Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość zosia333
Cześć Nowa 35 widzisz po prawie rocznych staraniach w końcu i mi się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia333
Długo nie odzywałam się bo miałam problemy zdrowotne ale dzięki temu trafiłam do dobrego ginekologa.On mi przepisał Duphaston po owulacji i w pierwszym cyklu zaskoczyłam.Myślę ze te moje niepowodzenia były spowodowane właśnie niedoborem progesteronu po owulacji.Ale w moim wieku to może się zdarzyć.Staranka były15 dc.rano a owulacja 18d.c więc szanse na moją księżniczkę chyba mam .Choć mając 2 chłopaków w domu jakoś nie mogę w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosia333 a jakie długie cykle zazwyczaj miałaś? i w którym tygodniu ciąży jesteś? tak porównuję się do ciebie bo u mnie owulacja w 17dc prawdopodobnie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berenia ja miałam dość regularne cykle...27-28 dniowe więc owulacja też w stałym terminie 13, 14 dc. W sumie opierałam się tylko na obserwacji śluzu i bólu owulacyjnym, który zawsze był u mnie bardzo intensywny. Ja mam @ dość długo, bo prawie 7 dni... Plemniczki osłabialiśmy ale stosując gumki, abym mogła rozpoznać śluz płodny...no i z pierwszym dniem pojawienia się śluzu zaczeliśmy działać...a było to 10 dc rano. Owulacja była 14 dnia...więc sporo żołnierzyki przeżyły...ale co mnie zaskoczyło i zdziwiło w tamtym cyklu...to właśnie to,że ból owulacyjny był bardzo słabiutki...trochę się bałam,że owulacja mogła być szybciej....ale tego dnia jeszcze pojawił się śluz płodny, po bólu owulacyjnym zniknął na dobre.... No i w dniu spodziewanej @ rano zrobiłam teścik i wyszły dwie grube kreseczki. A wieczorem zaczęłam plamić i myślałam,że to już @ przylazła....Na szczęście to było chwilowe ;) Moja córeczka niedługo skończy 4 latka :) To tyle w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia a oslabianie plemnikow bylo codziennie do 10 dnia?i sluz byl tylko 4 dni?bo na ogol jest 6.u nas wszyscy chorzy wiec malo sie udzielam.brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziak ja mam długie @ 6-7 dni :O Tak więc osłabialiśmy codziennie chyba od 7 dnia...A śluz miałam 10,11,12,13,14...więc w sumie 5 dni... Być może z powodu tak długich miesiączek ma krócej z tym śluzem...Bo w sumie wychodzi mi zawsze 2-3 dni zupełnie suche po @. Czasami śluz pojawia się 9 dc, ale to wtedy gdy owulacja jest 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie dzisiaj jest 24dc i dostałam @ czyli nawet 28godz przed owulacją nie poskutkowało. To już drugi raz się tak przybliżyłam i nic z tego nie wychodzi. Chyba faktycznie wybiore się do gina i zapytam co on na to i wspomne o tym leku dufaston czy jakoś tak. Marzec jednak sobie odpuszczam bo wracam do pracy. Sadełko mi narosło przez zimę więc chce wprowadzić 2 tyg diete kopenhaską a co za tym idzie --- nie moge się starać. Moze w kwietniu bedzie cieplej, nabiore chęci, odwiedze gina i zobaczymy :) Będe zagladać i Was podczytywać. Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za wasze kreseczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia333
justune3pl ja miałam cylke zazwyczaj 28 dniowe owulacja była ok.14 dnia ale w pażdzierniku przeszłam poważne zapalenie płuc brałam silne leki.Po chorobie miałam kilka cykli bezowulacyjnych. Gdy w ostatnim cyklu bylam w 11 d.c u ginekologia powiedział mi wtedy że nie ma pęcherzka dominującego i że nie będzie w tym cyklu znów owulacji albo będzie dopiero za tydzień.Trochę się wtedy podłamałam ale z biegiem czasu zauważałam u siebie coraz więcej objawów nadchodzącej owulacji.A gdy 16 d.c wyszedł mi test owulacyjny dodatni nie miałam złudzeń że jednak będzie.19 d.c był skok temperatury i tak trzyma się do dziś.Test ciążowy robiłam z zeszły piątek .Nadal nie mogę jeszcze w to uwierzyć że mi się udało dlatego od tamtego czasu zrobiłam ich jeszcze 4 i wszystkie są dodatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane. Ja sie tak w tym miesiacu nakręciłam, wczoraj jak wracałam z mężusiem z zakupów to aż się popłakałam, jak pomyślałam, ze znowu moze nie wyjsć, planowo mam mieć @ 6 marca, chociaż owulacje miałam 18 lutego, wieć 14 dni od owulacji wypada mi na 4 marca. Piersi bolą, brzuch pobolewa, nic szczególnego, tyle ze w tym cyklu nie zanotowałam póki co temperatury wyższej niż 37 st w pochwie, jak zawsze, tym razem zawsze ponieżej, dziś nawet 36,7 (tyle ze meirzę około 5 rano) ale pewnie to bez znaczenia. Ja myślę, ze najwazniejsza jest modlitwa. odąd staramy się o dzidzię nosze medalik św. Dominika, patrona ciężarnych i majacych problemy z zajsciem w ciąże. jest nawet specjalna modlitwa św. Dominika, daje mi to ogromną siłe i wiare. Polecam gorąco. Można zamówić go u Sióstr w Gródku. Gdyby któraś była zainteresowana to chetnie podam wiecej namiarów. Pozdrawiam Wam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 synusiów
