Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

bagatelka 👄, robialam paelle... a i owszem... nawet kilka razy :) ale w zmniejszonych znacznie proporcjach i z modyfikacjami... bez kabanosow (bo tutaj ich nie ma), bez cieleciny... nie z calym kurczakiem, ale piersiami z kurczaka... raz robilam tez bez malz :) Za kazdym razem jednak wychodzila mi naprawde pyszna :) Uwielbiam paelle :) W ogole kuchnie hiszpanska - nie wiem, czy juz wspominalam, ale mam za soba epizod pomieszkiwania w tym kraju... Dzieki temu mialam okazje troche poznac kuchnie hiszpanska niejako od kuchni... dzieki moim wspanialym znajomym :-) Co do kuchni portugalskiej, niestety, nic na jej temat nie moge powiedziec, bo jest mi ogolnie bardzo malo znana :-( Jesli bedziesz miala jednak chwilke, zeby przepisac tamten przepis, bylabym Ci bardzo wdzeczna :-) Na pewno kiedys wyprobuje :) A w ogole nie mowilam Ci jeszcze, jutro, najprawdopodobniej zrobiej, lososia a la bagatelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
teresa...:) a gdzie siedzisz na obczyznie... i jeszcze jedno moja mama tez ma na imie teresa..generalnie teklunie sa "w deche" pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, zycze Ci, Margoteczko, zeby losos wyszedl mniam, bo raz, ze chce, abys miala z mego przepisu jak najwiecej przyjemnosci, a dwa, ze wolalabym raczej nie splamic swej kulinarnej reputacji w naszych wytwornych kregach :D A w ogole, to czytas kochaniutka w moich myslach, bo wlasnie mialam sie zapytac, czy oblecialoby paelle zrobic z samym biustem, a nie calym kurczeciem ... a tu prosze - wskazowki same poszly w ma skromna strone 👄 Na pewno skusze sie poprobowac. Co do Portugalii, to w ogole jest to kraj, o ktorym malo sie slyszy, taki skromniutki sobie jest na uboczu ... Restauracje portugalskie to wielki ewenement - ja na szczescie znalazlam, w jakiejs niepozornej bocznej uliczce w NY. W ogole wszystkie inne rzeczy, ktore tam podali oprocz tej alentejany byly niebianskie. A wino ... odlot! W filmie Love Actually, na ktory nikt prawie nie raczyl sie wybrac, a jest tak uroczy, jest ciut-ciut o Portugalii, baaardzo fajny watek (jeden z wielu watkow milosnych w tym filmie). Jeszcze raz ponawiam prosbe: obejrzyjcie Love Actually ! Usmiac sie mozna bezbrzeznie, a i nie jedna lezke uronic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heti :) bagatelka 👄 juz postanowilam na pewno - dzisiaj bede przygotowywac lososia a la bagatelka :) Myslalam juz o tym od kilku dni, bo mam straszny apetyt na rybe :) Sylvain zreszta tez :) Wczytalam sie we wszystkie Twoje wskazowki, wiec mysle, ze nie masz powodow sie obawiac o utrate swojej kulinarnej reputacji :D Obiecuje tez, ze bede sie strac niczego nie zepsuc :D Jesli chodzi o Portugalie, to bylam kiedys na wakacjach, ale szczerze mowiac nie pamietam, zeby jadla tam cos, co by podbilo moje serce... Ale to bylo dawno temu.. a ponadto kuchnia znajdowala sie daleko poza moim owczesnym kregiem zainteresowan :-( Smak wina jednak nadal pamietam :) Naprawde bylo pyszne! Mmmmm... Moja mama ma chyba jeszcze jakies u siebie w domu, bo przywiozlam jej kilka butelek :) A poza tym, u mnie w grupie jest dziewczyna z Portugalii... Musze sprobowac wyciagnac od niej