Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Witam wszystkie mamusie i dzieciaczki! Bardzo dziękujemy z Wiktorkiem za życzenia, tak mój maluszek zaczyna dzisiaj szósty miesiąc, szok jak ten czas leci... Co do spania, jak tylko się przeprowadziliśmy,Wiktor wtedy miał dwa miesiące, zaczęliśmy praktykować samodzielne usypianie, tzn o godz kiedy Wikotr powinien już spać, odkładaliśmy go do łóżeczka i wychodziliśmy z pokoju. Zwykle zasypiał bez problemu, czasem trzeba było wrócić , dać smoka. Jego zasypianie trwało czasem krócej, czasem dłużej ale nie płakał. Jak mocno protestował, braliśmy go na ręce trochę z nim się pobawiliśmy, żeby go zmęczyć i po 10 min ponawialiśmy próbę położenia. Do tej pory zdażyło mi się może 5 razy, że usypiałam go na rękach. Teraz , ponieważ sobie poprzestawiał godziny spania i chodzi spać ok 23:00,to zwykle kładziemy się razem, i mały zasypia z cycem w buzi, po czym odkładam go do łóżeczka. Ogónie nie chcę zapeszać, alejest całkiem dobrze z zasypianiem i oby tak dalej. Pozdrawiamy Was z Wiktorkiem! Zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim zakatarzonym i przeziębionym. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory, że ostatnio się nie odzywam, ale wraz z tym jak mała rosnie przybywa mi też obowiązków związanych z moja firmą więc czasem poprostu sił nie starcza. Gratuluje wszystkim małym \"jubilatom\":) Moja Lenka ma juz 2 ząbki!:) Pierwszy posypał się zaraz po szczepieniu, które akurat zniosła fatalnie bo gorączkowała i zaraz po tygodniu drugi:) Skoro mamy już ząbki to próbujemy powolutku nowości... zaczęłyśmy od jabłuszka.A dziś była odrobina pierwszej zupki. Wszystko po troszku:) Początkowo chyba źle zareagowała na nowości bo najpierw przez 3 a potem przez 5 dni nie robiła kupki:( ale teraz juz sie chyba unormowało. Oczywiście poza tym nadal ssie pierś. I śpi całą noć. Budzi się dopiero około 6 rano na karmieniepo czym zasypia dalej. W związku z naszymi kłopotami nerkowymi jedziemy 5.12 na scyonografie nerek do Warszwy. To badanie ma nam wyjaśnic czy faktycznie jest tylko 1 nerka czy są może dwie, ale ta druga gdzieś schowana... no i jeśli jest to czy funkcjonuje. Umiemy też gaworzyc śpiewająco, hihihi i piszczeć aaaa i iiii w bardzo wysokich tonacjach :D:D:D Pozdrawiam Was, wszystkie MAmusie i Wasze Maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja**
Dziewczyny czy to prawda ze ostatnie 2 tygodnie przed terminem porodu odlicza sie z macierzyńskiego jeśli przebywa się na L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z zasypianiem jest tak : Wiki zasypia w łożeczku bez problemu. Ok.18.15 - 18.30 kąpiel, potem mleczko, chwilka przytulanka, odkładamy Wiki na boczek, smonius do buźki ( który zaraz jest wypluty ) i dzidzior śpi. Werka...Hmm..dłuższa bajka. początek ten sam :P A potem to różnie. Czasem zaśnie bez problemu, czasem troszke pogada i zasnie, a czasem marudzi, trzeba ją wziąć na rączki, poprzytulać wyciszyć ukołyusać. Czasem trwa to nawet do 30 minut . W ekstremalnych sytuacjach bierzemy ją z pokoju, żeby nie obudziła Wiki i zasypia przytulona do nas na kanapie podczas gdy my oglądamy tv. W najgorszej sytuacji, kiedy już nic nie skutkuje, wkładamy ja do wózka i zasypia w ciągu sekundy nawet bez bujania :P mamuśka 1507 - ja tez do pracy tyle tylko, że o tydzień wcześniej nić TY :( Już w ten czwartek w dodatku całe 14 godzin poza domem. Z dziewczynkami nie będę sie praktycznie widział przez te dwa dni :( 😭 kamelia - u nas nie zdał egzaminu ani język niemowląt, ani uśmij wreszcie ;) Gumecka - ja robie zupki z tego co mam pod ręką : np.ziemniaczek, marchewka pietruszka. seler por burak lub podobna wersja tylko z groszkiem, albo z kalafiorem, albo z brokułami, pomidirkiem. teraz wypróbuję też fgasolke szparagową bo od 8 miesiąća można. Oczywiście mięsko gotuję osobno, czasem sosam kaszke kukurydzuaną lub kleik ryżowy. No i jak odronine masła lub oliwy z oliwek. Różne kombinacje zupkowe :) http://img268.imageshack.us/img268/5699/img2876i9al http://img268.imageshack.us/img268/9749/img2878i3we.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziam-dzieki my to chyba narazie kalafiorka nie mozemy ani fasolki i pomidorkow bo mala zaczelam dopiero 6 miesiac ale reszta bedzie ok. Corcie slodkie sa. A to moja corcia http://images3.fotosik.pl/4/dg9n3lf3a5qs7aea.jpg http://images3.fotosik.pl/4/7hz3odhgbheeo2vo.jpg http://images1.fotosik.pl/4/jp3lqkb6p8n9lgcn.jpg http://images1.fotosik.pl/4/7dn9a7lrrepd4hld.jpg http://images3.fotosik.pl/4/6qt4u2f8nx5897f0.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorcia
Witam koleżanki, chciałam Wam podziękować, dzieki Wam dowiedziałam się o cudownej stronie ze zdjęciami i już wkleiłam kilka fotek. www.kmrozik.bobasy.pl Mam ogromną prośbę, czytam tutaj ze macie jakąś cudowną książęczkę z przepisami dla maluszków, czy mogłabym też poprosić? mój e-mail to karolinagalickamroz@tlen.pl będę naprawdę wdzięczna. Moja mała Amelka w dzień zasypia tylko w wózku i to w dodatku tak kołysana, ze prawie jej głowę urywa. Aż sama jestem zła na siebie że do tego dopuściłam, ale cóż - dziecko jak widać jest lepszym psychologiem od starszych i niby doświadczonych. Na szczęście wieczorem tylko cycuś i łóżeczko i już.. Gratulujemy wszystkim solenizantom, duża buźka od Amelki. Ps. Moja córcia powoli zaczyna ssać z butelki, niedługo wracam do pracy i niestety opiekunka musi coś podawać małej do jedzenia. Nie mam możliwości odciągania pokarmu, dlateog chcę przyzwyczaić moje piersi by produkowały tylko tyle mleka co wystarczy na dzień dobry i dobranoc. Wiem, ze tak można bo starsza córka przeszła niestety na taką formę karmienia. A ta książeczka z przepisami to po to by opiekunka miała dodatkowe zajęcie no i dla mnie co by mi się w weekendy nie nudziło:-) Pozdrawiam. Karolina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumecka - kalafiorek chyba już możęsz :D Spróbuj, bo dzieciaczki uwielbiaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu to może jeszcze dla mnie ta książeczka :):):) dziękuje:):):) mk1974@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jakby na potwierdzenie, że Maks budzi się często w nocy przez brzuszek dziś noc była koszmarna:( były momenty, że budził się co godzinę!!! i to nie raz z płaczem:( jutro idziemy do szczepienia to zapytam co to może być. Chęci do odkładnia do łóżeczka po karmieniu są, ale jak tutaj się wyspać i wypocząć do pracy jak czasem co godzinę musiałabym stać nad łóżeczkiem, żeby go uspokoić, albo brać do karmienia... W dzień już praktycznie brzuszek go nie boli, nie wiem co jest z tymi nocami :P kiedy w końcu to minie. Wczoraj Maks w kąpieli miał pierwszy raz zabawkę i prze śmiesznie ją podrzucał oraz łapał. Musieliśmy w końcu ją zabrać bo nie dało się go umyć tak szalał;):D Mam pytanie o foteliki. Czy można zmienić dopiero jak dziecko dobrze samo siedzi? Jaki też najlepiej firmy kupić? itp Jak coś wiecie to prosimy o rady i spostrzeżenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek cos z tymi brzuszkami jest bo mojego szkraba odkad wrocilam do pracy czyli juz miesiac tez boli nocami brzuszek zaczyna sie tak ok 3 i do samego rana a rano gdy ja musze wstawac to on albo jest juz bardzo rezolutny i wesolutki albo spi w najlepsze nie wiem moze to przez to ze nas nie ma i to karmienie jest takie mieszane ja mialam kategorycznie go odstawic ale jakos brak silnej woli u mnie i jeszcze chocby raz dwa razy dziennie karmie go piersia. co do fotelika to my juz jezdzimy w takim normalnym bo ten dla niemowlat juz dawno jest za maly ja mam stary po pierwszym syneczku firmy chicco i bardzo go sobie chwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba tez musze kupic fotelik ech, podobno najlpesze sa takie z regulowanym oparciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ten moj ma 3 stopniowa regulacje oparcia taka półleżącą ze jak malutki w drodze zasnie to przechylam go do tylu i juz mu glowka nie ucieka taka posrednia w jakiej w tej chwili zazwyczaj jezdzi i taka pionowa jak juz jest dziecko wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulek - u nas te noce takie