Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc dziewczyny, widze, ze nie wszyscy moga sie odnalezc na odzyskanym topiku - a moze to tylko weekendowy zastoj? mam nadzieje, ze to tylko zastoj.. Pozdrawiam wszystkich.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, spiochy... pobudka, topik wrocil.. JoAska - o kciukach pamietam i sciskam z calych sil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia28
Cześć! Jestem nowa( na Forum 2 raz!) .Irlandia- Dublin.Pozdrowienia z Zielonej Wyspy! Tęsknie bardzooooo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello wszystkim. ale ta strona 514 sie wlecze, co?... siedze sobie w pracy, wlasnie tu dotarlam, popijam kawke 7 7 od prawie tygodnia pada deszcz bezustannie. troche juz mam tego dosc, ale przynajmniej jakas odmiana od upalow, bo mialam ich juz zupelnie dosyc... Staniki, chcecie sie pobawic w tlumaczenia? oto krotki tekscik - streszczenie magisterki mojego znajomego. Chce zebym mu to przetlumaczyla na ang. Ma my tu mase profesjonalnych tlumaczy wiec moze cos z tego bedzie. Praca podejmuje analizê ekonomiczno-finansow± firmy budowlanej dzia³aj±cej na rynku od 1991 roku. Spó³ka „Besta” jest typowym przyk³adem na to, ¿e mimo z³ej koniunktury na rynku, mo¿liwe jest dzia³anie oraz rozwój. Analiza sprawozdañ przedsiêbiorstwa z ostatnich 3 lat, pozwala byæ spokojnym o dalszy byt (- moze inne slowa beda bardziej pasowaæ np: los, istnienie) spó³ki. Wyniki przeprowadzonych badañ ¶wiadcz± o wysokiej efektywno¶ci gospodarowania w firmie oraz dobrej pozycji finansowej przedsiêbiorstwa. Praca zosta³a napisana w oparciu o najnowsz± literaturê z zakresu analizy finansowej oraz zarz±dzania finansami przedsiêbiorstw w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blink
Witam wszystkich, Gratuluje pomyslu - tego mi brakowalo! Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich 'za granica'. Ja pisze z Irlandii z miasteczka Youghal pod Cork. Strasznie duzo tu polakow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbapapa777777
.Ja mieszkam w Monachium, dokad ucieklam po 6 latach z Hagi w Holandii. Holandia to okropny kraj, nic nie mozna kupic, ludzie sa niesympatyczni i aby znalezc porzadnego lekarza trzeba jechac do Niemiec. Jedzenie ohydne, a do tego okropna pogoda 365 dni w roku. Nie zaluje, ze wyjechalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fero
Hej i pozdrowienia dla wszystkich na calym swiecie,tu spoznialski na forum z Pragi -czeskiej. Ja mieszkam tu od 11 lat.Moze az tak nie tesknie za krajem ,ale mimo wszystko nie jest tu moj dom.Ktos kiedys powiedzial,ze" ojczyzne i matke sie ma jedna",wiec cos w tym prawdy jest.Niemniej zapraszam na piwko do ŠVEJKA ,knajpka wspaniala,piwko wyjatkowe dobre.Moge tez posluzyc za przewodnika, sluzyc rada itp ,gdyby sie ktos z Was wybieral do Pragi, bo warto zobaczy. Zostawiam tez moj nr gg 8779003,tak na wszelki wypadek. A moze ktosc jest ochotny wymienic sie zdjeciami z miejsc gdzie mieszka, co Wy na to? Dla wszystkich przesylam buziaczki i caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witam wszystkich.. a szczegolnie nowe osoby.. Fero - marze o tym, aby pojechac do Pragi.. moze kiedys wreszcie sie spelni.. Barbapapa - z tego co wiem to Monachium jest znakomitym miejscem do zycia.. ale czemu tak narzekasz na Holandie, skoro tam juz cie nie ma? blink - widzialem niedawno