Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Irusia
a moze ten Kaczor wlasnie zapobierze ptasiej grypie, czy tez innym gorszym chorobom, ktore juz przechodzilismy w Polsce?Moze warto zaczekac z negatywnymi opiniami,mowie tak choc moim kandydatem byl Donald, ale nauczylam sie byc troche powsciagliwa z opiniami.Dajmy mu czas na potwierdzenie hasel jego kampanii-a jesli spali na panewce to ja juz nie wypowiem sie nigdy, ani nie wezme udzialu w zadnych komentarzach i glosowaniach.Slowo daje Wam i sobie.Mowie WAM dobranoc, bo jutro tez jest dzieñ i czasu malo na sen i odnowe organizmu,zreszta dosc juz na dzis emocji z tymi wyborami,zeby tylko sia okazalo, ze warto bylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. No nie przesadzajcie.. Kaczynski wcale nie musi byc zlym prezydentem.. Rozumiem, ze Tusk jest przystojniejszy i mlodszy, bardziej reprezentacyjny, ale to jeszcze za malo.. I jeszcze ten jego usmiech - ja sie tak samo usmiecham jak mam cos na sumieniu.. Ja mam juz swoje lata i potrzebuje bezpieczenstwa - bezplatnej sluzby zdrowia, obowiazkowego ubezpieczenia emerytalnego, moze nawet opieki spolecznej.. Nie nadaje sie do takiego kapitalizmu jaki proponowal Tusk - nie zaloze zadnego biznesu, nie bede przebojowy i nie bede mial wiecej wiary w siebie niz do tej pory.. Kaczynski ze swoim rozliczaniem przeszlosci i obrazaniem sie na Rosje wcale mi sie nie podoba, ale zgadzam sie ze Balcerowicz powinien szukac innej pracy - nie moze byc tak, zeby bank centralny nie odpowiadal za rozwoj gospodarczy tylko dusil inflacje.. Zreszta - to tylko piec lat.. Kwasniewski powiedzial kilka dni temu, ze politycy musza pamietac, ze sa wybierani tylko na pewien czas - za piec lat rozliczymy Kaczynskiego, a jeszcze wczesniej za cztery lata rozliczymy PiS i PO. Wyobrazcie sobie, ze jesli te dwie partie nie zrobia porzadku to w Polsce bedzie rzadzic Samoobrona i Andrzej Lepper.. :D bo innego wyjscia juz nie bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natknalem sie jeszcze na komentarz polskich wyborow z Niemiec.. http://wiadomosci.onet.pl/1184066,,,,,,4528,itemspec.html a oto moj komentarz.. silne panstwo socjalne - zgadzam sie z Kaczynskim.. jestem goracym zwolennikiem kary smierci !!! parada homoseksualistow to bylaby powazna przesada gdyby sie odbyla... nie jestem gleboko katolicki ani przesadnie patriotyczny - Kaczynski powinien byc bardziej stonowany jesli ma byc prezydentem dla wszystkich ale calkowicie zgadzam sie z Kaczynskim, ze nie mozemy pozwolic na zadne roszczenia odszkodowawcze z Niemiec ani dopuscic do powstania Centrum przeciw Wypedzeniom w Berlinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) no i po wyborach:) Nie biadolcie, pliz. Gdybym dizs glosowala (nie mialam ochoty spedziec znow 10h w aucie, po to tylko, zeby w ciagu pieciu minut oddac glos).. Swoj obowiazek spelnilam juz podczas pierwszej tury i byla to szalencza wyprawa.. wiec gdybym glosowala, glosowalabym na Donalda. ALe coz. Kaczynski nie jest zly. W gruncie rzeczy, obaj panowie reprezentuja podobne myslenie (nie we wszytskich, oczywiscie kwestiach, ale w wielu) i obaj maja podobne historie zycia. dlatego wybor byl trudny. inna sprawa, ze w polskim praiwe, prezydent ma niewiele do powiedzenia. Moze sie to zmieni, jesli koalicja zdecyduje sie zmienic nieco