jakies przepisik :) No coz, teraz ide walczyc z moim twargiem, ale na pewno wpadne tutaj pozniej :) Pozdrawiam serdecznie wszystkie emigrantki :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> nawet nie iwesz jakom sie ucieszyla dzis z rana.. otwieram oczeta, opatulona w grubasny sweter w pracy a tu co? a tu bagatelka pisze o kuchni potrugalskiej;-) Ja studiowalam w Portugalii, niestety to bylo tylko stypendium wic tylko 4 miesiace, wystarczylo, aby zakochac sie w kraju, ludziach, jezyku i winie;-) Moj maz na wszelkie wazniejsze nasze daty do zapamietania kupuje vinho verde robione w regionie Minho ( moje najulubiensze) Wszyscy sie mnie tu pytaja czy bede zaraz skladac papiery o obywatelstwo, a ja mam opory, bo na paszporcie europejskim bede sobie mogla spoko zamieszkac w Portugalii?;-) czy ja sie kiedys wyspie? nie wiem;-)) wczoraj padlam jak kawka a mialam pilates pocwiczyc, bo mi wychodzi juz w miare regularnie hihih heti > jedyne Teresy, ktore znam siedza na forum tutaj, wiec musza byc \"w deche\";-) Margot> rybka Nemo?;-) bylam w sklepie disneyowskim i normalnie opadly mi raczeta, tyyyle tam zabawek z Nemo, moja siostra to by mnie dopiero z torbami puscila, gdyby tu byla, az sie boje co bedzie jak kiedys przyjeczie, pzreciez te blagalne, sarnie niebieskie oczeta beda za mna chodzic do konca zycia;-)) paella brzmi niezle, pewnie ladnie pachnie jak sie gotuje? co? Dark Elf> ja wiedzialam,ze sprayu nie mozna, bo to pod cisnieniem jest i dlatego nie kupowalam bratu nic z takich rzeczy Wczoraj Tomek ( moj uczen) wrocil z Polski z przyniosl mi tone gazet, siedze wiec dzisiaj czytajac Wyborcza;-)) i pozeram czekolade, tak, wiem, nie wolno, juz wzielam odczulacze i wysmarowalam twarz specjana mascia, ale juz widac wysypke;-(( a przecie zjadlam tylko 4 kostki... ale i tak uwazam, ze warto jest \"pzrecierpiec\" hihihi haneczka> mam nadzieje,z e sie wysypiasz kobietko i ze Twoja polowa juz czuje sie lepiej pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - no, ja wlasnie pamietalam, ze Ty kiedys cosik nadmienialas o Portugalii. Na pewno postaram sie znalezc to winsko ;) Jesli chodzi o obywatelstwo amerykanskie, to badz spokojna o paszport europejski. Ja zrobilam pare lat temu, chociaz z ogromnym wstretem, ale to tylko w celach wygody w podrozowaniu, nie z przyczyn patriotycznych bynajmniej. Bo np. jak masz tylko zielona karte, to nie mozesz oposcic USA na wiecej niz 6 miesiecy, bo Ci przepada. Tak wiec mam ten przeklety paszport USA i w tej chwili tylko nim sie posluguje, bo moj polski juz sie skonczyl, a nie zebralam sie jeszcze w sobie, zeby odnowic. Mozesz miec nadal poslki paszport, dowiadywalam sie od kumpeli, ktora pracuje w polskim biurze podrozy i na codzien zalatwia takie sprawy z konsulatem polskim w Chicago. Ale wiesz, normalnie jak jezdze do Polski i stoje na lotnisku w kolejce z paszportem, to chowam go jak moge, bo mi wstyd. Glupie to moze, bo dla wielu ludzi posiadanie amerykanskiego paszportu to marzenie ich zycia, ale coz ... nie wszyscysmy z tej samej gliny ulepieni ... A jezyk portugalski jest wyjatkowo niezwykly. Powiedz mi czy mam racje, ze portugalski z Portugalii brzmi inaczej niz portugalski z Brazylii? Tak jak hiszpanski z Hiszpanii brzmi inaczej, niz gadaja latynosi wszelkiego kalibru, tak zreszta, jak angielski uzywany w roznych krajach brzmi inaczej. Tu gdzie teraz mieszkam - polnocna Minnesota - gadaja z akcentem kanadyjskim, tak pociesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
