Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

🌻 witam serdecznie wszystkich a zwlaszcza nowe osoby..sama w sumie jestem tu nowa- stara-pierwszy raz zaczelam pisac ponad roku temu, ale jakos tak wyszlo, ze pare razy cos poklikalam i tyle..traz wrocilam i co rusz to cos pisze, bo jest tez co pisac - rok temu naprawde nie bylo. >witam nowe osoby - Kati, Olajda_S,nikoia i chyba tez Gapa oraz myszka 235 >Margot - dziekuje :-) >Jade- dzieki za instrukcje do kwiatka...heh zaraz sie okaze czy dobrze wszystko zrobilam. U nas pogoda jest kompletnie nie majowa. Jest ZIMNO, tak zimno, ze musielismy z powrotem wlaczyc ogrzewanie wieczorowa pora. Do pracy chodze w swetrach. I najlepsze jest to, ze tak ma byc przez caly tydzien i weekend... Nie mam jeszcze szczegolow nowej pracy, ale szkola ktora chce podpisac ze mna umowe odnosnie tlumaczenia ma sie ze mna skontaktowac. Czekam z niecierpliwoscia. A tymczasem ide przygotowac sie na jutrzejszy dzien...mam dosyc wymagajaca uczennice, ktora ostatnim razem calkowicie zle mnie zrozumiala i prawie ze krzyczec na mnie zaczela. Na szczescie w pore wytlumaczylam jej znaczenie zdania..i sie uspokoila, ja zreszta tez. deszczowe pozdrowienia z kraju Szekspira dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dosiadam sie i to pewnie!!!;) *Jade -co do latania- mi sie zdarzylo pare razy ze okres byl nieregularny, ale czasami zwykla podroz samoch. mogla go tez przesunac. Emocje i hormony robia swoje! *Aggaa- podeslij mi deszcz, bo mi trawa usycha. *Margot- milo mi:))) *osoby wyzej niewymienione- witam rownie serdecznie i pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejhej... Gapciu- kochana, zadzwonie dzis ;-) ale mnie nastraszyliscie !! ale mam nowine!!! moge wyjsc za maz bez problemu ;-) ;-) ;-) ;-) Jade- mi sie zawsze okres zwalil po podrozy tutaj albo do Polski... mialam roznice ok 15 dni!! nawet na tabletkach przesuwal mi sie o 1 dzien!!moja rada- po co sie stresowac- zrob test, powodzenia- jakikolwiek rezultat;-) witam noiwych, widze wegry slowacje wieden i pare innych... dzieki za zdjecia, buziaki i do uslyszenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuuufffff, przebrnelam przez zaleglosci, pol dnia, nie do wiary, ile czasu mnie nie bylo...... !!!! Tyle spraw poruszyliscie, ze poki co mam balagan w glowie i nie wiem, co powiedziec :p A\'propos zwierzat okolodomowych, jak juz wspomnialam zoo mi sie powiekszylo o znalezionego w ogrodku zolwia Oskara, Oskar fajny jest :D Moj Tata sie smieje, ze nastepnie oswoje sobie malego aligatorka :) Oposy na porzadku dziennym, ptaki wlatuja do domu i nikt sie juz nie przejmuje, jaszczurki i weze wynosze z domu notorycznie, srednio co drugi dzien i wciaz sie zastanawiam, co bedzie jutro :) Co do raju w Ameryce, nigdy wczesniej tak nie myslalam, a teraz mysle calkiem zle czasem. Jest tyle rzeczy, ktore mnie tu wkurzaja, a na pierwszym miejscu to chyba sie hamerykanska duma uplasuje.... ignorancja ( przy rownoczesnej wierze, ze \"MY\" wiemy wszystko najlepiej, co mnie juz nie smieszy, bo nawet udowodnienie, ze ktos wierzy w bzdury do nich nie dociera, wiedza lepiej i czesc ), arogancja i mowienie ludziom jak maja zyc, brrrrr, jeszcze duzo by mi sie nazbieralo..... Co do kasy, ja i moja zolnierza zyjemy poki co z jednej pensji, placa nam dwa razy w miesiacu i czasem te ostatnie dni przed