Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

elfik: no wlasnie!! moja znajoma to wyczaila i przyslala mi linka z powiadomieniem. Jak to zobaczylam, to zaczelam wyc, bo ja nie moge na razie wyjezdzac z kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyladowalam, obzarlam sie nalesnikami, kalarepa i ogorami kiszonymi i jestesm juz tak zakrecona z czasem, ze sama nie wiem juz ktora godzina... ale siedze jak najdluzej, aby czasem nie wstac o 3 rano;-) pozdrowieniadla wszystkich, zmykam do twarogu hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay geeezzz Jayka ja chce ogorka buuuuuuu.A tak wogole to opowiadaj wrazenia i wszystko po kolejii emocje odczucia itp, czekam na relacje ze szcegolami:):P Squirley no ja tez nie moge leciec,musze czekac na paszport.....No ale moze taka okazja jeszcze sie trafi,trzeba przegladac stronke.Jejku jakbym miala poszport to bym sie w 10 minut spakowala i poleciala,mi tam duzo do szczescia nie trzeba ,pozatym nie lubie duzych bagazy. Ale zimno u nas nawet nie chce mi sie nosa wystawic na zewnatrz..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley dzieki serdeczne. ja tez nie moge jechac ale moja siostra -farciara jedzie....U nas w domu to ja chrapie, moze on tez -to musi byc niezly jazgot !Kot tez czasem chrapie, moze pod presja otoczenia... Marzenusia, wiem ze to nieskromnie ale slysze tylko o Twoich zdjeciach, dalabys popatrzec!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley dzieki serdeczne. ja tez nie moge jechac ale moja siostra -farciara jedzie....U nas w domu to ja chrapie, moze on tez -to musi byc niezly jazgot !Kot tez czasem chrapie, moze pod presja otoczenia... Marzenusia, wiem ze to nieskromnie ale slysze tylko o Twoich zdjeciach, dalabys popatrzec!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley dzieki serdeczne. ja tez nie moge jechac ale moja siostra -farciara jedzie....U nas w domu to ja chrapie, moze on tez -to musi byc niezly jazgot !Kot tez czasem chrapie, moze pod presja otoczenia... Marzenusia, wiem ze to nieskromnie ale slysze tylko o Twoich zdjeciach, dalabys popatrzec!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaHa wyslalam. :) JAYKA ale Ci zazdoszcze! Kiedy Piwonia byla w PL, jej zazdoscilam, a teraz Tobie. Czy kiedys przyjdzie czas na mnie? Czy odwiedze tych, za ktorymi strasznie tesknie?:( :o Nawet przestalam dzwonic do PL ostatnio, bo im czesciej czwonie tym bardziej chce tam byc i ryczec mi sie chce. Teraz nadchodza swieta.....Ehh zycie... Zjadlabym cos slodkiego, ale co? Nie mam nic, procz gorzkiej czekolady. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay: wow!!!! supcio!!! jak podroz??? jaka tam jest pogoda?? kurcze... ale musi byc fajnie... jakie masz pierwsze wrazenia? zmienilo sie duzo? o ludzie... konieczie opisz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzeniusia mam to samo tez kazdemu zazdroszcze,ale to chyba normalne. znowu mam problem,kto sie zna na sprawach urzedowych?HELP Cytuje z ulotki z konsulatu:dotyczy zmiany nazwiska UWAGA! Osoby ktore pozostawaly wczesniej w zwiazkach malzenskich musza przedstawic polskie dokumenty zaswiadczajace ze poprzedni zwiazek zostal rozwiazany(moga to byc orzeczenie sadu polskiego o rozwodzie lub uniewaznienie malzenstwa,akt zgonu poprzedniego malzonka) Dokumenty te powinny byc przedstawione w oryginale. Kazdy rozwod orzeczony w USA bez wzgledu na to ,czy malzenstwo zawarto w Polsce czy w Stanach musi byc wczesniej uznany przez polski sad.Moze ktos mial podobna sytuacje? i teraz moje pytanie:czy to dotyczy tylko mnie(chce zmienic nazwisko i to moje pierwsze malzenstwo) czy dotyczy to takze mojego meza( jest po