Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Hej dziewczyny! Mój królewicz pobija dzisiaj rekord w spaniu w dzień. Śpi już prawie dwie godziny! U niego to duża nowość, zwykle w dzień zasypia na pół godziny rzadko przesypia godzinę. Szok! Wiecie co , ja też podaję już soczej z jabłek i marchewkę, ale niebardzo nam to idzie. Wiktor krzywi się potwornie i połowę wypluwa. Nawet próbowałam podać mu soczek z butelki - no cóż nie chciał ssać :-( Nie wiem jak to dalej się potoczy. Może w końcu zaskoczy. Co do zabaw, to Wiktor uwielbia swoją grzechotkę, kolorowego tygryska. Obgryzł już go z każdej strony. Pozostałe zabawki dość szybko go nudzą. Ja dostałam matę ale z jednym pałąkiem iniestety jak mały chwyci za jakąś wiszącą zabawkę,to wszystko leci mu na głowę więc i tak nie mogę wtedy od niego odejść, tylko muszę podtrzymywać mu ten pałąk. Ma też bujaczek, wsadzam go tam gdy muszę coś zrobić a mały odmawia leżenia. Nawet go lubi. Ostatnio zastanawiam się nad kupieniem maty ale z dwoma pałąkami. Dziewczyny, czy wy ze swoich jesteście zadowolone? Muszę uciekać bo za niecałą godzinę wpadną znajomi. Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze popisałam sie i mi kafeteria siadła To teraz w skrócie! Czytam cały czas ! Ciągle zmęczona jestem i mam wrażenie że zaraz zemdleje ! Kamil zdrowy jak rydz dzisiaj po szczepieniu !!! i był super płakał tylko przy ukłuciu ! Aktualizacja ! Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....5300g.......62cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 5890g.......68cm Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....6550g.......64cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec......6160g.......66cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........6200g.......66cm bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6350g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............5100g.......61cm JaMama.......Ryś..............15 lipca...........4200g.......?????? Heopcia ......Marta ..........16 lipca ...........5700g.......64 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............5100g......61cm mamuska1507.Krystian......21 lipca.............5300g.......58cm Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......67-68cm Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm Gosia25........Wiktoria......26 lipca............4880g........? Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............5500g.......65cm Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm kawał chłopa co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś u nowej pediatry, tej, co mi polecił ginekolog. I tej przynajmniej chciało się wysłuchać, co mam do powiedzenia, pozadawać pytania \"od Adama i Ewy\": pyatła o ciążę, leki, dietę, kupki, poprosiła, żeby nastęnym razem przynieść pampersa z kupą. Mam nadzieję że chce pomóc Adasiowi i że jej się to uda. Kurcze, od razu powinnam do niej pójść, zamiast szczypać się tym, iż nie mam podpisanej w tej przychodni deklaracji. Zważyłyśmy Dadasia i wygląda na to, że mały kloc z niego: Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....5300g.......62cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 5890g.......68cm Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....6550g.......64cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........6200g.......66cm bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6350g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............5100g.......61cm JaMama.......Ryś..............15 lipca...........4200g.......?????? Heopcia ......Marta ..........16 lipca ...........5700g.......64 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............5100g......61cm mamuska1507.Krystian......21 lipca.............5300g.......58cm Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......67-68cm Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm Gosia25........Wiktoria......26 lipca............4880g........? Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............5500g.......65cm Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm Kopiuję ostatnią tabelkę ale mam wrażenie, iż nie była to najbardziej aktualna tabelka. Sprawdźcie po swoich pociechach, ewentualnie poprawcie dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc czytam was codziennie tylko pisac codziennie nie mam czasu, ale obiecuje sie meldowac troche czesciej. moj maluszek zdrowy, w sobote bylismy na szczepieniu i byl z niego prawdziwy zuch. co do zabaw u nas to - lubi bardzo karuzele i mate gimnastyczna - kupilam tą Tinny Love, co prawda kosztowna ale naprawde fajna, jestem z niej bardzo zadowolona(lustereczko, pozytywki i piszczałki,a do tego super pluszowe grzechotki) tez nie moge sie doczekac wproadzania nowych pokarmów-jeszcze troszke :classic_cool: Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....5300g.......62cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 5890g.......68cm Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....6550g.......64cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........6200g.......66cm bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6350g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............5100g.......61cm JaMama.......Ryś..............15 lipca...........4200g.......?????? Heopcia ......Marta ..........16 lipca ...........5700g.......64 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............5100g......61cm mamuska1507.Krystian......21 lipca.............6550g......64cm Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......67-68cm Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm Gosia25........Wiktoria......26 lipca............4880g........? Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............5500g.......65cm Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm pozdrawiam Was wszystkie i zyze kolejnego udanego i słonecznego dnia 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
środa 12-10-2005 Hej zmieniłam pseudonim renia_oliwka na renia75. W końcu chyba bedę czarna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś dowiedziałam się, że net-a mamy tylko do 5 listopada, potem czekamy do końca roku na zmianę operatora hmmm, smutno mi:( Elfia_mama - zgadza się, Twój Adaś ma niezłą wagę, ja byłam z Oliwkę w przychodni ostatnio, myślałam, że może już przekroczyła 6 kg, a tu tylko 5810, no cóż, ale to dziewczynka (jak narazie zgrabna, chyba po Tatusiu ha ha ha). Gumecka - Karolcia superrr, masz więcej fotek ?? Jeżeli chodzi o jedzienie to Oliwka przy lekarstwach uznaje tylko łyżeczkę. Butelek nie uznaje, w sumie to się cieszę, pomęczę sie z podawaniem produktów łyżeczką, a może \"miną\" nas buteleczki bokiem :) Ja zaczynam podawać produkty od 10-11-2005, tak umówiłam się z lekarką. Również robimy zakupy w Tesko Muzyka - preferujemy przy zasypianiu \"Relasacyjną muzykę dla przyszłych mam\" - płytka z magazynu \"Dziecko\" (\"Dla Elizy\" itp).. Mamusia śpiewa jak się bawimy i mała jest zadowolona. Ogólnie ostatnio dużo pochłania mojego czasu Oliwia. W dzień mało śpi, a przy zabawach chce mieć cały czas towrzystwo..... czasami brakuje mi już pomysłów;( Pozdrawiam A!!! Kilka zdjęć www.oliwka26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ratujcie pomocy jak nauczyc 3 miesieczne niemowle picia mleka z butelki, bo ja juz probowalam swoj pokarm i zmienilam chyba z 5 smoczkow, jednego to gotowalam tak dlugo az calkiem zmiekl i NIC!!!!!!!!!nie chce pic z butelki i koniec a ja za 3 tyg wracam do pracy!!:( Pomożcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!ja też pozwolę sobie zamieścić parę fotek Wiktorii,bo chyba jej jeszcze tu nie było:). I