Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Kent, mi najczesciej jak juz sie uda uslyszec jezyk polski to w postaci wiazanki :0 Albo tez w formie \"mieszkam tu juz od pol roku, pozjadalem wszystkie rozumy, zapomnialem polskiego i juz czuje sie Francuzem\"... Niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie S. wrocil z pracy i opowiedzial mi historie, ktora miala miejsce jak nasz znajomy byl z zona na wakacjach w Stanach. Oboje byli wtedy w sklepie i on sobie spacerowal kolo kabin, w czasie kiedy jego zona przymierzala jakis ciuch. I w pewnym momencie wyszla jedna kobieta i zaczela krzyczec jakby ktos chcial ja zgwalcic... Ochona sklepu chciala dzwonic na policje... Na szczescie wszystko skonczylo sie pomyslnie... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie sie podzialiscie? Zostaly nam jeszcze cztery wpisy, zeby zaliczyc tysiaczka! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och Dziewczynki, kochane moje, to Wy juz prawie 3 strony imprezujecie, a ja dopiero sie teraz doczolgalam! I nawet zamowilyscie mi striptisera w prezencie urodzinowym, jak to milo z Waszej strony, witaj Kent, hal du ju du :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka - no to cudnie, ze Misia masz juz pod bokiem ❤️ Elf, Jay - przylaczam sie do Waszych komentarzy a propos szurnietych amerykancow dwoma recoma i nogyma :D Margot - moj Misiek tez emigrant, to sobie razem mozemy ponarzekac (on z Anglii) Bardzo mocno Was wszystkie przytulam i dziekuje za mile zyczenia ❤️ Juz dawno nie mailam tylu gosci na urodzinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka, wpadalam jeszcze na moment, zeby zyczyc Ci 100 lat!!! I jeszcze dluzej i jeszcze raz, oczywiscie!!! 👄 Gratuluje tez 1000 wpisu!!! 🌻 Ciesze sie, ze to sie udalo wlasnie Tobie - po pierwsze, bo masz dzisiaj urodziny a po drugie, bo jestes autorka tek wspanialego topiku! ❤️ 👄 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - 👄 👄 👄 I w ogole slodkie buziaki dla wszystkich !!! Bardzo, bardzo Wam dziekuje za wszystkie cieple slowa. Oh, jak bym chciala miec takie swietne kolezanki, jak Wy w moim ziemskim zyciu, nie tylko w komputerowym :D, ale i tak strasznie sie ciesze, ze Was mam i ze sie w ogole nawzajem mamy w tej naszej emigracyjnej tulaczce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka- no nareszcie sie pokazalas solenizantko🌻My tez sie cieszymy ze Cie mamy a byc moze i w realu kiedys sie spotkamy:) Margot- No niezla ta historia z przymierzalniami no to teraz wiem dlaczego moj nie chodzi ze mna jak cos przymierzam w Polsce to pamietam chlopak nawet mogl do kabiny wejsc hihihi Przygotowalam juz sos do indyka i zrobilam nadzienie i deser( zeby jutro nie wachac bo bym nie miala apetytu) jutro tylko go nadzieje i do piekarnika kurde strasznie duzy ten indor ja niewiem czy sie do jutra sam rozmrozi,bede musiala go ciepla woda zalac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opoznilam sie dzisiaj nieco na tego szampana, bom nie mogla wyjsc z wyra do jakiejs 12 i to nie zebym w nim miala jakies doborowe towarzystwo ;) (Misiek w pracy), tylko jakis taki dol wieku starczego mnie przygnebil. Ale potem otworzylam kilka prezentow urodzinowych i poczytalam sobie Wasze zyczonka i od razu lepszy duch we mnie wstapil. Ach, juz za pare godzin czeka mnie kolacyjka urodzinowa w przepysznej restauracji nad jeziorkiem. A jutro bojkotuje thanksgiving i na obiad serwuje gulaszyk Margot :D Nie zebymm nie lubila indyka, bo wprost uwielbiam, ale akurat nie pasuje mi w tym tygodniu. DaRk Elf - ciekawe jak Ci wyjdzie to wielkie ptaszydlo :) A macie gosci, czy sami bedziecie wcinac? Ja kiedys bardzo czesto robilam indyka, bo to latwe i praktyczne, na dlugo potem starcza, mozna uzywac jako nadzienie do kanapek. A sos to robilam tak, ze jak indyk sie piekl, to ja podsmazalam na patelni pieczarki z czosnkiem, a potem pod koniec pieczenia zlewalam to, co z indyka obcieklo na patelnie, troche zagescilam maka i bylo mniam. Kurcze, jak sobie teraz przypomne, jaki indyk dobry, to az mi sie jesc zachciewa :D W kazdym badz razie stukam sie z wszystkimi jeszcze raz szampanem, Panie z Europy pewnie juz pograzone we snie (lub innych milych zajeciach ;) ), Panie z Ameryki jeszcze pewnie na chodzie, to cin-cin! Alem wpisow