Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Mi sie dzisiaj kompletnie pomylily godziny i wyladowalam godzine wczesniej na uniwerku - grunt to ostry zakret ;) Smiac mi sie z samej siebie chce... bo wyladowalam na jakichs zajeciach ze statystyki i kompletnie zglupialam ;):D Masz Ci los! Pozdrawiam wszystkich zakreconych 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eehh... no tak, pokrecilo mi sie (wpierw kawe pic, potem pisac ;)) u nas tez buba, ale po tych ostatnich ponurych jednak cieplejszych dniach, ciesze sie na mrozny ale pogodny dzien, no i ze za godzinke przerwa na obiad :D a teraz poczytam wiadomosci, tak jak polecone ide na onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Margot jestesmy we dwojke ;) u mnie to wczoraj sie pokrecilo, wyszlam godzine za wczesnie, dobrze ze pokapowalam sie na przystanku, bo musialabym godzine wystawac na dworze (padalo...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim.. maremarie - oj, dobrze ze sie zorientowalas.. dzis rano powiedzialem synowi, zeby wracal do domu jesli autobus sie spozni.. Wiele szkol w kraju odwolalo lekcje na dwa, trzy dni.. Margot - no to fajnie.. :D wyszlas ze statystyki czy zostalas do konca? Napisz o swoim mieszkanku, czy kazda z was ma swoj pokoj czy mieszkasz z kims jeszcze? cedex - o bombe tez trudno, ale drobiazgi w rodzaju lusek czy naboi karabinowych to co roku znajduje w czasie wiosennych prac w ogrodku. Kiedys znalazlem kule armatnia, byc moze z czasow kiedy Szwedzi bronili sie na zamku sandomierskim przed wojskami hetmana Czarnieckiego.. Na M.S.M. bylem dwa razy, to niezapomniane przezycie.. za pierwszym razem zwiedzalismy wszystko, za drugim tylko spacer po uliczkach, murach obronnych.. ten widok z duzej odleglosci jest niesamowity.. Zooozia - jest jeszcze taka ciekawa sprawa z Bretani, ze od kilkudziesieciu lat domy mozna kryc tylko jednym rodzajem materialu a mianowicie kamiennymi plytkami. Kiedys byl to miejscowy lupek z kamieniolomow, teraz sprowadza sie chyba z Hiszpanii. Dzieki temu nie ma takiej pstrokacizny na dachach jak w Polsce.. Jest jeszcze taki rejon, gdzie kryje sie domy trzcina, bo to jest material miejscowy, z bagien otaczajacych wioske.. Kazdy mieszkaniec ma swoja przystan i lodke, maja prawo polowac i korzystac z trzciny na tych bagnach.. Niektorzy maja lodki dla turystow na przejazdzki po kanalach.. ayme - mozna pisac... :D witaj na topiku, zajrzyj do nas jeszcze.. 102 - witaj slomiana wdowo, dawno Cie nie bylo... swietny ten kotek, fajnie ze trafil do was.. GNU - zona mojego brata tez pracowala jako sub... tylko ze w szkole prywatnej, byly lepsze zarobki, ale nieplatne wakacje.. w wakacje pracowala jako opiekunka na obozach letnich.. To akurat mi sie podoba w Ameryce - specjalne miejsca, gdzie jest organizowany letni wypoczynek dla dzieci.. ok.. na razie pappapapa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, widze Margolcia zadomowiona w Irlandii;-) Kokus zamarza hehe czytam wszystko, tylko czasu na pisanie brak.. we wtorek i srode mamy audit w pracy. Przyjezdzaja federalni sprawdzac dokumenty, obserwowac klasy i takie tam, wiec od tygodnia nie spie;-) od rana do wieczora w pracy, a po pracy papierzyska w domu..oby do jutra Trzymajcie kciuki.. pozdrowienia dla wszystkich stalych i nowych bywalcow;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co maja ze soba wspolnego laptop z autem? : raz go daj do naprawy to co chwila cos nowego zacznie sie psuc.... taki