dziękuję bardzo za życzenia urodzinowe. www.gosiaczek26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renia--- kochana jasne ze mam a tutaj sawww.gumecka.bobasy.pl a wiesz moja mala tez lyzeczka pieknie je a to dlatego ze lekrastwa musiala tak jesc :-) Pozdrawiam mamusie kochane. A slyszalyscie o tych pielegniarkach co wczesniakiem sie bawily? Okropne brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po przerwie. Jeszcze wszystkiego nie doczytałam, ale spieszę się Optymce wytłumaczyć. Nie było mnie bo byłam z Nikosiem w szpitalu prawie dwa tygodnie. Przez parę dni mały miał rozwolnienie i pediatra oprzepisała mu Bactrim , Nifuroksazyd i lakcid. Dawałam mu to przez następne 3 dni ale jego stan się pogarszał -spał prawie przezcały czas. Poszłam znów do lekarza i skierowano mnie do szpitala z odwodnieniem. Gdy juz nas w szpitalu złapali w swoje szpony to małego przebadali na wszystko! łącznie ze zrobieniem echa serca na które normalnie czeka się pół roku!. Przez pierwszy tydzień nie wyjaśniono przyczyn rozwolnienia i kolek - ale wszystkie objawy ustąpły, ale często płakał i słabo przybierał na wadze . Ja w szpitalu musiałam się żywić we własnym zakresie i jadłam suchy chleb z szynką i wodę lub herbatę. Po tym tygodniu moja mama postanowiła mnie dożywić i dostałam jogurt i 2 danonki -po zjedzeniu tego mały znów kolki i rozwolnienie. Więc teraz byłam już pewna - TO ALERGIA NA BIAŁKO MLEKA KROWIEGO . Szpital to potwierdził, na oddziale musiałam jeszcze małego ważyć przed karmieniem i po. Okazało się że mam mało pokarmu. Lekarze kazali mi wykluczyć wszystko mleczne z diety a małego zacząć dokarmiać Nutramigenem. I powiem wam to cud! Mały się uspokoił, nie ma kolek, śpi spokojnie, nie płacze już tak jak przedtem i bardzo ładnie przybiera na wadze! W sumie karmie go piersią wieczorem i w nocy do rana a w dzień jest na mleku modyfikowanym. I jest całkiem innym radosnym i zadowolonym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tabelka: Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....5300g.......62cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 5890g.......68cm Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....6550g.......64cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........6200g.......66cm bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6350g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............5100g.......61cm JaMama.......Ryś..............15 lipca...........4200g.......?????? Heopcia ......Marta ..........16 lipca ...........5700g.......64 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g......60cm mamuska1507.Krystian......21 lipca.............6550g......64cm Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......67-68cm Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm Gosia25........Wiktoria......26 lipca............4880g........? Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............5500g.......65cm Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulek - nie chcę Cie martwić, ale moja mała butelki też nie uznaje:(. Lekarka mi mówiła, że takie dzieci bywają i jak najwcześniej trzeba wprowadzać inne produkty, jeśli chce się wyrwać z domku. Trzymam kciuki za Was. Teska 78 - witamy, cieszymy się z Oliwką, że wszytsko już O.K. Ja też byłam w szpitalu i moja mała również jest uczulona na \"NA BIAŁKO MLEKA KROWIEGO\", również wazyłam małą przed i po nakarmieniu. Tyle że ja mam mleka dużo, wieć z mojej diety odpada nabiał:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulek - nie chcę Cie martwić, ale moja mała butelki też nie uznaje:(. Lekarka mi mówiła, że takie dzieci bywają i jak najwcześniej trzeba wprowadzać inne produkty, jeśli chce się wyrwać z domku. Trzymam kciuki za Was. Teska 78 - witamy, cieszymy się z Oliwką, że wszytsko już O.K. Ja też byłam w szpitalu