Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Ach, Jay, jeszzce jedno (tak w ogole przepraszam,z e Cie zameczam;-) ) co mialas na mysli mowiac, zeby dyplom \'przerobic\' na amerykanski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe.. a moj T po polsku potrafi powiedziec \"glupia malpa\", \"czesc\" i \"jak sie masz\" hehehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> najlepiej jak juz tutaj przybedziesz wyszukac gdzie jest siedziba board of education w danym stanie, oni Ci wszystko powiedza.. bo to co ja wiem o swoim stanie, na pewno bedzie inaczej u Ciebie wpisz w wyszukiwarke Praxis I;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Britta - moj E potrafi troszke mowic po polski, ale wychodza mu zdania typu \'Ty kocham bardzo\' albo \'ci tesknie\' ;-) slodkie to. Ale mam nadzieje poduczyc go polskiego. Wielu moich znajomych z pracy - native\'ow - Anglikow, Szkotow, Kanadyjczykow i innych, calkiem niezle mowi po polsku, a sa tu dopeiro od 2 -3 lat. ah, jeszcze mi sie przypomnialo - kiedys moja polowa pomylila slowo rzesy ze slowem grzedy, tak wiec zostalam odbarowana komplementem \'masz piekne grzedy\' ;-) sweet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU>;-)) nie szkodzi, tlumaczysz indexy, dyplomy i posylasz je do NY np www.wes.org Britta> nie ma czego zazdroscic;-) ale sie pochwale, moja Japonka bierze English 101 w pobliskim koledzu, dzis pzryniosla mi swoj test, aby sie pochwalic 97 na 100 i to najwayzsza punktacja;-); dodam, ze jest jedyna cudzoziemka w grupie, reszta to Amerykanie hihih Squirley> wcozraj mowie do swojego J. ze mi smutno a on na to : \"gdzie mieszkasz?\' hihih, ja na to huh? on zbity z tropu po jakiejs minucie podejrzliwie pyta dlaczego? hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay --> dzieki za info. Tyle tego wszytskiego, wiza (w kwietniu mam interview- strasznie jest? bardzo magluja?), pozwolenie, zielona, i to wszytsko zwiazane z examinami, o ktorych pisalas, ze juz powoli sie w tym gubie.. Gratuluje tak wysokiej punktacji uczennicy!:) Doooobrze ich uczysz!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> i to jak slodkie te \"grzedy\"! :-) Ja mam jednak nadzieje, ze jak sie urodza dzieci (narazie w planie) to mi w tym pomoga, tzn w edukacji jez. J, bo zamierzam do nich gadac tylko po polsku. Tu Szwedzi nawet blagaja o to, bo... czesto jest tak, ze jak pierszaki (tzn dzieci migrantow) ida do szkoly to maja problemy ze szwedzkim, nie tylko jesli chodzi o wymowe, ale przede wszystkim o same pojecia. Nauczyciele ubolewaja, ze dzieciaki nie wiedza jak sie nazywaja pewne rzeczy, obiekty, abstrakty- bo gdyby wiedzialay jak to ma byc w jezyku wyssanym z mlekiem matki, to na tej bazie byloby latwiej nauczyc sie juz szwedzkich slowek. Ot. co. Dlatego jak nam sie urodza brzdace (mam nadzieje ze blizniaki) to bede przez 24 godz. na okraglo po polsku na zdrowie :-) -Britta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay, z tymi punktami u Japonki- to rzeczywiscie rewelacja i strasznie mile uczucie dla nauczyciela, chyba najlepsza nagroda i reklama ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Squirley - trzymaj sie dzielnie i nie daj sie bakteriom i wirusom! 🌻 Ja nadal mam sie tak sobie... mowia tak jakbym przechodzila mutacje ;) A nos mam czerwony jak po intensywnym peelingu ;) skora zupelnie zdarta i boli :o :) Britta, :) GNU - ze tez Wam sie chce to wszystko czytac! Podziwiam! :) Aczkolwiek nie musicie tego robic... poznacie nas dobrze w trakcie! :) Niektore tematy wracaja jak bumberangi, bo temat ten istnieje juz poltora roku i stron nadal przybywa w zawrotnym tempie :) :) Jay - gratuluje, pani profesor! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, czytac sie chce a i owszem, bo to bynajmniej nie jakies bzdury, tylko ciekawe przemyslenia i dyskusje nie mowiac juz o tych bagazach doswiadczen, ktorymi tu wszyscy na topiku sie wymieniaja. A wszystko napisane po polsku, czego chciec wiecej? ;-) -Britta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot -- poczytalam juz troszeczke i poczytam jeszcze, ale juz nie dzis, oczka sie kleja. Mam do Was pytanie takei. Jestescie katolikami? Bylam u swojego lubego przez 3miesiace na wakacjach. Oczywiscie do kosciolka chodzilismy razem - katolickiego - mimo ze on jest metodysta. I mimo, ze znam jezyk, w koncu uczylam sie go przez wiele lat, a teraz sama ucze go innych - narazie w Polsce - ale nie moglam sie przelamac, zeby wybrac sie tam do spowiedzi.. trudne to strasznie.. a polskiego ksiedza nie ma tam w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Marzenusi: ale masz figure :-) Pozazdroscic! Ja dalej czytam, jestem na etapie, kiedy Margot opowiada o malowaniu butelek a hetio lepieniu garnkow :-)) Czytanie tych postow to jak siedzenie obok Was. Zdazylam juz wypic trzy herbaty, bo tak w ogole to ja nalogowy herbaciarz jestem ;-) -Britta Czy ktos tu zaglada jeszcze, moze Ty, Jay? Ps. Wlasnie uswiadomilam sobie, ze 13 marca minie 3 lata odkad mieszkam tutaj, a czuje sie o niebo lepiej niz na poczatku, wiec Kaya 23 z tymi 3 latami najwyrazniej miala racje! No ale opowiem Wam o moim wielkim sukcesie: znam juz wsyzstkich sasiadow na klatce osobiscie! Szczerze mowiac do minionego roku nie widzialam jak wyglada Stefan- nasz sasiad z naprzeciwka... no ale to nie moja wina, Szwedzi tacy juz sa. A jak gdzies wychodzisz z domu, to pierwsi zauwaza.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia --> no, no, figurka piekna!:) ja biegam na aerobik, a tu nic.. zalamac sie mozna. :) Powoli Was poznaje - was i wasze historie - ale postow jest tak duzo, ze jeszcze mi to troche zajmie. Na pewno bede sie lepiej czula, kiedy sie juz wyprowadze do ukochanego, mogac stukac do was z klawiaturki - po POLSKU!:) A i wasze doswiadczenia tez na pewno mi pogoga. 3majcie sie. Teraz to juz na pewno ide spac:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU i Britta> porywacie sie z motyka na slonce;-) tu kazdy nowy mowi, ze nas poczyta od poczatku do konca hihih, chyba jeszcze nikomu sie nie udalo hihihi GNU> nie martw sie, wszystko jest bardzo zakrecone, ale jak opadna emocje i rzeczywistosc stanei sie rzeczywistoscia, wszystko sie wyprostuje i stanie sie jasne jak slonce, a w razie potrzeby, tu same zyczliwe dusze sa;-) ja tu wciaz jestem, ale testuje uczniow, wiec musze sie pozegnac na dzis, dobrej nocki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To byl przemily wieczor. Dziekuje Wam! I zmykam. Ps. Tylko jeszcze sobie odrobinke Was poczytam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU i ja sprawilismy sobie stopki, zauwazyliscie??? :-) Juz teraz naprawde sie zegnam... -Britta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellou Pipou!!! witam nowe dziewczyny:))))) Squirley -pojawiam sie i znikam ,masz na mym punkcie bzika?jozek!nie daruje Ci tego postu...ok,bedzie juz poezji:P Anielski ,cholera,poprosil mnie wczoraj o przysluge,drobna....Napisalam mu ogloszenie w serwisie