to wlasnie mam cyrk z laptopem.... caly dzien zmarnowany.... Jay - a skad Ty jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam dzis jechac do tej szkoly.. ale niestety rano nie moglam sie podniesc z lozka .. jednak dopadlo mnie przeziebienie..wrrr.. Kokus 🌻 trzymaj sie cieplo:) u mnie wlasnie zaczal snieg padac po 2 tygodniach pieknej wiosny (+15C).. A co do subowania, w jakim stanie bratowa pracowala? bo tu w NY (i w PA tez) sub jest oplacany tylko za te dni kiedy przychodzi subowac.. co oznacza, ze w wakacje nic nie dotaje.. ale dobre jest to, ze kiedy dzwonia do ciebie o 5 rano, ze cie potrzebuja, zawsze mozesz powiedziec, ze dzis nie mozesz (np w czasie choroby) i nikt cie nie bedzie za to gonil. dlatego spokojnie juz pod koniec maja moge sobie leciec do domciu. opuszcze tylko jakies 2tyg zajec w czerwcu.. wracam pod kolderke troche sie wygrzac. 3majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnu generation - witem rownie serdecznie!! jestem (na razie jeszcze) w Stuttgarcie, Niemcy. Jak dlugo, czas pokaze.... Ty jestes w Amilandzie, no nie? mialam przed tygodniem tez tam jechac na konferencje, ale zostalo odwolane z powodu kosztow... :( No ale moze kiedys prywatnie pojade w twoje katy. jejka, chyba bardzo zimno u nas sie zapowiada, jezeli te mrozy od kokusia do nas przyjda no to sie nie ruszam z domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kokus jezeli tylko masz czas i chec to pisz mi o Bretanii, pewnie pomyslisz ze jezeli jestm taka ciekawa to powinnam sobie kupic przewodnik:) mam jeden w domu , ale ja wole miec info z pierwszej reki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opatulilam sie w koc i siedze przed komputerem z kubkiem herbaty w reku i termometrem w buzi. wlasnie czytalam sobie na Onecie wiadomosci o tych mrozach i zamknietych szkolach. w komentarzach do artykulow jeden inteligent z Kanady napisal, cytuje: \"U NAS W CANADZIE BYLO BY TO NIE DO POMYSLENIA!!!! U nas w Canadzie dzieci chodza do szkoly nawet gdy temperatura spada do minus 40 stopni Celsjusza. Co kraj to obyczaj. U was w Polsce uczy sie dzieci nierobstwa od najmlodszych lat. Pozniej dziwicie sie, ze wyrastaja na obibokow, oraz cwaniakow, ktorzy maja dwie lewe rece do pracy. Wy Polacy najlepiej sie czujecie wtedy, gdy macie wyjatkowo dlugie weekendy jak np. w Maju. Byscie tylko lezeli i sufitowali.\"..... Slow mi brak.. zalosc, zalosc, wstyd.. maremarie 🌻 ano, w Stanikach mieszkam. ale marzy mi sie powrot do PL, albo gdzies blizej Pl Zoozia 🌻 witaj 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandra 86
Coucou, Dawno tu nie zaglodalam, a widze ze duzo nowych osob tu i to z Fr. :) Wiec troche mysle wiecej czasu bede miala wiec moze czesciej bede zaglodac na ten topic. Umnie jak na zime ladnie jest. Ale mrozy do Pl doszy jeju catastrophe :( Hm a ciekawe czy jest tu ktos z Irlandii kto mieszka tam. Wiem ze Margot przebywa tam. A le czy jest ktos kto tam mieszka? Pozdrawiam stalych bywalcow jak i nowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witajcie.. No to dzisiejsza noc ma byc najzimniejsza.. Juz teraz jest -24 st. wiec do rana -30 bedzie napewno.. Alexandra - koniecznie zagladaj.. GNU - nie bardzo wierze, ze to pisze ktos z Kanady. Tak samo czesto sa posty zaczynajace sie od \"u nas w Stanach..