Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

:) Krispina - fakt, Erasmus w Irlandii byl trudny. Na pewno nie byl to spacerek jak w co niektorych krajach. Mialam naprawde mnostwo pracy... Duzo wiecej niz tutaj we Francji, gdzie studiuje \"normanie\"! Na razie jeszcze nie znam wynikow, ale mysle, ze sobie poradzilam. Moj angieski przed wyjazdem nieco kulal (przed wyjazdem do Francji mowilam bardzo dobrze, niestety dlugi pobyt tutaj i moje nastawienie na francuski zrobily swoje :o ), ale bardzo szybko wszystko zaczelo wracac... stracilam okropny francuski akcent, z ktorym przyjechalam... wrocila tez latwosc w pisaniu i w mowieniu! :) Pod wzgledem jezkowym pobyt byl naprawde na wielki plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krispina
no wlasnie.......m a r g o t , a jak ci sie podoba francja? ja bylam w paryzu , a ty ? widzialas moze muzeum picassa??????ja go uwielbiam a kiedy idziemy spac??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) krispina - mieszkam w Prowansji w malym malowniczym miasteczku (to juz jest wlasciwie podnoze Alp). Studiuje w Aix-en-Provence, miescie P. Césanne\'a. We Francji Picassa jeszcze nie ogladalam (widzialam jego wystawe w Hiszpanii), ale we wrzesniu wybieram sie na wielka wyprawe Césanne\'a, o ktorej wszyscy tutaj trabia! Ja wlasnie ide spac, chociaz milo sie gada! Nie musze jutro wczesnie wstac, ale chyba tak lepiej bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej maluchy!!! sprawdzcie poczte. wysylam wam zdjecie dziaciaka brangeliny!!! prawdziwe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewvzyny i chlopaki,jeżeli sa, ja pisze do was z usa,a dokladnie z wisconsin,nie wiem czy moge sie przylaczyc,bo niektore topiki nie za bardzo przyjmuja nowych,na pewno sie juz zzylyscie,ale postanowilam sprobowac mimo wszystko.Mieszkam w Usa od 6 lat,a w Polsce bylam ostatnio 2 lata temu i mimo lipy i brzydkiej pogody bardzo do domu tesknie!W Usa jest latwo zyc,ale co to za zycie,bez wartosci i bez sensu,czy ktos tak czuje? Jestem tu z moim mezusiem,mam 3 prace i zyje jak przecietny amerykanin-aby konsumowac. Czy jest ktos z wisconsin albo okolic??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Majka Konsumatorze;-)) My tu nowych z otwartymi rekoma;-)) tylko nei sadze aby ktos byl z Twoich okolic. Naneczka> jeszcze nei bylam w OR, nie wiem kiedy to nastapi Wczoraj caly dzien spedzilam na ogonowaniu terapeuty ogladajac dzieci poczwaszy od zdrowych z malenkim problemem, do takich, ktore sie w ogole nie ruszaja, o mowie nie wspomne. A na koniec trafila mi sie gratka do obejzrenia, pacjent bez angielskiego w ogole. Bylam pod iwelkim wrazeniem wczoraj, dzisiaj juz troche mneijszym, bo musze napisac notatki z wizyty hehe, ale wczoraj bylo swietnie. Aby sie za bardzo w pracy nie dac bolowi glowy posadzilam uczniow pzred komuterami i kazalam im pisac. Trudno mi uwierzyc, ze czlowiek w 2006 nie wie do czego sluzy mysz;-( Margolcia> skonczysz te papierzyska, odeslij je i szybko na spacer na jakis piknik, bo osiwiejesz, ja na Twoim miejscu juz bym dawno osiwiala, wiec Ty sie dzielnei trzymasz;-) Siedze wlasnie samotnie w kuchni, od 4 rano, mam chwilke przerwy, zakuwam fizjologie oddychania, wiem, wiem bardzo interesujace hehee Wracam do ksiazek, milego dnia zycze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helol 🖐️ U nas