Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Witajcie! Tami, coś mi się pomyrdało, faktycznie Ty przecież wcześniej będziesz rodzić a ja później. :) Pozdrawiam Was dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
noo fajnie tak od razu parkę ustrzelić;-)hehehe za jednym bólem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusia 1
Witam dziewczynki. Wiecie co ja jeszcze zanim zaszłam w ciążę to strasznie bałam się bliźniaków. Bo to jest dziedziczne a moja mama jest z bliźniaków , a to podobno co drugie pokolenie lubi się powtarzać czy jakos tak więc u mnie było duże prawdopodobieństwo. Ale na szczęście nie trafiło na mnie, ćóż może moja siostra będzie miała ten zaszczyt........W każdym razie na trzech wizytach pytałam lekarza czy napewno jest tylko jedno maleńswto aż zaczął się ze mnie smiać.Jak już się ma jedno dziecko w domu to faktycznie ciężko z bliźniakami tym bardziej, że już się wie jak wygląda klika pierwszych miesięcy z niemowlakiem.Dla mnie to była przerażająca wizja. Tami widzę że mamy zblizone terminy bo ja mam ok. 20 sierpnia. Nowaa jak tam testy zakupione???? Passiflora przykro mi z tym tescikiem że nie wyszedł, ale który to dc może jeszcze za wczesnie i szansa jeszcze jest. Pozdrowionka dla Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passflora
hej hej mamusia synusia to był 22 dzień cyklu jak ten test robiłam ale nie robię sobie nadzieji że za wcześnie go zrobiłam i dlatego nie wyszło :) czuję że okres się zbliża :) jeśli Twoja mama jest z bliźniaków to Twoja córeczka będzie miała większe szanse na bliźniaki bo to jest co drugie pokolenie - ona odziedziczy to po babci :) ztego co się orientuję ja też wolę miec pojedyńcze dzieci :) chiociaż zawsze chciałam by różnica wieku była mniejsza niż trzy lata ale niestety nie dało rady . ale chcemy miec troje dzieci więc może przy następnych się uda :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
elouu again, mamusia synusia..jeszcze testy nie zakupione (chyba ze mój men je dziś zamówił w tajemnicy przede mną;-)w poniedziałek zapewne się za to wezmę bo teraz to już tylko weekendem żyje:):) chyba na ten cykl bedzie już za późno by mierzyć ale na kwiecień i maj się przydadzą:) jeszce goodzinka....i weeeekend!!!! buuziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passiflora 22 dc to jeszcze bardzo wcześnie, więc prawdopodobne ze dlatego test nie wyszedł. Jeżeli chodzi o objawy na @ to sie nie sugeruj bo to jest normalne nawet jak zaszłaś w ciążę że te objawy są. Ja przy pierwszej ciąży też zrobiłam test taki wykrywający wczesną ciążę 7 dni po zapłodnieniu czyli to tez musił być jakiś 21-22 dc i wyszedł mi negatywny. Więc już byłam prawie pewna że nic z tego bo jeszcze doszły objawy na @ z dnia na dzień bardziej mnie bolał brzuch i jeszcze mówiłam do M praktycznie codziennie że dziś to już napewno dostanę bo mnie tak boli brzuch. Ale 2 dni po terminie zrobiłam drugi test i wyszedł mi pozytywny a @ nie przyszła.Także czekaj cierpliwie jeszcze nie wszystko przesądzone. Może armia będzie tak silna że dotrzyma i będziesz miała miłą niespodziankę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
mamusia :)dzięki...już wysiedziec nie mogę...15 min najbardziej się dłuży:)to tylko weekend u famili a ciesze się jak dziecko :)przynjamniej odpoczniemy sobie parę dni:) odezwę się pewnie w poniedziałek do was dziewuszki również wam życzę miłego weekendu i miłych starań a przede wszytskim owocnych;-)a dla zaciażonych braku mdłości i dobrego samopoczucia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
