Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość maka26
czesc.pozdrowionka z frankfurtu nad menem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, pozwole się z Wami sie przywitac Pozdrowienia z Belgii. maka26----> fajne miasto frankfurt i jak się Tobie tam zyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej darmstadt kolo frankfurtu nad menem pozdrawia.jestem tu od pol roku.tesknie za domem chociaz mam tu mame i znajomych.wiecie czego najbardziej mi brak?polskich chlopakow.niedlatego ze ich lubie ale dlatego ze sa ciepli i te ich gadki...heh niemcy...zimni czasem wiec mam wrazenie ze jestem na biegunie..nie nie..na obu naraz.ale teraz nie moge wrocic do pl.tu praca...ale tesknie za swoim miejscem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej darmstadt kolo frankfurtu nad menem pozdrawia.jestem tu od pol roku.tesknie za domem chociaz mam tu mame i znajomych.wiecie czego najbardziej mi brak?polskich chlopakow.niedlatego ze ich lubie ale dlatego ze sa ciepli i te ich gadki...heh niemcy...zimni czasem wiec mam wrazenie ze jestem na biegunie..nie nie..na obu naraz.ale teraz nie moge wrocic do pl.tu praca...ale tesknie za swoim miejscem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wpadlam na moment sie przywitac - uniwerek na fali i coraz mniej czasu na przyjemnosci a w tym siedzienie na forum... ech, takie zycie! Ale poki interesuje mnie to, co robie to chyba nie powinnam narzekac, nie? :) Pozdrawiam wszystkich cieplo! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - jeszcze sto lat, sto lat... to dla Ciebie 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 a dla wszystkich pozdrowienia seredecznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - wszystkiego naj sportowa naneczka - swietna jest salsa ... znam tylko podsawowo krok, z karaibskich zabm tez bachate i merenge, no i mezem chodze na kurs latynoamerukanski ;-) swietnie sie na tym bawimy ;-) mam male pytanie, czy jest tutaj ktos na forum z Am Pd? chodzi mi dokladnie o Peru ( Lima) , eweantualnie Boliwie ( okolice Titicaca).. za miesiac wybieram sie tam i jakby ktos podal mi prae widamosci co do klimatu i miejsc wartych zobaczenia .. plan juz obmysliliam wczoraj wieczorem .... ale .... co dwie glowy to nie jedna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka> ja nie z Peru, ale mam mnostwo uczniow z Limy, zapytam ich dzis wieczorem, to potem zdam relacje;-) dziekuje wszystkim za zyczenia, mialam najdluzsze urodziny w zyciu hehe i jedno niespodziankowe party po drugim, codziennie cos, az w poniedzialek, kiedy ostatnia grupa uczniowska odspiewala mi sto lat i postawila przede mna torta mialam ochote krzyczec.. ja od wtorku na tortach jestem hihihi zdmuchnelam tyyyle swieczek, ze mi chyba zyczen do konca zycia zostanie milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Jay ... czekam na relacje .. prawdopodobnie bedziemy tam w pierwzszych 2 tygodniach grudnia; maz od 26/27 .11 a ja dolece pare dni pozniej okolo 1-3 .12 z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Jay ... czekam na relacje .. prawdopodobnie bedziemy tam w pierwzszych 2 tygodniach grudnia; maz od 26/27 .11 a ja dolece pare dni pozniej okolo 1-3 .12 z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo moje forumki i kafeteryjki! Tak jak pisalam, melduje sie w srode ;-) jak sie macie? Byliscie wczoraj na cmentarzu? ja od lat, mimo ze nie zawsze jestem w tym czasie w domu, chodze 1.11 na cmentarz i zapalam swieczke. Czasami na grobie zbiorowym, czasem anonimowym, czasem na przypadkowym... Wczoraj bylam z M. na cmentarzu, tam gdzie jest pochowana jego rodzina. Mimo, ze jest ewangelikiem, siwetuje \"wszystkich swietych\" poszlismy na cmentarz spacerkiem poznym popoludniem, czesciowo przez park, czesciowo przez las - 2 i pol godziny tam i spowrotem. tak pieknie pachnie jesienia! Jay! 