rozwodzie)czy jego akt rozwodu musi byc przetlumaczony na polski i uznany przez sad?Bo ja juz niewiem,babka z konsulatu nie odpowiada na emaile i nie moge sie takze dodzwonic. Dzieki za wszystkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik: mysle, ze w przypadku meza wystarczy dac do przetlumaczeniajakis papier zaswiadczajacy o rozwodzie. Zrob tak jak ja zrobilam: wyslij do rodzinki niech ci dadza do tlumacza..hihihi... szybko i tanio bedzie. Polskiego dokumentu nie bedziesz miec bo on ie jest Polakiem. A wiesz co, jak baby z konsulatu w Chicago ci nie odpowiadaja to napisz do konsulatu w Waszyngtonie. Tam jest jedna bardzo mila pani. Przyslala mi wzor wniosku z prosba o zmiane nazwiska do polskiego urzedu. Sluchaj, podac ci jak to wyglada? Moment, czy ty juz zmienilas nazwisko czy dopiero zmieniasz. Jakos mi umknelo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik i Squirley tzn co mam wyslac do Polski??? Bo ja i on o rozwodach, ja zmieniam nazwisko i powiedzieli jeszcze ze jak mam staly adres w USA to mam dac zielona karte, a jak nie mam zielonej karty to adres w Polsce a nie mam adresu w Polsce bo sprzedalam mieszkanie i nie mozna mnie zameldowac jak mnie tam nie ma.Powinnam o tym pomyslec. Siostra jedzie , moglaby zabrac papiery ze soba.. Tam trzeba je zaniesc do \"wlasciwego sadu \" itd.. Biedna mama, nabiega sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jayka - wow!!! :D:D:D Ciesze sie razem z Toba - ja zoladek szykuje na niedziele... chyba sobie zrobie glodowke, zeby moc wiecej wsuniac po przyjezdzie hihihi... Piwonia - sprawdz poczte! Uporalam sie w koncu z tlumaczeniem :D kokus - ciesze sie, ze plytka juz doszla! Mam nadzieje, ze Ci sie spodoba :) Squirley - jak juz wspomnialam wczesniej, nie chce, abys umieszczala moje zdjecia na stronce. Esja - to masz sasiadke :D Wlasnie bylam ja obejrzec na swojej stronie internetowej :D Ciekawie wylada w tym tych rogach wikingowskich ;):D A dzisiaj uczennica sprawila mi prezent - kupila mi moje ukochane prefumy :D Pamietala jakie lubie :D Ha! :D Ja jej prezent kupie w Polsce... poki co obdarowalam ja ostatnim sloikiem ogorkow kieszonych jaki mialam :D W koncu pojutrze jade do Polski, wiec tam odpowiednio sie zapopatrze w te jakze cenne na obczyznie przysmaki :D Zmykam! Usciski dla wszystkich! Jutro wielkie pakowanie, fryzier, ostatnie zakupy... :D Ach, juz nie moge sie doczekac wyjazdu do Polski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley ja juz nie mam nerwow do tych spraw wlecze sie to wszystko jak zolw.Nie chce juz zameczac tym mamy bo ona i tak nie ma czasu i zdrowia na zalatwianie moich spraw.Zaczelam juz przez konsulat to musze dokonczyc,Ja juz mam wzor i wniosek i juz prawie zlozylam dokumenty i miala sie cala sprawa zaczac ale zapomnielismy zarejestrowac w LA,no a teraz znowu z tym rozwodem. Boze musze wszystko sama wydobywac z tej babki ,na emaila mowila ze odpisala a ja nic nie dostalam,sprobuje jeszcze raz przez email meza moze do mojego nie dochodza czy jak.To mowisz ze ten dokument musi byc pzretlumaczony?Ja tez tak mysle,no ale z drugiej strony to przeciez ja zmieniam nazwisko,to co ma do tego rozwod meza?nazwisko mam juz zmienione tzn zmieniam paszport bo mam ze starym nazwiskiem i zmiana musi byc zarejestrowana w USC w Polsce. Boze ale mam metlik w glowie dzieki za sugestie:) Kaha:) No to musicie chyba zarejestrowac to tzn musi byc uznane przez sad,ja juz mam metlik w glowie,mam nadzieje ze mi babka odpisze bede ja zasypywac emailami,zobaczymy co odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi wiadomo to trzeba napisac 1. wniosek o zarejestronwanie malzenstwa w Polsce (tekst przesle zainteresowanym), 2. oswiadczenie, ze od slubu sie uzywa mezowego nazwiska, 3. akt malzenstwa amerykanski uprawomocniony w konsulacie regionu w ktorym sie mieszka, 4. tlumaczenie aktu na polski, 5. oprocz tego odpis aktu urodzenia zony i meza (to z tlumaczeniem na polski), 6. jezeli po rozwodzie to akty zaswiadczajace o tym, jak sa amerykanskie to oczywiscie z tlumaczeniem. Co do poswiadczenia sadu amer i pol to nie jestem pewna. najlepiej zapytac w konsulacie. polecam ten Waszyngtonski. 