Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Hej kobietki: W zwiazku z tym, ze do tej zabawy wlaczylam sie tak niedawno i dopero teraz odkrylam jak dlugo ze soba gadacie powoli doczytuje poprzednie posty i lezki mi sie w oku kreca... Barb: wyczytalam, ze twoj maz jest ze Stzryzowa. Ja jestem z Rzeszowa. Wszystkie anglstki: filologia angielska gora!!! Pytanie do wszystkich mlodych mezatek ktore niedawno dostaly zielone karty. Kiedy wymienialyscie paszporty na nowe (z nowym nazwiskiem)? Kurcze... wierzyc mi sie nie chce ze tyle czasu nie mialam pojecia o tym forum... Ale teraz na pewno sie nie zgubie. U mnie lodowa i zamrazarka tez pelne zarelka!! Kupilam dwie piersi indycze i wielka brytfanne do pieczenia. Bedzie supcio!! Ok. Lece na kawke z mezusiem i do Old Navy po jakis tani ciuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkie wyjasnienie: moj okrzyk ku chwale anglistyki to dlatego ze ja tez jestem anglistka po UJ. Ale teraz studiuje MBA/Accounting. Ciumki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam:) dawno nie zagladalam jakis odwyk chyba mialam od internetu. Na szczescie juz zdrowa jestem ale pies tez mi zachorowal na szcescie juz mu przechodzi:) Fajnie ze sie jutro spotykacie, mam nadzieje ze nastepnym razem ja tez dolacze:) dzieki wszystkim za zdjecia:) I witam wszystkie nowe osoby:) Squirley Ja wlasnie jestem na etapie zmiany nazwiska do paszportu,ciagnie sie ten proces w nieskonczonosc na razie wyslalam nasz akt slubu do LA w celu przybicia pieczatki(nie zaakceptowali naszego aktu z Colorado w konsulacie w Chicago) a potem bede sie probowala skontaktowac z pania w konsulacie w Chicago ktora ostanio mi wogole na emaile przestala odpowiadac,no cos czuje ze to troche potrwa,mam nadzieje ze w nastepnym roku na wiosne odwiedze moja rodzine w Polsce. A co do filmu Rejs ja korzystam z Netflix.com maja tam duzo polskich filmow ktore namietnie ogladam:) A indora tez pieke i z nadzieniem w srodku:) Pozdrawiam wszystkich:) A tak wogole to ma chandre jesienna zmykam bo nie bede Wam marudzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz dostalam paszport tymaczasowy, na ten nowy musze czekac na dokument z Polski, ktory idzie poczta, mama go wywalczyla wlasna krwawica;-(( i..... lece do domu 15 grudnia, bilet kupiony;-) Squirley> wyjasnie Ci wszystko o paszportach w mailu, teraz marze o cieplej herbatce, sciagnieciu sandalkow i jakims dobrym obiedzie.. kurcze chyba zaraz meza za uszy wyciagne gdzies;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie....troche mi smutno ze nie moge byc tu czesciej by cos napisac:(( no ale do jutra mam ehh szal... ALE BARDZO SIE CIESZE ZE BEDE MOGLA SIE JUTRO STAWIC NA SPOTKANKU:))!!!!!!!!! IHAAAAAAAAAA mam nadzieje ze korki na drogach nie beda duze i uda mi sie dotrzec na 7pm:)) pozdrawiam bardzo serdecznie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winner
Czolem wszystkim w US, Jestem zupelnie nowa i mam nadzieje, ze bede mogla byc przez tubylcow zaakceptowana..mam taka cicha nadzieje. Od razu przepraszam za ewentualne bledy ortograficzne ale b. malo mam do czynienia z polszczyzna pisana jak i wymawiana zeby moc praktykowac. Czy ktos spoza stanu ma jakies wiadomosci o mozliwosci zrobienia (czyt. kupienia) polskiego (tak, to nie pomylka)prawa jazdy. Tutaj tragicznie zaostrzyli prawa dotyczace mozliwosci wyrobienia driver license i dlatego wielu obcokrajowcow jezdzi na krajowych. Gorzej jak ktos takiego w ogole nie mial. Anybody ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winner
Najbardziej mnie interesuje stan NY, bo najblizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
