Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc dziewczyny, nareszcie jestem.. wyobrazacie sobie ten bol, gdy caly dzien nie ma polaczenia z internetem? Poszedlbym do kawiarenki w bibliotece gdyby nie to, ze tam juz nie ma kawiarenki. W styczniu ukradziono wszystkie trzy kompy, nie pomogly alarmy ani zabezpieczenia. Udalo mi sie przeczytac wszystko, choc nie bylo to latwe, przeszlyscie same siebie... Witam nowe osoby, ciesze sie, ze wam sie podoba na topiku. Nie bede sie rozpisywal, bo po prostu nie mam czasu, pomagam zonie w pisaniu pracy dyplomowej o Sikorskim, ciezka sprawa i malo czasu. A temat okazuje sie trudniejszy niz sie spodziewalem na poczatku. Pozwole sobie tylko na mala uwage na temat polityczny, a mianowicie, ze postawa polskich politykow na emigracji w czasie II wojny nie rozni sie wiele od tego co dzis dzieje sie w kraju. Pozdrawiam wszystkich, zycze wiecej zdrowia kazdej choraczce i sukcesow w stosowaniu diety.. tylko zebyscie nie zniknely, bo Marzenusi to ubywa coraz wiecej....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot >>..👄..odbierz e-mail ! ..nie dobrze ze chorujesz ..Mam nadzieje ze troche pamietasz co mowilam a propos przeziebienia i o masz brac .. A na sucha skore twarzy polecam ci krem nawilzajacy z serii ..\"koziego mleka \".Napewno i u was sa te kremy .. Pozdrawiam wszystkie Polki za granica ale najbardziej .. Jay DarkElfika , Margotke i Haneczke .. Powiedzcie ..kto wie ..co sie dzieje z Haneczka ..?? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giovi - witaj na topiku. Haneczka nie odezwala sie odkad przeprowadzila sie do nowego mieszkania w czerwcu ub. roku (moze w maju?). Klikala wtedy od kolezanki chyba, ze czeka na zainstalowanie dostepu do sieci i mialo to potrwac nawet dwa tygodnie. Mam nadzieje, ze przyczyna jej nieobecnosci jest banalna, moze zmienila zainteresowania albo jest na odwyku od internetu jak Akara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witojcie! Witam nowe nabytki. Margot:nie sądzę by było Ci łatwo znaleźć krem we Francji, który jest półtusty. Ja je przywożę z Polski.Najlepsze-dla mojej suchej cery, zimą zwłaszcza są kremy ZIAJA-w aptekach za psie pieniądze.Są robione na bazie ziół i nie odrzucają perfumowaniem.Ja na noc sobie nakładam taką \"maseczkę\"z tego kremu i jest super. Gdyby ktoś mógłby Ci to przysłać. Niestety żadna ze znanych mi marek zagranicznych nie robi kremów takiej konsystencji, chyba to kwestia klimatu. Krem, o którym Ci mówię ma duże białe pudełeczko z pomarańczową nakrętką-nagietkowy chyba.W każdym bądź razie jest półtusty-a wygląda jak tłusty. Kokuś! no wreszcie!!!Gdzieś Ty się podziewał? Toś mnie zaskoczył tym stwierdzeniem o politykach tamtych czasów, zazwyczaj opowiada się o nich same dobre rzeczy. Czyżby ideał Piłsudskiego także krył jakieś tego typu tajemnice?To znaczy, że zawsze trwało, trwa i trwać będzie \"miałeś Chamie złoty róg\"?Nie ma dla nas szansy? Marzeniusia-nie widziałam Cię wcześniej, ale super wyglądasz!!Tu we Włoszech zrobiłabyś karierę z taką figurą!!Te nóżki umięśnione!Oni mają fioła ny tym punkcie i zero celulitu-tu nawet młode dziewczyny już są pełne tego cholerstwa. A nas rozpoznaje się po cerze i skórze-nikt