Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

chyba sie dzisiaj nudze w pracy.... czy ktos z was lubi meatloaf? Ja mam lekka obsesje na punkcie meatloaf... nie wiem czemu heehe... chyba dlatego, ze to takie typowo domowe comfort food... W niedziele zrobilam z przepisu znalezionego na opakowaniu zuoy cebulowej w torebce. W supermarketach w dziale z zupami mozna taki soup & dip mix znalezc. Miesza sie funt miesa (ja mieszlalam wolowine z wieprzowina dla rozrywki) do tego saszwtka tego mixu, 2/3 filizanki bulki tartej, 2/3 fil keczupu, 2 jaja, miesza sie, piecze w podluznej formie godzine 20 minut i mniam... Odgrzewane jeszcze lepsze niz swieze... Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squirley!!to o czym piszesz, to wloskie polpettone. oczywiscie, zaden wloch nie dodalby do tego katchupu, ale poza tym wszystko sie zgadza....ewentualnie mozna to polac przecierem przed pieczeniem... i dodac pokrojone kartofle. & green salad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrym wieczorkiem witam🌻 nawet nie wiecie ile się namordowałam któregoś dnia, upociłam:-P tak dużo napisałam i znikło w eterze, myślałam,że popłaczę się z nerwów. 102-nie podoba Ci się dlatego,że bmw czy,że jetta,czy kolor? Ważne ,że masz czym jeździć,na pewno z czasem polubisz i przyzwyczaiz się a może nawet pokochasz to autko:-D Bagatelko,tak kształtem przypomina kalamara,bo ma odwłok pusty tak przynajmnie wydaje mi się,ale pewna nie jestem. Kryspina-ja tutaj niosę święconkę w koszyczku do kościoła tradycyjnym polskim zwyczajem przyozdabiam koszyczek gałązkami bukszpanu(tak się pisze?) oraz nakrochmaloną serwetką przykrywam. pisanki maluję woskiem i farbuję je na różne kolory. mam w tym wprawę:-D Do naszego katolickiego kościoła. Oni nie święcą potraw świątecznych tylko wszyscy w Niedzielę Wielkanocną pieką barany,kozy,podroby, na wielkich grillach wokół domów.w ogródkach,na dachach,bo tu miasto i dużo jest bloków.więc dach jest odpowiednim miejscem do tych celów:-D Niktóre rodziny po dwa trzy barany!!! Jedzą dosłownie non-stop przez dwa dni i piją! Wiele osób ląduje w szpitalach z przejedzenia,bo oni naprawdę poszczą gdy jest post.Później nie mogą nasycić się mięskiem a pachnie tak smakowicie,całe miasto jest zadymione od tego pieczenia. Tak odpisuję czytając str 807 a tu się pozmieniało.. marka samochodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selala!!!! ja tez ze swieconka biegne do kosciola. polskiego, jest w centrum rzymu./raczej dzieci niz ja/ smiesznie to wyglada, bo tlumy wala ulica z koszyczkami, wezelkami a wlosi sie patrza o co chodz? obok , jest siedziba wloskiej partii komunistycznej, stoja zawsze carabinierzy...ale oni sie juz przyzwyczaili..... w kosciele jest duzy stol i proboszcz swieci piekne koszyczki.... ja, juz nie bede malowac jaj...znudzilo mi sie....rezygnuje tez z kielbasy.....bedzie wloskie salami, pomarancze, jajeczko , sol , pieprz, chlebek i kawalek ciasta /ktore kupie/. tradycyjnym ciastem we wloszech jest "colomba" , czyli drozdzowe w ksztalcie/niby/ golebia inna tradycja jest kupowanie czekoladowych duzych jaj z niespodzianka w srodku... prym wioda jaja kinder. w czasie swiat piecze sie jagnie, lasagne, cannelloni itd. w poniedzialek jest obowiazkowa "pasquetta" czyli wszyscy jada na pierwszy pic-nic i griluja roznne cuda...na lakach i w lasach nie mozna wtedy znalezc miejsca, zeby sie rozlozyc ze swoim majdanem.......a drogi sa zapchane samochodami...no, ale na tym polega urok tego swieta. a u was? jak swietujecie?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. pare lat temu w kosciele polskim bylismy ze swieconkami. stol nakryty bialym obrusem, koszyczki , jeden piekniejszy od drugiego, serwetka jedna bielsza od drugiej, jaja, kazde wymalowane i udekorowane.... nagle , w ostatniej chwili wchodzi pospiesznie mlody mezczyzna, widac, ze prosto z "pracy"..z plastykowej bialej reklamowki bez ceregieli wyciaga; najpierw zwykly talerz, potem 2 jaja, i na koncu kawal kielbasy wszystko ladnie uklada i z zadowolona mina przylacza sie do modlitwy.... to, oczywiscie byla najladniejsza swieconka jaka kiedykolwiek widzialam.....,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałam resztę:-D Wczoraj wyczytałam w Twoim Stylu z lipca 2007r o tłuszczach trans, są to wszystkie tłuszcze w stanie stałym tj.margaryny,omy,itp. Utwardzane są wodorem, są mega szkodliwe dla ludzi, tyje się po nich szczególnie w okolicach brzucha. Praktycznie są w każdym przetworzonym