i moja mała również jest uczulona na \\\"NA BIAŁKO MLEKA KROWIEGO\\\", również wazyłam małą przed i po nakarmieniu. Tyle że ja mam mleka dużo, wieć z mojej diety odpada nabiał:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfinko - zdawaj na bierząco relację z wizyt u twojej pani doktor, bo Maks też ma jakieś problemy jelitkowe i dobrze wiedzieć coś z innego źródła. Ja odebrałam dziś wyniki moczu i są dobre - trochę ulżyło. Tylko dlaczego bąbel nadal robi zielone kupki - wprawdzie już nie wszystkie, ale nadal się pojawiają ni z tego ni z owego. Dziwne to jest. Czytałam, że niektóre dzieci tak mają... szkoda iż muszą to być nasze:( Nas coraz bardziej ciekawi waga Maksia bo ta w tabelce jest z przed miesiąca, a jak wiadomo nasz bąbel ma tempo przyrostu wagi niczego sobie - mówiąc delikatnie. Teraz waży dobrze ponad 7kg, ale ja nie mam dokładnej wagi w domu. Dugość to w sam raz ma rozmiar 68. reniu - faktycznie lepiej maluszki nauczyć łyżeczkami, butelki można całkiem pominąć jeżeli się tylko da:) agulek - z tą butlą to może zamiast niej spróbuj przyzwyczaić maluszka jeść inne pokarmy tj. kaszki, deserki, zupki. I podawać tylko w czasie twojego pobytu w pracy. Ja tak zamierzam zrobić. Poza tymi godzinami będę nadal karmić piersią. Moja przyjaciółka zrobiła w ten sposób i do 10-tego m-ca synek pił z piersi. Potem sam się odstawił i teraz je tylko stałe pokarmy. Pominęła więc pokarm modyfikowany, a małemu nic nie brakuje i teraz już wcina wszytkie dorosłe pokarmy (ma 14 m-cy). Ja ostatnio nie mam czasu na nic, a tym bardziej na zrobienie takiej galerii jak wy macie:) może kiedyś..., Wszystkie zdjęcia śliczne{kwiat] Teska - u mnie podobnie szlaban na nabiał i Maks jest lepszy, choć nadal się zdarza ból brzuszka. My nie mieliśmy takich przebojów, bo bardzo szybko przybiera na wadze. Odstawiłaś masło? ja nadal go jem (inne smarowidła mi nie smakują:( ). Unikam tylko mleka, jogurtów, bitej śmietany i wszelkich serów (poza żółtym w małych ilościach) itp., a no i nie przesadzam z jajkami - też mam zalecenie nie jeść za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesmy po szczepieniach i jestem wrrr wsciekla na swoja pania dr, bo tak mnie dzis potraktowala ze tylko wytrzasnac ja za drzwi:( jak zapytalam co zrobic bo maly nie chce pic z butelki to mi powiedziala ze mam nie isc do pracy, albo nauczyc go pic z kubka albo szklanki, no jak ja mam uczyc 3 miesieczne dziecko picia ze szklanki, moj maly ma paskudny kaszel i jak zapytalam co mu na niego podawac to powiedziala ze nic bo oskrzela i gardlo sa czyste,a jak poprosilam o recepte na nutramiden ( bez kosztuje 35zl a z recepta 15zl) to mi powiedziala ze mam zrobic biopsje jelitek i przyniesc zaswiadczenie ze ma alergie bo inaczej mi nie da recepty...wrrrr glupie babsko!!!! uzupelniam tabelke bo waga mojego malenstwa jest imponujaca:) Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....5300g.......62cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 5890g.......68cm Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....6550g.......64cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6350g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............5100g.......61cm JaMama.......Ryś..............15 lipca...........4200g.......?????? Heopcia ......Marta ..........16 lipca ...........5700g.......64 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g......60cm mamuska1507.Krystian......21 lipca.............6550g......64cm Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......67-68cm Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm Gosia25........Wiktoria......26 lipca............4880g........? Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............5500g.......65cm Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm dziewczyny sprawdzcie ta tabelke bo mam wrazenie ze ona nie jest aktualna choc skopiowalam ostatnia z tej str a Asiek i inne kobietki ktorych malenstwa maja skaze bialkowa jesli chcecie zeby efekty tego paskudztwa ustapily calkowicie to musicie odstawic kompletnie wszystko tzn maslo i chocby odrobine sera zoltego rowniez, smietany w proszku do kawy ani jakichkolwiek kupnych ciastek, ciasteczek cukierkow tez jesc nie mozna, ja tak jem od 3 miesiecy i mimo alergii jest ok boli brzuszkow nie ma ani zadnych innych efektow skazy a chleb jem tylko z wedlina suchy, no czasami z majonezem ale rzadko bo tuczy:( wiec trzymam za was kciuki bo wiem jak to trudno, ale dla dzieciaczkow mozna wszystko zniesc a co do butelki to sprobuje jutro kupic jeszcze w aptece taka butelke zwykla z naciaganym smoczkiem moze taki mu spasuje zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
Uff kobietki, juz jestem I nadganiam:) Mojreczko, super ze już po operacji i co najwazniejsze – wszystko dobrze:) 🌻 Hepciu co do zabawek to mój maluszek uwielbia maskotki, które wisza na palaku oraz karuzelka ze zwiarzakami... ostatnio wpadlam na genialny pomysl i palak oraz karuzelke przykrecilam do wozka – spacerowki... maluszek jak się w nim rusza to wszystkie zabawki ruszaja się z nim a on ma frajde :):) Normalnie to mamusia musiala robic za bateryjki.... :);) Ogolnie Piotrunio uwielbia zabawy z mama i tata, jak do niego mowimy... jest bardzo towarzyski . Nooooo i uwielbia oczywiście być noszony na rekach... zastanawiam się kiedy te moje lapki zwiedna mi zupelnie?? :):) Z tego powodu zastanawiamy się z M. Nad kupnem hustawki takiej na baterie oczywiscie... dam znac co i jak:) Elfia mamo z tymi jelitkami... my tez mielismy problem i to chyba podobny do twojego maluszka... Piotrus robil zielonkawe kupki, przed i w trakcie zawsze był krzyk, tak kilka dni... wyrzucilam z diety pieczywo i prawie calkiem slodycze (czasem cos skubne jak już nie wyrabiam) i przeszlo. Wlasnie od 3 dni mam spokoj, Piotrunio na medal, bawi się, kupki wrocily do normy... może wam to tez pomoze? Jestem ciekawa co powie twoja pani doktor, daj znac... Gosia26 sto lat, sto lat 🌻 Agulek wody do kapieli nie mierze bo wydaje mi się ze zalecane 37 tez było dla maluszka za zimne... Piotrus uwielbia pluskac się w wannie i po chwili woda była po prostu zimna... hm... pozostaje wiec znow zaufac instynktowi :):) Niestety nie mam bladego pojecia jak ci pomoc ze smoczkiem i butla... ale będę trzymac kciuki :) A pania doktor...ehm, nastukac w kakalko i już, okropna kobita:( Renia mój maly tez wsuwa w nocy ze hej... zastanawialam się jak to ograniczyc ale doszlam do wniosku, ze skoro mama (czyli ja) uwielbia jesc wieczorem a niekoniecznie rano wiec nie będę mu zabraniac... chyba poczekam z tym ograniczaniem nocnym jak zacznie zjadac inne potrawy :) Haaa... a ja jak ty i anulka skorpionka jestem kobietki.... :):):) Z tym internetem czy to znaczy ze będziesz od nas odcieta?? Gumecka ja poprosze o te rymowanki sylwiatudaj@op.pl Zobacze co to ciekawego:) Sliweczko widze ze jestes niezla mama... dobiegajaca hihihihi :) CO do spacerow to u nas bez zmian – zero spania w wozku... wlasnie dzis kupilismy nosidelko, może to się sprawdzi? Macie kobietki doswiadczenie z nosidelkami? Aaaa i jeszcze jedno – Piotrus wlasnie odkryl telewizor... posadzony w foteliku patrzy się w niego jak zahipnotyzowany :):) Najbardziej lubi reklamy, wtedy kolory często się zmieniaja...:) Janinka pozdrowienia dla ciebie walczacej na dwoch frontach:) Mamusko 1507 witaj po przerwie i zagladaj czesciej:) Teska78 dobrze ze już jestes z nami i maluszek zdrowiutki, supcio :):) Ja mam wrazenie ze mój Piotrus tez jakos gorzej toleruje mleko wiec na wszelki wypadek je odstawilam. Jem za to jaja, sery i maslo, tylko mleko poszlo w kat i jest oki. W ogole to pozazdroscilam wam dziewczyny tych stronek na bobasach, może tez