Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytająca20

Objawy ciąży - kto wie niech pisze

Polecane posty

Gość Pytająca20

Prosze napiszcie mi jakie są pierwsze objawy ciąży. Czy w pierwszym miesiącu ciązy mozna zauwazyc jakies objawy. Pytam o to bo spóżnia mi się okres już 6 dni i wszysycy w koło żartują sobie ze jestem napewno w ciązy a ja nie zauwazylam zadnych objawow na to wskazujacych. Co więcej straciłam przez ostatni miesiąc 3 kilogramy nie mam w ogole apetytu ( nie odchudzam sie ) a zawsze wydawalo mi sie ze ciąża wiąże sie z tym że kobieta ma "podwójny" apetyt . Czy powinnam zalozyc ze jestem w ciąży mimo ze schudłam przez ostatni czas , spoznia mi sie okres i nie mam w ogole apetytu? Prosze napiszcie to wazne dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maghu
hej ja wlansie tez czekam na okres.... a slyszalam ze w 1 miesiacu ciazy wlasnie sie chudnie ale niewiem czy zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayka
To nie prawda ze się ma podwojny apetyt !! Czasami nie ma się go wcale i się chudnie przez pierwsze miesiące, Generalnie moje i kolezanek objawy były nastepujące: -caly czas latalam do toalety bo chcialo mi sie siusiu - caly czas bylam zmeczona - powiekszyly sie piersi :) Innych objawow nie pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna27
1) bolące i powiekszające sie piersi 2) Zmeczenie i senność 3) bóle, a właściwie skurcze brzucha jak przy miesiączce 4) zwiekszony apetyt (nie zawsze) 5) nudności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoror masz juz poslizg w miesiaczce ok 6 dni to idz po test ciazowy a to rozwieje twoje watpliwosci te wczesne testy wykrywaja juz 7 dniowa ciaze i robi sie je w pierwszy dzien spodziewanej miesiaczki to tym bardziej w twoim wypadku bedzie on wiarygodny !proponuje ci bobo-test lub pro-test ktory wykrywa obecnosc hCG 25Uml/ml!zrob go sobie rano pierwszy mocz!wiesz kazdy organizm kobiety reaguje inaczej i u jednej wystepuja objawy inne u innej kobiety beda wczesnije!mpja KOLEZANKA NP MIALA NORMALNIE OKRES PRZEZ 4 CYKLE I JAK POSZLA DO GINEKOLOGA I ON OZNAJMIL JEJ ZE JEST W CIAZY TO nas poprostu az wcielo!wiec sama widzisz wystepujacy okres wcale nie jest wyznacznikiem braku ciazy a tak sie przyjmoje potoczne!zrob ten test !!!!!!!!!!tu ci wysylam jeszcze takie ogolno przyjete symptomy ale ja bym sie nimi nie kierowala tylko biegla do apteki pozdro Uwaga! Zdarzają się pomyłki. Dodatni test badania moczu, świadczy czasem nie o ciąży, ale o problemach z tarczycą. Prawdopodobieństwo, żeby test wykrył chorobę, a nie ciążę jest jednak bardzo niewielkie. Objawy ciąży Brak miesiączki nie zawsze towarzyszy ciąży. Niektóre kobiety miewają po zapłodnieniu trzy, nawet cztery krwawienia w terminach przypadających na okres menstruacji. Jednym z możliwych objawów wczesnej ciąży są \"poranne mdłości\". Mimo nazwy, mogą występować w ciągu całego dnia po 2 lub 3 tygodniach po zapłodnieniu. Najbardziej narażone są na nie kobiety, które spodziewają się dziecka po raz pierwszy, te u których rozwija się ciąża mnoga oraz kobiety bardzo wyczulone na zapachy. Mogą się również pojawić wzdęcia brzucha oraz nadmierna męczliwość i senność, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Niekiedy we wczesnym okresie ciąży zdarzają się objawy, o których trzeba koniecznie powiedzieć lekarzowi. Są to: omdlenia tzw. wymioty niepowściągliwe, pojawiające się kilkanaście razy dziennie. Kobieta nabiera wówczas wstrętu do jedzenia i gwałtownie chudnie, co wymaga zazwyczaj hospitalizacji. zgaga, spowodowana cofaniem się treści żołądkowej, a czasem także dwunastniczej, do przełyku. częstsze niż zwykle oddawanie moczu, także nocą, obrzmienie piersi. Stają się one wrażliwe na dotyk, czasem odczuwa się ból tylko w brodawkach, które ciemnieją i stają się większe. Testy ciążowe - rodzaje testów Uwaga! Badania pokazują jednak, że aż 50 procent przypadków ciąży kończy się poronieniem podczas menstruacji, która może się pojawić w