zdjecia z Cork i okolic.. tam tez chcialbym sie kiedys przespacerowac.. Squirley - witaj.. wykonalas kawal dobrej roboty kopiujac stronki.. a co do deszczu, to moja siostra w NJ bardzo sie z niego cieszy, bo drzewa w jej lesie za domem juz usychaly, od dwu m-cy nie bylo tam konkretnego deszczu.. zreszta mlode drzewka uschly juz latem. Ciekawe to zadanie do tlumaczenia... :D Malgosia - witaj.. co ciekawego porabiasz w Dublinie? JoAska - jak Ci poszedl egzamin? :D na razie papappatki.. i kwiatki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poludniowe Wlochy
psy dupami szczekaja:) male miasteczko, chamy i ciemnota , nomalnie wiocha tylko lepsze samochody maja, obyczaje zacofane, ratunku!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociek
Witam Wszystkich cieplutko!Ja to mam szczescie,nie mialam czasu pobuszowac na topiku,wiec ominely mnie problemy kiedy zniknal.Jay,Bagatelka,Kokus,Haneczka_dzieki za pamiec.Mam nadzieje,ze bede mogla systematyczniej tu zagladac.Przedstawie sie nowym osobom:mam 39 lat,kobieta,NJ Carteret,jestem tu 1,5 miesiaca.Powoli sie przyzwyczajam,ale sa chwile ze z tesknoty chce mi sie wyc!Mam nadzieje,ze mi to kiedys przejdzie...pa,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich :) dawno mnie tu nie bylo :) Przeprowadzamy sie do Colorado-mam nadzieje ze tam bedzie inaczej :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim. Ja aktualnie przebywam w Sydney. Jestem tu 2,5 miesiaca mam zamiar byc jeszcze 9,5. Im dluzej tu jestem tym bardziej chce tu zostac na stale.. Sydney to najpiekniejsze miejsce na Ziemi! Polecam. Pozdrawiam forumowiczow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... Dark Elf - fajnie ze wrocilas.. bardzo sie ciesze.. Kolorado? mam nadzieje, ze tam Ci sie spodoba i znajdziesz ciekawa prace.. trzymam kciuki.. witam nowe osoby.. Paulik - potrzeba nam kogos z Australii, czekamy na ciekawe relacje.. kociek - NJ to piekny stan, mialem przyjemnosc cokolwiek go poogladac.. \"Poludniowe Wlochy\" - ale przynajmniej masz spokoj, swieze powietrze.. nie narzekaj.. moglas trafic gorzej.. dziekuje za fotki - k-11 i Margot - troche to trwalo zanim odebralem, bo przez tydzien uzbieralo sie, a jak rozlaczylo mnie w trakcie, to cala poczta szla od nowa.. najwazniejsze, ze doszlo.. wspaniale zdjecia.. moich fotek z cwiczen jeszcze nie mam, ale jakby ktos chcial zajrzec to zapraszam na stronke http://www.sow.mil.pl/aktualnosci.php gdzie jest kilka zdjec oficjalnych. Mnie tam nie ma, ale jest rzeka przez ktora urzadzalismy przeprawe na transporterach plywajacych i lodziach. Zwroccie uwage na woz konny pomiedzy wojskowymi pojazdami - rolnik wracal z pola i zostal uwieczniony z lotu ptaka. na razie papatki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blink
Kokus! Dzieki za przywitanie - milutkie to bardzo... Paulik - swietnie, ze jestes! Moj chlopak (Irlandczyk) namawia mnie na wyjazd do Australii na rok. Czy rzeczywiscie sytuacja z praca dla kobiet i mezczyzn rozni sie radykalnie? Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko szybko tak teraz, pozniej sie odezwe, biegne na zajecia, a tu leje, jakby ktos nie tylko chmure przedziurawil, ale co najmniej rozdarl ja na pol.. nosa mi sie wystawic z domu nie chce;-(( Dark Elk> wczoraj pokazali w TV Boulder, CO i tam juz sniegu po pachy;-)) gdzie Ty sie pchasz?;-) nic, ide wysadzic chemiczny lab w poawietrze;-) pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociek
Witam wszystkich,zajrzalam na chwilke ale mam dzis sporo pracy wiec moze wpadne pozniej.To mile,ze przybywaja nam nowe osoby,to w jakis sposob podnosi na duchu ze jest nas wiecej na swiecie i moze nawet czesciowo zmniejsza uczucie osamotnienia.A moze to tylko ja mam takie mysli?Pa,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Kochani!! Kokus, Bagatelka i cala reszta ktora kciuki trzymala dziekuje bardzo!! Egzamin na 5!! choc tylko 73/78 pkt, moglo byc lepiej :P Witam tez nowe osobki: Fero witam serdecznie. Ja kocham Prage, bylam tam juz wiele razy. Szkoda, ze sie wczesniej nie pojawiles, ok 20 sierpnia bylam tam znow ;) Zostan z nami! Blink polakow jest sporo, sporo, sama mam przyjaciol w Cork :) Barbapapa witaj :) Z monachium jest tez Naneczka :) Poludniowe Wlochy, hm czesto sie tak mowi i nie raz slyszalam takie opowiesci. nawet z ust Wlochow :) Paulik no z australi to czasem ktos zagladal ale nigdy nie zostawal na dluzej. Bedziesz ta pierwsza? :) Kociek 🖐️ Squirley 🖐️ Elfik!!! Milo Cie widziec!!!!! No i powodzenia w przeprowadzce!! 🖐️ Jay 🖐️ juz wysadzilas lab? :) POzdrowionka dla calej reszty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociek
JoAska gratulacje!Trzeba to oblac koniecznie,ja ze swojej strony juz wyciagam soczek pomaranczowy.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fero
Witam serdecznie wszystkich cieplutko. Czytam Was od kilku dni. Dzieki JoAska za zaproszenie -pozostaje z Wami.Szkoda ,ze sie tak pozno wlaczylem i trafilem na wasz slad.Dzis z pewnoscia bymsmy sie znali JoAska,ale co sie odwlecze nie ucieknie,wiec czekam na Ciebie w Pradze.Czekam w Pradze tez na Kokusa,moze w koncu znajdziesz czas na odwiedziny. Jestem u swiezak wiec nie za bardzo wiem co opisywac,niemniej postaram sie przenosic wiesci z Pepikolandu. Podrowienia dla wszystkich na calym globie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Fero - nie zamknelam strony i po odswierzeniu pojawil sie Twoj wpis! Juz mialam odejsc od komputera, ale co tam... zostalam, wiec pisze :D Ja tez bardzo lubie Prage i w ogole Czechy! Studiuje obecniej z jedna bardzo fajna Czeszka, ktora mnie natchnela do nauki czeskiego... i we czwartek ide sie zapisac :D Jak nic z tego nie wyjdzie, to sprobuje pochodzic na zajecia z cywilizacji czeskiej :D :) JoAska - gratuluje!!! 👄 Jejku zmykam! Usciski dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fero
AHOJ MARGOT ! SDRAVI TE FERO S PRAHY A TAKI POZDRAV KAMARATKU. PRAHA JE FAK VYBORNA. JESLI SKUTECZNIE SIE ZACZNIESZ UCZYC CZESKIEGO ,POLECAM F.KAVKE...HRABALA, WOWCZAS CZESCIOWO ZROZUMIESZ METALNOSC CZECHOW,JAK ROWNIEZ INNE PODEJSCIE DO ZYCIA...INNE NIZ POLAKOW.A WYDAWALOBY SIE ,ZE NASZE KUTURY SA PODBNE... DOBRO NOC...ABUEŠ TADY JAK SE VRATIM??? ZAPYTAJ KAMARATKI CO TO ZNACZY I Z CZEGO TO SLOWO POCHODZI? POWODZENIA W NAUCE CZESKIEGO.. P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darag
