Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Martyniczka*
bagatelka====> a co w tym kraju robic ;-)??? Taka odwazna to ja nie jestem,gdyby nie kolezanka nigdy bym nie wyjechala...a tak z nia zawsze razniej;-) Pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londontea
Hello, Witam na topiku. Pozdrawiam z Anglii a wlasciwie ze stolicy.Jak na razie sluzy mi tu zycie. Jestem tu jako au-pair a przy okazji nauka jezyka,wyzywienie i mila rodzinka i wrazenia.Jeszcze zabardzo sie tu nie orientuje .London to pepek swiata powiedzialabym. A moze mi sie tak zdaje bo to moj wiekszy wyjazd pierwszy. Tak sobie mysle by ulokowac se tu zycie. Kto mieszka badz przebywa w Anglii? pozdrawiam z deszczowej Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyniczka*
Londontea===>Hejka!Ja wyjezdzam do Anglii,a dokladnie do Leeds za 2 tyg.Mozesz napisac jak tam jest,bo nie wiem czego mam sie spodziewac??I czy nie znajac dobrze jezyka,znajde jakakolwiek prace???Bylabym wdzieczna za odpowiedz... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Londontea - mi sie tez Londyn widzi pepkiem swiata ;) Fajnie masz, bylam tam pare dni i bylo fajnie, ot co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londontea
Martyniczka- No jak mowilam nie orientuje sie jeszce zabardzo poniewaz jestem dopiero od 2 dni. i dopiero co dzis otworzylam laptopa. Natomiast moge ci powiedziec ze jak na razie dobre wrazenie wywarlo na mnie to miasto. Choc i sa ciemne strony.niestety.A ta ciemna strona moga byc koszty zwiazane z mieszkaniem,zakupami,komunikacja i uzywkami jesli ktos cos uzywa.(np.Paczka papierosow w przeliczeniu wychodzi 7PLN) No mnie sie fukslo bo mieszkam w rodzince b.milej ktora mi duzo juz powiedzila pozytecznego.Jesli wybierasz sie do Anglii do innej pracy badz w innym celu radzilabym ci zwracac uwage na to w jakiej strefie chcesz zamieszkac.Jak wiadomo strefa I i II okazuja sie najdrozsze ale za to wszystkie wygody i wszystko jest na miejscu.III -dobra ale trzeba sie liczyc z dodatkowymi kosztami np.transport.No nic rozpisalam sie bede cie informowac o roznych nowinkach pozdrawiam cie serdecznie bagatelka-racja fainie jest.oby udalo mi sie tu na stale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londontea
o sorry jescze wspomne o jezyku.Zalezy co bys chciala robic w Anglii. No ja znam podstawy takie powiedzmy rozszerzone anglika.A reszte naucze sie tu.Oni mnie rozumieja a ja ich .Takze jesli ma to byc praca pod okiem jakiegos szefa to lepiej dobrze znac jezyk.Praca zwiazana z kultura jakas artystyczna tez warto znac chocby dla siebie by bezpiecznie sie czuc.A co chcialabys tam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Chorobsko zaczyna mnie rozkladac...grrr... Czuje sie kiepsko, ale niestety musze dzisiaj jechac na zajecia :o No coz, czas na mnie! Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyniczka*
Londontea===> Nie jestem zbyt wymagajaca co do pracy...moglabym sprzatac,lub pracowac w barze...wkoncu rzadna praca nie hanbi...wiadomo,ze o pracy w biurze nie marze;-) Z tym moim jezykiem to nie jest az tak zle,bo jakies pojecie mam:-P,ale pytanie czy to pojecie wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia> to tak jak u mnie.. cos sie do mnie przypetalo, myslalam, ze pognalam tydzien temu, bo mi przeszedl bol gardla, a tu dzis z trudem jem sniadanie, glowa boli, dziwnie mowie, bo trace glos, ech... ale na zajecia jade. Nie mam wyjscia, moja