czesc :) mamausia synusia dziękuję za miłe słowo :) ale raczej nic ztego bo widzisz ja mierzę nadal temp i dziś rano miałam 36,4 a gdybym była w ciąży temp by była podwyższona . poza tym 4 dni przed okresem temp mi właśnie tak spada potem znowu rośnie przez następne dni i gdy mam okres spadana 36,2. a brzuch mnie raczej nie boli tylko widzę po mojej twarzy że pojawiają się na niej wypryski . koszmar :) pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! strasznie dawno tu nie zagladalam , ale niestety kiepsko z czasem, bo od rana chodze na dosc intensywne kursy jezykowe a po poludniu komputer jest juz tylko na zapisy :) Na szczescie dzisiaj mam troszke luzu. Mam nadzieje, ze i ja nie dlugo bede mogla sie pochwalic dwiema kreskami na tescie. Poki co jak na zlosc od czterech miesiecy mam bardzo nieregularny okre to znaczy 32 29 30 27.Wczesniej mialam 30 jak w zegarku. Zabawne ze rozlegulowal mi sie wlasnie wtedy jak zaczelam myslec o ciazy! Dobre nie? Dziewczyny z tego co przeczytalam wczesnie oznacza ze owulacja nie zawsze jest 14 dni przed okresem, ale przewaznie chyba tak. Jak robilam 2 miesiace testy owulacyjne to dokladnie 14 dni po pozytywnym mialam okres. Co myslicie? Jak to wyglada u was? Wolalabym byc pewna kiedy mam owulacje zwlaszcza , ze mam juz 2 synkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki. Passiflora no to faktycznie jeżeli chodzi o temp to powinna być podwyższona jeżeli byłabyś w ciąży. Ale nie martw się pomyśl że zaraz zaczniesz nowy cykl, nowe staranka i nowa szansa. Tym razem może skończysz staranka bliżej owulacji i będziesz miała wieksze szanse. No bo faktycznie 5 dni przed owulacją to kawał czasu, no ale z tego co piszą to zdarzają sie takie giganty że przeżyją i tydzień także sama widzisz można zafasolkować nawet wtedy kiedy najmniej sie tego spodziewasz. Marcelkowa mama rzeczywiśnie nie zawsze 14 dni po owulacji wypada okres z tego co czytałam to jest chyba rozbieżność między 12-16 a te dwa dni w celowaniu na płeć to jest bardzo dużo. Ale skoro wedłu testów tak Ci wypadało to mozliwe że u Ciebie jest akurat 14. A prowadzisz jeszcze jakieś inne obserwacje typu temp. śluz, jakies bóle owulacyjne? Najlepiej połączyć wszystko razem wtedy człowiek jest pewniejszy. Pewności 100% niestety nigdy nie będziesz miała chyba że zdecydujesz sie na monitoring jajeczek. Wtedy Gin będzie mniej więcej móg Ci powiedzieć kiedy on pękają. Ja opierałam się w sumie tylko na testach i bólu owulacyjnym który u mnie występował jakąś dobę przed owulacją tzn zazwyczaj tego samego dnia co wyszedł test a owulacja po pozytywnym tescie to jeszcze jakieś 24-36 h. Ale ja miałam bardzo regularne cykle także mi było prościej i od owulacji okres występował po jakiś 13-14 dniach. Życzę owocnych staranek i miłego weekendu dla Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
cze dziewczyny, i znów poniedziałek...i byle do piątku....eehhh jaos mam nadzieje że szybko minie... jak tam u was staranka?hm? u nie weekend był suuper, zapomniałam dosłownie o całym swiecie a teraz na nowo szara monotonia;/ no ale..pewnie dziś zamówimy z moim menem testy owulacyjne i musze któregoś wieczoru przysiaść solidnie do moich obserwacji i pomiarów temp i wykresiki porobić by mniej iwęcej wiedziec co i jak pozdrawiam wszystkie panie i byle do piątku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