się stały mniej więcej w momencie kiedy wróciłam do pracy - może faktycznie coś w tym jest. Piersią karmię dość często, np. po przyjściu z pracy koło 14.45 do 19.30 - 3 razy, czasem 4 (razem z kolacją;) ). Potem nawet jak dam kaszkę, bo myślałam, że może z głodu się budzi, to pobudka jest koło 23.00 i później zależnie od nocy karmienie co 1,5-3 godzin. A były już noce, że budził się koło 2-3 w nocy i potem już nad ranem 5-6.... buuu ja znów tak chcę:( Jeśli chodzi o fotelik to jaki przedział kg jest u was 0-13, 0-18 czy też są takie 9-18? zastanawiam się nad tym. Ile wasz kosztował? gumecka - u nas już też nóżki wystają, a jak go naubieram w kombinezon to już wogóle ciasnota;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj jest wlasnie 9-18 kg kosztował ??? :) nie pamietam bo to juz 6 lat jak go kupowalam ale cos chyba kolo 250zl wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o niespokojnych nocach.........no wlasnie cosik w tym jest . u nas tez jakby jakas zmiana na gorsze, sny niespokojne i czesciej przerywane , choc na jedzonko tylko raz. nie wiem co sie stało. :o a co do fotelika, tez musimy sie zastanowić , bo ten co mam juz robi sie malutki, a do tego kombinezon i tak jakos ciasno :D wlasnie jakis moj sasiad wierci w scianach od dwoch dni i mam juz tego owoli dosyć pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lekarza się nie dostaliśmy:(,ale jutro ponoć nas przyjmie(taką bynajmniej mam nadzieję),szkoda gadać z tą służbą zdrowia w Polsce. Pokłóciłam się dziś ze swoim,nie chce mu się pracowac i w ogóle wszystko ma ostatnimi czasy w dupie(przepraszam za wyrażenie).Powiedzialam,że ma to sobie wszystko przemyśleć,bo ja mam już dosyć.Najwyżej będę sama niunię chować.Sorry,ale nastroju jak się domyślacie brak więc spadam.Pa.Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki ! Wpadam tylko na chwilke powiedzieć wam że i Kamil i ja jesteśmy chorzy :( :( :( :( Kamil ma katar i troche poszło mu na gardło a ja praktycznie przestałam mówić ... ech I poraz któryś to juz musze powtórzyć że mam niesamowitego syna ! Ja chodze jak cień nic mi sie nie chce najchętniej bym sie połozyła, a on mimo że ma stan podgorączkowy leci mu z nosa to śmieje sie gaworzy i bawi i śpi w nocy !... no ludzie. Boże dziękuje Ci za takie dziecko ❤️ ! Kobietki jak będziemy zdrowsi to wpadne narazie nawet nie czytam. Pa!! Całuski !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co to jakies fatum ciązy na naszych dzieciach.karolek tez bardzo zle sypia budzi sie co 1,2 lub 3 godz.je raz ale tu mu smoczek wypadnie tu trzeba go obrócic to znowu co innego.mu podzielilismy sie na zmianu tatus ma go do 3rano ja potem.juz tak tydzien bo chodzilismy niewyspani obydwoje. Karol juz od dwóch dni sam siada z pozycji półlezącej.trzeba go strasznie pilnowac.czy wy uzywacie chodzików.nam lekarz powiedzial ze za wczesnie ale on jest tak silny ze biega w nim ja roczne dziecko.ale dajemy go góra na 1 godz dziennie.dodałam nowe zdiecia własnie w chodziku i w hustawce w której wyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi - ja też jestem zadeklarowaną zwolenniczką wolnych związków ;) Nie było żadnych problemów z chrzcinami. Zaprosiłam tylko najbliższą rodzinkę (rodziców i chrzestnych), impreza odbyła się w domu, było bardzo fajnie. Trochę roboty, za to duuuużo taniej. Nie martw się, dasz radę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska Ty sie nie przejmuj kochana...u mnie wierca obok juz dwa tygodnie!!!!!! a od drugiej strony zaczeli w sobote...Jasna cholera,ze tez moje dzieci jeszcze sa w tym wszystkim normalne!!!! Gosia...hmmm...i co ja Ci mam napisać...moze przemysli, w kazdym razie sie nie daj....Trzymam za Ciebie kciukasy:D Ja sie zaparlam i...lecze moje zebory...Jak ja tego nienawidze!!!!!Kosztuje mnie to mnostwo samozaparcia ale....ufffff...oby do przodu... Kamelia odezwe sie na gg, tylko wyjde z porzadkow...Napisze jutro, bo dzis bylam do tylu ze wszystkim, bo szalalam na fotelu dentystycznym.. Buziaczki dla Was... Elfinko...do Ciebie tez sie odezwe na