nam z płn-cy nie dorównuje!!!!!!I nie wyglądamy na swoje lata w porównaniu z południowczyniami. A tak w ogóle zastanawiałam się czy ta pupa, po Twoim zdjęciu też była Twoja i nie rozumiałam już jak to działa. to przeglądanie, ale potem zobaczyłam inny kod i stwierdziłam, że to chyba nie Twoje zdjęcie w tej bieliźnie? A!spróbowałam parkowania na tym sicie!!Nie. to w ogóle nie działa jak w praktyce!!!!!Uśmiałam się ja mśj chłop, bośmy się wyżyli za wszystkie czasy i waliliśmy w te samochody z impetem i już różne manewry stosowaliśmy absolutnie odwrotne do parkowania, aby tylko stłuc jak najwięcej. Dobra zabawa!!!!Chyba tak muszę robić co rano przed wyjściem, od razu spokojniej Będę zachowywała się za kierownicą. POzdrowionka!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcynki kochane, pierwszy dzien z zycia 28-latki i wiecie jak go zaczęłam? Oblałam się wrzątkiem!!! I to z termofora, bo oczywiscie dzis akurat moj znienawidzony comiesięczny dzien. Wylałam na siebie wrzątek z termoforu i wyglądam jak zombi, hehe. Dobrze, że to jest zakryte, ale mam nadzieję, że to, co teraz tam sie znajduje, to zejdze i nie będzie śladu. Dzięki za zyczonka i rady dobre, którymi do tej pory mnie obdarzylyście. Pomaga. Naprawdę. Dziś jest mi lepiej, bo skupiam sie na bólu oparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrusowa ..>>..ja tak szybko tylko do ciebie ..jesli chcesz zeby oparzenie nie bolalo ..szybko sie wygoilo i nie zostawilo sladu ..kilkanascie razy dziennie polewaj to miejsce wlasnym moczem ..a najlepiej robic oklady ..To najskuteczniejsze lekarstwo na oparzenia ..Mowi powaznie ..!!! Pozdrawiam ..:) Kokus >>..dzieki ..🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie!!! ale produkujecie.... Juz nie nadazam... Dzis w pracy luz bo wszyscy profesorowie sa na \"Dniach Skupienia\" z dziekanem....hehe... przynioslam sobie ksiazki bede sie uczyc. Margotka: czy probowalas kiedys lini nawilzajacej Yves Rocher? Oni maja dobre kosmetyki. Mysle, ze moglabys to dostac w ichnich sklepikach. Tu w Stanikach nie mamy sklepow YR, mozna tylko przez internet. W Polsce to ja sobie czasem zamiawialam, a czasem kupowalam w ich sklepie. Elfik: swietnie ci idzie z tymi makijazami. Koniecznie szukaj tej szkoly wizazu albo czegos w tym stylu! Zrobisz kariere jak k-11. Aaaaaa.... znowu mi glowa peka... zapomnialam rano lyknac sobie aspirynke... Nie wiem co sie ze mna dzieje.... chyba cisnienie mnie znowu dopadlo... Dzis jest strasznie zimno. Juz mam dosyc tej zimy!! Kto by pomyslal, ze na poludniu moze byc taka denna pogoda... kokus: jak syn po zagranicznych wojazach? doszedl juz do siebie? co ja bym dala, zeby moja siostra do mnie tak mogla przyjechac na kilka tygodni... Tez bym ja obladowala ciuchami i roznymi takimi. Ale ona jest len i sie nie stara o wize... Esja: kurcze... ale ten Anielski sie okazal draniem... masz racje... ci faceci... A my wczoraj odpalilismy TurboTax i bedziemy powoli przygotowac PITa. Mamy stos papierow. Mase kwitkow za darowizny dla Goodwill, kwitki za odsetki za pozyczke na dom i takie tam... Mam nadzieje, ze uzbiera sie nam ladna refundacja... hehe... Moze wtedy cos poremontuje w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Goscie