La Donna, nie czytaj tylko sie dopisuj, czytaj aktualnie 🌻 Kokus, ksiazki po angielsku czytalam gdy sie uczylam jezyka. Wiem, ze tego sie uczy cale zycie i na pewno by pomoglo i rozwinelo jezyk, ale co z tego kiedy czytanie po polsku to dla mnie taaaka rozkosz 🌻 K-11! Szkoda, ze Cie nie bedzie na spotkaniu 🌻 *to tyczy sie wszystkich, ktore nie moga uczestniczyc! Tabela? Czy to zbieg okolicznosci? :-D :-D :-D Joaska, jestem z Toba, ja tez mam tu problem z poznawaniem no-rma-lnych ludzi, jak nie dorobkiewicze, to olewacze, to lubiacy tylko wypic, nie interesujacy sie niczym... 🌻 Squirley! W miejscu w Usa? Wydaje sie bardzo sympatyczne 🌻 Jay, ja co prawda ostatnio szaleje w kuchni ale tez czasem odzywaja sie leki typu czy mieso sie nie spali albo czy nie bedzie surowe🌻 Gadzina, nie mam problemow z zapamietaniem bo moj maz regularnie i namietnie wypozycza. Chyba mu musze kupic ten Rejs? Co prawda ja nie ogladam ale w calym domu slychac wiec wpada mi w uchu...patataj patataj...🌻 Sportowa Naneczka 🌻 Bagatelka,nie bojmy sie...bo indyk to taka duza kura :-D U mnei robi go moj maz, co prawda przez ostatnie 26 dni moje zdolnosci i wiedza kulinarne powiekszyly sie pieciokrotnie ale stwierdzilam, ze z indykiem nie ryzykuje 🌻 Margot, scisk i dla ciebie 🌻 Marzenusia - ty spryciulo!🌻 Squirley, ja ten temat zauwazylam w czerwcu ale wpisalam sie tylko raz, ze jestem z IL i potem zniklam bo przerazala mnie ilosc stron i, ze... wszyscy sie znaja. Potem postanowilam sobie najpierw poczytac od poczatku - do czego nigdy nie doszlo. Az ktoregos nudnego deszczowego wieczoru zaczelam pisac - chyba jakos we wrzesniu. 🌻 Syl-wica 🌻 Dark Elf! Gdzies ty sie podziewala??? 🌻 Winner 🌻 A ja mam indyka od... Amishow. Polski sklep obok mojej pracy zbieral zamowienia i sobie zazyczylam. Dzisiaj go przywiozlam do domu. Mam nadzieje, ze bedzie dobry. Na etykiecie pisze ze byl naturalnie hodowany, a ja mam ostatnio fijola na tego typu rzeczy. Jajka kupuje tylko takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............MIEJSCE...................ROCZNIK......ILE ZAGRANICA ************************************************************************************* GODA................Litwa..........................1960.........od urodzenia KOKUS...............Tarnobrzeg, PL...............1963........czas wakacji K-11.................* Kanada *......................1969...............14 lat FUNKIA..............okolice Chicago, IL...........1970..................15 BAGATELKA..........Duluth, Minnesota, USA......1972...............15\'3\'\' MASHA..........Austria.............................1972...............3 lata NIKA_AU.............Sydney........................1973..............16 lat AMBERANGELIC......Arlington Hts, IL..........1974.................7.7 *ZACZARUJ MNIE*....Westfield, NJ.................1974................2.5 JAY...................Charleston, SC..................1975.................2 NANECZKA .......Niemcy, Monachium, Bawaria...1975................5lat PIWONIA.............Okolice Chicago, IL...........1977.................11 CAFEE...............Szwecja, Sztokholm............1977..........10 m-ce DARK ELF............Springfield,IL..................1977....2 lata z hakiem IZZA........Lutsen i Grand Marais/MN......... 1978......18+7=25 m-ce SQUIRLEY.....Tega Cay, SC.......................1978............3,5 EWULEK..........Schaumburg,IL....................1978...........4,5 JOASKA.................Francja.......................1979..........pol roku BARB.................okolice Chicago................1979...........3 lata AKARA.................Amsterdam....................1980........1rok10m-cy MARGOT...............Francja......................1980.....2 lata z hakiem MAYENKA.............Toronto, Can................1981....................1,3 MARZENUSIA.........Okolice Chicago, IL........1984.................1,6 WARIATKAZWARIOWANA....Luxemburg.........1984...........od 09.2003 BASTA........Bradenton, FL............................?.................3 m-c KLARYSA......Bruksela................................?...................? TULIPAN.........Haga.............................1978................2,6... ************************************************************************************* Marzenusia, sprytnie sie wymigalas od gotowanie na Thanksgiving :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thanks Amber! I thanks wszystkim! A jaka u was pogoda kobitki? Tu jest cieplo, ale sie rozpadalo... Aha, mam prosbe: jak bedziecie miec zdjecia z waszego swiatecznego spotkania to wyslijcie tez cos do mnie, ok?