hej ! u mnie 11dc. Czekam na owulację. Tylko się zastanawiam czy próbować w tym miesiącu, czy lepiej odpuścić, bo jakieś przeziębienie mnie bierze... A właściwie to chodzę taka niedoleczona już od trzech tygodni, ale nie poszłam do lekarza, bo ani nie mam temperatury, ani mnie jakoś bardzo nie rozkłada. Tylko katar, gardło, kaszel. Tylko że to cholera nie przechodzi już tak długo, że chyba będę musiała pójść po jakiś antybiotyk, a przy antybiotyku to chyba lepiej nie ryzykować. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej hej wczoraj dziewczynki dostałam okres po 25 dniach - jakoś wcześnie :) to mierzenie tem ma jednak swoje plusy bo nie musiałam czekac, wiedziałam że nie jestem w ciąży :(. marcelkowa mamo te testy pokazują zę owulacja wystąpi za 24 - 36 h więc jesli po pozytywnym teście po14 dniach miałaś okres to znaczy ze po 12 - 13 dniach od owulacji masz okres :) mamusia synusia - no właśnie nowy cykl nowa szansa :) chyba moj Mąż nie ma aż takich gigantów :)albo ja za bardzo się stresuję i nic z tego nie będzie dopóki się nie wyluzuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
ogóreczku ja bym nie ryzykowała :( w styczniu miałam taką samą sytuację - leczyłam się sama nic mi nie przechodziło i w końcu dostałam gorączkę i antybiotyk. potem się cieszyłam że nic nie próbowaliśmy właśnie ze względu na to moje przeziębienie bo na dobre rozchorowałam się w drugiej połowie cyklu i wtedy nie wiedziałabym czy nie jestem w ciąży,a tak poprostu mogłam byc spokojna. oczywisnie nigdy nie wiadomo czy akurat nie rozchorujemy się w drugiej połowie cyklu po starankach ale skoro już teraz średnio się czujeszto idżdo lekarza. jabym tak zrobiła i nie ryzykowała, ale ja jestem straszną panikarą :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
ogóreczku zdrówka Ci życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. U mnie 16 tc. Brzuszek juz konkretny, mogę zapomnieć o normalnych ubraniach. Pomału zaopatruje się w cięzarówkowe ciuszki. Do wizyty u lekarza 2 tygodnie, całe długie dwa tygodnie, ale mam nadzieję że szybko zlecą. I tak ogólnie to nie lubię poniedziałków. Zawsze w poniedziałek mam jakis dół...........Ale jutro już bedzie lepiej mam nadzieję...................... Nowaa fajnie że miałaś udany weekend zawsze to jakas odskocznia od szarej rzeczywistości. Ogóreczek przykro mi że cos Cię bierze. Faktycznie lepiej nie ryzykować i wstrzymać się ze strankami, bo potem nie daj boże się rozłożysz na dobre z antybiotykiem w roli głównej i będziesz miała wyrzuty sumienia. Passiflora widzę że zaczęłaś nowy cykl, bedę kibicować i trzymać mocno kciuki zeby tym razem się udało!!!!!!!! Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
ogóreczek wracaj szybko do zdrowia!najgroźniejsze to niedoleczone przeziębienia, serio ówię z ty nie ma żartów!śmigiem do lekarza ino już! passiflora 3mam kciuki i kibicuje ostro :)ja dziś mam 13dc ale 2 dni temu miała taki ból przez pól dnia(chyba owulacyjny) że szok..musze na tempke lunknąć i porównać mamusia..hmm fajnie że brzusio rośnie :)sama bym już taki chciała:) pozodrówki dla wszystkich:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
dzięki dziewczynki za trzymanie kciuków :) pozdrowionka dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaczek
czesc dziewczyny moize któras mi pomoze zrobilam test owulacyjny i wyszla slaba druga kreska tzn taka sama na grubosc tylko bardzo jasna troche bolal mnie jajnik rano no i nie wiem czy ten test moze byc pozytywny? czytalam ze ta druga kreska ma byc taka sama w kolorze a znow ktos inny napisal ze mial taka jasna a na drugi dzien juz wcale jej nie było moze ktorac tez tak miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
hej madziaczek..niestety ci nie pomogę bo nie robiłam jeszcze testów-dopiero zamierzam się w nie zaopatrzeć, szkoda że temp nie mierzysz bo ona by ci może coś bardziej podpowiedziała.. mam nadzieję ze utrafisz :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marl10
