Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Co się dzieje z kibicką? Dawno się nie odzywała...mam nadzieję że wszystko w porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasifloro ja Cie doskonale rozumiem bo ja mam w sobie pragnienie córeczki ale na chwile obecną wygrywa chęc posiadania drugiego dzieciatka. I tego pragne w chwili obecnej z całej sił i mam świadomość że najprawdopodobniej bedzie drugi chłopczyk jesli sie uda z takich staranek na chybił trafił...no cóz moze jeszcze za jakis czas pokombinuje z 3 dzieciatkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Wszystko w porządku :) dziekuję Aganiok za pamiec:) No i SCISKAM Cię i podskakuję do góry!!!!!!!! Ale sie cieszę z Twojej córci:)Hurra! Bedzie dziewczyna i koniec! Ja też nasłuchałam sie o pomyłkach na usg...sieją one wątpliowść-jasne;)-ale nie ma co sie dać zwariowac.Poza tym w tych czasach, na dobrym sprzęcie niesłychanie rzadko sie mylą co do płci.. Oj -super. mozesz już cieszyc sie zakupami:):):)A jak chłopaki zareagowali? Moi starsi poczatkowo chcieli brata (najmłodszy wymarzył sobie siostrzyczke jakiś czas temu) Za to starszaki zareagowali dyplomatycznie_"dziewczynka?...no też fajnie" Passiflora-pamietam Cię z czasów kiedy "podczytywałam":) Gratuluję synka-naprawde ZDROWIE jest najważniejsze. A poza tym ja mocno trzymam sie teorii-lepszy dla brata brat a dla siostry siorka:) Nasza za to będzie miała trzech sporo starszych braci:)-też fajnie nie? Dzisiaj oglądaliśmy wózki i decyduję sie na Roan Maritę. Bardzo fajnie sie prowadzi, duża gondolka, pompowane koła...no i ładne-takie eleganckie. W sam raz dla małej kobietki:) jeszcze tylko nad kolorkiem sie zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kibicko ale Ci fajowsko-dziewczynkowe zakupy, tylko pozazdrościć. Ni_ca ja miałam problemy zdrowotne, tzn. z jajnikami i powiem szczerze, że przy 2 synku miała być dziewczynka, ale poszłam na całość z M i było mi wszystko jedno, liczyła się dzidzia. A po za tym nie miałam takiej wiedzy jak dzisiaj, między innymi dzieki temu forum, ale jak wiemy wiedza a praktyka to czasem odległe bieguny. Pozdrawiam wszystkie dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie,zaczęłam się niepokoić Twoją nieobecnością kibicko ;) Dobrze że wszytsko w porządku. Moi chłopcy bardzo się ucieszyli,starszy z początku chciał braciszka ale niedawno zmienił zdanie,powiedział że braciszka już ma i fajnie byłoby mieć teraz siostrzyczkę ;) Oliś natomiast od początku mówił że będzie miał siostrę i nie rozumiał za bardzo wczorajszego zamieszania całą sprawą :P Na razie nie szaleję z zakupami...no...chyba że coś mocno wpadnie mi w oko ;) Lekarka która robiła mi to usg ma naprawdę wysokiej klasy sprzęt,malutka była zmierzona wzdłuż i wszerz,wszystkie narządy sprawdzone,echo serduszka,badanie dopplerowskie,ponaddto oglądała sobie ją dobre 40 minut w 2,3 i 4 D a o płci powiedziała mi na samym początku badania z pełnym przekonaniem,bez wahania w głosie "to jest dziewczynka"....ale to całe gadanie faktycznie sieje niepokój,jednak wystarczy że pomyślę o wczorajszym badaniu-obawy mijają :) Cóż,upewnię się dla świętego spokoju na połówkowym,całkiem niedługo,chociaż lekarka mówiła żebym przyszła dopiero po 30tc żeby obejrzeć sobie buźkę malutkiej w czterech wymiarach,dostałam też opis całego badania ze wszystkimi parametrami i filmik :) Wózeczek ładny,też mi się one podobają,ja jeszcze nie mam faworyta,wiele modeli mi się podoba,koniecznie uparłam się jedynie przy kolorze,ma być fiolet+grafit ;) Jednak przedtem na liście jest łóżeczko i pościel,wózek zdążę kupić nawet po porodzie. Dzisiaj potwornie boli mnie głowa,ostatnio często,znajoma położna kazała radziła zaopatrzyć sie w ciśnieniomierz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok gratuluje BARDZO serdecznie to musi byc wielkie szczescie i radosc! dzieki dziewczynki za pamiec! czuje sie dobrze i dosc sprawnie! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