Witajcie sloneczka🖐️...............cale szczescie ze jestem najedzona,bo te przepisy kulinarne koncza sie zawsze w..........lodowce:-D Margolciu....to prawda,bedzie sporo fajnych ludzi lecz corka pierwszy raz spedzi swieta bez rodziny i to mnie martwi najbardziej,jednak zyc trzeba dalej. Heti ....ja tak jak Haneczka....mieszkam w Austrii i nawet jestesmy sasiadkami :-D Teraz poklikam troszke z corcia a Wam wszystkim zycze milego wieczorku :-D🌻🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izza
ach...wpadlam tu do was na chwilke i jakos tak wyszlo,ze zostalam na dluzej,bo...troche sir rozpisalyscie! :) cala sytuacja jest troche zabawan,a z drugiej strony niewiarygodna,gdyz... pisalyscie o swietach,a tu moj ukochany(bagatelka-nick jest tylko 100 mil od ciebie,ty szczesciaro :) wlasnei dzis zapytal sie mnie w mailu co chec od niego na swieta? piszac dalej "besides me"! i faktycznie przypomnialam sobie,ze kiedy wyjezdzalam 12 listopada z minnesoty,to jego mama juz....byla obkupiona w prezenty dla calej rodziny,ktora mieszka w innych stanach.pisze aby odpowiedziala szybko i chyba....oj nie wiem,bo wszystko znam co jest w Grand Marais,czyli tam gdzie mieszka i w sumie to....z pamiatek juz wyroslam! :) czyli czytajac pzred chwila wasze wypowiedzi o swietach,prezentach....pocieszylam sie troche,ze nie jestem sama! a druga sprawa to Portugalia!musze powiedziec,ze zwiedzilam kawalek swiata,Europy a Portugalia to moje marzenie! mialam kilka okazji aby tam pojechac,ale za kazdym razem troche wybrzydzalam,gdyz....mowie sobie,ze jezeli jest to moje wielkie marzenie,to nie chce aby spelnilo sie tak szybko,bo nie iwem czy nastepne tak szybko znajde! :) i jeszcze pare lat temu mowialm znajomym,rodzinie,ze kiedys zamieszkam w Portugali. no coz....jak na razie zycie wskazuje,ze szybciej zamieszkam w stanach,ale...do Portugali to przeciez tylko przeleciec ocean,czyli nic wielkiego! ;) bagatelka!!! moj ukochany zostaje w Granm Mrais,czyli....tak jak chcialam.ja w lutym koncze studia i mam nadziej,ze uda mi sie wyjechac na program-internship na 18 miesiecy!powoli zbieram sie do zalatwiania dokumentow i pisania ....hmmm,pracy magisterskiej! czyli....jezeli tylko wroce,to musimy sie spotkac wlasnie przy butelce portugalskiego wina! :) pozdrawiam wszystkich,bo chyba....jakis mezczyzna tez tu sie pojawiala!? zycze wszytkim..udanych zakupow,tylko prosze nie szalec za bardzo! pa izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) Siedze i ogladam Wichrowe Wgorza i placze hlip hlip Margot:) fajny ten Twoj przepis na paella ja tez wpisze moj na indyka wkrotce:) Ciekawa jestem jak tam Twoj twarog:) Teresa - ja bede spedzac juz 2 swieta bez rodziny w tamtym roku jakos nie przezywalam bo bylismy zajeci przeprowadzka a teraz mysle i mi smutno:( Heti:) Bagatelka:) No napewno sie kiedys wybiore do Chicago,ale ja niewiem czy sama odwazylabym sie jechac pociagiem czy autobusem ja jeszcze nie jestem z tym