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia: zapomnialam ci odpisac... Mowie ci, czuje sie tu taka wyemancypowana!! jak chce cos zrobic przy domku to lece do Lowe\'s albo do WalMartu i dzialam. Ale masz racje, niektore projekty sa ponad moje sily i mozliwosci. Na przyklad w kilku pokojach nie mam lamp sufitowych, Bardzo mnie to dziwi w tym kraju. Wszedzie mam ceiling fany a lamp ani rusz. Jak juz skoncze studia i zaczne zarabiac \"prawdziwe\" pieniazki to bede musiala chyba zatrudnic elektryka. No chyba ze moj menio mi pomoze. Ale z niego jest maly leniuszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzinko: strona z Rejsem jest SUPCIO!!! Sikalam ze sniechu... Ja nie jestem przeciwny zebraniom...wrecz przeciwnie...nie mam nic przeciwko.... eheheheheheee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bardzooo zimno, ale ide zaraz na dwor uczyc sie robic zdjecia (ksiezyc mnie interesuje). Cos mi nie wychodza technicznie, ale na oko chyba niezle. Piwonia chyba juz spi i nie ma kto ocenic (procz meza). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirely - te wiatraki bez lampy sa zupelnie niepraktyczne. Wiesz, ja juz duzo pisalam na tym forum o tym jak mnie denerwuja amerykanskie okna, sposob slania lozek, no a teraz przypomnialas mi o wiatrakach (ktore same w sobie nie sa zle). Ja rozpoczelam akcje wymiany naszych wiatrakow na takie z wbudowna lampa. Troche to trwa, bo dobre wiatrako-lampy sa drogie. Najciekawsze jest to ze sie dowiedzialam ze w Chicago takie wymiany sa nielegalne - trzeba zatrudnic licencjonowanego elektryka! Pewnie jakies uklady polityczno-zwiazko-zawodowe. Cale szczescie ze ja w samym Chicago nie mieszkam! Jesli nasz jakies nikle pojecie o pradzie, to wlasciwie sama mozesz wymienic te wiatraki na takie z lampami. Poza tym, do niektorych wiatrakow mozna po prostu dokupic lampy. Moj maz przestal sie dziwic, ale jak mnie dopada jakas wieksza chandra to jade sobie do Home Depot i Lowe's (sa obok siebie) :D Wspaniala terapia i na dodatek bezplatna (zwykle). Moj Starszak tez lubi tam jezdzic i z przyjemnoscia stwierdzam ze ma zapedy w stylu majsterkowicza (to po polskim Dziadziusiu, bo maz zdolnosci w tym kierunku nie przejawia, choc moze ukrywa celowo ;) ) Gadzinka - ja tez lubie takie domowe projekty, jak szycie, oprawianie obrazkow, odnawianie mebli. Wlasnie szukam materialu na narzute na lozko i zaslony. Bede szyla sobie zima bo na wiosne kladziemy parkiet (niestety, nasz dom zostal wybudowany w dobie kiedy wykladziny byly popularne :( ) i bedziemy ogolnie odnawiac nasza sypialnie i lazienke. Musimy sciagnac tapety bo poprzedni wlasciciele bardzo je lubili (nawet na sufitach). Marzy mi sie tez oblozenie jednej ze scian plytkami ceglanymi lub kamiennymi. Jeszcze nie wiem czy w naszym domu cos takiego by dobrze wygladalo, ale ja uwielbiam surowe powierzchnie... Naneczka - milo cie slyszec znowu - no i ze Amor nie proznuje :D Powodzenia!!! Pozdrawiam wszyskich. Trzymajcie sie cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la donna