wyplata bywaja smutne ;) Mam samochod, owszem, 98 rocznik, 160 tys mil, kawal grata, ale i tak go lubie, po duzej torbie na zakupy , z niewiadomego powodu nazwanej seicento w Polszy, ford explorer podoba mi sie znacznie bardziej :D Wiekszosc kasy idzie na kredyt na dom i rachunki, ale narzekac i tak nie bede, bo sie zyje, kocha wzajemnie i jest super !!!!! Gnu 🌻, Naneczka 🌻, Kokus 🌻, dzieki za pamiec 😘 Plotkowalyscie o torebkach, jak prawie kazda baba tez mam fiola na ich punkcie ( i butow oczywiscie :p ), jestem szczesliwa posiadaczka kilku torebek coacha ( nie nabylam, w zyciu nie byloby mnie stac ), dostalam od tesciowej ;) i tez uwazam, ze sa rewelacyjne !!! Uwielbiam je. Margot 🌻, ano mnostwo zmian, jedne lepsze, inne gorsze, ale ogolnie idzie do przodu, teraz kiedy dom jest nasz, czlowiek zaczyna sie bawic w kwiatki, ogrodki, malowanie, reorganizacje, kupa czasu !!! I ubaw po pachy :o A\'propos problemow w Stanikach, ja do tej pory mialam jeden, glupawy acz wkurzajacy, mianowicie nie moglam znalezc dobrego fryzjera...... Co jeden, to gorszy.... !!! Szlag mnie trafial, bo chyba lepiej bym wygladala, jak by mnie maz strzygl 😡 Co za koszmar, szczegolnie, ze moje wlosy trudne w obsludze, oni to nazywaja baby hair, co w skrocie oznacza trzy krotkie wlosy na krzyz i trzeba byc szczegolnie ostroznym..... W koncu gdzie sie dobrze ostrzyglam... ? W Polszy !!! I postanowilam, ze ostrzyge sie dopiero za trzy miesiace jak pojade znow, ale podjelam ryzyko i o rety, znalazlam !!! I po raz pierwszy tutaj ( a to juz bedzie prawie dwa lata ) jestem zadowolona. Trzymajac temat; poniewaz zapomnialam co jeszcze chcialam tu sobie nabzdurzyc; pojde sobie, ide strzyc psa :p. Szkoda mi kasy na groomera, maszynka byla tansza i zwrocila sie w polowie pierwszego razu :p Moze sie kiedys przekwalifikuje.... ? :D:D:D A w kazdym razie na pewno naucze, poki co pies nie wyglada az tak dobrze, jak po salonie, ale ludzie nie krzycza na jej widok, wiec widze postepy :D Buziaczki !!!!! 😘😘😘 Gapek zapomniany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 ❤️ we are connected ..... !!!!! Qrcze, w tym samym czasie prawie :D:D:D:D hihihihi poczekaj, moja zolnierza pojdzie do pracy po lanczu, za jakies 2.5 godzinki, to pogadamy :D Gwoli wyjasnienia, po prostu moja malza ma jakies kretynskie cwiczenia i pracuje w idiotycznych godzinach, ale dzieki whomever tylko do jutra ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz przerabialam cwiczenia....pierwszy i jak na razie ostatni raz byl okropny... zawyzylam rachunek za swiatlo nie gaszac lamp w domu na noc ;-) a jutro moj luby ma test- uczyl sie dzis z ksiazka na kolanach gapiac sie w komputer;-) to chyba dlatego otworzyl ta ksiazke bo mu glowe suszylam od paru dni zeby sie przygotowal... Gapciu- a ktore torebki ty masz coacha bo nie zgapilam sie ??? i nie umniejszaj swoich umiejetnosci w sprawie strzyzenia bo originalna Gapa wyglada bardzo ladnie ;-) ehhh...i sprawdzaj numery kto do ciebie dzwoni ;-) ;-) ;-) ide sie wymodelowac, i ogolic ;-) bo niedlugo warkocze przyjdzie mi zaplatac ;-)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E tam, ja w czasie poprzednich cwiczen docenilam lozko tylko dla siebie, raj na ziemi..... !!!! :D:D:D :p Lalka, wszystko Ci pokazywalam, w szafie sa, te wszystkie, co przywiozlam z Teksasu....... To wlasnie coach :) Zlenilam sie i nie bede sie bawic w groomera dzis, ide ksiazke poczytac :) Pozdrowionka i hugsy !!!!! Gapek No 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie, do tych, co lataja ze Stanikow, powtorze sie, znacie jakies tanie linie lotnicze .... ? Zaczynam byc zdesperowana, wszystko jest conajmniej 1450 dolcow, obled !!!!!! plizzzzz, help :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QQ 🖐️ Dzisiaj jestem od rana na nogach. :) Od kiedy jestem w Irlandii, ciagle mialam problemy ze wstawaniem. Zajecia mialam zawsze na 10-ta (raz w tygodniu tylko na 9-ta) i nigdy nie moglam sie dobudzic... mimo ze we Francji zawsze wstawalam o 5:45, z bolem bo z bolem, ale bez wiekszych problemow... A teraz jak skonczylam mi sie nauka, budze sie o 7:30 dzien w dzien mimo, ze chodze spac coraz to pozniej... i potem w ciagu dnia chodze coraz to bardziej nieprzytomna :o Jakkolwiek, dzisiaj musialam przejsc sie na uniwerek zaniesc mojemu koordynatorowi papiery do podpisania. :) To juz mam z glowy. Teraz jeszcze czekam az zadzwonia do mnie z International Office. Tam czeka na mnie do odebrania certyfikat z kursu angielskiego, ktory robilam tutaj na poczatku semestru. Pogoda jest okropna - leje caly czas :o Chcialabym bardzo porobic ostatnie fotki w Galway, ale gdzie tu biegac po miescie z aparatem jak leje przez caly dzien, raz mocniej, raz slabiej :o W ogole, kiedy jechalismy do Irlandii Polnocnej, przewertowalam caly moj przewodnik po Irlandii i jakiez to bylo moje zdziwienie jak natchnelam sie w nim na wykres opadow w Irlandii. Wydawalo mi sie, ze chyba nie moze wiecej padac niz w ciagu tego okresu, kiedy tutaj spedzialam, a tu zonk - to od stycznia do maja notuje sie najmniej opadow :o:o:o ;):D Wczoraj zrobilismy sobie z Francuzami, ich dwiema kolezankami i ze Szwajcarem grilla... Kielbaski byly przemycone z Francji ;) Oczywiscie o jedzeniu na zewnatrz nie bylo mowy, ale pieklismy je tuz nad oknem Irlandki a dymu bylo tyle, ze hoho... ;) Oczywiscie mielismy ubaw niezly, ze zasmradzamy jej pokoj... :P:D Okropni jestesmy, wiem ;):D Wczesniej w ogole, przyszedl jeden chlopak obejrzec moj pokoj... W ogole sie zdziwilam, ze przyszla mnie powiadomic, bo - jak wiecie - ona ostantacyjnie sie do mnie nie odzywa... a jak juz sie odzywa, to jedynie, zeby na mnie narzeszczec jak musi sobie dac upust... :o I okazalo sie, ze to jest jeden Polak z Erasmusa, ktorego znam z widzenia na imprezach, ze tak to nazwe... ;) Oczywiscie nie moglam powiedziec wprost, zeby dal sobie spokoj z wprowadzeniem sie tutaj. Nie mialam jego numeru, ale nie mialam problemu, zeby go zdobyc. Jak do niego zadzwonilam, to juz byl po rozmowie z innym moim znajomym (bardzo dobrym zreszta) znajacym sytuacje w moim domu i tamten zdazyl szybciutko wyperswadowac mu pomysl zamieszkania akurat tutaj! Ufff... :) Bling Bling - dzieki za fotki! Ach, bylam w tych wszystkich miejscach pare lat temu z moja Pszczolka ;):D Wspomnienia... :) Gapcia - ale nam sie rozpisalas! :D Tak jak ja dzisiaj zreszta :D Czyzby to bylo zarazliwe? ;) Powodzenia w szukaniu taniego biletu! Ja niestety Ci nie pomoge, bo nie latam przez Atlantyk! To znaczy jeszcze nie lecielam :P :) 102 - super, ze w koncu znalazlas fajnego fryziera! :D Moj niestety zmarl... taki przystojniaczek... Scinal wlosy jak marzenie... Mial dryg! Byl fenomenalny - jak dla mnie! I tu nagle dowiedzialam sie, ze zmarl, 2 miesiace temu nagle... na zawal!!! 