Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Trace glos;-(( gardlo mnie strasznicie boli, glos jaki sie ze mnei wydobywa brzmi jak jakas postac rysunkowa, piszcze przeokropnie ihihi.. mielismy dzis skoczyc w gory a tu nici z tego ;-(( pozdrawiam wszystkich sobotniego poranka, na dworze jeszcze ciemno heheh, niechze wkoncu zmienia czas, bo pzreciez ciemnica caly czas;-)) a ja chce tu sobie nad ocean po pracy pojechac zanim zacznie sie calkiem zimno robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka - kurcze, ja tez meteopatka jestem.. ale nigdy o tym tu nie wspominam.. kiedys mowilam na przyklad, ze dzis musi byc niskie cisnienie, bom senna i rodzina meza patrzyla na mnie jak na jakies cudo.. zauwazylas, ze tu nawet na weather channel nie podaja cisnienia atmosferycznego?dziwna sprawa.. a moze po prostu dalismy sobie w europie wmowic, ze pogoda i zmiany cisnienia tak na nas dzialaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, bylam dzis w kinie na \'the prestige\' - polecam:) dosc porypany film, ale mysle, ze warto go obejrzec. a w prztyszlym tygodnu idziemy na \'man of the year\', podobno dobra komedia. poza tym, kupilam dzis sobie zalegly prezent urodzinowy. dostalam miesiac temu od tesciow pieniazki, maz tez mi pieniazki dal.. ale dopiero teraz znalazlam cos, co mi sie naprawde spodobalo i na pewno sie przyda - plaszczyk zimowy w Sears. przecena 50% wiec, cool, bo inaczej nawet bym na niego nie spojrzala. no i odklrylam tez zalety Burlington\'a (dopiero co otworzyli w naszym centrum handl), dzisaz, ale fajne rzeczy tam maja. pol ghodziny spedzilismy z mezem ogladaljac rozne akcenty, typu lampki, swieczniki, wazy i inne.. cudo. i ceny wrecz smiesszne. za podobne rzeczy w Pier1 placi sie 5-10razy wiecej. dobra, zmykam sciski dla wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka 70
ja mieszkam w grecji! juz 10 lat i wogole mi sie nie podoba i chce wyjechac! czy ktos moze mieszka w szwecji w geteborgu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzaga23
Ja mieszkam w Norwegii od 1,5 roku .. to niedaleko szwecji...bez zjazdu do Polski...nie teskni mi sie za bardzo za polska bo nie ma do czego...no moze za jedzeniem ...i np za polskim klimatem...jest jeszcze ktos kto mieszka w norge na FORUM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonabremen
Witam Wszystkich forumowiczów.Mam ofertę dla chcących sobie dorobić ale majacych niewiele czasu na prace.Poszukujemy osoby mieszkającej w Bremen do pracy w biurze -praca łatwa-odbieranie telefonów i umawianie klientów,ewentualnie wystawianie faktur.Oczywiście język niemiecki perfect.Praca jest na 5 godzin dziennie 9-14.Zainteresowane osoby proszę o tel.15115254320 lub mail firma-ania@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Ola , miszkam w lodynie-west kensington-olimpia, przyjechałam tu dla narzeczpnego, tęsknie za rodziną i przyjaciólmi, jestem tu tylko 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim Hej :) Dlugo sie nie odzywalam z powodu problemow z dostepem do netu. W mieszkaniu, w ktorym wynajmuje pokoj padlo stale lacze i jak na razie nie wiadomo w czym lezy przyczyna takiego stanu rzeczy. :o Tak poza tym u mnie generalnie wszystko w porzadku. Tylko cierpie na chroniczny brak czasu. Jestem obecnie na etapie intensywnego poszukiwania stazu. Wczoraj wysylalam podania i CV-ki do europdeputowanych. Mam tez opcje wyjechania do siedziby jednej