Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Agatyk
he he dobre pytanie co ja tu robie...w sumie pewnie byla by inna bajka jak bym sie az tak nie nudzila.serio mieszkam na takim zadupiu ze spotkac czlowieka wieczorem to swieto..jak jade na impreze to do polnocy moge byc bo ostatni pociag mam 23 po a potem dopiero o 5:23 takze odpada..znajomych polakow mam takich ze az zal o nich mowic...sa to sami faceci w dodatku wszyscy niewyzyci i tylko traktuja dziewczyny jak"fajne miesko"takze mozna powiedziec ze towarzystwa brak.no i to jest w sumie najwiekszy minus tego calego pobuytu tutaj..a jak wiem w dodatku co mnie omija bo nie jestem w polsce to nic tylko plakac..naprawde gdyby nie to ze tu placa mi wiecej niz w PL to szczerze bym wysrala w ta cala norwegie..sorki za wulgaryzmy ale spokojnie o tym pisac nawet nie moge..no ale wytrzymam..przeciez jestem twarda dziewucha...:) pozdrawiam wszystkich..(jak dobrze ze jest internet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatyk
aha..dzieki za powitanie:) BlingBling-- a gdzie Ty mieszkasz tak mniej wiecej chociaz?no i czym sie zajmujesz? w Norwegii potrzebuja wszystkich ludzi co potrafia wykonywac jakis zawod---i maja na to papier..no i oczewiscie jezyk..najlepiej znac norweski ale wiekszosc ludzi rozmawia biegle po angielsku.takkze jak ktos rozwaza przyjazd do Norwegii w celach zarobkowych to raczej sie nie zawiedzie..:) gorzej z lokum chyba...ceny takie ze leb idzie sobie urwac no ale to nie moja sprawa..ja mieszkam z szefostwem w ich domu.. Pozdrawiam wszystkich "starszakow" jak i "swiezakow" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley 🌻 dzieki za podpowiedz. powoli mysle sobie jakie pytania moglabym zadac. moge zapytac np o grupe wiekowa uczniow, czy widzza cos na temat poziomu, itp.. co jeszcze? czy moge zapytac o to na przyklad, czy przez szkole moge zamowic materialy/ksiazki? o zarobki chyba nie wypada pytac.. Jay 🌻 tak pytam o uczenie kompletnie poczatkujacych, bo moge sie z tym spotkac.. poza tym, mialam w poniedzialek chinska dziewczynke, ktora ledwo ang zna. to bylo na AIS, academic intervension services. szkole mojeo meza, gdzie subbuje, a raczej pani superintendent zal pieniedzy an zatrudnienie nauczyciela esol dla jednego ucznia, skoro moze sie wyreczyc nauczycielka od ais.. zenada.. w kazdym razie, przeczytalam z dziewczynka ksiazeczke dla dzieci, tj ona czytala i kiedy nie rozumiala jakiegos slowa, pokazywala na nie palcem, a je jej tlumaczylam. byly to proste slowa, wiec np, tarzalam sie po ziemi niemalze (roll), udawalam, ze uderzam sie piescia w nos (punch), ze wchodze w sciane (bump into), rysowalam rozne rzeczy na tablicy itp.. poszlo cool.. ale potem pomyslalam sobie.. a w jaki sposob, w takim razie wytlumaczyc takim uczniom pojecia abstrakcyjne? chyba tylko slownik pozostaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejja
JA jestem z meksyku i witam wszystkich hola....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
Witam Wszystkich Polakow. Mam pytanie i prosze o pomoc. Czy jest tutaj ktos z Niemiec? I jaka sytuacja i atmosfera jest w Niemczech? Moja Siostra mieszka w Australii ponad 25 lat. Jej maz - Niemiec i Syn chca wrocic do Niemiec. Zycze milego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatyk,kurcze widze ,ze ci tu jest starsznie zle. Ja tez miewam male doly i depresje,szczegolnie o tej porze roku. Wiem jak to jest mieszkac poza Oslo. Masakra. Przez 2,5 roku bylam opiekunka na poludniu i prawie nigdzie sie nie ruszalam. Na co oczywiscie rodzinka nie narzekala bo mieli mnie 24 godziny na dobe do dyspozycji. Cale szczescie juz od roku mieszkam ze swoja polowka i od 4 miesiecy mieszkamy bardzo blisko centrum,co sprzyja nocnym wypadom na miasto,spacerom itp Trzymam kciuki , nie daj sie ten Norwegii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Singa
a singapurka wsiakla.... w singapurze pora deszczowa sie zaczyna..... pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
Witam ponownie, chyba jednak nikogo nie ma tutaj z Niemiec. Dzieki za uwage i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooooooooooooooooo
nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