36 lat... :(:(:( :) nikoia - jak dlugo jez mieszkasz w USA? Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie rozpisalam...... :o Margot :D, fryzjera ja znalazlam :D:D:D:D:D :p hihiiiihii Chyba, ze tez cos pominelam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez wam tak szybko dnie, tygodnie leca? Margot - jestem na emigracji juz 11 lat, 4 lata w usa. Gapa!!!!!!!- daj jakies tipsy na gruming. mojemu wlosy odrastaja juz po tygodniu, ostatnio byl przed 2 miesiacami, wyrzucilismy 70dol. , a po 3 tygodniu i tak wszystko odroslo, kupilam maszynke, a poniewaz ze nie nawidze instrukcji, kupilam z cd. nic mi nie pomoglo. ja mam psa z rodzimy retriverow, ok, jedna strone zawsze zetne rowno, zejdzie mi godzina, pies sie denerwuje, maszyna ma gorace ostrza, i za chiny nie moge obciac drugiej strony , a co do okolic odbytu czy innych intymnych- nie doczekam sie, bo pies jak osiol siada na d... i nie chce herkatu:(. nie pomagaja kukis czy przerwa, a wogole jak uzywam 2mm to wyglada jak owca, a ta z wiekszego rozmiaru, za dlugo trwa golenie. poza tym jedne wlosy rosna w gore dugie nizej w dol czy wogole w innym kierunku i maszyna nie idzie jak po masle, pod wlos jest ok, ale skad ja mam wiedziec w jakich miejscach rosna wlosy w dol, a w jakich w gore czy w kolo, uffff ale namieszlam, aczkolwiek za tipsy w grumingu bede wzieczna, poza tym na trawe moj facet nalozyl nawoz granulowany z konskich odchodow (a LOT) , a nasz glupi pies wybiegl na dwor poniuchal to i sie piec minut z kawalkiem w tym obtaczal, takze o jego elegancji nie bede juz dalej pisala, czasami wydaje mi sie ze siedzi obok mnie kon z psim oddechem ,vice versa, pzdwm z dusznego charleston aby do zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie skonczylam czytac \"Poczwarke\" Doroty Terakowskiej i splakalam sie jak bobr 😭 Bardzo polecam ta ksiazke! :) Gapa - oops! Ale wpadke zaliczylam... oops, oops, oops :P:) :) nikoia - oj, mi bardzo szybko czas leci! Zwlaszcza ostatnio! Ale dobre jest to, ze juz za 3 dni bede z powrotem w domu :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry Kochani.... co tam slychac? Gapa 🌻 witam Cie serdecznie :) jestes ze Stanikow co? w jakim miescie bo chyba nie zauwazylam :( gratuluje dostania zielonej karty... co do tanich lini lotniczych wejdz na cheaptickets.com albo expedia... czasem ceny sa wcale az tak nie wygorowane :P trzeba miec tylko duzooooooo szczescia zeby znalesc cos b.taniego... Margot 🌻- witaj na Skypie :P:P:P fajna masz fotke na S. :P to bylo na St.Patrick\'s day? Naneczka, Maremarie, Bling Bling, Bagatelka,Squirley, kokus i reszta po 🌻 ku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ps. Blingbling slyszalam cos o jakis fotkach :P i ze mi konto nie dziala :P wiec sprobuj wyslac na gmm2004@shaw.ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jade - tak, zdjecie bylo zrobione w dniu Swietego Patryka :D Podobno wygladam na nim baaaardzo mlodo... chyba przez ten nos ;) No chyba, ze przez zabojcza fryzure ;):D Ostatnio jak rozmawialam z elisabeth, ktora na moment pojawila sie tutaj na forum... to ona sie mnie spytala do ktorej klasy chodze hihihi... Odmlodzila mnie o ladnych par lat! No coz, grunt to sie dobrze zakonserwowac ;):P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilu
Czołem Bagatelka... ucieszyłam sie kiedy odkryłam twoj topik,bo wlasnie tego szukalam.Sama mieszkam na wygnaniu od 4lat w Niemczech konkretnie w Padeborn,ale nic mnie tu nie cieszy prócz wspaniałej rodzinki,ktorą posiadam.Chcialabym zmienic kraj w najbliższym czasie,ale na jaki...niewiem,może jeszcze sobie poczytam opinie tutejszych forumowiczów z całego świata i wpadnie mi jakis pomysł na lepsze życie,byle nie tu... Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🖐️ ! nikoia - alez sie usmialam :D cale szczescie, ze mojego kota nie musze strzyc...ona przy czesaniu juz nie moze ustac...ale jak klaczy to czesto sobie mysle, ze fajnie by bylo drania wyepilowac :P BlingBling- dzieki za checi! z pewnoscia mam pelny inbox, za momencik uprzatne i bedzie miejsce, dzieki z gory! Margot- Irlandczycy maja tylko chleb tostowy? brrrrrr... A Francuzce dobrze tak, moze nawet jej slinka pociekla, bo te kielbaski.... Problemy ze wstawaniem? no to spraw sobie kota, pobudka poprzez kocie bieganie po lozku gwarantowane ;) Gapa- ja z fryzjerami tez mialam tutaj (niemcy) przejscia :o Az w koncu dalam sie namowic siostrze na sciecie... dodaje, ze nie jest fryzjerka, ot tak po prostu sie nauczyla.... i jestem super zadowolona :D kobieta ma raczke do tego! naneczka- zobacz jakie fajne teksciki znalazlam : hejka dziewczyny ! znalazlam dwa fajne teksty : \"Es gibt zwei Grundwahrheiten: 1. Männer sind klüger als Frauen 2. Die Erde ist eine Scheibe\" \"Natürlich hat Gott den Mann vor der Frau erschaffen! Schließlich macht jeder Künstler zuerst einen Rohentwurf, bevor er das eigentliche Meisterwerk schafft\" hehe....:D sargebaraczka - Wegry jeszcze nie zaliczylam ale musze koniecznie zobaczyc! Holendrow za dobrze nie znam, kiedys mieszkalam ok 100 od granicy, i pojechalam pare razy na zakupy i zwiedzac, jedyne co mnie denerwowalo to niemozliwy jezyk :0 ni to niemiecki ni to angielski Co do Szwecji to tez mnie by chyba zimno przerazalo... A co do pracodawcy angielskiego, to z pewnoscia za nisko mierzysz, nie trac czasu i zdrowia na takie prace! Jak w Anglii bedzie ciezko to hop hop gdzie indziej :) Wszystko bedzie dobrze ! wiedenka- w ladnym miescie zyjesz :) i baba jak to austryjacy mowia ;) kokus- to pizama bedzie jak znalazl dla potomka , hehe Jay - przykro mi.... trzymaj sie no pysiaki! to na razie, trzymajcie sie cieplo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilu- nie dziwie sie, ze ci sie w Padeborn nie podoba, bo okolica jest naprawde nieciekawa.. ale jak bys sie przeprowadzila na przyklad na Bawarie albo Süd-West to byc cie sie moze spodobalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot :D:D:D:D :p ;) hihihi BlingBling 🌻🖐️ Jade 🌻 witam Cie rowniez serdecznie !!! Na topiku jestem juz bardzo dlugo, z tym, ze \"pojawiam sie i znikam \", z wysoko rozwinieta tendencja do \" znikam \" ostatnio..... Ale juz sie poprawie :) Tak, jestem w Stanikach, juz prawie dwa lata, ( i raczej na zawsze ), mieszkam kolo 102 ( dzieki temu topikowi zreszta sie poznalysmy [something bless the internet !!!! ] ;) ) w Mary Esther na Florydzie. Jestem gdzies tam na liscie ;) Przywialo mnie tu serducho, a raczej powinnam powiedziec wzielo za raczke i przyprowadzilo...... :p :D Witam jeszcze raz i do pogadania mam nadzieje ;) Zajrzalam na cheaptickets i pistolet sam mi wyskoczyl z kabury 😡. Oni chyba