z firm farmaceutycznych do Brukseli w ramach programu Leonardo, ale na razie to jeszcze nic pewnego. Stresuje mnie ta cala historia ze stazem. U mnie na roku wszyscy sie tym nakrecaja i ciezko sie od tego odciac. Mam nadzieje, ze moje poszukiwania dadza wkrotce pozytywne efekty, bo zaczynam miec powoli tego wszystkiego dosyc. :) Jay - ja sie w zeszlym tygodniu tak doprawilam, ale chorobsko w miare szybko mi przeszlo. Mam nadzieje, ze ty tez sie szybko swojego pozbedziesz 🌻 :) Janka - ja moze - jak wszystko pojdzie dobrze - bede klikac od lutego z Brukseli :) :) Naneczka - gratuluje prezentacji! Bardzo dzielna jestes 🌻 Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Uciekam, bo wkrotce musze sie zbierac na pociag. :o Pa, pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatyk
witam wszystkich.ja siedze w Norwegii 21km od Oslo.jestem tu od czerwca,kontrakt mam na rok i juz rzygam tym krajem...na nic innego nie czekam jak na powrot do Polski.a do czerwca 2007 jeszcze daleko..no i jeszcze dochodzi do tego tesknota za ukochanym...pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniczka 70 Mieszkalam w Goteborgu przez 3,5 miesiaca pare lat temu,ale nie wiem tak naprawde jaki on jest , bo nie mialam okazji poznac tego miasta blizej.... Dzaga23 , do jedzenia polskiego ja np tez tesknie , ratuje mnie to ze od czasu do czasu mam dowozone zakupy takie jakie chce i sama jak jestem w kraju to kupuje bardzo duzo,szcegolnie roznego rodzaju wedlin. Agatyk , wiem jak to jest miec ukochana osobe po drugiej stronie Baltyku, dasz rade. Na pewno jedziesz na swieta do domu. Trzymaj sie i najwazniejsze zebyscie sie wspierali na wzajem,musi jedno byc silniejsze od drugiego i dacie rade. Tak w ogole to milo widziec tu az dwie osoby z moich stron. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzaga23
do bycia za granica trzeba sie przyzwyczaic...mi tu dobrze...w polsce lipa...wiec nie pozostaje nic innego jak tu sie zaklimatyzowac...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzaga23
do agatyk a ty co tu robisz?czemu ci sie norwegia nie podoba?ja tez tak mialam na poczatku jak pierwszy raz tu bylam 3 lata temu a teraz nie wyobrazam sobie mieszkac w polsce....do bzyku 25 kim ty jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - ja to nawet nie wiem, czy u mnie to kwestia cisnienia (mozliwe, bo moja mama jest strasznie wrazliwa na niskie), czy po prostu dobija mnie psychicznie taka szara bezsloneczna gnusnosc pogodowa, na niebie olow, jakby slonce juz mialo nigdy nie wyjsc ... co do sklepu Burlington, to pamietam go z \"dawnych\" czasow - ale byly tam glownie plaszcze i drobniejsza odziez ... moze teraz poszerzyli dzialalnosc. TJMaxx tez jest fajny jesli chodz o takie rozne roznosci - nigdy nie wiadomo co tam spotkasz i fajne ceny, np. bardzo dobre garnki, tyle ze nie w calych kompletach, za 1/3 lub i mniej cen normalno-sklepowych :) Znalazlam niespodziewanie pierwszy raz w zyciu jogurt beztluszczowy, ktory naprawde jest pyszny, nie zalatuje sztucznoscia, nie jest za slodki, nie ma w sobie tego bialego proszku,co wszystkie prawie beztluszczowe jogurty, nie ma zelatyny i zadnych sztucznych skladnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. bo musialam sie przeniesc na iny komputer :) Ten jogurt jest firmy Cascade Fresh, do nabycia w \"sdrowszych\" sklepach ... u mnie w tym miesiacu na promocji po 59c w sklepiku spoldzielczym, wiec sie obkupie :D Poza tym witam wszystkie nowe dziewczynki, tym razem Sklandynawia daje o sobie znac ;) Z calego swiata, to chyba najbardziej chcialabym mieszkac gsdzies w Skandynawii albo Kanadzie, jakos te 2 miejsca najbardziej jawia mi sie jako cywilizowane :) No i oczywiscie kraje skandynawskie bliziutko do Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssiwonka
czesc a ja jestem tu nowa i od 2 tyg mieszkam w londynie przyjechalam do meza nie pracuje i nudzi mi sie troche, jak jest tu takich wiecej to hetnie kogos poznam gg 5746683 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssiwonka
chetnie rzecz jasna :) zeby sie nikt nie przyczepil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilke z pytaniem do Jay: jakich materialow uzywasz w pracy do ESL? sa jakies podreczniki, cos w stylu podrecznikow do ang, jakich uzywa sie w szkole w Europie (do efl)? bede ci wdzieczna bardzo bardzo za odpowiedz.. a dla wszytkich caluski i sciski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh Kochana, roznistych, ja mam cala biblioteczke pod reka... sa ksiazki takie jak do EFL, Headway np, Passages, Focus on Grammar, Foundations.. multum multum.. zalezy czego mi sie chce w danej chwili uczyc hehehe www.altaesl.com > tutaj zamawiam najwiecej ksiazek. Jesli potrzebujesz jakichs lekcji, daj znac, coz skopiowac, moge podeslac, naprawde nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie \"starzy\" i \"nowi\" forumkowicze. Ehh udala nam sie wycieczka w gory! mamy od tygodni przepiekna pogode, dzisiaj ma byc 20°C a jutro nawet 25°C°! Jesli chodzi zas o sprawy cisnieniowe, to niestety osoby czule na zmiany cisnienia bardzo cierpia w podalpejskiej Bawarii... Tu co chwile wieje tzw. föhn (czyli tak jak halny . cieply wiatr \"spadajacy\" z gor) przynosi co prawda piekna, sloneczna, bezchmurna pogode, ciepelko ale...i ogromne wachenia cisnienia, meteopaci cierpia i maja bole i zawroty glowy, problemy z cisnieniem... Bagatelka, bidotko, trzymam kciuki, by sie choc troche u ciebie rozpogodzilo! To straszne miec nad soba tylo takie buro szare olowiane niebo! Przesylam sloneczne usmiechy! Jay! nie daj sie chorobie! GNU - :-) Te zmiany cisnienia naprawde na nas dzialaja! Tutaj w Monachium, niemal kazdy to dotkliwie moze odczuc. Margocia - a kiedy masz robic ten staz? i w jakiej dziedzinie? Bo ta firma farmaceutyczna mi tu jakos nie pasuje ;-) A poza tym, to Twoj biedny maz musi Cie po calym swiecie szukac! Ze tez on sie nie buntuje :-) acha, a prezentacje przed gronem moich kolegow (gora 30 osob) mnie wcale nie stresuja kurcze, chcialam pisac dalej, ale musze zmykac do domu! BlingBling, Kokus, Squirley, 102, Jade. Agga, ntkos - wszystkich was pozdrawiam !!! 🌻 -🌻 - 🌻 -🌻 - 🌻 -🌻 - 🌻 -🌻 -🌻 - 🌻 -🌻 - 🌻 -🌻 - 🌻 -🌻 Janka, Lena, Moniczka, Dzaga, bzyku, agatyk i cala reszta - witajcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay, pytam narazie tak ogolnie, ale byc moze niedlugo bede potrzebowala materialow. ale na razie to nic pewnego..dzieki za link:) jak bede wiedziec cos wiecej, to sie na pewno zglosze do ciebie:) z gory dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesliby ktos mogl wyslac e-mail do Squirley, z wiadomoscia, ze tu jest wiadomosc dla niej ode mnie... Wiem, ze od niej e-mails przestaly dochodzic, byl jakis problem. Z gory dzieki. Dostaliscie ostatnie zdjecia Piwonii malej? Cudenko, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laktameon