7. Aha, no i oczywiscie PELNOMOCNICTWO dla kogos z rodziny do zalatwienia tego podbite przez notariusza. A to robia w kazdym glupim UPS Store albo MailBoxes Etc... za trzy dolce. Mnie sie udalo znalezc lokalny bank gdzie babka mi te wszystkie papiery podbila za friko Ja poprosilam mame o zalatwienie mi tlumaczen, bo to jest w Polsce o wiele latwiejsze (tlumacz na kazdym kroku) i tansze (za wszystkie papiery zaplacila 60zl). A potem jedynie podrzucenie papierow do polskiego USC i po problemie. Babka z USC powiedziala mojej mamie, ze ciagle takie sprawy zalatwiaja i ze nie ma problemu. Po 3 dniach wydano jej 3 kopie polskiego aktu slubu dla mnie i po bolu. No i nic sie chyba za to nie placi, najwyzej mala oplate skarbowa. A jak chce sie zmienic nazwisko w US to trzeba sie osobiscie stawic na rozmowe z konsulem. Mnie na to nie stac (lot do DC) ani nie mam czasu. Za to paszport chyba trzeba juz zalatwiac tu. Ale to nie jest zle, bo mozna podanie i stary paszport wyslac poczta. Nie trzeba osobiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik: faktycznie masz racje, ze on nie zmienia nazwiska... chociaz moze oni taki papier chca, zeby sie upewnic, ze poprzednie malzenstwo jest juz na amen uniewaznione. Myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - powodzenia w zalatwianiu Twoich spraw administracyjnych! Ja w Polsce bede zalatwiac swoje... az sie boje pomysle co mnie czeka :o A potem czekaja mnie przygotowywania do slubu... papiery tez bede zalatwiac przez konsulat... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaha: co do adresu w Pol to tam sie podaje ostatni adres uzywany w Polsce. chyba w celach weryfikacyjnych. Ale oczywiscie adres zagraniczny jest podawany jako stale miejsce zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot: zapomnialam ci podziekowac za foty! dzieki!! cool! coz to za jedno tropikalne miejsce na jednym ze zdjec? cudnie to wyglada, jakies kamienne ruiny czy co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - jakies tropikalne kamienne ruiny????? O ktorym zdjeciu piszsz??? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley wszystko mam to co wymienilas( z wyjatkiem tlumaczenia aktu rozwodu meza) wszystkie wnioski podania pobralam w kosulacie,kosulat zalatwia sprawe zarejestrowania nazwiska i zmiany w paszportu w ciagu 6 miesiecy(jeeeezzzz)(zarejestrowanie nazwiska kosztuje 106$ a jezeli chodzi o paszport to nie znam ceny,boze ja juz powoli trace nerwy.Ide napastowac babke emailami. Dzieki za wszystkie rady:) Margot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, Pamietam ze jakis czas tu zagladnelam, i nawet cos napisalam, ale juz pewnie mnie nie pamietacie. No wiec, jestem Ala, mam 33 lata, meza, synka wszyscy mieszkamy w State College, Pennsylvania, interesuja mnie komputery a dokladniej HTML i logo design. Poza tym moim oczkiem w glowie to jest oprocz meza, nasz 3-letni synek.. i na nim sie opiera wszystko co w zyciu teraz robimy. Mimo, ze nie zawsze mam wiele czasu, to bede sie starala jak najczesciej przychodzic tutaj.. Tylko nie wiem, jak ja nadaze z czytaniem wszystkich posts i nauczeniem sie cos o was i jako takim poznaniu