powariowali naprawde....to ma byc cheap 😠 Nikoia 🌻, co do tipsow...... trudne pytanie zadalas. Moja psica jest rowniez bardzo trudna w obsludze, jako, ze to pies rasowy, z tym, ze kilka ras na raz..... :p Siersc ma kompletnie nietypowa, w zyciu czegos takiego nie widzialam. Jak chcesz, to Ci wysle zdjecie przed strzyzeniem i po :) Poplatane wiecznie dlugie porcieta, lapy obrosniete, ale dziwnie, taki jeden wielki pedzel z tylu lap, no i ten grzbiet nieszczesny....... przez cala dlugosc od glowy do ogona dlugie loki ( doslownie, jak trwala na dlugie walki, maznac to na bialo w Halloween i bedzie skunks :D ) Wiec powiem Ci szczerze, ze nie mam za bardzo rady ( szczegolnie, ze poczatkujaca jestem ;) ) ide po prostu na zywiol.... z roznym skutkiem :p Staram sie wybrac dobra koncowke do danego miejsca i siup, jadziem. Co ma wyjsc to wyjdzie, pies na wystawe nie idzie, za to mu chlodniej :D Oglednie mowiac nie podoba mi sie idea wydawania 40 dolcow co miesiac, wiec staram sie jak moge, zeby dojsc do jako takiej wprawy, z tym, ze poki co zajmuje mi to conajmniej 3 godziny..... ale moj piecho jest dobry, jak mu strzyge brzuch to idzie spac :D Sluchajcie, czy juz caly swiat ogladal Sex and the city, tylko nie ja .... ? Obejrzalam od dechy do dechy i sie uzaleznilam :p Co jest jeszcze fajnego ? Pozdroweczki dla wszystkich !!!! 🖐️😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikoia, a mnie moje psy i kot przynosza martwe ptaszki w prezencie..... i kopia dziury w ogrodku, bo zakopuja kosci a potem nie pamietaja gdzie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie... to wcale nie glupi pomysl ogolic zwierzaka na zero :P:P:P wlasnie tak sobie mysle czy czasem nie ogolic (tzn.skrocic jej troche siersc) moja Emme ;) w gorace lato byloby jej o wiele chlodniej.... za 1,5 tyg. zaczynam college.. boje sie jak cholera ale sie zobaczy - podobno strach ma wielkie oczy... no nic lece ogladac \"Amazing Race \" - dzis final... mam nadzieje ze hippisi wygraja... albo Ray & Yolanda :) Gapa - nie jestes jedyna ktora oglada \"Sex and the City\" :P i ps. nie sadzicie ze wczorajszy season finale \"Grey\'s Anatomy\" byl troche walniety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade 🌻, super, ze nie jestem jedyna :D :p Znasz jeszcze jakies fajne serie, co warto ogladac.... ? Bo ja zdaje sie jestem zacofana nieco :p Co do golenia na zero, to trzebaby miec niezla wprawe, zeby zwierzaka nie pozacinac....... ;) podziel sie pozniej wrazeniami z college\'u, bo ja sie tez zastanawiam.... Jakie warunki trzeba spelnic, zeby sie dostac ? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapa !:), jeny jak ja bym mychole dostala, to chyba bym ze szczescia ja zjadla!!!!!!. Moj psiol przynosi swojej panci cos lepszego, a mianowicie POSOMY (dla niewtajemniczonych to sa najbrzydsze zwierzeta jakie stworzyl Bog, wielkosci duzego kota, wygladu szczura, 40cm tulow i 50 cm lysy ogon, ryj i uzebienie jak szczur, bleeeeeeee). .......no wiec pewnego pieknego poranka wstaje sobie odslaniam zaslony az tu widze i oczom nie wierze pod grillem lezy POSOM z jezorem wyciagnietym, siersc jeszcze sie na nim jezy, jeszcze cieplo i chec do walki z niego bucha!!. dar od mojego psiola. Jesus , co ja mam z tym teraz zrobic mysle sobie, nie wsadze do smieci , bo wywoza je dopiero za 5 dni, nie zakopie bo gdzie, jak