyjemne tak wię nie martw się to pewnie zależy od tego jak dzidzia leży ale dla świetego spokoju powiedz o tym ginowi. Asiek ty się nic nie martw swoja wagą!!!Przeciez wiesz że to zależy od wielu czynników a nie tylko od jedzenia!Genetyka,waga przed ciążą itd!Moja znajoma przytyła 22 kg a pilnował się z jedzeniem,zero słodyczy!!!I co Ty na to!Teraz dzidzia ma rok a ona jest super laska!:-) Co do Twoich postanowień to podziwiam bo ja sobie nie wyobrażam życia bez chlebka razowego i ziemniaków:-)Ale trzymam za Ciebie kciuki!:-)Wiesz co na kolację to może lepiej jakieś chude mlako z platkami czy coś bo jak ja kiedyś sobie postanowiłam jesć ful owoców a zwłaszcza na kolację to nie było poprawy wręcz 1 kg do przodu bo owoce wbrew pozorom moją dużo cukru. Idę napić sie coca-coli bo ostatnio nie moge się jej oprzeć:-)do wanny a potem poczytam \"Język niemowląt\". Jeszcze mała prośba do mam chodzących na zajęcia do szkoły rodzenia:napiszcie mi szczegółową listę tego co trzeba zabrać ze sobą do szpitala,bardzo was proszę! Miłej nocki!pa http://lilypie.com/days/050719/0/1/1/+10/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeey dziewczyny!!! tez czuje dzidzię bardzo nisko czasami nawet tak naciska na pęcherz ,ze szybko musze biec do łazienki.... tez jak u kasmo dziecie jest ułożone miednicowo najlepiej jak zapytasz na wizycie lila nie martw sie na zapas skoro nie masz innych dolegliwosci upławów...itp głowa do góry ah te dzidziulki :) ja sobie ostatnio wkreciłam ,ze mało sie rusza...czesto czujecie ruchy.....? ja pare razy w ciagu dnia przez chwile około (5 minut) iprzwie zawsze przed snem jak to jest u was... moje dolegliwosci z twardniejacym brzuchem narazie sie uspokoiły ale ,zeby nie było zbyt różowo doszły dolegliwości związane z podrażnieniem miejsca intymnego z lekkimi upławami na ostatniej wizycie zgłaszałam ten problem ginekolog zrobił mi test papierkiem (lakmusowy)i wyszło ze wszystko ok a ja ciągle czuje dyskomfort ehhh przepisał mi co prawada krem hydrocortisonum 1% ale nic nie pomógł wiec prubuje sama jakos sobie radzic stosuje tantum rosa w aptece babka powiedziała ze nie ma przeciwskazan dla cieżarnych...i jest w miare ok może któraś z was miała takie problemy....??? generaline bym poszła wczesniej na wizyte ,ale mąż twierdzi ,że przesadzam....i czesto chodze za czesto... chodzę co miesiąc do prywatnego gabinetu i u mnie kosztuje 50 zł wizyta ze zwolnieniem czy bez zwolnienia tyle ,że nie ma w gabinecie USG -trzeba iść do szpitala tam kosztuje 20 zł ze skierowaniem z prywatnego gabinetu co do depilacji staram sie ...ale nie robie tak czesto jak wczesniej;) uzywam depilatora + maszynki (nogi) musze przyznac ,że rzeczywiście trzeba sie nagimnastykować brzucholek coraz wiekszy.... tym razem ja sie rozpisałam dobrze ,że jesteście pozdrawiam i kolorowych snów życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......10kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze.........18-20 czerwca......9kg.....80%Olimpia 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca.... 7kg ...Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.madziam27.. Gdańsk ... 26 czerwca...12kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 9 kg..........Adam 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........12 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........5kg....dziewczynka? 5.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 6.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......6kg..... ??? 7.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......10 kg......dziewczynka 8.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......7kg..........Wiktoria 9.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 10.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .......... ? 11.Domi24....Warszawa..... 19 lipca.......8,5kg....Wiktoria i Zuzanna 12.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 13.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........5 kg....Tymoteusz 14.cicha...........Łódź............21 lipca......15kg(!).....chłopczyk 15. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 16. Mała Czarna 17.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 18.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 19.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 20.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 21.Zetka...................???.............????...........???...........??? 22. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeey dziewczyny!!! tez czuje dzidzię bardzo nisko czasami nawet tak naciska na pęcherz ,ze szybko musze biec do łazienki.... tez jak u kasmo dziecie jest ułożone miednicowo najlepiej jak zapytasz na wizycie lila nie martw sie na zapas skoro nie masz innych dolegliwosci upławów...itp głowa do góry ah te dzidziulki :) ja sobie ostatnio wkreciłam ,ze mało sie rusza...czesto czujecie ruchy.....? ja pare razy w ciagu dnia przez chwile około (5 minut) iprzwie zawsze przed snem jak to jest u was... moje dolegliwosci z twardniejacym brzuchem narazie sie uspokoiły ale ,zeby nie było zbyt różowo doszły dolegliwości związane z podrażnieniem miejsca intymnego z lekkimi upławami na ostatniej wizycie zgłaszałam ten problem ginekolog zrobił mi test papierkiem (lakmusowy)i wyszło ze wszystko ok a ja ciągle czuje dyskomfort ehhh przepisał mi co prawada krem hydrocortisonum 1% ale nic nie pomógł wiec prubuje sama jakos sobie radzic stosuje tantum rosa w aptece babka powiedziała ze nie ma przeciwskazan dla cieżarnych...i jest w miare ok może któraś z was miała takie problemy....??? generaline bym poszła wczesniej na wizyte ,ale mąż twierdzi ,że przesadzam....i czesto chodze za czesto... chodzę co miesiąc do prywatnego gabinetu i u mnie kosztuje 50 zł wizyta ze zwolnieniem czy bez zwolnienia tyle ,że nie ma w gabinecie USG -trzeba iść do szpitala tam kosztuje 20 zł ze skierowaniem z prywatnego gabinetu co do depilacji staram sie ...ale nie robie tak czesto jak wczesniej;) uzywam depilatora + maszynki (nogi) musze przyznac ,że rzeczywiście trzeba sie nagimnastykować brzucholek coraz wiekszy.... tym razem ja sie rozpisałam dobrze ,że jesteście pozdrawiam i kolorowych snów życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi trzymaj się dzielnie:) Z tymi owocami może masz rację. Spróbuję trochę zmienić jadłospis szczególnie kolacji;) Wiem, że mam pewną schizę na punkcie wagi, ale to przez mój raczej niski wzrost. Boję się wyglądać jak kulka:( a zawsze należałam do osób szczupłych i drobnych - chociaż ludzie mi mówią, że nie wygląda żebym tyle przytyła. Niestety waga nie kłamie 😭 kasmo ja też wchodzę na wagę tylko u lekarza, a kończy się to i tak szokiem;) masz rację teraz dzidzie będą szybko rosły więc trzeba się pilnować. Masz termin najbliżej mnie i jestem ciekawa co tam będzie u ciebie po wizycie. Koniecznie wszystko napisz:) Co do zdjęć to ładny brzusio. Mamy podobne wielkościowo;) W najbliższych dniach zrobię akutalną fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......10kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze.........18-20 czerwca......9kg.....80%Olimpia 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca.... 7kg ...Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.madziam27.. Gdańsk ... 26 czerwca...12kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 9 kg..........Adam 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........12 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........5kg....dziewczynka? 5.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 6.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......6kg..... ??? 7.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......10 kg......dziewczynka 8.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......7kg..........Wiktoria 9.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 10.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .......... ? 11.Domi24....Warszawa..... 19 lipca.......8,5kg....Wiktoria i Zuzanna 12.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 13.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........5 kg....Tymoteusz 14.cicha...........Łódź............21 lipca......15kg(!).....chłopczyk 15. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 16. Mała Czarna 17.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 18.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 19.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 20.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 21.Zetka...................???.............????...........???...........??? 22. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello:D Widzę, że chyba kafeteria co nieco dzisnawala :P Tyle powtórzonych wpisów :P Co do ruchów moich córeczeka to ja czuje je coraz częściej. przez sotatnie dni mam wogóle wrażenie że nie przestają sie wiercić ;) Najmocniiej czuje je rano, tak około 8, bo wtedy zwykle jemy śniadanko. A jak nie dostana na czas to szaleja na całego.No i jak zjem sobie drożdżóweczke lub pączusia :P Widocznie bardzo im smakują. W nocy ruchów nie czuję ,albo mam taki mocny sen, albo miski śpia razem ze mną :D Wiktoria ma troszke większy temperament i więcej sie rusza. No i częściej daje o sobie znać wypychając mi brzuszek :D Jak to powiedział lekarz na ostatnim usg, może to świadczyć o tym, że po urodzeniu tez da nam bardziej do wiwatu :P Zreszta już od pierwszego usg taka była, bo lekarz nie mógł jej uchwycic do zmierzenia, bo ciągle zmieniała pozycję . Mąż mówi, że to mój charakterek, bo ja tez lubię być w ciągłym ruchu :P Natomiast Weronisia to podobno ma charakterek męża :P (przynajmniej on tak twierdzi :P ) Jest delikatniejsza, jej ruchy są delikatniejsze i wogóle zbytnio nie buntuje się , gdy położę sie na jej stronę :D Jak mawia Tomuś, jest ugodowa jak jej tatuś a nie taka mała awanturnica jak mamusia. Ale jak to będzie to czas pokaże :P Co do wózka to my pewnie kupimy z firmy Wychamet. Może nie najpiekniejszy, ale przede wszystkikm zmieści nam sie do windy a i tak po około pół roku chcemy juz zmienic na sportówkę(głównie ze względu na wielkośc i wagę ) Co do zakupów to zostało nam jeszcze kupno materaca i pościeli do łóżeczka, a także środków pielęgnacyjnych. Ale na razie daję spokój, bo musze odpocząć, bo po tych świętach znów mi się zaczęły częstsze skórcze. Plan mam taki, że do końca tygodnia leżę brzuszkiem do góry i nic nie robie. Czy mi sie to uda to nie wiem, bo leżenie to dla mnie njwiększa kara :( No, ale czego sie nie robi dla moich kruszynek ❤️ Domi - ja tez mam straszna jazdę na colę mimo, że przed ciążą jej nie cierpiałam. Czy Ty tez sie tak szybko męczysz, bo ja mam ostatnio wrażenie, że poruszam się jak żółw, a i tak łapie zadyszkę.Zastanawiam sie co będzie za dwa-trzy miesiące :( kasmo - fajniutki brzusio :D Lila - ja tez czułam kopniaki w to miejsce które opisałaś;), ale wtedy gdy maleństwa były ułożone nóżkami w dół.Najgorzej było gdy zbyt długo siedziałam, bo wtedy bardzo sie niecierpliwiły :P Teraz obie ułozone są główką w dół i problem minął. Więc może i u Ciebie będzie podobnie, ale zapytaj lekarza, bo kto pyta nie błądzi :) Dobrze, zmykam teraz spać, bo juz troszke późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) Wow!!!!!!!!! dziewczyny nie chciałam żeby to się tyle razy powtórzyło!!Przepraszam!!!! Jeszcze co do depilacji to ja używam teraz maszynki, zresztą zawsze ją wolałam od depilatora, ale szczerze wam powiem ze mój brzuch bardzo mi już przeszkadza w tej czynności, zresztą przy zakładaniu skarpetek i butów też! Asiek-pewnie że nie wyglądasz na te kilogramy!Pomyśl ile waży woda w organizmie!!Ja sobie tak tłumaczę:-) Madziu-wierzę że czujesz się jak żółw!Bo ja mam termin 3 tyg po Tobie a też już nie mam na nic siły!Chodzę powoli, ciągle mi duszno i boli mnie kręgosłup!A to dopiero 25 tydzień:-(Tak jak już pisałam podobno mamy bilźniąt w 30 tyg czują się jak mamy jednej dzidzi przed porodem!Nadal masz zakaz seksu???????Bo ja niby nie lekarz nawet wyraził zgodę ale ja i mężuś strasznie się boimy przez te skurcze!I już chyba się nie odważymy:-(Jak ja tyle wytrzymam -bbuuuuuu! A Ty będziesz miała cesarkę????? bo ja tak i jakoś strasznie się już boję:-( Dziewczynki znacie jakieś domowe sposoby na leczenie bólu gardła??????Bo ja mam ciągle pootwierane okna i się dorobiłam a nie chcę już dodawać sobie leków i tak tego dużo! Pamiętajcie o mnie i mojej prośbie o liste rzeczy które trzeba zabrać ze sobą do szpitala!Proszę Życzę wam miłego dnia a ja idę leżeć, jeść i tyć:-)pa http://lilypie.com/days/050719/3/17/1/+10/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ale ta kafeteria wczoraj szalała😠 Ja dalej mam doła przez moją wagę. Może w końcu mi przejdzie:( ale śniadanie miałam skromne;) Na polepszenie sobie humoru chyba przejadę się do sklepu po parę rzeczy dla Maksa:) Domi na twoją prośbę zamieszczam listę co zabrać do szpitala. Zaznaczam jednak, że niektóre elementy pewnie zależą od szpitala, a mi podawano to co będzie potrzebne w moim. Faktem jednak jest iż większość rzeczy się pokrywa wszędzie. Rzeczy do szpitala: a) dokumenty: - dowód osobisty, - dyskietka ubezpieczeniowa, - legitymacja ubezpieczeniowa (aktualna, podbita na 1 m-c przed porodem) - karta ciąży + wyniki badań (wszystkie z całej ciąży) - akt małżeństwa (z nim zgłasza się urodzenie dziecka). b) dla mamy: - szlafrok, - 2 koszule nocne, - papcie + ewentualnie klapki (pod prysznic) - ręcznik, mydło, itp. - kubek + sztućce, - majtki (większe) i staniczek, - 2 paczki podpasek Bella max (właściwie podobno są to pieluchy do kupienia w aptece, a po porodzie wręcz niezbędne bo bardzo