wyjechali :) Pogrzeszylam dzisiaj troche z jedzeniam :( Ale takie pysznosci zrobilam, ze po prostu musialam pogrzeszyc... We wtorek idziemy na spotkanie z ksiedzem w sprawie slubu, wiec poprosze o odpust ;) :) kokus - oj szkoda, ze nie zwiozlam wszystkich swoich zdjec z Polski... Bylam pare razy na Giblartarze i mam piekne zdjecia ze smiglem z samolotu, w ktorego to katastrofie zgninal Sikorski... moze przydaloby sie zonie do pracy... Ale coz, teraz to i tak nie ma co gdybac... zdjecia sa w Polsce a ja tutaj :( :) Gio - odebralam maile! Dziekuje 👄 Krem z kozim mlekiem powiadasz... bede musiala sie rozejrzec... :) Martaga - oj, ja tez sie lubuje w produktach firmy Ziaja... a jeszcze bardziej we Flos-leku... ale niestety nie mam niczego poltlustego... a za nim mama mi go wysle, to skora mi odpadnie chyba :o Mam krem na zime z Neutrogeny, ale skora mnie szczypie go nakladam :( :) Cytrusowa - witaj w klubie! Ja tez dzisiaj oparzylam wyjmujac zapiekanke z piekarnika :o Myslalam, ze sie wsciekne z bolu, ale mam taka specjalna masc na oparzenia i juz mi przeszlo :) :) Squirley - uwielbiam Yves Rocher! Jestem ich stala klientka od dawien dawna! W domu mam cala game ich produktow... szczegolnie do kapieli, mgielki, olejki... ale te kremy sa nawilzajace i szczypia po nalozeniu :( Mam naprawde mocno zdarta skore :( Do sklepu zas nie moge sie wybrac, bo nie ma go w mojej miescinie, a do Aix pojade dopiero za 10 dni :( Musze znalezc cos innego... ale i tak dziekuje za rade :) Zdrowka :) Pozdrawiam wszystkich! I przesylam usciski 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... Skonczylem rozdzial i robie sobie chwile przerwy.. Co do Sikorskiego, to miał wsrod emigracji mnostwo wrogow politycznych, a wielu zwolennikow zrazil do siebie swoim nieszczegolnie sympatycznym charakterem. Wyobrazcie sobie ze przedwojenne, wrogie wzgledem siebie ugrupowania sanacyjne->piłsudczykowskie i skrajnie prawicowe->narodowodemokratyczne potrafily dogadac sie przeciwko wspolnemu wrogowi jakim byl dla nich Sikorski. Na zasadzie \"wrog naszego wroga jest naszym przyjacielem\". Tylko cala tragedia emigracji polegala na tym, ze nie bylo juz nikogo z kim chocby troche liczyli sie falszywi przyjaciele w osobach politykow brytyjskich i amerykanskich oraz jawny nieprzyjaciel w osobie Stalina. Koniec, ale sie rozgadalem, po prostu szlag mnie trafia im wiecej czytam.. Margot - dobry pomysl z tym odpustem, ale chyba do Amber powinnas sie zwrocic... tez... Squirley - tak, syn juz wrocil do siebie, chociaz w domu go malo widze.. Czy siostra gdzies sie uczy? studiuje.. nalegaj na nia, bo potem to juz bardzo trudno dostac wize.. Cytrusowa - wspolczuje bardzo, nienajlepszy poczatek, ale w takim razie moze byc juz tylko lepiej.. Magarta - przy okazji dowiedzialem sie tez mnostwo o Pilsudskim, daleko mu do idealu powiem krotko. Ale tak samo jemu podcinali skrzydla ile tylko mogli. Polityczne awanturnictwo, miernota i prywata - zupelnie jak dzisiaj. Wcale mu sie nie dziwie, ze przeprowadzil zamach stanu w 26 roku i sam rzadzil dopoki mu zycia starczylo. pozdrawiam wszystkich, ide rozpalic w piecu bo tak sie rozpisalem, ze wygaslo... A wczoraj palilem