Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Squirley - lacze sie z Toba w bole. :( Siedze ciagle po godzinach... do tego mam chyba zapalenia oskrzeli i jeszcze w weekend pewnie bede musiala isc do pracy.... buuuu Zyc nie umierac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w klubie... nic dodac nic ujac praca, praca, praca :o odliczam do swiat ... a w zasadzie to do urlopu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak samo... praca, praca, praca.. i jutro czyli w sobote tez.. w niedziele wolne.. odpoczne troszke.. pojde na cmentarz robic zdjecia starych nagrobkow... jesli pogoda pozwoli.. Czy lubicie stare cmentarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stare groby ---np. te wloskie z czasow powstania styczniowego na polskich cmentarzach... i stare warszawskie kamienice--to moja cicha pasja. tylko sie nie smiejcie!! grob mojej pra- prababci, to duzy glaz z ozdobnym kutym krzyzem.. sprzed....ho, ho i troche....chyba jeden z najstarszych -oryginalnych na cmentarzu... fajny temat--odrazu sie weselej zrobilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No :D Ja tez lubie, szczegolnie takie cmentarze a la parki :) W Szczecinie jest fajny :) U mnie w pracy jest na szczescie spokojnie i bez stresu, moze dlatego tak malo placa ;) Ale jak mawiaja medrcy, zysk przychodzi pod rozna postacia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na zakupy... czas sie wypuscic z domu, pzregonilam chorobsko... czas sie skupic na przyjemnosciach;-) indora niedotykam, stuffing w zyciu nie jadlam, ni elubie zurawin, wiec zostaja mi ziemniaki mniam mniam;-) najbardziej cieszy mnie wolne.. w koncu odpoczne, bo nei wyrabiam na zakretach zyciowych pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc...ja pisywalam na forum jestem w zwiazku z obcokrajowcem..ale cos nie moge tam trafic z powrotem..pisze mi ze adres jest niewlasciwy...i szukajac trafilam na was...czy moge sie dolaczyc?..mieszkam juz 3 rok w niemczech kolo dusseldorfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc...ja pisywalam na forum jestem w zwiazku z obcokrajowcem..ale cos nie moge tam trafic z powrotem..pisze mi ze adres jest niewlasciwy...i szukajac trafilam na was...czy moge sie dolaczyc?..mieszkam juz 3 rok w niemczech kolo dusseldorfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc...ja pisywalam na forum jestem w zwiazku z obcokrajowcem..ale cos nie moge tam trafic z powrotem..pisze mi ze adres jest niewlasciwy...i szukajac trafilam na was...czy moge sie dolaczyc?..mieszkam juz 3 rok w niemczech kolo dusseldorfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne ze mozesz :D tez bylam na zakupach... szukalam jakiejs sukienki na biurowe Christmas party no i udalo mi sie kupic fajna w Banana Republic... czerwona ze hej :D ale co tam, nie bede sie przejmowac :D :D :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim_ini
Czy ktoś ma rozeznanie o warunkach mieszkania i pracy w Norwegii? Jeśli tak, to proszę o wskazówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim_ini
Czy ktoś ma rozeznanie o warunkach mieszkania i pracy w Norwegii? Jeśli tak, to proszę o wskazówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Kryspina - rewelacyjny filmik, chociaz jezykowo niewiele rozumiem.. Lusia - no i co? gdzie zniknelas? Kasiulena - napewno bedziesz wygladac szalowo... Jay - no i co ciekawego kupilas? Wracajac do tematu zdjec nagrobkow to sprawdzilo sie stare powiedzenie mojego dawnego kolegi, ze jak sobie zaplanujesz to ci sie nie uda.. i tak sie stalo.. poszedlem wczoraj na cmentarz i okazalo sie ze jest za duzo sniegu.. niby tylko trzy centymetry, ale jak lezy na kamiennych detalach, na ktorych najbardziej mi zalezalo to nic nie da sie zrobic.. musialbym z miotelka najpierw posprzatac.. :) Kryspina - napisalas \"te wloskie z czasow powstania styczniowego na polskich cmentarzach.\" czy mowisz o polskich cmentarzach we Wloszech? z 19 stulecia? jesli tak to nie mialem pojecia, ze takie istnieja.. Znalazlem jeden nagrobek ktory hrabia Tarnowski ufundowal swojemu wieloletniemu pracownikowi.. i chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej o tym czlowieku, niestety na necie nie ma wzmianek, trzeba by siedziec i szukac moze w bibliotece miejskiej czy muzeum miasta albo wgryzc sie w historie rodu Tarnowskich.. Niestety, na razie awykonalne.. jaka sytuacja sniegowa u was? u Naneczki pewnie sniegu od groma.. a gdzie indziej? wiem, ze w okolicach Nowego Jorku lezy sniezek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie deszcz... Plus od tygodnia temperatura sie waha w okolicach zera... Nocki lodowate... W dzien nie wiecej niz 50 stopni... Egzaminu czesc 3 za mna... Nie mam dobrych przeczuc, ale coz, juz nic nie zmienie. Ide na obiadek do Cantina. Czy ktos