🌻 - wszystkiego najlepszego (wiem, ze sie troche spozniam z gratulacjami, ale mam nadzieje, ze mi wybaczysz... ;-) ) Esja! 🌻 - Gratuluje terminu! Jeju, jakie macie zawrotne tempo! ale to pasuje do CIebie! caluski! No i grzej nerki! majena🌻 - wow wybierasz sie w ciekawe okolice! musisz nam potem koniecznie zdac relacje! no i salsa jest faktycznie swietna, ale poki co, w naszym wykonaniu wyglada to zastraszajaco nieporadnie i sztywniacko... ale bedziemy cwiczyc! ;-) Margocia 🌻 - swietna konstelacja - robisz to , co lubisz i co Cie interesuje! tylko pozazdroscic!!!! ayyla 🌻 -witaj - ja cale szczescie juz nie odczuwam tego zimna miejscowych mezczyzn - moze mam szczescie, bo trafilam do grona szalenie cieplych ludzi, ale wiem, ze roznie to bywa. Mam nadzieje, ze uda Ci sie tez trafic na takie grono. Dodam tylko ze ja wczesniej narzekalam na \"chlod\" niemieckich kobiet, praktycznie nie mialam niemieckich przyjaciolek... ale tó sie cale szczescie tez zmienilo... 102 🌻 - ale z Ciebie podrozniczka! jasiu wedrowniczek ;-) Gapcia 🌻 - wyglada na to, ze 102 planowala \"zamach\" na Twoja szczeke! ;-) no i nie wymawiaj sie, ze skoro 102 zdaje relacje, to Ty nie musisz! pojawiaj sie czesciej! Irusia 🌻 - dobrze ze sie meldujesz! Alexandra 86 🌻 - mam nadzieje, ze dobrym chumorkiem bedziesz tryskac przez conajmniej cala ta ponura jesien! Jak-Jedwab 🌻 - witaj Maka26 🌻 -witaj! Misialeczek24 🌻 -witaj! Lol-k 🌻 - witaj! Yellow 🌻 - witaj! Wow ile nowych twarzy nam sie pojawilo! nic to, zmykam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
24.10.2005 o godz. 17.08 urodzila sie z waga 3080 kg i wzrostem 50 cm moja coreczka Laura Sophie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje mamusi z narodzin córeczki:):) SPORTOWA NANECZKA dzieki za pozdrowienia, równiez gorąco Was wszytskich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje mamusi z narodzin córeczki:):) SPORTOWA NANECZKA dzieki za pozdrowienia, równiez gorąco Was wszytskich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!! ;-) dla Jay- wszystkiego Naj naj... tortu nie bede juz serwowac ;-) malutka_de- Gratulacje ;-) witam wszytkich nowych Irusia- zazdroszcze pogody, u nas na Fl pogoda do d... pozdrawiam i lece do pralni bo mi ciuchow do pracy zabraklo aha i wczoraj na zakupach z Gapcia zafasowalam sobie balowa suknie, nie wiem kiedy ja naloze , ale stwierdzilam ze kazda dziewczyna powinna takowa w szafie posiadac( moje zostaly w Polsce) , a za takie pieniadze- szkoda bylo nie kupic ;-) no i Kasia wraca z Polski z normalnym jedzonkiem .. mniam mniam ;-) pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich . Malutka gratuluje narodzin coreczki:):) A teraz o mnie:) mieszkam od 1,5 roku w Niemczech (Essen) moze mieszka tu ktos w poblizu??? jezeli tak to odezwijcie sie:):) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza26
Czesc. Ja mieszka w USA - Chicago, poludnie. Jest tu ktos kto szuka znajomych, zeby pogadac, pojsc do kina, na zakupy. Odezwijcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IRUSIA