uda mi się wygospodarowac troche czasu i trachnac taka Piotruniowi:) ... i naprawde już uciekam bo wyszedl mi straaaaasznie dlugi elaborat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Pozwoliłam sobie zajrzeć do Was z sierpniówek (miałam termin na 5 sierpnia, synek urodził się 20 lipca, ale zostałam na pierwotnym forum, choć muszę przyznać, że często Was podczytuję), bo mam kłopot i chciałabym poprosić o radę. Mój synek zdrowo rośnie, przybiera na cycusiu po 1130, 1080 na miesiąc i dotąd nie było z nim większych problemów. Dzisiaj Mati przy czterech kolejnych karmieniach się nie najadał i niestety musiałam mu podać mieszankę bo nie wyobrażam sobie, że mógłby być głodny Nie wiem, co się dzieje, może to słynny skok wzrostowy i potrzebuje teraz więcej mleczka, ale niecierpliwił się bardzo przy piersiach, nie opróżnił ich, protestował i w końcu odmówił Więc to niezbyt dobrze wygląda, bo drugiego powodu upatruję w tym, że on dostaje moje mleko dwa razy w tygodniu z butli (po jedenej butelce we wt i pt) i może pamięta, że z butelki mu łatwiej i właśnie tego się domaga??? W ostatni wtorek zostawiłam mu 160 ml i wszystko wyduldał na raz, a jak wróciłam, to po trzech godzinach od karmienia znowu był głodny i zjadł normalnie, bez żadnych protestów, z cycusiów. Tak samo po kąpieli i w nocy i dwa karmienia rano a od 12 się zaczeło i 4 karmienia pod rząd awantura.Jeszcze jedna możliwość, że mu gazy przeszkadzają, albo powietrze, którego się nałyka, jak je tak łapczywie, ale dlaczego tak nagle to się zmieniło. No nie wiem dziewczyny! Jeśli możecie poradzcie coś, co myślicie i na co stawiacie. Jak Wasze dzieci pokazują, że pierś już pusta, a one jeszcze głodne? A może butelkowe Mamy miały takie doświadczenia przed przejściem na butlę? Pomocy! Idę ściągać mleczko, bo się boję, że jak Mati tak mało dzisiaj ssał, to na jutro mniej się wyprodukuje. Więc tyle ile mu podałam mieszanki (120 ml) mam zamiar ściągnąć. Jestem podłamana tą sytuacją. Chciałabym dalej karmić tylko piersią, ale nie wiem, co robić, gdy sytuacja się powtórzy. Agulek - jeśli mogę coś poradzić na brak chęci do butelki, to są takie specjalne, dla dzidziusiów karmionych piersią, polecane tez przez zaklinaczkę. To butelka Habermana, można ją kupić w sieci, jest droga, ale całkowicie naśladuje karmienie piersią. Może to by zadziałało. Podaję linki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66965161 http://calineczka.pl/sklep/product_info.php?products_id=3078

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak butelka habermana to dobre rozwiazanie dla malucha co nie chce zwyklej butli. Czy wasze dzieci juz siadaja? BO moja juz potrafi sama chwilke usiedziec.:-) Optymko-- wyslalam ci te rymowanki sama zobacz co to,niektore fajne sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek - nie wydaje mi się żeby Maks cierpiał na nietolerancję laktozy. Ale nie mam wszystkich danych, więc mogę się mylić. Przede wszystkim bardzo dobrze przybiera na wadze i dobrze się rozwija psychiczne (jest kontaktowy, pogodny). Oto pytania, które mi zadała lekarka: - czy mam biegunki, zaparcia, - czy piję dużo mleka, - poziom cukru w ciąży, - infekcje w ciąży, - czy jestem alergikiem, czy mąż, rodzeństwo jest na coś uczulone Kupa: - kolor, konsystencja, czy jest spieniona, czy cuchnie, czy przewraca się w brzuszku przed i w czasie robienia kupy (burczenie). - jakie leki dotychczas podawałam i jaki odniosły one skutek (ja dawałam espumisan, prawdopodobnie niepotrzebnie) Właśnie zrobiłam badania moczu Adasiowi - wyszły bardzo dobrze. W przyszłym tygodniu idę z pampersem do tej babki, bo infekcję wykluczamy. Może faktycznie nie powinnam jeść wlaśnie słodyczy, a nie nabiału, jak sugeruje literatura? Jak tylko czegoś się dowiem, to zamelduję. Nesia - wydaje się że Twój Maluszek ma kryzys laktacyjny. Przechdziliśmy przez to samo i minął po tygodniu. Trzeba jednak jak najczęściej przystawiąć do piersi, zamiast podawać mieszanki, gdyż jeśłi Maluch naje się mleczka modyfikowanego, to nie wyśłe sygnału do produkcji mleka i wyprodukujesz jeszcze mniej pokarmu. Jeśli to kłopoty brzuszkowe, to także niewskazane jest podawanie mleczka sztucznego. Gumecka, pośłij mi też te rymowanki, please.. Pozdrowienia z pochmurnego Bytomia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