oswojona.,czasami czuje sie jak dziecko,uzalezniona calkowiecie od meza czy wy tez tak mialyscie na poczatku?ja niewiem ale moj proces zaklimatyzowania sie prawdopodobnie bedzie trwal troche czasu. Widze ze rozmawiacie o paszportach ,ja mam w zwiazku z tym pytanie chce zmienic moj polski paszport bo mam ze starym nazwiskiem sprzed slubu,chcialam sie dodzwonic do ambasady polskiej w Chicago ale nie dalo rady (m czy tam nikt nie odbiera telefonow????),zostawilam tylko wiadomosc,ale nikt jeszcze nie oddzwonil,moze ktoras z Was wie jakie dokumenty trzeba miec ze soba jak sie chce ten paszport zmienic?czy moze tylko trzeba wypelnic jakas aplikacje? Jay- fajnie masz z tymi Twoimi uczniami,gazetki Ci przynosza:)ja to bym sobie poczytala jakies babskie czasopismo po polsku,czasami mam mi wysyla:) Haneczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efica> ja iwem hihihi ale Ty to pewnei musisz do innej ambasady, ja naleze do Waszyngtonu i tam pan, kn=onsul, nie mogl sie dogadac z moim mezem, porazka nie? a jak mnie dal Jonathan do sluchawki, to nagle pan konsul zaczal wplatywac slowka nagielskie do rozmowy i ahem i ehem.. normalnie zenada.. daj mi chwilke czasu, bo musze napisac kilka sprawozdan, ale na pewno Ci wszystko opisze.. bagaetla> jak tylko skoncze pisanie glupot, opoiwem Ci o Portugalii hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izza - no i sie wreszcie ozwalas, moja ziemianko ! A wlasnie sobie dzis myslalam, czy jescze kiedys nas nawiedzisz :D No to, Ty bidulo tesknisz, a ja Twojego Nicka zupelnie przypadkowo mam pod bokiem, a to ci dopiero ... No to teraz jak juz wiemy, na czym stoimy, to mimo, ze my dwie jestesmy chyba najdalej od cywilizowanego swiata, to jeszcze moze najpredzej sie spotkamy :D Ja juz w tym tygodniu zaczne chlodzic portugalskie winko (no, chyba, ze bedzie czerwone, ale Jay chyba cos wspominala o bialym). Ale to sie smiesznie sklada, ze tyle wielbicielek Portugalii sie tu zroilo ;) Elfiku malutki - podzielam Twoje obawy i syndrom nieoswojenia, ale gdyby Twoj mezus wsadzil Cie w springfield do PKSu albo pociagu, to w Chicago np. ja calkiem przypadkiem bedac przejazdem bym Cie mogla ze stacji odebrac, a dalej bysmy sobie jakos poradzily, co 2 glowy, to nie jedna ;) Rozpatrz to, plizzz ... Margot - dzieki za zdjecia! 👄 cieple mysli dla wszystkich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka- no to jak tak to chetna jestem tylko niewiem kiedy moze jak sie cieplej zrobi najlepiej by bylo zrobic sobie taka wycieczke do Chicago w koncu obejrzalybysmy te wszystkie sklepy na Michigan Ave:) i posiedzilaybysmy w kawiarence z ogrodkem:) Jay- bede czekac na informacje:)dzieki:)Ja musze to zalatwic w Chicago w ambasadzie i najlepiej to bym chciala zalatwic to w tym samym dniu kiedy bedziemy jechac robic to zdjecie do work permit Margot- czy masz jakies nowe zdjatka please please,ja obiecuje wyslac moje wtym tygodniu jak mi sie okres skonczy sobie pstrykne bo wygladam niekorzystnie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam tylko na minutke :) Wlasnie uporalam sie z czescia moich zaleglosci :) Teraz tylko bede musiala pomeczyc moje kochanie, zeby je przeczytal... na pewno bedzie szczesliwy ;) Jay, widze, ze