dzisiaj goraco! Upieklam ciasto z rabarbarem, morelam, i jablkami i beza wlasnego przepisu! Mniam, mniam... palce lizac! :D :) majka111 - witaj na topiku 🖐️ Z Twoich okolic nie ma nikogo (chyba...) :) :) Jay - zakuwanko od 4 rano??? Wspolczuje... ❤️ Swego czasu zawsze tak sie uczylam do egzaminow, bo wieczorem nigdy mi nie wchodzilo nic do glowy! A jak w ogole podobaja Ci sie studia? Jest to to co zawsze chcialas robic? ;) Lece! Buziaki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. siedze w domu u mojego brata, bo drugi dzien pada deszcz i roboty odwolane.. Skonczyly sie takie prace, ktore mozna bylo wykonywac pod dachem, wiec trzeba pauzowac.. Wczoraj bylem u fryzjerki w takim zakladzie do ktorego trzeba sie wczesniej umawiac.. Jestem bardzo zadowolony, chociaz kosztowalo to nieco wiecej niz w innym zakladzie.. Dokladnie 15 + 2 (tip), to tak zebyscie mialy porownanie z wlasnymi fryzurami :D i 15 minut razem z myciem wlosow.. Piwonia - dziekuje za fotki malej Emilki.. Jestem bardzo zaskoczony, ze takie malenstwo ma tak bujna fryzurke.. Sliczna dziewczynka i podobna do Ciebie.. Czekam na nastepne fotki.. ok, na razie brykam, zajrze jeszcze pozniej, jesli bedzie to mozliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly przepisik... bo juz dawno zadnego nie bylo ;) Kuskus z sosem anchois Skladniki: 30 dag kaszki kuskus puszka posiekanych pomidorow z puszki mala puszka anchois w oleju 3 drobno posiekane zabki czosnku bazylia oliwa sol pieprz Przygotowanie: Na rozgrzanej oliwie przesmazyc czosnek z osaczonym z oleju i posiekanymi filecikami anchois. Dodac pomidoru, zagotowac, potem przykryc i dusic na malym ogniu ok. 10 min. Zdjac z ognia i zmieszac z swieza bazylia (kilka posiekanych listkow). Kuskus wsypac do miseczki, zalac goraca woda, tak aby siegala 1 cm nad powierzchnie, i po 10 min wymieszac z sosem. Voilà :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) kokus - najwazniejsze, ze jestes zadowolony z fryzury! :D Z dobrych wiadomosci - moja mama chyba (na 99%) bedzie miala prace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Reign of Light - dzieki. :) Mam sprawdzony przepis na quiche lorraine od mojej tesciowej. Przepisze go za moment. :) Tarty flambée nigdy sama nie robilam. Mam tylko gdzies przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o quiche lorraine, to ciasto z lenstwa kupuje. Natomiast jesli chodzi o farsz to robie go z nastepujacych skladnikow: - 3 jajka - 4 dag smietany - 1/2 l mleka pol-tlustego - 20 dag wedzonego boczku - 15 dag sera gruyère (osobiscie wole wersje z kozim serem) - lyzeczka swiezo startej galki muszkatolowej (w wersji z kozim serem dodaje zamiast galki muszkatolowej tymianku) - sol i pieprz (do smaku) Ciasto nakuwam widelcem. Boczek podsmazam. W misce roztrzepuje jajka z mlekiem i smietane. Doprawiam to galke muszkatolowa, sola i pieprzem. Na ciasto najpierw nakladam boczek, nastepnie zalewam go smietana i jajami. Calosc posypuje serem i pieke w temperaturze 180°C do zarumienienia. Voilà. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tez jestem na chwilke :) Jay - hehe - witaj w klubie zakuwajacych :-) dzieki Bogu o 4 tej spie jak dziecko ale kuje do poznej nocy :) mialam juz 2 testy - nie jest zle ( nie takie diabel straszny jak go maluja :P ) Najgorsza jest Anatomy & Physiology :P Lista lekow do wykucia nie jest zla :) Jay - bedziecie mieli przerwe letnia czy nie ? majka i krispina witamy na topiku :) Squirley - buuu nic nie dostalam :( zadnych fotek dzieciaczka super pary hollywood . jak mozesz wyslij prosze na gmm2004@shaw.ca :) thx ps. tak z ciekawosci - ile u Was kosztuja bilety miesieczne?? pozdrawiam Was cieplutko w te zimne popoludnie 🌻 i lece sie uczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogole ostatnio znalazlam swietny przepis na koreczki z cukini. Wygladaja cudnie! i sa przepyszne! :D Koreczki z cukini: - 2 mlode cukinie - 20 dag sera feta - pol straka czerwonej papryki - sloiczek czarnych oliwek Cukinie pokroic wzdluz na ceinkie paski, wrzucic na 2 minuty do h cukini osolonego wrzatku. Papryke i ser pokroic w kostke. Na plastrach cukinii ulozyc kawalek fety i papryki, zawina, polozyc oliwke i spiac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Reign - nie ma za co! Cala rzyjemnosc po mojej stronie! Ja tez uwielbiam quiche. W ogole lubie francuskie tarty, zwlaszcza te nie na slodko! Moja ulubiona to z pomidorami i z kozim serem! :D :) Jade - powodzenia w nauce! :D Ja na szczescie mam teraz swiety spokoj z zakuwaniem! Vive system irlandzki! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Reign - :D Ja tez sie ciesze, ze wrocilam! Wlasciwie to powinnam sie troche podietowac, bo w Irlandii troche duzo mi sie przybralo na studenckim wicie jakby kto pytal :P Pan Guinness tez mial w tym swoj udzial :P Ale od kiedy wrocilam do Francji, ciagle mysle o jedzeniu ;):P:D No nic, przepis: - 20 dag maki - 1/2 kostki masla - 1/3 lyzeczki soli - 1/2 szklanki zimnej wody Ciasto zgniesc z podanych skladnikow. Wlozyc je do lodowki na 2 godziny. Rozwalkowac i wykleic nim forme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pobilam swoj \"rekord\" nienotowany od ponad 5 lat :o Ale co tam, kto by sie przejmowal ;):P Schudne... tylko troche pozniej ;) Ja rowniez pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspina
m a r g o t-----takie przepisy, zaraz cos sciagne i moze uda mi sie nawet to przyrzadzic. Widze ,ze jestes smakoszem i kus kus..no prosze. Mieszkasz w ladnym miejscu "impersjonujacym" ja ostatnio bylam na wystawie Modiglianiego ...znasz? kolega cesanne'a, ciekawe malarstwo, aczkolwiek widac od razu wplywy i cechy tamtej epoki i srodowiska artystycznego. K o k u s tyle szmalu wydales na fryzjera? to muszisz szalowo wygladac. Widze , ze na budowie martwy sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) krispina - 🖐️ Swieta prawa - jestem smakoszem i lakomczuchem! Lubie lekka, pachnaca i... kolorowa kuchnie :D Modiglianiego niestety nie znam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspina
Margot....jak jestes lakomczuchem to uwazaj na linie...ha, ha, swietna francuska kuchnia...mam kolezanke w paryzu i czasami mam okazje sprobowac wyrafinownych dan... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) krispina - ostatnio nie wychodzi mi to utrzymywanie linii niestety :( Ech... A kuchnia francuska jest naprawde swietna! W ogole generalnie lubie kuchnie srodziemnomorska... wloska, grecka, hiszpanska etc. Jest pozywna i zdrowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspina
mar got ja lubie wszystkie kuchnie, jak mam okazje to zaraz ide do jakiejs knajpy zagranicznej, jestem ciekawa nowych nieznanych potraw. Ostatnio jadlam np. na przyjeciu "wieloetnicznym" smazone banany(nigeria), szpinak z sosem archaidowym i platany(kamerun), bardzo dziwne tluste i pokruszone ciasto (albania), peruwianski cienki chleb z czerwona soczewica (peru), gulasz z sezamem i sliwkami (tumnezja) itd....wszystko bylo wysmienite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspina
no to dzisiaj sobie chociaz pojadlysmy...... bylo duzo potraw.... jutro G R A M Y ...... musimy wygrac....2:1 do jutra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade> jaka pzrerwe?;-)) zadnych przerw, dzisiaj cieszylam sie mocno, ze juz koniec a tu profesor walnal zadaniem do rozszyfrowania, dlaczego zebra podczas wydechu sie \"skrecaja\" no i masz babo placek, ja tam nei czuje ze mi sie cos kreci w brzuchu jak oddycham hihihih moze mam neidobre zebra Poczekaj do mikrobiologii, tam dopiero czady;-))) a w ogole to kim bedziesz jak dorosniesz?;-) Margolcia> ja jakas stara chyba jestem, bo tak ok srody, z moja praca i szkola to nie wyrabiam i padam na nos ok 11pm, potem wstaje rano, aby dokonczyc nauke, nei lubie tak, ale w czwartki ciagne ostatkiem sil.. zwiewam, dzisiaj opiekuje sie Charliem, wiec znowu jest yo quiero;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane Mordeczki 👄 👄 👄 Niestety nie moge sie rozpisac, mam ostatnio internetowy deficyt, w pracy polozyli kreche :P Chcialam Was tylko bardzo szybko i serdecznie pozdrowic, usciskac na powitanie nowych przybyszow :) i postaram sie niedlugo nadrobic zaleglosci naszo-topikowe :) Nie omieszkalam jednak zauwazyc na tej stronie (bo mam tylko 2 minutki i tylko ta otwarlam), ze nasza Margot sypnela jak z rekawa paroma pysznosciami :) co napomnialo mi o dawnych czasach :) ... no i ze pojawila sie Majka z Wisconsin, a ja mam do Wisconsin 5 min. tylko jeszcze zalezy gdzie w Wisconsin? Widze pewne zbieznosci w stylu zycia Majki i moim, wiec juz czuje sie jakbysmy byly somsiatkami :D Musze spadac wiec pa-pa Kochani 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia: Emilka ma przesliczne usteczka. Wogole jest cudenko, ale usteczka ma jak aktorka. Margotka: ale pysznosci... ale bym sobie zjadla taka quiche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - hehe mialam na mysli letnia przerwe :P myslalam ze przez calo mam szkole a wczoraj nam oznajmili ze przed i po Canada Day mamy okolo 2 tyg. wolnego... yeahhh :P kim bede jak dorosne? ;) Pharmacy Technician... wymarzylam sobie ta prace, nie zadna inna ( znaczy czasem po obejrzeniu CSI czy Boston Legal mysle ze moglabym pracowac w kryminologii albo jako paralegal ale zdecydowanie wole pracowac jako Pharmacy Tech. :) )W klasie mam tylko 5 osob - nie jest zle.. na poczatku mielismy 6 - ale dwojka sie rozmyslila z niewiadomych mi powodow... A Ty ile masz osob w klasie? Squirley - thx za fotki :) moj maz jak zobaczyl fotke stwierdzil... to nie wyglada na dziecko Brad\'a.. nawet wczoraj na Hot 103.10FM mowili ze Brad moze nie byc ojcem dziecka , bo podobno w tym czasie jak Angelina zaszla , on byl gdzies w Maroku... :-/ juz sama nie wiem... hehe a brukowce i tak wymyslaja rzeczy.. dobra , mykam 🌻 ... lapki Wam nie zrobie, bo nie wiem jak... :P trzymajcie Sie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale napisalam.. calo...mialam na mysli przez cale lato... GRRRRR kocham \"zjadac\" slowa... :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×