Pogoda na CANARACH-owszem jest super,tylko ja zawsze w pracy,jedynie w niedziele polatam sobie po plazy i nabieram sil do kolejnego starcia,no, ale za to tak przez caly rok!Ale nie ma specjalnie czego zazdroscic-Wy jestescie na kontynencie,a ja na wyspie.Jak moge sie stad ruszyc, to tylko samolotem,no a wiadomo jak to z tymi samolotami teraz jest niebezpiecznie!no ale co zrobic-cos za cos!POZDRAWIAM SERDECZNIE! DO MILEGO .ZAWSZE CHETNIE DO WAS WRACAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay 🌻 usciski i wszytskiego dobrego z okazji urodzin!:) malutka_de 🌻 gratulacje, mamusiu!:) oj, jaka sliczna Twoja coreczka... cukiereczek taki, az by sie schrupac chcialo:) witam wszytskie nowe buzie:) 🖐️ a ja wlasnie zamowilam sobie cd z koledami w wykonaniu Krawczyka:) Staniki, chcecie cosik z Polski? --> www.polandbymail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat na tej stronie wszystko jest strasznie drogie ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej (tak, tak, zyje, tylko zalatana jestem od kilku miesiecy i nie bywam na forum wcale), mam prosbe, zalozylam nawetosobny temat, ale wkleje i tu na wszelki wypadek, zalezy mi na odpowiedziach i czasie... Pamiętacie te dzinsy Odra? Szukam informacji na ten temat, ale w google udało mi sie znaleźć tylko strzępki. Potrzebne mi dosłownie wszystko: jak wyglądały (świetnie by było gdyby ktoś mial zdjęcie), gdzie można było je kupić, ile kosztowały, kiedy zaczeli i przestali je sprzedawać, skąd wiedzieliście gdzie je kupić, itd. Piszę referat na zaliczenie i dlatego potrzebne mi te informacje. Mam nadzieję, że ktos mi pomoże! Z góry dziękuje Referat jest na temat przywrocenia na rynek nieistniejacej juz marki, wiec pomyslalam, ze skorzystam z naszej narodowej przeszlosci i wskrzesze cos z czasow komunizmu, tylko, ze nie przewidzialam, ze znalezienie historii danej marki bedzie tak trudne... Nie mam juz czasu na zmiane marki, poza tym sam pomysl nadal mi sie podoba... licze na Was :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam jakis sklep niestety nie podaja cen, mimo ze maja sprzedaz wysylkowa, http://www.kurpianka.net/ ksiazki zamowilam sobie na stronie www.domksiazki.com- polecam przesylke dostalam po tygodniu, niecalym nawet, ceny- przystepne ;-) a dvd kupilam ze strony www.polishfilm.ca ( nie polecam, nie wiem czy tylko tak trafilam ale czekalam na zrealizowanie zamowienia z miesiac ;-( a pyszna kielbaske( wegierska ;-) maja na stronie www.bende.com tez nie drogo, a pyszny jest hot gyulai smoked sausage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje raz jeszcze za zyczenia Malutka> gratuluje cory Mayenka> w grudniu powinno byc ok 65F, czyli w miare przyjemnie, Marcela mowi jednak, ze Lima jest bardzo zanieczyszczona i jesli masz jakies alergie, to duzo antyhistaminy zabierz ze soba Miejsca do zobaczenia to Miraflores ( na zakupy i cos zjesc na Calles de las pizzas i do kina i do klubow potanczyc), downtown (centro), tam jest duzo museums, Catacumbas.. masz uwazac w taxowkach i zawsze sie targowac ze sprzedajacymi, najlepiej o polowe ceny. Jesli bedziesz mogla wyjechac z Limy to ok 3 godz stamtad jest Luna Huana dobre do hiking, jak chcesz pojesc specjalow chicharrones to najlepiej w Lurin ok 1 godz od Limy, ok 1 godz jest tez Paracas ( bardzo znane plemie indianskie dawniej, teraz miejsce z mumiami i duzo museums), ok 1 godz jest tez Costa Verda z dobrymi restauracjami i jakimis zwierzetami, ktore sa na wyginieciu i wygladaja fokopodobnie;-)) Pamietaj, ze Lima jak NY, ludzie sie pchaja, krzycza na siebei, wieczne korki, masz nie ubierac kolczykow, ani lancuszkow na szyje, tani zegarek na reke i uwazac na swoja torebke. Musisz sprobowac specjalow:seviche (ryba z cytryna), pisco sour, chicha morada, empanadas ( jak nasze pierogi, tylko pieczone w piecu), tamales ( mieso zawijane w lisciach kukurydzy), chicharron (miesne wariacje;-)), papa a la huancaina, lomo saltado, papa reiena, jak bedziesz w Costa Verde to picarrones i anticuchos , a jak bedziesz spacerowac po Miraflores, to muisz zajsc na kawe do Cafe Cafe i do Larcomar na dobry obiad. Czy tyle info wystarczy? Czy masz jakies konkretne pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dlugiej przerwie :) 102 - ja rowniez polecam