Cześc wam Sylwia 7 ja też mam cykle co 28 i śluz zaczyna mi się 9 dnia cyklu a owulka gdzies 15 16 dzień cyklu myślisz że 10 dnia cyklu mam szanse zajśc w ciąże tyle są w stanie przeżyc plemniczki wiem że w 13 dniu u mnie chłopiec wyszedł tylko nie było osłabiania plemniczków A powiedzcie mi jedno wiek ma duże znaczenie żeby miec córke bo podobno po 30 łatwiej o córcie ja mam 28 i nie wiem czy czekac czy teraz się zdecydowac ale też im starszy człowiek to gorzej znosi ciąże co wy na to jak myślicie.:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Mam pytanie dla tych, które są już mamusiami. Czy mierzyłyście sobie temperaturę w pochwie o cyklu kiedy udało się wam zajść w ciąże, czy faktycznie w tym cyklu temperatura jest bardzo wysoka, kiedy wzrasta, u mnie dziś 26 dc, temp 36,6 o 5 rano, zastanawiam się czy to zwiastun zbliżającego się @ czy być może jest jeszcze szansa na dzidziusia? @ powinnam mieć chyba w sobotę, bardzo proszę dajcie mi znać jak to u was było, z góry bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssmutna
lolitka 35 - ja jak zaszałam w ciążę to mialam podwyższoną temp. jakieś 37,1 mierzone pod pachą. Aha i jeszcze w przeddzień planowanej miesiączki tak mnie brzuch bolał i w krzyżu łupału, ze byłam pewna że będzie @. Wzięłam nawet no-spę. A tu proszę - jestem już w 8 miesiącu ciązy. Mam jeszcze pytanie do stałych forumowiczek, jak wygląda skuteczność starań o dziewczynki? Czy dziewczynom z tego forum, które pozachodziły w ciążę udało się urodzić upragnione córcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia30
czesc dziewczynki :( Smutno mi cholernie , nie wytrzymalam i zrobilam test i neisiety tylko jedna krecha , juz sie nie ludze :( bo 2 dni przed @ test juz raczej piwninien pokazac chociaz cienka kreseczke a tu niestety nic :( jest mi smutno , no coz pozostalu juz tylko czekac na @ :(((( trzymam oczywiscie kciuki za staraczki :)))) mocno mocno :D wierze ze wam sie uda :( Mamusiu 3 synusiow ja mysle ze nie ma na co czekac bo widzisz w planowaniu na dziewczynke jest troche chyba ejdnak ciezej zaciazyc i trzeba wziasc pod uwage 1 a czasami i 20 cyklow takze do dziela :D :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolitka z ta temp to nie jest tak że ma być wysoka tylko wyzsza w 2 fazie cyklu anizeli w pierwszej. Ja mam zazwyczaj niska temp. W pierwszej fazie tak +- 36,2/ 36,3 a w drugiej fazie 36,5/36,7 więc nie ma reguły. Wazne jest aby były dwie fazy. Mamunia30 ja z drugim synkiem robiłam test ciążowy w dniu spodziewanej @ i był negatywny, po kilku dniach zrobiłam kolejny i tez pod lupą musiałam szukać 2 kreseczek. Widać to zalezy od wytwarzanego hormonu. Z pierwszym synkiem wyszedł mi test pozytywny zaraz za pierwszym razem ;) Tak się zastanawiam nad moja fazą lutealną. moze mam ją za krótka i dlatego jest taki problem z zajściem. mam cykle 23 dniowe a kiedyś przed porodem miałam 25dniowe. Musze wybrać sie jednak do gina. moze też potrzebuje progesteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berenia myślę,ze Twoje cykle są za krótkie.... Mama 3 synusiów wiesz myślę,że te plemniczki z 10 dnia małą szansę mają dotrwać do 15...ale skoro Ci się nie spieszy z tą córeczką to kończ staranka na 10 dniu przez np. 3 cykle...jeśli się nie uda kończ na 11 dniu np. rano też przez jakieś 3 cykle...gdyby znowu nic przybliż się do wieczora :) O ile masz cykle regularne....aby nie było niespodzainki...Myślę,że takie luźne podejście do sprawy jest fajne...I nie masz co czekać po 30, bo w końcu kobiety po 30 też rodzą synów...szkoda czasu...lepiej przeznaczyć go na dobrą strategię :) I ja na Twoim miejscu trzymałabym się dłużej tego 11 dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia 30, razem czekałyśmy w tym cyklu, ja też mam mieć za 2,3 dni @ i u mnie chyba tez niestety nadciąga @, tak mi smutno i płakać mi sie chce jakie to ciężkie, wiem, ze to dopiero 4 próba a ja juz mam dość. temperatura dziś 36,6 choć @ ma być w sobote, brzuch zaczyna pobolewać, czuję że to ta małpa się zbliża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia30