Was! :-( Moze te kolezanki, ktore maja podobne zainteresowania, albo sa blizej mnie, albo wogole ktore chca zagadac, to wezcie cos napiszcie o sobie.. bo czytac tyle setek postow, to ja sorry, ale nie dam rady. A tak to bedzie lepiej mi z Wami nawiazac kontakt i Internetowe znajomosci (a ja cos wiem o takowych, bo sie z mezem poznalismy dzieki Internetowi.) :-) Pozdrawiam, Ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja :) fajnie ze zajrzalas:) Wklejam Ci sciagawke czyli tabelke z naszymi nickami miejscem zamieszkania itp NICK MIEJSCE ROCZNIK ILE ZAGRANICA ***************************************************************** AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7.7 AKARA Amsterdam 1980 10m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BASTA Bradenton, FL ? 3 m-c CAFEE Szwecja, Sztokholm 1977 10.m-ce DARK ELF Springfield,IL 1977 2 EWULEK Schaumburg,IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GODA Litwa 1960 od urodzenia IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25.m-ce JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol.roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 * Kanada * 1969 14 KaHa Greenville,SC 1969 4 KLARYSA Bruksela ? ? MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2lata z hakiem MASHA Austria 1972 3 MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 NIKA_AU Sydney 1973 16 l PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 TULIPAN Haga 1978 2,6 WARIATKAZWARIOWANA Luxemburg 1984 od.09.2003 *ZACZARUJ MNIE* Westfield, NJ 1974 2.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot: no wiesz, to co siedzisz na takich kamiennych schodach w okularach przeciwslonecznych... chyba ze ja cos mam nie tak z oczami... aaaargh!!! gdzie moj T???!!! musimy jechac do Rugged Warehouse szukac kurtek!!! kurczeno!!!! Alicja: witaj! wiekszosc z nas ma w profilu podane maile jakbys chciala do kogos napisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja no to krotka notka o mnie: Zonata od 2 lat,maz tez poznany przez internet:)posiadaczka 2 pieskow,zainteresowania:)psychologia moda kosmetyka gry komputerowe(everquest) Ciagle sie ucze angielskiego(ESL),chce sie przeprowadzic do miasta a najlepiej no nad ocean.No to tyle chyba o mnie:) Alicja a moze Ty sie orientujesz w sprawie zmiany nazwiska do paszportu(moje pytanie kilka topikow wstecz)Dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kufka
Jeśli mogę coś polecić na prezenty gwiazdkowe i nie tylko, to cudne ramki na zdjęcia, które sama wykonuję. Dopełnieniem będzie tylko ulubione zdjęcie:) Nieskromne to było,ale jeśli kogoś to interesuje to zapraszam do wysłania do mnie maila na zokak@o2.pl,wyślę zdjęcia, Pomyślcie o tym, niepowtarzalny prezent od serca Kufka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaha: to ty ulozylas ta tabelke w porzadku alfabetycznym spryciulo??!! good work!!! to bardzo ulatwia znalezienie ludzi! ej, a gdzie sie zapodziala esja w tej tabelce... w ostatniej wersji chyba jeszcze byla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1- Oj, fajnie tu bedzie z Wami, cos tak w kosciach czuje :-) 2- KahA - Dziekuje za te tabelke, bo bardzo mi to pomoze.. ja zaraz bede musiala isc i kilka rzeczy porobic, ale potem ja przestudiuje, zeby wiedziec, w jakim towarzystwie sie bede obracala :-) 3- DaRk Elf - podam Ci strone forum, gdzie mozesz podac to pytanie. Tam Ci ktos pomoze. http://www.usa.info.pl Tam jest wiele info.. zarejestruj sie i zapytaj. W miedzy czasi tez sie popytam.. Moze i ja cos sie dowiem, to wtedy napisze tutaj, ok? Dziekuje za mile przywitanie. Pozdrawiam, Ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×