Witam serdecznie wszystkich polonusow.Pozdrawiam goraco z Paryza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ szczegolnie serdecznie wszystkich nowych- Paulik, Kociek,Blink, Fero, Darag 🌻 Kolezanka pojechala z wizyta do Polski - buuuuu- Tez chcialam, ale slodycze obiecala przywiezc :-) ja sie chyba żylakow powoli dorabiam od tej mojej nieszczesnej pracy, a chcialam sprobowac pociagnac druga ...zobaczymy... I najwazniejsze- poczulam sie staro :-/ po rozmowie z kolezanka ze studiow jak sie dowiedzialam ze polowa mojego roku ( obecnie 5) jest meżata i żonata, i pojawilo sie pare dzieciaczków...:-/ a ja tu kurde kisnę niet męża niet dzieci ;-) no i mam pytania: * wiem ze juz gdzies to bylo ale nie znalazlam jeszcze- numer koszuli, kołnierzyka znaczy 42- jaki rozmiar kupic?? please - świeta za pasem ;-) * w jaki sposob kupujecie bilety lotnicze- przez agencje czy internet, gdzie taniej??? * i juz ostatnie - mam pare rzeczy do przeslania do Polski, dvd, ksiazki, małe mebelki, ozdóbki, ciuchy, buty, buty i buty ;-) czy ktos zna jakas firme ktora sie zajmuje transportem? z poczty nie wysle bo zbankrutuje- tam sie placi wagowo pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowionka z Belfastu! Pogoda w tej chwili paskudna,szaro,buro,zimno,mokro.Jestem tu od czerwca. Przyjechalam z mezem podreperowac finanse.Troszke zalujemy,ze... mieszkamy z Polakami. Kloca sie o byle co - nigdy nie wiadomo kiedy i o co - nie da sie w zaden sposob przewidziec, ani zapobiec :( Bardzo to przykre. Tesknie za krajem okropnie,mysle,ze moze oni tez,tylko zle to odreagowuja. Jest ktos z Irlandii lub Irlandii Polnocnej? Pozdrawiam serdecznie forumowiczow,a zwlaszcza tych okropnie teskniacych za naszym Krajem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja w USA obecnie mieszkam ale raczej sobie ze mna nie pogadacie bo wlasnie popadam w gleboka depresje.... Ale czasem wejde i w przyplywie checi zycia sie odezwe? Moge? :) Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociek
Hejka!!!102 dziekuje za powitanie,to mile.Mala Nefi i Bead Zen uszy do gory!Nigdy nie jest tak zle zeby nie moglo byc jeszcze gorzej!Ja juz zaczynam myslec o Prozacu,ponoc jest cudowny.Bead Zen,ja tez jestem w USA i jak pomysle jak mam daleko do domu,to chce mi sie wyc!Pozdrawiam wszystkich,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z lekami antydepresyjnymi uwazac mi prosze! nie ma samoleczenia, po taki lek trzeba do lekarza.., prozac jest \"cudny\", ale nie jak sie go samemu aplikuje Bead Zen> no masz taki ladny nick i taka depresja? jak czlowiekowi zle, to trzeba miedzy ludzi.. obracam sie wsrod emigrantow z calego swiata, kazdy pzrechodzi przez depresje, tesknote za rodzina, przyjaciolmi, starym zyciem.. obecnie sciagam Iranke z lozka telefonem z rana;-)), podwoze Rosjanke do szkoly, kazdemu z uczniow w mojej grupie wyprawiam urodziny, powitania, pozegnania, aby dac im choc namiastke normalnosci w tej ich calej depresji.. za to dostaje przyjaznie, o jakich mi sie w Polsce nie snilo.. JoAska> nie, labu mi is enie udalo wysadzic, stoi jeszcze, ale robilam standardization of NaOH przy uzyciu KPH i toto pieknie zmienialo kolor na ladny purpurowy;-) Kokus> a za co Cie wzieli do wojska, bo mi to chyba umknelo gdzies;-) Margolcia> co Ty tak zawziecie tlumaczysz? Koncze czytac ksiazki po polskiemu;-), Marzenusia, moze Ty powinnas isc do tej polskiej ksiegarni i sie upomniec, zeby i jakis rabat za mnei dali, bo co skoncze czytac ksiazke, wysylam im nowe zamowienie, a oni szybciutko wysylaja mi ksiazki +zakladki+dlugopisy, niedlugo zaczne nimi handlowac, bo juz ich tyyyyle mam;-)) pozdrowienia dla wszystkich, zmykam do psychologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×