Lolitka 85 tak mi przykro :( , nie wiem czemu nas tak to wszystko doswiadcza :( U mnie temperatura nie spada ale mysle ze jutro albo w piatek przed sama @ spadnie :( Dobija mnie juz calkiem to ze notorycznie snia mi sie dzieci , albo ze rodze , albo ze jestem w ciazy .... wyc mi sie chce dolownie . Nigdy bym nie sadzila ze tak trudno bedzie teraz zaiazyc jak moich 2 chlopakow zmajstrowalismy w 1 cyklu :( Przytulam Cie :) bedzie dobrze musi nam sie udac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny. Bardzo mi przykro, ale jeszcze mam taka cichutką nadzieję że jednak się Wam udało. A ja jeszcze tydzień muszę czekać i to wszystko jest okropne bo mam wrażenie że mnie jakieś choróbsko chce złapać a ja nie będę mogła sobie z nim poradzić gdyż nie wiadomo czy mogę się leczyć czy nie. To jest chyba najgorsze w tym planowaniu. Na razie biegam często do ubikacji i lekko pobolewa mnie podbrzusze, czasem odczuwam kłucie jajników. Byle do 11.03. Życzę miłego wieczorku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje mamunia:) kochana jesteś. ja wiem że @ na pewno będzie dla mnie to strasznie ciężkie, obsesje na punkcie ciąży mama. cały czas płakac mi sie chce, na niczym skupić się nie mogę, cały czas zastanawiam sie czemu to tak trudno?:( zazdroszczę tym co są w ciązy, cięzko mi tym bardziej ze moej przyjaciółki są w ciąży. Nigdy nie pomyślałabym, ze bedzie tak ciężko,Chociaż marzę o córeczce, nie weim czy dalej ma sens w nastenych cyklach unikanie wsóżycia w dniu owulacji, moze plemiki są zbyt słaba by wytrzymać ten 1 lud 2 dni, a Ty Mamunia który cykl starań miałaś?? Pozdrawiam Was goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam dziewczynki dobrze że jesteście :) Troche podniosłyście mnie na duchu bo już zaczełam wątpic o staranka bo tak coś zaczeło mi chodzic po głowie . Mamuna 30 trzymam kciuki a może za bardzo osłabiałyście plemniczki i dlatego nie wychodzi w tej książce wójcika jest napisane że jeśli nie wychodzi za pierwszym razem to trzeba przed złotym szczałem zrobic 3 dni przerwy . Sylwia Dzięki że jesteś i dajesz nam cenne rady tobie się udało to myśle że mi tez się uda i tak jak tobie cykle narazie od 3 miesięcy regularne i owulka terz ale nie wiadomo jak to będzie jak przyjdzie moment starań bo stres to niedobry doradca pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia, jak tam, co u Ciebie, u mnie @ jeszcze nie przyszła, wzrosła mi temp, wiec nutka nadzieji znowu sie pojawiła, jak jutro @ nie przyjdzie to może się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia30
hahah ale numer :) Lolitka ... wlasnie mialam napisac to samo , tempka nie spada i jeszcze sie troche ludze ze moze sie udalo ... ale jednak z 2 strony test negatywny takze juz sama nie wiem ;) No nic pozostalo nam czekac :D trzymam kciuki !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia 30 nie załamuj się tak od razu. Ja w tej ciąży robiłam 3 testy pierwszy 2 dni przed terminem, drugi 2 dni po terminie i dopiero trzeci 5 dni po terminie wyszedł pozytywnie. Uszy do góry i dopóki nie ma @ to jest nadzieja. Lolitka 85 i Mamunia 30 trzymam kciuki za fasolki i pozytywne testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka kochane wszystkie forumowiczki. To niesamowite Mamuniu i Lolitko . Bardzo mocno trzymam kciuki. Ja też jakieś dziwactwo mam z tempką . i nie pozostaje mi nic innego tylko czekać. Piersi nie bolą tak jak zawsze po owu aż do @ tylko są napuszone. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia30
dziewczynki niestety w tym miesiacu mi sie nie udalo :( , @ przyszla co do godziny :( ... trochę sie podlamałam :( ...allleeeeeeeeeee nadal trzeymam kciuki za was dziewczyny :D Lolitka jak u Ciebie ? :D licze ze chociaz tobie sie uda ..mocno trzymam kciuki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...dziewczyny, rada dl atych, które sie staraja, a nie wychodzi...mimo moich staran w dni płodne nie udawalo sie, zbadałam tarczyce i wiem ze nie mam szans na dziecko , przyjanmniej teraz (bo albo nie zajde, albo jak zajde to poronie) , musze przejść terapie hormonalna...dlatego radze Wam zbadajcie tarczyce!!!!!! we wtorek ide do szpitala i czeka mnie szereg badań...bede leżec na endokrynologii...mam nadzieje, ze czas szybko zleci, tarczyca sie zregeneruje i w mgnieniu oka bede cieszyć sie okrągłym brzuszkiem... Powodzenia dziewczyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×