Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Mayenka>>> Nie za bardzo wiem, co to takiego Tesol:) Wyslalam zdjecia jeszcze raz! Co z ta poczta dzis sie dzieje??? Dobrej nocki wszystkim zycze:) Karaluchy pod poduchy:D !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xana - brawo! Toz ten kurs musial byc narawde strasznie intensywny - wydaje mie sie, ze chwila minela od kiedy mowilas, ze zaczynasz :) Margot - mam nadzieje, ze konto sie nawroci :0 dzieki za kciuki :) No tak, kokus, faceci - gdziez oni sa jak my w najwiekszej potrzebie :D Spatzek - oj, to ja nie wiem, dlaczego sie nie dadza otworzyc ... dziwne ... sprobuje Ci wyslac jeszcze raz nieco inna metoda, a jak to nie podziala, to wysle z moejego starego konta na Tlenie.... A nie wiedzialam nawet, ze w suchej Krakowiance jest kminek :D bo ja w sumie nie przepadam za kminkiem, ale ja sama prze-ubostwiam :D Tez jakos mi sie wydaje, ze kobiety czesciej decyduja sie na dalekie przeprowadzki do ukochanego mezczyzny niz na odwrot.... Aczkolwiek znam przypadki na odwrot tez. Mysle, ze jedna z bardziej decydujacych spraw jest praca - kto ma lepsza prace obecnie, lub lepsze perspektywy na przyszlosc w danym miejscu ... Nie wiem, w sumie to roznie bywa ... czasem, decyduja walory miejsca samego w sobie ... a czasem moze i czysta fantazja ;) Te mysli sklonily mnie do lykniecia podwojnego Twixa - juz dawno Twix sprawil mi tyle radosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spatzek-nic nie przyszlo, buuu i nie mam jak ci swoich wyslac bo nie znam adresu. Moze zaloz nowe konto, moge ci wyslac zaproszenie na gmail, jest bardzo pojemny i niezawodny. TESOL=Teachers of English to Speakers of Other Languages Ide pisac prezentacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka - to praca w tutejszym oddziale sadu federalnego- taka ogolna praca biurowa w wydziale zajmujacym sie bankructwem :D Nesoxochi - no to zgrabnie sobie widze rzdzisz z mrowami :classic_cool: Ludzie, ile bym dala, zebym mogla sobie teraz zaslodzona tym Twixem strzelic kawke :0 A nie moge :0 nie ma kawki nigdzie w poblizu, a ja musze na pupencji siedziec w pracy i ani rusz sie ruszyc. Kawo! Coz za niesprawiedliwosc losu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka>>> wyslalam jeszcze raz z innego adresu- moze sie w koncu uda??:) Co ta Wp znow nawala do czorta??? Bagatelka>>> Alez ja jestem madra, nie ma co!:D:D Mysle sobie, Boze biedna nocke chyba ma, az sie zorientowalam, ze Ty przeciez na innym kontynencie hahaha:):) Ehhh, cala ja;) Dasz rade!:) Podam Ci jeszcze inny adres, moze tam te fotki zobacze! Wysylam juz maila! Ide lepiej juz spac, bo nie kontaktuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenko 🌻 wlasnie wysmarowalam maila do ciebie! :) w TO bede miedzy 4. a 21. lipca... ;) Siobhan 🌻 Czy moge poprosic o zdjecie? Adres mam pod nickem... A oto moje... z tym wyroznienem-niespodzianka, hehe... http://tinypic.com/6h3kf8.jpg Margot 🌻 Dzieki za gratulacje... Alez masz przygode z tym bankiem! My mielismy podobne problemy zaraz po przyjezdzie tutaj, na kontach nic nie bylo, wiza zablokowana, bo ktos sobie z nia internetowo zakupy porobil w Toys-r-us czy jakos tam (na szczescie wszystko nam oddano, ale to potrwalo), a \"specjalista\" od przeprowadzek z firmy mego L zapomniala przyslac mu na czas firmowa karte, ktora mu przyslugiwala - a wiec za hotel sami musielismy na poczatku placic... :( Same nerwy i strata czasu.... Nesoxochi 🌻 Ja tez uwielbiam lato i slonce, tyle ze ono jakos tak nielaskawie zaglada do Seattle... Wczoraj poszlam do miasta w dlugim rekawie i wisennym plaszczyku! Toz to skandal! ;) Prosze o przyslanie slpneczka do nas... !!!! Z gory