Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc dziewczyny.. melduje sie, ze jestem, po raz pierwszy mam wolna sobote..:D wszystko przeczytalem, odpisze pozniej - chyba dopiero jutro.. sprawdze poczte jeszcze.. pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. zrobilem sobie przerwe na kawe.. od rana (10 am) pracuje w ogrodku, trzeba zrobic porzadki rozne po nocnej ulewie.. Naneczka - dziekuje za zdjecia, bardzo ladne tereny.. Lubie poczytac co piszesz o sobie, znajomych i okolicy.. Squirley - mam nadzieje, ze to autko nie zrobilo Ci dalekosieznych klopotow w pracy.. Tak to bywa z pojazdami, ze psuja sie w najmniej oczekiwanym momencie.. Wkrotce po moim wyjezdzie popsul sie alternator - czyli podobnie jak u Ciebie - i zona musiala zaprowadzic samochod do mechanika, a sama jechac komunikacja miejska w waznych sprawach - do czego absolutnie nie jest przyzwyczajona.. Aggaa - uwazaj na te ksiezycowe noce, bo wtedy wilkolaki grasuja..:D BlingBling - lbs czyli funty to jest 0,44 kg, ale co to ma wspolnego z zakupem butow? Napisz cos wiecej tutaj albo na moja poczte (jest pod nickiem) to moze zapytam siostry.. Bede dostepny do niedzieli wieczorem euro-czasu.. A czy ja moge prosic o Twoje fotki? Dark Elf - bardzo sie ciesze, ze jestes zadowolona z pracy, bo pamietam jak Ci dokuczalo to siedzenie calymi dniami w domku.. Masz moze jakies zdjecia swoich pieskow? bardzo prosze, jesli masz jeszcze moj adres.. Jade - mam skype ale na kompie w kraju, tutaj nie.. nawet ze skanera nie moge skorzystac, bo szwagier korzysta tylko z drukarki i ksero, a nie ma zainstalowanego programu na skaner.. Ale jak bedziesz u siebie w Kanadzie to kliknij mi zwykly telefon, domowy, chetnie zadzwonie.. :D bagatelka - no to masz orzech do zgryzienia.. trzymam kciuki, ze Twoj wybor bedzie dla Ciebie jak najbardziej korzystny.. Co do czipmankow to miejscowi Polacy mowia na nie \"wiewiorki ziemne\", akurat w ostatnim tygodniu mialem okazje im sie przyjrzec nieco blizej, chyba prace budowlane im nieco zniszczyly teren zyciowy.. Strasznie ruchliwe to zwierzatko.. 102 - nie ma tego zlego co by na lepsze nie wyszlo - chyba sie sprawdza u Ciebie.. Zycze powodzenia.. Powiem Ci tylko, ze kazdy zolnierz ma nad soba dowodce, wiec trzymaj fason, wydawaj polecenia i konsekwentnie pilnuj ich wykonywania - to takie powiedzenie z wojska.. Maremarie - no widzisz, zadnej prywatnosci nie ma na tym internecie..:D Trafne porownanie rozwodu do kocich bakow.. brawo.. Cassandra - ta wiosna w Polsce bywa rozna, ale z tego co wiem, to trafilas na ciepla odmiane wiosny.. Trudno, nie pozostaje Ci nic innego jak odwiedzic sklepy.. :D Piwonia - gratuluje nominacji, trzymam kciuki, ze na tym sie nie skonczy. Zreszta, jakby nawet to i tak bedziesz miala najlepsza nagrode za kilkanascie dni.. Po urodzeniu bedziesz chyba musiala troszke sfolgowac.. GNU miala wyjechac na wakacje, ale chyba dopiero za kilka dni (chyba..) Margot - jejku, uwazaj na siebie bardzo.. i koniecznie zamykaj pokoj na noc.. Dobrze, ze juz niedlugo wracasz do siebie, do domu i meza.. Powodzenia.. 🌼 naneczka - jeszcze dotarlem do Twojego wpisu.. faktycznie tutejsza infrastruktura polska jest bardzo rozbudowana.. Jest tez inny akcent - jak spotykam facetow o czerwonych twarzach i chwiejnym kroku, to na 80 % moge byc pewien, ze mowia po polsku.. pozostale 20 % to moga byc rosyjskojezyczni albo z bylej Jugoslawii, ale oni wiecej mieszkaja w sasiednim Passaic.. ok, na razie koncze, jak pominalem kogos to sorki, pozdrowienia dla wszystkich i slonecznej niedzieli zycze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus jesli tylko napiszesz mi swojego maila