zaczne kopac , ktos mnie przylooka i po mnie, na drugi dzien pewnie bym miala ins , fbi etc na karku, do jeziora tez nie wrzuce (pies sie czasem tam kapie), jest aligator-wybredniak, i watpie czy by tego paszteta zjadl, bedzie smierdzialo tygodniami.......OK , mysle sobie trzeba to zrobic po ciemku, w nocy ale nie polnocy, wsadzilam go do wora i siup tak mocno jak tylko potrafilam wyrzucilam wor za burte, czyli za plot i niech sie dzieje co chce, ja nic nie wiem. ...po miesiacu widzialam tylko jak sepy , orly i inne drapiezne ptactwo wokol tego sie krecilo, a na dzien dzisiejszy pozostal tylko szkielet na piasku. ...............Boze jak ten psiol moj mnie kocha, po pol roku znow przygoda z posomem.. i....a to kiedy indziej opisze bo to tylko dla mocnonerwowcow jest. AD spraw kulinarnych---kto mowi ze w Irlandii same tosty jedza (jezeli mowa o toast bread), a o swiezym SODOWYM chlebku to sie zapomnialo, az mi slinka kapie na mysl. A co do Niemiec, Padeborn, nie znam nie bylam, ale mieszkalam prawie 8 lat we Frankfurcie /Main-----. Tak juz jest ,jestes w Europie chcesz do Ameryki, jestes w Ameryce chcesz do Australli, pozniej do Chin , Japonii, Singapuru, Afryki byle tam gdzie inaczej. HOME IS WHERE HEART IS- to moja zasada, brakuje mi przygod to wsiadam i lece gdzies indziej na pare dni, ale home is home. Ja w Niemczech sie uzaleznilam, tam poznalam pierwsza prawdziwa milosc, pierwsze studia, praca, tempo zycia, super znajomi i przyjaciele, tesknie za tym ze cholera. Ale nauczylam sie tez ze rodzina znaczy duzo, i moge byc nawet w najgorszej dziurze gdzies na pustyni, dopoki jestesmy razem w rodzinie, dopoty bede szczesliwa. pozdrownienia z megapowolnej i nudnej karoliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZY SA TU JAKIES KURY DOMOWE (oprocz mnie, hihi)?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikoia, to, o czym mowisz to oposy, ale u mnie one siedza na plocie...... A psy i kot przynosza ptaszki, juz sie przyzwyczailam, ale one takie ladne te ptaszki.... blekitne, z czerwonymi brzuszkami i mnie ich zal :( ja jestem kura domowa poki co :) Z rownoczesnym deficytem czasu, co ciekawe :D:D:D :p 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc wszystkim
wielkie pozdrowienia z Niles , Illinois

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pogoda nadal jest okropna :o A dzisiaj czy chce czy nie chce musze sie uda na ostatnie wielkie pamiatkowe zakupy przed wyjazdem... grrr... :) Maremarie - ja nigdy nie napisalam, ze w Irlandii maja tylko chleb tostowy! Pisalam tylko o polskim chlebie, ktory udalo mi sie kupic w piekarni, w ktorej pracuje polski piekarz. Chleb jest robiony na zakwasie, jak w Polsce i jest bardzo pyszny, chociaz nie byl taki chrupiacy jak w Polsce... Ale poniewaz poslkiego chleba nie mialam w ustach od prawie roku, ten naprawde przypadl mi do gustu! :) :) nikoia - znam irlandzki sodowy chelebk, ale nie powiem, zeby szczegolnie mi smakowal. Na pewno jest lepszy niz tostowy (o niebo nawet), ale gustuje w nieco innym pieczywie! :) A propos strzyzenia psow, moja mama mojego \"baranka\" strzyze 2-3 razy w roku, ale zdecydownie wole go w wersji klaczatej ;) Jest taki owieczkowy, ze wyglada jak przytulanka i swego czasu jak jeszcze mieszkalam w domu - sluzyl mi za mieciutka podusie ;) :D Wczoraj dowiedzialam sie od znajomych, ze w pobliskim