konstytucje. Najwazniejsze, ze panowie z bylej PZPR nareszcie poszli w wiekszosci w odstawke, bo im tylko stolki i \"wadza\" w glowie.. Kokus 🌻 zgadzam sie prawie co do wszystkich kwestii. jesli POPIS porzadku nie zrobi, beda nami rzadzic ludzie tacy jak Lepper tudziez Giertych.. jesli chodzi zas o \"bezplatna sluzbe zdrowia\"?.. no nie wiem.. taka bezplatna to ona nie jest, w koncu placi sie te 8% (przed opodatkowaniem). I tak powinno byc nadal. Ba, mysle, ze powinni zwiekszyc ten procencik. sek w tym, ze zbyt duzo z tego procencika idzie na administracje.. zalozmy ze zarabaisz 1000zl. 8 procent z tego to sluzba zdrowia = 80zl. opodatkowane zatem jest 920zl, przy najnizszej stawce 19%, podatek wyosilby 174zl. I jak to sie dzieje, ze nie ma pieniedzy na sluzbe zdrowia, skoro z kazdego 1000zl idzie na nia i TYLKO NA NIA 80zl, a cala reszta podatkow (mniej wiecej TYLKO 2x wiecej niz idzie na sluzbe zdrowia) idzie na wszystkie inne dziedzieny, tj szkolnictwo +sz. wyzsze, badania, sport, kulture, wojsko, policje, straz etc,srutu tutu.. Kathy 🌻 ja jestem dumna z tego, zem z Polski rodem:) i nigdy nie zapre sie swojego pochodzenia. mieszkam w usa. pytaja mnie tu, czy bede starala sie o obywatelstwo.. stanowczo, kategorycznie NIE. wystarczy mi zielona karta. a sercem i dusza zawsze bede obywatelka Polski. Nie bylabym w stanie sklamac przysiegajac, ze bede sluzyc tylko Stanom i zadnemu innemu krajowi.. a tak nawiasem.. zazdroszcze polskich mszy... w moim regionie Polakow NIET, wiec i nie ma polskich mszy... a dla mnie byloby to nprawde wazne zmykam, kochani. Chcialabym sie jutro obudzic w nowej Polsce:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie poraz pierwszy w zyciu widzilaam skunksa z bliska. wyszlam na taras zapalic , siedziel pod drezwem 2m ode mnie. myslalam, ze to kuna moze, ale jak sie odwrocil i zobaaczylam biale pasy wzdluz tulowia, iwedzialam z czym mam do czynienia.. wolalam wejsc do domu:) na wszelki wypadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus🌻 z kara smierci tez sie nie zgadzam.. pomijajac wzgledy moralne, choc te sa dla mnie na pierwszym miejscu.. mam tu na miejscu przyklad.. texas... w ciagu ostatnich 50lat wykonano w texasie wiecej wyrokow smierci (w sensie, usmiercono ludzi) niz we wszytskich innych stanach razem wzietych.. ilu z tych ludzi bylo niewinnych? masa, zapewne... i mnostwo z tych, ktorzy np czekaja od ilustam lat w deathrow zlozylo podania do organizacji, ktora zajmuje sie ponownym badaniem spraw (glownie dna itp).. w wielu przypadakach okazlo sie, ze wiezniowie byli niewinni. ba, w wielu przypadkach, w ktorych skazani zostali straceni, okazalo sie, ze usmiercono niewinnych ludzi.. moge zapytac, dlaczego jestes za kara smierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylviaTO
Mieszkam w Toronto, Kanada 12 lat. Dalej tesknie za Polska ale na szczescie odwiedzam kiedy mam okazje. Pozdrawiam Wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylviaTO
GNU Generation * pamietam byla w Toronto transmisja o takim Polaku ktory siedzi za kratkami w Texasie spowodu niby to molestowania swojej przyrodniej corki. Nie pamietam jak on sie nazywa i kiedy dokladnie to mialo miejsce, sprawa jest powazna a czlowiek jest skazany, prawdopodobnie, nie slusznie. I gdzie tu sprawiedliwosc?? Po drugie w Texasie to prawo jest zupelnie do d...., z tego co reporterka u nas w Toronto na Polskim radio sie wypowiadala. Ide spac bo u mnie po 11pm a jutro do pracy trzeba isc. Dobranoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Ale mi sie nie chce isc jutro do pracy! Trudno sie przyzwyczaic do wczesnego wstawania:-( SylwiaTO-ja tez z Toronto!!! Ja tez mysle ze Kaczynski nie bedzie zly i sie przyznam ze na niego glosowalam, choc wczesniej popieralam Tuska. Zmienilam zdanie bo propozycje podatkowe Donalda mi sie nie podobaly, poza tym fakt ze nalezal wczesniej od UW i ze telewizja, ktora powinna byc niezalezna promowala go duzo wiecej niz Kaczynskiego. Obiecalam wyslac zdjecia z graduacji i niebawem to uczynie, wiec robcie miejsce w skrzynkach Kochani. Dobrej nocki zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata Anna
witam i pozdrawiam z nie tak daleka Niemcy Bayern......moze dla nie wszytskich to duza odleglosc od kraju , mimo to jednak ponad 800 km do rodzinnego miasta....nie tesknie , nie mam zalu , nie cierpie....jest mi tutaj lepiej , wygodniej sie zyje , mam ukochanego meza przy boku, a bedac tutaj lepiej moge pomoc rodzinie pozostalej w kraju...to dlaczego mam zalowac= a ludzie sa zyczliwi choc o nieco innym temperamencie , ale zyc sie da i too nawet dobrze zyc.......tylko brakuje mi polskiej kultury-teatru, kina , KSIAZEK!!!!! do poslkiej biblioteki mam za daleko....a kupowanie ksiazek przyokazji pobytu w kraju to bezsens, musialabym tone kupowac, hahahhaha,,,,pozdrawiam wszytskich ...tych co blisko i tych co daleko.....nie tesknijcie , bo tesknota zabija radosc zycia ......postarajcie sie odnalesc dobre strony mieszkania w obcym kraju.......caluje Beatusia 44 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trepka
Hello allemal Tu Amsterdam Dzis przez przypadek trafilam na ta strone i jakos dobrze mi sie zrobilo od dwoch miesiecy mieszkam w Amsterdamie i zanosi sie ze posiedze tu jeszcze tak ze cztery lata, przyznaje ze kraj i miasto urzeklo mnie podczas pierwszego pobytu zeszlego roku i dalej pozostaje pod wplywem jego uroku musze jednak stwierdzic izez brak grona przyjaciol utrudnia mozliwosc cieszenia sie jego zaletami dlatego pisze, zwracam sie do ogolu jesli ktosc z was mieszka w okolicy blizszej lub daleszej dajcie znac , moze razem gdzies sie spotkamy , podoceniamy uroki special beer i dobrej kuchni i pogadamy w naszym jezyku pozdrawiam wszystkich i biegne na kolejna lekcej holenderskiego trudny to jezyk:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo moi drodzy! Mam nadzieje, ze tym razem zdaze cos napisac... ohh nawet nie bylam wczoraj na wyborach, bo w zeszlym tygodniu nie zdazylam sie zarejestrowac w konsulacie... Ja jednak zdecydowanie wolalam Tuska, a nie Kaczynskiego. Absolutnie nie moge sie zgodzic z jego nacjonalistycznymi haslami. Przeciez w dzisiajszej europie staraja sie wszystkie panstwa w miare miedzynarodowo myslec i dzialac i nie budowac frontow, a on wedlug mnie niepotrzebnie zdobywa sobie pochlebcow gloszac antyniemieckie hasla... Minelo juz tyle lat od wojny i nalezaloby patrzec do przodu a nie wyciagac stare historie... Niemieckie centrum \"przeciwko\" wypedzonym nie ma byc poswiecone jedynie Niemcom! A poza tym uwiecznia pamiec cywilnych mieszkancow roznych krajow (rowniez Polakow!) ktorzy przeszli przez istne pieklo uciekajac przed