Nesia wydaje mi sie ze to kwestia podawania butelki... wiele mamus pisze ze po podawaniu butelki maluszki odmawialy piersi... Nie mam na tym polu doswiadczenia wiec tylko pisze co mi się wydaje i co przeczytalam wczesniej u mamus z naszego topiku. Inna sprawda, ze kryzysy laktacyjne tez się zdazaja, mnie również... przystawiam maluszka wtedy do piersi jak tylko się da najczesciej i po 2 – 3 dniach mija Jak jest u twojego malucha z kupkami i gazami ? Bo jeżeli nie puszcza baczkow to tez może być powod... i jeszcze jedno – mój Piotrus czasami staje się niespokojny i denerwuje się podczas karmienia wtedy przerywam i biore go do odbicia i wszystko wraca do normy... trzymam kciuki, wszystko będzie oki 🌻 Gumecko dziekuje za rymowanki 🌻 , jeszcze nie mialam czasu ich czytac ale wieczorkiem rzuce na nie okiem :):) Mój Piotrunio jeszcze nie siada sam ale jak trzymam go lekko za raczki to siedzi, nie zjezdza... wlasciwie siedzi wtedy tylko z mala pomoca.:) Elfia mamo sprobuj z tymi slodyczami... może u ciebie będzie tak jak u mnie? Bo ja chyba pisalam, ze z nabialu nie pije tylko mleka, reszte jem, prawda? Powodzenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki powiedzcie mi ile wasze dzieciaczki leżą tak ogólnie na plecach, bo mój mały leży dosyć dużo, nawet czasem sam domaga sie leżenia a nie noszenia !!!!!!!????????? a ja tak sobie zaczęłam wymyślać ze może on za dużo leży ............. ????????????? oczywiście nosze go w miarę moich sił kłade na brzuch huśtam i takie tam różności ale jednak tego leżenia najwięcej jest. Czy u was jest tak samo? przepraszam troche to nieskładne ale nie mam zbyt wiele czasu! I czy lata wam przy myszce takie kółko z wronami jak sie tego badziewia pozbyć :D :D całuje was mocno Pa! Elfinko inponujący syn !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfia Mamo, Optymko - dzięki za słowa wsparcia. To chyba jednak kryzysik, mam nadzije, że szybko minie. Z butelką mały jest zaznajominony odkąd skończył 2 tygodnie. Od tego czasu dwa razy w tygodniu, gdy ja wychodzę na 3 godziny, on dostaje butlę. Dziwne by było, że tak nagle się tej butli domaga, ale wszystko jest możliwe. Kupki są bardzo oki, 3 dziennie, a z gazami miewa kłopoty czasami. Może to te gazy, bo ja słyszę rewolucje w jego brzuszku zanim zacznie płakać przy piersi. Jeśli tak, to co mogłoby pomóc? Dzisjaj już trochę lepiej, dokarmiałam go raz swoim mlekiem (120 ml) i tylko raz mocno marudził. I przystawiam i odciągam. Mam nadzieję, że to przyniesie efekt. Jeszcze raz dzięki dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
wpadlam tylko na chwilke uzupelnic tabelke... jest co:):D Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....5300g.......62cm❤️ .................Weronika.......27 kwiecień.... 5890g.......68cm❤️ Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm❤️ .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm❤️ asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....6550g.......64cm❤️ elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm❤️ sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm❤️ gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm❤️ renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm❤️ kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm❤️ evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm❤️ agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm❤️ bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6350g.......55cm❤️ Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm❤️ Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm❤️ Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm❤️ JaMama.......Ryś..............15 lipca...........4200g.......??????