psorka od psychologii tak leci, ze w ciagu jednych zajec caly rozdzial przerobi a potem mowi na koniec, ze na nastepnych zajeciach jest test.. nie chce zadnych niespodzianek.. pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU- zadnych wymowek!! musisz przyjechac i basta!! ;-) ja mieszkam w FWB, do gapci mam ok 15 min drogi a do destin mamy ok 20 min. wiesz jak to tu wyglada z jednego miasteczka przejezdzasz w drugie... wszyscy chorzy- kurowac sie bo to niebezpieczne na dluzsza mete;-) polecam mleko z miodem i czosnkiem- okropne ale da sie wypic albo najzwyklejszy syrop malinowy, wypocic sie i od razu lepiej ;-) u nas troszke chlodniej sie zrobilo wiec wylaczylismy klimatyzacje w ramach oszczednosci i jedziemy na otwartych oknach... da sie wytrzymac... szczegolnie nad ranem jest super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie weekend! Nadal czuje sie kiepsko... ciagle mi zimno :o Oby to nie byla ptasia grypa ;);) Nafaszerowalam sie srodkami przeciwgrypowymi majac nadzieje, ze do poniedzialku mi przejdzie! Ide wygrzac sie do wanny! Poczytam Was sobie jutro! Usciski 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie weekend! Nadal czuje sie kiepsko... ciagle mi zimno :o Oby to nie byla ptasia grypa ;);) Nafaszerowalam sie srodkami przeciwgrypowymi majac nadzieje, ze do poniedzialku mi przejdzie! Ide wygrzac sie do wanny! Poczytam Was sobie jutro! Usciski 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Margolcia duzo zdrowka! Jay straszycie mnie rzem z Margolcia, ja tez juz zadowolona bo ponad tyfdzien temu przegonilam jakiegos wiruska co chcial mnie zaatakowac a tu od wczoraj znow rano czuje drapanie w gardle. Musze miec sie na bacznosci. Wiecie co, dzis bylam ubrana prawie tak jak chodzilam bedac tu w Polsce zima w marcu a rano jadac na zajecia bylo mi zimno a to dopiero polowa pazdziernika!! Jak ja przezyje tu zime po tym jak mnie lazurowe rozpiescilo? :O GNU gratuluje tych dokumento wreszcie. Ja nie moglam rzucic palenia bo nigdy nie palilam!! :D A o rzucaniu pisala albo Ewulek jak zagladnela na chwile ostatnio albo Haneczka. Naneczka tobie tez duzo zrdowka!! I udanych spacerow na wyjezdzie. Ech te chlopy i przyjaciolki, masz racje, telenowela jak nic, powodzenia! Kokus no to Ty faktycznie sie chyba mundurowym podobasz :) Dziekuje za zdjecia! I kciuki jeszcze raz. Szykuja mi sie kolejne egzaminy na kursie. Ale to dopiero po przyszlym tygodniu. Widze ze dolaczyly do nas przyszle kolezanki emigrantki i swieze emigrantki na wyspie :) Witam 🖐️ ESJA 😘 🌻 Czy ja cos mialam jeszcze napisac, zapomnialam. Czasu na nic nie mam. nawet zadzwonic do znajomych nie mam kiedy. A ta praca w kiosku to do d*** jest. Ta znajoma jest osoba strasznie apodyktyczna i trudna wogole wiec mnie to strasznie meczy. Zostawie to chyba zwlaszcza ze siedze tam dzien w dzien a pieniadze smieszne najzwyczajniej. Nic to. Czekam na wyniki interview. Pozdrowionka gorace!! Odezwe sie jutro mam nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISIALECZEK24
MARTYNICZKO MI SIE MARZY OGOLNIE MIESZKANIE W ANGLII CHOC I NAWET ZWIEDZENIE BY MI WYSTARCZYLO:-) MOJ ANGIELSKI NIE NAJLEPSZY ALE I NIE NAJGORSZY CHOC ZAWSZE NA MIEJSCU IDZIE PODSZKOLIC:-) BUZIACZKI:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londontea