Kokuś...Bardzo dziękuję za informację, w takim razie wycofuję się z tego Forum. Zyczę miłej i owocnej duskusji.Gdyby zgłosił się ktoś z Włoch to go skieruj na Forum: Gazeta .pl - Forum Włoskie.Ja tam zaglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale rozrabiam dzisiaj od samego rana. Mleko nie tylko wykipialo, ale i przypalilo sie (fuj! straszny zapach!) - kuchenka do mycia. Niosac kawe do pokoju rozlalam ja pieknie az w trzech miejscach i patrzylam jak rozpryskuje sie malowniczo na boki - podloga do mycia. Koncowka ciazy to jest apogeum niezrecznosci :p :) Gadziny faktycznie nie ma w tabelce, bo Gadzina nie chce tam byc. Mam nadzieje, ze wybaczycie mi ten maly wybryk przeciw ogolnie panujacej tendencji. :) Pamietam, ze kiedy Amberangelik zaproponowala umieszczenie takiej tabelki na forum tylko Kokus byl przeciwny (nikt chyba nawet nie zauwazyl tego niesmialego protestu no i w koncu pod naporem fali Kokus sie dostosowal). Ja, tak samo jak Kokus wole zeby te dane nie wisialy ciagle na topiku. Mysle, ze jezeli ktos zapala do mnie szczegolna sympatia, to sobie zapamieta to moje Foix i wiek zapamieta (29)... i nie ma potrzeby przypominac o tym nachalnie calemu swiatu. Ide myc te kuchenke, brrrrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam wszystkich! Chyba jestem pierwszym Stanikiem tego pieknego poranka. Wczorajsza ulewa stracila mi tony lisci z drzew i trawnik wyglada jakby byl nigdy nie grabany... ehhh ta jesien... Funkia: to z tymi elektrykami to jeszcze nic. Tu gdzie ja mieszkam nie wolno sciac drzewa bez papierka z urzedu miasta, nie wolno miec ogrodzenia wokol posiadlosci, nie wolno parkowac wozow kempingowch ani naczep z lodkami (bo my mieszkamy nad jeziorem) przed domem na podjezdzie. A na dodatek szaleje tu grupka starszych pan o nazwie Garden Club and Committe for the Beautification of Tega Cay (czyli Klub ogrodowy i komitet upiekszania T.C) i jak masz z lekka odrapane okna czy nie skoszony trawnik to ci zrobia interwencje... hehehe... szalolne babki... wiekszosc sasiadek z mojej ulicy dotego klubu nalezy. Co do wiatrakw to fakt: trzeba przykrecic do tego lampe i problem z glowy. U nas na poludniu sie nie da zyc bez wiatraka wiec chyba tez zostana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje autko w garazu sie leczy;-( wlasciwie sie nie leczy, tylko sprawdzaja, czy juz kaszlu nie ma hihihi a ja popijam herbatke i wygladam za okno w kuchni.. leca liscie z drzewa, termometr pokazuje 73F czyli znowu dzien sandalkowy hihihi Sqirley> moj trawnik to ma chyba z 20 cm lisci i czekam az wszystkie opadna, to wtedy moze zagrabie ;-) tam sie bede przejmowac, u nas takiego komitetu nie ma i chwala wszystkim, bo juz dawno by nas stad wystawili;-) Wczoraj 25 moich uczniow usilowalo sie wprosic na moje Thanxgiving party heheh, dopiero sie wykruszyli, jak im poweidzialam, ze bedzie tylko kalafior i fasola hihihi Jak tylko samochod dojedzie do domu uciekam na zakupy, ciekawe czy przyjdzie mi sie bic o to ptaszysko;-) no nic, zwiewam odrobic korespondencje mailowa, bo wczoraj mi nie wyszlo, usnelam;-( pozdrowienia dla wszystkich, babom z Chicago zycze milego spotkania, mam nadzieje,z e nas zazdjeciujecie ppozniej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley wyslalam Ci emaila:) Jay:) sandalki?No nie ja sie do Ciebie przeprowadzam! U mnie leje jak z cebra....O zakupach moge zapomniec(chyba ze internetowych) Amberangelic- bylam chora i nie mialam sily i czasu na internet.Kurcze czy Ty wiesz ze ten dyniowy swter o ktorym kiedys rozmawialysmy ciagle jest i czeka na mnie tylko jeden chyba przelame sie i kupie go nie zwazajac na nie moj kolor:). Ja to jestem jakas dziwna jezeli chodzi o ciuchy nic mi nie pasuje czasami sie naprzymierzam przez 2 godziny i nic mi nie bedzie pasowac hihihihi Tez znam ta stronke overstock.com fajne maja niektore rzeczy tam :)Mam jeszcze jedna ulubiona z ciuchami www.newportnews.com,chyba wczesniej podawalam. Hey dziewczyny jak znacie jeszce jakies stronki sklepow internetowych z fajnymi rzeczami i przystepne cenowo to podawajcie:) Wczesniej rozmawialiscie o modzie panujacej w Usa.Moim zdaniem czesto mozna spotkac tutaj stroj w stylu i dont care.Ja w Polsce musze powiedziec