Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

poszperalam od ktorej strony do was dolaczylam...a wiec od 163 pierwszy post!!! Matko i od tamtej strony to wszedzie mnie pelno....hehe nic mnie nie meczysz myszko...glowa moja owszem ,ale nie ty !!! choc nie hce zapeszac ale mi lepiej dzis duzo...kupilam sobie plastry na glowe ...fajne sa!!! witam nowe dziewczynki......cofnijcie sie do strony 163...ja niemal od razu o starankach trulam... :-))))) bo tak 100razy to by oszalec mozna bylo to pisac....w razie niejasnosci prosze pytac pomozemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Marcelowa Mamo fajnie że zaglądłaś do nas wiesz u mnie było tak samo z trzecim dzieckiem to moja mała maskotka moje serduszko i taki prawdziwy synuś mamusi i u ciebie chyba tez tak jest :)wklej zdjęcia dzieciątka i pisz czasem do nas :) Mamunia 30 dawno cię nie było słychać termin porodu już chyba bliski :) pozdrawiam A u mnie 3 dc nowy cykl i nowe staranka może w końcu się uda i będzie ta wyczekana córcia pozdrawiam stare i nowe starające A na dziewczynkę najlepiej 3lub 4 dni przed owu mój 3 syn to z 2 dnia przed owu na dziewczynkę im dalej od owu tym większe szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelkowa mamo pewnie, że cie pamietamy :) Gratuluje synusia. Ale ten czas leci. W tym samym czasie się starałysmy o dzidzie i ty juz ja tulisz a ja zaczynam staranka od nowa i zobaczymy :) Pozdrawiam serdecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelka2010
Dziekuje za mile powitanie :-) Fajnie, ze jest takie forum, na ktorym nie ma dokuczalnikow (mam nadzieje!) Tak jak radzicie - wracam do strony 163 i zabieram sie za czytanie. Mam nadzieje, ze niedlugo sie wgryze w temat i dolacze do dyskusji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mirabelko2010. Życzę Ci miłej lektury:) Jestem pewna że szybko zadomowisz się na naszym topiku. Marcelkowa mamo GRATULUJĘ Ci serdecznie syneczka :) Widzę że jednak zdecydowałaś się na imię Niko - jest śliczne!!! Bardzo się cieszę razem z Tobą! Bernia jak miło Cię zobaczyć :) Co u Ciebie? Teraz dopiero zaczynasz staranka czy już jesteś w trakcie? Ja próbuję od pół roku, czyli od czasu ... gdy dostałam pozwolenie od gina i na razie nic. Sama nie wiem co się ze mną dzieje. Odzywaj się częściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Zolty jesienny lisc.. poczytaj sobie topik. Z pewnością znajdziesz tu dobre rady. Pociesze Cię jeszcze że staranka o synka są łatwiejsze niż o córcię. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O sklerozo! Ewik, żeby nie brać za dużo leków przeciwbólowych niektórzy radzą zeby po wzięciu paracetamolu wypić kawusię. Kofeina wzmacnia działanie paracetamolu. Pomyziaj dzidziolka przez brzusio od ciotki kubolinki :) papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki, Czytam codziennie co u Was nowego, to chyba jakiś nałóg, że dzień w pracy zaczynam od tego forum :) Mam pytanko, dziś mój 18 dc, jestem po skoku temper i po śluzie więc przypuszczam że to nie spóźniona owulacja ale....wczoraj miałam niewielkie, znikome plamienie takie różowe mętne i gęste i pokłuwało mnie przy pępku po prawej strony. Miała któraś coś takiego???? Bo chyba nie spóźniona owulka? Wolałabym nie... pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubolinko dziekuje za rade...nie wiedzialam z ta kawusia i paracetamolem...dzis mnie glowka nie boli ...wczoraj juz przeszlo....ale rane bede zaczynala w ogole od kawki!!! mam