czesc wszystkim mieszkam od 6 miesiecy na Islandii a wczesniej mieszkałem pol roku w Anglii oraz kilka miesiecy w Niemczech, mozecie mi wiezyc najpiekniejsze miejsce w ktorym mieszkałem sa Mazury, wiec planuje sobie znalesc takie miejsce w Norwegii lub Dani czy moze mi ktos jakos pomuc, notabene jestem kucharzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktameon, chyba najlepszym sposobem na znalezienie pracy w twoim zawodzie , jest rozniesienie CV , po restauracjach,hotelach itp ,nawet jak teraz nie maja wolnych etatow to jak beda mieli to sie odezwa Ponoc u nas w Norwegii jest popyt na takich jak ty, ale nie wiem ile w tym prawdy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay 🌻 we wtorek mam miec interview w szkole panstwowej - esl position. maja od roku problem ze znalezieniem nauczyciela dla kilkoro dzieci, wiec zglosili sie do mnie. jesli im sie spodobam, zatrudnia mnie warunkowo (zaczelam proces starania sie o certyfikat).. masz jakies moze przemyslenia/podpowiedzi na temat tego, jakich pytan moge sie spodziweac na rozmowie? znikam, w pracy jestem.. usciski dla wszystkich, buziaki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> pewnie beda o pytac o Twoje poprzednie doswiadczenie zawodowe, jakich metod uczysz, Twoich dobrych stron i tych mniej dobrych. Jak zamierzasz uczyc dziecki, ktore w ogole nie maja zadnych podstaw jelsi chodzi o ang? Moze nawet beda chcieli, ale to pozniej, nie na pierwszej rozmowie, abys poprowadzila lekcje? ( nie cala oczywiscie, ale kawaleczek) Nie ma sie czego bac;-) Dasz sobei rade, bede trzymac kciuki mocniscie. Czy wiesz z jakich krajow te dzieci? Ja wlasnie szkole swoj hiszpanski, ktora ani me ani be po ang a na dodatek zabralo mi prawie meisiac, aby przestala plakac... na moj widok hihihi No nie ma moj, ale jest jedynaczka, 3 latka i nigdy nie zostawala bez mamy, a mama teraz chce sie nauczyc jezyka, wiec 3 latka jest ze mna. Przebywanie z dzieciakami jednak swietnie wplywa na moj hiszpanski heheh problemy zaczynaja sie, gdy mam np dziecie z Syrii, a ja ani me ani be po arabsku i co teraz?;-) Moga zapytac o takie cos, czy wiesz w jakim pzredziale wiekowym dzieci? Pomysle jeszcze o co ja pytam swoich \"nauczycieli\" i dam znac. Szukali nauczyciela ESOL pzrez rok, a Ty pod nosem?? jak szukali?;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay 🌻 dzieki.. no wlasnie sek w tym, ze niewiele wiem.. nie wiem, w jakim wieku sa te dzieci, nie wiem, z jakich krajow - choc patrzac na mnozace sie tu restauracje azjatyckie, smiem przypuszczac,z e beda to Azjaci wlasnie. no wlasnie, co w przypadku, jesli dzieciak zaczyna od podstaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu: jedna rada w sprawie rozmowy o prace. Oprocz przygotowania sie na odpowiadanie na ich pytania przygotuj sobie tez liste swoich pytan. Wiekszosc ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale to jakie pytania zadaje kandydat tez jest brane pod uwage przy podejmowaniu decyzji. Bo wtedy mozesz wykazac sie przed nimi inicjatywa zainteresowaniem pozycja i praca, itd. A pytania oprocz zawodowych tez na pewno beda ci zadawac behawioralne, czyli jakbys sobie poradzila w takiej a takiej sytuacji. Po-google-uj sobie cos w stylu most common interview questions, itd. Amber! hej kochana!!! sprobuje jeszcze raz cos wyslac do ciebie na maila. Moze dojdzle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×