Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Faceci tak maja ze im to obojetne - moj m mowi ze jemu to bez roznicy czy syn czy corka choc wlalby dziewczynke jednak. Ale zzobaczymy co bedzie - ciekawosc mnie zzera jak nie wiem co....mam nadzieje ze to cora, wymarzona.... Kakasia skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaddy w 18 tc napewno juz bedzie widac plec wiec cosik tam Twoja ginekolog moze zobaczy jesli dzidzia sie dobrze ulozy:) daj nam znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernia - zawsze sie więcej u ludzi chłopców rodziło i rodzi uczyłam sie nawet o tym na geografiii...potem proporcje sie zmeiniają bo kobiety dłużej żyją i jest ich więcej niz mężczyzn ogólnie w społeczeństwie kakasia - moze dobrze wrózka mówi ze trzeba wyluzować;) a masz juz dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam się bo wpisałam starą @ STARACZKI nick................wiek ......cykl starań.......@......... ..planowana płeć Lolitka................25...........5.................... ........dziewczynka sonia_29.............30........ ...9 ...........................dziewczynka tereskus.............27............5..................... ................... Bernia................34............?...........12,12,201 0.. ..dziewczynka kakasia..............26............2...........,,,,,,,,,, ,,,,.. ...dziewczynka kubolinka............31...........6..........,,,,,,,,,,,, ,,,,... ............... kate83...............27............5..........,,,,,,,,,,, ,,,,,,......chłopiec myszka281..........23............5.........31.12.10.... .dziewczynka Hanula12............34............4..........27.12.10... ...dziewczynka minutka 78..........32............5.........1.01.11........dziewczyn ka mama 3 synusiów...28...........2.........2.01.11.........dziewczyn ka ni_ka.................30............2.........6.01.11.. ......dziewczynka BRZUCHATKI nick..............wiek.......cykl starań... planowana płeć/płeć z usg amulet123........28.............3............ mamunia30.......30.............3............ Wzetka...........34...............2.......... Ewik78............32..............1...........dziewczynka ewinka_...........33..............3...........dziewczynka ewelina29.........29..............1...........dziewczynka fikusowo..........26...............2.......... SZCZEŚLIWE MAMUSIE nick..............wiek......data urodzenia...... planowana płeć/płeć mamunia30.......30....................................... ........./chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berniu, Ja też biorę castagnus teraz drugi cykl. Pierwszy brałam po jednej tabletce. Fakt że @ prawie bezbolesny ale faza lutealna tylko o 1 dzień dłuższa. Szybciej przyszła owulacja więc należy uważać. Teraz biorę po 2 tabletki ( pisze tam że jak się ma 60 kilo lub więcej, ja mam 56). Może teraz cykl się wydłuży. Też się zastanawiam czy w tym miesiącu nie odpuścić bo mam juz zamówionego Sylwestra. No zobaczymy.... Czasami jak się odpuszcza i nie nastawia to ciąża akurat wyskakuje hihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanula ja tez biore castagnus po 1 tabletce ale cos mi się ostatnio przytyło i waze 63kg wiec od nastepnego opakowania zaczne brać po 2 tabletki. Jak zaczełam brać to wazyłam równe 60kg i baam sie zaczać od 2 tabletek ale teraz to zmienie. Ja biore dopiero 1 opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanula tak pisalas ze sie starasz do 9dc przy krotkich cyklach to mi sie wydaje ze tak byloby juz dobrze...ja bym sie nie przyblizyla... tak poznawo wypada ci owulka?? czyli krotka masz fl??? ja przy cyklach 29-30 zakonczylam na 11dc w poludnie... moze jeszcze przeanalizuj to. ale jak sie obserwujesz to zdarza sie ze przy krotkich cyklach ze owulka jest pozniej a fl krotka... ale tak pisze bo zazwyczaj jest szybciej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim zaczęłam brać tabletki miałam 28 dniowe cykle, regularnie jak w zegarku odstawiłam równo rok temu i od tego czasu mam bardzo nieregularne cykle. Raz nawet 36 dniowy, ale to w wakacje i tak marzec 23 dni kwiecien 23 dc maj 22 dc czerwiec 28 dc lipiec 36 dc sierpień 29 dc i już myślałam że się regulują cykle wrzesień 26 dc pażdziernik 23 dc lisopad 23 dc i już nie wiem co myśleć i jak obliczać. Temperaturę mierzę od września i skok mam tak 11 na 12 dzień . Faza lutealna średnio 11-12 dni . To ta faza wyższych temperatur jak się nie mylę? Wiem że czasami miałam dłuższe cykle ale za każdym razem boję się że znów będzie krótki i wtopię starankami w owulację.. Ewik lub dziewczyny jak myślicie? A ile u was dni wynosi faza lutealna, wyższych temperatur ? Czy te 11 dni to za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałam że będzie miała syna :) I kolejny chłopczyk w moich okolicach...aż mi sie zachciało bardziej przyłożyć do starań. Ta ciąża mojej bratowej to wpadka....więc nie wiem co kiedy i jak...ale ona sie cieszy chciała dziewczynkę ale wiadomo jak to pierwsze dziecko mało ważna płeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratowa bedzie miala syna...fajnie !!tylko co planowala??? bo nie wiemy!! albo nie pamietamy hehe!!! hanula dobra masz faze lutealna!! i ja bym trzymala sie najkrotszego cyklu skoro taki sie czesto zdarza!!! bo wlasnie mozesz przedobrzyc!!! ale jak skok masz z 11 na 12 to i tak dlugo sie starasz...robisz testy?? i ile przed skokiem wychodza pozytywne??? bo owulka moze byc na 3dni przed skokiem do 3dni po skoku ,ale kiedy ona jest to trzebaby sluz obserwowac i jeszcze najlepiej te testy robic...lub monitorowac cykl!