Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Hejka!! Witam nowe osobki 🖐️ A ja sie zastanawialam czy nie zabrac ze soba jakiej polskiej kielbaski. Ale sie wasze rozmowy na ten temat zbiegly :) Chyba nie wezme jednak :) Margolcia w Poslcetz jest niby cieplo ale to zupelnie inne cieplo niz to u nas. Zdecydowanie inne. Wczoraj przy 30 stopniach prawie wybralam sie w sukience bez rekawa do miasta i chwilami bylo mi chlodno!! Chyba mis ie poprzestawialo cos w glowce :D Mowisz ze zbieracie material do datowania? :) To byl konik mojego psorka :) Tutaj jest fajna strona, moze Ci sie przyda :) A jaka metoda bedziecie znakowac? http://www.if.pw.edu.pl/~pluta/pl/dyd/mtj/zal99/marzantowicz/Siec/C14.html Cos ostatnio nsz topik bywa leniwy. Gdzie sie podzialy tamte czasy co rano mozna bylo usiasc z kawka i poczytac, popisac...Ech, wszyscy zabiegani. Spadam na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zola
Agais,1978,Islandia od 1999,baran AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota; 1972 w USA od 08.89; Strzelec BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GAPA, Fort Walton Beach 1975, od szesciu miesiecy, Strzelec G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 panna (22.09) IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 Leela Jersey Channel Islands od grudnia 2002 RAK MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 5.2002 SKORPION MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja, 1980, 2 i pol roku, LEW MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SIOBHAN Canterbury Anglia od 13 kwietnia 2005 SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat VERTE_INGA okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA Seattle, WA 1974, od 7.04.05 (15 lat Niemcy), WAGA (11.10) ZOLA Fort Lauderdale FL,1975,3 m-ce,Bliznieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani! :) 🌻 👄 Ja tak tylko na chwilke, jeszcze nie skonczyl mi sie kurs, ale to juz ostatni tydzien... Chinszczyzna wychodzi mi juz uszami... Musze dokonczyc projekt... Bleee... Witajcie nowe twarze! 🌻 Dla tych, ktorzy nie wiedza jak zrobic smieszne minki, prosze, oto link: http://forum.o2.pl/emotikony.php Mayenko 🌻 Lece do Toronto 4. lipca, pobede tam dobre 2 tygodnie, a wiec chyba nam wyjdzie to spotkanie? Napisze do ciebie maila za kilka dni... A juz sie ciesze!!! :) Kto jeszcze sie pisze? ;) Margot 🌻 Sorki... Za kilka dni sie zglosze... ;) Buzka dla wszystkich! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani! :) 🌻 👄 Ja tak tylko na chwilke, jeszcze nie skonczyl mi sie kurs, ale to juz ostatni tydzien... Chinszczyzna wychodzi mi juz uszami... Musze dokonczyc projekt... Bleee... Witajcie nowe twarze! 🌻 Dla tych, ktorzy nie wiedza jak zrobic smieszne minki, prosze, oto link: http://forum.o2.pl/emotikony.php Mayenko 🌻 Lece do Toronto 4. lipca, pobede tam dobre 2 tygodnie, a wiec chyba nam wyjdzie to spotkanie? Napisze do ciebie maila za kilka dni... A juz sie ciesze!!! :) Kto jeszcze sie pisze? ;) Margot 🌻 Sorki... Za kilka dni sie zglosze... ;) Buzka dla wszystkich! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
to juz oficjalne.. Bedziemy mieli CORKE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Jay, miesko nie podrozowalo 24godziny tylko zaledwie niecale 8 od momentu wyjscia z domu. A tak nawiasem mowiac to w sklepach w duzo gorszych warunkach sie przechowuje zywnosc :) , a jakby widziec w jakich sie ja produkuje to wogole bysmy nic nie jedli :). Myslisz ze oni to w lodowkach trzymia, tylko w dzien, na noc chowaja do magazynow gdzie lodowki to sa tylko na pokaz. Takze wychodze z zalozenia ze moje miesko podrozowalo w lepszych warunkach niz niejedno przechowywane w sklepie, pozatym kielabasa np wiejska podsuszana to akurat moze lezec sobie tak normalnie nie w lodowce bo ona sie ma podsuszac. Trzeba wiedziec jeszcze jakie rodzaje wedlin wziac, zeby sie nie zepsuly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
malutka_de Gratulacje :) i zdrowej coreczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa23
dzięki za wsparcie, na pewno będę tu zaglądała, bo dobre słowo od kobitek to nie to samo co od faceta, który zazwyczaj nie wie na co się tak wściekam, bo moje problemiki to przecież w jego pojęciu nie mają racji bytu :)).ach ci faceci, dlaczego bez nich też żle :)) życzę wam wszystkim miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot dzieki za zdjecia:) wygladasz przeslicznie sukienka extra:) a gdzie zdjecie narzeczonego w garniturze?:))) Nesoxochi jak twoja walka z mrowami? mam nadzieje ze juz opanowalas sytuacje; goraca woda tez pomaga ale oczywiscie nie wszedzie sie da ja lac:))) np niechetnie w kuchni:) co do wedlin jak najbardziej sie zgadzam podsuszanej i kabanoskom przewozka nie zaszkodzi:) mam zamiar tez sobie w lipcu