to wysle fotki bo widze ze w nicku nie ma A ta waga byla potrzebna zeby okreslic ile bedzie kosztowac przesylka paczki Widze ze uwaznie czytasz kazdy wpis bo do kazdej z nas cos napisales to bardzo mile No wlasnie ja nie mam fotki nikogo z was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, zegnam sie z Wami na pare tygodni bo jade do Polski :D A tam raczej nie bede internecic ;) Dla wszystkich usciski i gudlaki i 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was rodacy mam syna we francji w Paryż.Bardzo za nim tęsknię.Mieszka tam na stałe.Widzimy się raz na rok.Pozdrawiam was serdecznie i trzymajcie się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>kokus -dzieki za wpis- hehe..wilkolaki mi chyba nie groza...;-) >bagatelka- milej podroz zycze!! i baw sie bajecznie... Dzis bylismy w Stoke -on-Trent..i w Coventry...widoki po dordze bajeczne, Coventry- STRASZNE, to drugie miejsce ot takie sobie... jutro chyba pojedziemy sobie pozwiedzac zamek w Ludlow...jesli pogoda dopisze - a ma nie dopisywac caly tydzien- a jak nie ..to sie cos innego wymysli na niedziele..pozdrawiam wszystkich ide spac bo padam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam wszystkich serdecznie... chcialam wam powiedziec ze moj facet jest aniolem, bylismy na zakupach i pomogl mi wybrac buty!!!nadal jestem pod wrazeniem. mam pytanie- ktoras z dziewczyn wychodzila za maz za amerykanina w Polsce. prosze o kontakt... ;-) zadziwia mnie jedna rzecz- jak faceci robia pranie nie segreguja kolorow i nigdy im nic nie farbuje. jak oni to robia????? buzka, znikam na wesoly weekend, ktory mial byc deszczowy i zimny a jest przepiekna pogoda. znajac moje szczecie jutro bedzie lalo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko wszystkie forumowiczki/forumianki :) z cieplego nocnego Budapesztu. Mieszkam tu od roku i juz niedlugo jade dalej. Przyjechalam tutaj na studia i faktycznie na poczatku czulam sie jak gosc i nie moglam znalezc swojego miejsca, jezyka nie znam do dzisiaj oprocz paru podstawowych zwrotow i nabytej umiejetnosci domyslania sie o co chodzi madziarom :) Teraz z kolei po roku pokochalam to miejsce, i jak miesiac temu bylam w Polsce to bardzo tesknilam za Budapesztem. Na wakacje jade do Holandii lub Anglii popracowac, a po wakacjach zaczynam studia w ...Szwecji/Sztokholmie badz Anglii/Oxfordzie (w pierwszym miejscu juz mnie przyjeli, czekam na odpowiedz z drugiego - wole chyba to drugie miejsce). Wszedzie biore ze soba mojego Ukochanego, bo to on sprawia ze wszedzie czuje sie jak w domu. Boje sie moze troche tylko zabiegania o prace w Anglii czy Szwecji - nie wiem od czego zaczac. W zeszlym tygodniu kontaktowalam sie przez neta z pracodawca angielskim, ktory jak zobaczyl moje CV (ide w kierunku akademickiej kariery, stad duzo stopni naukowych itd.) - to powiedzial ze nie mam doswiadczenia w zawodzie.. sprzataczki... bo o taka prace prosilam u niego na wakacje... no ale coz, moze za nisko mierze czy jak ?? inna sprawa z moim zanizonym poczuciem wlasnej wartosci... czego sie boje w holandii.. stereotypow o Polakach... czy to prawda ze oni tam traktuja Polki jak tani towar? tak gdzies na forum czytalam i sie przerazilam... czego sie boje w anglii.. szukania pracy ... :) czego sie boje w szwecji.. cen ..szukania pracy i zimna... :( ale ciesze sie ze jezdze po swiecie :D podoba mi sie to i lubie to poczucie ponadnarodowosci.. Bagatelka - genialny pomysl z forum !!! czytalam od poczatku :) ale wymieklam na ktoresnastej stronie :) pozdrawiam jeszcze raz Kochani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedeńka
Czy jest ktoś z Wiednia ?Bardzo zleży mi na informacji.!!!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość austra
Witam serdecznie! Jak przeczytałam to całe forum to tylko my się chdce wyć.Tęsknie i tyle kurwa powiem!Nie mogę choć pragnę!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej.. wiedenka - od jakiegos czasu nie mamy regularnej przedstawicielki topiku we Wiedniu.. austra - nie rozumiem ale wspolczuje... sargebaraczka - serdecznie pozdrawiam i witam na topiku.. rozumiem Twoj bol z wegierskim jezykiem, mam szwagra i szwagierke, oboje Wegrzy.. :D 102 - no, tez jestem pod wrazeniem, ale wybierac butow bym sie nie podjal.. Natomiast co do kolorow w praniu to nie pamietam, zeby mi sie cos zafarbowalo. Segregowalem tylko na ciuchy robocze i wyjsciowe.. Tym razem podczas pobytu tutaj cale pranie organizuje mi Mama - kupilem w Polsce porzadna pizame i tutaj po pierwszym praniu zrobila sie jakby przykrotka..:D Aggaa - zycze dobrej pogody.. sowa1957 - witaj na topiku... Do Paryza nie jest daleko przeciez.. Dla Ciebie rowniez pozdrowienia.. Bagatelka - zycze szerokiej drogi, znaczy sie wysokich lotow.. i mnostwo gudlakow.. a teraz ide spac... baj, baj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane baby i Kokus, Znikam na chwile, jest mi ciezko bardzo, we wtorek zmarla moja tesciowa, wczoraj byl pogrzeb, dom pulsuje od wizyt skladanych pzrez czlonkow rodziny, znajomych blizszych i dalszych, wiec na razie wszyscy sie jakos trzymaja. Za tydzien zaczynam medyk, mam wytyczne co do rzeczy, ktore powinnam umiec zanim zaczne zajecia, wiec jestem troche zajeta przez to tez. Jak sie wszystko uspokoi wroce na forum, a teraz na chwilke sie pozegnam, milego dnia wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay wyrazy wspolczucia. Pewnie teraz musisz zrobic duzo przeczy pozalatwiac kilka spraw. Bedziemy czekac na powrot Hm z Wiednia mam kolezanke na innym topicu ,ale w tej chwili bardzo zaganiana,nie jestem pewna czy tu tez zaglada.lub zagladala 102 mojemu facetowi zawsze podobaja sie rzeczy ktore ja wybiore,nawet kupuje mu ciuchy bez jego przymierzania itp Hm a co do moich zakupow, moze i by sie sprzeciwil gdyby to bylo cos co by sie nie meiscilo w jego wyobrazni. Gratuluje twojemu TZ dobrego gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinek
czy to ze pomoglem cioci wybrac buty i namierzylem w sklepie pare fajnych bluzek/koszulek dla niej liczy sie do mojej anielskosci? :D Naneczka fajne zdjecia :) pozdro wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam Kochani... co tam slychac w ta pochmurna niedzielke?? Dzis jest tutaj Dzien MAtki i idziemy z nia do restauracji na obiadek... Kokus 🌻 jak tam zycie w Juesej?? nie tesknisz za Polska? 102 🌻 tez bym chciala zeby moj Mis byl aniolem i latal ze mna na zakupy hehe sargebaraczka i austra 🌻 - witamy na topiku Jay 🌻 wyrazy wspolczucia.. :( trzymaj sie cieplutko ... i powodzenia ze szkola bagatelka, Aggaa, blingbling, naneczka, maremarie macie po 🌻 i pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo wszystkim Wiedenka ja mieszkam w Austrii Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowienia z Tromsø! u mnie nawrot zimy, a bylo juz tak ladnie.... snieg stopnial, trawa sie zaczela zielenic i na nowo przyszla zima, niektorzy mowia, ze to juz koniec lata :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>Jay, wyrazy wspolczucia...wirtulay hug dla Ciebie. >Jade, dzieki za kwiatuszak..a wlasnie jak sie go \"robi\"? ...bo ja nie mam bladego pojecia o czyms takim jak wstawienie kwiatka pomiedzy slowami...beznadzieja :-0 Padam po pracy...dzis byl ciezki dzien pod kazdym wzgledem. Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Juz za 5 dni opuszczam Irlandie... Nie chce mi sie w to wierzyc! Ale to zlecialo! Szczerze mowiac, nie wyjezdzam stad z zalem... Na pewno bedzie brakowalo mi tego kraju, ludzi, ktorych tutaj spotkalam, ale zwlaszcza po ostatnich \"przygodach\" z moja \"droga\" wspolokatorka, ktorych ciag dalszy (ta dziewczyna ma cos z glowa... i jest niobliczalna :o )... czuje, ze czas wracac do domu! :) Rozpoczelam juz wielkie odliczanie :D Poza tym w ciagu ostatnich dni sporo podrozowalam... Najpierw wybralam sie z moja przyjaciolka z dziecinstwa i moim szwajarsko-wloskim wspolokatorem do hrabstwa Kerry na poludniu wyspy! Bylo fantastycznie! :D Z tym dwojgiem mozna konie krasc :D To byl istny powrot do dziecinstwa! Wysmialam sie i wybawilam za wszystkie czasy! Nawet zaliczylam wchodzenie na drzewa! :D A dzien pozniej wybralam sie z Francuzami (moi wspolokatorzy plus ich znajoma) oraz ja i Wloch z Szwajcarii do Irlandii Polnocnej! Bylismy zobaczyc slawna droge Olbrzmow (Giant\'s Causeway) - coz absolutnie niesamowitego!!! oraz Belfast i kilka innych mniejszych miasteczek! W ogole musze przyznac, ze Irlandia Polnocna duzo bardziej zachwycila mnie niz Irlandia... Moim zdaniem jest bardziej malownicza, bardziej kolorowa... i roznorodna! :) Bardzo duze wrazenie zrobil na mnie przejazd czarna taksowka (Black Taxi) przez dzielnice protestancka i katolicka w Belfascie... graffiti i te wysokie mury odzielajace jedna spolecznosc od drugiej... Jak tylko bede miala zdjecia, podesle je Wam! :) :) Bagatelka - udanych wakacji w Polsce 👄 :) Jay - bardzo mi przykro... Trzymaj sie dzielnie i wracaj do nas szybko ❤️ :) Dark Elf - to cudownie, ze udalo Ci sie znalezc prace! Widze, ze zmiana miejsca zamieszkania Ci sluzy :) :) Jade - ma mam Skypa: gosia-sylvain :) Czesto z niego korzystam. :) :) Aggaa - gratuluje nowej pracy :) :) Bling Bling - jak juz rozsylasz fotki, to ja tez poprosze! Odwdziecze sie jakimis! Na pewno :) Adres pod nickiem :) :) Squirley - wspolczuje Ci tej przygody z samochodem :o Mam nadzieje, ze auto juz jest sprawne :) :) kikus - bardzo sie ciesze, ze juz wracam do domu, bo Irlandka - chociaz ze mna ostentacyjnie nie rozmawia (fakt, ze wyjasnilam sobie wszystko z Francuzami odbiera jako dowod tego, ze jestem osoba dwulicowa... To nic, ze przy okazji wyszly wszyskie jej \"machlojki\"... :o )... Wlasciwie mam ja gdzies... Boje sie tylko o to, ze znajdzie jakis powod, zeby nie oddac mi depozytu... :o Pozdrownienia dla wszystkich, [i nowych, i starych czesc]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggaa - wiesz, ja wiem tylko jak zrobic tego kwiatka [ kwiat ] -nawiasy musza byc blizej slowa kwiat.. sama nie wiem jak robi jest lapke , serce itp. :( Margot - moj skype to joanna.wpg bardzo czesto jestem online :P dziewczyny mam takie troche nietypowe pytanie.... jesli podrozowalyscie ( np. linia PL -USA) czy Wasz okres sie spoznil?? jesli tak to ile dni? bo ja kurde wlasnie z rozterce jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puk, puk czy mozna sie dosiasc???? ja jestem w charleston, SC ( mam nadzieje ze JAY sie do mnie odezwie!!!!!:)))))), bo odkad tu jestem to nie nawiazalam jeszcze zadnej europejskiej znajomosci:(((( jestem z pieknego 1975 roku , wczesniej mieszkalam dluuuuuuuuugo w ffm, niemcy gdzie poznalam mojego meza , ktory mnie zaciagnal do swojego kraju (usa) by zalozyc rodzinke, wspolnie mamy 3letniego pelnego energii syna. CHETNIE dolacze sie do waszej kafeterii !!!:))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️❤️😘 Czesc !!!! Okropnie sie zaniedbalam i cale wieki mnie tu nie bylo..... Postaram sie nadrobic zaleglosci :) Mam wreszcie zielona