cisnieniomierz i bede sie kontrolowala.... bo ostatnio jak bylam u poloznej to mialam cisnienie 90/50 troche malawe. Hanula to kochana moze byc zagniezdzenie sie zarodka ...byloby cudownie....plamienie po owulce ,najczesciej wystepuje przy zagniezdzeniu sie zarodka.... ktory to u ciebie mniej wiecej dzien po owulacji??? inplantacja moze nastapic od4dni po owulacji nawet do 12,ale najczesciej juz do 6,7dnia nastepuje. zagniezdzeniu tez moze towazyszyc niewielki spadek temperatury..byl u iebie??..oczywiscie nie grozny i taki jest minimalny. no to kciuki mocniej zaciskamy dziewczynki,bo tu jakas niespodzianka sie szykuje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzunio poglaskany kubolinko...a i ja tez zaczynam dzionek od forum hehe. kazde usiadniecie przed kompem niemal zaczynam od czytania co tam slychowac u was.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No byłoby super sie nie nastawiam. Owulacja była 12 dc przytulanko skończone 8 dc a plamienie 17 dc . Zobaczymy, bo odkąd się zaczeliśmy starać to ja co miesiąc mówię mężowi że jestem w ciąży zaraz po przytulankach a on się już ze mnie śmieje że sie bawię w wróżkę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to wszystko pasuje do siebe-czekamy... wczesniej w innych cyklach plamien nie bylo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie było takich plamień.Bo jak napisałam zdażyło mi się to teraz tylko raz, kolor taki jasnoróżowy powiedziałabym cielisty :) taka gęsta papka. Wczesniej, jakis czas temu miałam 2 razy plamienia owulacyjne. Trwały 2-3 dni i były takie brązowawe i w czasie owulacji, więc teraz się zdziwiłam. No zobaczymy. Byłoby super bo dosyć szybko by mi się udało. Chociaż z drugiej strony z chłopcami też szybko zaszłam w ciąże bez żadnych problemów. No nic poczekamy jeszcze z tydzień i się wyjasni. A jak nie to znowu do roboty ( z tego najbardziej cieszy się mój mąż)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Dzis chyba wszystie sie juz lepiej czuja to dobrze. Hanulka oby to byla ciaza!!! Okzalo sie ze moj maly ma trzydniowke, wiec jutro powinno juz byc po!!!! Ps Syszalyscie o takim przesadzie ze jakiej plci umiera w rodzinie czlonek rodziny takiej plci rodzi sie dziecko??? Wlasnie mi kolezanka o takowym napisala, ktora twierdzi ze pochowala babcie wiec napewno bedzie miala córke:) Co Wy na to ? Poza tym jak zagladam na frum in-gender to zauwazylam ze tam wiele pae nie poprzestaje na 1 -2 dzieciach ale czesto jest to trojka lub nawet czworka lub piatka. Tak wiec jest wesolo, u nas tak mi sie wydaje trzojka to juz jest rzadkosc. Najczesciej 1 lub dwoje dzieci sa w rodzinie. wogole to chyba za duzo juz jem tego nabialu, i lykam te pastylki bo pogorszyla mi sie skora i strasznie mnie wszystko swedzi. Nie wiem jak dlugo jeszcze wytrzymam, chyba ze moj kochany M zdecyduje sie na dziecko. Choc czasem mowie ze juz wiecej dzieci wogole miec nie chce i boje sie ze to moze sie na nas zemscic - ze jak mu sie zachce to nie bedziemy mogli:/ Miłego dnia zycze:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! U mnie dalej tempka 36,7 tyle co wczoraj wiec moze jurto lub pojutrze wzrośnie? Jejku jak ja bym chciał zeby juz minely te dwa tygodnie niepewności. fikusowo ja też pochowałam babcie w marcu :( wiec moze bede miec ta dziewczynke, eh te przesady tak naprawdę to bóg jeden wie co da? i czy jeszcze da. Teraz jak sie tyle słucha ile to kobiet poroniło lub stara sie po kilka lat i nic to