dziekuje! :) Bagatelka 🌻 Na serio przewozilas mieso do stanow? Podobno to zakazane... Ja mialam pietra... I nic ci nie zabrano? Wow! Nasz kolega, Hiszpan, przewozil chyba z pol walizki wedlin i szynek do Kanady... Niestety, przylapano go i musial zaplacic chyba z 400 dolcow kary... Wszystko oczywiscie mu zabrano... :( Spatzek 🌻 Sosik jest miamniuski! Nie wiem czemu, ale tym razem nie wyszedl ani zbyt czekoladowy w kolorze, ani tez zbyt pikantny... Ale moim azjatyckim kolezankom strasznie smakowal.. Nam tez... ;) Zdaje mi sie, ze na poludniu Francji serwuja kaczke pieczona w czekoladzie z pomaranczami, czy jakos tak... niestety nigdy nie bylo mi dane jej sprobowac, ale sadze ze jest palce lizac... Acha, do Stanow przyjechalismy przez prace mego lubego... Tak sie zlozylo... Bagatelko 🌻 mi tez sie wydaje, ze dopiero co zaczelam, a tu juz koniec! Intensywny, ale duuuzo mi dal... Teraz juz sie tak nie boje rozmawiac po angielsku... Taka jestem teraz wyszczekan, ze hej! Hehe... ;) Ciumki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xana - serio przywiozlam baton krakowskiej :D WIem, ze to zakazane, ale ja sie po prostu nie przyznalam, pomyslalam sobie - jak mnie przylapia, to najwyzej zabiora. Najwiekszego pietra to mialam na widok lotniskowych psow-obwachiwaczy :D Takie psiaki sa do wyzszych, narkotycznych, celow co prawda, ale na niuch zacnej wedzonej kielbaski na pewno by sie nie obrazily :D Jedni znajomi kiedys z Polski tez przemycali wedliny i kazali im je na lotnisku oddac, a oni, ze byli cala ogromna rodzina ne oddali, ale zjedli :D Spatzek - dobra, wysle na tamten adres ... :) A co do mojej pray, to owszem, nie jest to jeszcze nocka, ale taki wczesny wieczorek ;) Pracuje w bibliotece, wiec czasem trzeba troche wieczornych godzin zawalic ... Wlasnie nie tak dawno mialam przerwe i wyzlopalam \"Goracy Kubek\" barszczyku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello wszystkim!!! jeszcze raz serdeczne dzieki za zyczenia urodzinkowe. Dzieki wszystkim za sliczne e-karteczki z zyczeniami!! w zyciu tylu nie dostalam. Ale mi bylo milo!!! jestem potwornie zapracowana na tych praktykach, ale sama tego chcialam. No i ucze sie prawdziwego audytowania. Sam raj. Xana: genialna masz fryzurke!!!! Kurcze, ja sie tez musze wybrac do fryzjera... Nie bylam od marca, od tego niefortunnego razu kiedy to mi moja babka opitolila beznadziejnie glowe... mam uraz... ale teraz wlosy juz mi tak odrosly, ze mi wisza kazdy w innym kierunku. ciumki. spadam sie uczyc na Tax Research.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xana -e-mail dostalam i w czwartek odpisze, bo musze przebrnac przez ta prezentacje jutro:-)ale fajne zdjecie i gratuluje dyplomu!!! Super ze przyjezdzasz:-) Bagatelka- ha ha ha ale dobre z ta rodzina co zjedli na miejscu, niezle sie usmialam:-) :D Ja w zeszle wakacje przemycalam serki topione i precle i innne pierdolki i mialam w reklamowce przy sobie i tez sie do mnie piesek obwachiwacz przyczepil, pewnie myslal ze sie znim podziele :-P Nie wiem wlasnie czy sie przyczepil bo chcial cos zjesc czy ze mnie polubil, bo mnie pieski lubia sledzic. W kazdym razie zaczal po mnie skakac z radosci. Dobrze ze wtedy juz bylam po zadeklarowaniu ze nic nie przewoze i czekalam tylko na waliche. Wiec pan sie grzecznie spytal co mam w torbie i powiedzialam ze ciastka dla babci ale zapakowane w torebce :-P i dali mi spokoj. Spatzek-dostalam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Hello! Ufff! Jak goraco!!! Squirley, wszystkiego najlepszego!!! 