cie ciagnie tak jak mnie do Hiszpanii :) Uwielbiam ten kraj, ta kulture, kuchnie, sangrie, jezyk... spospob w jaki Hiszpanie potrafia sie bawic... a oni to potrafia robic jak malo ktory narod :D A gdzie dokladnie studiowalas w Portugalii? A w ogole nie wspominalam Ci, zamierzem sie wybrac na bajke z rybko \"Nemo\" :) Teresa, wiem, ze bedzie Ci trudno w swieta, corce pewnie tez, ale wierze, ze mimo wszystko mile je spedzicie :) 🌻 izza, dobrze Cie znow tutaj widziec! :-) Powodzenia w zbieraniu materialow do pracy magisterskiej i w ogole powodzenia z cala praca :) Dark Elf, paella to naprawde pyszne danie... bardzo wykwinte... pachnace cudownym aromatem, ktory przypomina mi moja kochana Hiszpanie :-) Naprawde polecam :) Zdjecia tez wysle - sa to same widoczki, ale bedziesz mogla na nich zobaczyc region, gdzie mieszkam... i miesteczko, do ktorego sie przeprowadamy :) bagatelka, juz w domu przejzalam moje zasoby lawendy - jest tego sporo :) Sama zrywalam :) Ta gorska rozni sie nieco od tej, co rosnie na polach, ale o wiele bardziej intensywnie pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
witam kochane baby... dzisiaj na chwilke bo wlasnie wrocilam z pracy i padam na twarz.. w chicago zrobilo sie zimno...musze nakarmic kota i sama siebie.... takze dla wszystkich :) do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfica> probuj az do skutku, tam sie musi ktos odezwac, ale chyba najlepiej wszystko zrobic droga pocztowa, pan konsul poinformowal mnie, ze w moim przypadku paszport bedzie kosztowal $119, bo ma tylko ponad rok i jest wazny do 2012. Normalnie chyba kosztuje $165, na stronie ambasady jest papier do sciagniecia, ktory trzeba wypelnic, zdjecia dolaczyc, czek tez no i najwazniejsze poslac przetlumaczony akt zawarcia slubu do polskiego USC, aby zarejestrowali Wasz zwiazek, bo przeciez jak sprawdza, to nie ma Dark Elfa w POlsce i taka kobieta z nowym nazwiskiem nie istnieje... bagatelka> studiowalam na Universidade de Aveiro, Aveiro jest zwane portugalsa Wenecja, jest pzrepiekne.. nawet teraz, po 5 latach znalazlabym sie wszedzie, bo miasto od podszewki, szkoda bylo siedziec w domu.. zwiedzilismy kawalek Portugalii, bo i Coimbra i Batalha, Viseu. Lizbona, Porto.. polnocna czesc Portugalii byla nasza;-) nie dotarlam tylko na Algarve ( sam dol Portugalii), ale wystarczylo mi to, co zobaczylam.. Mam teraz przyjemnosc pracowania z Brazyliczykami i tak, ich wersja rozni sie, inny akcent, inne slowko tu i tam.. mysle ze na takiej samej zasadzie jak brytyjski i australijski czy amerykanski.. za daleko siebie, aby przesiaknac wzajemnymi zasadami wymowy i czasem gramatyki.. Do dzis pamietam szalenstwa karnawalowe;-) i w zwaizku z tym, ze blondynka, baaardzo jasna skora i zielone oczeta, nie zaplacilam za zadnego drinka;-)) kochane baby> prezentacja wypadla dobrze, jak tylko udaje mi sie \"zlapac\" kogos za oko i utrzymac kontakt wzrokowy i zaczac sie usmiechac i troszke rozsmieszyc \"widzow\"/ uczniow, kogokolwiek, od razu czuje sie ze soba lepiej i jakos latwiej przechodzi wszystko pzrez gardlo.. Margot> rybka Nemo jest fajna, ale ja wole bajki disneyowskie robione stara technika, tzn za pomoca ludzkich raczek i miliona rysunkow.. Jonathan zajmuje sie grafika, aby sprawic, ze zaba podskoczy na filmie potrzeba co najmniej 50 rysunkow.. wiec rozumiem, ze to pracochlonne i w ogole, ale grafika komputerowa do mnei nie pzremawia - Ice Age, Shrek, Finding Nemo.. wszystko ladne, ale zbyt perfekcyjne i takie jakies skwadraciowate.. uciekam spac, jutro ciagne 12;-) normalnie jak dyzur w szpitalu hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwamn
przepraszam dziewczyny, jakos tak weszlam na te wasze forum i mi sie spodobalo.Tak wogole to chciaqlam sie zapytac , czy jest moze ktos z NJ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorba
od piatku bede mieszkal gdzie indziej tj nie w Polsce. Fajnie bedzie na obczyznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
Witam emigrantki 🖐️...........albo mi sie wydaje,albo Haneczka nam sie gdzies zapodziala????????????? cale 4 dni nic nie napisala.............Margolciu moze Ty cos wiesz? Dark Elf.........ja tu mieszkam 12 lat ale po raz ........ups ........sorry rowniez drugi bede spedzala swieta w Austrii,ale tak naprawde to nie o mnie chodzi bo tu bedzie sporo gosci................ale pierwszy raz nie bedzie mlodszej corki...........te swieta spedzi w okolicach NY .........dobrze ze przynajmniej mozemy sie kontaktowac poprzez net. Haneczko ......odezwij sie :) Trzymajcie sie cieplutko a podczas zakupow uwazajcie na portfele.🖐️🌻👄 :-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziaki dla wszystkich :) siwamm - witaj w domu :D Acz z NJ chyba gdzies mi przemknela tylko jedna osoba ... zorba - pewnie ze fajnie bedzie na obczyznie, jak juz Ci sie zycia odechce z braku wszystkiego, do czego jestes przyzwyczajony, za zawsze mozesz wpasc so nas na mala witrualna przekaske ;) Jay - podzielam Twoje spostrzezenia na temat bajek komputerowych - sa skwadracioatowiale :D Dokladnie ! Idealnie to ujelas ... Co nie znaczy, ze tresc nie moze byc ladna, np. Shrek wzruszyl mnie do lez ... Brat mi mowil, ze Brother Bear, ktory obenie jest na ekranach przypomina rysunkami wlasnie jakies takie stare rosyjskie kreskowki i ponoc ma fajniutka tresc ... Moj braciszek jest w ogole ogromnym misiolubem (jak zreszta i ja), tak wiec postaraf sie kiedys film obejrzec. Cudnie brzmi to, co piszesz o Portugalii, tak musi byc taki niezwykly swoisy klimat, bardzo autentyczny i etniczny. Jesli dobrze kojarze, to to winko, o ktorym wspominalas to jest tzw. zielone wino, bardzo mlode biale winko o bardzo delikatnym smaku, ktore idealnie nadaje sie do delikatnej kuchni obfitujacej w zasoby morza... Ach, az sie rozmarzylam... Slyszlam tez, ze Portugalia nie jest zbyt drogim krajem w porownaniu do innych europejskich pieknosci ... Dzieki za zeznania 👄 No i gratulacje z okazji udanej prezentacji 🌻 (brrrrrrr........) Margot - juz mi slinka cieknie na mysl o lawendce 👄 . Cos czuje, ze juz dlugo nie bede zwleac z ta paella (to sie chyba wymawia \'pajeja\', dobrze mysle?). Bede chyba robic w przyszlym tygodniu (ja tak sobie z reguly przyszlosciowo menu planuje :D i potem rozmyslam po nocach, jak zrobie to, jak tamto ... ). izza - oj, bo mi sie jeszcze przypomnialo - powiedz swojemu Ukochanemu, ze chcesz na swieta cos z Vicroia\'s Secret ... DaRk Elf - no, fajnie by bylo tak se polazikowac