dom ksiazki - bywam tam bardzo czesto osobiscie :) Co prawda sa tansze ksiegarnie w Chicago, ale ta ma mila atmosferke. Kilka razy zdarzylo mi sie kupic tam ksiazki ktore w Polsce byly juz niedostepne. Malutka_de - gratuluje coreczki!!! ja rowniez prosze o zdjecia:) Jay - sto latek! Ale z Ciebie mlodziez ;) Akara - niestety nie mam pojecia jak Ci pomoc chociaz kiedys bylam "szczesliwa" posiadaczka tych dzinso-podobnych cudow. Zdjec z tego okresu chyba nie mam... Czy przeszukalas strony typu "klimaty lat 80-tych"? Pamietam ze mieli zdjecie kozakow "Tatry" . Przypuszczam ze nie pomoze Ci to w temacie, ale dodam ze Gabrysia Borejko (Musierowicz oczywiscie!) rowniez nosila dzinsy Odra - na dodatek wytarte ;) Wlasnie sobie wyciagnelam Kwiat Kalafiora i chyba sobie poczytam do poduszki. Zgadzam sie ze wybralas sobie ciekawy temat! Pozdrowienia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 🌻 no tani nie jest, ale ma sporo artykulow, ktorych nie maja inne sklepy. dzieki za linki :) a czy ktos kiedys zamawial cokolwiek z overstock.com ? nie orientuje sie tu jeszcze za bardzo w cenach, wiec zastanawiam sie, czy ich ceny sa faktycznie nizsze niz ceny w sklepach? Akara 🌻 nie pomoge Ci niestety.. nawet nie wiedzialam, szczerze mowiac, ze takie jeansy byly.. Nazwa ODRA kojarzy mi sie z polskimi komputerami, ktore mielismy w podstawoce:) Funkia 🌻 fajnie, ze znow wpadlas:) pozdrowienia dla wszystkich nowych i \'starych\':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akara 🌻 a moze sprobowalabys o Polococie napisac? z tego co wiem, przywrocili ja do zycia. nie widzialam jej w sklepach, ale polococta byla sponsorem programu BAR (ten reality show na Polscie) i w owym barze sprzedaje sie wlasnie nasza polska \'cole\':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. przygarnelismy dzisiaj pieska, ktory od kilku tygodni blakal sie po ulicy.. Myslalem, ze ktos go wezmie wczesniej, ale jednak nie.. Podobny do mojej Tiny czyli rudy, gladkowlosy, wzrost tez podobny, tylko ze uszy ma oklapniete i strasznie chudy, skora i kosci. Na karku ma gleboka blizne, widocznie mial przykre przejscia.. Mlody jeszcze jest, moze z wiosny? Na razie ma nick \"Ciapek\" - czy sa inne propozycje? Obsikal juz caly ogrod, wszystkie krzaczki i drzewka, ciekawe co pierwsze uschnie.. i juz obszczekuje wszystkich kto przechodzi ulica - pewnie chce sie wykazac... :D Tina przyjela go dosc sympatycznie, ale jeszcze bardziej zazdrosna sie zrobila, chodzi za mna krok w krok, natomiast Maxi patrzy na niego z gory dosc obojetnie.. Mam zdjecia z poligonu, jak sie dorwe do skanera to powysylam.. czyli chyba jutro... Akara - niestety, nic Ci nie pomoge z tymi dzinsami.. bardzo ciekawy temat.. GNU - mieliscie w szkole te kompy? to byl pierwszy komp z jakim mialem do czynienia, jak zaczynalem pracowac w 88 roku.. Funkia - faktycznie dawno Cie nie bylo.. Jak twoje dzieciaczki, zdrowo rosna? Jay - ciekawie piszesz.. Mayenka, sprobuje wypytac siostre, byla w Peru ze trzy lata temu.. Pamietam, ze w wiekszych hotelach i restauracjach w stolicy i duzych miastach mozna sie dogadac po angielsku, natomiast tam gdzie jest mniej turystow to potrzebny jest hiszpanski. Irusia - wczoraj ogladalem p. Maklowicza, gotowal cos z wysp Kanaryjskich, ziemniaki pod bryla soli a do nich dwa sosy zielony i czerwony. Znasz cos takiego? Napisz cos o jedzonku na wyspach, my tu lubimy takie kulinarne klimaty.. eliza26 - witaj na topiku, daj sie nam troche lepiej poznac, napisz cos wiecej.. Malutka - brawo, gratuluje, ale fajna ta \"malutka_malutka\".. A tak przy okazji - czy automatycznie dostanie obywatelstwo niemieckie? ok, na razie koncze, pappapatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×