😘 Nie wchodze czesto na net i wszystko przegapiam :-O Tez sie musze wybrac do fryzjera, odrosty nie sa takie makabryczne ale juz mnie draznia. Poza tym kiedys jak mialam dlugie wlosy to piszczalam przy kazdym podcinaniu, teraz mi sie wydaje, ze powinnam podciac bo troszke krotsze lepiej sie ukladaja. Na razie sobie mowie, ze jeszcze sie nie wybieram - bylam w kwietniu - ale znajac siebie to, ktoregos dnia stwierdze, ze juz nie wytrzymam i bede dzwonic by zrobic ekspressowy appt na teraz i natychmiast. Dziekuje za wszelkie zdjecia i smieszne e-mails :-D Jestem na siebie wsciekla bo myslalam, ze mam jeszcze wode butelkowa a tu nic, wypompowana jestem wiec do sklepu juz sie nie wybralam, robie kombinacje, zagotowalam caly dzbanek, wystudzilam i wrzucilam tone lodu - ale jutro woda pierwsza na liscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Zasnelam wczoraj ledwie pod 22-tej ;) Te upaly tak mnie mecza, ze mam sily tylko na spanie ;):D Ach, tak mi narobilsycie smaka z ta krakowska, ze dzwonie dzis do przyjaciolki, zeby mi przywiozla jej troche plus kabanosy :D Z twarogiem chyba nie bede ryzykowac - naprawde jest za goraco :( Ale druga przyjaciolka obiecala mi przywiezc domowej roboty ogorki malosolne :D Czuje, ze niedlugo dotykac bede podniebieniem o raj :D :) Spatzek - jesli chodzi o czarne owce, to chyba ja jestem jedyna taka czarna w tym gronie ;):D Po dziadkach skandynawach, jakby kto pytal hihihi... :) Mayenka - nawet mi nie pisz, ze zmarnowalas polowe kostki twarogu :( Za takie pol kosty moglabym pojsc piechota do Lourdres chocby i nawet ;););) :) Xana - sliczna fotka! :D Wasza przygoda z bankiem, jak widze, naprawde dala Wam w kosc! Wspolczuje! Nasza - poki co - jest dyzo mniejszczego kalibru, ale powoli tez zaczyna dawac nam sie we znaki! S. chyba faktycznie bedzie musial sie pofatygowac osobiscie i to wszystko wyjasnic, bo zeby przez dobe nie mozna bylo wyciagnac pieniedzy, ktore fizycznie sa na koncie, to skandal :o Gotowki mamy niecale 6 euro :o buhahaha... Chyba pojde na zakupy zaszalec :P;) Ech... :) bagatelka - tak tojuz jest z facetami ;) Nic dodac, nic ujac! ;):D Nic, pora zamknac okiennice i chronic sie przed goracem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz zalatwione - krakowska sucha i kabanosy przyjada do mnie w niedziele :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz i juz po upalach, slocna nie ma, wczoraj w nocy byla juz burza. Pewnie slonce powedrowalo do Seattle :) Oddajcie mi slonce :) kto je zabral, przyznac sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widze Margot ze bedziesz szalec z polska wedlinka :) ja sobie porcjuje zeby tego co przywiozlam za szybko nie zjesc. Nastepnym razem jade do Polski chyba we wrzesniu pod koniec albo w pazdzierniku wiec musi mi do tego czasu wystarczyc to co przywiozlam. No i skora z plecow zlazi, ale przewidywalam to bo jednak przy plewieniu ogordu sie za bardzo spiekly, aczkolwiek mialam cicha nadzieje ze moze smarowanie intensywne kremem cos da i nie zejdzie. ale jednak zbrazawiala i schodzi, teraz wygladam jak laciatek na plecach :D, coz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!:) Nio, Mayenka i Bagatelka>>> Wreszcie dostalam:):) Danke, danke!:)Mayenka to ma duzo twarzy hihi, raz potulna, a raz vamp;) Bagatelka, Twoje miasteczko jest urocze! Ja tez bede nad samym morzem, taki kurort jakby, tez bardzo ladnie. \"Napomnialam\" dyskretnie mojemu Miskowi cos o tym, ze chcialabym aparat cyfrowy na urodzinki ha ha:D Mysle, ze poskutkowalo! Wiec bede miala wreszcie normalne zdjecia:) Jesli chodzi o powod mojego wyjazdu z kraju to po prostu moj Mily nie mialby za bardzo w polsce szans na jakas prace, nie zna wcale jezyka, choc sie juz uczy hehe (mozna boki zbijac, ale grunt, ze sie stara:)!!!). Poza tym jest starszy ode mnie troche. A ja znam super niemiecki, koncze dopiero