po Chicagowskich pieleszach... Najgorsze jest to, ze dla mnie to okropniascie dlugi kawawl drogi i w sumie to moglabym je zaliczyc tylko przy okazji wyprawy do Michigan w odwiedziny do rodzicow. Na pewno sie kiedys jednak tak wybiore ... A za pare minut ide znow robic Twoja salatke. Ciekawe jakby do tego wszystkiego, co jest w niej jeszcze wrzucic puszke kukurydzy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim 🖐️ Jay, a bylas na przyladku Roca? Zapomnialam wspomniec, ze bedac tam zakupilam sobie \"dowod\" odwiedzienia tego miejsca :) Po przyjezdzie do Polski oprawilam go i nawet przez jakis czas wisial u mnie w pokoju :) Ja tez wole bajki zrobione stara technika... wg mnie maja one duzo wiecej uroku, ale rybke Nemo obejrze sobie z czystej ciekawosci, bo wiele osob mi mowilo, ze jest to bardzo wzruszajacy flim ;) Teresa 👄 internet to naprawde super rzecz :) heti, juz najedzona? :) Elfik, zaraz posle Ci zdjecia! :) Mam nadzieje, ze tych jeszcze Ci nie wysylalam :) bagatelka, blisko, blisko - to sie czyta w Hiszpanii - \"paeja\" :) w Ameryce Poludniowej \"paezia\" :) A jesli zas chodzi o lawende... dzisiaj bylam na targu w Aix i zakupilam sole kapielowa o zapachu lawendy :-) Wyprobuje ja i jak sie sprawdzi, to zakupie taka rowniez dla Ciebie :-) 👄 haneczka, co tam u Was slychac? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izza
bagatelka....skad ja znam ten sklep!:) na poczatku wybieralam sie tam ...troche poogladac,a potem...to juz tylko kupowalam i...kupowalam! w sumie to bardzo dobry pomysl,i jak juz cos kupi i przysle,to wtedy moze szybciej przyleci do Polski! oczywiscie oficjalna wersja dla rodziny bedzie taka, ze przylatuje aby mnie odwiedzic i spotkac moja rodzine, a ta slodka tajemnica bedzie tylko miedzy nami! no tak...teraz to ja sie rozmarzylam! :) trzymajcie sie cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izza - oooo, widze, ze Ty nie obca w tym temacie ;) No taaak, ja juz jestem nalogowcem tego sklepu .... ku mojej zgubie, bo karta kredytowa peka w szwach, ale ostatnio mi moje kochanie raczylo tam nawet kilka zakupow zrobic ;) A czy masz jakies ulubione artykuly od nich? Ja np. uwielbiam po prostu ich bawelniane majcioszki, te co zwykle sa 5 za 20$, no i niektore staniki z \"upiekszajacym nadzieniem\" tez sa niczego sobie... Czy sa ty jeszcze moze jakies inne fanki firmy Victoria\'s Secret? Moze powymieniamy sie \"ochami\" i \"achami\" na ten temat? Margot - 👄 Elfik - zjadlam przed chwila Twoja salatke, do ktorej wposcilam jeszcze dodatkowo puszke kukurydzy. Smak sie prawie nie zmienil, jest moze tylko ciut inna w "dotyku" :D Ale na ilosc za to bylo wiecej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axara
new york, new york jak to pisze to rycze.juz mam dosyc tego smierdzacego gowna. chce do domu.tylko moj chlopak tego nie moze zrozumiec...czemu zeby byc razem ktos musi podejmowac tak ciezka decyzje i cierpiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babeczki 🖐️ U mnie jakos leci, chociaz misio jeszcze w szpitalu - 3 dni temu mial transfuzje (dostal 2 litry krwi, bo mial za malo...), nabawil sie zapalenia pluc, dostaje na to cortison i najprawdopodobniej od tego ma zwiekszony poziom cukru we krwi - dzis