chłonne), - 2 podkłady jednorazowe na łóżko (zależy od szpitala), - ENEMA - lewatywa jednorazowa (zależy do szpitala), - golarka jednorazowa (zależy od szpitala), - pampersy dla noworodków (około 8 na dobę), - Tantum Rosa - saszetki, skuteczny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy do przemywania rany po porodzie, - 3-5 litrów wody mineralnej niegazowanej (do porodu, bo bardzo chce się pić), c) dla maluszka (potrzebne dopiero do wypisu, może dowieźć mąż): - koszulka, - kaftanik, - czapeczka cienka (w letnim okresie), - pampers, - pieluszka teterowa (do przykrycia buzi w drodze do samochodu), - rożek lub becik, - śpiochy, - sweterek, - fotelik do samochodu. Ze szpitala przy wypisie dostaje się dokumenty (książeczka, karta szczepień, itd) i z tym zgłasza się najlepiej w dzień wypisu lub najpóźniej w następny do poradni gdzie będziemy chodzić z dzieckiem. Jest to potrzebne gdyż do 24 godz. składa nam wizytę położna. Co do ułożenie dzidzi, mój już od 3 tygodni jest ustawiony główką w dół, więc czasem napiera mi już nóżkami na żebra (chyba jak się przeciąga), że aż mnie prostuje:D:D:D siłacz z niego;) nie mówiąc o uciskanym główką pęcherzu, teraz chodzę bardzo często do ubikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy was! Widze ze ta kafeteria to czasem ma fiolka. Ktoras z was chciala adres do wozka ktory kupuje ja i elfia mama wiec podaje http://www.tako.czest.pl/ Co do tej wagi ze tyle tyjecie to czasem naprawde nie jest wina ze jecie duzo tylko wina tego ze woda sie zbiera w organizmie np u mnie tak jest, jem normalnie jak przed ciaza a tyje jak glupia. Co do golenia nog to jakos jeszcze daje rade, chodzilam kiedys na balet wiec troszke te nogi sobie powykrecam i jest dobrze-byle brzusia nie uciskac. Moja mala tez kopie mnie tak nisko ze boli i czesto chce mi sie siku jak tak walnie, widocznie nozki ma na dole :-) ok ja zmykam robic porzadek Trzymajcie sie mamuski i dbajcie o siebie i dzieciatka. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png http://home.att.net/~scorh3/Baby03e2.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Pogoda piękna a ja mam dzis strasznego doła :( Od samego rana wszystko leci mi z rąk :( Powoli czuję sie jak słoń w składzie porcelany :( Ja również do depilacji używam maszynki, ale tez musze przyznać, żę coraż ciężęj mi to idzie. Jeszcze troche a będę musiała prosić o pomoc męża :P Domi - nam w zasadzie lekarz nie powiedział, że nie wolno, ale zaznaczył żę seks może wzmagać skórcze, tak że też z mężem niestety nie próbujemy. Ja tez juz czasami nie mogę wytrzymac i troszke się do siebie tylko \"przytulamy\". Niestety juz wiem, że jak od takiego \"przytulanka\" zdaży mi sie mieć orgazm:D, to potem conajmniej dwa dni brzuch co chwila mi twardnieje. W związku z tym, zrezydnowaliśmy nawet z \"przytulanka\" :( Co do porodu to lekarz racczej nastawia mnie tez na cesarke. Jakoś jeszcze o tym nie myslę, ale dla mnie ważne jest, by wszystko poszło dobrze, sprawnie i jak najmniej stresująco dla naszych pszczółek, dla mnie i dla lekarzy. Poza tym w przypadku bliźnią nawet jesli sa dobrze ułożone zawsze istnieje ryzyko jakicgś powikłań przy porodzie naturalnym, tak że lekarz mówi, że lepiej jednak przez cc. Pocieszył mnie, że następnym razem urodzę sobie naturalnie :P Najmniej pocieszające jest dla mnie to, że mój lekarz ma dyżury w Kościerzynie i raczej nie uda mi sie u niego urodzić.Miał miec dyżury w tym szpitalu gdzie chcę rodzić, ale na razie nic z tego nie wyszło .Ale dał mi namiar na innego lekarza(wg niego b.dobrego), który tam pracuje i mam do niego zadzwonic i umówic się na wizytę.Zobaczymy co z tego wyniknie. Dobra teraz zmykam zrobić sobie kawkę, bo pączusia już zjadłąm i do łóżeczka odpoczywac :) Papa, trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyprawka dla nas mamusiek do szpitala: Torba do szpitala powinna być spakowana jakiś czas przed terminem porodu (3 tygodnie byłoby bezpiecznym zapasem). Lepiej, żeby odchodzące wody płodowe nie były sygnałem do przyspieszonego pakowania, bo można o czymś zapomnieć. Ciuchy czy przybory można zawsze dowieść, gorzej z zapomnianymi dokumentami, dlatego warto upewnić się, ze wszystko jest gotowe na przyjście maluszka na świat. Lista rzeczy różni się w zależności od wybranego szpitala. Niektóre szpitale zapewniają część z rzeczy wymienionych poniżej. Wystarczy zadzwonić do wybranego szpitala i dowiedzieć się o szczegóły wcześniej. Oddziały ginekologiczne udzielają takich informacji telefonicznie, bądź wywieszają listę potrzebnych rzeczy