super będzie miała Kibicko ta Twoja Córcia - trzech starszych braci :) mi zawsze się marzył jeden starszy, a ona będzie trzech miała :) niezła obstawa :) Aganiok to Ty przed 30 jesteś ? fajnie już trójeczkę będziesz miała, ja w tym roku 30 kończę. Też zawsze z Mężem chcieliśmy trójke dzieci, i tez chciałabym póki jeszcze jestem na siłach :) wiekszość moich koleżanek ma dopiero jedno dziecko, a ja cieszę się że już dwoje, w tym jedno odchowane :) także z decyzją o trzecim dziecku nie będziemy długo czekać, dodatkowo wyniki tego nasienia kiepskie były więc nie wiadomo jak to będzie za kilka lat ;) i ile tym razem potrwają starania ??? widzę też że mojemu starszemu Synkowi bardzo brakowało rodzeństwa, On ma 5 lat i bardzo opiekuńczy dla Braciszka jest, chciałby już się z nim pobawić itp. dlatego myślę że mniejsza różnica wieku będzie lepsza :) muszę jednak dać sobie trochę czasu, by organizm się zregenerował , przez karmienie i ciążę czuję że sił mniej mam teraz , włosy lecą garściami i paznokcie łamliwe bardzo, kiepska cera :( chcę też Synka karmić jak najdłużej się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielny poranek :) To foru normalnie jest juz jak narkotyk. Rano wstaję, robie sobie śniadanko i z tym wszystkim zasiadam przed kompem aby poczytac co tam u was się dzieje. Wieczorem jestem już za bardzo zmeczona. Kładę się i ogladam telewizję ;) Ja też zawsze chciałam miec starszego brata. Mam młodszego o 3 lata ale to już nie to. W wieku dziecięcym to zbyt duza róznica miedzy dziewczynka a chłopcem. Chociaż na wariacje zawsze było nas stac ;) Passi cieszę się, ze będziesz jeszcze próbowac. Ja to chyba jestem najstarsza na tym forum. Jeszcze Gonia jest z mojego rocznika albo rok starsza. Ciekawe co tam u niej bo ostatnio nic nie pisze. Goniu odezwij się jak nas czytasz :) Ja tez mam wstępnie wybrany wózeczyk. Z kolorem to jeszcze musze poczekac. Na dzień dzisiejszy myslę o wózku Tako Warrior ale to się jeszcze zobaczy. Łóżeczko mam, pościel też ale jeśli bedzie dziewczynka to kupię chyba nową ( może coś z różem :P) Pasował by mi ten kolor do wystroju sypialni ;). Dla chłopca tez mam fajna pościel Gluck i trochę mi jej szkoda bo jest elegancka ale bardziej dla chłopca bo granatowa. Z zakupów no to jeszcze wanienkę muszę kupic, pare pieluch tetrowych no i moze matę edukacyjną albo lezaczek. Juz bym chciała robic zakupy ale jeszcze trzeba czekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki!przepraszam za nieobecność , ale leniuchowałam u rodzinki za miastem...i powiem Wam, ze uwielbiam tam jeździć...ja i moja rodzinka bardzo tam odpoczywamy, odrywamy sie od codziennosci i od problemów....ale co ja tu widzę,...takie wieści kubolinko-gratuluje synusia...powiem CI , ze zawsze marzyłam o córci, jak zaszlam w ciazę to byłam pewna, ze bedzie chłopak i jest...daje mi tyle szczescia i radosci, ze ani razu nie pomyslałam, ze chciałabym inaczej....a teraz musze wsuchac sie w swój organizm, choc przy hormonach tez jest to utrudnione i mam nadzieje na zaplanowanie płci, choc to juz nie jest z mojej strony tak silne....po tym co przeszłam to jestem szczęśliwa, ze mam zdrowego synusia i pragne tego bardziej niż czegokolwiek.... fikusowo-baaardzo Ci gratuluje..to wspaniała nowina....napisz mi tylko jak długie miałas cykle...teraz to ja bede potrzebowała Twojej porady....a zresztą licze na wszystkie dziewczyny...na to, ze choc spóbuje, a co bedzie to bedzie...nie nastawiam sie... Mamunia30-Ciebie też pamietam z czasów gdy tez sie starałam...cieszę sie, ze synuś grzeczniutki i nie daje Ci zbytnio popalić...chłopaki sa tez wspaniałe i jakie kochane...mój to wszędzie mówi "kocham CIe mamusiu" a najczęściej w zatloczonych miejscach i wtedy wszystkie spojrzenia sa na nas zwrócone....;-) myszka281-jestem w podobnej sytuacji jak Ty...ale myśle, ze niebawem i moja i Twija sytuacja sie zmieni...nie poddawaj sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniko-serdecznie gratuluje...wspaniała nowina...mam nadzieje, ze pozostale starające sie jeszcze niebawem taką wieść nam przekaża...