z was lubi mexykanskie zarelko? Ja sie wlasnie wybieram na tacos. Yum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meksykanskie zarelko potrafi byc mniam :D Nieraz trafia sie takie sobie :o Ale ogolnie uwielbiam, szczegolnie jak sa takie fajne swieze smaki, kolendra, tomatillo, cos ostrego ... U mnie sniegu sila rzeczy nie ma ;) A dla Jay oraz wszystkich wielbicieli ziemniakow zapodaje przepis na ziemniakowa kapuste, pomysl zaczerpniety z forum kulinarnego na kafeterii, zrobilam wczoraj, niebo w gebie :D KAPUSTA Z ZIEMNIAKAMI Skladniki: - 1 kapusta wloska - 4-5 zmieniakow (moze byc mniej, tu kierujemy sie wlasnymi preferencjami kapusta a ziemniaki, mozna dac symboliczna ilosc ziemniakow, jakies pozostalosci np.) - 1 duza cebula - ok. 1/4 szkl. slodkiej smietany - przyprawy: sol, pieprz, ziarno selera, wedzona papryka (lub cos innego, co nadaje rosolkowy, a moze i wedzony posmak) - olej do smazenia - swiezy koperek Wykonanie: 1. W jednym garnku gotujemy (dusimy, jak najmniej wody) kapuste (moze byc troche oleju), w drugim gotujemy i odcedzamy ziemniaki. 2. Na patelni przysmazamy cebule. 3. Tluczemy ziemniaki ze smietana na gladka mase. Dodajemy je do kapusty, dodajemy cebule. Mieszamy wszystko, dusimy razem jeszcze pare minut, jak jest suchawe mozna dodac troche wiecej smietany. Na samym koncu koperek. Przyprawy najlepiej dodac podczas gotowania w/w skladnikow. To jest bardzo pyszne, jeszcze lepsze nizby moglo sie wydawac, no i jakie proste. Tyle, ze 2 garnki i patelnie trzeba zbrudzic :o Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość las na perypetiach
MIeszkam w Nibylandii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość las na perypetiach
MIeszkam w Nibylandii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelko---czy to jest przypadkiem tak zawana "ciapkapusta"???? znana na slasku? przepis swietny...zaraz sprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Happy B-day Bagatelko!! :) Nie masz sciany na Facebook wiec nie mam jak napisac tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki :) Lomatko, ja nawet niewiedzialam, ze nie mam sciany :D Zreszta cos mnie ten Facebook nie wkrecil ... kryspina - nie wiem, jak to sie nazywa, ale jest mniam :) bede musiala rowniez wyprobowac z kapusta typu jarmuz, (ang. \"kale\").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indorek igorek
gobblle, goblle, googlle....noodle... to z przyejedzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto lat, sto lat!!!! I spelnienia wszystkich marzen w tym czasie :) To dla Bagatelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to za swieto? urodziny czy imieniny?? 100lat!!AUGURI!! tA "ciapkapusta" wychodzi swietnie z kapusta kiszona.... w czsie wakacji moja kolezanka mi opowiadala jakie to pyszne i, ze gotuja to dla dzieci na stolowkach szkolnych...na slasku..najczesciej jako dodatek do kaszanki... zmoblilizowals mnie zeby to zrobic...jest faktycznie pycha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to za swieto? urodziny czy imieniny?? 100lat!!AUGURI!! tA "ciapkapusta" wychodzi swietnie z kapusta kiszona.... w czsie wakacji moja kolezanka mi opowiadala jakie to pyszne i, ze gotuja to dla dzieci na stolowkach szkolnych...na slasku..najczesciej jako dodatek do kaszanki... zmoblilizowals mnie zeby to zrobic...jest faktycznie pycha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za zyczenia ❤️ To urodziny, a co gorsze juz 36, czy teraz bedzie juz tylko z gorki?? Ale za to wczoraj dopadla mnie taka radocha, jakiej nie przezylam od 7 klasy podstawowki :D Dostalam na urodziny paletki do badmintona! Moja ulubiona gra na swiecie, ale jakos od 7 kl. w ogole nie mialam okazji ... Bo tak pare razy wspominalam Tygrysowi, ze to taka fajna gra, ze normalnego tenisa nie lubie, bo rakiety sa takie ciezki :P No i mi w wielkim pudle (nie wiedzialam, co to bedzie, mysle lampa? odkurzacz?) zapodal komplet do w/w. No i poszlismy o 11 w nocy na boisko osiedlowe grac w paletki :D :D Moze nikt mnie nie zrozumie, bo normalni ludzie uprawiaja normalne dorosle sporty, ale ja nie mam weny, dla mnie liczy sie jedynie joga i badmington :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zbieram sie powoli na Thanksgivingowa wyzerke ... Aczkolwiek, jak zreszta rok temu, idziemy do znajomych, ktorzy nie jedza miesek, wiec nie bedzie indyka (albo turczyka ;) ). Natomiast bedzie zupa i lasagna ... Mi przyszlo w udziale przyniesc cos \"zielonego\", wiec zapodam etatowa salate z roznosciami, ale oprocz turecka surowke z rzodkiewe, pychotka. Zna ktos? Chce ktos? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol pierwsze słysze o czymś takim a mieszkam na śląsku od urodzenia:P mozecie przyblizyć skład owego dania:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×