HI dowcipnisiu, nooooooooo tak kto rano wstaje ......... :D:D:D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAAA DAAAAMMMMM!!! WSZYSCY RAZEM SPIEWAMY dla naszej JAY!!!!!!!!!! STOOO LAAT STOOO LAAT NIEEEECH ZYJEE ZYJEE NAM! Zyj nam Kochanie zdrowo, pogodnie, daj znac kiedy moge Cie ujrzec! Calusy od Mattiego, cmok , cmok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jay - 100 lat i jeszcze dluzej i jeszcze raz :D 🌻 👄 ❤️ Duzo zdrowka i spelnienia marzen!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - samych szampanskich momentow, poszerzenia czasowego doby (do przynajmniej 30 godzin ;) ) i czego Ci tam potrzeba! 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay: twoje urodzinki?? Super!! Gratulacje!! I caluski. A no faktycznie mamy Halloween... Nie pisze za duzo bo mam znow ukrop w pracy. Pracuje teraz nad IPO, moj klient postanowil sie zarejestrowac z Securities Exchange Commission. Pez przygotowania, planu, strasznie chaotycznie i tak szalenczo goni do celu... A my audytorzy musimy za nimi gonic i naprawiac ich bajzel... szok... ale za to od stresu chudne...hehehe... Aha, mam dla wszystkich ogloszenie: opuszczam na stale Poludniowa Karolinke. Bede smutna, bo nie bede sie juz widywac z Jay, ale coz... Przeprowadzam sie do San Diego do Kaliforni. Podam wiecej szczegolow niedluo jak juz cos sama bede wiedziec... Ok. Spadam do pracy. Pa kochani. Nie jedzcie za duzo slodyczy bo was beda brzuszki bolec!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Polaków!Tu w Polsce jest strasznie.Ciągle życie kopie nam d...pę.MAM DOść i WAM ZAZDROSZCZę i pozdrawiam...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszysktim za zyczenia;-)) sto lat to ja n ei chce, ale taka dobra 80-tka powinna starczyc;-)) Squirley> a kiedy to sie pzrenosicie?? Esja tam tez wyladuje niedlugo, wiec bedziesz miala forumowa kolezanke tak czy siak;-) zanim wyjedziesz to kochana my sie musimy spotkac na kawie i nei ma jestem zajeta, ja tez jestem, ale dojade na te kawke, obiecuje!! GNU> kciuki trzymam, nei denerwuj sie.. nie ma czym.. wyklad z neuroscience mi sie zaczyna wiec milego dnia zycze wszystkim.. goraco tutaj jak latem od samego rana...ble...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgos1 - nie tylko w Poslce zycie w dupe daje, z tym ze tego nie pokazuja na filmach ... Squirley - San Diego jest bardzo fajniutkie! Dla mnie jeszcze bardziej, bo maja tam misie pandy ;) Ciekawe, jak sie tam przyjmiesz. W Kalifornii panuje zupelnie inna mentalnosc, ludzie maja bardziej otwarte umysly i na pewno bedzie to powiew swiezego powietrze po stanach poludniowych :) GNU - trzymam mocno kciuki :) Na pewno wypadniesz siwetnie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmopido - witaj na topiku 🖐️ Ostanio w bibliotece znowu znalazlam zapomniana ksiazke z dziecinstwa - Olga da Polga :D Pamieta ktos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... Jay - wszystkiego najlepszego, co tylko mozesz sobie wymyslec, to zycze, zeby Ci sie spelnilo.. Squirley - San Diego, alez fajnie... Oceanarium maja cudowne, koniecznie sie tam musicie wybrac zaraz po urzadzeniu sie, a potem do Tijuany na pyszne meksykanskie jedzenie.. GNU - no i jak? po tej rozmowie.. mam nadzieje, ze pozytywnie, napisz jak najszybciej.. Bagatelka - nie kojarze tej ksiazki, chyba to nie moje dziecinstwo.. :D małgoś1 - prawda, ze w kraju zycie po d... kopie.. ale zapewniam Cie, ze za granica rowniez, tylko w innym stylu.. Co u mnie slychac? Nie pracuje, co wcale nie znaczy ze mam spokojne zycie.. Witam nowe osoby, zostancie z nami.. wszystkich pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikuś
poszukuje kogoś kto mieszka w RPA czy jest tu taka osoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus - ta ksiazka wyszla we wczesnych latach 70-tych, ale nie byla jakos specjalnie popularna ... jest to opowiesc o bardzo wszedobylskiej swince morskiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatyk
hej hej..a co moze robic mlodziutka Polka w norwegii jak nie sprzatac lub byc au pair:)ja jestem opiekunka do parki 2,5rocznych blizniakow...he he jaka fajna pogoda..sniezek na ziemi a slonce przygrzewa..super..i mam jeszcze troche inny powod do zadowaolenia..za 2 tyg przyjezdza moj"moj" :D chce ktoras z babeczek moze pracowac od czerwca jako au pair?bo ja mam kontrakt na rok no a szefowie beda potrzebowali kogos jeszcze na rok...tylko prawojazdy i znajomosc jezyka angielskiego wymagane..jak cos to odp mi..pozdrawiam cieplutko.. Jay - spoznione ale szczere zyczenia urodzinowe. Reign of light - powodzenia na nowej drodze zycia..to juz jutro..ale macie fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×