na izbie przyjęć. Rzeczy potrzebne w szpitalu podczas porodu i po porodzie Dokumenty – książeczka zdrowia, badanie oznaczenia grupy krwi, ostatnia morfologia i badanie moczu, wyniki badania USG, antygen HBS (agnafcik???tak to się nazywa???), dowód osobisty. Szlafrok - lekki szlafrok, temperatura w pomieszczeniach na oddziale położniczym jest zwykle wyższa, dostosowana do potrzeb noworodków. Często szpitale dają swoje szlafroki. Można je zmieniać wedle potrzeb. Koszule 2x – koszule najlepiej rozpinane, aby łatwo było wyjąć pierś i nakarmić małego ssaka. Niektóre szpitala zapewniają własne szpitale w dowolnych ilościach. Kapcie/klapki – kapcie do chodzenia po oddziale, a klapki pod prysznic. Wkładki laktacyjne – dobrze wchłaniające pokarm, trzymające wilgoć z dala od sutka. Do wyboru jednorazowe wkładki np. Bella, Avent, Johnsons. Wkładki wielorazowego użytku można prać. Dostępne także muszle ochronne wykonane z silikonu, zbierające nadmiar pokarmu i dopuszczające powietrze do piersi, np. Medela. Biustonosz do karmienia – stanik z odpinanymi miseczkami ułatwia karmienie i utrzymuje piersi we właściwej pozycji. Mało mam jednak decyduje się na noszenie stanika już w szpitalu. Jednorazowe majtki fizelinowe – jednorazowe majtki przepuszczające powietrze do rany gojącego się krocza, przytrzymują podkład higieniczny we właściwym miejscu. Nie we wszystkich szpitalach na oddziale położniczym są dozwolone. Zaleca się chodzenie bez majtek w szpitalu – powietrze musi mieć dostęp do rany. Podkłady higieniczne – duże długie chłonne wkłady higieniczne doskonale radzące sobie z krwawieniem, np. pieluszki Bella. Krem na popękane brodawki – problem z popukanymi brodawkami może zacząć się już w szpitalu warto więc mieć ze sobą specjalne kremy gojące popękane brodawki. Np. Bepanthen. Purelan 100 Medeli. Trzeba jednak pamiętać, że na popękane brodawki najlepiej działa wietrzenie i smarowanie własnym pokarmem. Pomoc dla gojącego się krocza – już w szpitalu możemy używać środków gojących i przynoszących nam ulgę. Znakomitym środkiem odkażającym jest specjalny preparat w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie Tantum Rosa. Pomaga też płyn do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu. 2 ręczniki – jeden duży kąpielowy, a drugi miękki delikatny do wycierania krocza Sztućce, kubek – niektóre szpitale dają sztućce, warto dowiedzieć się wcześniej co proponuje Twój szpital. Papier toaletowy – bo w szpitalu może się akurat skończyć, warto jest mieć własny zapas. Kosmetyczka z potrzebnymi kosmetykami – mydło, płyn do higieny intymnej, krem, szczotka do włosów, pasta+szczoteczka do zębów, wszystko to czego używamy na co dzień i wydaje się nam niezbędne również w szpitalu. Czasopismo/książka – poród może trwać dość długo, nawet do kilkunastu godzin, warto zabrać ze sobą coś do czytania. Zanim skurcze staną się wyraźnie odczuwalne, będzie można skorzystać z okazji i choć pozornie skrócić czekanie na potomka. Jedzenie – nieocenione mogą się okazać wcześniej przygotowane kanapki, ratujące życie niejednego partnera podczas długiego okresu porodu, a i zgłodniała świeżo upieczona mama chętnie skorzysta z pierwszego po porodzie posiłku. Co przyda się maluchowi w szpitalu Ubranka – jeśli szpital nie zapewnia ubranek dla dzieci, trzeba wziąć zapas swoich. Pomieszczenia szpitalne są bardzo dobrze ogrzewane ze względu na maluchy więc kaftanik, śpioszki i skarpetki wystarczą na jeden dzień. Pieluchy – niektóre szpitale dają kilka sztuk pieluch na początek. Własny zapas pozwoli nam spać spokojnie w oczekiwaniu na smółkę. Mokre chusteczki do wycierania pupy – zapas szpitalny na pewno nie wystarczy na cały okres pobytu w szpitalu. Warto zabrać własne opakowanie. Torba odbioru ze szpitala mamy i dzidziusia Ubrania dla mamy + buty – świeżo upieczona mama musi się zmieścić w ubrania, w których wyjdzie ze szpitala. Pamiętajmy, że brzuch nie schodzi od razu i nie robi się płaski momentalnie po porodzie. Większe ubrania przygotowane wcześniej najlepiej przez mamę i koniecznie buty to już obowiązek tatusia. Ubrania dla dziecka - dopasowane do pory roku. Fotelik samochodowy – KONIECZNY, aby bezpiecznie przewieźć dziecko ze szpitala do domu. _________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia no to cieszę się że nie jestem sama cierpiąca z powodu braku seksu:-)ale jestem szczera:-) Wiem ze cc będzie dla nas i dla naszych dziewczyn lepszym rozwiązaniem ale jak się troszkę boję bo to w sumie operacja!Zresztą ja się w ogóle boję wszelkiego bólu!!!:-( Nie będzie