randkowym ,bo sie czuje samotny....Zapytalam o ta jego pooperacyjna....i sie dowiedzialam ,ze to milosc zycia ,a on szuka dobrej zabawy.Wczoraj polazl sie spotkac z jakimis dwiema ,wrocil o 4tej nad ranem i byl uhahany...Pyta czemu ja nie dam ogloszenia(????JA??????)Ze powiem z francuska:MUA OGLO-SZEN NIE DA-JE...:P I taki z niego anielski.....skubaniec:P Poza tym to ja juz sie czuje o niebo lepiej.Jutro ide po pasemka do kolezanki ,kupilam zestaw L\'Oreala,bede blond. Mlody przykichany ,Jakob przykichany,tesknie za svanhvit:Pbuuuuuuuuuuu chlip chlip Svanhvit po polsku umiala odmienic przez osoby l.poj i mn. imprezowac..ja imprezuje ,ty imprezujesz....itp.Poza tym mowila ,,,sie masz z rana?,, ale jej wychodzilo ,,sie masz srana..poza tym ,,spadaj na bambus,, i ,,na zdrowie,, same pozyteczne zwroty. ok ,potem zajrze,papapappa trzymta sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:)) Britta, Gnu witam serdecznie na naszym forum:))))) Squirley no malowanie juz zakonczone:)) nawet uporalam sie z wiekszoscia sprzatnia rozpakowalam wiekszosc pudel...tylko jeszcze zostaly te z letnimi ciuchami....i sprawy dekoracyjne stanely w miejscu bo kasy niet....:))) ale pomalutku jakos zagospodaruje to wszystko:))) a co do autka to ja manualna skrzynia nie potrafie sie obslugiwac....kurcze dziecko mechanika jestem ale w Polsce choc mialam auto to nim nie jezdzilam bo od tego byl kierowca hihihihi:)) i nigdy nie zrobilam prawka...dopiero tutaj....i ciesze sie bo jak przypomne swoje poczatki to mi sie plakac chce bo czulam sie jakby ktos mi podcial skrzydla....musialam prosic by mnie zawiezi tam gdzie niestety autobusy czy metro nie docieralo......a teraz jestem pania siebie:)) bo dopuki mieszkalam w Chicago to komunikacja miejska prawie mi wystraczala ale jak sie przeprowadzilam na wies...to ojjjjjj...przyszlo by mi siedziec caly czas w domu bo tutaj akurat autobusow nie ma..... wiecie co...wrocilam przed chwila z Chicago...i spotkalam przypadkowo moja 1 milosc emigracyjna......stanelam jak wryta...i choc wyszczekana ze mnie kobitka raczej to w tym momencie jezyk mi stanal kolkiem i nie potrafilam wydusic ze siebie slowa.....Boze jak ja nie lubie takich sytuacji.... Buziaczki dla WSZYSTKICH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenka ale Ty chudniesz.........lo matko!!!!!!....ja na poniedzialek szykuje jakis worek z piachem na obciazenie mojej strony bo nam auto bedzie krzywo jezdzic:))hiehiehiehie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenka- no prosze jakie ladne zdjecia ja tez chce juz lato:) Margot:) fajnie ze Ci sie zdjecia podobaly:) Squirley:) Trzymam sie jakos, placze a za chwile sie smieje bo Kirk mnie rozsmiesza albo siostra dzwoni i opowiada o swoich problemach,jakos leci staram sie nie siedziec w domu i za duzo nie rozmyslac. Zdjecia robie w shopie kolory makijazu sa prawdziwe kazdy jest inny tylko kazde zdjecie obrabiam rozjasniajac cere taka poswiata ja ja nazywam blask ksiezyca, a wczesniej retuszuje krostki i wszystkie niedoskonalaosci na twarzy,rozczarowalabys sie gdybys zobaczyla moja twarz przed retuszem:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay gratulacje:)super punktacja:) Ja tez kiedys zaczelam czytac nasz topik od poczatku ale jak doszlam do mojego chyba 2 z koleji postu to sie zdolowalam czytajac chyba musze zmienic podejscie do zycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evulek piszesz ze spotkalas swoja 1 emigracyjna milosc , nie pytam ile ich mialas ....ale czy ktorys z nich byl Polakiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke :) Elfik - dopiero co przeczytalam co sie stalo :( Bardzo mi przykro - mocno Cie sciskam. Zdjecia sa piekne - na wszystkich pieknie zawsze wygladasz! Pozdrawiam i uciekam bo projekty gonia a dzieciarnia znowu choruje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___________________________________________________________ 🌻TABELA-DOPISUJCIE SIE! NICK-SKAD?