\" i niezaleznie od tematu jest to totalna krytyka.. Zauwaz to.. Zooozia - kliknij na moj nick, tam jest adres, podesle Ci fotek z Bretanii.. maremarie - oj, chyba przyjda.. wyglada na to, ze cala wschodnia Europa jest opanowana.. a te sniegi w Stambule? i 30 st mrozu w Rumunii? (Jay jest z Poludniowej Karoliny..) GNU - moja bratowa mieszka niedaleko Ciebie, w NJ, 50 minut jazdy na zachod od Nowego Yorku.. Jay - w domu pale i w piecu i w kominku i mam cieplo.. Dzisiaj po poludniu zabralem psy do domu, laza za mna wszedzie.. nawet teraz przyszly do pokoju, jedna lezy pod nogami, a druga obok.. Coraz wiecej ptakow korzysta z mojego dokarmiania - obok sikorek bogatek jest tez sikora modra, obok kwiczolow jest tez kos, na zamarzniete jablka przylatuja wrony i sroki, a za stawem dokarmiam bazanty... No i oczywiscie stado wrobli.. to tyle ze zziebnietej, poludniowo-wschodniej Polski.. trzymajcie sie cieplo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
....dobry wieczór wszyscy Forumowicze! :) Witaj Margot i cedex bo my juz się "znamy" :) ...juz niedługo będe jak większosc z was za granicą..we Francji..juz doczekac sie nie moge! Huraa!...idę wkrótce spac bo rano zajecia z lektorką franc. trzeba sie podszkolic bo bez tego kiepsko,prawda cedex i Margot ;) ? ...bonne nuit! pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zupelnie nie mam humoru! A wlasciwie nie mialam, bo troche mi juz przeszlo... Obwiesscili mi dzisiaj na uniwerku, ze zajecia, ktore sobie wybralam, musze czesciowo pozmieniac... 😡 We Francji powiedziano mi, ze moge wybierac zajecia jakie mi sie podobaja, byle by byly zwiazane z Europa i Unia Europejska... No i takie wybralam... A tu sie okazalo, ze nie moge mieszac kursow z poziomu \"undergradute\" i \"postgraduate\" 😡 Zalamka... Zajec z jednego i drugiego poziomu mam rowno pol na pol i co dalej... Najpierw zdecydowalam sie wziac jednak zajecia z poziomu \"undergraduate\", bo bardziej sa zwiazane ze moimi studiami... A teraz musze to wszystko zmienic, bo istnieje ryzyko, ze nie zalicza mi tego Sokratesa w Aix... 😡 Najgorsze jest to, ze w Galway chca studiowac cos zwiazanego z Europa i Unia trzeba naprawde pomieszac poziomy... i z dwojga zlego, po przemysleniu wszystkich za i przeciw, wole wziac zajecia z 4 roku, zeby byc pewnym, ze mi je w Aix zalicza! Kanal na 150!! A juz przeciez leci 3 tydzien zajec! :o Mialam juz naprawde chwile zalamania... rozryczalam sie jak bob w bibliotece... To jest cholernie dolujace! Ze tez nikt nam nie mogl powiedziec tego wczesniej... Nic, wyzalilam sie. Teraz musze zmykac. Musze bowiem poprzemyslac rozne obcje. Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) po malej przerwie widze wiele zmian u stalych bywalcow:)....ja juz jestem po malym narciarskim urlopie:) to byl moj debiut na dwoch dechach....ale wciaz jestem w jednym kawalku i bardzo sie ciesze ze zlapalam bakcyla:)) Trzymajcie sie cieplutko:) dziekuje za pamiec i maile:) papa do milego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
...witajcie wszyscy forumowicze!!!....życzę wszystkim cudownego dnia!!!... Margot :) głowa do góry..wiem,ze to irytujące kiedy nie wszystko układa sie po naszej mysli!!..ale bedzie ok..mimo,iz masz problem z "tymi" zajeciami na studiach..moze da sie cos zrobić!!!.... :) paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam Polonie, ja jestem na Islandii juz od 14 lat, kocham ten kraj i nie chce wracac do Polski, tutaj mam cala moja rodzine, dom, prace i przyszlosc. Chodz czasami zatesknie za Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus- jak ty ladnie potrafisz pisac o naturze i ogolnie, jak to sobie