wolno dźwigać,mężuś pobędzie ze mną ze dwa tyg a potem zostanę sama bo maminka daleko:-( No i pewnie trzeba będzie z 5 dni w szpitalu:-(Tak??Jak Ci mówili? Ale Ty optymistka jesteś z tą drugą ciążą:-)Ja nie wiem czy się jeszcze odważę do mężusia dotknąć bez zabezpieczenia:-) Miałam leżeć ale mnie nosi:-)Jestem baranem tak więc niecierpliwym uparciuchem i leżenie dal mnie to kara,ale już idę jak trzeba to trzeba!:-)pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi - u nas tez sie leży w szpitalu 5 dni po cesarce. Na początek, na jakies dwa tygodnie przyjedzie mama, bo mąż pewnie nie zrobi sobie wolnego. Prowadzimy własny sklep i każdy dzień poza sklepem to strata pieniążków. A na zartrudnienie kogoś tez nie ma pieniążków. Potem może przyjedzie moja siostra, bo teściowa jakoś sie nie kwapi. Co do większej ilości dzieciątek to ja zawsze chciałam miec troójke :P I dlatego mąz mówi, żę te bliźniaki to moja sprawka, bo on zawsze mówił o jednym dzieciaczku :D Teraz mamy jakby kompromis, bo urodzi się dwójeczka. Zobaczymy na ile dadza nam w kość nasze pszczółki, ale póki co myśle że jeśli fundusze pozwola to może kiedys zdecydujemy sie na kolejnego dzidziusia :P Ale to pewnie za kilka dobrych lat(jeśli wogle) Teraz już naprawde zmykam, dośc siedzenia przy komputerku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia ja dzwoniłam przed chwilką do szpitala w którym będę rodzić i powiedzieli mi że zostanę po porodzie od 5 do 7 dni.Pytałam o salę jednoosobową i kosz takiej salki to 200 zł za dobę więc jak sobie przeliczyłam to trochę kasy wychodzi:-(Ale może przynajmniej ze trzy doby wykupię!A Ty zastanawiałaś się nad tym???Bierzesz taką salę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim mamusiom! tym ktore do nas dopiero dolaczyly i tym ktore sa z nami od dawna🌻 ja na temat laktatorow elektrycznych slyszalam jak na razie średnie opinie..podobno mozna poczuc sie jak krowa gdy sie podlaczy taki laktator:D ale to chyba zbyt przesadne stwierdzenie... depilowac sie juz nie bede!!! trudno.... lila26- nie przejmuj sie takimi uderzeniami. mnie tak maly kopie b. czesto. czuje sie wtedy tak jakby chcial sobie wykopac tunel:) tak czasami jest. potem jak zmieni pozycje to moze cie walic po zebrach:). a jesli bardzo ci przeszkadza takie kopanie to sprobuj zmienic pozycje aby zachwiac rownowage malemu rozbujnikowi:) czytalam ze czasem pomaga asiek 78 - ja mam tez problem z waga. a raczej z ruchem, bo ruszac mi sie nie wolno za duzo wiec siedze w domciu i jem. a ostatnio zebralo mi sie na slodycze:) dzisiaj bylam u lekarza i mam 2 kg na +. aha i asiek slyszalam ze w ciazy nie mozna stosowac kremu do depilacji! podobno lepiej zrezygnowac z tegu rodzaju upiekszania! i chyba sama sie pokusze o maszynke wreszcie... o i widze ze domi zadala to pytanie ktore i mnie nurtuje:) co trzeba zabrac do szpitala??? do porodu jeszcze daleko ale takie rzeczy lepiej miec przygotowane wczesniej! sliwkarobaczywka- ja tez odczuwam \"dyskomfort\" w miejscu intymnym. bylam dzis u lekarza i przepisala mi zestaw masc+globulki, ktorych mozna uzywac w czasie ciazy. nie pamietam niestety nazwy bo recepte zostawilam paniom w aptece aby mi sprowadzily to cos. jak tylko bede znala nazwe to ci podam ale podobno trudno dostac. :D ale ta kafeteria jest okropna:) znowu nawala tak sie zastanawiam jak to jest czuc blizniaki w brzuchu???? skad wiecie ktora z dziewczynek akurat kopie??? mam nadzieje ze nie jest to bardzo glupie pytanie:) dzieki dziewczyny za spis tych rzeczy potrzebnych do szpitala.🌻 ja tez juz lece sie polozyc. musze odpoczac, bo ten weekend bedzie dla mnie ciezki. jutro przyjezdza do mnie mama( wiec trzeba posprzatac:)), pojutrze przylatuje tato ze stanow i jestesmy tez z mezem umowieni do znajomych. mam nadzieje ze nie przesadze z niczym, bo przeciez mam glównie lezec a nie latac jak wariat:) posprzatam jednak bardziej po poludniu:) a teraz tabelka czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......10kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze.........18-20 czerwca......9kg.....80%Olimpia 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca.... 7kg ...Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.madziam27.. Gdańsk ... 26 czerwca...12kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 9 kg..........Adam 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........12 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........5kg....dziewczynka? 5.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 6.