jedzeniu. Tj w ciastkach,batonikach,makaronach,frytkach itp. lista jest bardzo długa. A ja tak kocham wafelki cytrynowe:-P Najwięcej tego świństwa jest w ciastach francuskich. Ciekawe jaką dietę trzeba zrobić żeby go wykluczyć. Kokuś-natka to moje ulubione zielsko po sałacie:-D U nas strajki-trwają już ponad 2 tyg. wyłączają nam światło i nie wywożą śmieci, chyba ten smród nas zabije. Jutro ma być sparaliżowany cały kraj,nawet szkoły strajkują. Pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi hi SQUIRLEY ja cie tak baaardzo bardzo przepraszam za pomylenie z Jay... wybacz... a na NK to ja do zypelnie innej dziecwzyny chcialam i ona ma na imie Magda tez i stad tez wiec nawet nie zwrocilam uwagi....probujemy sie na kafcie umowic i nam nie wychodzi, pewnie dziewczyna sobie pomyslala ze 102 to swinia kompletna bo umawia sie a jak co do czego to nie odpowiada;-) a propos moich przescieradel- 1500 ma tylko gruby material, porownujac do 800 ktora mam z Targetu, w dotyku podobne... samochodzi stoi przed domem, dowiedzialam sie tez ze mam lepszy kredyt od zolnierza;-) hihi jak to mozliwe?;-) i w porownaniu z moiim trailblazerem- ten fordzik to jak zabaweczka, miniaturka.. takie wszystko malutkie;-) a makowce pieke dzis bo jutro ciocia Mariolka na kawe przychodzi, zapraszam kto w poblizu bedzie;-) Kokus- mam od mojej babci przepis na ciasto na makowce( strucle), podam bo gdzies zapodzialam teraz- dwudniowe, tzn robi sie na noc i musi postac, i dopiero drugiego snia sie piecze, baaardzo dobre wychodzi Kryspina- podoba mi sie taki koszyczek;-) a Jetta miala cos popsutego w skrzyni biegow i tak klikalo dziwnie dlatego nie chcialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley- ja przepis wykorzystam, jakos zawcze tak sie balam sprobowac meatloaf a jak sprobowalam to smakuje rewelacja!! Selela- a dlaczego ktos u ciebie strajkuje bo nic nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - nie ma problemu. Tak wlasnie myslalam, ze masz jakas kolezanke gdzies blisko i sie umawiacie, ale si eumowic nie mozecie bo ja to jestem inna osoba :) Mam nadzieje, ze wam spotkanie wyjdzie. Co do przepisow - latwych i szybkich - to ja kobitkom w stanikach polecam strone kraftfoods.com Super maja przepisy na zapiekanki, obiadki, wszystko co tylko przyjdzie do glowy... Ja kilka razy juz pieklam ciasta z ichnich przepisow. Ich shortcut carrot cake zrobil furore wsrod moich kolezanek. Moj chlopak spalaszowal polowe hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Europe, Stany...i caly swiat! :) u mnie snieg,i wczoraj dosypalo znowu ok 20cm. czuje sie taki mily mrozik,ale slonce swieci i juz, juz...czuje sie nadchodzaca wiosne,czyli...za jakies 4 tygodnie najwczesniej :) chce przyleciec do Polski,ale ze jestem w ciazy to moja rodzinka...mimo,ze chca mnie zobaczyc,zabraniaja mi przyleciec. ponad rok temu jak lecialam bez Nicka to zemdlalam w samolocie i lot wspominam bardzo zle,chociaz duza jego czesc w ogole nie pamietam. moge miec wolne z pracy na 4-5tygodni,wiec tylko...kupic bilet. to teraz mam dylemat... ja mam mazde 3 i uwielbiam.mialam kiedys automatyczna skrzynie biegow w innych samochodach,ale teraz mam 5 speed i bardzo lubie. Bagatelka....faktycznie jezioro robi wrazenie,zawsze inne,ale sie od niego tez uzaleznilam. ogolnie to kupilismy ziemie,wiec raczej przesadzone,ze tutaj zostaniemy.ja jestem tutaj bardzo szczesliwa. 102.....z checia do ciebie niedlugo napisze i wtedy sobie porozmawiamy o ....np ciazy :) postaram sie was odqwiedzac od czasu do czasu...... life is good

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**___** _**___**_________**** _**___**_______**___**** _**__**_______*___**___** __**__*______*__**__***__** ___**__*____*__**_____**__* ____**_**__**_**________** ____**___**__** ___*___________* __*_____________* _*____0_____0____* _*_______@_______* _*_______________* ___*_____v_____* _____**_____** _______*****_______ Kurczaczków Zielonych Baranków Czerwonych Bazi Różowych Pisanek Kolorowych Dyngusa Tęczowego I Wszystkiego Dobrego, życze ja Serdecznie wszystkich pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Właśnie dostałeś/aś świąteczną kartkę od: Imię: Aga/102, Zalecam kliknięcie na link http://www.playwielkanoc.pl – w przeciwnym wypadku spotkają Cię wszystkie nieszczęścia, spadające na ludzi, którzy zwykle nie reagują na świąteczny zalew życzeniowych nagabywaczy – karą będzie więc ból zęba i jajka bez majonezu. Pozdrawiam świątecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damn them!! Uniwerek mojego ex meza wlasnie pokonal moj uniwerek w NCAA March Madness.... dang... Nie zebym sie spodziewala wygranej mojej szkoly, bo my jestesmy seed 13 a oni seed 4... ale i tak by bylo milo jakby nam sie udalo... Oh well.. Duke tez ma super ekscytujacy koniec meczu!! 