czytam w pracy to jest dla mnie czyste odprezenie :D gnu - co ten \"kanadyjczyk\" tam pisze to jest uogolnianie, wszedzie sa obiboki, obojetnie w jakim kraju (Tutaj w Niemczech jest duzo wiecej wolnych dni niz w Polsce a i tak narzekaja). No i oczywiscie szybkiego powrotu do zdrowia!. Jak dlugo juz mieszkasz w stanach? margot - glowa do gory! nie przejmuj sie za bardzo, z pewnoscia nie jest przyjemnie jak plany sie wala,ale przeciez juz znalazlas wyjscie, i wszystko idzie do przodu :D Studiujesz moze cos w kierunku gospodarki europejskiej? dodoiTakDalej - twoj link nie funkcjonuje :( no a u mnie dzisiaj znaczniej wiecej stresu, ale czas na topik juz musi sie znalezc, praca to nie wszystko :) laptop wyzional ducha, mam teraz zastepczy. Jezeli sa miedzy wami mole ksiazkowe, to moge wam polecic ksiazke niesamowita: czytajac ja mozna sie posmiac, powkurzac, zastanowic, zadziwic to znaczy cala paleta odczuc, super, niestety zapomnialam autorki... :( jutro napisze.. kokus- pisz tak dalej! :D zycze milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o! widze, ze nasze forum sie nareszcie nieco ozywilo! bardzo mnie to cieszy! maremarie 🌻 - podaj koniecznie tytul i autorke! jestem wiecznym poszukiwaczem ciekawej lektury! tak z ciekawosci: czytasz po polsku, czy po niemiecku? mi jest to obojetne... Jakie ksiazki lubisz najbardziej? A tak w ogole, to gdzie Ty pracujesz, bo chyba przegapilam ;-) Pingo 🌻 - witaj! mielismy tu juz kilku forumowiczow z Islandii! Ewulek🌻 - Fajnie ze sie zdecydowalas na wyskok na narty! Ja uwielbiam ten sport i jestem od wielu wielu lat zawzieta narciarka! Zaden stok nie jest mi grozny ;-) w zeszlym roku zaszalelisismy z kolega i zjechalismy znajbardziej stromego stoku Austrii! byl oblodzony i otoczony czerwona tasma z ostrzezeniami... ale dalismy rade! trzeba jechac ofensywnie, bo inaczej, gora przejmie kontrole nad toba, a to nie dobre... Margot🌻 - Glowa do gory! musisz sie co prawda przestawic, ale moze Ci sie chodzic na niektore interesujace Cie wyklady jako \"gosc\"? Pamietaj, nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo! Kokus🌻 - Jeju jaki mroz u ciebie! Tutaj ciut lepiej, ale niewiele! Ale ciesz mnie to, bo powietzre jest suche, takie krystaliczne, slonce swieci jak szalone i widoki sa piekne, takie ostre... Niezla historia z ta kula armatnia! na moim ogrodzie rokrocznie byli saperzy! W kazdym sezonie wykopywalismy nowe granyty... Poza tym we Wroclawiu, ktory byl przeciez twierdza, jest bardzo duzo niewypalow. Kilka lat temu, przy remoncie torow tranwajowych znaleziono pod wielkim skrzyzowaniem, pod torami tramwajowymi (tam gdzie ciagle dudni) wielka bombe! Kilka metrow dalej stoi Poltegor- wtedy jeszcze najwiekszy biurowiec w miescie! Cale szczescie saperom udalo sie to znalezisko rychlo wczas unieszkodliwic... Gnu🌻 - wracaj do zdrowia! Masz racje z tym prostackim wpisem z Onetu! wstyd! Jay🌻 - jeju, jak Ciebie rzadko tu \"widac\"! Powodzenia w pracy! Mam nadzieje, ze wszystko wypadnie bardzo pomyslnie! Martenka, Alexandra, Zoozia 🌻 🌻 🌻 - witajcie! Juz mam AUTO! Kupilam w poniedzialek wieczorem mojego fiacika Punto. Jest bardzo OK. Nie rdzewieje mimo zaawansowanego wieku, jezdzi jak strzala ;-) i zapala za pierwszym razem mimo 25°C Mrozu... Jak na wloskie autko, to calkiem niezle! Wczoraj planowalam caly dzien na urzedy, ale w 2,5 godziny wszystko zalatwilam! Przemeldowalam sie, zglosilam separacje od meza, zmienilam karte podatkowa i klase podatkowa, dowiadzialam sie wszystkoch szczegolow pobytowchch, wyjasnilam wszystko odnosnie przyjecia niemieckiego obywatelstwa (zaproponowali mi to sami i to jak zaznaczyli bez jakichkolwiek egzaminow- ale i tak nie chce...) w urzedzie pracy wyjasnilam wszystko odnosnie zezwolenia na prace, w urzedzie stanu cywilnego ustalilam wszystko odnosnie uznania polskiego rozwodu, w urzedzie komunikacji zarejestrowalam samochod, zalatwilam ubezpieczenie... Jednak te urzedy tutaj pracuja szybciutko! No nic to, czas juz na mnie! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
Witam wszystkich serdecznie!!! :) ..widzę,że wszysy zapracowani bo mały ruch na forum :) Kokuś, skąd tak doskonale znasz Bretanie?Pracowałeś tam czy przebywałeś turystycznie?..zgadzam się z Tobą w 100%..Bretania jest cudowna!!!...A ST Malo...St MIchel...hmmm..cudowne miejsca...ach!cudowne... Miłego wieczorku życzę wszyskim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, no dzisiaj to kiepsko ladowalo mi kafejke, cos bylo z network w pracy :( witam wszystkich nowych przybyszow :D naneczka: autorka Nathalie Nothomb \"Reinheit des Mörders\" (http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/3257228279/028-0821252-4319762), niestety rzadko czytam po polsku - musze to zmienic! mam nadzieje ze nie za duza wale bykow ;) jakby co poprawcie mnie! nie obraze sie. Pracuje jeszcze w IBM, co potem i w jakim zakatku kraju jeszcze nie wiem.... (moze wroce do monachium - tutaj w okolicach nie ma niestety zadnych ladnych jeziorek na lato, zapomnij a fajnych baggersee ...) a poza tym mozemy naprawde podac sobie grabule ;) jak tez wlasnie rozwodze sie i papiery niemieckie niekoniecznie musze miec, no chyba ze moge zachowac polskie (ale to jest o ile sie orientuje niemozliwe...). Jak bede miala DSL-a to zaloze sobie SKYPA i pogadamy sobie, co? no i oczywiscie : zadowolenia z autka :) moje autko jeszcze uzyczam ex, no ale jezeli nadal bedzie tak cholernie zimno to chce z powrotem!! smieszne ale jakos przywiazalam sie do tej blaszanej kisty ;) ludzie, przestancie z tymi bombami ... u mnie nad domem przelatuja samoloty :( jak slysze jeszcze te historie to ojejka.. kokus, martenka - st.malo, st.michel , ja to kiedys slyszalam ale chodzilo o channel islands, nalezy to do Bretanii czy do Channel Islands? no nic, to na tyle, ciesze sie na wasze wpisy ! papatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podrawiam z Paryża
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość au-pair
Sorki, ze sie tu wciskam, ale moze akurat ktos z Was chce zmienic "prace" o ile mozna ten program nazwac praca. Poszukuje dziewczyny, ktora przyjechalaby 20 kwietnia na moje miejsce do opieki nad 2 dzieci w Holandii (dzieci: 18 miesiecy i 4,5 roku, starsze chodzi do szkoly, wiec luz blues) Kieszonkowe: 350 euro/ m-c, mieszkanie i wyzywienie zapewnione przez rodzine. Pobyt legalny + ubezpieczenie. Wymagane podstawy j.angielskiego oraz prawo jazdy. Z checia odpowiem na pytania o mojej rodzince, ktorej chce pomoc kontakt: jsaczawa@o2.pl GG: 2605619