dodatkowo w kominku, ale fajnie bylo w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus - sporo czytalam o tamtych czasach... histora to byl zawsze moj konik... Jak kiedy bedziesz mial czas i ochote to polecam Ci biografie Pilsudskiego autorstwa Andrzeja Garlickiego... swietnie napisana ksiazka... Czytalam ja w klasie maturalnej i musze przyznac, ze nie moglam sie od niej oderwac! Historia tamtych czasow... w ogole historia ksztaltowania sie panstwa polskiego w okresie miedzywojennym jest niezwykle interesujaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alescie naklikali! Przeczytalam po lebkach. Uff, odbebnilam wczoraj prezentacje, dostalam pochwaly od profesorki i studentow:-) i nareszcie sie dzis wyspalam bo siedzenei do 5 am przez ostatni tydzien mnie wykanczalo. Prezentacje przygowoalam w jeden dzien i do ostatniej minuty doslownie pisalam juz myslalam ze sie nie wyrobie. narzekam ale lubie jak mi tak adrenalinka skacze:-P Witam wszystkich nowych 🌻 Mam teraz reading week i tydzien przerwy tylko tak jak ty Margot guzik sobie odpoczne bo musze odwalic praktyke z Tesol wiec bede uczyc przez 4 dni od poniedzialku do czwartku. Mam nadzieje ze jakos bedzie ok. Ucze LINC 3 -immigrantow. Musz napisac esej w socio-political issues, drugi z literatury angielskiej, nad trzecim na 20 stron zaczac pracowac, przeczytac 3 ksiazki, zaczac opracowywac unit plan dla Linc programme, opracowac lekcje na uczenie. Fajne ferie nie ma co:-( :-( Zalamka! Rzeczywiscie w kazdym kraju inaczej z tym uczeniem. Np w Canadzie zapomnij o pracy jako nauczyciel ESL jak nie masz Tesol. Poza tym zeby uczyc na collegu lub uniwerku ESL trzeba miec oprocz Tesol tez MA. A poza tym dla nauczycieli z BA i Tesol nie ma pracy, ciezko jest cos dobrego znalezc (no chyba ze w prywatnych szkolach gdzie placa 10-20/h, co nie jest duzo). To przez to ze rzad sposnoruje tez wszystkie programy i slabo finansuje. Ostatnioprofesor nam mowil ze ten Tesol co my robimy to taki sam jest w USA. tyle ze sie dostaje go z tytulem MA in Tesol. Ale mnie uczenie nie pociaga tak bardzo, i mysle ze tego certyfikatu i tak raczej nie wykorzystam.Ach.. Marzenusia- fiu, fiu. Ale figura!Ja dzis kupuje wreszcie ksiazke do diety south beach diet. Przez niespanie mnie ubylo 2 kg ostatnio, ale to takie co wroca pewnie. Dzis dzwonie po biurach pozdrozy zeby zamowic sobie bilet do Polski i mezowi. Margot-ja lubilam historie Garlickiego taka niebieska, co mielismy w liceum, nasz facet od histori sie ze mna klocil i mowil ze Garlicki to komunista i ksiazka jest nieobiektywna ale ja i talk ja lubilam:-P Wszystkich pozdrawiam i ide zalatwiac sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka - ja tez bede miala pracowite ferie, juz dzisiaj zabralam sie za robote... nie ma, ze boli :( Semestr sie dopiero zaczal a juz mam tyle zadane, ze hej :o I jeszcze ta statystka... mam nadzieje, ze szybko przysla mi ksiazke, bo inaczej leze i kwicze... :o A ksiazke do historii tez mialam Garlickiego, tylko z kolei moja nauczycielka nam ja specjalnie rekomendowala... i cieplutka sprowadzala z Warszawy :) Lubilam ja... podobnie jak ty...... Ciekawie byla napisana... i czytalo ja sie troche inaczej niz inne ksiazki, do