❤️ Heopcia ......Marta ..........16 lipca ...........5700g.......64 cm❤️ Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g......60cm❤️ mamuska1507.Krystian......21 lipca.............6550g......64cm❤️ Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......68cm❤️ Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm❤️ Gosia25........Wiktoria......26 lipca............4880g........?❤️ Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............5500g.......65cm❤️ Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm❤️ Hihihihi Janinka wpisalam ci 68 cm wybaczysz?:D;) Jak wpisywalam 67-68 to serducho mi sie rozjezdzalo:):) A z tym lezeniem... hm chyba wszystkie dzieciaczki sporo leza - jak nie w lozeczku to pod palakiem, w wozku...:):) Moj Piotrunio siedzi na moich kolankach albo na fotelu, reszte czasu lezy:) Wiec chyba nie musisz sie martwic:D Gumecko sprawdzilam poczte i jednak te rymowanki nie doszly... pomylil mi sie adres ...wczesniej napisalam ci dziekuje bez zagladania... czy mozesz wyslac jeszcze raz? Moj adres sylwiatudaj@yahoo.com Dziekuje🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
... to jeszcze raz ja:) wlasnie zalozylam Piotrusiowi stronke, zapraszam:) www.optymka.bobasy.pl ...a tak w ogole to dzien dobry kobietki i milego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaczam to 68 cm Optymko i tak pewnie niedługo i to bedzie nieaktualne ;) :) dziewczyny musze posprzatac mieszkanie KIEDY MAM NA TO ZNALEZC CZAS????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinko Ty musisz posprzątać,a ja oprócz sprzątania jeszcze przygotować całą konsumpcję na chrzciny.Nie śpię po nocach, tragedia.Ale już po weekendzie będzie lżej.Gumecka dzięki za komentarz na bobasach:):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piątek, ufff nareszcie weekend:) Optymko - słodki Twój Piotruś . Kiedy byłaś na Równicy, bo Oliwka już ją też zdobyła :) 1-09-2005r. Jeśli chodzi o leżenie, moja dotychczas to lubiła, obecnie lubi się nosić :( W ogóle ktoś mi podmienił dziecko: wczoraj poszła spać o 20.00 wstała o 1-2-3-4-5-6 w nocy, ale nie żeby była głodna. Ona chce sobie potrzymać cycusia. Muszę jej dać, bo inaczej jest awantura, a mąż do pracy. Tak fajnie spała, co ja mam zrobić, wiecie ona tak się nigdy nie zachowywała. W ciągu dnia pokazuje też swoje fochy (jak kogoś widzi to zaraz cycuś, coś jej się nie podoba to też cycuś, a już było tak fajnie) ufff !!!! kiedy to się zmieni. Moja nauka sypiania w łóżeczku poszła w las, po 3 tygodniach, znowu góruje cacuś. I tak mam już od kilku dni Optymko, to niedługo rodzinki  O butelce habermana też słyszałam, ma ją koleżanka i bardzo sobie chwali, ale podaje ją od urodzenia. OJ !! uciekam mała wstała pa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane juz wyslalam wam te rymowanki. Jestem chora wiec malo tu zagladam. Pozdrawiam mamiusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! pisuje ostatnio rzadko bo nie mam siły ani nastroju... robilismy malutkiej badania i okazało sie ze moja kruszyna ma tylko 1 nerke:( przezyłam szok, nie moge sie pozbierac... i tak bardzo sie o nia boje... wiem ze z tym mozna zyc, ale nie daj Bóg gdyby sie cos stało to ona nie ma drugiej w zapasie:( chodze tylko i rycze bo tak mi jej zal, ze ciezko mi to wyrazic... oprócz tego ma refluks zoładkowo-przełykowy i bardzo duzo ulewa... pozdrawiam was i usciskajcie od nas swoje maluszki:) http://img434.imageshack.us/img434/4227/obraz1920bc.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×