przywiezc chociaz kabanoski w morrisons calkiej dobre:))) upal tu u mnie jak wsciekly ledwie idzie wytrzymac. dobrze ze sobie wentylator kupilam bo inaczej ciezko byloby. Malutka _de gratulacje:))) zdrowej i cudownej coreczki takiej jak moja (ma juz 8 lat i ciagle cudowna, no z malymi wyjatkami hehe dzisiaj miala faceta z gazowni wiec dzionek jakos strasznie busy sie okazal:) ale w sumie oprocz tego udalo mi sie pozalatwiac pare spraw. a wieczorkiem jade sobie pocwiczyc bioderka tylek i brzuszki (BLT) mam nadzieje ze zniose to jakos w tym upale. motywuje mnie oczywiscie to ze jade samochodem sama:) a w czwartek mam samochod na caly dzien bo zalatwiam sprawy wiec bede latac po miescie. jade na interview w sprawie NIN - czy przechodzilas to nesoxochi? jak wrazenia..??? do tego ogromne zakupy bo w piatek mamy urodziny corki wiec mega imprezka jesli pogoda sie utrzyma to bedzie piknikowa:) zapowiadaja burze ale moze sie nie sprawdzi:) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa23
bedzie fajnie zobaczysz Londyn fajne miasto bywam tam czesto bo mam tesciow:) dla mnie troche za duze ale ci co tam mieszkaja sobie chwala:))) glowa do gory i odzywaj sie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa 23 sorki chcialam ci dodac otuchy i zamiast swojego nicka wpisalam twoj hehe to te upal tak na mnie dziala, sorki pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja sie uaktualnie, bo to jakas stara tabelka byla :) Agais,1978,Islandia od 1999,baran AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota; 1972 w USA od 08.89; Strzelec BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GAPA, Mary Esther FL, 1975, od wrzesnia 2004, Strzelec G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 panna (22.09) IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 Leela Jersey Channel Islands od grudnia 2002 RAK MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 5.2002 SKORPION MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja, 1980, 2 i pol roku, LEW MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SIOBHAN Canterbury Anglia od 13 kwietnia 2005 SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat VERTE_INGA okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA Seattle, WA 1974, od 7.04.05 (15 lat Niemcy), WAGA (11.10) ZOLA Fort Lauderdale FL,1975,3 m-ce,Bliznieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
siobhan, czekam na dostawe borax :) przygotuje mrowkom trujace jedzonko. Na razie delikatnie spryskalam dolne szafki (pod nimi gdzies sa), wszystko wylodowalo w gornych polkach. Po jedzeniu zaraz cala kuchnia jest myta, blat wycierany, zlew po pozmywaniu myty (tam tez szukaly jedzenia). Ale one sa coraz bardziej glodne :) i nie popuszcza jak sie raz zadomowily, wiec trzeba im dac jedzenie ktore je zabije.Pryskanie je na razie odstraszylo ale pewnie nie na dlugo, jak zglodnieja to wyjda. Wiec w boraxie jedyna nadzieja :) To prawda, podsuszana, kabanoski i inne suszone wedlinki mozna przewozic, aczkolwiek jak ja przewozilam to jeszcze nie bylo takich upalow. Podstawa musi byc swiezo kupione i torbe trzymac w czasie podrozy w cieniu. siobhan ta twoja cora to juz spora :) 8 lat no no. Ja jak na razie z moim planujemy slub wziac tutaj w tym roku jak sie uda. A dziecko to najpierw musze skonczyc tutaj studia magisterskie, w tym roku zaczynam. A potem sie pomysli o jakims potomu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
I ja tez sie uaktualnie wiec teraz prosze te brac i sie dopisywac :) Agais,1978,Islandia od 1999,baran AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota; 1972 w USA od 08.89; Strzelec BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GAPA, Mary Esther FL, 1975, od wrzesnia 2004, Strzelec G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 panna (22.09) IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 Leela Jersey Channel Islands od grudnia 2002 RAK MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 5.2002 SKORPION MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja, 1980, 2 i pol roku, LEW MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SIOBHAN Canterbury Anglia od 13 kwietnia 2005 SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat VERTE_INGA okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA Seattle, WA 1974, od 7.04.05 (15 lat Niemcy), WAGA (11.10) ZOLA Fort Lauderdale FL,1975,3 m-ce,Bliznieta Nesoxochi Cambridge, cambridgeshire UK od marca 2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nesoxochi no to oby ten boraksik szybko bo ci sie dziadostwo namnozy:( a madre toto i pamieta wiec faktycznie zabic trzeba biedactwa. chyba najlepiej byloby wyczaic gdzie krolowa maja i tak uderzyc ale pewnie to trudne. no core mam spora ale i starsza jestem od ciebie:) tez najpierw skonczylam