Martyniczka Witaj. No dobre pytanie postawilas z tym czy pojecie jakie sie posiada wystarczy.A sadze ze pojecie oznacza to co sie potrafi a takze oznacza umiejetnosc zdobywania jezyka i ogolny orient. Tak to fakt zadna praca nie hanbi, ale wazne by zyciowym celem bylo to co sie kocha i to wykonywac wczesniej czy pozniej. Rozumiem niezawszwe od razu mozna wykonywac swoja pasje a raczej czesto sie zdaza ze treba jak to sie zwie dorobic sie troche i wtedy np.w jakims barze jako kelner badz posprzatac mieszkanie komus.Mila sprawa tym bardziej ze wiemy ze niezle sie zarobi.Ja skonczylam psychologie i na razie jestem jako au-pair tak na rozgrzewke by zaprzyjaznic sie z krajem.Ale tez faina to praca.Takze wszystko bedzie ok no wczesniej czy pozniej to jest taka moja dewiza zyciowa.Trzymaj sie Martyniczka i zycze wytrwalosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MISIALECZEK24======>To widze ,ze u Ciebie z tym angileskim tak jak u mnie;-)tez uwazam ze przebywajac w Anglii jezyk mi sie troche podszkoli...wkoncu na okolo pelno anglikow,wiec fajnie by bylo cokolwiek rozumiec;-) Londontea======>Ja mam 20 lat,studiowalam fizjoterpie,ale zrezygnowalam...wiec narazie jako takich pasji nie mam,wiec praca w barze bedzie dla mnie wystarczajaca...co bedzie pozniej to sie okaze...podejrzewam ze z biegiem czasu,gdy juz sie zaklimatyzuje,bede szukala czegos lepszego...tak jak sama napisalas najpierw trzeba sie dorobic;-) i od czegos zaczac.... I jeszcze mam do Ciebie pytanko-Ty lecialas samolotem czy jechalas autokarem??Jak to drugie to mozesz mi napisac ile kosztuje prom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISIALECZEK24
HELLLLOOOO:-)WPADLAM TYLKO NA SEKUNDKE BO MUSZE NIESTETY LECIEC DO PRACY-A PRZECIEZ SOBOTE MAMY!!!!!;-( NADAL NIE MA NIKOGO Z NL?SZKODA BUZIACZKI DLA WAS WSZYSTKICH KOCHANI!I UDANEGO WEEKENDU-BO JA NIESTETY PRACUJE I DZIS I JUTRO:-(( PAPATKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fero
Hello wszystkim na calym globie, dzis weekend, a ja zostalem z prolemami we firmie. Znow mnie obrala jedna firma o kase,nie zaplacil mi za faktury i pol mil Kč ,poszlo sie bujac.Ile ja juz stracilem a ile jeszcze strace ,ze sa h... przepisy i nic z tym nie mozna zrobic. Dzwonie do swojego papugi ( prawnik z polsko czeskim jezykiem), a on na to ,ze mam wejsc na strone www i wybrac sobie argument do rozmowy,mysle sobie co on tu mi p...polecajac jakosc strone www.nagielaski.prv.pl. Nie wszedlem,ale wieczorem nie dalo mi to spokoju i zajrzalem...sami sie przekonajcie,czy dobrze zrobilem? No ,ale kasy juz chyba nie odsykam w tym pepolandzie i tak mam juz sprawe co mi sie wlecze 11 lat w sadzie i konca nie widac... Ajak sie innym kreci, na swiecie tez was obieraja o kase? Margot,jak Twoje zdrowie,juz jest Ci lepiej,moze herbatke malinowa podeslac? Trzymam kciuki za wyzdrowienie...usciski. GNU-przepis na knedle wysle Ci w inny dzien ,dzis mam bojowy nastroj. Kokus,jak byles na tych cwiczeniach to znalazles pamietnik z II wojny swiatowej? jest zakopany w Kochlowickim lasku..(znasz ta historie ? ).tez kiedys bylem jako rezerwista na cwiczeniach w Katowicach ,ale to pare lat temu...pozdrawiam HANYSOW-HANYS Z BRYNOWA K-CE. BUZIACZKI I USCISKI DLA WSZYSTKICH FOROMOWICZOW.PA PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny i chlopaki! Nie bylo mnie tu cale wieki, ale uzpelnie nie mam na nic czasu. Wiec robie krotki update co u mnie: Wczoraj mialam konwokacje i od wczoraj jestem York University Alumni:-) Konwokacja byla dluga i uroczysta i w czasie niej miedzy innymi doktorat z prawa otrzymal Rubin