karte, wreszcie kupilismy dom i jestesmy na swoim, bylam w Polszy i jade znow w wakacje ( przy okazji, znacie jakies naprawde tanie linie lotnicze ? To jakas paranoja, w lutym oboje polecielismy za niecale 1200 $ ), a teraz tylko dlatego, ze wakacje za jeden bilet chca 1400..... zgroza i pistolet sam mi sie w kieszeni laduje 😡 ), zoo w domu mi sie powieksza, sa juz dwa psy, kot i swieze znalezisko, zolw Oskar :D:D :p Wpadlam, bo przypomniala mi sie dawna dyskusja na temat \"polskiej zazdrosci i checi konkurowania\" w Stanach, na zasadzie \" wszystko jest ok jesli tylko Ty nie masz lepiej niz ja \" I postanowilam wkleic kawalek z gazety ( jak ktos czytal, niech mnie pominie ;) ) ****** ***** Mnie było ciężko, niech im też będzie ***** Piotr Gacek jest jednak wyjątkiem. Czasem wydaje się, że reformą imigracyjną interesują się w Ameryce wszyscy oprócz mieszkających tu naszych rodaków. Do wspierania projektów wprowadzających amnestię dla 11 mln nielegalnych imigrantów, wysyłania faksów, maili i dzwonienia do kongresmanów kilkakrotnie wzywał swoich członków i sympatyków Kongres Polonii Amerykańskiej (KPA). Z miernym skutkiem. Dlaczego tak się stało, skoro na reformie tak dużo można wygrać? - Nie wiem - przyznaje w rozmowie z \"Gazetą\" Cas Lenart, szef waszyngtońskiego oddziału KPA. - Musimy trochę tych ludzi obudzić. Bo przecież podajemy im wszystko na talerzu - do kogo mają zadzwonić, co powiedzieć lub dokąd wysłać list, faks albo e-mail. Ale jakoś trudno im sięgnąć po tę słuchawkę... Frank Milewski, szef oddziału Kongresu Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku, mówi, że wielu ludzi wcale nie chce reformy. - Stara Polonia, ludzie, których dziadkowie lub rodzice przyjechali do Stanów i musieli przejść długą drogę legalizacyjną, patrzy nieprzychylnie na szeroką amnestię - mówi Milewski. - Poza tym wszyscy wiedzą, że w reformie chodzi o miliony Meksykanów, a nie Polaków. - To takie myślenie: jak mnie było ciężko, to innym też powinno - mówi Elżbieta Baumgartner. Sprawa reformy imigracyjnej i nieudanych prób mobilizacji wokół niej polskich środowisk to dobry przykład tego, jak słabo zorganizowana i mało prężna jest Polonia w USA. Kongres Polonii Amerykańskiej skupia rzesze szacownych, często wiekowych Amerykanów polskiego pochodzenia podtrzymujących polskie tradycje, jednak z nielegalnymi, harującymi na \"kontraktorce\" na Brooklynie ma niewiele wspólnego. Wszyscy z rozrzewnieniem wspominają wielką, trwającą kilka lat akcję lobbingową na rzecz przyjęcia Polski do NATO. Od tej pory zabrakło tematów i ludzi, którzy by połączyli różne nurty polonijne. - Polonia w USA nie ma pasji, by działać, współpracować, poszerzać swoją wiedzę. Świadczą o tym choćby nakłady polskich czasopism bądź książek wydawanych w USA. W porównaniu z innymi nacjami, wcale tu nie liczniejszymi, jesteśmy daleko w tyle - mówi Elżbieta Baumgartner. Ilu ich jest Ilu Polaków przebywa nielegalnie w Stanach Zjednoczonych? Kongres Polonii Amerykańskiej szacuje ich liczbę na mniej więcej 70 tys., powołując się na dane ambasady USA w Warszawie. Inni polonijni działacze wymieniają liczby od 15 do 70 tys. Setki tysiący innych imigrantów z Polski albo w jakiś sposób zalegalizowały swój pobyt, albo są w trakcie. Oni do reformy podchodzą obojętnie. Na Greenpoincie można jeszcze spotkać wielu niemieszczących się w tych statystykach \"legalnych nielegalnych\", których reforma będzie dotyczyła w stopniu minimalnym. To ludzie, którzy przyjeżdżają do Ameryki na turystyczne wizy półroczne i po tym okresie wracają do Polski. Za jakiś czas znów tu wracają. Stąd ich przydomek - \"wahadłowcy\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balam