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......6kg..... ??? 7.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......10 kg......dziewczynka 8.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......7kg..........Wiktoria 9.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 10.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .......... ? 11.Domi24....Warszawa..... 19 lipca.......8,5kg....Wiktoria i Zuzanna 12.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 13.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........7 kg.........Tymuś 14.cicha...........Łódź............21 lipca......15kg(!).....chłopczyk 15. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 16. Mała Czarna 17.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 18.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 19.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 20.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 21.Zetka...................???.............????...........???...........??? 22. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? . ale sie rozpisalam...zwalam to na kafeterie bo wczoraj wieczorem nie dzialala:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ta kafeteria dzisiaj też wyprawia😠 naprodukowałam się przy wpisie i nie dodało mi go:( cóż piszę jeszcze raz. Zgodnie z obietnicą poprawiłam sobie humorek kupnem ślicznego body i skarpeteczek:D a za chwilę biorę się za lekturę bo kupiłam sobie \"moje dziecko\" z bajką do czytania:) mojreczka u mnie też zero prawie ruchu przez zalecenie lekarskie. Jeszcze tydzień i zacznę się ruszać co nieco, bo mam zmniejszyć dawkę fenoterolu, więc jest dobrze. Drugą porcję ruchu zapowiada mi kończenie poddasza i przeprowadza do miesiąca. Będzie, więc dużo pracy i zakupów drobnych akcesorii do kuchni i łazienki oraz lampy. A teraz moje dwa pytanka, które mnie dręczą chociaż mogą się wydawać dziwne, ale zaczyna mnie dopadać lekka panika;) Pierwsze: Czy możecie napisać lub dać stronkę porady jak ubierać noworodka? chodzi mi o warstwy, bo ja myślę, że trzeba koszulkę lub body, na to kaftanik i śpioszki, a pajacyki tylko do spania? Może to trochę naiwne, ale myślę o tym czy dobrze go ubiorę, czy się przez to nie rozchoruje albo nie przegrzeje. Kupujecie same cienkie bawełniane rzeczy czy grubsze np. polarkowe i z długimi rękawkami też? Drugie: Czy nie znacie dziewczyny stronki www lub z jakiegoś innego źródła nie wiecie ile dziecko powinno mniej więcej ważyć w poszczególnych tygodniach ciąży? Ja się martwię, że mój coś za szybko rośnie;) i będzie problem z urodzeniem. Chociaż jak powiedziałam lekarzowi, że to dużo to odpowiedział \"nooo tak sobie\". Już sama nie wiem. Odpowiedzcie proszę może mnie to trochę uspokoi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja-24l.
Hej kobietki! Dzis bylam na pierwszych zajeciach w szkole rodzenia. U nas zajecia sa bezplatne. Po cwiczeniach czuje sie wreszcie zresaksowana-ciesze sie ze zrobilam cos wreszcie dla siebia. Jutro pewnie czekaja mnie zakwasy. Przy okazji bedac w centrum kupilam troche ubranek dla syneczka. asiek78 - znalazlam u siebie tabelke, ktora kiedys skopiowalam sobie z netu-mam nadzieje ze Ci sie przyda :) 20 weeks 6.46 inches 10.58 ounces 16.4 cm 300 grams (crown to heel) (crown to heel) 20 weeks 10.08 inches 10.58 ounces 25.6 cm 300 grams 21 weeks 10.51 inches 12.70 ounces 26.7 cm 360 grams 22 weeks 10.94 inches 15.17 ounces 27.8 cm 430 grams 23 weeks 11.38 inches 1.10 pound 28.9 cm 501 grams 24 weeks 11.81 inches 1.32 pound 30 cm 600 grams 25 weeks 13.62 inches 1.46 pound 34.6 cm 660 grams 26 weeks 14.02 inches 1.68 pound 35.6 cm 760 grams 27 weeks 14.41 inches 1.93 pound 36.6 cm 875 grams 28 weeks 14.80 inches 2.22 pounds 37.6 cm 1005 grams 29 weeks 15.2 inches 2.54 pounds 38.6 cm 1153 grams 30 weeks 15.71 inches 2.91 pounds 39.9 cm 1319 grams 31 weeks 16.18 inches 3.31 pounds 41.1 cm 1502 grams 32 weeks 16.69 inches 3.75 pounds 42.4 cm 1702 grams 33 weeks 17.20 inches 4.23 pounds 43.7 cm 1918 grams 34 weeks 17.72 inches 4.73 pounds 45 cm 2146 grams 35 weeks 18.19 inches 5.25 pounds 46.2 cm 2383 grams 36 weeks 18.66 inches 5.78 pounds 47.4 cm 2622 grams 37 weeks 19.13 inches 6.30 pounds 48.6 cm 2859 grams 38 weeks 19.61 inches 6.80 pounds 49.8 cm 3083 grams 39 weeks 19.96 inches 7.25 pounds 50.7 cm 3288 grams 40 weeks 20.16 inches 7.63 pounds 51.2 cm 3462 grams 41 weeks 20.35 inches 7.93 pounds 51.7 cm 3597 grams 42 weeks 20.28 inches 8.12 pounds 51.5 cm 3685 grams 43 weeks 20.20 inches 8.19 pounds 51.3 cm 3717 grams Pozdrawiam Was serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) Mojreczko co do Twojego pytania jak to jest czuć bliźniaki no to dla mnie to takie normalne i oczywiste bo to moja pierwsza ciąża:-)A tak na poważnie to Wiktorię czyli dolną córeczkę czuję dosyć delikatnie bo na przedniej stronie macicy w dole mam jedno łożysko a moja królewna tam właśnie najczęściej buszuje!:-) Za to Zuza jest nad nią a jej łożysko jest na tylniej stronie macicy więc ona to mi daje popalić po żebrach;-)Kopią zazwyczaj osobno ale jak czasem robią to jednocześnie to ja aż podskakuje tyle mają siły:-)Tak czy inaczej kopniaki od samego dołu ,po bokach , kończąc na żebrach!!!:-) Ale Ty masz ładny brzuszek i taki maluńki w porównaniu z moim balonikiem:-) A w którym szpitalu będziesz rodziła??Myślałaś już bo ja na Inflanckiej. Asiek to nie są głupie pytania!Ja też mam takie wątpliwości!Ja to nawet nie wiem czy ubranka mają być z długimi rękawkami czy z krotkimi?Czy z nogaweczkami czy bez i skarpetki?Ale w przyszłym tyg odwiedza mnie moja maminka i ją o wszystko zapytam, co do ubierania też!Bo ja to mam takie wątpliwości że was to mi czasem wstyd pytać ale niby skąd mam to wiedzieć! Gardło mnie boli ale kupiłam dzisiaj lek homeopatyczny nie zaszkodzi a może pomoże:-) Wklejam mój wielki balonik:-)Dzisiejsza fotka. http://img183.exs.cx/img183/8044/dscn04528ic.jpg Miłej nocy!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Infekcje, swędzenia, upławy - mój lekarz nie poleca irygacji, bo to ponoć wypłukuje pożyteczne bakterie. Stosowałam Lactovaginal, można je kupić bez recepty, całkowicie bezpieczne w ciąży. Co to ja miałam pisać? Aha, linka do wózków podała już Gumecka. Jeszcze nie myślę o tym, co zabrać do szpitala. Jeszcze tyle czasu! Mam jeszcze cały remont przed sobą. Mój tauś wyszedł ze szpitala, ale jego żona dla odmiany się rozchorowałą, więc... tak, tak, musi z nią zostać, więc nie przyjedzie. Nie ma taty, nie ma remontu. to jakieś fatum. Co do ubierania niemowląt to nie wiem, czy głupoty wypisuję ale wydaje mi się, że najpierw powinno ubierać mu koszulkę lub kaftanik, pieluchy a na to śpiochy, które przytrzymują pieluchy, no i kaftanik. Albo jak jest ciepło, to samo body bawełniane, takie z krótkim rękawkiem i skarpetki. Papa!! Jak mi się coś przypomni, to napiszę znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dziewczyny :) Wpadam tu jeszcze na chwilke przed snem pocZytac o czym piszecie :D Mojreczko - alez Ty masz śliczny i maluśki brzusio...w porównaniu do mojego balona. Tylko pozazdrościć. Co do wagi maleństw to moje córeczki w 27 tygodniu ważyły 1209g i 1283g.Chyba niezłe z nich grubaski :D Natomiast jesli chodzi o ubranka dla dzieci to ja kupuję raczej cienkie bawełniane lub welurkowe(głownie pajacyki), większość mam z długim rękawkiem. No może body mam w większości z krótkim. Jesli chodzi o ubiór to wiem, że dzieci lepiej nie przegrzewać i jesli nam jest gorąco to dziecku podobnie. Jesli będzie gorąca to dzidziusiowi najwygodniej będzie w samym body , i skarpoetkach. Ale mysle że nasze instynkty macierzyńskie nas nie zawiodą i podpowiedza nam w czym dzieciaczkom będzie najwygodniej :D A oto mój brzusio z dnia dzisiejszego :) http://img83.exs.cx/img83/5056/28tydz7xa.jpg Pozdrowionka i miłej nocki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia1
Witajcie wszystkie !!! Tak czytam czytam ile Was jest .... jeśli mozna dołącze do Was?? Renata termin 25 czerwca , pierwsza dzidzia - córeczka (tak mówi gin, jak narazie "jajuszek nie ma"). Zastanawiam się nad zakupami, albo dopiero (wózek, łóżeczko, materacyk i potem to już chyba pójdzie szybko:)) Zastanawiam się nad pieluchami, czy jednorazowe od razu, czy też tetrowe. Muszę jeszcze pomysleć, a co Wy myslicie na ten temat?? Pozdrawiam i jeszcze się odezwię, jestem dziś bardzo szczęliwa, mąż wraca, po długiej nieobecności.... musze się nim nacieszyć. Paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia1
Witajcie wszystkie !!! Tak czytam czytam ile Was jest .... jeśli mozna dołącze do Was?? Renata termin 25 czerwca , pierwsza dzidzia - córeczka (tak mówi gin, jak narazie "jajuszek nie ma"). Zastanawiam się nad zakupami, albo dopiero (wózek, łóżeczko, materacyk i potem to już chyba pójdzie szybko:)) Zastanawiam się nad pieluchami, czy jednorazowe od razu, czy też tetrowe. Muszę jeszcze pomysleć, a co Wy myslicie na ten temat?? Pozdrawiam i jeszcze się odezwię, jestem dziś bardzo szczęliwa, mąż wraca, po długiej nieobecności.... musze się nim nacieszyć. Paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×