rosyjska armia. I nie ma to nacjonalistycznego zaplecza a ogolnoludzkie! Moge tutaj przytoczyc taka historie: Moja ciociobabcia, niemka, urodzila sie przed wojna we Wroclawiu (czyli Breslau) Jej tato byl ostrym przeciwnikiem Hitlera, a mama opiekowala sie trojka dzieci, w tym jedna uposledzona coreczka. W 1937 dostali \"cynk\" ze jej tato mam byc aresztowany ze wzgledow politycznych, co bylo jednoznaczne z kara smierci. Rodzina jednoczesnie nie dostalaby odszkodowania i pozostala bez srodkiw do zycia. Jej tato upozorowal wiec wypadek i popelnil samobojstwo by zapewnic rodzinie rente! Moja ciocia miala wtedy 15 lat. Jej mama zostala sama z dziecmi, zyly dalej na skraju ubostwa trzymaly sie nad woda i jedyne, co mialy to dom i ogrod z ktorego zyly. Nadeszla wojna, ciocia wyszla za maz, urodzila dziecko i z drugim byla zaawansowanej w ciazy, jak sie okazalo w 1945, ze musza w ciagu najblizszych dni opuscic miasto. Bylo -27 stopni i w drodze ciagle potykano sie o motlochy i lalki... ktore okazaly sie... malymi zamarznietymi dziecmi... Dom zostal spladrowany przez roskjan i stracily go tak samo jak wiele polskich rodzin stracilo swoje dobytki na wsodzie. Jest to przyklad, ze pod rezimem Hitlera ucierpialy setki tysiecy cywilow z obu stron i jak najbardziej jestem za tym by uczcic ich pamiec... pamiec rodzicow tych zamarznietych dzieci i takich jak moja daleka ciociobabcia... i tysiecy innych niezaleznie od ich narodowosci! Drugi temat, ktory mnie porusza, to co w tym dobrego, ze zabronil gejowskiej parady? Polska jest pod tym wzgleden na tle Europejskim jednym z najmniej tolerancyjnych krajow! Czesc spoleczenstwa traktuje homoseksualistow jak chorych psychicznie odmiencow! Czesc nie chce przyjac do wiadomosci istnienia takich mniejszosci seksualnych... ilu mlodych ludzi popelnia rokrocznie samobojstwa odkrywszy w sobie homoseksualne sklonnosci? a dlaczego? Umieraja ze strachu przed opinia publiczna, ze strachu przed byciem napietnowanym i odizolowanym. A powodem tego jest wlasnie brak tolerancji i brak swiadomego zrozumienia! Taka parada moglaby im uswiadomic, ze nie sa sami ze swoim problemem. Na paradach rozdawane sa ulotki z adresami odpowiednich poradni, do ktorych mlodzi ludzie moga ze swiomi problemami zglosic, gdzie zrozumieja, ze nie sa chorzy, czy niedobrzy nie interesujac sie plcia odmienna. Komoz taka prada moglaby zaszkodzic? W Monachium odbywa sie od lat i bawia sie na niej wszyscy! Ludzie nauczyli sie nie kryc tego ze sa gejami, czy lesbijkami, bo przeciez to nic zlego! masa moich kolegow w pracy to geje i sa kazdy jeden cudowni! Wrazliwi, mili, pracowici... A tak poza tym, to wiekszosc opini niemieckich mediow na temat wyboru Kaczynskiego byla zupelnie obiektywna i wcale nie przepelnona jakas krytyka! ot, co to musialam z siebie wyrzucic i pewnie nie bede miala duzo czasu na odpowiedz na Wasze posty... ale sprobuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj czesc ;) O wynikach wyborow dowiedzialam sie dopiero teraz z naszego topiku :D :D :D Tak to jest mieszkac na odludziu i bez kontaktu z zywymi (Polakami). Ze nie oddalam glosu, to oddam opinie :P Milo ze strony Kaczynskiego, ze ma jeszcze (niby) na sercu dobro zwyklych ludzi = programy socjalne. Poza tym to nie jest facet myslacy postepowo, a wlasnie takiego potrzebaby Polsce, ktora niestety w wielu tematach traci zasciankiem ... Widac tak musi pozostac :P ... narazie ... Tusk znowu za bardzo kapitalistyczny = nie mial na sercu dobra zwyklych ludzi ... Poza tym, to wiadomo :P Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam i zawsze z zaciekawieniem czytam, nowe osoby 🖐️ ... ale do pisania mia nei spieszno, bo nic ciekawego sie nie dzieje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fero