serce sie kraja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanula to trzymamy kciuki.... fikusowo wlasnie zmarla babcia mojego meza -wczoraj byl pogrzeb!!! ale 11lat temu zmarla moja babcia a urodzilam syna!! wiec chyba malo prawdziwe!! myszko musimy czekac ...wazne ze nie spadla ale dobrze by jutro tempka spelnila warunek i byla o te 2stopnie ponad kreska podstawowa....czyli na 36.8 kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo - to chyba czas trzydniówek. Wczoraj unormowała się mojemu syniowi temperatura. Miał przez trzy dni po 38,1 -38,5 temperaturę i narzekał na gardełko. Dawałam tylko w razie potrzeby syrop przeciwbólowo - przeciwgorączkowy i rutinaceę. Ty swojemu maluszkowi nie dasz rutinacei bo jest za malutki ale jak dajesz mu np. herbatkę lub soczek posłódź mu miodem ( to w razie gardełka - co często towarzyszy trzydniówce). Jutro będzie lepiej :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dzisiaj tempka 36,8... kurcze jakas troszke niska chyba. ewik78 jak myslisz chyba najlepiej testowac po terminie @ prawda zeby sie nie nakrecac? czytalam ze jesli wyższa temperatura utrzymuje sie do 18 dni od skoku to 100 % ciaza tylko ta tempka miala byc powyżej 37 a ja nawet takiej nie osiagne:( chyba ze dopiero mi wzrasta...Pierwszy pomiar dzisiaj był 36,9 ale kolejne dwa bo nie wierzyłam 36,8 wiec przyjęłam ten wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i moja zmora @ przyszła 3 dni wcześniej...a od skoku temperatura była cały cza 37,0.... ..Ewik czy temperatura przed @ zawsze spada czy są jakieś wyjątki....(bo mi zawsze spadała a dziś była na 1 termometrze. 37,0 -na tym co zawsze mierzę....a na drugim 36,8.....no chyba że mi termometr szwankuje....ale zawsze nim mierzyłam..i było ok..)....teraz czekam aż się skończy @ i będziemy działać...zakupiłam zapas testów owulacyjnych....i będę się obserwować....no i zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko pierwsze wlozenie termometru sie liczy ..potem za kazdym razem bedzie mniej bo jest schlodzone to miejsce...nie powtarzamy mierzenia....bo zawsze jest mniej....ja to juz sprawdzalam!!! pierwszy wynik sie liczy! no i nie musi byc 37 czy ponad moze byc kolo 37 i tez bedzie ciaza... ja robilam test 4dni przed czulym testem 10mlU ale kupilam go tu ...jaki jest w pl nie wiem....mozesz czekac jak cierpliwa jestes...tempka dzis to 36.9 ...nawet to 36.8 jest dobre...ale bierzemy pierwszy pomiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minutko...no zazwyczaj tempka spada ,ale jak widac na twoim przykladzie to sa wyjatki...nie wszystko zawsze dziala w organizmie tak ksiazkowo....moze dlatego ze tak szybko przylazla@....a termometr napewno jest oki... musisz znow zaczac walczyc-przykro mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewlik78 a wiec będę mierzyć tylko raz. Ja tez nie mieszkam w polsce. Wiec chyba kupie test po terminie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik ten cykl i tak spisałam na straty bo mi się wszystko rozregulowało, dlatego nie podchodziłam już do staranek w tym cyklu ,a poza tym dopadła mnie choroba leżałam w łóżku i 10 dni brałam antybiotyk...więc w sumie cieszę się że z tego nic nie wyszło....bo bym się bardzo martwiła....kolejny cykl kolejne staranka.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelka 2010