normalnym terminie mimo zapłodnienia jaja płodowego. Dlatego nawet jeśli nowoczesny test ciążowy da nam pewność, że nosimy w sobie kilkudniowy płód, warto powtórzyć pomiar HCG po wystąpieniu krwawienia i jeżeli jest on nadal pozytywny, niezwłocznie skontaktować się z lekarzem ginekologiem. Ze względu na technikę wykonywania pomiaru wyodrębnia się trzy rodzaje testów: paskowe - wymagające pobrania moczu do naczynia i umieszczenia w nim specjalnego paska z antyciałami HCG, płytkowe - wymagające zebrania moczu do naczynia, pobrania 5 kropli moczu do pipety i umieszczenia ich w odpowiedniej płytce pomiarowej, testy w postaci flamastra - wystarczy go umieścić na kilka sekund pod strumieniem moczu. na wynik testu, w zależności od typu, trzeba czekać od 1 do 5 minut. Wiarygodność pomiaru szacuje się na 99-procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20 maturzystka
a ja od czterech dni nie mam okresu :( niedawno wróciłam z rozmowy z lekarzem i od higienistki szkolnej... nawet niewiem kiedy mogło sie cos wydarzyc "złego" boje sie i jestem okropnie zmartwiona...narazie nie chce miec dzieci!!sama myśl że mogło by coś byc to..... nie mam żadnych nawet pierwszych objawów co do ciąży...oprócz tego ze okresu od 4 dni nie mam...ok soboty mam zrobic test... boje sie... na dodatek w maju matura... nawet niewiem o czym mam myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość G
Do autorki topicu: a moze dlatego ci się spóźnia bo schudłas? podobno moze zanikac okres od odchudzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość G
Do autorki topicu: a moze dlatego ci się spóźnia bo schudłas? podobno moze zanikac okres od odchudzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość G
Do autorki topicu: a moze dlatego ci się spóźnia bo schudłas? podobno moze zanikac okres od odchudzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m=b
ja pare miesięcy temu odstawiłam tabletki. Przez ostatnie póltora tygodnia brałam srodki przeczyszczające (przepisane przez lekarza) i w trakcie brania tego pierwszego lub tuż przed powinam była dostać okres. Nie dostałam go do dziś. W pewnym momencie nawet myślałam, że dostałam, bo miałam bardzo zbliżone objawy do tych, które miewam w dniu kiedy mi zejdzie, ale okazało się ze nic z tego. W związku z tym, ze mój chłopak myslał, że mogło w jakis sposób dojść do zapłodnienia (choc moim zdaniem nie), zrobiłam sobie test ciążowy. Nawet dwa, z przerwą trzydniową. Czy moge być spokojna czy mam się mimo wszystko obawiać, że moge byc w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19-nastak*
Współżyłam z chłopakie tydzień temu a konkretnie we wtorek.Wtedy za 3 dni powinnam dostać okresu,ale do teraz go niemam.od wczoraj mam powiększone i wrażliwe piersi.Mam nadzieje ze to objaw zbliżającej się miesiączki(ale muszę przyznać ze w ciągu tych 4 lat od ,kiedy mam miesiączkę nigdy nie miałam takiego objawu)Może wydać się smieszne ale strasznie chce mi się ciągle siusiu tak dokładniej to od dzisiaj-tłumaczę sobie ze przeziębiłam sobie pęcherz ale coś czuje ze to tylko moje głupie tłumaczenie.Niby jak mogłam się przeziębić jak cały dzień ten siedziałam w domu(bo wkuwałam mature-nawet głowy nie wychyliłam z domu).Dzisiaj także miałam zgagę.o to się nie martwie gdyż 4 miesiące temu miałam skłonności do zgagi(miałam niestrawność) a tak wogóle to chyba jest niemożliwe żeby mieć taki objaw 8 dni po stosunku.Z jednej strony pocieszam się ze to nie możliwe i szukam wytłumaczeń ale patrząc tak z drugiej strony-wszystkie objawy odczułam w ciągu prawie jednego dnia. Ps.z góry dziękuje za odpisanie na moją wiadomość.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m=b
Nie moge Ci tej informacji potwierdzić, ale w ciągu pierwszych dwóch tygodni moje koleżanki mówiły, że im się piersi powiększyły i stały wrażliwe. Poza tym w trakcie ciąży bardzo chcę się siusiu. Ja na woim miejscu zrobiłabym test ciążowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna 27