łącznie ze mna oczywiście hihihih aganiok-córeczka...wymarzona...serdecznie gartuluje...mysle , ze warto próbowac i planowac płec, w koncu nic ni etracimy....a bedziemy przynajmnije pewne , ze cos sie w tej kwestii robiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Passi,ja w październiku skończyłam 29 latek,także jeszcze przed magiczną "30" będę miała swoją trójeczkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kasiulak - Ty chyba niedługo testujesz kochana:) jak tam przeczucia? z całego serca życzę II kreseczek a potem nas z myszka za soba pocigniesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ale fajnie sie czyta to forum tyle radości z niego bije :D:D:D. Jak sie zaczyna czytać to zły humor sie poprawia... Kasiulak skoro Ty pierwsza testujesz to mocno zaciskam kciuki za dwie kreseczki a potem za ni_ke i za resztę staraczek....które pominęłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nadziej umiera ostatnia, wiec powodzonka :D ni_ka brakiem objawow sie zupelnie nie mart, one przyjda w 6-7 tyg, ja tez nie mialam żadnych tzn piersi spore ale tak mialam tez przed @ wiec spokojnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monico - a śluz masz jakis? u mnie susza straszna...piersi mi sie troche powiekszyły ale nie sa bolące... mam przeczucie ze sie nie udało ale trudno bede próbować dalej:) myszka - ja za Ciebie też trzymam:) niedługo staranka pewnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ni_ka wstępne już sa na razie śluz niepłodny tzn. przejrzysty z biały mieszany , szyjka jeszcze zamknięta ale juz niebawem :D mam nadzieje że w tym cyklu będzie ładny skok i owulacja ...dzisiaj mój 12 dc 10dnia robiłam test owu i negatyw następny zrobię jutro i 15 dc a staranka planuje do 15 dc jeśli 16 dnia będzie pozytyw to koniec staranek jesli nie to tak dalej aż do następnego dnia przed pozytywem no zobaczymy zawsze martwiłam sie tylko o to żeby sie wcelować przed owu a teraz sie martwie żeby ona w ogóle była bo po tym dziwnym poprzednim cyklu 46 dniowym miałam az 7 dni krwawienie no do 5 krwawienia a później plamienie przeważnie miałam zawsze 5 może raz 6 dni a nigdy 7 nie wiem czy to znowu nie poskutkuje brakiem owu...oby nie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka - j mysle ze miałas długi cykl i endometrium potrzebowało sie dłużej złuszczac...ja bym tych obaw nie przenosiła na kolejny cykl. Bedzie ok zobaczysz🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...dzieki za kibicowanie mi, ale kochane ten cykl idzie na straty...za dużo sie z mężem mijaliśmy....ale od przyszłego myśle sie zacznie....choć szczerze mówic wolałabym żeby maluszek urodziła sie na wiosnę, góra od marca...ale sama wiem jak to z tym planowaniem wysżło... myszka -jak długi masz cykl i kiedy zauważasz u siebie owulke...pomijając ten ostatno dłuuugi cykl?moje sa 29-30...dni....i z moich zapisków, szczerze mówiac marnych to ból i szczypanie jajników zaobserwowałam 14, 15 dc...a kiedy owulka chyba za dzien , dwa..jak myślicie?chyba w tym cyklu bardziej sie w siebie wsucham....i chyba zakupie te testy owulacyjne...pomóżcie, bo ja naprawdę sie w tym gubie...a jak z tymi testami owulacyjnymi kiedy sie starac żeby wtrafic dziewczynkę...mam zwracac uwage na kreske testowa....i do czasu jak 2 beda grube to zaprzesatc, czy jak? moze sie podzielicie swoimi doświadczeniami...pomóżcie mi ... prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulak ja prowadzę obserwacje na wykresie w SKARBMAMY.pl tam za darmo można to robić najlepiej jest zapisywać tempke codziennie mierzona owulacja przeważnie występuje w ostatnim dni śluzu płodnego lub zaraz po nim przeważnie dzień przed skokiem