studia, wiec wszystko przede mna!:D Tak naprawde chcialam wyjechac po studiach do Irlandii, no ale taki mi sie zycie przewrotnie odmienilo, ze nici z tego;) Jejku, jejku! Za tydzien juz moj Misio bedzie u mnie!!!:):D Cudownie!:) Ach... Pozdrawiam:) Cmok🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Nesoxochi - ja niestety do kraju jezdze co najwyzej dwa razy w roku! Tanich polaczen z Francja brak, jedynie przez Paryz, a ode mnie do Paryza jest bardzo daleko! Zreszt czasu tez brak :( Teraz jade w sierpniu, prawdopodobnie na miesiac, wiec postaram sie dodatkowo zaopatrzec :D :) Spatzek - moje plany zyciowe przez takiego jednego pana S. tez wziely kompletnie w leb, ale coz ;) c\'est la vie :P:D Ze tez czlowiek, wydawaloby sie rozsadny, przez chlopa jakiegos tam, wybywa z kraju jak kamikadze nie badzac na nic ;):P:D It must have been love :P:D To wpaniale, ze Twoj Mis stara sie uczyc po polsku! Moj cos tam posluchuje i rozumie i nawet zasob slow ma nie najgorszy... Bardzo chcial sie uczyc polskiego jak z nim jeszcze nie mieszkalam, teraz cos te checi nieco stracil :P Ale jak mowi moja przyjaciolka - z dziecmi sie nauczy ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie:) Ja mojemu nie popuszcze, bede mowic tylko po polsku, jak bedzie sie opuszczal w nauce hehe! A dzieci to na pewno po polsku beda mowic, wiec nie bedzie mial bidny wyjscia;) Zreszta czasem mam ochote wreszcie po polsku sobie pogadac porzadnie. Najbardziej sie moj Misiek smieje, jak zla jestem i wyklinam po polsku!;) Malo nie padnie wtedy:) Ale tych \"bede\" na poczatku :P:D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie sloneczka z goracego Monachium! Bylam wczoraj na pierwszym kursie nurowania - poki co teoria... za poltora tygodnia wskakujemy po raz pierwszy do wody! ostatnio mam znowu nawal roboty 100 tysiecy terminow i nie wiem od czego zaczac...ale czytam wasze historie mniej wiecej na biezaco, tylko sie mniej udzielam...sorki. Spatzek- czy juz Cie osobiscie powitalam??? chyba nie! a powinnam byla, bo mamy nieco wspolnego! ja pochodze z Wroclawia ( z przedmiesci, a dokladniej z Oporowa) no i zyje w Niemczech (choc identyfikowac to moge sie wylacznie z Bawaria) masz absolutna racje jesli chodzi o nauki jezyka! ja mialam ulatwiona sprawe, bo moj pierwszy maz (bardzo podoba mi sie to okreslenie ;-) ) mowil po polsku, co bylo przydatne jak sie na niego zloscilam, to moglam dac upust moim emocjom po polsku! ale za to moj bawarski ulubiony - M. umie powiedziec po polsku tylko \"skarbie\" \"sloneczko moja\" (sic!) i piwo (to ostatnie jak na prawdziwego bawarczyka przystalo...) a gdzie Ty nad tym morzem bedziesz? czyzbym przegapila??? Nesoxochi, Margocia, Bagatelka, Xana - wlasnie sobie przypomnialam, ze zapomnialam z Polski kabanosow, ktore mamcia mi przygotowala... ale moj przyjaciel ma tutaj masarnie i fabryke wedlin, min. robia tam pyszne kabanoski! mniam°! no i margocia dzieki za zdiecia z Sist.! wiesz, ze ja tam kiedys bylam??? Juz mi wczesniej to tak znajomo brzmialo, ale jak sie przygladnelam fotkom, to juz wiem, ze na pewno! ale tylko krociutko w trakcie podrozy stopem po Europie, jakies 8-9 lat temu... Amber! polecam przefarbowanie ;-) rozwiazuje sie problem z odrostami! (to jeden z powodow mojego nowego kolorku) a wiesz jak my tu fajnie z woda mamy? W kranie woda jest lepsza od niejednej butelkowej! Mamy tu alpejska wode z wysokosciowych zrodel! jedna z najlepszych w europie jak mowia! Mayenka - 🌻 ale mialas przygode na lotnisku! Squirley -ciagle podziwiam jaka Ty jestes pilna! no i kajam sie kajam, bo nie zlozylam Ci zyczen urodzinkowych...pewnie jako jedyna w tym gronie...WYBACZYSZ??? plizzzz??? a moze przyjmiesz spoznione??? Xana- bombowa fryzurka, przylaczam sie do zdania innych kawiarnianych opiniodawczy ;-) to na razie tyle wypocin- wracam do pracy, a potem pewnie sie jeszcze cofne na poprzednia stronke... booziaczki! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, ja latam wmiare dosc czesto, niestety wizzair nie grzeszy cenami, a dopiero kolo wrzesnia/pazdziernika lece bo w wakacje podrozeli prawie o 100%. Korzystaja, natomiast jak sprawdzilam to tylko na polsce takie ceny maja, bo np na Dortmunt to grosze byly a na Polske to ceny horrendalne. Nie wiem czy to tanie latanie, ale do Katowic nie ma nic innego. Airpolonia padla no i sobie korzystaja. Ryan Air nie ma lotow do Katowic, wiec nie ma wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc czesc czesc !!!! Naprodukowaliscie przez ten krotki czas potwornie duzo, w ogole nie temacie jestem :( strrraszne zaleglosci, ale wpadam, zeby Was pozdrowic z deszczowej poki co Florydki ( dzieki Bogu, troche chlodniej, ufffff ) Amberangelic - pochwlale sie, moze niekoniecznie pelna dieta, ale cos w tym sensie, jem mniej i probuje potrawek pod tytulem South Diet Beach no i zmobilizowalam sie :) Biegam na silownie, na basen jak sie da..... Na plaze sie nie da, bo rekiny strasza :( Bede wygladac tak jak pare miesiecy temu, a co ... ! Ciekawa jestem, ile mi to zajmie ;) Pozdrawiam wszystkich serdecznie :) 🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przyznac sie kto mi ukradl slonce :) bo u mnie zachmurzone. :) kto je wzial :) A tak z innej beczki, jakiej muzyki sluchacie ?? Skoro tak juz tutaj sobie rozmawiamy to moze i gusta muzyczne omowimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo la
Servus, serdecznie pozdrawiam ze stolicy Bawarii - slonecznego Monachium!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Napiszcie gdzie mozna z rodzina wypruc z tego kraju, bez biletu powrotnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Spatzek - nie wyobrazam sobie, zeby moje przyszle dzieci nie umialy mowic w moim jezyku! S. jak najbardziej nie ma nic przeciwko temu :) :) Naneczka - no popatrz, popatrz :D Ja niedawno odkrylam, ze bylam kiedys w Gadzinkowym Foix... dawno, dawno juz temu! Jakkolwik, jesli kiedys zapuscisz sie w ta strone Alp, to serdecznie do siebie zapraszam :) :) Gapa - no widze, ze sie troche dietkujesz! Ja ostatnio zrzucilam troche z tonu, ale trzymam wage, wiec nie jest zle :) Ach, zapomnialam napisac jaka to mnie przed chwila spotkala niespodzianka! Wrocilam do domu, sprawdzam skrzynke a tam wiadomosc od mojej kolezanki z Wietnamu, ktora poznalam dwa lata temu w pociagu! :):):) Uciekam, bo zaraz przychodzi moja znajoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ja tylko na chwilke, ale zadanie odrobilem, wszystko przeczytane.. Bagatelka, kciuki trzymam mocno.. :D Dziewczyny, potrzebuje przepis na wykorzystanie szparagow, prosty i wyprobowany, zebym sam sobie poradzil.. Caluski dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo La!!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 chyba Cie wysciskam! SERVUS! od razu widac zes Swoja! ;-) Ja tez klikam z Monachium! tyle ze akurat nie slonecznego, bo burzowo za oknem! Napisz kKONIECZNIE cos wiecej o sobie ! No i mam OGROMNA nadzieje, ze z nami zostaniesz!!! Busserl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka, no prosze, moze nastepna para sie wyswata na forum :) Jak my ze 102 :) Normalnie pocalaowalabym internet..... w kabel za to :D Margot - dietkuje, to raczej za duzo powiedziane;) Bo z tymi kaloriami, to tak roznie bywa, a ja lubie jesc :( Ale za to sie ruszam wreszcie, to zawsze cos tam poleci..... :) pozdrowki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×