aha i jeszcze mi sie przypomnialo: 6) jak robisz kupe to nigdny na siedzaco raczej w pozycji na narciaza 7) sprawdzaj zawsze czy stolec jest koloru brozowego to by bylo na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19-nastka
hey!szkoda że żadna nie wypowiada się na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od klopsa
wyglada na to ze jestes w ciaży przykre ale prawdziwe 19 lat to wspanialy wiek na bycie w ciazy dzieci rodzi sie wtedy jak z bicza trzasl to nawet wspaniale, nowy czlowieczek ach ach wzruszylam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda pDpD
czy to jest mozliwe ze jestem w ciazy ?? nie uprawialam seksu ale spoznia mi sie okres o 8 dni i ma wiekszosc objawow ciazy ( bolesne piersi, brak apetytu) odpowiedzcie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak oczywiście
na 100 % młoda jesteś w ciąży!. A patrzyłaś ostatnio na jakiegoś faceta?, może za bardzo się wpatrywałaś w niego? ZRÓB TEST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona 20
owszem mialam miesiaczke ale od 3 lat regularnie bralam tabletki a w 90% kobiety po braniu tabletek bedace w ciazy i tak miesiaczkuja pisalam teraz aturke i nie wiem czy to przez stres bylo mi niedobrze ale odkad bola mnie piersi i chodze do kibelka zaczelam sie zastanawiac zrobilam test ale byl bardzo niewyrazny szczeze wole isc do lekarza. ogulnie pierwszym obiawem powinien byc brak miesiaczki ale niestety nie zawsze moja znajoma miesiaczkowala do 8 miesiaca. takim najwyrazniejszym symptomem jest zgaga i mdlosci sennosc zmeczenie bolace piersi skurcze jelit bul podbrzusza czesto taki jak przy miesiaczce zawroty glowy "zachcianki" lub wrecz odwrotnie brak apetytu zaparcia wyostrzona czulosc na zapachy a przede wszystkim goraczka jezeli masz powyszsze obiawy i czujesz sie jak bys byla chora miesz sobie temperature od wystapienia miesiaczki lub wlasnie jej braku tak z 2 tyg. temperatura jest podwyszszona o 1-2 stopni testy tak ale zazwyczaj dobrze dzialaja tak w 3-4 miesiacu lepiej biec do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny:) po pierwsze- NAPRAWDE NIE MARTWCIE SIE :) po drugie: OPOWIEM WAM MOJA HISTORIE :) otóż w ubiegłym tygodniu w poniedziałek- zrobiłam test ciążowy-nic a nic nie podejrzewajac,ze moge byc Mamusia [nawet nie zwrocilam uwagi,ze okres mi sie \"az tak\" spoznia], oczywiscie kreseczki pojawily sie odrazu (2 bardzo wyrazne)... oczywiscie stres okropny-przeciez mam 21lat i napewno sobie nie poradze.....ALE oprocz tego,że mam mojego Skarba mam jeszcze kochajacych rodzicow moich [i jego] którzy staraja sie pomagac mi jak najwiecej.... ale nie o tym mialo byc 🌼 *chcialam to napisac-bo chce byc wiarygodna- wiec oprocz [jak juz wspominalam] spozniajacego sie okresu nie mialam zadnnnych objawow!!!! ale gdy tylko zrobilam testy [Mama sie smieje ze mi sie juz wszystko odblokowalo] pojawily sie nudnosci,sennosc i to okropne wyczuwanie wszystkich zapachow [fuj fuj]........ NAJSMIESZNIEJSZE JEST TO [i dla niektorych pewnie oczywiste],że tak naprawde juz nieraz martwilam sie o to ze moge byc w ciazy [bo okres sie spoznial,bo te objawy.....WYIMAGINOWANE]ZE TE WSZYSTKIE OBAJWY KTORE TERAZ MAM SA NAAAAAAAAAAAAAAAAPRAWDE CALKIEM INNE OD TYCH MOICH WYIMAGINOWANYCH :) Pisze to po to zebyscie sie nie martwily- oszczedzcie sobie stresow i idzcie kupic test-a jesli wyjdzie negatywny-to bllaaaaaaaaagam nie zastanawiajcie sie za 2 dni: dlaczego on byl negatywny,a ja dalej nie mam okresu.(aha-nie podnoscie tez go \"pod swiatlo\",nie \"rozbierajcie\",ani nie robcie innych tego typu smiesznych rzeczy-sprawdzcie-a po 5 minutach wyrzuccie-bo potem JEST ON JUZ NIEWAZNY!!!!!!--tak jak pisalam krreski pojawiaja sie odrazu,a nie po pol godziny ;)?? --> po prostu przestancie o tym myslec-odprezcie sie, a okres naprawde sie pojawi.Zastanowcie sie jaki byl ten miesiac-moze lekko stresujacy??moze odchudzanie?? a moze przeziebienie?? TE i inne \"sprawy\" opozniaja okres [jak chyba wszyscy wiemy ] głowa do góry!! bedzie dobrze :) pozdrawiam :) PS. a jesli któras z Was zastanawia sie jak wygladaja poranne nudnosci i czy to co ona teraz odczuwa to naprawde one-to w moim przypadku- maja one postac- \"WIELKIEGO KACA\" ;) tzn. taka porzaaadna impreza wczorajsza-tylko głowa i nogi nie bola ;) mija on koło południa,ażeby powrócic dnia nastepnego z rana [chociaz ostatnio go nie bylo] 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hiacynta_Bukiet