Witam wszystkich ,przepraszam ,ze nie odpisuje co nie ktorym osobam ale mam problemy, strasznego dola i wogole ,wszystko wydaje mi sie do d... , jak sie wspamietam i moze wylize z tego wszystkiego to obiecuje sie pojawic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Beata Anna!Jesli chcesz namiary na wysylkowy sklep z ksiazkami,gazetami,polskim jedzeniem-na terenie calych niemiec-daj znac-przysle ci e-mailem kontakt.Jak tam dziwczyny-ktora jedzie na wszystkich swietych do Pl?Jak obchodza te tak wazna dla nas uroczystosc inne nacje?napiszcie.W Niemczech jest beznadziejnie pusto na cmentarzach,taksmutno,nie ma luny swiec,tlumow,znajomych,rodziny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Coz tu duzo pisac - jednak nie jade do Berlina! Napisalam do jednego z moich dawnych profesorow, ktory ponad 6 lat pracowal na uniwersytecie Humboldta i poprosilam go o rade! Dostalam od niego bardzo dlugiego maila, z mnostwem rad i po rozwazeniu wszystkich za i przeciw stwierdzilam, ze jednak - w moim przypadku - lepiej bedzie jesli zrezygnuje z wyjazdu! Dzisiaj jeszcze rozmawialam z inna pania profesor, ktora powiedziala mi, ze na geografii sa miejsca na uniwersytetach w Danii i w Holandii! Obiecalam napisac do mojego profesora odpowiedzialnego za Erasmusa w mojej sprawie! Tak wiec mam jeszcze nadzieje na wyjazd! Trzymajcie kciuki, please! A jesli chodzi o wybory... Coz, jestem naprawde zdegustowana ich wynikami! Do konca mialam nadzieje, ze jednak wygra Donald Tusk.W ogole nie odpowiada mi polityka pana Kaczynskiego grajacego na uczuciach nacjonalistycznych z jednej strony i socjalnych z drugiej! W wiekszosci panstw europejskich, dzialacze polityczni zrozumieli, ze aby moc rozdawac pieniadze, trzeba je najpierw miec! A u nas obiecuje sie gruszki na wierzbie... Lepiej jest inwestowac w tych, co nic nie robia, niz w tych, ktorzy pracuja... Nie jestem zwolnenniczka dzikiego kapitalizmu, co to to nie, ale uwazam, iz w obecnej sytuacji powinno sie zmniejszyc wydatki socjalne panstwa i rozruszac gospodarke poprzez stwarzanie odpowiednich warunkow dla inwestorow (uproszczenie systemu podatkowego, zmniejsznie biurokracji itp.) a nie pod pretekstem ochrony interesow narodowych odstraszac potencjalnych chetnych gotowych na zainwestowanie w Polsce! W ogole moglabym na ten temat pisac jeszcze dlugo i duzo! Podsumowujac dla mnie zwyciestwo Kaczynskiego, to zwyciestwo ciemnoty i oszolomstwa - niestety! To zwyciestwo powinno sie dedytkowac moherowym beretom, ksiedzu Rydzykowi i Andrzejowi Lepperowi! :o Nic, to by bylo tyle na teraz! Mam jeszcze sporo rzeczy do zalatwienia przed jutrem! Trzymajcie sie cieplo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. witam wszystkie nowe osoby na topiku.. Bagatelka - uprawnienia Prezydenta nie sa az tak wielkie, zeby wszystko zalatwic co obiecal.. ale skoro PiS wygrala tez w Sejmie to sa szanse.. Naneczka - nie