historii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!! Margot: to idź do sklepu i kup sobie najzwyklejszy w świecie Nivea ten w granatowym, płaskim pudełeczku, jakie znamy z dzieciństwa. Nie powinno nic Cię po nim piec a jest wystarczająco tłusty . Albo coś z serii dziecięcej. Ciekawe rzeczy piszecie o tej historii chętnie bym poczytała, Kokuś puść no jeszcze trochę pary, wyładuj swoje nerwy tu na forum, please. Czy to taki już nasz naród? czyli inteligencja wytłuczona podczas II wojny nic nie zmieniała?Jak to odbierać? Słuchajcie, czy ktoś zna jakieś fajne miejsce na wakcje z dziećmi w POlsce? A powiedzcie jeszcze jak jeżdżą kierowcy w waszych krajach? Bo tu to jak w Grecji-znaki są tylko tak dla oznakowania drogi, akto pierwszy ten lepszy, zero ustępowania pierszeństwa, chyba, że jesteś zdecydowanie rozpędzona to już musi się zatrzymać. Cholera mnie bierze!!!!!!!A o przepuszczaniu pieszych nie wspomnę. Nie istnieje taki ktoś jak pieszy. Może sobie stać ile chce. Najlepszy przykład w łamaniu zasad ruchu są policjanci . W ogóle szkoda gadać, wolna amerykanka..... Saluti per tutti-kto zgadnie niech napisze co tu napisałam. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Martaga - ja sie wlasnie smaruje tym najzwykleszym kremem Nivea... smarowalam sie tez nim wczesniej, ale mimo tego zabezpieczniea moj nos i moja skora i tak wygladaja jak wygladaja :o A jesli chodzi o jazde kierowcow we Francji... to nie jest zle! Rzad w ostatnich latach ostro zabral sie za ukrocenie pewnych zbytniej swobody na drogach... jest duzo patroli... Ponadto we Francji kierowcy zatrzymuja sie przed przejsciem dla pieszych... bynajmniej nie jednak z powodu wysokiej kultury jazdy :P tylko z przyczyn duzo bardziej prozaicznych... potracenie piszego na przejsciu, albo w ogole pieszego DUZO kosztuje! Jesli zas chodzi o samych kierowcow... mieszkam w departamencie starych ludzi i mozesz mi wierzyc, ze najechetniej odebralabym wiekszosci z nich prawa jazdy... Uwazam, ze w pewnym wieku, tacy kierowcy stanowia ogromne zagrozenie na drodze... Ich pole widzenia jest mocno ograniczone... Zalamka... Ponadto potrafia jezdzic po 30 km/h na drodze, gdzie dozwolona predkosc to 80 km/h :o Ostatnio wleklismy sie za takim delikwetem, ktorego nie moglismy wyprzedzic... Oboje z S. myslelismy, ze dostaniemy szalu 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :-) Wrocilam z pracy, rzucilam sie jak zwykle na kolacje a teraz siedze z nosem przyklejonym do komputera. W domu pachnie kawa, plynie muzyka z radia bbc.uk.com i jest milutko bo jest kogo odwiedzic, gdzie pojsc i poklikac- to takie cudowne uczucie :-) Cytrusowa i Margot, szkoda mi Was, mam nadzieje, ze po poparzeniach juz nie ma sladu.A tak w ogole to Wszystkiego najlepszego z okzaji urodzin C.!Hipp hippp hurrrrrra Cytrusowa! Na mnie z kolei wjechala klientka z wozkiem sklepowym wypchanym gora towarow i to z takim impetem ze mam siniola jak sliwka na udzie. Plakac mi sie chcialo, bo to nie pierwszy raz, jak klienci daja w kosc, choc akurat dzis to tak doslownie... Dark Elf- ja tez chce zobaczyc i podziwiac Twoje fotki i talent! Gdzie moge kliknac? Ale Was tu dzisiaj bylo na topiku, normalnie nie nadazam :-) Mam nadzieje, ze jednak z czasem Was poznam lepiej i latwiej bedzie mi Was skojarzyc. Sciskam Was wsyzstkich wirtualnie poki co. Aha, i jeszcze do Kokus\'a : nie cierpialam lekcji z historii na ktorych pojawiala sie wzmianka o smierci gen. Sikorskiego- bo swiadomosc ze nie wiadomo kto i za co i dlaczego, poczucie ze to niesprawiedlwe- nie dawaly mi spokoju. ja bardzo lubilam Sikorskiego...dla mnie to byl porzadny \"gosc\" Pa. -Britta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale mamy zalamke... zawiozlem drugiego kompa do informatyka na leczenie - dysk mu stanal.. Najgorsze, ze to ten komp, gdzie jest cala moja poczta, wasze zdjecia i wszystkie moje wazne sprawy. Na dodatek jest tam cala praca dyplomowa mojej zony, a ja pracuje tylko na dyskietce skopiowanej przed paru dniami.. Przed chwila dzwonil informatyk, ze dane sie odzyska, nagra je na zapasowy dysk rano i zona bedzie mogla pracowac nadal, a dysk bedzie leczony po niedzieli... Kurcze, jak tylko odzyskamy dane to zgram wreszcie swoje rzeczy na dyskietke raz i na plytke drugi raz.. Mam tam jeszcze cala ksiegowosc Spolecznego Komitetu Budowy Kan. ktorego jestem skarbnikiem... Odtworzyc to to dopiero bylaby zalamka... Teraz trzymajcie kciuki, aby wasze zdjecia nie zginely....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestescie bardzo mile ale nie przesadzajcie z tym talentem:PJest wiele dziewczyn ktore robia to znacznie lepiej,sama niewiem czy powinnam isc w tym kierunku,pokazalam swoje zdjecia na wizazu nawet nikt nie skomentowal takze niewiem co o tym myslec.... Margot- kup sobie jakis krem nawilzajacy dla bobasow najlepszy bedzie ja mam teraz jakis z firmy Erriva chyba kupilam w Sephora jest fajny Funkja:) Britta- zaraz Ci wysle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!!! piszecie tak szybko ze ciezko nadazyc z czytaniem. Dzis zrobilam pasemka u kolezanki zestawem loreala....cudowne ,zero zoltego i trzymalam tylko 20 minut i nie smierdza mi wlosy ,tylko pachna brzoskwiniami....scielam z 5 cm ,znaczy kolezanka to zrobila.Jestem zadowolona.Poza tym to chlopaki maja grype,jak jeden maz,Benny pokasluje ale J&J obydwaj z goraczka ,co nie prxeszkadza im ogladac non stop tv. Jutro mam pracowity dzien.Sama z Bennem i na dodatek Dora bierze auto.I szpital w domu. Odezwe sie znowu jak sie cos ciekawego zdarzy.Caluski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja:) hej to fajnie nowa fryzura zawsze poprawia humor:)przeslij fotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simonka ja Ci wyslalam ale mi zwrocilo chyba masz zapchana skrzynke....caluski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenuisa - ja tez scielam sie dzis wlasnie.. tez na krotko.. tzn zawsze maial krotkie, ale dzis byl TEN dzien podcinania. pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ludziki moja skrzynka pusta-czeka na wasze e-maile i zdjecia dark elf-jak mnie rozpoznalas po bledach ortograficznych hi hi:D margot=dziekuje ❤️ pozdrawiam reszte nowych i starych bywalcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy
A ja mieszkam podrugiej stronie baltyka :-) w Szwecji. Jest tu ktos jeszcze ze Szwecji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×