nastukala dzisiaj, ale to chyba z urodzinowego podniecenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - rozmrozi Ci sie ptaszynka, tylko postaw gdzies w kuchni np. na kuchence, nie trzymaj w lodowce (Amerykanie z tego co slyszalam boja sie rozmrazac na zewnatrz i rozmrazaja w lodowce, ale przy takiej wysokiej temperaturze pieczenia i tym bardziej, ze teraz nie ma upalow nie ma sie czego obawiac). A ciekawa jestem, jak nadzienie robilas, bo ja nigdy nie robilam nadzienia, tylko tak o pieklam z pustym brzuchem :D A co na deser? Zdradzisz? Margot - jeszcze raz pozdrowionka dla Ciebie, a rowniez nie omieszkam dla Twojej kolezanki z Islandii, tudziez tajemniczego Pana S. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka Zycze milego wieczoru w restauracjii:) Ja sos tez zrobilam podobnie tzn cebula pieczrki czosnek i dodalam serce z indyka i make a jutro moze jeszcze dodam ten tluszcz z pieczenia. Mam tez jakis sos ze sklepu ze sloika jakby ten niedobry byl hihihi Na nadzienie jest mix z cebuli pieczarek selera i chleb taki w kosteczkach ze sklepu z ziolami A na deser sos wisniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosik wisniowy, boszzzzz .... To ja bede stala pod drzwiami z malutka miseczka, moze i mi cosik skapnie :) Mniam, a jak nasz mily Elfik robi sosik wisienkowy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak dzisiaj rozmawialam przez tel. z moim braciszkiem malutkim (26 latek ma to dziecie, ale dla mnie bedzie zawsze malutki kochany bratomis), to zaprosilam go na nasza imprezke, lecz on powiedzial, ze boi sie przyjsc, bo bede go pewnie, tak jak za mlodu, co rusz ganiala do sklepu a to po soczek, bo zabraknie, a to po cos tam :D Tak faktycznie bylo, jeszcze w Polsce, jak mialam raz urodzinkowa balange z kolezankami z liceum :) Ale moze mi sie go kiedys uda namowic na honorowy wpis do naszej ksiegi emigrantow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka sosik wisniowy to gotowiec praktycznie kupilam w puszkach w sklepie tylko podsmazylam i dodalam troche cukru bo byl za kwasny:) Zapraszam wszystkich jutro na uczte( wirtualnie) no bo bedziemy sami to wszystko jesc,dla wszystkich starczy,nie zabraknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuuu, to sami to wszystko wtrabicie, bosko! To ja sie od razu pakuje juz teraz bez zenady na te pyszne kaski ! Chetnie przyniose jakis gosciniec, moze butelczyne Irish Cream (znacie? dobre to-to, ale slodkie, jak diabli!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze Bagatelka ale Ty jestes fajna( tak samo Margot Jay i pozostale emigrantki wszystkie jestescie super) ja tutaj zaraz sie porycze ze sama siedze i nie moge z wami pogadac w cztery oczy.No ale nie nie bede plakac bo Bagatelka Twoje swieto dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pewnie ze alkohol wskazany mam ochote sie opic ostatnio hihihi a slodkie to jeszcze lepiej ja uwielbiam slodkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez sie chce ryczec, ze nie mozemy byc razem NAPRAWDE !!! Buuuuuu, buuuuuuuu, buuuu, buuuuuuuu, chlip, chlip, buuuuuuu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo Wy jestescie takie fajne i kochane ...... BUUUUUUUU :( Ale moze nam, Elfiku, kiedys sie jakos uda....... Moze ... Po co swiat jest taki duzy, a bilety lotnicze takie drogie, a jescze wymyslaja sobie jakies glupkowate granice, ktore nie wszyscy moga kiedy dusza zapradnie przekraczac! Tu i teraz, za Kaligula, wypowiadam wojne morzu !!! (Morzu metaforycznemu oczywiscie, nie temu co Kaligula, jako nieprzebranej przestrzeni, ktora dzieli ludzi od siebie i skazuje ich na placz w dolinie rozpaczy!