temperatury...U mnie testy owu wychodzą dwa dni przed skokiem pozytywne...Ja dopiero teraz je stosuje od 3 cykli i powiem szczerze ze bez nich można sie obyć na przykład w cyklu kiedy mi sie owu przesunęła też pokazały mi owulke a jej nie było :P wiec chyba najlepszy przykład to skok temperatury i obserwacja szyjki i śluzu. No wiec tak moje cykle : wrzesień-październik 34dni skok 22 dc owu 21dc październik-listopad 33dni skok 20 dc owu 19dc listopad-grudzień 33dni skok 21 dc owu 20dc grudzień-styczeń (zmiana klimatu bo mieszkam we Francji a byłam w Polsce wiec pewnie dla tego krótszy) 31dni skok 19dc owu 18dc a pozytywny test 16 dc (bardzo czuły) styczeń-luty-marzec 46 dni 19 dc pozytywny test brak skoku brak śluzu płodnego 30 dc śluz płodny testy niepewne 34 dc skok temperatury no i tak to wyglądało no a teraz zobaczymy... Naprawdę polecam ta stronkę skarbmamy...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do staranek to ja planuje zakończyć dzień przed pozytywnym testem...bo wcześniej nie dam rady przewidzieć kiedy ta owu próbowałam 4 dni przed skokiem ale to było za dużo w moim przypadku i nic nie wychodziło ...wiec czasem owu może być nawet w dniu skoku, może u mnie tak jest bo skoro te testy wychodzą dwa dni przed pozytywne a sa to najczulsze dostępne...Niestety to kiedy dokładnie jest owulka możemy tylko stwierdzić przy monitoringu a tak można tylko zakładać...ja osobiście nie miałam nigdy monitorowanego cyklu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaulak - z tym ustalaniem owu to troche jak wróżenie z fusów jest szczerze mówiac. Ja mam owulke od 16-20 dc. Obstawiam ze mam ja wstedy jak mnie bardzo jajnik kłuje, poczytałam troche na ten temat i w miare by sie zgadzało z obserwacja śluzu i wzrostem temperatury tylko jak to przewidziec kiedy zeby na 2 dni wczesniej zakończyc staranka oto zawsze jest pytanie... chyba tylko metoda prób i błedów wchodzi w gre;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni_ka zawsze przed @ mialam napiete piersi i bolące bardzo, teraz byly pelniejsze ale nic a nic nie bolaly, sluz najpierw troche plodnego a przed @ kilka dni sucho najlepiej zaobserwowac sluz, wtedy kiedy go duzo to i silny bol jajnikow to mialam owu, nastepnego dnia po owu sluz metny i tylko "smienie" po bolu, wtey testy pokazaly mi pozytywa dopiero a bylo to juz po owu. Nie mierzylam temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można próbować zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia dziecka danej płci,żadna metoda nie da Ci jednak 100% pewności. Prześledź nasz topik to będziesz wiedziała o czym mówię,są tu córeczki z owulacji i synkowie z paru dni przed owulacją,nie ma reguły.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liliput - nie lubie jak ktos tu wpada z takim pytaniem:POdpowiedz jest oczywista: mozna próbowac ale pewnosci nie ma nigdy! monico - mam identycznie jak Ty. I zawsze testy pozkaywały owu pokazywały dwie tłuste krechy jak juz było po tym silnym bólu jajników wiec przypuszczalnie po wyrzucie jajeczka. Kilka dziewczyn które miały monitoring wspominały o tym ze własnie tak miały owu a tego samego dnia co test wykazywał dwie kreseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego też uważam że podstawową sprawą jest poznać swój organizm, zawsze mialam silne bóle i sądziłam że to owu lub tuz po nim. Raz w wieku 20 lat wylądowałam z takim bólem w szpitalu, oczywiscie nie mogli dojśc co mi jest spuchnięte podbrzusze i na USG było juz po owulacji i był płyn w zatoce. Ten monitoring to potwierdził. Rozpiski cyklów robiłam od pażdziernika i ZAWSZE był jeden dzien lekkiego bólu przedowulacyjnego-test negatywny, jegen dzien silnego bólu test negatywny lub dopiero wieczorem pozytywny i wtedy było juz po owu. ALE każdy organizm jest inny, latwo jest przy cyklach regularnych , a tak to faktycznie ciezko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×