Witam ponownie :-) Przeczytalam posty od str. 163 i jestem pod wrazeniem, ze tak tu milo i ze sobie pomagacie, zwlaszcza evik jest skarbnica wiedzy :-) Przyznam tez ze najpierw sie poplakalam jak bobr (z radosci), ze kuzynka Jozki zaszla w ciaze, a potem... to juz plakalam ze smutku i jakos tak we mnie to siedzi, ze nie moge przestac myslec o tej tragedii. Na sama mysl lzy mi naplywaja do oczu :-( Co do mnie, to wreszcie dostalam dzis okres (czekalam 44 dni!!!), a to drugi od czasu ciazy. Mam nadzieje, ze od teraz bedzie bardziej regularny, bo chce sie porzadnie zabrac za obserwacje. Mam juz testy owu (musze tylko sprawdzic ich czulosc), przepisalam sobie zalecenia dietetyczne i postaram sie ich przestrzegac, a za tydzien zaczne brac witaminki. Starania rozpoczniemy najwczesniej od stycznia. Mam jedno pytanie - czy myslicie, ze fakt, ze wciaz karmie piersia bedzie mial wplyw na moje cykle i obserwacje?... Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mirabelko bedzie mial zapewne wiec dobrzebyloby po odstawieniu maluszka wziasc sie za obserwacje...gdy sie karmi to hormony sa inne wydzielane... nawet sie mowi ze karmienie wstrzymuje owulacje ...wiec nie bedzie teraz podczas karmienia tak samo wygladal twoj cylk jak po zakonczeniu laktacji.... powiem szczerze ze ja nigdy tak szybko nie myslalam o dzieciach,gdy jeszcze karmilam...ile ma twoj synek??? mozesz sprobowac cos mierzyc ,ale jak teraz bedziesz miala owulacje np.16dc ale nie koniecznie po odstawieniu malucha bedzie tak samo wygladaly twoje cykle.... wiesz kurcze nie wiem ... na glupi rozum to bym powiedziala ze organizm podczas karmienia inaczej pracuje jak juz po karmieniu...sama widzisz ile czekalas na drugi okres ...moze gdybys nie karmila to by szybciej przyszedl... zobaczymy jaki bedzie ten cykl ..obserwuj sie bacznie. jak znow bedzie dlugi to znaczy ze karminie trszke wszystko blokuje!!! a jak wy myslicie dziewczynki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabelka 2010 Rzadsze karmienie piersia może powodować wystąpienie miesiaczki jedna ona nie będzie regularna. Moim zdaniem powinnaś zacząć konserwacje dopiero po skończeniu karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelka 2010
Ewik i Myszka - dzieki za odp. Macie racje. Wczoraj doczytalam na instrukcji do testow owu, ze moga zle odczytywac poziom LH, jak sie jest w ciazy albo karmi piersia - wiec wniosek prosty, nie ma sensu ich narazie uzywac :-( Takze jeszcze je sobie odpuszcze, zaczne tylko diete Mg-Ca. Witaminki tez zaczne brac jak juz skoncze karmic. Moj synek ma niecale 9 m-cy, dlatego planowalismy sie starac o drugiego babla, jak synek skonczy roczek. Chcemy, zeby byla mala roznica wieku miedzy dziecmi, zeby sie razem wychowywaly, a poza tym obydwojgu nam stuknela trzydziestka, wiec dla nas to najwyzszy czas. Choc nie wykluczam, ze mozemy brac pod uwage trzecie dzieciatko... ale to juz dalekie plany, ktore moga sie zmienic. Narazie celem jest drugie malenstwo i marzy mi sie, zeby sie urodzilo pod koniec przyszlego roku :-) Ale zobaczymy, czy sie wyrobimy... Synka juz mialam 2 m-ce temu odstawiac od piersi, ale jakos tak wyszlo, ze wciaz go karmie. Nie bardzo mi sie chce wstawac o 4 rano i przygotowywac mu mleko ;-) Narazie ogranicze karmienia do 2, a potem do 1 dziennie i dopiero jak calkiem skoncze, to zaczne obserwacje. Nie wiem, ile to potrwa, takze narazie nie bede miala Wam o czym pisac ;-) Ale bede tu zagladac i Wam kibicowac, a jak skoncze karmic to sie dolacze :-) Mam tylko nadzieje, ze i Wy wciaz tu bedziecie! :-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×