45 sekund do konca i przegrywaja 1 punktem z druzyna ktora jest rankowana na # 15 !! a Duke jest # 2 w konferecji!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulenia---no, no masz talent. uwaga, uwaga, zaczynamy swiateczna strone; zajace, jaja, koszyczki, serwetki, zyczenia, i..... B U O N A P A S Q U A A T U T T I!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy juz pieknie swiateczni, a ja dopiero dzisiaj zabieram sie za cokolwiek;-( moja szefowa z praktyk wziela sobie tydzien wolnego, wiec naturalnie i ja jestem na przymusowym wolnym;-)) nie narzekam;-)) odespalam 12 godzin, mam nadzieje, ze dni beda sie ciagnac tak samo wolno jak w spzitalu;-) pozrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
........@..@..@........@...@...@ ........@............@....@...............@ ........@.......(\\(\\....@...../)/)........@ ..........@.....(=\':\')........(\':\'=).......@ ............@...(..(\")(\")..(\")(\")..)...@ ................@.....................@ ....................@.............@ ............... .........@.....@ .............................@ Dwa kurczaki w koszu siedza i rzezuche sobie jedza, królik w szopie ziolo pali, kaczki dwie majacza w dali, ksiadz za stolem juz siê buja... WESO£EGO ALLELUJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika!!! bardzo ladny wierszyk o tym ksiedzu co sie buja!!! i te 2 zajaczki....takie fajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajaczek2008
**___** _**___**_________**** _**___**_______**___**** _**__**_______*___**___** __**__*______*__**__***__** ___**__*____*__**_____**__* ____**_**__**_**________** ____**___**__** ___*___________* __*_____________* _*____0_____0____* _*_______@_______* _*_______________* ___*_____v_____* _____**_____** _______*****_______

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulenia, to ja przenioslam twojego zajaczka , bedzie mial towarzystwo....na tej stronce. ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. Niech zajaczek szczodry bedzie i w Wielkanoc do was przybedzie. Niech jajeczko smaczne bedzie i w Dyngusa wody wszedzie! z tą wodą to tak bez przesady... WESOŁYCH ŚWIĄT........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.. Niech zajaczek szczodry bedzie i w Wielkanoc do was przybedzie. Niech jajeczko smaczne bedzie i w Dyngusa wody wszedzie! z tą wodą tak bez przesady.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina hihi:D Pewnie wszyscy poszli jajka swiecic:) Jeszcze raz spokojnych swiat❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadnij kto? Zgadnij skąd? Życzy Ci Wesołych Świąt, nie myśl sobie, ze to bajka, życzę Tobie smacznego jajka, wielu niesamowitych wrażeń, spełnienia marzeń, zdrowia, szcześcia i wiecznej miłości drogi tylko mlecznej, aby zdrówko dopisało i jajeczko smakowało, by szyneczka nie tuczyła i atmosferka była miła i zajączek uśmiechniety przyniósł wreszcie te prezenty! no i skutecznego uciekania w dniu \"wielkiego lania\" oraz wszelkiej pomyślności i wesołego\"Alleluja\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Dyngusa......co by nie zabraklo!!! |^^^^^^^^^^^^^^^||......|"\\ | H2O ||......||'""|""\\__,_ | ______________ ||__..|I__|__I___ |) |(@)|(@)"""**|(@)(@)********* |(@)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lue
Norge/ Kristiansand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzo swiatecznych radosci i pysznosci 🖐️ I oczywiscie rychlej wiosny, sle Wam kwiatki, bo u mnie sie od nich juz roi 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. a u mnie zamiast wiosny robi sie porzadna zima.. od samego rana pada gesty snieg, ogromne platki.. i sypie, sypie sypie.. a ja tydzien temu zamienilem opoki na letnie a dzisiaj mamy jechac do Lublina, do rodziny.. to jest 100 kilometrow w jedna strone.. Z okna widze, ze na glownej szosie lezy juz bloto posniegowe.. Zwykle bywalo tak, ze w kierunku Lublina robilo sie coraz zimniej.. ide zrobic sobie kawe... bo rodzinka jeszcze spi, wiec poczekam na nich ze sniadaniem swiatecznym.. Zycze wam milego dnia, zeby ktos was serdecznie popryskal woda... przeciez to Lany Poniedzialek... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×