zapominaj, ze to akurat w Niemczech poprzedni kancelerz kilka dni przed wyborami podpisal umowe z Rosjanami o budowie gazociagu przez Baltyk z pominieciem Polski i krajow nadbaltyckich. W kontekscie innych informacji, ze w 2011 roku Rosja nie bedzie w stanie zrealizowac wszystkich umow o dostawe gazu twierdzenie ze kraje Europy staraja sie myslec i dzialac miedzynarodowo brzmi nieco dziwnie.. Sylwia - ta sprawa wydarzyla sie przed 2000 rokiem. Dostal chyba 6 lat wiec chyba juz wyszedl, jesli w ogole przezyl pobyt w wiezieniu.. Trzeba by puscic kilka maili do polskich gazet w Stanach, napewno ktos bylby w stanie cos powiedziec o aktualnej sytuacji.. Pamietam, ze on nawet nie znal dobrze angielskiego i nie potarfil odpowiedziec.. Facet mial pecha - to byl rok wyborczy, trwala kampania, a jednoczesnie nasilily sie akcje organizacji spolecznych przeciwko molestowaniu dzieci. Byl znakomitym kozlem ofiarnym bo nie byl rodowitym Amerykaninem.. A oskarzenie wniosla organizacja non profit, bo jego zona powiedziala sasiadce, ze maz potrafi umyc dziecku pupcie, gdy ona idzie do pracy a maz opiekuje sie dzieckiem.. GNU - ales mi dala do myslenia, caly dzien... wynalazlem mnostwo powodow za kara smierci, ale jak ogladalem Panorame to podawali ze dzisiaj zapadl wyrok w sprawie siostry, ktora zabila 6-letniego brata, poderznela mu gardlo nozem i zdala kilkanascie ran klutych.. Dostala 25 lat.. Chodzi mi o to, ze sedzia nie mial mozliwosci wydac wyroku smierci. A sprawa wyrzucenia z pociagu dziewczyny przez dwoch facetow? Tu nie ma pomylki, przyznali sie i powinni dostac kare smierci.. Uwazasz ze nie? A ci goscie, ktorzy w banku w Warszawie zastrzelili kasjerki i ochroniarza? To przeciez nie byl przypadek tylko egzekucja z zimna krwia.. I wcale nie chodzi mi o to, zeby orzekac zawsze kare smierci, ale powinna byc taka mozliwosc.. Procesy ciagna sie latami, mozna sie odwolywac, dostarczac nowe dowody, badania itp.. jest wreszcie prezydent, ktory moze ulaskawic.. Ale sedzie nie moze wydac wyroku smierci.. Dobra, jeszcze o wyborach.. to jest tak jak z kupnem ciastka w cukierni... ogladasz przez szybke, zastanawiasz sie ktore lepiej wyglada, myslisz jak smakuje, przypominasz sobie czy juz kiedys jadlas cos podobnego.. moze jeszcze rozmawiasz z kims na ten temat.. i podejmujesz decyzje.. placisz, dostajesz ciastko i zabierasz sie do jedzenia.. jest smaczne i wtedy cieszysz sie, ze dokonalas dobrego wyboru albo okazuje sie, ze zmienili recepture i ten smak ci nie odpowiada.. zjadasz do konca albo nie.. moze byc tak, ze smakuje swietnie, ale za kilkanascie godzin wyladujesz w szpitalu z objawami zakazenia salmonella.. Ja tym razem kupilem kaczke a nie kaczora.. jak smakuje to sie okaze.. zeby tylko nie okazalo sie, ze kaczka byla zarazona ptasia grypa.. bo nastepne zakupy za piec lat.. :D przepraszam, jesli kogos urazilem swoimi wypowiedziami.. nie bylo to moim zamiarem, mam ostatnio taki zaczepny charakter, za kilka dni mi przejdzie.. caluski dla wszystkich.. rowniez dla tych, do ktorych nie kliknalem dzisiaj osobiscie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kokus - ja podobnie jak GNU jestem przeciwniczka kary smierci! Co nie oznacza, ze nie jestem za zaostrzeniem kar, szczegolnie dla najgrozniejszych przestepcow! Ale nie w tym rzecz, uwazam, ze mowienie o karze smierci