pewno...Ciagle na nic nie mam czasu...Do diaska... AAAA ktos pytal , co wybrala Tusiecinka na Mikolaja...No jak zwykle nie lalke, bo ona nie lubi lalek....Garaz trzypozimowy,ze stacja benzynowa i czyms tam jeszcze.To byla jej ukochana zabawka w szpitalnym przedszkolu i taja chce miec.... Buziaczki dla Was... Domi ❤️ dla Was:D Sliweczko :D:D:D:D Asiek🌻 Madziam🌻 🌻 Dla Wszystkich Was wieeeeelkie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.bajka.net/shop.php?act=art_descr&art_id=729141& http://www.akvatoris.pl/ a -to firma bezposrednio to link do strony odnośnie fotelików...my mamy wlasnie taki jestesmy zadowoleni jedyny mankament troche ciezki;) Wkładka dla niemowlaka juz nie potrzebna....moze tu cos znajdziecie... RAMATTI tez sa ok podobne do fotelików MAXI COSI odezwe sie pozniej.....pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi.....nie powinnaś wkładać go do chodzika, teraz ortopedzi zdecydowanie niezalecają chodzików W OGÓLE, a ja ze swojej strony fizjoterapii dodam że jestem tego samego zdania, raczej nie wolno na niewykształcone i za mało silne bioderka dziecka obciązać chodzikami, więc ja na pewno nie kupię takowego. dziecko może obciażać stawy dopiero wtedy gdy jego mięsnie są do tego przygotowane...dopiero około 1 roku życia :):):) tyle moich rad zosia budzi sięw nocy co 3 godz. jak z zegarkiem w ręku....i kupka siętrafi nocna to już koniec spania....jestem chronicznie niewyspana pozdrawiam Anulka czekam, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzisiaj katastrofa bo moja kruszynka spadla z tapczanu na raczke i na pogotowie z nia. Jest wszystko ok ale jestem zla na siebie ze ja tam polozylam i sie odwrocilam a tu ona bec i takie cos. Uwazajcie na swoje pociechy bo teraz to nie ma zartow. :-(:-(:-(:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny dzień pracy... jak ten czas leci:(. Dziś rano byliśmy na szczepieniu - Maks jak zwykle dzielnie to zniósł i tylko pod koniec troszkę pokwilił, ale jak tylko go przytuliłam zaraz już był spokojny❤️. Tradycyjnie też zaczepiał panią doktor \"opowiadaniem\" oraz uśmiechami. Dlatego lekarka i pielęgniarka były zachwycone bąblem, że taki pogodny, silny i wogóle śliczny:) przyjemnie słuchać takich rzeczy o swoich pociechach, prawda mamusie? ;) Uzupełniam tabelkę, ale tylko o wagę, bo długości nie mierzono. Dowiedzieliśmy się, że Maks nadal bardzo szybko i ładnie przybiera na wadze oraz rośnie. Pytałam o to budzenie częste i dostałam kilka rad: jeśli to z głodu to dawać dodaktowo kaszkę na kolację (za długo nie pomaga, ale będę tak robić), jeśli przez ząbki spróbować podać na noc Ibufen dla dzieci (lub inne takie) i zaobserwować przez 3 dni czy coś pomaga. Starać się go uspokoić inaczej niż piersią, bo nabierze (o ile już tego nie zrobił) złego nawyku i będzie się budził tylko po to żeby sobie pocycać. Gdyby nie dało się go inaczej uspokoić to mogę podać np. herbatkę z melisą z butelki. Jak się dowiedziałam powinien już tak często się nie budzić w nocy. Możemy też próbować dawać po troszce posmakować naszych dań kiedy jemy, np. troszkę zupki na łyżeczce, warzywa prawie wszystkie, itp. Ma się troszkę przyzwyczjać tym bardziej, że wszystko mu smakuje i bardzo interesuje się tym co my jemy. Przy nim praktycznie już nie można nic jeść, bo sięga rączką i rwie się do tego;) Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm agapiszon....Macius...........23maj............8500g........68cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......karolek..........07 lipca..........ok 9000g.....67cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6200g.......64 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............5200g.......62cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........7400g.......68 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g.......ok 71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............5900g........63cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7000g.......69cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Mam nadzieję, że nie