Witaw Was wszystkie dziewczynki!!! Dawno się nie odzywałam ale niestety mnóstwo obowiązków. chciałam wszystkim starającym przekazać pewną ciekawostkę, ja nic z tego nie rozumiem. Mianowicie w sobotę czyli 12 dnia cyklu byłam na usg tv aby sprawdzić czy mam owulację i właśnie tego 12 dnia lekarz robiący usg powiedział, że mam pęcherzy graffa równy 20 mmm i tak do 14-15 dnia nastapi owulacja, moje cykle to 29 dni. Od 11 dnia robiłam testy owulacyjne które nic nie wykazywały, brak drugiej kreski. 14 dnia w poniedziałek na własną rękę znowu poszłam na usg aby sprawdzić czy pęcherzyk pękł czy dopiero pęknie, 13 dnia test owulacyjny ujemny. Wczoraj (14 dzieN) lekarz zrobił usg i powiedział że pęcherzyka nie ma, są takie małe więc mu8siał tamten pęknąć nie ma innego wytłumaczenia, albo się wchłonął nie wim czy to jest możliwe????? Wczoraj zrobiłam test owulacyjny i wyszła druga kreska tylko słaba. Powiedzcie same jak to wytłumaczyć, wynika z tego , że testy owulacyjne fałszują bo jeżeli miałam owulację w niedzielę lub poniedziałek to powinny być dwie krechy a ich nie była, no wczoraj można powiedzieć , ze była tylko jaśniejsza. Doszłam do wniosku , że z tym planowaniem to mogą być nici. I co wy na to????? Pozdrowionka dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clarisaa 1982 ja robiłam to badanie 3d lub 4d w Gdańsku i z opisem lekarskim załaciłam 180 zł w prywatnej klinice http://www.przychodnia24.com/kzk/t/s/USG4D_poprawa bardzo soebie chwale. jesi ozwoliciwe dołącze do was. Mam juz syka Fabiana ( 16 miesiecy) i pragniemy dla niego siostrzyczki ksiazka K wójcika zakupiona...i narazie przerabiamy ja umysłowa i mam nadzieje ze nioebawem zaczną sie i staranka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej dziewczynki bebolek 20 witam :) marl 10 widzisz mnie te testy też wprowadziły w błąd, od 9 dnia pokazywały rano dwie kreski a wieczorem nic a owulacja była napewno 14 dnia. mierz sobie temperaturę to będziedz wiedziała napewno :) chyba że już mierzysz ? z tymi testami to nigdy nic nie wiadomo, przecież te ciążowe czasem też pokazują wynik negatywny a jest się w ciąży. ja też wątpię czasem czy z tym planowaniem to wyjdzie, czy to poprostu nie natura za nas decyduje ? wczoraj rozmawiałam z koleżanką która ma synka a teraz urodziła dziewczynkę - mówiła że nic nie planowała. ale załamała mnie bo powiedziała że jej koleżanka w ciąży 4 raz i 4 chłopczyk . pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
witaj marl:* niestety nie mam pojęcia jak u ciebie z ta owulką, widac lekarze i wiedza jedno a natura drugie i nie zawsez idą raem w parze...ja nie robiłam jeszcze testów owulacyjnych choc się do nich przymierzam , staram się samam to jakoś wyczaic obserwując i zapisując temp i wsztelkie zmainy..no ale czy się uda zapalnowanego chłopaka urodzić to się okaże;-) bebiko20 helouuu:)ja również już przestudiowałam książkę wójcika:)dobre wskazówki:)i oczekuję do czerwca na próbę generalną;-) miło że dołączyłas bo im nas więcej tym wiecej porad ;-) pozdrówki dla resztyy haaalooo odzywac się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Hej dziewczyny. U mnie dzis @ sie zaczela, gardlo boli, wiec slabo sie czuje. :/ Bebolek 20 dziekuje za informacje i link, zaraz sobie go zapisze, na przyszlosc :) Z tymi testami to tez u mnie dziwnie powychodzilo, wiec ogolnie biore na nie poprawke, chyba, ze z temp, to cos tam wychodzi :) Ale stwierdzilam, ze bede raz na jakis czas chodzic do gina i poprostu w 13 badz 14 robic USG, i jak juz trafie konkretnie, to odrazu do domu i do dzialania :))) I jak tam ,,nowaa26'' kupilas te testy jakie chcialas? Dzis zawital u mnie listonosz i przyniosl 10szt paskowych testow. Kurcze tylko jak mnie chorobsko dopadnie, to bede musiala sobie darowac ten cykl!! Bo ani temp ani testy nie bedą prawdziwe przy chorobie. Teraz ide do fryzjea, humor sobie poprawic ;) Pozdrawiam Was babeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze wam sie to wydac glupie ale ja majac 3 dzieci nadal marze o corce.rozklejam sie jak widze dziewczynki na ulicy w przedszkolu,u lekarza.i mysle o mojej zosi.nie zamienilabym zadnego z moich synkow bo kazdy jest wyjatkowy i moj.ale to moje marzenie.oprocz zdrowia najwieksze.maz o tym wie ale ma juz mnie czasem dosyc.normalnie chyba mam fobie.wiem ze mozecie mnie uznac za dziwna ze marze jeszcze o dzidzi.ale jak widze znajomych z corkami ktorym sie w koncu udalo to jestem zla.chyba za bardzo chcialam ze trzy razy nie wyszlo.jak widze te sukienki falbanki.... Ale chyba najbardziej boje sie rozczarowania ze nie zosia a jas bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passflora
hej hej andziak -jejku jak czytam co piszesz to tak jakbym wsłuchiwała się w swoje emocje i uczucia. doskonale Cię rozumiem :) teżjak jestem w sklepie i widzę sukieneczki to czuję ukłucie w sercu :(. tylko widziszja nie celowałam jeszcze w dziewczynkę, mam synka. ale nie planowaliśmy płci, chcieliśmy miec dziecko. nawet nie wiem wj akim dniu cyklu były staranka. tyle że teraz bardzo zależy mi na dziewczynce, ale boję się że się nie uda, boję się rozczarowania. jeśli masz siłę jeszcze to próbuj :). ja wiem że jak się nie uda to będę się starała jeszcze raz . tylko teraz może zrób wszystko co tylko możliwe : gorące kąpiele męża, osłabianie plemników i Ty może zastosuj dietę (chociaż ja w nią nie wierzę), ustal dokładnie moment owulacji - może monitoring u lekarza. mężowi się nie dziw :) mój też w kółko wysłuchuje mojego marudzenia :) powodzenia Ci życzę z całego serca :) pozdrowienia dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marl10
Andziak: Jak ja cie rozyumiem, ja mam dwóch synków i też bardzo ale to bardzo marzę o córeczce, staramy się cały czas ale myśl , że może się nie uda i pewnie się nie uda , prześladuje mnie przez cały7 czas, mam takie myśli, ze napewno będę miała trzeciego synka, bo to jest niemożliwe aby się udało, to jest po prostu straszne i wiesz tak myślę, że chyba mi się nie uda i Wiecie mam dość tego planowania i jestem już zmęczona tym wszystkim, na marginesie jestem straszną pesymistką. Teraz jak byłam u lekarza i powiedział, że owulacja była wcześniej tzn 14 a my działaliśmy 12 i 13 nie wiem czy nie stanie się tak na złość wszystkiemu i uda się i będzie chłopak. Teraz siedzę i jestem zła na cały świat i muszę się z tym uporać, bo będzie źle. Rozumiem Cię Andziak bardzo dobrze bo ja mam takie samo marzenie i myślę sobie, że byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie jakby się spełniło. Pozdrawiam Was mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
marl i andziak nie dołujcie się tak proszeeee wiecie co najważniejsze byle się uda ło zdrową dzidzie mieć...taktak wiem teraz się wymądrzam a sama obsesyjnie wszystko czytam i próbuję robic by ustrzelić chłopaka... clarissa:)jeszzce nie zakupiłam testów jakoś poprzewracane mam te dni po powrocie i nie wszystko zdążyłam ogarnąć ale na bank jak tylko je zamówię to zamelduję się tutaj i to ogłoszę:)hehehe nawet w pracy zamotanie mam i nie za często mogę tu lukać ;/ no alee damy rade no nie?;-) pozdrówki dla was dziewuchy i 3mcie się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×