studia a potem potomstwo popieram i tak trzymaj:)))jak chcesz to podesle ci zdjecia jak wygladamy ale podaj maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hej Ja przwoze wedliny z Polski i do 18 h. Wczesniej kilka dni mroze je w zamrazalniku, owijam woreczkami z kostkami lodu i w reczniki. Dziala rewelacyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Teraz mam boczek wedzony do rolad, franfuterki, krakowska suszona, slaskam, poledwice sopocka i szyneczke w zamrazalniku i jak mnie smak na polskie najdzie to i cwikla z chrzanem i kisiel sie znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Sioban, chyba sa pod meblami w kuchni gdzies, a meble mam zalepione uszczelnione wiec szafek nie idzie wyjac :( niestety. Dlatego trzeba dac jedzonko z boraxem zeby wytruly sie wszystkie lacznie z krolowa :) mala_de, ja nie mrozilam bo mrozone ciezejsze. No ale jak ty masz 18 godzin podrozy to nie masz wyjsca, ja tylko 8 wiec jakos wytrzymaly moje wedlinki ale 18 tez pewnie by nie przetrzymaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Musze wkoncu wyplewic ogrodek bo mam chwasty zamiast trawy, ehhhh nie chce mi sie ,ale trzeba .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesoxochi nie dziwie sie; w ten upal to mi sie nic nie chce a co dopiero plewic...ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suzaa
Walia! - witam jako nowa!!! Od roku z mym lubym siedzimy sobie w malym miasteczku i dorabiamy jak mozemy. Ale mija juz rok i juz chce wracac do mojej kochanej Polski, Taterek i tam zalozyc rodzinke. Jak jest urlopem macierzyńskim w Uk - moge zajsc w ciaze, poporacowac troszke i wrocic do kraju majac jeszcze przez jakis czas dochody z UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neso> nie wiem w jaki sposob przechowuje sie w sklepie mieso i mnie to nie interesuje, bo jak mowilam juz miesa nie jem;-) mam nadzieje, ze wytepisz mrowczyska... nie lubie insekciarzy zadnych, no moze wazki tylko.. ale jak siedza na kwaitku gdzies i nie leca w moja strone;-) oo i motylki tez moga sobie byc;-) Margolcia> ja wiem,z e dla mnei szansa na normalne zycie jest hihih, bedzie dobrze, jeszcze jakies 6 tygodni i cale to chlorowaniepowinno mi przejsc;-) dzisiaj mialam wyklad o naczyniach krwionosnych i obiegu krwi i normalnei wyszlam z niego tak skolowana z milionem nowych slowek do nauczenia sie, chyba wole plywac w chlorze;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Jay, z inna zywnoscia jest podobnie, jakbys widziala jak produkuja np.: chleb to tez bys go nie jadla :) Na razie czekam na borax do wytepienia mrowek, ma jutro albo po jutrze przyjsc. To im przygotuje trujace jedzonko. niech jedza i zdychaja. Wyplewilam 1/4 ogrodu jeszcze zostaly 3/4 uffff sporo tego chwascia naroslo. No dobrej nocki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neso> chleba tez nie jem hihihih a tak powaznie, to pracowalam kiedys w pubie i po tym nikt mnie wolami do restauracji nie zaciagnal, ale juz mi pzreszlo i jak mowi Margolcia z mikrobow tez sie otrzasne po zakonczeniu zajec;-) Kupilas borax?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babas
Czesc mam na imie Basia. Od kilku miesiecy mieszkam w Wielkiej Brytani, Market Harborough kolo Leicester. Na poczatku nie bylo latwo, ale teraz jest spoko. Moim najwiekszym problemem jest brak polskiego jedzenia!!!!!!!!!!!takigo domowego, ktore przyzadza mama!!!! Zostalam zmuszona do gotowania dla samej siebie tutaj w Anglii, bo angielskie jedzenie jest malo zjadliwe!!!!!Najbardziej tesknie za polskim chlebem!Mmmmmm jest najlepszy na swiecie! a Wy co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Ja widzialam jak sie robi chleb na wlasne oczy, a mialam znajomego ktory pracowal w rzezni to tez wiem co nie co. I jeszcze jedna znajoma pracowala w supermarkecie to mi poopowiadala co sie robi z np przeterminowanymi kurczakami. Mocza je w jakims swinstwie, potem nacieraja przyprawami, piecza i sprzedaja jako kurczaki z rozna. Inne wedliny kroja na kawalki i sprzedaja jako tzw bogracz czy bigos i inne takie cos. A na innych towarach zwyczajnie zmieniaja date. A przechowywanie..... zero przestrzegania zasad. zadnych chlodni, lodowek itp. w malych sklepach wcale nie jest lepiej, dokladnie tak samo jak w marketach. (przynajmniej w Polsce) Borax dostane dzis, wiec jak tylko przyjdzie to przygotuje jedzonko zabojcze i dam i jesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ,witajcie.... jaka ja mam migrene od 2 dni ,to nikt sobie nie wyobraza. Wczoraj Benny mial gosci ,wszystkich kolegow z dziecinstwa,niektorzy niezle ciacha...ale wiekszosc snoby. nic,znikam sobie zrobic zimny oklad,a jak mi do piatku nie przejdzie(jade do agais-w planach) to sie potne,nie do wytrzymania to jest. buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×