jest pustym haslem wyborczym! Polska jest zwiazana tyloma umowami miedzynarodowymi, ze faktycznie niemozliwym jest ponowne jej wprowadzenie! Pamietam swego czasu na studiach mialam zajecia z prawa i moj profesor byl wlasnie specjalista od spraw miedzynarodowych! Zapytany jednoznacznie odpowiedzial, ze ponowne wprawadzenie kary smierci, to nie jest tylko kwestia zmiany prawa... to takze zerwanie wielu umow miedzynarodowych i powazne konsekwencje polityczne, na ktore Polska nie moze sobie pozwolic! Kara smierci, w naszym spoleczenstwie, coraz to bardziej bulwersowanym przez rozmaite zbrodnie, coraz czescie popelniane przez bardzo mlodych ludzi, jest \"chodliwym\" haslem wyborczym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus- pomoc nadchodzi- TAK DLA KARY SMIERCI, jak ktos zainteresowany to moge podac linka dla fantastycznego eseju J.K.Mikke \"dlaczego za\" 🖐️ witam serdecznie wszystkich bywalcow z calego globu ;-) no i tak na szybko- jaki to ja mialam rozrywkowy weekend ;-)\\ w Piatek Gapcia wyciagnela mnie na impreze tylko dla pan, okazalo soie ze impreza to prezentacja sex zabawek ;-) wyobrazcie sobie 15 podpitych bab i penisy wszedzie obecne ( makaron w ksztalcie penisa, kostki lodu w ksztalcie penisa, galaretki z alkoholem w ksztalcie penisa, voodu punch- baaardzo dobry i strasznie mocny, i kupa innych alkoholi, ) wszystkiego mozna bylo sprobowac dotknac posmakowac( tak tak mile panie) i doszlo do tego ze Gapa lizala moja reke zeby sie przekonac czy pieknie pachnacy balsam jest tez smakowy ;-) ogolnie super, juz mam nastepne chetne na tego typu impreze aha- i w podziekowaniu dostalysmy pomadki w wiadomym ksztalcie ;-) w Sobote, rowniez z Gapcia i mezami ;-) wybralysmy sie na Mullet Festival . Mullet to jakas ryba, niestety bylam za leniwa sprawdzic polski odpowiednik wiec wam teraz nie powiem co to ;-) muzyka na zywo, jedzenie, drobnostki do kupienia, ogolnie szal mlodych cial ;-) jadlam rekina i aligatora, trzymalam pytona na szyi ( wszyscy sie smieli ze trzymalam i trzeslam sie ze strachu), zaliczylysmy z Gapa jazde na bączkach , piwa popilismy, kowbojskie kapelusze nabylysmy i wysprzedawana bizuterie po 1$ sztuka ;-) probowalam funel cake- ciasto jak nasze pączki, tylko wlewane na tluszcz - taka wielka bezksztaltna masa i obficie posypane cukrem pudrem ( moze ktos ma przepis?? ) jedyny minus- bylo ok 10 stopni ;-( dziwne bo dzien wczesniej w nocy biegalam w sukieneczce na ramiaczkach, a na festiwalu zmarzlam w dlugich spodniach i rekawie brrrrr w Niedziele mielismy pojechac na festiewal do sasiedniego miasta ale zrezygnowalismy z powodu bolacych stop, mojego katara, Gapci zatok i nie za duzo posiadanej gotowki ;-) ale wszystko przed nami ;-) GNU- dzieki za rozmiarowke koszul- juz sobie znalazlam co chcialam ;-) 🌼 🌻 ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylviaTO
Czesc Mayenka - a z jakiego rejonu jestes z TO? Ja mieszkam w Etobicoke, a pracuje w centrum, a TY?? Nie zgadzam sie z wyborem Kaczki na prezydenta. Mam nadzieje ze juz gorzej nie bedzie w Polsce. Dlaczego ludzie sie boja nowych lepszych zmian?? Pozdrawiam wszystkich POLAKOW. SYLWIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - ale ubaw :D :D :D Margot - a, no to jednak nie jedziesz ;) Powodzenia z zaltwianiem tej Danii lub Holandii, zdecydowanie przyjemniej by to wygladalo :) Politycznie to co tu duzo mowic :P Ale ... my tu sobie gadu gadu, a Depeszki nowe slyszalas? Milutko nadaja, bezpretensjonalnie, takie sobie fajne melodyjki, juz chyba nie staraja sie nic nikomu udowodnic, tylko sobie graja tak jak lubia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SylwiaTO -hej :) bardzo lubie Toronto, ale cale lata juz tam nie bylam :) No co zrobisz, nasz kraj widac jeszcze nie jest gotowy na postep :P Moze te pierwsze lata \"pobytu\" w Europie pootwieraja troche umyslow, moze jeszcze trzeba poczekac. Dla mnie prezydentem moglaby byc Maria Szyszkowska :classic_cool:. ale Polska (jako gremium) jeszcze nie uznaje swieckiego humanizmu ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wogole to ta babka za ktora ja jestem, ktora urodzila w zeszlym tygodniu jest niezle nawiedzona. Otoz w dniu w ktorym urodzila, z cesarskim cieciem, dzwonila 3 razy do pracy sie zapytac czy wszystko w porzadku a pojutrze zamierza przyjsc!!! Kolezanka mi mowila, ktora miala cesarke ze dochodzila do siebie ze 2 miesiace, a ta tydzien po ma przylezc do pracy!!! Odwalilo babie normalnie. Wiecej dba o prace, choc jest na mat leave niby rocznym niz o dziecko. Powiedziala ze ona nie byla pewna czy chce dziecko, jej maz chcial. Ludzie nie wiem po co tacy maja dzieci. Co czuje ze ona bedzie chciala szybko wrocic do pracy a mialam byc na rocznym kontrakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kathy 1970
dzieki bardzo! chetnie skorzystam....mam pare juz takich adresow sklepow wysylkowych , ale jakos nie moghe w nich znalesc interesujacych mnie rzezcy , moze dzieki twojej pomocyx mi sie uda !!!chetnie sprobuje, podaje ci moj adres emnailowy beatka42@tlen.pl ja lece do Polski na wszytskich swietych , tym razem samolotem , bo ostatnio jak bylismy w polsce to powrot do niemiec zajal nam dwa razy tyle czasu , autobahny zapchane niemilosiernie , korki jak szlag, wiec tym razem zostawiamy auto i polecimy samolotem, ciekawa jestem czy duzo polakow tez tak pomyslalo , hahahhahah, moze i w powietrzu bezie tlok??? hahahah pozdrawiam i zycze milego dnia Beata Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Nareszcze jestem juz w domku! Ufff... Przez te cale zamieszanie z tym Erasmusem nie mam w ogole ochoty jezdzic do Aix! Dyrektor naszej magisterki jest coraz bardziej nieudolny! I co gorsza zaczyna stwarzac problemy tam gdzie ich nie ma! Grrr... Jak tak dalej pojdzie, to marnie widze ten moj wyjazd gdziekolwiek! :( :) Bagatelka - plytke Depechow mialam juz w drugim dniu po ukazaniu sie jej na rynku! Bardzo mi sie podoba :classic_cool: Zwalszcza "Lilian" i "Precious" :D http://wiadomosci.onet.pl/1184939,,,,,,4528,itemspec.html :o Pozdrawiam wszystkich! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - mniam :classic_cool: mi mi tez Precious, mojemu przytulniakowi Lillian, ja sie musze Lillian bardziej przyjzec, bo slyszalam ja tylko raz (cos zawsze wypadalo, ze nie dosluchalam albumu do samego konca ... ), ale tez bardzo wesoly jesr John the Revelator i te pierwsze kilka szybkich piosenek :D Powiem ci, ze jestem z tej plyty duzo bardziej zadowolona niz z trzech poprzednich, juz za pierwszym sluchaniem przypadla mi do serca ❤️. Ciesze sie Margociu, ze jestesmy po tej samej stronie barykady ;) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×