Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Hej :-) Kejm ja takze zycze owocnego staranka...i trzymam kciuki za reszte dziewczyn,oby i Wam sie udalo ;-) Ewik ,nooo ja widze ze to juz jest kawal chlopa...jejku jak ten czas leci,to tylko widzimy po dzieciach :-p Sliczniutki i slodki ten Twoj synus :-D Goniu,ja tez nie lubie remontow,bo sie non stop na okolo wszystko sprzata...mnie jeszcze czeka remont wc,ale mam nadzieje ze tydzien remontow i bedzie po.....oby! Ewelinko, niestety nie mam FB, bo wkurzaja mnie takie tam jak NK i FB...ludzie juz wystawiaja nawet zdjecia pod prysznicem...jakies to dla mnie oklepane! Mozesz tu nadal sie udzielac i nie musisz opowiadac o rodzince...tylko jak i co u Ciebie i malego lokatora ;-) Wybralas juz imie dla synusia? Czujesz\ecie juz skurcze Braxton'a Hicks'a? U mnie jakos leci...skurcze w lydkach czasami mam i nie pomaga magnez,orzechy,migdaly... Brzuch czasami twardnieje jak kamien i idzie bardziej w przod niz na boki,cera sie poprawila,ale wlosy lamliwe i rozdwajajace sie.... Odginam sie juz do tylu jak chodze,bo jednak ciezkosc brzucha robi swoje i kregoslupowi daje w kosc! No i kosci krocza tez mnie bola...w nocy ulge daje poducha-ksiezyc,ale w dzien jak sie chodzi to czuje ze corcia jest dosc nisko i ugniata... Powinnam wyciagnac i odkurzyc torbe do szpitala,ale jakos non stop wmawiam sobie ze jest czas...niby 3 m-ce...ale jak wiadomo roznie bywa i moze corcia zechce wyjsc predzej...oby nie bo nic jeszcze nie mam przygotowane :-p Dobra,nie bede Was zanudzac swoimi problemami i czekam na jakies dobre wiesci do staraczek :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik sliczny ten twoj synek :) Ja tez juz nie dlugo bede tulic swojego maluszka, alez ten czas leci. Ninka ja tez nie uznaje tych naszych klas i fb, konto mam fikcyjne i sa na nim tylko wybrane osoby. Jesli chodzi o mnie to tak jak juz pisalam ogolnie czuje sie super, oczywiscie brzusio mi juz ciazy bo malutki nie jest i utrudnia czasem niekture czynnosci a wtedy lapie zadyszke :) Skorczy na razie nie mam i pewnie juz miec nie bede, ja zawsze skorcze dostawalam tuz przed samym porodem. A skorcz lydki zlapal mnie tylko raz podczas przeciagania sie wiec teraz sie kontroluje bo noga kilka dni pozniej bolala. A na imie nasz synek bedzie mial Nicolas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ni_ka - po tempce stawiam na owulacje kolo 21dc, gdzie sluz juz zanikal. Zazwyczaj owulacja wystepuje po plodnym sluzie. Jesli tak bylo to pewnie bedziesz miala dluzszy cykl, bo jesli owulka kolo 21dc to min 10 dni fazy lutealnej to jest 31 - ale to jest minimum, zazwyczaj faza ta trwa miedzy 12-16 dni. Ile u Ciebie trwa II faza? Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejm- wielkie gratulacje!!!.Naprawdę gratuluję i życzę wszystkiego dobrego!!! Ninka ja owulację też musiałam mieć w tym mc dużo po ślużie bo przez tydzień mego płodnego śluzu były staranka, a tu nic najwyraźniej nie wyszło. Tak więc owulacja u mnie po szczycie śluzu dzień a stawiam że nawet dwa dni po. Podobno śluż pojawia się ok 6 dni przed owulką, u mnie by się to prawie zgadzało,a jak u Was?? Ally ja trochę wierzę w te metody, ale chyba z nich zrezygnuję bo właśnie niedawno znajomym którzy poszli na całoć, wogóle nie myśleli o płci urodzi się córa, i na bank nie celowali przed a raczej w samą gi c jako owulakę a synka już mają. Więc może i nam pisane są córeczki ;). W tym mc chyba zaopatrzę się w ten żel i zakupię vagi c by tam zakwasić troszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8kika8 - ja mam testy z buzka i zel ktory ulatwia plemnikom przetrwac i dojsc do jajeczka i w tym cyklu ide na calosc, a co ma byc to bedzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik synus sliczniutki :) ewelinko ladne imie wybralas dla synka (ja dla mojego trzeciego synusia wybralam podobne:):):) Moj Nikus jest przesmieszny uwielbiam go i nie ma dnia zebym nie dziekowala ze go mam i zupelnie nie ma znaczenia ze to maly facecik a nie kobitka:):) szczesliwa jestem :):) Trzymajcie sie dziewczyny pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak karmie piersia i az dziwne ze na piersi wychodowalam takiego wielkoludka juz... tak Ewelinko czas bardzo szybko leci!!!a od kiedy go urodzilam to dopiero szybko leci... nawet sie nie obejrzymy jak maluchy beda chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewiczku - Twój synuś jest wspaniały :) Twoje staranka nie poszły na marne, taki piękny człowieczek nie powstaje przypadkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko,ja mam skurcze i to dosyć często...wystarczy że się dużo nachodzę albo narobię w domu...mam nadzieję że to cały czas te przepowiadające i że szyjka się nie rozwiera...miałam bardzo intensywne dwa tygodnie,najpierw przygotowania do Komunii,potem sama Komunia i Biały Tydzień...dzisiaj jadę do mamy,mam zamiar przebyczyć się u niej cały dzień a jutro prócz spacerku z dziećmi i kościoła-nikt mnie wołami nie namówi do żadnej aktywności ;) Ja też mam pytanie do naszych ciężarówek,czy często macie uczucie "ciężkich i opuchniętych" nóg? Ewik,synuś śliczny,piękne ma oczka!! I ta ciemna karnacja.. mmmmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Aganiok mi czasami tak twardnieje brzuch jak kamien...niby sa to skurcze przepowiadajace i nie maja nic wspolnego z naglym rodzeniem ale macica przygotowuje sie do tego wielkiego dnia i nie wszystkie je maja i nie zawsze.Ja z synkiem ich nie mialam,dopiero na koniec w trakcie porodu :-P Odpocznij sobie kochana,bo jednak mialas duzo latania i przygotowywania synka do Komunii i po...teraz to tylko relaksik i odpoczywanie :-) Pytalas o opuchniete,ociezale nogi...otoz ja nic takiego nie mam w tej ciazy,wrecz nogi cienkie jak patyki...ale za to jak bylam z synkiem to mialam nogi jak balony,ociezale i bolace...dziwne ze zylakow ani rozstepow sie nie dorobilam :-p A Wy dziewczyny macie zylaki,rozstepy?????????? Milego weekendu dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2boys
hej dziewczyny! jako że jesteście już chyba profesjonalistkami w tym temacie :) czy mogłybyście podać jakieś sprawdzone tytuły opracowań dotyczących planowania płci? ja słyszałam tylko o dr Wójciku ale może jest coś jeszcze ciekawego... z góry dziękuję i pozdrawiam was cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok - u mnie z tymi nogami to jest różnie. Czasem nawet gdy jest gorąco jest ok. Są normalne, bez obrzęków. Ale jak sie czasami za dużo nachodzę w ciągu dnia, to wieczorem już mnie nosić nie chcą. Ciągnę je jak słoń. Wczoraj poszłam wcześniej spać i dzisiaj wstałam super wypoczęta. Byłam sama zdziwiona że są takie szczupłe w kostkach. Kiedyś czytałam że szybciej puchna jeśli w organiźmie jest za dużo soli. Nie mam rozstępów z tej ciąży, ale po pierwszej zostały mi bardzo głębokie w górnej części