ze przywiazywalam duza uwage do ubioru,zawsze to bylo dla mnie bardzo wazne. Tutaj juz tak nie dbam,przerzucilam sie na jeansy i t-shirty,o obcasach nawet nie mysle,wogole staram sie nie zwracac na siebie uwagi strojem bo i tak zwracam uwage gdy spaceruje jak turystka bez samochodu:) Chcialabym mieszkac w wiekszym miescie bo tam jest sie bardziej anonimowym i mozna bardziej zaszalec ze strojem:) :) Buziaki dla wszystkich :) ide rozmrazac indora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley wyslalam Ci emaila:) Jay:) sandalki?No nie ja sie do Ciebie przeprowadzam! U mnie leje jak z cebra....O zakupach moge zapomniec(chyba ze internetowych) Amberangelic- bylam chora i nie mialam sily i czasu na internet.Kurcze czy Ty wiesz ze ten dyniowy swter o ktorym kiedys rozmawialysmy ciagle jest i czeka na mnie tylko jeden chyba przelame sie i kupie go nie zwazajac na nie moj kolor:). Ja to jestem jakas dziwna jezeli chodzi o ciuchy nic mi nie pasuje czasami sie naprzymierzam przez 2 godziny i nic mi nie bedzie pasowac hihihihi Tez znam ta stronke overstock.com fajne maja niektore rzeczy tam :)Mam jeszcze jedna ulubiona z ciuchami www.newportnews.com,chyba wczesniej podawalam. Hey dziewczyny jak znacie jeszce jakies stronki sklepow internetowych z fajnymi rzeczami i przystepne cenowo to podawajcie:) Wczesniej rozmawialiscie o modzie panujacej w Usa.Moim zdaniem czesto mozna spotkac tutaj stroj w stylu i dont care.Ja w Polsce musze powiedziec ze przywiazywalam duza uwage do ubioru,zawsze to bylo dla mnie bardzo wazne. Tutaj juz tak nie dbam,przerzucilam sie na jeansy i t-shirty,o obcasach nawet nie mysle,wogole staram sie nie zwracac na siebie uwagi strojem bo i tak zwracam uwage gdy spaceruje jak turystka bez samochodu:) Chcialabym mieszkac w wiekszym miescie bo tam jest sie bardziej anonimowym i mozna bardziej zaszalec ze strojem:) :) Buziaki dla wszystkich :) ide rozmrazac indora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) Nareszcie w domu! I nareszcie jutro sie wyspie! :D Mmmmm... We wtorek mam pierwsze zaliczenie z cwiczen - 4 godziny pisania :o Kukus, z gory prosze Cie juz o trzymanie kciukow!! 🌻 naneczka - ciesze sie, ze zwariowana historia zaczyna nabierac rumiencow!!! :D Oby tak dalej! :D I trzymam kciuki za dwiescie szostke :D Bagatelka - ty to juz rzucasz rebusami ;):D Pieczenie takiego wielkiego indyka to musi byc przygoda :D Musialabym kiedys sprobowac ;):D Sy-lwica - widze, ze udalo Ci sie rozwiazac makly rebusik :D Squirley - topik istnieje juz od ponad roku to fakt, ale zawsze potrzeba nowej krwi! :D A ty sie szybciutenko w nasze towarzystwo wkrecilas! Ja juz mam wrazenie, ze jestes z nami dluzej niz dopiero od niedawna :) Dark Elf - ciesze sie, ze jestes juz zdrowiutka :) Jay - no i doczekalas sie! :D A nie mowilam Ci :D Trzeba sluchac Margotki ;):D Alez sie ciesze, ze jedziesz :D:D:D Rodzina juz wie? ;):D JoAska - jesli chodzi o normalnych ludzi... ja tez ostatnio poznalam kilkoro Polakow w Aix, ale juz wiem, ze nie nadajemy na tych samych falach... i ze z tych znajomosci nic nie bedzie... Mowi sie trudno i trzeba isc przez zycie dalej! :) I a propos chicagowskich spotkan... my chyba tez bedziemy musialy kiedys jakies zorganizowac! :) Pewnie dopiero po Nowym Roku, ale ja jestem jak najbardziej za! :) Amber 🖐️ Gadzina - ach, ten \'Rejs\'... Musze koniecznie znowu go obejrzec! :) W ogole, mam pytanie, czy mozecie mi polecic jakies ciekawe tytuly niekomercyjnych filmow... nie tylko polskich! Ja nie mam glowy do tytulow... a chetnie cos bym sobie poogladala z Misiem w dlugie zimowe niedzielne wieczory... Ostatnio ogladalismy \'Goodbye Lenin\', czy ktos z Was widzial ten film? A zapomnialam sie Wam pochwalic, ze wstepnie ustalilismy date slubu na lipiec przyszlego roku :D Nic, uciekam! Pozdrawiam wszystkich cieplo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×