-ILE CZASU? AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7,7 AKARA Amsterdam 1980 10 m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BASTA Bradenton, FL ? 3 m-ce CAFEE Szwecja, Sztokholm 1977 10 m-cy CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FRANCI Mahopac, NY, 1982, od 10/2004 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GODA Litwa 1960 od urodzenia IWETTA Niemcy1962 Köln, 15 lat IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 * Kanada * 1969 14 KaHa Greenville, SC 1969 4 Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 KLARYSA Bruksela ? ? MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2 lata z hakiem MASHA Austria 1972 3 lata MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 NIKA_AU Sydney 1973 16 lat PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONA CINAMONA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 TULIPAN Haga 1978 2,6 WARIATKAZWARIOWANA Luxemburg 1984 od 9.2003 *ZACZARUJ MNIE* Westfield, NJ 1974 2,5 ___________________________________________________________ 😘NASZE PRZEPISY: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1571793

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witacie! :) Teraz krociotko, bo mam dzisiaj gosci, ktorzy przyjezdzaja w poludnie i musze im cos zrobic dobrego do jedzonka: salatke, zapiekanke, tarta z pomidorami i kozim serem, szarlotke zrobilam juz wczoraj, ale S. zdarzyl juz zjesc ponad polowe hihihi... wiec chyba zrobie jeszcze ptysie... ktos sie pisze??? :D A z moim chorobskiem jest chyba gorzej nie lepiej... 😭 Czuje, ze przenosi mi sie w kierunku pluc :o Mam nadzieje, ze sie myle! :o Skore mam strasznie przesuszona na twarzy przez to chorowanie, czy ktos moze mi polecic cos sprawdzonego? Smaruje twarz kremem nivea, ale nie widze poprawy :o :) Marzenusia - ale pieknie wygladasz! :D Fugurke masz taka, ze fiu, fiu :D :) Britta - oj, ilez to czasu minelo, kiedy ja poraz ostatni lepilam w glinie, albo cos malowalam... wieki :( Nie mam teraz na to czasu... Obiecalam sobie, ze w drugim semestrze pojde znowu na zajecia, ale chyba nic z tego nie bedzie :( Za duzo mam pracy przynosze do domu... :) Esja - no faktycznie ten Anielski jest bardzo \'anielski\'... skubaniec jeden... ech, te facety ;) :) Ewulek - ciesze sie, ze juz sie uporalas z malowaniem! My moze w przyszlym tygodniu wezmiemy sie za salon! Ale to jest takie moze, co jest glebokie i szerokie ;) :) Darl Elf - wyladasz naprawde slicznie... i te makijaz... cudowne! :) Masz talent! :) To dobrze, ze sie trzymasz... tak mi jest ciebie zal z powodu tej straty ❤️ Moj S. po polsku zna najwiecej slowek z dziedziny... komputerow :D \'jest dostepny\', \'polacz\', \'zakoncz\', \'edycja\', \'kopiuj\' :D:D:D Oczywiscie zna tez inne rzeczy, ale dziedzina komputerowa jest chyba najbardziej zasobna :D Czasami pisze mi smsy i karteczki po polsku jak jestem w Aix, albo jak mi smutno... zawsze rozsmieszy mnie jakims tekstem :D Dla reszty moc pozdrowien! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×