ud po wewnętrznej stronie. Tylko że wtedy z "patyczaka " przytyłam 18 kg. mam nadzieję że teraz nie powstaną mi nowe. Odpoczywaj może więcej z nóżkami na poduszce. Bo jesli teraz nie znajdziemy czasu na relaks to kiedy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam miec @ w srode.objawow zadnych. tylko na testach owul.nadal dwie krechy.ciazowego nie kupilam bo jakos w to nie wierze.tyle razy probowalam 3 dni przed i nic.a teraz byly by 4 i w dodatku koniec @.ja mam komunie synka za 3 tygodnie.a za dwa idziemy na wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) 2boys,jest mnóstwo opracowań dotyczących planowania płci,wiem o cyklach księżycowych (dr.Jonas),nie pamiętam jak się to fachowo nazywa ale jeszcze słyszałam o tym że jajeczko jest naładowane dodatnio lub ujemnie i wtedy przyciąga plemniki danej płci...? Musisz poszukać w googlach-to skarbnica wiedzy ;) Ninko,kubolinko,dziękuję za odpowiedzi 👄 U mnie z tymi nogami to jest tak że mam to uczucue "rozpierania" własciwie cały czas :( nasila się wieczorem ale rano wcale nie jest wiele lepiej...? Nie ma widocznej opuchlizny ale boję się że to początek jakichś problemów żylnych :( Soli praktycznie nigdy nie nadużywałam,mogłabym nie solić prawie wogule,ja wręcz z tych którzy wszystko jałowe. Staram się spacerować przynajmniej te 30 minut dziennie,nie siedzieć zbyt dużo ani nie stać,parę razy w ciągu dnia unosze nogi wyżej. Skonsultuję się z ginem,może on coś poradzi albo chociaż uspokoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja na razie nie mam jeszcze ani zylakow ani spuchnietych nog, chociaz czasami jak dlugo stoje to mam uczucie ze sa ciezkie. Jesli chodzi o rozstepy to trudno powiedziec czy jeszcze nie wyjda bo juz 14 kg mam na plusie :( nigdy nie mialam tendencji do wyzej wymienionych rzeczy i mam nadzieje ze tak zostanie :) Jesli chodzi o wage to w tej ciazy pokanalam rekord a przede mna jeszcze 10 tygodni, wiec wszystko mozliwe. Chociaz pomiary brzuszka mam idealne, odpowiadaja tyg ciazy. Mecza mnie za to zgagi :( Smieje sie czasem ze moja dzidzia kontroluje moja wage bo jak zjem czegos za duzo to jak bulimiczka do kibelka biegne ... Pozdrawiam goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO dziewczyn:)
Kochane, któraś z Was pisała, że te testy owulacyjne są bardzo dobre: http://www.voila.pl/475/mskcv/?1 one mają czułość 20mlU/ml kiedy powinny pokazywać zbliżającą się owulację? dostałam je bez żadnej instrukcji i sugerowałam się testami, które miałam poprzednio, a wolałabym mieć pewność;) na ile przed owulacją test powinien być pozytywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babeczki....melduje sie....wróciłam cała i zdrowa , wypoczeta , ale i przybita....do konca miałam nadzieje, ze sie uda...i nic z tego...wczoraj plamienia a dzis z rańca krwawa rzeź...troche mnie to zdołowalo....ale co mam zrobić...musze dalej próbowac i miec nadzieje, ze sie uda...synek juz pojechal do przedszkola...a mnie czekaja porzaki w domu, bo same wiecie, baby w domu nie ma to chalupa zapuszczona....pranie juz wywiesiłam...musze jakies zakupy porobic...tak sie łudziłam w powodzenie tego cyklu , ze kazde mulenie, zle samopoczucie tłumaczyłam tym, ze sie udało...nawet testy robiłam i wiadomo, 1 kreska...ale to nauczka dla mnie....nie kupuje juz żadnych testów...ide na żywioł, co ma byc to bedzie....ciażowy test zakupie jak okres mi sie zacznie spóźniać, nie wczesniej....a co u moich koleżanek, które miały testowac razem ze mna....lub w zbliżónym terminie....mam nadzieje,ze ten cykl zaowocuje jakim malenstwem....miłego dnia....zapowiada sie upalny dzien....