sie, ze nie wystarczy mi miejsca :p pozdrowionka dla wszystkich i wielgachny ogromny 😘 dla mojej 102, slonko kochane ❤️🌻😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QQ 🖐️ A tutaj znowu pada :o Mialam sobie dzisiaj pobiegac po Galway z aparatem a tu tak brzydko... Nawet nie chce mi sie wylezc z lozka :o Moze sie jeszcze przejasni ;) :) Jade - 2 lata temu, po powrocie z wakacji z Polski okres spoznil mi sie prawie 2 tygodnie (!) a nie lecialam samolotem przez Atlantyk :o Na szczescie byl to falszywy alarm :) :) nikoia - jasne, ze mozesz sie dosiasc! :D Juz widze jak Jay sie ucieszy widzac nowa osobke z Charleston :) :) Gapa - widze, ze wiele pozytywnych zmian u Ciebie! Super! :) Nic, ide cos zjesc, bo jeszcze padne z glodu ;):P Do zobaczenia pozniej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tutaj dzisiaj cichutko - czyzbym tylko ja byla dzisiaj na posterunku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, mam troche czasu, wiec Wam troche popisze. Otoz dzisiaj bedzie u mnie bardzo polsko. Robimy co prawda z Francuzami i Szwajcarem grilla, ale na przystawke zaserwuje polski chleb (udalo mi sie kupic chleb na zakwasie w jednej z piekarni, w ktorej pracuje polski piekarz :D ) z pasztetem drobiowym rowniez z Polski! Ostatnio w pobliskim Dunnes Stores, wystawili cale 4 polki polskich produktow, od flakow z Pudliszek poczawszy, przez ogorki kiszone, na Grzeskach skonczywszy :D Zlosc mnie bierze, ze na sam koniec mojego pobytu tutaj wystawili takie rarytasy 😠 ;) Co prawda w Galway, sa 4 polskie sklepy... Robilam nawet w nich zakupy, ale wszystkie polozone dosyc daleko od mojego miejsca zamieszkania, wic nie bywalam w nich czesto... a teraz pod nosem mam takie pysznosci! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyslalalm swoje fotki do kazdej z was,tzn do tej ktorej adres jest pod nickiem. Od Jade i Maremarie wrocily Teraz czekam na wasze twarzyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka235
witam wszystkich ze Słowacji. Wiem że to blisko polski ale i tak tęsknie za rodziną, a nic nie wskazuje na to żebym mogła do nich pojechać. naszczęście mam ze sobą tą jedyną połówkę i mogę się jej wyżalić ze wszystkiego.Jest juz maj więc robi się coraz cieplej można pospacerować i pozwwiedzać. Siedzę teraz w pracy i nudzi mi się nie chce mi się pracować pozdrawiam wszystkich rodaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 witam serdecznie wszystkich a zwlaszcza nowe osoby..sama w sumie jestem tu nowa- stara-pierwszy raz zaczelam pisac ponad roku temu, ale jakos tak wyszlo, ze pare razy cos poklikalam i tyle..traz wrocilam i co rusz to cos pisze, bo jest tez co pisac - rok temu naprawde nie bylo. >witam nowe osoby - Kati, Olajda_S,nikoia i chyba tez Gapa oraz myszka 235 >Margot - dziekuje :-) >Jade- dzieki za instrukcje do kwiatka...heh zaraz sie okaze czy dobrze wszystko zrobilam. U nas pogoda jest kompletnie nie majowa. Jest ZIMNO, tak zimno, ze musielismy z powrotem wlaczyc ogrzewanie wieczorowa pora. Do pracy chodze w swetrach. I najlepsze jest to, ze tak ma byc przez caly tydzien i weekend... Nie mam jeszcze szczegolow nowej pracy, ale szkola ktora chce podpisac ze mna umowe odnosnie tlumaczenia ma sie ze mna skontaktowac. Czekam z niecierpliwoscia. A tymczasem ide przygotowac sie na jutrzejszy dzien...mam dosyc wymagajaca uczennice, ktora ostatnim razem calkowicie zle mnie zrozumiala i prawie ze krzyczec na mnie zaczela. Na szczescie w pore wytlumaczylam jej znaczenie zdania..i sie uspokoila, ja zreszta tez. deszczowe pozdrowienia z kraju Szekspira dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×