mial 550... a normalnie jest cos kolo 70 - 80ciu :-O no i ma wode w komorze sercowej... wiec troche komplikacji sie przyplatalo :-( Ale coz zrobic, wypada tylko czekac az sie wszystko podreperuje i uspokoi... Ja sie chyba lekko podziebilam, bo dosc zimno sie zrobilo w Wiedniu brrrrr... i gardlo mnie pobolewa i marzne. Dlatego sie nie rozpisuje, tylko wskakuje zaraz do cieplutkiej kapieli a potem wczesniej raz pod kolderke... i sie porzadnie wyspac ;-) Caluje Was wszystkie i pozdrawiam, jak zwykle cieplutko!!! 🖐️ 😘 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czesc dziewczyny jestem dzisiaj szcesliwa a dlaczego? no bo bylam w body shopie i sobie kupilam kremik fajny i dostalam duzo probek:) Jay- dzieki za info:) ooo ja tez lubie ten filmik o rybce Nemo ogladlam dwa razy raz w kinie a niedawno na dvd,lubie tez disneya,wogole lubie bajki:)Z takich animowanych filmow dobra jest tez Toy story Margot- dzieki za zdjecia ale masz tam fajnie:) Bagatelka- ja tez uwielbiam Victoria secret nie robilam jeszcze tam duzo zakupow( oprocz transparentnych ramiaczek do stanika i koronkowych majteczek ) a to tylko dlatego ze sklep jest troche oddalony od mojego domu a ja jestem leniwa jak by byl blizej to chyba bym mojego z torbami puscila.fajne rzeczy tam maja mnie sie podobaja takie sexowne cukierkowate komplety z koronki no czarno rozowe majteczki i haleczka,super:)Jutro sie wybieram znowu rozejrzec za prezentami ( bo dzisiaj toi narazie prezent dla siebie kupilam hihi) to napewno tam zajrze no i biedna bedzie karta kredytowa hihi Ja juz zjadlam salatke czosnkowa ale mam polskie bulki i kuppilam serek o smaku czosnkowym i dzisiaj sobie jadlam:) Teresa - rozumiem ja tez bede spedzac swieta w duzym gronie ale rodziny mojego meza a to nie to samo:( Axara:( ohhhh rtozumiem Cie nie jest latwo sie przystosowac ale napisz nam co Cie najbardziej przygnebia i napisz cos wiecej o sobie:) Haneczka- ponawiam zyczenia zdrowka dla misiaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axara
co mnie przygnebia??to ze gnije tu prawie 2,5 roku a myslami codziennie jestem w polsce.mysle co robia moi rodzice, moje przyjaciolki, moi znajomi.mysle o tym jak zmienilo sie moje miasto w tym czasie, jak zmienil sie moj pokoj a takze o tym co robilabym gdybym nie wyjechala, jak spedzalabym wakacje, sobotnie wieczor itd...brzydze sie tych ludzi,wydaja mi sie tacy ohydni, poczawszy od czarnuchow poprzez chinoli na tych pieprzonych pejsach skonczywszy.juz nawet zakupy na dola nie pomagaja,ile mozna kupowac...nie smakuje mi jedzenie,wszystko ma parszywy smak.jak tak dalej pojdzie to wroce do polski w kaftaniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axara> a czemu tu gnijesz? nie mozesz wrocic? a mzoe wystarczy tylko miejsce zmienic? Ja odbijam sie od scian, bo lubei podrozowac i co roku pakuje walizy a w tym roku nie moglam... chcesz pogadac? ejza@go2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohhh ja Cie rozumiem mi tez duzo rzeczy tutaj nie odpowiada czasami tez nienawidze ludzi jestem wsciekla i siedze i placze,czy jestes sama w NY bez zadnych znajomych?czy masz mozliwosc powrotu? 1943736 moj gg jesli chcesz pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×