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulak, wczoraj testowalam i niestety tylko I A dzis rano przyszla @. Tak wiec idziemy leb w leb. Nastepne staranka przed nami :-) milego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooo prosze...doczytałam.... kaddy-serdecznie gratuluję...ważne, ze juz masz to za sobą...trzymaj sie dzielnie i iściskaj malenstwo od nas wszystkich, w koncu jakby nie było uczestniczyłyśmy w jej planowaniu....hihihih aganiok11-waga sie nie martw..ja tez na początku tyłam i w 6 m-cu mialam juz z 10 kg na plusie a 2,5 m-ca przed rozwiązaniem waga sie nie zmieniala...szybko zrzucisz...nie ma sie co martwic na zapas..poza tym upały tez wpływaja na opuchlizne i to tez moze zwiekszac kg.... ally-to jedziemy na tym samym wózku....a co do przyblizenia....tez mysle, ze 7 cykli to dowód na to, ze jednak musisz sie przybliżyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam do srody za @.mysle ze bedzie.wiec kasiulak u mnie podobnie.tylko ja mam krotkie cykle.ledwie @ sie skonczy to od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) Aganiok,Ewelinko i Kubolinko,ja jak na razie to mam 9kg na plusie a jestem przeszlo w 28tc :-),ale najwiecej tyje sie w ostatnich 2,3 miesiacach,wiec wszystko przede mna,he :-) Niby troche mniej niz jak bylam w ciazy z synkiem w tym czasie...wcale nie odmawiam sobie niczego,jem na co mam ochote-nawet te niedozwolone rzeczy...u mnie nie ma czegos takiego jak trzymanie diety w czasie ciazy :-p Moja kumpela non stop trzymala diete w czasie ciazy...a do teraz meczy sie ze zrzucaniem kg,a do tego jej maly ma alergie pokarmowa... Co do rozstepow to nie mam i nie mialam-na szczescie...ale nadal smaruje sie Mustela :-) DO dziewczyn:) pytalas o te testy otoz zblizajaca sie owulacje pokazuja coraz to ciemniejsza druga kreska,jak kreska jest taka sama badz ciemniejsza od kontrolnej to owulacja bedzie od 12-36h Najlepiej tuz przed spodziewana owulacja robic 2xdziennie testy,a jak szybko przyjdzie taka owulacja to nie da sie powiedziec,bo kazda kobieta jest inna i ma rozne cykle.... Milego testowania :-) Kasiulak i Nunia nie ma co zalamywac rak...nastepne cykle przed Wami i trzeba byc dobrej mysli...Jak mi sie tak nie udawalo to tez sie wkurzalam,bo widzialam wszystkie objawy ciazy-nie bedac w niej :-p,az sie wkurzylam i poszlam troche na zywiol...ale nie dosc ze udalo mi sie zaciazyc to jeszcze zaowocowalo coreczka :-) Mamy poczatek tygodnia...nie lubie poniedzialku :-( Mam wielki dylemat co kupic dla meza (29l.) na urodzinki-bedzie mial za 3 tygodnie :-) Moze macie jakies pomysly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka,myślę że żadna z obecnych ciężarówek nie trzyma diety w ciąży, chodzi głównie o to żeby racjonalnie się odżywiać i nie "za dwoje" a "dla dwojga" :) Ja,jak już wcześniej pisałam-tendencję do tycia miałam zawsze więc nie muszę specjalnie sobie "folgować" żeby przytyć,po prostu waga rośnie i tak...Po pierwszej ciąży doszłam do formy bardzo szybko,po drugiej-kosztowałao mnie to już więcej wysiłku i podejrzewam że po trzeciej ta poprzeczka będzie wyżej,z wielu czynników,np wiek. Nie zawsze tyje się najwięcej w trzecim trymestrze,nie ma na to reguły,może być tak jak pisze