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powyzej 10 dni juz jest juz naprawde dobra faza lutealna....zazwyczaj trwa od 12-14dni ...wiec masz ja ladna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanula skoro tak mierzysz temperaturę to zobacz czy w tych cyklach miałaś dzień przed skokiem jedną z najniższych temperatur zmierzam do tego bo ostatnio moja siostra mi powiedziała że ona staranka miała w tę najniższą temperaturę a jeśli zaobserwujesz swój śluz i temperaturę to wydaje mi się że się uda. W moim przypadku jest tak że ostatnio miałam śluz już w 9 dniu i wiem że owulacja była z 13 na 14 dzień bardzo wcześnie teraz miałam ale wiedziałam że tak będzie właśnie przez śluz i jeszcze w 10 dniu byłam u lekarza i pęcherzyk miał 10 mm ale dokońca nie jestem pewna czy tyle miał bo skoro pękł w 14 dniu a to usg było kiepskie. Ja mam dziewczynkę z 14 15 16 dnia nie wiem dokładnie z którego ale 12 dnia rozpoczął się sluz czyli dwa dni po były staranka. W tej tabeli to tylko jeden chłopczyk i same babki to ciekawa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też sie zaktualizuję :) STARACZKI nick................wiek ......cykl starań.......@......... ..planowana płeć Lolitka................25...........5.................... ........dziewczynka sonia_29.............30........ ...9 ...........................dziewczynka tereskus.............27............5..................... ................... Bernia................34............?...........12,12,201 0.. ..dziewczynka kakasia..............26............2...........,,,,,,,,,, ,,,,.. ...dziewczynka kate83...............27............5..........,,,,,,,,,,, ,,,,,,......chłopiec myszka281..........23............5.........31.12.10.... .dziewczynka Hanula12............34............4..........27.12.10... ...dziewczynka minutka 78..........32............5.........1.01.11........dziewczyn ka mama 3 synusiów...28...........2.........2.01.11.........dziewczyn ka ni_ka.................30............2.........6.01.11.. ......dziewczynka BRZUCHATKI nick..............wiek.......cykl starań... planowana płeć/płeć z usg amulet123........28.............3............ mamunia30.......30.............3............ Wzetka...........34...............2.......... Ewik78............32..............1...........dziewczynka ewinka_...........33..............3...........dziewczynka ewelina29.........29..............1...........dziewczynka fikusowo..........26...............2.......... kubolinka.........31...............7.......... SZCZEŚLIWE MAMUSIE nick..............wiek......data urodzenia...... planowana płeć/płeć mamunia30.......30....................................... ........./chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kate nie zawsze nastepuje spadek przed skokiem!!! moze byc tak ze nie wystapi to nie jest koniecznym warunkiem!! raz moze byc a drugim nie... dobranoc mowie wam dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o temp to mam przeważnie 36,4-36,5 w pierwszej fazie i potem skok z reguły na 36,9 - 37 a potem spadek na 36,6 i na drugi dzień @. testy wychodzą mi tak że tego 9 gdy kończę staranka drugo kreska jest widoczna ale nie równa z kontrolną. Szczerze to potem nie robiętestów i dokładnie nie wiem kiedy ta druga kreska jest równie ciemna jak pierwsza. Może w tym cyklu będę robić testy żeby dokładnie wiedzieć kiedy ta owulka występuje i jak się mają do tego moje temperatury. Dwa razy zauważyłam że faktycznie przed skokiem miałam najniższą temp ale tak o 1-2 kreseczki. A o czy to świadczy bo ja za brdzo nie wiem. pozdrawiam i dziękuje za pomocne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki nie wiem nic na temat suwaczek ciazowych:) a gzdie podzialy sie wszystkie babki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanula ten spadek to niby chyba to takzwany spadek przed skokiem...czyli taki na owulke....ale tym sie nie kieruj,bo nie zawsze wystepuje. no to jak nie robisz pozniej dalej testow to nie masz pojecia kiedy owulka jest zbytnio. no a jeszcze sluzem mozna sie kierowac ....zanika u ciebie zaraz przed skokiem?? owulacja zazwyczaj jest w ostatni dzien sluzu plodnego lub na dwa dni. rob w tym cyklu testy do pozytywnego testu to moze cos wyjdzie. plus sluz i tempka to latwiej oszacowac kiedy jest mniej wiecej owulka. ja mam jakas stronke z suwakami ...poszukam i wkleje oki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Jesli chodzi o suwaczki to jest ich duzo w internecie :) Tu macie fajna stronke ktora oblicza dlugosc ciazy i termin porodu :) Ja kozystalam z niej w poprzedniej ciazy , jest bardzo dokladna ... http://dziecko.haczewski.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt Gosiu ze pusto tu strasznie....co zagladne to cisza na maxa! wszystkie prawie zaciazyly to nie maja o czym pisac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, cisza jak makiem zasial, ja tam mam o czym pisac o obawach, marzeniach, czekaniu ..... dziewczyny odezwijscie sie hhehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Ewik masz racje , zaciazyly i juz nic nie pisza:)) a ja jak tak ogladam filmiki o malych dzieciach to bardzo chce malucha..... dzisiaj moja znajoma urodzila synka a ma dwie corki:)) kurcze wyczerpie mi sie ten limi synkowy , bo wszyskie wokol maja synkow hahaha a moj m jak upart tak uparty nie mowi nawet o dziecku.... ja juz tez przestalam, ale i tak ciagle mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×