Cześć dziewczyny Często piszecie o takim objawie ciązy jakim są bóle w podbrzuszu, ja też coś takiego mam ale nie jestem pewna czy są to skórcze, boli mnie tak bardziej z boku i czasem są to takie jakby ukłucia, czy to miałyście na myśli? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolkaaaaa
Witam:)mam taki problem zazywam tabletki mercilon 2 opakowanie po pierwszym zrobilam przerwe no i dostalam okres.po 7 dniowej przerwie zaczelam brac tabletki no i po tygodniu od rozpoczecia nowego opakowania pojawilo sie brazowe plamienie czasami duzo tego bylo i trwalo to tydzien czy to normalne?Dodam jeszcze ze wymiotowalam cala noc no i nastepnego dnia pojawilo sie to plamienie.Czy to moze skutki uboczne tych tabletek? ps sorki ze tak od temetu troche odbiegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o uklucia, to w moim przypadku byly one podobne jak przed okresem(lub na poczatku)......tylko,ze naprawde trudno mi bylo odroznic...bo caly czas własnie myslalam,ze to sa bole okresowe.... :) a robilas juz test?? moze warto zrobic i przestac sie denerwowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hiacynta_Bukiet
Robiłam test ciążowy dwa razy pierwszy wyszedl negatywny ale to mogło być za wcześnie (podejrzewałam że to było tydzień po zapłodnieniu). Drugi test robiłam tydzień później kiedy spodziewałam się miesiączki i wyszła mi słaba różowa druga kreseczka, więc prawdopodobnie jestem w ciąży i mam zamiar powtórzyć test za kilka dni. Chodziło mi o to czy ten ból nie jest niepokojący, w sensie no nie wiem poronienia albo jakiś problemów z jajnikami bo gdzieś wyczytałam że test może wyjść pozytywny gdy ma się jakieś problemy z jajnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie wiem
mi się okres spóźnia narazie tylko trzy dni, ale wbiłam sobie juz do główki ze napewno jestem w ciąży. Nie byłaby to dla mnie żadna tragedia, wręcz odwrotnie. Nie myślałam bym też o Tym tyle, gdyby nie fakt, że nawet nie mam żadnych typowych objawów przed okresem. Nie bolą mnie piersi, nie wyskakuja pryszcze... Ciążowych objawów zresztą też nie mam. Zadnych. Teraz co prawda mnie mdli, ale to raczej z powodów pokarmowych. Jedyne co to od kilku dni pobolewa mnie głowa, ale takiego objawu ciążowego nigdzie nie wyczytałam. Byłam w aptece i pomyślałam o tym żeby kupić test, ale stchórzyłam. Poczekam jeszccze dwa. trzy dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
Malwina, jesli masz rwacy ostry bol w okolicach pepka to moze byc zapalenie wyrostka, tak wlasnie atak sie zaczyna... na Twoim miejscu bym nie bagatelizowala tylko leciala do przychodni, bo wiesz, czym grozi rozlanie wyrostka... lepiej sprawdzic... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinia
zle mnie zrozumialas. ..mam dosyc ostry bol jajnikow a wokolo pepka to takie "ciagniecie" i troche mnie bolalo wczoraj i przedwczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
no wlasnie, ciagniecie... moga to byc jajniki, ale moze tez byc wyrostek... bierzesz pigulki?? zabezpieczasz sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinia
nie biore tabletek. Mialam zaczac od tego @ ale niepojawił sie..A ostatnio wykazalam sie Mega glupota :/ i nie zabezpieczylismy sie.. potem bralam postinor ale.. nic nie wiadomo. teraz bola mnie jajniki juz nie taak ostro jak wczoraj. , i plecy jak przy miesiaczce.Ale jej nie ma.czekam juz 8 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinia
A moze to owolacja.. ale tak bez @ przed nia?? czy to mozliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×