kasiulak,moja waga się teraz odrobinę spowolniła bo w jak przybierałam 0,5 kg na tydzień tak teraz tyle mi przybyło w ciągu trzech tygodni :) i nie martwię się o wagę bo "Boże,jak ja będę wyglądać" tylko idzie lato,im więcej kg tym trudniej się ruszać,i tak ostatni trymestr wymusza na kobiecie więcej poświęceń (zwłaszcza latem) i nie chcę dodatkowo przysporzyć sobie zmartwień. kubolinko,z chęcią poleżę z nóżkami w górze,tylko czy na boku też coś pomoże? Bo moja mała leży bardzo nisko i już teraz uciska mi na żyłę główną,więc mam zakaz leżenia na wznak :( kasiulak,nunia,nowy cykl-nowe nadzieje :) Andziak-trzymam kciuki i przesyłam ciążowe fluidki &&&&&&&&&&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sugeruj sie takimi rzeczami bo jedni tez tak robili a potem okazalo sie cos innego i albo nie chcieli dziecka ,lub mowili ze jest podmienione bo miala byc np.corka a okazalo sie syn lepiej nie wiedziec niz potem miec rozczarowanie znam takie osoby pozdrawiam i zycze ci wszystkiego dobrego tobie i rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulak, nunia - cos mi sie wydaje ze do was dołacze bo mam 27 dc i na ciaze sie nie zapowiada:( troche mnie to juz wszystko irytowac zaczyna:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni_ka - spokojnie, nie denerwuj sie. wiem jak to jest czekac i czekac i w koncu przychodzi okres, ale zobaczysz ze w koncu sie uda i wtedy bedzie ogromna radosc. Ja w tym cyklu stawiam na pozytywny test owulacyjny - zobaczymy co z tego wyjdzie. Narazie dzis 7 dc wiec jeszcze troszeczke i zabieramy sie do pracy :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally - powodzenia w testowaniu. Mam nadzieje ze nam sie wszystkim niedługo uda i stres staraczkowy pojdzie w niepamięć;) tego wszystkim starczkom i sobie życzę🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie zawsze dziewczyny jedza wszystko dla dobra dzidziusia...znam wiele dziewczyn ktore trzymaja diete a slodyczy nawet nie tykaja w czasie ciazy,bo boja sie dodakowych kg!!!! To smutne i chore,ale tak jest :-( No ja mam nadzieje ze tutejsze dziewczyny nie tak sie odzywiaja... No dzis daje mi znowu kregoslup popalic...troche pozmywam naczynia a juz mnie boli...a do tego ten ciezki brzuch...co bedzie pozniej,nie wiem,chyba bede go wozila na taczce,heheheheeee :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodycze niestety nie niosą za sobą nic dobrego,ani w ciąży ani poza nią i jak nie ma nic złego w zjedzeniu ich od czasu do czasu tak mogą stanowić przyczynę wielu problemów (m.in otyłości,zwłaszcza u kobiet z tendencją) jeśli nie umie się sobie ich odmówić :( Zależy o jakiej "diecie" tu mówimy,ja miałam na myśli zdrowe jedzenie,czyli ogranicznaie fast-foodów,gazowanych słodkich napoi,białego pieczywa,słodyczy,smażonych czy tłustych potraw na rzecz owoców,warzyw,mięska pieczonego w folii na przykład :) I zaznaczam-OGRANICZANIE,nie odmawianie sobie...sporadycznie nawet niezdrowe jedzenie nie zaszkodzi,zwłaszcza jak ma się bardzo na nie ochotę ;) Ja czuje że będę miała problem z żyłami :( Nawet po krótkim spacerze,wyłazi mi tyle żył że moje stopy wyglądają jak stare drzewo :( Ten stan co prawda ustępuje znacznie po odpoczynku ale wystarczy że znowu pochodzę i wraca :( Może to przez to że jest tak ciepło? Mam tylko nadzieję że to nic stałego i da się coś zrobić aby po ciąży nic nie zostało...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×