pokręciłam i to najaktualniejsza tabelka ;) Gosiaczek – bądź twarda, czasem trzeba wstrząsnąć facetami:) Janino – szybkiego powrotu do zdrowia dla ciebie i maleństwa🌻 Edi – co do chodzików to my nastawiamy się, że w ogóle nie będziemy kupować. Czytałam, że dzieci szybciej samodzielnie stają na nóżki i chodzą bez „sztucznego” podparcia. Bardziej ich wtedy ciągnie do stawania np. przy meblach, itp. Przyjaciółka tak zrobiła i mały chodził kiedy miał 10 m-cy (choć pewnie co dziecko to może być inaczej). Drugim i ważniejszym naszego „nie” dla chodzika jest jego zły wpływ na bioderka i nóżki. Tym bardziej teraz jeszcze jest za wcześnie. Nam dwóch lekarzy zabroniło nawet stawiać na nóżkach trzymając pod pachy. Pierwszy (chirurg) bo to źle wpływa na rozwój stawów biodrowych i nóżek, drugi (nasza pediatra) bo Maks jest za ciężki, a nóżki są jeszcze za słabe. Możemy stawiać go kiedy sam zacznie stawać w łóżeczku:D. Wiadomo jednak każdy robi jak uważa za stosowne :) Anulka – wytrwałości na walkę z zębami🌻 Sliweczko – dzięki za linki :) wczoraj już też oglądałam na allegro – ale tego jest uffff:o Kamelio – witaj w klubie niewyspanych z powodu częstego budzenia się dziecka oraz robienia kupek :D:D:D;) łączmy się w trudach.... Gumecko – dobrze, że nic się nie stało🌻 ale faktycznie teraz trzeba bardzo uważać. Znów długo, ale to głównie przez tabelkę ;):P p.s. dziś moja koleżanka z pracy i zarazem podwładna urodziła w nocy drugiego synka :D jak to usłyszałam to straszny sentyment mnie wziął na wspomnienia jak to było u mnie i pomimo bólu był to cudowny czas:D❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrrrr zeżarło mi posta:P dokleję resztę:P od tabelki... Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm agapiszon....Macius...........23maj............8500g........68cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......karolek..........07 lipca..........ok 9000g.....67cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6200g.......64 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............5200g.......62cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........7400g.......68 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g.......ok 71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............5900g........63cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7000g.......69cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Mam nadzieję, że nie pokręciłam i to najaktualniejsza tabelka ;) Gosiaczek – bądź twarda, czasem trzeba wstrząsnąć facetami:) Janino – szybkiego powrotu do zdrowia dla ciebie i maleństwa🌻 Edi – co do chodzików to my nastawiamy się, że w ogóle nie będziemy kupować. Czytałam, że dzieci szybciej samodzielnie stają na nóżki i chodzą bez „sztucznego” podparcia. Bardziej ich wtedy ciągnie do stawania np. przy meblach, itp. Przyjaciółka tak zrobiła i mały chodził kiedy miał 10 m-cy (choć pewnie co dziecko to może być inaczej). Drugim i ważniejszym naszego „nie” dla chodzika jest jego zły wpływ na bioderka i nóżki. Tym bardziej teraz jeszcze jest za wcześnie. Nam dwóch lekarzy zabroniło nawet stawiać na nóżkach trzymając pod pachy. Pierwszy (chirurg) bo to źle wpływa na rozwój stawów biodrowych i nóżek, drugi (nasza pediatra) bo Maks jest za ciężki, a nóżki są jeszcze za słabe. Możemy stawiać go kiedy sam zacznie stawać w łóżeczku:D. Wiadomo jednak każdy robi jak uważa za stosowne :) Anulka – wytrwałości na walkę z zębami🌻 Sliweczko – dzięki za linki :) wczoraj już też oglądałam na allegro – ale tego jest uffff:o Kamelio – witaj w klubie niewyspanych z powodu częstego budzenia się dziecka oraz robienia kupek :D:D:D;) łączmy się w trudach.... Gumecko – dobrze, że nic się nie stało🌻 ale faktycznie teraz trzeba bardzo uważać. Znów długo, ale to głównie przez tabelkę ;):P p.s. dziś moja koleżanka z pracy i zarazem podwładna urodziła w nocy drugiego synka :D jak to usłyszałam to straszny sentyment mnie wziął na wspomnienia jak to było u mnie i pomimo bólu był to cudowny czas:D❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×