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> Irish Cream odkrylam 8 lat temu w Anglii i normalnie nieustannie to slodkie diabelstwo stoi u mnie w domku, tylko zeby ktos nie poyslal, z eto jedna butelka od 8 lat hihihi mi tam nie przeszkadza, ze slodkie, z lodami waniliowymi smakuje tak, ze mniam mniam... Kent> ja ostatnio podczas prostowania nog na Florydzie uslyszalam polska mowe i bach za turystami i mowie im jak mi milo, a oni mnie piorunami z gory do dolu, troche mnie to ostudzilo, ale brnelam w rozmowe, ktora byla baaardzo krotka.. najgorsze tylko, ze to jedna z niewielu rozmow w 4 oczy po polsku od roku, wiec troche pokaleczylam szyk zdania i kilka wyrazow wylecialo mi z glowy, ale i tak nie wzbudzilam szacunku;-(( teraz uwazam zanim sie odezwe;-)) Margot> ale Ty nas masz, w tym zyciu realnym tez, bo przeciez odchodzisz od komputera i czujesz sie lepiej, albo hgorzej, bo ktos Cie zbesztal;-) my tam som, tylko nie cialkiem... Elfik> chetnie przylize na te uczte, tylko mi prosze indyka z warzyw zrobic hihi proponuje nozki z marchewki cialko z kapusty.. bedzie dobzre;-)) nie placz kochaneczku, nie mozna, takie sliczne oczka wyplakiwac.. zadzwonie do Ciebie w pryszlym tygodniu, bo Ty teraz gosposia jak sie cos indorowi stanie i neichcacy sie spali w czsie naszych pogaduszek, to Twoj maz gotowy zlapac za noz kuchenny i tu przyleciec, a on wie gdzie Charleston, wiec ja nie podskakuje;-)) bagatelka> nie rycz, jak sobie Elf zrobi prawo jazdy, ja tyz hihih to sie gdzies umowimy w podrzednym motelu w polowie drogi od kazdej.. tydzien wolnego od pracy i bedziemy szalec;-) wszystko jest do wykonania.. solenizantka dzisiaj i jakies doly z powodu wieku? nie wolno, dzisiaj trza poszalec a za kilka dni kupic kremik przeciwzmarszczkowy, jak na dbajaca o siebie dwudziestolatke przystalo;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ! 👄 👄 👄 Caluje Was mocno w zaplakane noski i oczka!! :-) Jay ma racje - tak nie mozna, nie wolno, i nie trzeba!! :-( Nie ma co rozpaczac - mamy siebie na codzien, co prawda nie mozemy sie o siebie poocierac... :-D strasznie sie usmialam! - ale mozemy chociaz pogadac szczerze o wszystkim i w kazdej chwili. Co prawda nie w naturze, ale dobre i to, prawda? Lepiej miec sie tutaj nawzajem niz w ogole nikogo nie znac i nie miec.... :-) A i moze na prawde sie kiedys spotkamy, chociaz niektore z nas, jak juz Jayka napisala - wszystko jest mozliwe - ja w to wierze. Wybierzemy sobie kiedys w czasie wakacji takie miejsce, mniej wiecej po srodku drogi dla kazdej z nas, i kazda \"podskoczy\" na pare dni! :-D Boszzzz, jak by bylo cudownie!! :-D Mysle, ze ze dwa dni to by nam sie buzie nie zamykaly... a zwlaszcza tym z nas, ktore lubia pogadac.... np. mnie ;-) Juz to widze oczyma wyobrazni... jak sie ocieramy, przytulamy i glaskamy...hahahahaha A po pierwszym nagadaniu sie do woli, robimy sie na cacy blyszczykami przywiezionymi przez bagatelke, i innymi srodkami do upiekszania, ktore i my ze soba przytaszczymy (ja np piekna szminke perlowa, ktora sie tu wszystkim podoba, ze sklepu Bipa) i wychodzimy do przytulnej restauracji na pyszne jedzonko, lekko zakrapiane wybornym trunkiem.... hehe, a potem na szalona potancowe do bialego ranca!! :-D Co Wy na to? I oczywiscie nastukamy 1000 fotek z naszego spotkanka. Spokrzcie na moja stopke.... ;-) A poki co pozdrawiam Was serdecznie i mam nadziej, ze humorki juz dzisiaj lepsze :-) Margotka - wstalas juz? Bo Elfik, Jay i bagatelka chrapia na pewna jeszcze w najlepsze i snia o ocieraniu...hihihi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, nie wierze! i mnie sie udalo wreszcie stronke zaczac...hihihi :-D Margotka - ja tez juz goopieje na starosc... ;-) No, to dla Was na poczatek naszej nastepnej, 35-tej! I zebyscie mi sie tu wiecej nie smucaly! :-D 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moim kochani 🖐️ Naprawde to wielkie szczescie Was miec! :) Wszyscy jestescie wspaniali :) bagatelka, skladam Ci pourodzinowe wszystkiego najlepszego ❤️ 100 lat!!! 🌻 Koniecznie tez musisz sciagnac choc raz na nasz topik Twojego bratomisia :) Powiedz mu, ze czekamy na jego honorowy wpis :) DaRk Elf, i jak tam udalo Ci juz juz upiec tego Twojego indyka? Zmiescil sie do piekarnika? Jay, masz racje, nawet po odejsciu od kompa, wiem, ze jestescie :) Haneczka, i jak wyspalas sie? Mam nadzieje! :-) Gratuluje rozpoczecia kolejnej stronki :) 🌻 35 juz mamy :) Wow! Ale nam ostatnio to szybko leci :) Ponadto Haneczko, moze i my kiedys sie tak po europejsku spotkamy, co? Dokoptujemy Akare znajdziemy srodek i spotkami sie tam we trzy! :-) Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skleroza podobo nie boli, tylko sie trzeba przy niej nachodzic... :D A propos wlasnie sklerozy, zapomnialam, ze mam nowy numer gg specjalnie dla kafeteriowiczow: 6443238 i adres na tlen: margotk@tlen.pl Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×