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bienvenue :) Jak obiecalam zajrze na ten topic. uffff i udalo sie wyskrobac troch e czasu. Mam duzo teraz wolnego przez tydzien no ale jak to ja malo kiedy mam czas. Zawsze go jakos milo wykorzystam. A wiec dzis troche wzielam sie za eksperymentowanie w kuchni. M.in placek wegierski, charlotte a la francaise, a jutro postaram sie zrobic fondue :) Moze macie jakies faine przeoisy kulinarne z krajow i regionow w ktorych mieszkacie? jesli tak mozemy sie powymieniac Kokus - witaj :) Naneczka - witaj :) pozdrowionka dla wszyskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc.. juz troche za pozno na pisanie.. ale przeczytalem.. :D wszystkich pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Aleksandra - co do przepisow kulinarnych to zajrzyj na .. au-pair - niestety, nie skorzystam.. chociaz, jakbym sie dluzej zastanowil.. maremarie - nie jestem pewien, czy Mont Saint Michel mozna zaliczyc do channel islands.. chyba raczej to jest wyspa Jersey i cos w poblizu.. w dodatku M.S.M. nalezy do Normandii, niestety.. Napewno Saint Malo nalezy do Bretanii, ale to miasto na wybrzezu.. Nie zawsze jest dzien i nastroj do pisania... w dodatku ostatnie dwa dni nie mialem czasu na kompa.. Teraz mam duzo czasu na obserwowanie najblizszej natury.. Dzisiaj zarzucilem na siebie stara firanke i tak ukrylem sie obok skrzynki, do ktorej sypie nasionka dla wrobli.. mialem je na wyciagniecie reki.. chyba z pol godziny obserwowalem jak sie najadaja.. a jakie ostrozne? zlapie taki kilka razy do dzioba i myk.. juz go nie ma.. furkot taki glosny, ze az chce sie odruchowo uchylic w bok.. a wczoraj widzialem jak wreszcie dzieciol sie odwazyl pozywic sloninka dla sikorek.. uderzal w nia dziobem z taka sama technika jakby to bylo kawal drzewa.. jak wczesniej probowal, to nie mogl sie przytrzymac lapkami, chyba byl zaskoczony jak mu pazurki wlazily w sloninke. Sprawdzilem w ksiazce, ze nazywa sie dzieciol pstry duzy - ale wcale duzy nie jest, wielkosci szpaka.. Martenka - w Bretanii bylem dwa razy po dziesiec dni, ale to wystarczylo, zeby zakochac sie w tym kawalku Francji.. Pamietam szczegoly, ktore inni zapominaja juz na drugi dzien po wyjezdzie.. Laurowy zywoplot na drodze prowadzacej do przystani stateczkow turystycznych nad Golf de Morbihan.. mewe, ktora przeleciala mi tuz kolo glowy na murach Saint Malo.. pyszny deser w stolowce uniwersyteckiej w Rennes. A przede wszystkim ludzi, przesympatycznych.. Aha widzialem tez Fiata 126P z rejestracja paryska przed pensjonatem w jednej z miejscowosci wypoczynkowych nad oceanem.. Z kazdego wyjazdu mam po okolo 200 zdjec.. Naneczka - gratuluje autka.. Punta mi sie bardzo podobaja.. A jaki kolor? Gratuluje zalatwienia tylu waznych spraw w urzedach w tak krotkim czasie.. jestem oszolomiony.. Pingo - witaj na topiku... nie za zimno jest na tej wyspie? Ewulek - jak fajnie, ze zajrzalas do nas.. rozwijaj tego bakcyla, tylko ostroznie.. :D Margot - no i co? czy juz sie poukladalo? trzymam kciuki.. :D ok, na razie papatki dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexandra - niestety nie moge ci sluzyc jakimis przepisami, stoluje sie w kantynie, najczesciej zajadam dania wloskie albo chinskie i takie tam inne kreacje zeby tylko zaspokoic glod :( poza tym w baden-wirtembergii jedza ciezkie potrawy i nie za bardzo apetycznie wygladajace... au-pair - to w wieku 4,5 lat dzieci w holandii juz chodza do szkoly? przedszkole chyba, co? spytam sie siostry kokus - mnie to zawsze wroble zadziwiaja: przyleca chmara, narobia halasu a nagle na raz dwa trzy cisza :). Ja dzisiaj wybralam sie na spacer do lasu, sniezek popadal bylo slicznie, ale co chwila ladawalam na \"szanownej\" bo pod sniegiem lod ;). Na Channel Islands fajnie by bylo sobie pojechac na wiosenke (kiedy w koncu bedzie cieplo??) :D pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×