Dunnes Stores mozna tez kupic piwo Tyskie :D Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjaaa, na chwile spuscic forum z oka, a rozwijaja sie pogaduchy, ze az Kawa paruje :-) Mialam lekkie urwanie glowy w tym tygodniu, wiec jedynie czytalam nie udzielajac sie zbyt wiele... * Margocia - ha, widze, ze sie nagle z francuzami dogadujesz - no tak, sprzymierzyliscie sie przeciw falszywej lekko powalonej (sorki) irlandce... hi hi hi A z tym wstawaniem, to mam podobnie! w moim mieszkanku zrywam sie spokojnie o 6:30 badzi 7, a u M. nie moge sie zwlec z wyra, strasznie! * Gapcia - przyslij KONIECZNIE zdiecie Twojego psiaka! Sex and the city to absolutna KLASYKA! Maza mi sie wszystkie odcinki na DVD. Moj luby tez na cwiczeniach wojskowych... * Nikoia - he he \"kura domowa\" - fajnie, ze sie do nas dosiadlas! Juz zdazylas mnie parokrotnie niezle rozbawic! Haha, to strzyzenie psa, to faktycznie niezla sztuka! Rodzice mojego chlopa maja bialoczarnego sapaniela, ktorego tez trzeba co kilka tygodni strzyc- taka przyjemnosc kosztuje kolo 60 Euro -wedlug mnie kupe kasy! A Twoje przygody z Opusami tez sa swietne! Jeju, jak to sepy za plotem... jakos nie moge tego sobie wyobrazic... zrob zdiecia okolicy i przeslij koniecznie! No i opowiedz druga historie o opusie - deklaruje sie jako mocnonerwowiec! Moje koty, mimo ze zyjace jedynie w domu i na balkonie lowily na balkonie ptaszyska! Do dzis nie wiem, jak im sie to udalo! A kotka moich rodzicow znosila czasem ptaszyska wieksze od niej samej! Z jaka duma je targala przez cala ulice! Raz przyniosla tez papuge, ktora uciekla sasiadom... :-( Hmmm, Jeju! masz w jeziorze aligatora? To brzmi dla mnie tak egzotycznie... brrrrr Masz racje z tym HOME IS WHERE HEART IS, kiedys myslalam, ze po kilku latach w Niemczech bedzie manie dalej gdzies gnac - marzyl mi sie Singapore, albo Hongkong...Sydney tez mi sie marzylo...ale jakos na razie te tesknoty usnely... Kto wie, moze kiedys jeszcze sie obudza. Moj chlop jednak to prawdziwy Bawarczyk, ktory twierdzi, ze urlop to owszem, ale nie widzi potrzeby sie na dluzej gdzies wyprowadzac, skoro Bawaria jest taka piekna i ma tu wszystko, czego dusza zapragnie... soczyscie zielone laki, piekne gory, wielkie jeziora, malownicze wioski i miasteczka i Monachium jako stolice kulturalna... duza czesc Bawarczykow jest podobnego zdania... nie wiem, co o tym myslec, z jednej strony podziwiam, z drugiej troche mnie to mierzi... Napisz cos o Twojej rodzince! Masz dzieciaczki? (jestem tez z Twojego rocznika) * Jade - tak sie cieszylam jak u nas zaceli puszczac Grey´s anatomy, ale sie nie przyjelo i na razie po pierwszych paru odcinkach zawieslii emisje do jesieni... wrrrrr! a mi sie to tak podobalo! :-( * Maremarie - czadowe teksty! wie wahr! ;-) Juz sobie wyobrazam Twojego kota ogolonego na lyso... no i fakt, mmoge tylko potwierdzic, ze Twoja siostra ma dobra reke! * wilu - sluchaj maremarie! Ma racje! poludnie jest DUZO LADNIEJSZE! * 102 - supcio, ze mozesz bez problemu wyjsc za maz! No to do roboty! Zareczyny juz byly? * Aggaa trzymam ciagle kciuki za jak najszybsze rozwiazanie spraw z nowa praca! BlingBling - obiecuje jutro podeslac Ci fotki! o kurcze, leb mnie boli, zmywam sie! Kwiatuszki dla wszystkich! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Papapatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×