Hurricane Carter, ktoremu mialam okazje usciskac dlon osobiscie. Zostal on skazany w 1966 roku niewinnie na dozywocie za morderstwo i uniewinniony dopiero w 1988 roku. Od dawna tez jest aktywista w imieniu niewinnie skazanych. Filmem opartym na jego zyciu jest The Hurricane z Denzel Washington, a Bob Dylan napisal o nim piosenke. Jego przemowa byla naprawde poruszajaca. W kazdym razie konwokacja byla niezapomnianym przezyciem. Pozniej mielismy przyjecie. Zaluje ze moich rodzicow nie moglo byc :-( Ale za to moj maz z jego rodzina byli. Takze jestem posiadaczka Honours BA in English. W grudniu tez koncze TESOL, robie ostatni kurs. Poza tym od poniedzialku zaczynam nowa prace, jest to kontrakt do lipca w firmie promocyjno-reklamowej. Zaczynam tez voluteering w polskiej sobotniej szkole podstawowej :-) To tyle nowosci:-) Zmienilam jeszcze image troche, obcielam wlosy i przefarbowalam na kolor mahoniowy. Ucze sie tez prowadzic moja mazde z manual transmission i juz niedlugo sama bede jezdzic. Chcialam wszystkich pozdrowic, Kokus-dzieki za zdjecia:-) Esja-ciesze sie twoim szczesciem i powodzenia na nowym etapie zycia Margot-wracaj do zdrowia!!! Bagatelka, Squirley, Joaska, Jay, K-11, Marzenusia, Dark Elf, i wszyscy pozostali starsi i nowsi bywalcy forum 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc.. Fero - nie znam tej historii. A co do mojego pobytu na poligonie to SOW ma stronke.. http://www.sow.mil.pl/aktualnosci.php?w=3&s=12 niestety, fotki juz sa nieczynne, bo to wiadomosc sprzed kilku dni. A moje fotki dopiero beda.. Mayenka - gratuluje bardzo.. 🌼 🌼 🌼 Margot... wracaj do zdrowia, a juz... :D JoAska - strasznie wspolczuje z ta pogoda.. i bede trzymal kciuki w kazdej intencji.. :D Squirley - zdolny gosc z tego Szymka.. 102 - ja tam nie wiem jak mozecie wytrzymac w tym klimacie.. :D Jay - Tobie tez zdrowka zycze.. Martyniczka, Londontea, Misialeczek - powodzenia.... :D na razie brykam.. pappaatki itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAZNE - kto mial/ma e-mail o nazwie \"lenon\"? bo mi poczta wrocila.. czy to juz nieaktualny adres czy skrzynka zapchana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISIALECZEK24
🖐️ ale mam dola!!!!!!!!!!!!:-( jutro niedziela a ja na 7 do pracy!!!!!ratunku nic mi sie nie chce!!!! 😠 😡 mam nadzieje ze u was lepiej kochani!!! milego wieczoru i niedzieli! 👄 i 🌼 dla wszystkich!!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Informuje tylko teraz na chybcika wszem i wobec, ze jakies 8-10 dni bylam bez netu ;) ale juz jestem i mam nadzieje, ze pokonalam raz na zawsze wszelkie komputerowe zmory :P ;) :D Pozdrowka! jutro sobie Was troszke poczytam wiecej i napisze tez wiecej ;) 😘 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus: lenon to chyba byl e-mail Esji. Tak mi sie wydaje... Ona zmieniala maile kilka razy, ale jeden z nich chyba mial lenon. pozdrwaiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociek
dawno mnie nie bylo,ale pozdrawiam wszystkich serdecznie!Chorym zycze szybkiego powrotu do zdrowia!Ja jak zwykle mam dola sobotnio-niedzielnego pa,pa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Wpadlam tylko na momencik - nadal jestem w formie lekko zdychajacej ;):o Ale nie mam czasu nawet sie dobrze wylezec :( - jutro mam prezentacje i musze ja dobrze przygotowac... ech... Pozdrawiam wszystkich a kokusiowi goraco dziekuje za fotki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×